Liga 1
Romanian Soccer  Cauta in Romanian Soccer
Romanian Soccer
Nationala Romaniei
 

FOTBAL INTERNATIONAL

-

UK Anglia:Premier League

-

Clasament Premier League

-

Clasament Championship

-

IT Italia: Serie A

-

Clasament Serie A Italia

-

Clasament Serie B Italia

-

SP Spain:Primera División

-

Clasament Primera Division

-

DE Germania: Bundesliga

-

Clasament Bundesliga

-

Clasament Zweite Bundesliga

-

FR Franta: Ligue 1

-

Clasament Ligue 1

-

PO Portugalia: Liga Sagres

-

Clasament Portugalia

-

OL Olanda: Eredivisie

-

Clasament Olanda

-

BE Belgia: Jupiler League

-

Clasament Belgia

-

TU Turcia: Süper Lig

-

Clasament Turcia

-

GR Grecia:Ethniki Katigoria

-

RU Rusia: Premier League

-

Clasament Rusia

-

UC Ucraina: Vyscha Liga

-

ball America de Sud

-

ball Africa

-

Cupa Africii pe Natiuni

-

ball Asia

-


Belgia: Jupiler Pro League 13.03.2017 - 09:00

Mouscron, echipa antrenate de Mircea Rednic, s-a salvat in extremis de la retrogradare

Mouscron, echipa antrenate de Mircea Rednic, s-a salvat in extremis de la retrogradare
 Excel Mouscron, echipa antrenată de de românul Mircea Rednic, s-a salvat in extremis de la retrogradare, duminică, după ce a învins-o în deplasare pe Kortrijk cu scorul de 2-0, iar Westerlo a fost surclasată acasă de Genk cu 4-0, în ultima etapă a sezonului regulat.
 
Egipteanul Trezeguet (34) și Vladimir Kovacevic (49, autogol) au marcat pentru victoria reușită de Mouscron, echipă la care fundașul român Cristian Manea a fost rezervă.
 
Anderlecht a terminat sezonul regulat pe primul loc, după 3-0 cu Waasland-Beveren, golurile fiind reușite de Massimo Bruno (3), din pasa lui Nicolae Stanciu, Lukasz Teodorczyk (36) și Kara Mbodji (41). Stanciu a jucat tot meciul la "Mauves", iar Alex Chipciu a fost rezervă, conform principiului rotației pe care îl aplică antrenorul Rene Weiler.
 
Anderlecht a profitat de pasul greșit făcut de campioana FC Bruges, care a remizat acasă cu Sint-Truiden, 2-2. Dorin Rotariu a început ca titular și a evoluat timp de 71 de minute la gazde.
 
Standard Liege a terminat și ea la egalitate, 2-2, acasă, cu Oostende, grație dublei reușite de Belfodil. Răzvan Marin a fost titular și a evoluat până în min. 77.
 
Rezultatele ultimei etape: 
Gent - Mechelen 3-0 
Anderlecht - Waasland-Beveren 3-0 
FC Bruges - St Truiden 2-2 
Eupen - Zulte Waregem 1-3 
Kortrijk - Excel Mouscron 0-2 
Lokeren - Charleroi 0-0 
Standard Liege - Oostende 2-2 
Westerlo - Racing Genk 0-4
 
Clasament: 
 1. Anderlecht       61 puncte 
 2. FC Bruges        59 
 3. Zulte Waregem    54 
 4. Gent             50 
 5. Oostende         50 
 6. Charleroi        49 
-----------------------
 7. Mechelen         48 
 8. Racing Genk      48 
 9. Standard Liege   39 
10. Kortrijk         31 
11. Lokeren          31 
12. St Truiden       30 
13. Eupen            30 
14. Waasland-Beveren 30 
15. Excel Mouscron   24 
-----------------------
16. Westerlo         23
 
Cu punctele înjumătățite, echipele clasate pe locurile 1-6 vor evolua în play-off pentru titlu, iar cele de pe locurile 7-15 vor disputa un play-off pentru Europa League, ocupanta locului 16 retrogradând în eșalonul secund.






Taguri: campionatul Belgiei    Excel Mouscron    Kortrijk    Mircea Rednic   

» Clasament Belgia - Jupiler League
Comenteaza

Ultimele stiri - Belgia: Jupiler Pro League

KRC Genk, campioană a Belgiei pentru a 4-a oară

Răzvan Marin a ajutat-o pe Genk să devină campioană KRC Genk a câştigat joi seară al 4-lea său titlu de campioană a Belgiei, după ce terminat la egalitate, scor 1-1 pe stadionul...

Marc Delire: Bölöni este "actorul anului"

Ladislau Bölöni este "actorul anului", a declarat ziaristul belgian Marc Delire, ce-l antipatizează pe tehnicianul român al echipei de fotbal Antwerp,...

