Liga 1
Romanian Soccer  Cauta in Romanian Soccer
Romanian Soccer
Nationala Romaniei
 

FOTBAL INTERNATIONAL

-

UK Anglia:Premier League

-

Clasament Premier League

-

Clasament Championship

-

IT Italia: Serie A

-

Clasament Serie A Italia

-

Clasament Serie B Italia

-

SP Spain:Primera División

-

Clasament Primera Division

-

DE Germania: Bundesliga

-

Clasament Bundesliga

-

Clasament Zweite Bundesliga

-

FR Franta: Ligue 1

-

Clasament Ligue 1

-

PO Portugalia: Liga Sagres

-

Clasament Portugalia

-

OL Olanda: Eredivisie

-

Clasament Olanda

-

BE Belgia: Jupiler League

-

Clasament Belgia

-

TU Turcia: Süper Lig

-

Clasament Turcia

-

GR Grecia:Ethniki Katigoria

-

RU Rusia: Premier League

-

Clasament Rusia

-

UC Ucraina: Vyscha Liga

-

ball America de Sud

-

ball Africa

-

Cupa Africii pe Natiuni

-

ball Asia

-


Asia 17.09.2015 - 14:29

Echipa lui Cosmin Olaroiu, in semifinalele Ligii Campionilor Asiei

Echipa lui Cosmin Olaroiu, in semifinalele Ligii Campionilor Asiei
Echipa Al Ahli Dubai, antrenată de românul Cosmin Olăroiu, s-a calificat în semifinalele Ligii Campionilor Asiei la fotbal, în urma victoriei înregistrate pe teren propriu, cu scorul de 2-1, în fața formației iraniene Naft Teheran, miercuri seara, în manșa secundă a sferturilor de finală.

Golurile învingătorilor au fost marcate de brazilianul Rodrigo Lima (minutul 26) și Ahmed Khalil (minutul 46 din penalty), în timp ce oaspeții au punctat prin Vahid Amiri, în minutul 51.

Al Ahli reușise să câștige și meciul tur, disputat pe 26 august la Teheran (scor 1-0), printr-un gol înscris de Rodrigo Lima, jucător transferat în această vară de la campioana Portugaliei, Benfica Lisabona.

Echipa din Dubai va avea ca adversară în semifinalele Ligii Campionilor Asiei formația Al Hilal din Arabia Saudită, pe care Cosmin Olăroiu a pregătit-o între 2007 și 2009 și la care a activat în sezonul trecut un alt tehnician român, Laurențiu Reghecampf.

Al Hilal a remizat marți, în deplasare, scor 2-2, cu Lekhwiya Sports Club din Qatar, echipă în fața căreia s-a impus categoric în prima manșă, cu 4-1.

Cealaltă confruntare din penultimul act al celei mai importante competiții intercluburi de pe continentul asiatic va opune formațiile Guangzhou Evergrande, campioana Chinei, și Gamba Osaka, deținătoarea titlului în Japonia.

În sferturile de finală, Guangzhou Evergrade a trecut de o altă formație niponă, Kashiwa Reysol (3-1 și 1-1), în timp ce Gamba Osaka a eliminat echipa sud-coreeană Jeonbuk Hyundai Motors (0-0 și 3-2).

Semifinalele Ligii Campionilor Asiei se vor disputa tur-retur pe 23/30 septembrie, respectiv 20/21 octombrie.






Taguri: Cosmin Olaroiu    Liga Campionilor Asiei    Al Ahli Dubai    Naft Teheran    Rodrigo Lima    Ahmed Khalil    Vahid Amiri   

Comenteaza

Ultimele stiri - Asia

Cupa Asiei 2019: India - Thailanda 4-1

Selecţionata Indiei a învins formaţia Thailandei cu scorul de 4-1, duminică, în Grupa A a Cupei Asiei pe Naţiuni 2019 la fotbal.   Pentru învingători...

Andrés Iniesta va juca la Vissel Kobe

Andrés Iniesta, căpitanul echipei de fotbal FC Barcelona, îşi va continua cariera la formaţia Vissel Kobe, a anunţat internaţionalul spaniol joi, în cursul unei...

