Liga 1
Romanian Soccer  Cauta in Romanian Soccer
Romanian Soccer
Nationala Romaniei
 

FOTBAL INTERNATIONAL

-

UK Anglia:Premier League

-

Clasament Premier League

-

Clasament Championship

-

IT Italia: Serie A

-

Clasament Serie A Italia

-

Clasament Serie B Italia

-

SP Spain:Primera División

-

Clasament Primera Division

-

DE Germania: Bundesliga

-

Clasament Bundesliga

-

Clasament Zweite Bundesliga

-

FR Franta: Ligue 1

-

Clasament Ligue 1

-

PO Portugalia: Liga Sagres

-

Clasament Portugalia

-

OL Olanda: Eredivisie

-

Clasament Olanda

-

BE Belgia: Jupiler League

-

Clasament Belgia

-

TU Turcia: Süper Lig

-

Clasament Turcia

-

GR Grecia:Ethniki Katigoria

-

RU Rusia: Premier League

-

Clasament Rusia

-

UC Ucraina: Vyscha Liga

-

ball America de Sud

-

ball Africa

-

Cupa Africii pe Natiuni

-

ball Asia

-


Germania: Bundesliga 01.04.2018 - 21:04

Germania: Bundesliga - Etapa 28

Sambata 31 martie 2018
 
31.03.2018, 16:30
Bayer Leverkusen - FC Augsburg 0 - 0 (0-0)
 
31.03.2018, 16:30
Hannover 96 2-3 RB Leipzig 2 - 3 (0-1)
Au marcat: 0-1 Forsberg (16), 0-2 Orban (54), 1-2 Sane (71), 1-3 Poulsen (77), 2-3 Fullkrug (78)
 
31.03.2018, 16:30
Hoffenheim - 1.FC Köln 6 - 0 (1-0)
Au marcat: 1-0 Gnarby (22), 2-0 Gnarby (47), 3-0 Uth (56), 4-0 Rupp (61), 5-0 Uth (65), 6-0 Zuber (72)
 
31.03.2018, 16:30
Schalke 04 - SC Freiburg 2 - 0 (0-0)
Au marcat: 1-0 Caligiuri (64), 2-0 Burgstaller (73)
 
31.03.2018, 16:30
VfB Stuttgart - Hamburger SV 1 - 1 (0-1)
Au marcat: 0-1 Holtby (18), 1-1 Ginczek (44)
 
31.03.2018, 19:30
Bayern München - Borussia Dortmund 6 - 0 (5-0)
Au marcat: 1-0 Lewandowski (5), 2-0 Rodriguez (14), 3-0 Muller (23), 4-0 Lewandowski (44), 5-0 Ribery (45+1), 6-0 Lewandowski (87)
 
31.03.2018, 21:30
Hertha BSC - VfL Wolfsburg 0 - 0 (0-0)
 
Dumnica 1 aprilie 2018
 
01.04.2018, 16:30
Werder Bremen - Eintracht Frankfurt 2 - 1 (1-0)
Au marcat: 1-0 Junuzovic (28), 1-1 Jovic (53), 2-1 Abraham (79 autogol)
 
01.04.2018, 19:00
Mainz - Mönchengladbach 0 - 0 (0-0)
 
 
Etapa urmatoare (06.04.2018)
Hannover 96 - Werder Bremen
1.FC Köln - Mainz
FC Augsburg - Bayern München
Mönchengladbach - Hertha BSC
RB Leipzig - Bayer Leverkusen
SC Freiburg - VfL Wolfsburg
Hamburger SV - Schalke 04
Borussia Dortmund - VfB Stuttgart
Eintracht Frankfurt - Hoffenheim






Taguri: Germania    Bundesliga    Etapa 28   

» Clasament Germania - Bundesliga
» Clasament Zweite Bundesliga
Comenteaza

Ultimele stiri - Germania: Bundesliga

Germania: Bundesliga - Etapa 34

Sambata 18 mai 2019   18.05.2019, 16:30 Bayern München - Eintracht Frankfurt 5 - 1 (1-0) Au marcat: 1-0 Coman (4), 1-1 Haller (50), 2-1 Alaba (53), 3-1 Sanches (58), 4-1...

