Programul partidelor care se vor disputa în turul doi preliminar ale Europa League, stabilite în urma tragerii la sorţi efectuate, luni, la Nyon:
UE Sant Julia (Andorra) sau Randers FC (Danemarca) - FC Lahti (Finlanda) sau IF Elfsborg (Suedia)
Vikingur Reykjavik (Islanda) sau NK Koper (Slovenia) - JK Sillamae Kalev (Estonia) sau Hajduk Split (Croaţia)
Skonto Riga (Letonia) sau Saint Patrick's Athletic FC (Irlanda) - Debreceni VSC (Ungaria) sau FK Sutjeska (Muntenegru)
Charleroi (Belgia) - Ordabasi Şimkent (Kazahstan) sau Beitar Ierusalim (Israel)
FC Saxan (Moldova) sau Apollon Limassol (Cipru) - FK Trakai (Lituania) sau HB Torshavn (Insulele Feroe)
NK Celje (Slovenia) sau Slask Wroclaw (Polonia) - IFK Göteborg (Suedia)
Trabzonspor (Turcia) - FC Differdange 03 (Luuxemburg) sau Bala Town FC (Ţara Galilor)
FC Lusitans (Andorra) sau West Ham United (Anglia) - Birkirkara FC (Malta) sau Ulisses FC (Armenia)
FC Copenhaga (Danemarca) - Newtown AFC (Ţara Galilor) sau Valletta FC (Malta)
Glenavon FC (Irlanda de Nord) sau Şahtior Soligorsk (Belarus) - Wolfsburger AC (Austria)
HNK Rijeka (Croaţia) - KF Shkendija (Macedonia) sau Aberdeen FC (Scoţia)
Olimpic Sarajevo (Bosnia-Herţegovina) sau Spartak Trnava (Slovacia) - NSI Runavik (Insulele Feroe) sau Linfield FC (Irlanda de Nord)
NK Domzale (Slovenia) sau FK Cukaricki (Serbia) - Dinamo Tbilisi (Georgia) sau Qabala FK (Azerbaidjan)
Cerno More Varna (Bulgaria) - Dinamo Minsk (Belarus)
Inverness Caledonian Thistle (Scoţia) - Astra Giurgiu (România)
FK Jelgava (Letonia) sau Litex Loveci (Bulgaria) - Flora Tallinn (Estonia) sau FK Rabotnicki (Macedonia)
Mlada Boleslav (Cehia) - FK Partizani (Albania) sau Stromsgodset IF (Norvegia)
SJK Seinajoki (Finlanda) sau FH Hafnarfjordur (Islanda) - KF Laci (Albania) sau Inter Baku (Azerbaidjan)
SP La Fiorita (San Marino) sau FC Vaduz (Liechtenstein) - FC Aktobe (Kazahstan) sau Nomme Kalju (Estonia)
KF Renova (Muntenegru) sau Dacia Chişinău (Moldova) - Glentoran Belfast (Irlanda de Nord) sau MSK Zilina (Slovacia)
Kruoja Pakruojis (Lituania) sau Jagiellonia Bialystok (Polonia) - Dinamo Batumi (Georgia) sau Omonia Nicosia (Cipru)
Go Ahead Eagles (Olanda) sau Ferencvaros Budapesta (Ungaria) - Balzan FC (Malta) sau FK Zeljeznicar (Bosnia-Herţegovina)
Legia Varşovia (Polonia) - FC Botoşani (România) sau Ţkinvali (Georgia)
MTK Budapesta (Ungaria) sau FK Vojvodina (Serbia) - Spartaks Jurmala (Letonia) sau Buducnost Podgorica (Muntenegru)
Europa FC (Gibraltar) sau Slovan Bratislava (Slovacia) - University College Dublin AFC (Irlanda) sau F91 Dudelange (Luxemburg)
VPS Vaasa (Finlanda) sau AIK Solna (Suedia) - FC Şirak (Armenia) sau HSK Zrinjski (Croaţia)
Steaua Roşie Belgrad (Serbia) sau Kairat Alma Ata (Kazahstan) - Alaşkert FC (Armenia) sau Saint Johnstone FC (Scoţia)
AUK Broughton FC (Ţara Galilor) sau Lokomotiva Zagreb (Croaţia) - PAOK Salonic (Grecia)
Cork City (Irlanda) sau KR Reykjavik (Islanda) - Víkingur (Insulele Feroe) sau Rosenborg Trondheim (Norvegia)
Hapoel Beer Sheva (Israel) - FC Thun (Elveţia)
FK Kukesi (Albania) sau Torpedo Jodino (Belarus) - Mladost Podgorica (Muntenegru) sau Neftci Baku (Azerbaidjan)
Atlantas Klaipeda (Lituania) sau Beroe Stara Zagora (Bulgaria) - Brondby IF (Danemarca) sau AC Juvenes/Dogana (San Marino)
FC Progres Niederkorn (Luxemburg) sau Shamrock Rovers (Irlanda) - Şerif Tiraspol (Moldova) sau Odds BK (Norvegia)
Partidele tur se vor disputa la 16 iulie, returul fiind programat la 23 iulie.