Arsène Wenger a refuzat o ofertă de 27 milioane euro din China

Tehnicianul francez Arsène Wenger, care în iunie se va despărţi de Arsenal Londra, a refuzat o ofertă de 27 milioane euro din China, care l-ar fi transformat în...

Japonia l-a concediat pe selecţionerul Vahid Halilhodzic cu două luni înaintea CM 2018

Antrenorul franco-bosniac Vahid Halilhodzic a fost concediat, luni, din funcţia de selecţioner al echipei de fotbal a Japoniei după un mandat tumultuos, cu doar luni înainte de Cupa...

Cosmin Olăroiu, numit oficial antrenor al echipei chineze Jiangsu Suning

Tehnicianul român Cosmin Olăroiu a fost numit oficial, în postul de antrenor al echipei chineze de fotbal Jiangsu Suning, potrivit site-ului clubului.   Olăroiu (48...

Tricourile Barcelonei cu fostul sponsor, Qatar Airways, au fost interzise în Arabia Saudită

Tensiunile din zona Golfului îi afectează şi pe iubitorii fotbalului. Arabia Saudită a trecut pe lista neagră orice are legătură cu Qatar, după ce despre micuţul stat s-a spus că...

Internaţionalul ivorian Cheick Tioté a decedat după ce a făcut o criză cardiacă la antrenament

Internaţionalul ivorian Cheick Tioté a decedat, luni, la vârsta de 30 de ani, după ce a făcut o criză cardiacă la un antrenament al echipei chineze de liga a doua Beijing...

Cosmin Olăroiu, cel mai bun antrenor din Emiratele Arabe Unite în acest sezon

Românul Cosmin Olăroiu a fost desemnat cel mai bun antrenor al sezonului în Emiratele Arabe Unite, cu ocazia unei ceremonii care a avut loc luni la Etihad Towers Abu Dhabi,...

Remiză pentru Al Ahli, echipa lui Olăroiu, în Liga Campionilor Asiei

Echipa Al Ahli din Emiratele Arabe Unite, antrenată de Cosmin Olăroiu, a remizat, marţi, în deplasare, scor 1-1, cu formaţia Esteghlal Teheran, în etapa a cincea a grupei A...

Messi are "inima distrusă" din cauza situației copiilor sirieni

Fotbalistul argentinian Lionel Messi, cvintuplu câștigător al Balonului de Aur, și-a exprimat preocuparea, în calitate de ambasador al bunăvoinței pentru UNICEF, față de...

Kazuyoshi Miura a devenit cel mai varstnic jucaător din toate timpurile

Japonezul Kazuyoshi Miura a devenit cel mai vârstnic fotbalist profesionist din toate timpurile, duminică, atunci când a evoluat pentru echipa Yokohama FC la vârsta...



Top News

-Liga Campionilor - sferturi de finală, tur: Rezultate, echipe şi marcatori

-Liga 1 - Etapa 3 - play-off & play-out: Rezultate şi marcatori

-Liga 1 - Etapa 3 - play-out: Oțelul Galați - Dinamo București 1-0

-Liga 1 - Etapa 3 - play-out: Politehnica Iași - FCU 1948 Craiova 0-0

-Liga 1 - Etapa 3 - play-off: Fotbal Club FCSB - Universitatea Craiova 2-0

-Liga 1 - Etapa 3 - play-out: FC Hermannstadt - Universitatea Cluj 1-1

-Liga 1 - Etapa 3 - play-off: Rapid București - CFR Cluj 1-4




Care este echipa ta preferată din Asia?
Dalian Shide (China)
Shandong Luneng Taishan (China)
Changchun Yatai (China)
Yokohama Marinos (Japonia)
Kashima Antlers (Japonia)
Jubilo Iwata (Japonia)
Gamba Osaka (Japonia)
Urawa Red Diamonds (Japonia)
Ilhwa Chunma (Coreea de Sud)
Ulsan Hyundai Horang-i (Coreea de Sud)
Pusan Daewoo Royals (Coreea de Sud)
Suwon Samsung Bluewings (Coreea de Sud)
Anyang LG Cheetahs (Coreea de Sud)
Pohang Steelers (Coreea de Sud)
Chonbuk Hyundai Motors (Coreea de Sud)
Al-Ahli (Emiratele Arabe Unite)
Bunyodkor Tashkent (Uzbekistan)
Al-Hilal (Arabia Saudită)
Al-Shabab (Arabia Saudită)
Piroozi Tehran (Iran)
  » rezultate   » arhiva

