Liga 1
Romanian Soccer  Cauta in Romanian Soccer
Romanian Soccer
Nationala Romaniei
 

FOTBAL INTERNATIONAL

-

UK Anglia:Premier League

-

Clasament Premier League

-

Clasament Championship

-

IT Italia: Serie A

-

Clasament Serie A Italia

-

Clasament Serie B Italia

-

SP Spain:Primera División

-

Clasament Primera Division

-

DE Germania: Bundesliga

-

Clasament Bundesliga

-

Clasament Zweite Bundesliga

-

FR Franta: Ligue 1

-

Clasament Ligue 1

-

PO Portugalia: Liga Sagres

-

Clasament Portugalia

-

OL Olanda: Eredivisie

-

Clasament Olanda

-

BE Belgia: Jupiler League

-

Clasament Belgia

-

TU Turcia: Süper Lig

-

Clasament Turcia

-

GR Grecia:Ethniki Katigoria

-

RU Rusia: Premier League

-

Clasament Rusia

-

UC Ucraina: Vyscha Liga

-

ball America de Sud

-

ball Africa

-

Cupa Africii pe Natiuni

-

ball Asia

-


Belgia: Jupiler Pro League 26.01.2017 - 14:40

Nicolae Stanciu a marcat din nou pentru Anderlecht

Nicolae Stanciu a marcat din nou pentru Anderlecht
Mijlocașul român Nicolae Stanciu a marcat un gol pentru Anderlecht Bruxelles, în meciul câștigat cu scorul de 4-2 pe terenul echipei KVC Westerlo, în etapa a 23-a a campionatului de fotbal al Belgiei.

Stanciu, aflat la al doilea gol consecutiv pentru "Mauves", a adus vicecampioana Belgiei în avantaj, pentru 2-1, în minutul 15. Polonezul Łukasz Teodorczyk (7) deschisese scorul pentru oaspeți, celelalte goluri ale echipei Anderlecht fiind marcate de Leander Dendoncker (45) și Youri Tielemans (50).

Pentru Westerlo, penultima clasată, au punctat Carlos Strandberg (10) și Silvere Ganvoula (60).

Stanciu, care are 4 goluri marcate în 17 etape pentru Anderlecht, a jucat 81 de minute, fiind înlocuit cu Massimo Bruno. Celălalt român, Alex Chipciu, a fost integralist.

► Alte rezultate de miercuri:

FC Bruges - Waasland-Beveren 2-1
Sporting Lokeren - KAA Gent 0-0
Sint-Truidense VV - KV Mechelen 2-1

Joi va avea loc partida dintre AS Eupen și Standard Liege, noua formație a românului Răzvan Marin.

În clasament, pe primul loc se află campioana FC Bruges, cu 49 puncte, urmată de Anderlecht, 47 p, SV Zulte Waregem, 46 p, KV Oostende, 39 p, etc.






Taguri: KVC Westerlo    Anderlecht Bruxelles    Nicolae Stanciu    Leander Dendoncker    Youri Tielemans    Lukasz Teodorczyk   

» Clasament Belgia - Jupiler League
Comenteaza

Ultimele stiri - Belgia: Jupiler Pro League

KRC Genk, campioană a Belgiei pentru a 4-a oară

Răzvan Marin a ajutat-o pe Genk să devină campioană KRC Genk a câştigat joi seară al 4-lea său titlu de campioană a Belgiei, după ce terminat la egalitate, scor 1-1 pe stadionul...

Marc Delire: Bölöni este "actorul anului"

Ladislau Bölöni este "actorul anului", a declarat ziaristul belgian Marc Delire, ce-l antipatizează pe tehnicianul român al echipei de fotbal Antwerp,...

Autorităţile belgiene anchetează felul în care clubul Mouscron a obţinut licenţa în ultimii ani

Autorităţile belgiene anchetează felul în care clubul de fotbal Excel Mouscron a obţinut licenţa în ultimii ani, existând şi suspiciuni că această grupare de...

19 suspecţi inculpaţi, dintre care nouă plasaţi în detenţie în scandalul de corupţie din Belgia

Parchetul federal din Belgia a anunţat, vineri, că 19 persoane bănuite de implicarea în amplul scandal de corupţie din fotbalul belgian au fost deja inculpate, iar nouă dintre...

Corupţie: 44 de percheziţii în Belgia şi 13 în diverse ţări din Europa

Parchetul federal din Belgia a confirmat că 44 de percheziţii sunt efectuate miercuri dimineaţă în toată ţara în legătură cu activitatea unor agenţi de fotbalişti şi...