Germania: Bundesliga - Etapa 33

Sambata 11 mai 2019   11.05.2019, 16:30 Bayer Leverkusen - Schalke 04 1 - 1 (1-0) Au marcat: 1-0 Havertz (31), 1-1 Burgstaller (47)   11.05.2019, 16:30 Borussia Dortmund - Fortuna...

Germania: Bundesliga - Etapa 32

Vineri 3 mai 2019   03.05.2019, 21:30 Mainz - RB Leipzig 3 - 3 (1-2) Au marcat: 0-1 Klostermann (20), 0-2 Klostermann (32), 1-2 Onisiwo (43), 1-3 Werner (49), 2-3 Niakhate (67), 3-3 Mateta...

Germania: Bundesliga - Etapa 31

Vineri 26 aprilie 2019   26.04.2019, 21:30 FC Augsburg 1-4 Bayer Leverkusen 1 - 4 (1-1) Au marcat: 1-0 Danso (12), 1-1 Volland (15), 1-2 Havertz (48), 1-3 Tah (60), 1-4 Brandt (88)  ...

Şeful Borussiei Dortmund vrea ca Schalke să evite retrogradarea

Directorul executiv al clubului german de fotbal Borussia Dortmund, Hans-Joachim Watzke, a lăsat deoparte rivalitatea tradiţională cu Schalke 04 şi îşi doreşte ca echipa vecină să...

Germania: Bundesliga - Etapa 30

Sambata 20 aprilie 2019   20.04.2019, 16:30 Bayer Leverkusen - Nürnberg 2 - 0 (0-0) Au marcat: 1-0 Alario (61), 2-0 Volland (86)   20.04.2019, 16:30 Bayern München - Werder Bremen 1 - 0...

Germania: Bundesliga - Etapa 29

Vineri 12 aprilie 2019   12.04.2019, 21:30 Nürnberg - Schalke 04 1 - 1 (0-0) Au marcat: 1-0 Kubo (83), 1-1 Nastasic (85)   Sambata 13 aprilie 2019   13.04.2019, 16:30 Hannover 96 -...

José Mourinho ar fi interesat să preia o echipă din campionatul Germaniei

Tehnicianul portughez José Mourinho, demis de la Manchester United în decembrie, a lăsat să se înţeleagă că ar fi interesat să preia o echipă din campionatul...

Germania: Bundesliga - Etapa 28

Vineri 5 aprilie 2019   05.04.2019, 21:30 Mainz - SC Freiburg 5 - 0 (3-0) Au marcat: 1-0 Boetius (20), 2-0 Mateta (25), 3-0 Mateta (33), 4-0 Onisiwo (73), 5-0 Mateta (77)   Sambata 6...

Niko Kovac: Bayern Munchen este cea mai bună echipă din Germania

Bayern Munchen va câştiga "Klassiker" sâmbătă cu Borussia Dortmund şi va fi campioana Germaniei la fotbal la finalul sezonului, dacă...

Germania: Bundesliga - Etapa 27

Vineri 29 martie 2019   29.03.2019, 21:30 Hoffenheim - Bayer Leverkusen 4 - 1 (1-1) Au marcat: 1-0 Belfodil (10), 1-1 Volland (17), 2-1 Bender (51 autogol), 3-1 Belfodil (61), 4-1 Kramaric...




