Liga 1
Romanian Soccer  Cauta in Romanian Soccer
Romanian Soccer
Nationala Romaniei
 

FOTBAL INTERNATIONAL

-

UK Anglia:Premier League

-

Clasament Premier League

-

Clasament Championship

-

IT Italia: Serie A

-

Clasament Serie A Italia

-

Clasament Serie B Italia

-

SP Spain:Primera División

-

Clasament Primera Division

-

DE Germania: Bundesliga

-

Clasament Bundesliga

-

Clasament Zweite Bundesliga

-

FR Franta: Ligue 1

-

Clasament Ligue 1

-

PO Portugalia: Liga Sagres

-

Clasament Portugalia

-

OL Olanda: Eredivisie

-

Clasament Olanda

-

BE Belgia: Jupiler League

-

Clasament Belgia

-

TU Turcia: Süper Lig

-

Clasament Turcia

-

GR Grecia:Ethniki Katigoria

-

RU Rusia: Premier League

-

Clasament Rusia

-

UC Ucraina: Vyscha Liga

-

ball America de Sud

-

ball Africa

-

Cupa Africii pe Natiuni

-

ball Asia

-


Franța: Ligue 1 16.04.2018 - 14:42

Paris Saint-Germain a cucerit al şaptelea său titlu de campioană a Franţei

Paris Saint-Germain a cucerit al şaptelea său titlu de campioană a Franţei
Paris Saint-Germain, cum era de aşteptat, a cucerit cel de-al şaptelea său titlu de campioană a Franţei la fotbal, duminică seara, după ce a surclasat-o cu scorul de 7-1 pe câştigătoarea din sezonul trecut, AS Monaco, pe ''Parc des Princes'', în ultimul meci din etapa a 33-a din Ligue 1.
 
PSG, care a câştigat în acest sezon şi Cupa Ligii franceze, este în cursă pentru realizarea triplei interne, având în vedere că este calificată în semifinalele Cupei Franţei (adversară Caen).
 
Parizienii s-au impus prin golurile marcate de Lo Celso (14, 28), Di Maria (20, 59), Cavani (17), Draxler (87) şi Falcao (77, autogol), pentru echipa din Principat înscriind Rony Lopes (38).
  • Au evoluat echipele:
Paris SG: Areola - Dani Alves, Thiago Silva (căpitan), Marquinhos, Berchiche - Lo Celso (Nkunku, 80) - Rabiot (L. Diarra, 65), Pastore, Draxler, Di Maria (Meunier, 75), Cavani. Antrenor: Unai Emery.
Monaco: Subasic - Touré, Raggi, Jemerson, Jorge - Rony Lopes (Diakhaby, 75), Fabinho, Moutinho, D. Sidibé (Ghezzal, 34), Lemar - Falcao (căpitan; Tielemans, 82). Antrenor: Leonardo Jardim.
 






Taguri: Paris Saint-Germain    campioană    AS Monaco    Parc des Princes   

» Clasament Franta - Ligue 1
Comenteaza

Ultimele stiri - Franța: Ligue 1

Franta: Ligue 1 - Etapa 29

Franta: Ligue 1 - Etapa 29 Vineri 13 martie 2020 13.03.2020 Lyon AMAN Reims  Sambata 14 martie 2020 14.03.2020 Montpellier AMAN Marseille 14.03.2020 Nantes AMAN...

Franta: Ligue 1 - Etapa 28

Franta: Ligue 1 - Etapa 28 Vineri 06 martie 2020 06.03.2020, 22:00 Olympique Marseille - Amiens SC 2-2 Au marcat: 1-0 Morgan Sanson (45+1), 2-0 Dimitri Payet (57), 2-1 Sehrou Guirassy (83...

Franta: Ligue 1 - Etapa 27

Franta: Ligue 1 - Etapa 27 Vineri 28 februarie 2020 28.02.2020, 21:45 Nîmes Olympique - Olympique Marseille 2-3 Au marcat: 1-0 Zinedine Ferhat (5), 1-1 Darío Benedetto (10), 1-2 Darío...