Nicolae Stanciu putea câştiga de unul singur un meci, spune un fost antrenor al lui Anderlecht

Nicolae Stanciu putea câştiga de unul singur un meci, spune un fost antrenor al lui Anderlecht, Nicolas Frutos, care a asigurat interimatul timp de patru săptămâni pe banca...

Roberto Martinez rămâne selecţioner al Belgiei până în 2020

Federaţia belgiană de fotbal (URBSFA) a anunţat că i-a prelungit cu doi ani, până în 2020, contractul selecţionerului Roberto Martinez, care urma să se încheie...

Christoph Daum ar putea prelua pe Anderlecht

Germanul Christoph Daum, fostul selecționer al naționalei de fotbal a României, este menționat de presa belgiană pe lista posibililor antrenori ai lui Anderlecht, echipa la care...

Antrenorul Rene Weiler a fost demis de la Anderlecht

Campioana Belgiei, Anderlecht, la care evolueaza jucatorii Nicusor Stanciu si Alexandru Chipciu, a anuntat, luni, despartirea de antrenorul elvetian Rene Weiler, informeaza News.ro. Staful lui...

Anderlecht continuă evoluţiile slabe

Anderlecht Bruxelles, campioana en titre, continuă criza din acest debut de sezon, fapt confirmat și de eșecul de pe teren propriu cu Sint-Truidense VV, cu 2-3, duminică, în etapa a...

Eden Hazard, indisponibil aproape 4 luni

Atacantul și căpitanul naționalei de fotbal a Belgiei, Eden Hazard, va fi indisponibil aproape 4 luni după ce și-a fracturat glezna dreapta la un antrenament al lotului primei reprezentative,...



Top News

-Liga 1 - Etapa 6 play-off & Etapa 8 play-out: Rezultate şi marcatori

-Anglia - Premier League - Etapa 33

-Spania - La Liga - Etapa 34

-Liga 2, Etapa 1, play-off: Turris Oltul Turnu Măgurele - FC Argeş 0-0

-Liga 1 - Etapa 7 play-out: Rezultate şi marcatori

-Italia - Serie A - Etapa 29

-Anglia - Premier League - Etapa 32




Care este echipa ta preferată din Belgia?
Anderlecht Brussels
Club Brugge KV
Standard Liège
Royal Antwerp FC
KAA Gent
KV Mechelen
Charleroi SC
Cercle Brugge
Lierse SK
KRC Genk
SV Zulte-Waregem
Germinal Beerschot
KSC Lokeren
Excelsior Mouscron
RAEC Mons
K. Sint-Truiden VV
KVC Westerlo
FC Brussels
KSK Beveren
Union Saint-Gilloise
  » rezultate   » arhiva

S-au nascut azi

Alexandru Barna
România
27 ani

Apostol Muzac
România
33 ani

Armand Şvichi
România
24 ani

CHERNOMORETS BURGAS
Bulgaria
15 ani

Denis Drăguş
România
21 ani

Diego Klimowicz
Argentina
46 ani

GLORIA BISTRIȚA
România
98 ani

Ionuț Rada
România
38 ani

Jean Prunescu
România
31 ani

Marius Leca
România
20 ani

Roman Shirokov
Rusia
39 ani

Rory Delap
Anglia
44 ani

Sergiu Homei
România
33 ani

Valentin Borcea
România
18 ani

Valerian Gârlă
România
34 ani

Victoraş Astafei
România
33 ani

Wilfried Kanon
Coasta de Fildeş
27 ani

Zé Roberto
Brazilia
46 ani


Liga 1
Steaua Bucuresti ASA CFR Cluj
CS Universitatea Gaz Metan Mediaș
Dinamo FC Botosani Pandurii
CSM Iasi Viitorul Constanta
Concordia Chiajna
-

Arhiva Stiri Romanian Soccer
L M M J V S D
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31    


2019-2020


Liga 1 2019-2020
22.02.2020 FC Voluntari FC Hermannstadt C
22.02.2020 Fotbal Club FCSB Chindia Târgoviște C
23.02.2020 FC Viitorul Academica Clinceni C
23.02.2020 Gaz Metan Mediaş Dinamo București C
23.02.2020 Astra Giurgiu Sepsi Sfântu Gheorghe C
23.02.2020 Universitatea Craiova CFR 1907 Cluj C
24.02.2020 FC Botoșani CSM Politehnica Iaşi C


1. CFR 1907 Cluj 52
2. Universitatea Craiova 46
3. FC Botoșani 45
4. Fotbal Club FCSB 44
5. Gaz Metan Mediaş 43
6. Astra Giurgiu 42
7. FC Viitorul 40
8. Dinamo București 34
9. Sepsi Sfântu Gheorghe 33
10. FC Hermannstadt 25
11. Chindia Târgoviște 25
12. CSM Politehnica Iaşi 22
13. Academica Clinceni 22
14. FC Voluntari 20
Clasament 2019-2020

