Liga 1
Romanian Soccer  Cauta in Romanian Soccer
Romanian Soccer
Nationala Romaniei
 

FOTBAL INTERNATIONAL

-

UK Anglia:Premier League

-

Clasament Premier League

-

Clasament Championship

-

IT Italia: Serie A

-

Clasament Serie A Italia

-

Clasament Serie B Italia

-

SP Spain:Primera División

-

Clasament Primera Division

-

DE Germania: Bundesliga

-

Clasament Bundesliga

-

Clasament Zweite Bundesliga

-

FR Franta: Ligue 1

-

Clasament Ligue 1

-

PO Portugalia: Liga Sagres

-

Clasament Portugalia

-

OL Olanda: Eredivisie

-

Clasament Olanda

-

BE Belgia: Jupiler League

-

Clasament Belgia

-

TU Turcia: Süper Lig

-

Clasament Turcia

-

GR Grecia:Ethniki Katigoria

-

RU Rusia: Premier League

-

Clasament Rusia

-

UC Ucraina: Vyscha Liga

-

ball America de Sud

-

ball Africa

-

Cupa Africii pe Natiuni

-

ball Asia

-


Fotbal Club FCSB 22.07.2015 - 23:40

Liga Campionilor: Steaua - FK AS Trencin 2-3

Liga Campionilor: Steaua - AS Trencin 2-3
Steaua București s-a calificat dramatic în turul al treilea al preliminariilor Ligii Campionilor la fotbal, miercuri seara, după ce fost învinsă de campioana Slovaciei, FK AS Trenčín, cu scorul de 3-2 (2-0), pe Arena Națională din Capitală, în manșa a doua a turului doi preliminar.

Steaua merge mai departe grație victoriei de la Zilina cu 2-0, dar după că a făcut un meci sub orice critică pe teren propriu, salvat doar de trei-patru minute de inspirație.

Pentru Steaua au marcat Muniru Sulley (57) și Grégory Tadé (60 - penalty), în timp ce golurile oaspeților, care au condus cu 2-0 la pauză, au fost înscrise de Wesley (13, 84) și de Matus Bero (21).

Steaua a început bine meciul și în chiar minutul doi a avut o ocazie de gol, dar Tadé a reluat cu capul peste poartă.

Un minut mai târziu au apărut primele semne de slăbiciune la poarta Stelei, goalkeeper-ul Cojocaru ezitând să degajeze la o minge trimisă înapoi de Varela și Jairo a fost la un pas să intercepteze balonul.

FK AS Trenčín a făcut un joc agresiv, în viteză, a atacat cu toate linii și Jairo a creat din nou pericol (8), când a trimis din afara careului în plasa laterală a porții lui Cojocaru.

Campioana Slovaciei a făcut șah-mat apărarea Stelei și a deschis scorul în minutul 13, ca la antrenament, prin brazilianul Wesley, care a reluat simplu în plasă centrarea compatriotului său Jairo.

Degringolada în apărarea echipei antrenate de Mirel Rădoi a continuat și oaspeții au mai înscris o dată, prin Matus Bero (21), care a reluat în plasă o minge respinsă la întâmplare de fundașii Stelei.

Pentru ca situația Stelei să fie și mai dificilă, "roș-albaștrii" i-au pierdut pe Stanciu și Varela, ambii accidentați.

Steaua a încercat să iasă la atac și a reușit să își creeze câteva situații notabile. Papp (31) a trimis primul șut pe poartă, de la distanță. Hamroun a fost aproape de gol, însă a trimis cu capul pe lângă poartă (41). Râpă a ratat o șansă bună (45+2), după un corner, șutul său fiind respins din fața liniei porții de Cogley.

Ultimele minute din prima repriză au aparținut vizitatorilor și nu mult a lipsit să dea și al treilea gol: Papp (45+3) a blocat in extremis o reluare a lui Bero, după care Wesley (45+4) a ratat din careu.

FK AS Trenčín a creat pericol din primul minut al reprizei secunde, dar Van Kessel a fost blocat de Cojocaru (46).

Steaua a avut o oportunitate notabilă, prin Adi Popa, dar șutul său din marginea careului s-a dus razant cu vinclul (48). Breeveld (51) a tras telefonat din marginea careului.