Autorităţile belgiene anchetează felul în care clubul Mouscron a obţinut licenţa în ultimii ani

Autorităţile belgiene anchetează felul în care clubul de fotbal Excel Mouscron a obţinut licenţa în ultimii ani, existând şi suspiciuni că această grupare de...

19 suspecţi inculpaţi, dintre care nouă plasaţi în detenţie în scandalul de corupţie din Belgia

Parchetul federal din Belgia a anunţat, vineri, că 19 persoane bănuite de implicarea în amplul scandal de corupţie din fotbalul belgian au fost deja inculpate, iar nouă dintre...

Corupţie: 44 de percheziţii în Belgia şi 13 în diverse ţări din Europa

Parchetul federal din Belgia a confirmat că 44 de percheziţii sunt efectuate miercuri dimineaţă în toată ţara în legătură cu activitatea unor agenţi de fotbalişti şi...

Nicolae Stanciu putea câştiga de unul singur un meci, spune un fost antrenor al lui Anderlecht

Nicolae Stanciu putea câştiga de unul singur un meci, spune un fost antrenor al lui Anderlecht, Nicolas Frutos, care a asigurat interimatul timp de patru săptămâni pe banca...

Roberto Martinez rămâne selecţioner al Belgiei până în 2020

Federaţia belgiană de fotbal (URBSFA) a anunţat că i-a prelungit cu doi ani, până în 2020, contractul selecţionerului Roberto Martinez, care urma să se încheie...

Christoph Daum ar putea prelua pe Anderlecht

Germanul Christoph Daum, fostul selecționer al naționalei de fotbal a României, este menționat de presa belgiană pe lista posibililor antrenori ai lui Anderlecht, echipa la care...

Antrenorul Rene Weiler a fost demis de la Anderlecht

Campioana Belgiei, Anderlecht, la care evolueaza jucatorii Nicusor Stanciu si Alexandru Chipciu, a anuntat, luni, despartirea de antrenorul elvetian Rene Weiler, informeaza News.ro. Staful lui...

Anderlecht continuă evoluţiile slabe

Anderlecht Bruxelles, campioana en titre, continuă criza din acest debut de sezon, fapt confirmat și de eșecul de pe teren propriu cu Sint-Truidense VV, cu 2-3, duminică, în etapa a...

Eden Hazard, indisponibil aproape 4 luni

Atacantul și căpitanul naționalei de fotbal a Belgiei, Eden Hazard, va fi indisponibil aproape 4 luni după ce și-a fracturat glezna dreapta la un antrenament al lotului primei reprezentative,...




Top News

-Liga Campionilor, play-off, tur: CFR Cluj - Slavia Praga 0-1

-Liga 1 - Etapa 6: Rezultate şi marcatori

-Germania: Bundesliga - Etapa 1

-Spania: Primera Division - Etapa 1

-Anglia: Premier League - Etapa 2

-Franta: Ligue 1 - Etapa 2

-Europa League: AEK Atena - Universitatea Craiova 1-1




Care este echipa ta preferată din Belgia?
Anderlecht Brussels
Club Brugge KV
Standard Liège
Royal Antwerp FC
KAA Gent
KV Mechelen
Charleroi SC
Cercle Brugge
Lierse SK
KRC Genk
SV Zulte-Waregem
Germinal Beerschot
KSC Lokeren
Excelsior Mouscron
RAEC Mons
K. Sint-Truiden VV
KVC Westerlo
FC Brussels
KSK Beveren
Union Saint-Gilloise
  » rezultate   » arhiva

S-au nascut azi

Aleksandr Mostovoi
Rusia
51 ani

Alin Chița
România
41 ani

André Galiassi
Brazilia
39 ani

Artem Dzyuba
Rusia
31 ani

Bojan Golubović
Bosnia
36 ani

Cătălin Abălașei
România
46 ani

Ciprian Sumanariu
România
29 ani

Claudiu Bătrânu
România
39 ani

Cristian Neamțu
România
39 ani

Diego López
Uruguay
45 ani

Eugen Neagoe
România
52 ani

Federico Macheda
Italia
28 ani

Gilmar
Brazilia
89 ani

Glen de Boeck
Belgia
48 ani

Janos Vajda
România
36 ani

Lolo
Spania
35 ani

Marco Wölfli
Elveția
37 ani

Nicolae Ciochină
România
39 ani

Rob Witschge
Olanda
53 ani

Salvador Carmona
Mexic
44 ani

Serkan Balcı
Turcia
36 ani

Stephen Ireland
Irlanda
33 ani

UD LAS PALMAS
Spania
70 ani


Liga 1
Steaua Bucuresti ASA CFR Cluj
CS Universitatea Gaz Metan Mediaș
Dinamo FC Botosani Pandurii
CSM Iasi Viitorul Constanta
Concordia Chiajna
-