Play-off


Liga 1 Play-off
03.07.2020 Gaz Metan Mediaș Universitatea Craiova C
04.07.2020 Fotbal Club FCSB FC Botoșani C
05.07.2020 Astra Giurgiu CFR 1907 Cluj C


1. Universitatea Craiova 38
2. CFR 1907 Cluj 36
3. Fotbal Club FCSB 28
4. Astra Giurgiu 28
5. FC Botoșani 28
6. Gaz Metan Mediaș 25
Clasament Play-off

Play-out


Liga 1 Play-out
05.07.2020 CSM Politehnica Iaşi Sepsi Sfântu Gheorghe C
05.07.2020 Academica Clinceni Dinamo București C
06.07.2020 Chindia Târgoviște
17:00
FC Hermannstadt Telekom Sport 1 C
06.07.2020 FC Voluntari
20:00
FC Viitorul Telekom Sport 1 C


1. FC Viitorul 34
2. FC Voluntari 27
3. Academica Clinceni 26
4. Sepsi Sfântu Gheorghe 24
5. CSM Politehnica Iaşi 21
6. FC Hermannstadt 21
7. Dinamo București 20
8. Chindia Târgoviște 17
Clasament Play-out

Liga 2


Liga 2
13.03.2020 Dunărea Călărași Sportul Snagov C
13.03.2020 FC Argeș Pitești
-
Daco-Getica București ANULAT C
13.03.2020 AFK Csíkszereda
18:00
SSC Farul Constanţa   C
14.03.2020 Metaloglobus București
11:00
CS Mioveni   C
14.03.2020 Gloria Buzău
11:00
Pandurii Târgu-Jiu   C
14.03.2020 CSM Reșița
11:00
Concordia Chiajna   C
14.03.2020 UTA Arad
15:00
Universitatea Cluj   C
14.03.2020 ASU Poli Timişoara
15:00
Turris Oltul Turnu-Măgurele   C
15.03.2020 Petrolul Ploiești
11:00
Ripensia Timișoara   C
15.03.2020 Viitorul Târgu-Jiu
15:30
Rapid București   C


1. UTA Arad 50
2. CS Mioveni 39
3. Turris Oltul Turnu-Măgurele 39
4. FC Argeș Pitești 38
5. Petrolul Ploiești 38
6. Rapid București 37
7. Metaloglobus București 37
8. Dunărea Călărași 34
9. Gloria Buzău 33
10. SSC Farul Constanţa 33
11. Viitorul Târgu-Jiu 33
12. ASU Poli Timişoara 32
13. Ripensia Timișoara 28
14. Universitatea Cluj 26
15. CSM Reșița 24
16. Concordia Chiajna 24
17. AFK Csíkszereda 24
18. Sportul Snagov 9
19. Pandurii Târgu-Jiu 8
20. Daco-Getica București 0
Clasament Liga 2

C1


Liga 3 C1
06.03.2020 Aerostar Bacău FC Botoşani II C
06.03.2020 KSE Târgu-Secuiesc CSU Galați C
07.03.2020 CSM Foșcani FC Ozana Târgu-Neamţ C
07.03.2020 Știința Miroslava CSM Ceahlăul Piatra-Neamţ C
07.03.2020 Oțelul Galați CSM Pașcani C
07.03.2020 Sporting Liești Foresta Suceava C
07.03.2020 Bucovina Rădăuți Huşana Huşi C
07.03.2020 Şomuz Fălticeni CSM Bacău C


1. Aerostar Bacău 42
2. Foresta Suceava 35
3. CSM Ceahlăul Piatra-Neamţ 33
4. Bucovina Rădăuți 32
5. CSM Foșcani 30
6. Oțelul Galați 30
7. Știința Miroslava 29
8. FC Ozana Târgu-Neamţ 23
9. Şomuz Fălticeni 20
10. Sporting Liești 19
11. KSE Târgu-Secuiesc 17
12. Huşana Huşi 17
13. FC Botoşani II 16
14. CSU Galați 10
15. CSM Bacău 9
16. CSM Pașcani 0
Clasament C1

C2


Liga 3 C2
06.03.2020 Dacia Unirea Brăila Metalul Buzău C
07.03.2020 CS Tunari Viitorul Ianca C
07.03.2020 CSM Medgidia Recolta Gheorghe Doja C
07.03.2020 Agricola Borcea Fotbal Club FCSB II C
07.03.2020 CS Afumați Mostiştea Ulmu C
07.03.2020 Unirea Slobozia Poseidon Limanu 2 Mai C
07.03.2020 Axiopolis Sport Cernavodă Înainte Modelu C
07.03.2020 CS Făurei SC Popeşti Leordeni C