Steaua a reușit să marcheze în minutul 57, cu șansă, prin ghanezul Muniru Sulley, cu un șut fără preluare de la circa 25 de metri, la vinclu, pe care portarul Semrinec nu a putut să-l oprească. La scurt timp Steaua a reușit egalarea, 2-2, după ce Hamroun a obținut un penalty (faultat de Cogley), iar francezul Tadé a transformat cu emoții (60). Atât Muniru, cât și Tadé sunt la primele lor goluri oficiale pentru Steaua.

FK AS Trenčín a ieșit din nou la atac și Rundic a fost aproape să reia mingea la o lovitură liberă bătută de Koolwijk (65). Speranțele oaspeților au părut că sunt spulberate în minutul 74 când au rămas în zece oameni, după eliminarea lui Rundic. Totuși, FK AS Trenčín a mai marcat o dată, prin Wesley, cu capul, din centrarea lui Jairo, sancționând pasivitatea apărării Stelei (84).

Oaspeții au avut șansa de a marca golul calificării, dar Bero, după ce a dejucat pasul la ofsaid făcut de steliști, a fost blocat in extremis de Cojocaru (89). Finalul a fost dramatic, cu portarul Semrinec în careului Stelei, care a scăpat cu bine de ultimele faze, pentru ca la ultima acțiune Tahar să rateze golul egalării cu poarta goală.

În turul al treilea, Steaua va întâlni campioana Serbiei, Partizan Belgrad, primul meci fiind la București, cu porțile închise, pe 28 sau 29 iulie, iar manșa secundă la Belgrad, pe 4/5 august.

Liga Campionilor - turul doi preliminar (manșa a doua)
București, Arena Națională, cu porțile închise
În prima manșă: 2-0
Steaua București - FK AS Trenčín 2-3 (0-2)
Au marcat:
Muniru Sulley (57), Grégory Tadé (60 penalty), respectiv Wesley (13, 84), Matus Bero (21).

Steaua: 12. Valentin Cojocaru - 6. Paul Papp, 33. Fernando Varela (căpitan; 2. Cornel Râpă, 35), 13. Alin Toșca, 16. Guilherme - 21. Nicandro Breeveld, 11. Muniru Sulley - 77. Adrian Popa, 10. Nicolae Stanciu (14. Jugurtha Hamroun, 19), 7. Alexandru Chipciu - 15. Grégory Tadé (23. Aymen Tahar, 82). Antrenor: Mirel Rădoi.
Rezerve neutilizate: 1. Florin Niță - 19. Vlad Mihalcea, 26. Ionuț Neagu, 17. Alexandru Tudorie.

FK AS Trenčín: 24. Igor Semrinec (căpitan) - 17. Peter Cogley (10. Rabiu Ibrahim, 73), 22. Ramon, 3. Milan Rundic, 15. Kingsley Madu - 8. Ryan Koolwijk - 29. Stanislav Lobotka, 21. Matus Bero - 11. Jairo da Silva (37. Peter Klescik, 87), 25. Wesley, 9. Gino Van Kessel (19. David Guba, 64). Antrenor: Martin Sevela.
Rezerve neutilizate: 32. Matej Vozar - 2. Lukas Skovajsa, 14. Jakub Holubek, 20. Matus Opatovsky.

Cartonașe galbene:
Bero (33), Chipciu (61), Sulley (63), Rundic (66, 74).

Cartonaș roșu: Rundic (74).

Arbitru: Pawel Raczkowski; arbitri asistenți: Michal Obukowicz, Pawel Sokolnicki; arbitru de rezervă: Tomasz Musial (toți din Polonia).

Delegat UEFA:
Andrei Medințev (Bulgaria), Observator UEFA pentru arbitri: Manuel Mejuto Gonzalez (Spania).






Taguri: Liga Campionilor    Steaua Bucuresti    FK AS Trencin    Muniru Sulley    Gregory Tade    Wesley    Matus Bero   

» Clasament Liga 1
» Steaua - istoric rezultate
» Transferuri Liga 1
Comenteaza

Ultimele stiri - Fotbal Club FCSB

Liga 1 - Etapa 21: Fotbal Club FCSB - FC Botoşani 1-0

Fotbal Club FCSB a avut un meci greu cu FC Botoşani, în etapa a 21-a a Superligii României, însă la final s-a impus la limită, cu scorul de 1-0. Unicul gol a fost marcat în minutul 78 de...