S-au nascut azi

Adrian Voiculeț
România
38 ani

Alejandro Domínguez
Argentina
42 ani

Andrei Nițu
România
36 ani

Andrei Urai
România
48 ani

Carlo Ancelotti
Italia
64 ani

Cosmin Olăroiu
România
54 ani

David Platt
Anglia
57 ani

Denis Ciobotariu
România
25 ani

Dragan Gošić
Serbia
42 ani

Ewerthon
Brazilia
42 ani

Ferdinando Coppola
Italia
45 ani

George Sofroni
România
32 ani

Henryk Kasperczak
Polonia
77 ani

Jagoš Vuković
Serbia
35 ani

Jan Pahor
Slovenia
37 ani

José Serrizuela
Argentina
61 ani

Martin Tudor
România
47 ani

Matuzalém
Brazilia
43 ani

Pavel Badea
România
56 ani

Ronny Johnsen
Norvegia
54 ani

Salah Assad
Algeria
65 ani

Stuart McCall
Scoția
59 ani


Liga 1
Steaua Bucuresti ASA CFR Cluj
CS Universitatea Gaz Metan Mediaș
Dinamo FC Botosani Pandurii
CSM Iasi Viitorul Constanta
Concordia Chiajna
-

Arhiva Stiri Romanian Soccer
L M M J V S D
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30          


2023-2024


Liga 1 2023-2024
08.03.2024
Cronica
CFR 1907 Cluj FC Hermannstadt C
08.03.2024
Cronica
Dinamo București FC UTA Arad C
08.03.2024
Cronica
Petrolul Ploiești Sepsi Sfântu Gheorghe C
08.03.2024
Cronica
FC Voluntari Universitatea Cluj C
08.03.2024
Cronica
FC Botoșani Farul Constanța C
09.03.2024
Cronica
Rapid București Fotbal Club FCSB C
10.03.2024
Cronica
FCU 1948 Craiova Universitatea Craiova C
11.03.2024
Cronica
Oțelul Galați Politehnica Iaşi C


1. Fotbal Club FCSB 64
2. Rapid București 55
3. CFR 1907 Cluj 53
4. Universitatea Craiova 49
5. Farul Constanța 43
6. Sepsi Sfântu Gheorghe 43
7. Universitatea Cluj 42
8. FC UTA Arad 40
9. FC Hermannstadt 40
10. Petrolul Ploiești 35
11. Oțelul Galați 34
12. Politehnica Iaşi 33
13. FCU 1948 Craiova 31
14. Dinamo București 29
15. FC Voluntari 28
16. FC Botoșani 21
Clasament 2023-2024

Play-off


Liga 1 Play-off
05.04.2024
Cronica
Sepsi Sfântu Gheorghe Farul Constanța C
06.04.2024
Cronica
Rapid București CFR 1907 Cluj C
07.04.2024
Cronica
Fotbal Club FCSB Universitatea Craiova C


1. Fotbal Club FCSB 9
2. Universitatea Craiova 6
3. CFR 1907 Cluj 4
4. Farul Constanța 4
5. Sepsi Sfântu Gheorghe 2
6. Rapid București 0
Clasament Play-off

Play-out


Liga 1 Play-out
05.04.2024
Cronica
FC UTA Arad FC Botoșani C
06.04.2024
Cronica
Petrolul Ploiești FC Voluntari C
07.04.2024
Cronica
FC Hermannstadt Universitatea Cluj C
08.04.2024
Cronica
Politehnica Iași FCU 1948 Craiova C
08.04.2024
Cronica
Oțelul Galați Dinamo București C