1. Unirea Slobozia 40
2. Mostiştea Ulmu 37
3. CS Afumați 36
4. CS Tunari 36
5. Înainte Modelu 26
6. SC Popeşti Leordeni 25
7. Viitorul Ianca 25
8. Metalul Buzău 23
9. CS Făurei 21
10. Agricola Borcea 21
11. Poseidon Limanu 2 Mai 20
12. CSM Medgidia 15
13. Axiopolis Sport Cernavodă 12
14. Dacia Unirea Brăila 11
15. Fotbal Club FCSB II 10
16. Recolta Gheorghe Doja 2
Clasament C2

C3


Liga 3 C3
06.03.2020 CSM Alexandria FC Pucioasa C
06.03.2020 Astra Giurgiu II CS Blejoi C
06.03.2020 Tractorul Cetate Vediţa Coloneşti C
06.03.2020 Unirea Bascov FC Voluntari II C
06.03.2020 CS Balotești CS Universitatea Craiova II C
07.03.2020 Progresul Spartac București FC Brașov C
07.03.2020 Sporting Roșiori-de-Vede CSM Slatina C
07.03.2020 Olimpic Cetate Râşnov Flacăra Moreni C


1. Progresul Spartac București 37
2. CSM Slatina 37
3. Flacăra Moreni 30
4. CSM Alexandria 28
5. CS Universitatea Craiova II 27
6. Vediţa Coloneşti 27
7. Unirea Bascov 22
8. CS Blejoi 22
9. Olimpic Cetate Râşnov 21
10. FC Voluntari II 21
11. FC Brașov 19
12. FC Pucioasa 18
13. Astra Giurgiu II 16
14. CS Balotești 14
15. Tractorul Cetate 10
16. Sporting Roșiori-de-Vede 9
Clasament C3

C4


Liga 3 C4
06.03.2020 ACS Poli Timișoara Fortuna Becicherecu-Mic C
06.03.2020 Cetate Deva Comunal Dumbrăviţa C
06.03.2020 Flacăra Horezu CS Național Sebiș C
06.03.2020 Universitatea Craiova Șoimii Lipova C
07.03.2020 Crișul Chișineu-Criș Progresul Pecica C
07.03.2020 Gloria Lunca Teuz Cernei CSC Ghiroda şi Giarmata Vii C
07.03.2020 CS Hunedoara Viitorul Dăeşti C
07.03.2020 ACSO Filiaşi Gilortul Târgu-Cărbuneşti C


1. Universitatea Craiova 42
2. Șoimii Lipova 29
3. Crișul Chișineu-Criș 29
4. Flacăra Horezu 27
5. Progresul Pecica 26
6. Comunal Dumbrăviţa 23
7. CS Hunedoara 23
8. CSC Ghiroda şi Giarmata Vii 21
9. Fortuna Becicherecu-Mic 20
10. Viitorul Dăeşti 20
11. Gloria Lunca Teuz Cernei 19
12. Cetate Deva 18
13. CS Național Sebiș 17
14. ACSO Filiaşi 15
15. Gilortul Târgu-Cărbuneşti 11
16. ACS Poli Timișoara 11
Clasament C4

C5


Liga 3 C5
06.03.2020 Unirea Dej SCM Zalău C
06.03.2020 Sănătatea Cluj Gloria Bistrița C
06.03.2020 AFC Odorheiu-Secuiesc Avântul Reghin C
07.03.2020 Unirea Alba-Iulia Viitorul Şelimbăr C
07.03.2020 Luceafărul Oradea CS Sânmartin C
07.03.2020 Industria Galda de Jos CFR 1907 Cluj II C
07.03.2020 Minaur Baia-Mare Arieșul Turda C
07.03.2020 Metalurgistul Cugir ACS Comuna Recea C


1. ACS Comuna Recea 35
2. Minaur Baia-Mare 33
3. Viitorul Şelimbăr 28
4. Metalurgistul Cugir 27
5. Luceafărul Oradea 26
6. CS Sânmartin 25
7. Gloria Bistrița 25
8. Avântul Reghin 22
9. Arieșul Turda 22
10. Unirea Dej 21
11. Sănătatea Cluj 20
12. Unirea Alba-Iulia 16
13. SCM Zalău 15
14. CFR 1907 Cluj II 15
15. Industria Galda de Jos 11
16. AFC Odorheiu-Secuiesc 10
Clasament C5

Decizie ONJN nr.1046/19.06.2017