Liga 1 - Etapa 9: Fotbal Club FCSB - CFR Cluj 0-1

Fotbal Club FCSB a pierdut 3 puncte importante acasă, 0-1 cu CFR Cluj, pe Arena Naţională din Bucureşti, într-un meci restant din etapa a 9-a a Superligii României. Unicul gol al partidei a...

Liga 1 - Etapa 19: Fotbal Club FCSB - CS Mioveni 5-1

Fotbal Club FCSB a câştigat fără probleme, cu scorul de 5-1, meciul CS Mioveni, care a avut loc luni, pe Arena Naţională din Bucureşti, în etapa a 19-a a Superligii. Golurile...

Liga 1 - Etapa 17: Fotbal Club FCSB - Rapid Bucureşti 3-1

Fotbal Club FCSB a câştigat cu scorul de 3-1 derby-ul cu Rapid Bucureşti, care a avut loc duminică seara pe Arena Naţională, în etapa a 17-a a Superligii. "Roş-albaştrii" s-au...

Europa Conference League - Grupa B: West Ham United - Fotbal Club FCSB 0-3

Fotbal Club FCSB a pierdut cu scorul de 3-0 meciul disputat cu West Ham United, pe Arena Naţională din Bucureşti, în Grupa B din Europa Conference League. Golurile "ciocănarilor" au...

Europa Conference League - Grupa B: RSC Anderlecht Bruxelles - Fotbal Club FCSB 2-2

Fotbal Club FCSB a reuşit un rezultat de prestigiu în Europa Conference League, 2-2 cu RSC Anderlecht Bruxelles, joi seara, pe stadionul "Constant Vanden Stock", în penultimul său...

Liga 1 - Etapa 14: Fotbal Club FCSB - FC UTA Arad 2-1

Fotbal Club FCSB a câştigat cu scorul de 2-1 meciul disputat cu FC UTA Arad, pe Arena Naţională din Bucureşti, în etapa a 14-a a Superligii. "Bătrâna Doamnă" a rezistat doar un...

Europa Conference League - Grupa B: Fotbal Club FCSB - Silkeborg IF 0-5

Silkeborg IF a umilit-o din nou pe Fotbal Club FCSB, cu scorul de 5-0, pe Arena Naţională din Bucureşti, în Grupa B a competiţiei de fotbal Europa Conference League. Golurile danezilor au fost...

Europa Conference League - Grupa B: Silkeborg IF - Fotbal Club FCSB 5-0

Fotbal Club FCSB a fost umilită joi seara, pe stadionul "JYSK Park", cu scorul de 5-0 Silkeborg IF, în Grupa B din Europa Conference League. Golurile danezilor au fost înscrise de...

Liga 1 - Etapa 12: Fotbal Club FCSB - FC Argeş Piteşti 3-2

Fotbal Club FCSB a câştigat cu mari emoţii, cu scorul de 3-2, partida susţinută cu FC Argeş Piteşti pe Arena Naţională din Bucureşti, în etapa a 12-a a Superligii. Golurile...

Europa Conference League - Grupa B: Fotbal Club FCSB - RSC Anderlecht Bruxelles 0-0

Fotbal Club FCSB nu a reuşit decât un rezultat de egalitate, scor 0-0, în meciul cu RSC Anderlecht Bruxelles, care a avut loc pe Arena Naţională din Bucureşti, în Grupa B a Europa Conference...