Top News

-Liga 1 - Etapa 6: Rezultate şi marcatori

-Europa League: AEK Atena - Universitatea Craiova 1-1

-Europa League: FK Mladá Boleslav - FCSB 0-1

-Liga Campionilor: Celtic Glasgow - CFR Cluj 3-4

-Liga 1 - Etapa 5: Rezultate şi marcatori

-Franta: Ligue 1 - Etapa 1

-Anglia: Premier League - Etapa 1




Care este echpa ta preferată din Germania?
FC Bayern München
Hamburger SV
Borussia Dortmund
VfB Stuttgart
SV Werder Bremen
FC Schalke 04 Gelsenkirchen
Eintracht Frankfurt
Borussia Mönchengladbach
1. FC Köln
1. FC Kaiserslautern
Bayer 04 Leverkusen
Hertha BSC Berlin
Karlsruher SC
1. FC Nürnberg
TSV 1860 München
VfL Bochum
TSV Alemannia Aachen
FC Sankt Pauli Hamburg
SV Hannover 96
VfL Wolfsburg
  » rezultate   » arhiva

S-au nascut azi

Anthony Gardner
Anglia
39 ani

Bryan Ruiz
Costa Rica
34 ani

Claudiu Ionescu
România
35 ani

Cristian Andor
România
30 ani

Cristian Andor
România
30 ani

Dimitris Salpingidis
Grecia
38 ani

Dušan Basta
Serbia
35 ani

Esteban Cambiasso
Argentina
39 ani

Florian Kringe
Germania
37 ani

Florin Dobre
România
34 ani

Gianni Rivera
Italia
76 ani

Giorgio Ferrini
Italia
80 ani

Janko Pacar
Elveţia
29 ani

Just Fontaine
Franța
86 ani

Kris Boyd
Scoția
36 ani

Marius Zadea
România
46 ani

Martin Šarić
Argentina
40 ani

Patrik Andersson
Suedia
48 ani

Paul Borz
România
36 ani

Radu Cozma
România
43 ani

Renato Sanches
Portugalia
22 ani

Robert Huth
Germania
35 ani

Roberto Rosato
Italia
76 ani


Liga 1
Steaua Bucuresti ASA CFR Cluj
CS Universitatea Gaz Metan Mediaș
Dinamo FC Botosani Pandurii
CSM Iasi Viitorul Constanta
Concordia Chiajna
-

Arhiva Stiri Romanian Soccer
L M M J V S D
      1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31  


2019-2020


Liga 1 2019-2020
16.08.2019 FC Hermannstadt Academica Clinceni C
16.08.2019 Chindia Târgoviște Dinamo București C
17.08.2019 Sepsi Sfântu Gheorghe CFR 1907 Cluj C
18.08.2019 FC Botoșani
18:00
Universitatea Craiova Telekom Sport 1 C
18.08.2019 Fotbal Club FCSB
21:00
CSM Politehnica Iaşi Telekom Sport 1 C
19.08.2019 FC Voluntari
18:00
Gaz Metan Mediaş Telekom Sport 1 C
19.08.2019 Astra Giurgiu
21:00
FC Viitorul Telekom Sport 1 C


1. CFR 1907 Cluj 14
2. FC Viitorul 11
3. CSM Politehnica Iaşi 11
4. FC Botoșani 9
5. Gaz Metan Mediaş 9
6. Universitatea Craiova 9
7. Sepsi Sfântu Gheorghe 8
8. Astra Giurgiu 7
9. FC Hermannstadt 6
10. FC Voluntari 5
11. Fotbal Club FCSB 4
12. Chindia Târgoviște 4
13. Academica Clinceni 3
14. Dinamo București 3
Clasament 2019-2020

Liga 2


Liga 2
17.08.2019 Metaloglobus București Ripensia Timișoara C
17.08.2019 CSM Reșița Pandurii Târgu-Jiu C
17.08.2019 Gloria Buzău Sportul Snagov C
17.08.2019 UTA Arad AFK Csíkszereda C
17.08.2019 Viitorul Târgu-Jiu CS Mioveni C
17.08.2019 FC Argeș Pitești Universitatea Cluj C
17.08.2019 ASU Poli Timişoara Daco-Getica București C
18.08.2019 Concordia Chiajna
13:00
SSC Farul Constanţa   C
18.08.2019 Dunărea Călărași
15:30
Petrolul Ploiești   C
20.08.2019 Turris Oltul Turnu-Măgurele
19:00
Rapid București   C