Arhiva Stiri Romanian Soccer
L M M J V S D
      1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31  


2019-2020


Liga 1 2019-2020
16.08.2019 FC Hermannstadt Academica Clinceni C
16.08.2019 Chindia Târgoviște Dinamo București C
17.08.2019 Sepsi Sfântu Gheorghe CFR 1907 Cluj C
18.08.2019 FC Botoșani Universitatea Craiova C
18.08.2019 Fotbal Club FCSB CSM Politehnica Iaşi C
19.08.2019 FC Voluntari Gaz Metan Mediaş C
19.08.2019 Astra Giurgiu FC Viitorul C


1. CFR 1907 Cluj 14
2. CSM Politehnica Iaşi 14
3. FC Viitorul 12
4. Gaz Metan Mediaş 12
5. FC Botoșani 10
6. Universitatea Craiova 10
7. Sepsi Sfântu Gheorghe 8
8. Astra Giurgiu 8
9. FC Hermannstadt 6
10. FC Voluntari 5
11. Fotbal Club FCSB 4
12. Chindia Târgoviște 4
13. Academica Clinceni 3
14. Dinamo București 3
Clasament 2019-2020

Liga 2


Liga 2
17.08.2019 Metaloglobus București Ripensia Timișoara C
17.08.2019 CSM Reșița Pandurii Târgu-Jiu C
17.08.2019 Gloria Buzău Sportul Snagov C
17.08.2019 UTA Arad AFK Csíkszereda C
17.08.2019 Viitorul Târgu-Jiu CS Mioveni C
17.08.2019 FC Argeș Pitești Universitatea Cluj C
17.08.2019 ASU Poli Timişoara Daco-Getica București C
18.08.2019 Concordia Chiajna SSC Farul Constanţa C
18.08.2019 Dunărea Călărași Petrolul Ploiești C
20.08.2019 Turris Oltul Turnu-Măgurele Rapid București C


1. Gloria Buzău 9
2. UTA Arad 9
3. Turris Oltul Turnu-Măgurele 9
4. CSM Reșița 7
5. CS Mioveni 7
6. FC Argeș Pitești 6
7. Petrolul Ploiești 6
8. Concordia Chiajna 6
9. Rapid București 4
10. SSC Farul Constanţa 4
11. ASU Poli Timişoara 3
12. Universitatea Cluj 3
13. Metaloglobus București 3
14. AFK Csíkszereda 3
15. Ripensia Timișoara 3
16. Viitorul Târgu-Jiu 3
17. Daco-Getica București 3
18. Dunărea Călărași 0
19. Pandurii Târgu-Jiu 0
20. Sportul Snagov 0
Clasament Liga 2

C1


Liga 3 C1
24.08.2019 FC Botoşani II
18:00
Aerostar Bacău   C
24.08.2019 FC Ozana Târgu-Neamţ
18:00
CSM Foșcani   C
24.08.2019 CSM Ceahlăul Piatra-Neamţ
18:00
Știința Miroslava   C
24.08.2019 CSM Pașcani
18:00
Oțelul Galați   C
24.08.2019 CSU Galați
18:00
KSE Târgu-Secuiesc   C
24.08.2019 Foresta Suceava
18:00
Sporting Liești   C
24.08.2019 Huşana Huşi
18:00
Bucovina Rădăuți   C
24.08.2019 CSM Bacău
18:00
Şomuz Fălticeni   C


1. Aerostar Bacău 0
2. Bucovina Rădăuți 0
3. CSM Bacău 0
4. CSM Ceahlăul Piatra-Neamţ 0
5. CSM Foșcani 0
6. CSM Pașcani 0
7. CSU Galați 0
8. FC Botoşani II 0
9. FC Ozana Târgu-Neamţ 0
10. Foresta Suceava 0
11. Huşana Huşi 0
12. KSE Târgu-Secuiesc 0
13. Oțelul Galați 0
14. Şomuz Fălticeni 0
15. Sporting Liești 0
16. Știința Miroslava 0
Clasament C1

C2


Liga 3 C2
24.08.2019 Viitorul Ianca
18:00
CS Tunari   C
24.08.2019 Metalul Buzău
18:00
Dacia Unirea Brăila   C
24.08.2019 Recolta Gheorghe Doja
18:00
CSM Medgidia   C
24.08.2019 Fotbal Club FCSB II
18:00
Agricola Borcea   C
24.08.2019 Mostiştea Ulmu
18:00
CS Afumați   C
24.08.2019 Poseidon Limanu 2 Mai
18:00
Unirea Slobozia   C
24.08.2019 Înainte Modelu
18:00
Axiopolis Sport Cernavodă   C
24.08.2019 SC Popeşti Leordeni
18:00
CS Făurei   C