1. Oțelul Galați 9
2. FC UTA Arad 7
3. FC Voluntari 6
4. Universitatea Cluj 5
5. FC Hermannstadt 4
6. Petrolul Ploiești 4
7. FC Botoșani 3
8. FCU 1948 Craiova 1
9. Politehnica Iași 1
10. Dinamo București 1
Clasament Play-out

Liga 2


Liga 2
26.03.2021 Turris Oltul Turnu-Măgurele
-
Gloria Buzău   C
28.03.2021 Metaloglobus București Rapid București C
28.03.2021 Pandurii Târgu-Jiu Unirea Slobozia C
28.03.2021 Concordia Chiajna ASU Poli Timişoara C
28.03.2021 CS Mioveni Aerostar Bacău C
28.03.2021 Universitatea Cluj Petrolul Ploiești C
28.03.2021 CSM Reșița Universitatea Craiova C
28.03.2021 Ripensia Timișoara ACS Comuna Recea C
28.03.2021 AFK Csíkszereda CSM Slatina C
28.03.2021 Dunărea Călărași Viitorul Târgu-Jiu C


1. Universitatea Craiova 35
2. Dunărea Călărași 34
3. CS Mioveni 33
4. Rapid București 33
5. AFK Csíkszereda 32
6. Farul Constanța 32
7. Viitorul Târgu-Jiu 32
8. ASU Poli Timişoara 32
9. Petrolul Ploiești 31
10. Metaloglobus București 30
11. Universitatea Cluj 29
12. Gloria Buzău 26
13. Concordia Chiajna 24
14. ACS Comuna Recea 23
15. Ripensia Timișoara 22
16. Unirea Slobozia 19
17. CSM Reșița 19
18. CSM Slatina 15
19. Pandurii Târgu-Jiu 13
20. Aerostar Bacău 10
21. Turris Oltul Turnu-Măgurele 0
Clasament Liga 2

C1


Liga 3 C1
06.03.2020 Aerostar Bacău FC Botoşani II C
06.03.2020 KSE Târgu-Secuiesc CSU Galați C
07.03.2020 CSM Foșcani FC Ozana Târgu-Neamţ C
07.03.2020 Știința Miroslava CSM Ceahlăul Piatra-Neamţ C
07.03.2020 Oțelul Galați CSM Pașcani C
07.03.2020 Sporting Liești Foresta Suceava C
07.03.2020 Bucovina Rădăuți Huşana Huşi C
07.03.2020 Şomuz Fălticeni CSM Bacău C


1. Aerostar Bacău 42
2. Foresta Suceava 35
3. CSM Ceahlăul Piatra-Neamţ 33
4. Bucovina Rădăuți 32
5. CSM Foșcani 30
6. Oțelul Galați 30
7. Știința Miroslava 29
8. FC Ozana Târgu-Neamţ 23
9. Şomuz Fălticeni 20
10. Sporting Liești 19
11. KSE Târgu-Secuiesc 17
12. Huşana Huşi 17
13. FC Botoşani II 16
14. CSU Galați 10
15. CSM Bacău 9
16. CSM Pașcani 0
Clasament C1

C2


Liga 3 C2
06.03.2020 Dacia Unirea Brăila Metalul Buzău C
07.03.2020 CS Tunari Viitorul Ianca C
07.03.2020 CSM Medgidia Recolta Gheorghe Doja C
07.03.2020 Agricola Borcea Fotbal Club FCSB II C
07.03.2020 CS Afumați Mostiştea Ulmu C
07.03.2020 Unirea Slobozia Poseidon Limanu 2 Mai C
07.03.2020 Axiopolis Sport Cernavodă Înainte Modelu C
07.03.2020 CS Făurei SC Popeşti Leordeni C


1. Unirea Slobozia 40
2. Mostiştea Ulmu 37
3. CS Afumați 36
4. CS Tunari 36
5. Înainte Modelu 26
6. SC Popeşti Leordeni 25
7. Viitorul Ianca 25
8. Metalul Buzău 23
9. CS Făurei 21
10. Agricola Borcea 21
11. Poseidon Limanu 2 Mai 20
12. CSM Medgidia 15
13. Axiopolis Sport Cernavodă 12
14. Dacia Unirea Brăila 11
15. Fotbal Club FCSB II 10
16. Recolta Gheorghe Doja 2
Clasament C2