1. Gloria Buzău 9
2. UTA Arad 9
3. CSM Reșița 7
4. CS Mioveni 7
5. Turris Oltul Turnu-Măgurele 6
6. FC Argeș Pitești 6
7. Rapid București 4
8. SSC Farul Constanţa 4
9. ASU Poli Timişoara 3
10. Universitatea Cluj 3
11. Metaloglobus București 3
12. AFK Csíkszereda 3
13. Concordia Chiajna 3
14. Petrolul Ploiești 3
15. Ripensia Timișoara 3
16. Viitorul Târgu-Jiu 3
17. Daco-Getica București 3
18. Dunărea Călărași 0
19. Pandurii Târgu-Jiu 0
20. Sportul Snagov 0
Clasament Liga 2

C1


Liga 3 C1
24.08.2019 FC Botoşani II
18:00
Aerostar Bacău   C
24.08.2019 FC Ozana Târgu-Neamţ
18:00
CSM Foșcani   C
24.08.2019 CSM Ceahlăul Piatra-Neamţ
18:00
Știința Miroslava   C
24.08.2019 CSM Pașcani
18:00
Oțelul Galați   C
24.08.2019 CSU Galați
18:00
KSE Târgu-Secuiesc   C
24.08.2019 Foresta Suceava
18:00
Sporting Liești   C
24.08.2019 Huşana Huşi
18:00
Bucovina Rădăuți   C
24.08.2019 CSM Bacău
18:00
Şomuz Fălticeni   C


1. Aerostar Bacău 0
2. Bucovina Rădăuți 0
3. CSM Bacău 0
4. CSM Ceahlăul Piatra-Neamţ 0
5. CSM Foșcani 0
6. CSM Pașcani 0
7. CSU Galați 0
8. FC Botoşani II 0
9. FC Ozana Târgu-Neamţ 0
10. Foresta Suceava 0
11. Huşana Huşi 0
12. KSE Târgu-Secuiesc 0
13. Oțelul Galați 0
14. Şomuz Fălticeni 0
15. Sporting Liești 0
16. Știința Miroslava 0
Clasament C1

C2


Liga 3 C2
24.08.2019 Viitorul Ianca
18:00
CS Tunari   C
24.08.2019 Metalul Buzău
18:00
Dacia Unirea Brăila   C
24.08.2019 Recolta Gheorghe Doja
18:00
CSM Medgidia   C
24.08.2019 Fotbal Club FCSB II
18:00
Agricola Borcea   C
24.08.2019 Mostiştea Ulmu
18:00
CS Afumați   C
24.08.2019 Poseidon Limanu 2 Mai
18:00
Unirea Slobozia   C
24.08.2019 Înainte Modelu
18:00
Axiopolis Sport Cernavodă   C
24.08.2019 SC Popeşti Leordeni
18:00
CS Făurei   C


1. Agricola Borcea 0
2. Axiopolis Sport Cernavodă 0
3. CS Afumați 0
4. CS Făurei 0
5. CS Tunari 0
6. CSM Medgidia 0
7. Dacia Unirea Brăila 0
8. Fotbal Club FCSB II 0
9. Înainte Modelu 0
10. Metalul Buzău 0
11. Mostiştea Ulmu 0
12. Poseidon Limanu 2 Mai 0
13. Recolta Gheorghe Doja 0
14. SC Popeşti Leordeni 0
15. Unirea Slobozia 0
16. Viitorul Ianca 0
Clasament C2

