Joi, se vor disputa partidele din manşa a doua a turului doi preliminar al Ligii Europa. Raul Rusescu va încerca alături de coechipierii săi să elimine formaţia moldavă Zimbru Chişinău, după 2-2 în tur. Tot azi, Pandurii îşi va afla viitoarea adversară, dintre Maccabi Tel Aviv (Isr) şi K. Almaty (Kaz). În tur a fost egal, 1-1.
⚽️ Programul partidelor:
18:00 Ventspils (Let) - Aberdeen (Sco), în tur 0-3
18:30 Jelgava (Let) - Slovan Bratislava (Svc), în tur0-0
19:00 HJK (Fin) - Beroe (Bul), în tur 1-1
19:00 Kalju (Est) - M. Haifa (Isr), în tur1-1
19:00 Lok. Zagreb (Cro) - Rovaniemi (Fin), în tur1-1
19:00 Zhodino (Blr) - Debrecen (Ung), în tur 1-1
19:30 Omonia (Cip) - B. Jerusalem (Isr), în tur 1-1
20:00 AEK Larnaca (Cip) - Cliftonville (Nir), în tur 3-2
20:00 Europa FC (Gib) - AIK Stockholm (Sue), în tur 0-1
20:00 Gabala (Aze) - MTK Budapest (Ung), în tur 0-2
20:00 Göteborg (Sue) - Piast (Pol), în tur 3-0
20:00 Grasshoppers (Elv) - KR Reykjavik (Isl), în tur 3-3
20:00 Levski (Bul) - Maribor (Slo), în tur0-0
20:00 M. Tel Aviv (Isr) - K. Almaty (Kaz), în tur1-1
20:00 Odd (Nor) - Giannina (Gre), în tur0-3
20:00 Slavia Praga (Ceh) - Levadia (Est), în tur 1-3
20:00 Strömsgodset (Nor) - Sonderjyske (Dan), în tur 1-2
20:00 Vaduz (Lie) - Midtjylland (Dan), în tur 2-1
20:30 Kukesi (Alb) - Austria Viena (Aut), în tur 0-1
20:45 Connah's Q. (Ţ.Gal.) - Vojvodina (Srb), în tur 0-1
21:00 Brondby (Dan) - Hibernian (Sco), în tur 1-0
21:00 Osmanlispor (Tur) - Zimbru (Mol), în tur 2-2
21:00 Shkendija (Mac) - Neftci Baku (Aze), în tur 0-0
21:15 Trnava (Svc) - Shirak (Arm), în tur 1-1
21:30 Cukaricki (Srb) - Videoton (Ung), în tur 0-3
21:30 Domzale (Slo) - Soligorsk (Blr), în tur 1-1
21:30 Hajduk Split (Cro) - CSMS Iași (Rom), în tur 2-2
21:45 Buducnost (Mac) - Genk (Bel), în tur 0-2
21:45 Cork City (Irl) - Hacken (Sue), în tur 1-1
21:45 St. Patricks (Irl) - Din. Minsk (Blr), în tur 1-1
22:00 Hearts (Sco) - Birkirkara (Mlt), în tur 0-0
22:05 Zaglebie (Pol) - Partizan (Srb), în tur 0-0
RomanianSoccer