Top News

-Liga 1 - Etapa 23: Rezultate şi marcatori

-Liga 1 - Etapa 23: Universitatea Cluj - Rapid Bucureşti 0-0

-Liga 1 - Etapa 22: Rezultate şi marcatori

-Liga 1 - Etapa 22: Farul Constanţa - CFR Cluj 0-3

-Liga 1 - Etapa 22: Chindia Târgovişte - FC Argeș Piteşti 1-1

-Liga 1 - Etapa 22: FC Hermannstadt - Fotbal Club FCSB 0-1

-Liga 1 - Etapa 22: FC Universitatea Craiova - FC UTA Arad 1-1




Care este jucătorul tău preferat de la Steaua? (sezonul 2022-2023)
Florinel Coman
Octavian Popescu
Andrei Cordea
Andrea Compagno
David Miculescu
Darius Olaru
Malcom Edjouma
Joyskim Dawa
Eduard Rădăslăvescu
Risto Radunović
Billel Omrani
Joonas Tamm
Adrian Șut
Valentin Crețu
Iulian Cristea
Răzvan Oaidă
Ștefan Târnovanu
Alexandru Pantea
Alexandru Musi
Ianis Stoica
  » rezultate   » arhiva

S-au nascut azi

Alessandro Gazzi
Italia
40 ani

Andrei Bărbulescu
România
42 ani

Andrei Coroian
România
32 ani

Antonis Petropoulos
Grecia
37 ani

Arturo Ymeri
Italia
31 ani

Bianchi Arce
Argentina
36 ani

Bruno Metsu
Franța
69 ani

Cristian Monac
România
31 ani

Dan Văscan
România
35 ani

David McPherson
Scoția
59 ani

Dejan Rusmir
Serbia
43 ani

Edevaldo
Brazilia
65 ani

Ezequias
Brazilia
42 ani

Fernando Cornejo
Chile
54 ani

Florin Axinia
România
49 ani

GERMANIA
Germania
123 ani

Gianluigi Buffon
Italia
45 ani

Gianvito Plasmati
Italia
40 ani

Günther Happich
Austria
71 ani

Heinz Flohe
Germania
75 ani

Issam Jemâa
Tunisia
39 ani

Jamie Carragher
Anglia
45 ani

Jasmin Handanović
Slovenia
45 ani

Jordan Mustoe
Anglia
32 ani

Jordan Mustoe
Anglia
32 ani

Jorge Otero
Spania
54 ani

Joshua
Spania
34 ani

Junior Măcriş-Dan
România
26 ani

Marek Štěch
Cehia
33 ani

Marko Babić
Croația
42 ani

Mauricio Cuero
Columbia
30 ani

Melvin Brown
Mexic
44 ani

Miguel Torres
Spania
37 ani

Mitchell Schet
Olanda
35 ani

Nenad Savić
Serbia
42 ani

Onur Ayık
Turcia
33 ani

Papa Bouba Diop
Senegal
45 ani

Patrick Mtiliga
Danemarca
42 ani

Philippe Vercruysse
Franța
61 ani

Pol Roigé
Spania
29 ani

Richmond Boakye
Ghana
30 ani

Ruben Pereira
Uruguay
55 ani

Siem de Jong
Olanda
34 ani

Silviu Ploeșteanu
România
110 ani

Tam Nsaliwa
Canada
41 ani

Urko Rafael Pardo
Belgia
40 ani

Victor Crângureanu
România
45 ani

Yasuhito Endo
Japonia
43 ani

Žarko Marković
Serbia
36 ani


Liga 1
Steaua Bucuresti ASA CFR Cluj
CS Universitatea Gaz Metan Mediaș
Dinamo FC Botosani Pandurii
CSM Iasi Viitorul Constanta
Concordia Chiajna
-

Arhiva Stiri Romanian Soccer
L M M J V S D
            1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31          


2022-2023


Liga 1 2022-2023
27.01.2023
Cronica
Universitatea Cluj Rapid București C
28.01.2023 FC UTA Arad
14:30
CS Mioveni Orange Sport 1 C
28.01.2023 Petrolul Ploiești
17:00
Chindia Târgoviște Orange Sport 1 C
28.01.2023 CS Universitatea Craiova
20:00
FC Hermannstadt Orange Sport 1 C
29.01.2023 FC Argeș Pitești
13:30
FC Botoșani Orange Sport 1 C
29.01.2023 Sepsi Sfântu Gheorghe
16:00
FC Universitatea Craiova Orange Sport 1 C
29.01.2023 Fotbal Club FCSB
19:00
Farul Constanța Orange Sport 1 C
30.01.2023 FC Voluntari
20:00
CFR 1907 Cluj Orange Sport 1 C