C3


Liga 3 C3
24.08.2019 FC Brașov
18:00
Progresul Spartac București   C
24.08.2019 FC Pucioasa
18:00
CSM Alexandria   C
24.08.2019 CS Blejoi
18:00
Astra Giurgiu II   C
24.08.2019 Vediţa Coloneşti
18:00
Tractorul Cetate   C
24.08.2019 CSM Slatina
18:00
Sporting Roșiori-de-Vede   C
24.08.2019 Flacăra Moreni
18:00
Olimpic Cetate Râşnov   C
24.08.2019 FC Voluntari II
18:00
Unirea Bascov   C
24.08.2019 CS Universitatea Craiova II
18:00
CS Balotești   C


1. Astra Giurgiu II 0
2. CS Balotești 0
3. CS Blejoi 0
4. CS Universitatea Craiova II 0
5. CSM Alexandria 0
6. CSM Slatina 0
7. FC Brașov 0
8. FC Pucioasa 0
9. FC Voluntari II 0
10. Flacăra Moreni 0
11. Olimpic Cetate Râşnov 0
12. Progresul Spartac București 0
13. Sporting Roșiori-de-Vede 0
14. Tractorul Cetate 0
15. Unirea Bascov 0
16. Vediţa Coloneşti 0
Clasament C3

C4


Liga 3 C4
24.08.2019 Fortuna Becicherecu-Mic
18:00
ACS Poli Timișoara   C
24.08.2019 Progresul Pecica
18:00
Crișul Chișineu-Criș   C
24.08.2019 Comunal Dumbrăviţa
18:00
Cetate Deva   C
24.08.2019 CSC Ghiroda şi Giarmata Vii
18:00
Gloria Lunca Teuz Cernei   C
24.08.2019 Viitorul Dăeşti
18:00
CS Hunedoara   C
24.08.2019 CS Național Sebiș
18:00
Flacăra Horezu   C
24.08.2019 Șoimii Lipova
18:00
Universitatea Craiova   C
24.08.2019 Gilortul Târgu-Cărbuneşti
18:00
ACSO Filiaşi   C


1. ACS Poli Timișoara 0
2. ACSO Filiaşi 0
3. Cetate Deva 0
4. Comunal Dumbrăviţa 0
5. Crișul Chișineu-Criș 0
6. CS Hunedoara 0
7. CS Național Sebiș 0
8. CSC Ghiroda şi Giarmata Vii 0
9. Flacăra Horezu 0
10. Fortuna Becicherecu-Mic 0
11. Gilortul Târgu-Cărbuneşti 0
12. Gloria Lunca Teuz Cernei 0
13. Progresul Pecica 0
14. Șoimii Lipova 0
15. Universitatea Craiova 0
16. Viitorul Dăeşti 0
Clasament C4

C5


Liga 3 C5
24.08.2019 SCM Zalău
18:00
Unirea Dej   C
24.08.2019 Viitorul Şelimbăr
18:00
Unirea Alba-Iulia   C
24.08.2019 Gloria Bistrița
18:00
Sănătatea Cluj   C
24.08.2019 Avântul Reghin
18:00
AFC Odorheiu-Secuiesc   C
24.08.2019 CS Sânmartin
18:00
Luceafărul Oradea   C
24.08.2019 CFR 1907 Cluj II
18:00
Industria Galda de Jos   C
24.08.2019 Arieșul Turda
18:00
Minaur Baia-Mare   C
24.08.2019 ACS Comuna Recea
18:00
Metalurgistul Cugir   C


1. ACS Comuna Recea 0
2. AFC Odorheiu-Secuiesc 0
3. Arieșul Turda 0
4. Avântul Reghin 0
5. CFR 1907 Cluj II 0
6. CS Sânmartin 0
7. Gloria Bistrița 0
8. Industria Galda de Jos 0
9. Luceafărul Oradea 0
10. Metalurgistul Cugir 0
11. Minaur Baia-Mare 0
12. Sănătatea Cluj 0
13. SCM Zalău 0
14. Unirea Alba-Iulia 0
15. Unirea Dej 0
16. Viitorul Şelimbăr 0
Clasament C5

Decizie ONJN nr.1046/19.06.2017