1. Agricola Borcea 0
2. Axiopolis Sport Cernavodă 0
3. CS Afumați 0
4. CS Făurei 0
5. CS Tunari 0
6. CSM Medgidia 0
7. Dacia Unirea Brăila 0
8. Fotbal Club FCSB II 0
9. Înainte Modelu 0
10. Metalul Buzău 0
11. Mostiştea Ulmu 0
12. Poseidon Limanu 2 Mai 0
13. Recolta Gheorghe Doja 0
14. SC Popeşti Leordeni 0
15. Unirea Slobozia 0
16. Viitorul Ianca 0
Clasament C2

C3


Liga 3 C3
24.08.2019 FC Brașov
18:00
Progresul Spartac București   C
24.08.2019 FC Pucioasa
18:00
CSM Alexandria   C
24.08.2019 CS Blejoi
18:00
Astra Giurgiu II   C
24.08.2019 Vediţa Coloneşti
18:00
Tractorul Cetate   C
24.08.2019 CSM Slatina
18:00
Sporting Roșiori-de-Vede   C
24.08.2019 Flacăra Moreni
18:00
Olimpic Cetate Râşnov   C
24.08.2019 FC Voluntari II
18:00
Unirea Bascov   C
24.08.2019 CS Universitatea Craiova II
18:00
CS Balotești   C


1. Astra Giurgiu II 0
2. CS Balotești 0
3. CS Blejoi 0
4. CS Universitatea Craiova II 0
5. CSM Alexandria 0
6. CSM Slatina 0
7. FC Brașov 0
8. FC Pucioasa 0
9. FC Voluntari II 0
10. Flacăra Moreni 0
11. Olimpic Cetate Râşnov 0
12. Progresul Spartac București 0
13. Sporting Roșiori-de-Vede 0
14. Tractorul Cetate 0
15. Unirea Bascov 0
16. Vediţa Coloneşti 0
Clasament C3

C4


Liga 3 C4
24.08.2019 Fortuna Becicherecu-Mic
18:00
ACS Poli Timișoara   C
24.08.2019 Progresul Pecica
18:00
Crișul Chișineu-Criș   C
24.08.2019 Comunal Dumbrăviţa
18:00
Cetate Deva   C
24.08.2019 CSC Ghiroda şi Giarmata Vii
18:00
Gloria Lunca Teuz Cernei   C
24.08.2019 Viitorul Dăeşti
18:00
CS Hunedoara   C
24.08.2019 CS Național Sebiș
18:00
Flacăra Horezu   C
24.08.2019 Șoimii Lipova
18:00
Universitatea Craiova   C
24.08.2019 Gilortul Târgu-Cărbuneşti
18:00
ACSO Filiaşi   C


1. ACS Poli Timișoara 0
2. ACSO Filiaşi 0
3. Cetate Deva 0
4. Comunal Dumbrăviţa 0
5. Crișul Chișineu-Criș 0
6. CS Hunedoara 0
7. CS Național Sebiș 0
8. CSC Ghiroda şi Giarmata Vii 0
9. Flacăra Horezu 0
10. Fortuna Becicherecu-Mic 0
11. Gilortul Târgu-Cărbuneşti 0
12. Gloria Lunca Teuz Cernei 0
13. Progresul Pecica 0
14. Șoimii Lipova 0
15. Universitatea Craiova 0
16. Viitorul Dăeşti 0
Clasament C4

C5


Liga 3 C5
24.08.2019 SCM Zalău
18:00
Unirea Dej   C
24.08.2019 Viitorul Şelimbăr
18:00
Unirea Alba-Iulia   C
24.08.2019 Gloria Bistrița
18:00
Sănătatea Cluj   C
24.08.2019 Avântul Reghin
18:00
AFC Odorheiu-Secuiesc   C
24.08.2019 CS Sânmartin
18:00
Luceafărul Oradea   C
24.08.2019 CFR 1907 Cluj II
18:00
Industria Galda de Jos   C
24.08.2019 Arieșul Turda
18:00
Minaur Baia-Mare   C
24.08.2019 ACS Comuna Recea
18:00
Metalurgistul Cugir   C


1. ACS Comuna Recea 0
2. AFC Odorheiu-Secuiesc 0
3. Arieșul Turda 0
4. Avântul Reghin 0
5. CFR 1907 Cluj II 0
6. CS Sânmartin 0
7. Gloria Bistrița 0
8. Industria Galda de Jos 0
9. Luceafărul Oradea 0
10. Metalurgistul Cugir 0
11. Minaur Baia-Mare 0
12. Sănătatea Cluj 0
13. SCM Zalău 0
14. Unirea Alba-Iulia 0
15. Unirea Dej 0
16. Viitorul Şelimbăr 0
Clasament C5

Decizie ONJN nr.1046/19.06.2017