1. CFR 1907 Cluj 47
2. Farul Constanța 45
3. Fotbal Club FCSB 41
4. Rapid București 41
5. CS Universitatea Craiova 38
6. FC Hermannstadt 33
7. Sepsi Sfântu Gheorghe 32
8. Petrolul Ploiești 30
9. FC Voluntari 26
10. FC Universitatea Craiova 24
11. FC Argeș Pitești 24
12. FC Botoșani 24
13. Chindia Târgoviște 22
14. Universitatea Cluj 22
15. FC UTA Arad 20
16. CS Mioveni 12
Clasament 2022-2023

Liga 2


Liga 2
26.03.2021 Turris Oltul Turnu-Măgurele
-
Gloria Buzău   C
28.03.2021 Metaloglobus București Rapid București C
28.03.2021 Pandurii Târgu-Jiu Unirea Slobozia C
28.03.2021 Concordia Chiajna ASU Poli Timişoara C
28.03.2021 CS Mioveni Aerostar Bacău C
28.03.2021 Universitatea Cluj Petrolul Ploiești C
28.03.2021 CSM Reșița Universitatea Craiova C
28.03.2021 Ripensia Timișoara ACS Comuna Recea C
28.03.2021 AFK Csíkszereda CSM Slatina C
28.03.2021 Dunărea Călărași Viitorul Târgu-Jiu C


1. Universitatea Craiova 35
2. Dunărea Călărași 34
3. CS Mioveni 33
4. Rapid București 33
5. AFK Csíkszereda 32
6. Farul Constanța 32
7. Viitorul Târgu-Jiu 32
8. ASU Poli Timişoara 32
9. Petrolul Ploiești 31
10. Metaloglobus București 30
11. Universitatea Cluj 29
12. Gloria Buzău 26
13. Concordia Chiajna 24
14. ACS Comuna Recea 23
15. Ripensia Timișoara 22
16. Unirea Slobozia 19
17. CSM Reșița 19
18. CSM Slatina 15
19. Pandurii Târgu-Jiu 13
20. Aerostar Bacău 10
21. Turris Oltul Turnu-Măgurele 0
Clasament Liga 2

C1


Liga 3 C1
06.03.2020 Aerostar Bacău FC Botoşani II C
06.03.2020 KSE Târgu-Secuiesc CSU Galați C
07.03.2020 CSM Foșcani FC Ozana Târgu-Neamţ C
07.03.2020 Știința Miroslava CSM Ceahlăul Piatra-Neamţ C
07.03.2020 Oțelul Galați CSM Pașcani C
07.03.2020 Sporting Liești Foresta Suceava C
07.03.2020 Bucovina Rădăuți Huşana Huşi C
07.03.2020 Şomuz Fălticeni CSM Bacău C


1. Aerostar Bacău 42
2. Foresta Suceava 35
3. CSM Ceahlăul Piatra-Neamţ 33
4. Bucovina Rădăuți 32
5. CSM Foșcani 30
6. Oțelul Galați 30
7. Știința Miroslava 29
8. FC Ozana Târgu-Neamţ 23
9. Şomuz Fălticeni 20
10. Sporting Liești 19
11. KSE Târgu-Secuiesc 17
12. Huşana Huşi 17
13. FC Botoşani II 16
14. CSU Galați 10
15. CSM Bacău 9
16. CSM Pașcani 0
Clasament C1

C2


Liga 3 C2
06.03.2020 Dacia Unirea Brăila Metalul Buzău C
07.03.2020 CS Tunari Viitorul Ianca C
07.03.2020 CSM Medgidia Recolta Gheorghe Doja C
07.03.2020 Agricola Borcea Fotbal Club FCSB II C
07.03.2020 CS Afumați Mostiştea Ulmu C
07.03.2020 Unirea Slobozia Poseidon Limanu 2 Mai C
07.03.2020 Axiopolis Sport Cernavodă Înainte Modelu C
07.03.2020 CS Făurei SC Popeşti Leordeni C