C3


Liga 3 C3
06.03.2020 CSM Alexandria FC Pucioasa C
06.03.2020 Astra Giurgiu II CS Blejoi C
06.03.2020 Tractorul Cetate Vediţa Coloneşti C
06.03.2020 Unirea Bascov FC Voluntari II C
06.03.2020 CS Balotești CS Universitatea Craiova II C
07.03.2020 Progresul Spartac București FC Brașov C
07.03.2020 Sporting Roșiori-de-Vede CSM Slatina C
07.03.2020 Olimpic Cetate Râşnov Flacăra Moreni C


1. Progresul Spartac București 37
2. CSM Slatina 37
3. Flacăra Moreni 30
4. CSM Alexandria 28
5. CS Universitatea Craiova II 27
6. Vediţa Coloneşti 27
7. Unirea Bascov 22
8. CS Blejoi 22
9. Olimpic Cetate Râşnov 21
10. FC Voluntari II 21
11. FC Brașov 19
12. FC Pucioasa 18
13. Astra Giurgiu II 16
14. CS Balotești 14
15. Tractorul Cetate 10
16. Sporting Roșiori-de-Vede 9
Clasament C3

C4


Liga 3 C4
06.03.2020 ACS Poli Timișoara Fortuna Becicherecu-Mic C
06.03.2020 Cetate Deva Comunal Dumbrăviţa C
06.03.2020 Flacăra Horezu CS Național Sebiș C
06.03.2020 Universitatea Craiova Șoimii Lipova C
07.03.2020 Crișul Chișineu-Criș Progresul Pecica C
07.03.2020 Gloria Lunca Teuz Cernei CSC Ghiroda şi Giarmata Vii C
07.03.2020 CS Hunedoara Viitorul Dăeşti C
07.03.2020 ACSO Filiaşi Gilortul Târgu-Cărbuneşti C


1. Universitatea Craiova 42
2. Șoimii Lipova 29
3. Crișul Chișineu-Criș 29
4. Flacăra Horezu 27
5. Progresul Pecica 26
6. Comunal Dumbrăviţa 23
7. CS Hunedoara 23
8. CSC Ghiroda şi Giarmata Vii 21
9. Fortuna Becicherecu-Mic 20
10. Viitorul Dăeşti 20
11. Gloria Lunca Teuz Cernei 19
12. Cetate Deva 18
13. CS Național Sebiș 17
14. ACSO Filiaşi 15
15. Gilortul Târgu-Cărbuneşti 11
16. ACS Poli Timișoara 11
Clasament C4

C5


Liga 3 C5
06.03.2020 Unirea Dej SCM Zalău C
06.03.2020 Sănătatea Cluj Gloria Bistrița C
06.03.2020 AFC Odorheiu-Secuiesc Avântul Reghin C
07.03.2020 Unirea Alba-Iulia Viitorul Şelimbăr C
07.03.2020 Luceafărul Oradea CS Sânmartin C
07.03.2020 Industria Galda de Jos CFR 1907 Cluj II C
07.03.2020 Minaur Baia-Mare Arieșul Turda C
07.03.2020 Metalurgistul Cugir ACS Comuna Recea C


1. ACS Comuna Recea 35
2. Minaur Baia-Mare 33
3. Viitorul Şelimbăr 28
4. Metalurgistul Cugir 27
5. Luceafărul Oradea 26
6. CS Sânmartin 25
7. Gloria Bistrița 25
8. Avântul Reghin 22
9. Arieșul Turda 22
10. Unirea Dej 21
11. Sănătatea Cluj 20
12. Unirea Alba-Iulia 16
13. SCM Zalău 15
14. CFR 1907 Cluj II 15
15. Industria Galda de Jos 11
16. AFC Odorheiu-Secuiesc 10
Clasament C5

Decizie ONJN nr.1046/19.06.2017