1. Unirea Slobozia 40
2. Mostiştea Ulmu 37
3. CS Afumați 36
4. CS Tunari 36
5. Înainte Modelu 26
6. SC Popeşti Leordeni 25
7. Viitorul Ianca 25
8. Metalul Buzău 23
9. CS Făurei 21
10. Agricola Borcea 21
11. Poseidon Limanu 2 Mai 20
12. CSM Medgidia 15
13. Axiopolis Sport Cernavodă 12
14. Dacia Unirea Brăila 11
15. Fotbal Club FCSB II 10
16. Recolta Gheorghe Doja 2
Clasament C2

C3


Liga 3 C3
06.03.2020 CSM Alexandria FC Pucioasa C
06.03.2020 Astra Giurgiu II CS Blejoi C
06.03.2020 Tractorul Cetate Vediţa Coloneşti C
06.03.2020 Unirea Bascov FC Voluntari II C
06.03.2020 CS Balotești CS Universitatea Craiova II C
07.03.2020 Progresul Spartac București FC Brașov C
07.03.2020 Sporting Roșiori-de-Vede CSM Slatina C
07.03.2020 Olimpic Cetate Râşnov Flacăra Moreni C


1. Progresul Spartac București 37
2. CSM Slatina 37
3. Flacăra Moreni 30
4. CSM Alexandria 28
5. CS Universitatea Craiova II 27
6. Vediţa Coloneşti 27
7. Unirea Bascov 22
8. CS Blejoi 22
9. Olimpic Cetate Râşnov 21
10. FC Voluntari II 21
11. FC Brașov 19
12. FC Pucioasa 18
13. Astra Giurgiu II 16
14. CS Balotești 14
15. Tractorul Cetate 10
16. Sporting Roșiori-de-Vede 9
Clasament C3

C4


Liga 3 C4
06.03.2020 ACS Poli Timișoara Fortuna Becicherecu-Mic C
06.03.2020 Cetate Deva Comunal Dumbrăviţa C
06.03.2020 Flacăra Horezu CS Național Sebiș C
06.03.2020 Universitatea Craiova Șoimii Lipova C
07.03.2020 Crișul Chișineu-Criș Progresul Pecica C
07.03.2020 Gloria Lunca Teuz Cernei CSC Ghiroda şi Giarmata Vii C
07.03.2020 CS Hunedoara Viitorul Dăeşti C
07.03.2020 ACSO Filiaşi Gilortul Târgu-Cărbuneşti C


1. Universitatea Craiova 42
2. Șoimii Lipova 29
3. Crișul Chișineu-Criș 29
4. Flacăra Horezu 27
5. Progresul Pecica 26
6. Comunal Dumbrăviţa 23
7. CS Hunedoara 23
8. CSC Ghiroda şi Giarmata Vii 21
9. Fortuna Becicherecu-Mic 20
10. Viitorul Dăeşti 20
11. Gloria Lunca Teuz Cernei 19
12. Cetate Deva 18
13. CS Național Sebiș 17
14. ACSO Filiaşi 15
15. Gilortul Târgu-Cărbuneşti 11
16. ACS Poli Timișoara 11
Clasament C4

C5


Liga 3 C5
06.03.2020 Unirea Dej SCM Zalău C
06.03.2020 Sănătatea Cluj Gloria Bistrița C
06.03.2020 AFC Odorheiu-Secuiesc Avântul Reghin C
07.03.2020 Unirea Alba-Iulia Viitorul Şelimbăr C
07.03.2020 Luceafărul Oradea CS Sânmartin C
07.03.2020 Industria Galda de Jos CFR 1907 Cluj II C
07.03.2020 Minaur Baia-Mare Arieșul Turda C
07.03.2020 Metalurgistul Cugir ACS Comuna Recea C


1. ACS Comuna Recea 35
2. Minaur Baia-Mare 33
3. Viitorul Şelimbăr 28
4. Metalurgistul Cugir 27
5. Luceafărul Oradea 26
6. CS Sânmartin 25
7. Gloria Bistrița 25
8. Avântul Reghin 22
9. Arieșul Turda 22
10. Unirea Dej 21
11. Sănătatea Cluj 20
12. Unirea Alba-Iulia 16
13. SCM Zalău 15
14. CFR 1907 Cluj II 15
15. Industria Galda de Jos 11
16. AFC Odorheiu-Secuiesc 10
Clasament C5

Decizie ONJN nr.1046/19.06.2017