Franta: Ligue 1 - Etapa 26

Franta: Ligue 1 - Etapa 26 Vineri 21 februarie 2020 21.02.2020, 20:00 OGC Nice - Stade Brestois 2-2 Au marcat: 1-0 Adam Ounas (23), 2-0 Kasper Dolberg (33), 2-1 Samuel Grandsir (45), 2-2...

Franta: Ligue 1 - Etapa 25

Franta: Ligue 1 - Etapa 25 Vineri 14 februarie 2020 14.02.2020, 21:45 AS Monaco - Montpellier HSC 1-0 A marcat: 1-0 Islam Slimani (52) Sambata 15 februarie 2020 15.02.2020, 18:30...

Franta: Ligue 1 - Etapa 24

Franta: Ligue 1 - Etapa 24 Vineri 07 februarie 2020 07.02.2020, 21:45 Angers SCO - Lille OSC 0-2 Au marcat: 0-1 Victor Osimhen (17), 0-2 Renato Sanches (75) Sambata 08 februarie 2020...

Franta: Ligue 1 - Etapa 22

Franta: Ligue 1 - Etapa 22 Vineri 31 ianuarie 2020 31.01.2020, 21:45 Rennes - Nantes 3-2 Au marcat: 0-1 Damien Da Silva (47), 1-1 Raphinha (71), 1-2 Moses Simon (80), 2-2 Benjamin...

Franta: Ligue 1 - Etapa 21

Franta: Ligue 1  - Etapa 21 Vineri 24 ianuarie 2020 24.01.2020, 21:45 Nice - Rennes 1-1 Au marcat: 1-0 Kasper Dolberg (47), 1-1 Flavien Tait (81) Sambata 25 ianuarie 2020 25.01.2020,...

Franta: Ligue 1 - Etapa 20

Franta: Ligue 1 - Etapa 20 Vineri 10 ianuarie 2020 10.01.2020, 21:45 Rennes - Marseille 0-1 A marcat: 0-1 Kevin Strootman (84) Sambata 11 ianuarie 2020 11.01.2020, 18:30 Bordeaux -...

Franta: Ligue 1 - Etapa 19

Franta: Ligue 1 - Etapa 19 21.12.2019, 21:45 Montpellier - Brest 4-0 Au marcat: 1-0 Gaetan Laborde (14), 2-0 Teji Savanier (30 penalty), 3-0 Gaetan Laborde (56), 4-0 Florent Mollet (83)...

Franta: Ligue 1 - Etapa 18

Franta: Ligue 1 - Etapa 18 Vineri 14 decembrie 2019 15.12.2019, 21:45 Lille - Montpellier 2-1 Au marcat: 0-1 Jonathan Ikone (40 penalty), 1-1 Andy Delort (74), 2-1 Renato Sanches (84)...




Top News

-Lumea fotbalului s-a mobilizat împotriva coronavirusului

-Când am putea avea din nou fotbal, ce campionate au fost oprite și unde se mai joacă

-Dinamo Bucuresti in 2010-11

-COVID-19 a diminuat salariile jucătorilor de la FCSB

-Dinamo Bucuresti in 2009-10

-Dinamo Bucuresti in 2008-09

-Dinamo Bucuresti in 2007-08




Care este echpa ta preferată din Franţa?
Olympique Lyon
Olympique Marseille
Girondins Bordeaux
AS Monaco
AS Saint-Etienne
RC Strasbourg
Paris-Saint-Germain
AJ Auxerre
Stade Rennais FC
Toulouse FC
RC Lens
Lille OSC
FC Sochaux-Montbéliard
FC Nantes
SC Bastia
Montpellier-Hérault
FC Metz
AS Nancy Lorraine
En Avant Guingamp
AC Ajaccio
  » rezultate   » arhiva

S-au nascut azi

Andrei Ionescu
România
32 ani

Bruno Mora
Italia
83 ani

Bruno Silva
Uruguay
40 ani

Cătălin Cursaru
România
42 ani

Chavdar Yankov
Bulgaria
36 ani

Cosmin Sârbu
România
24 ani

Dan Spiridon
România
36 ani

Dorin Arcanu
România
50 ani

Dorin Semeghin
România
41 ani

Ferenc Csongrádi
Ungaria
64 ani

Ion Goanță
România
57 ani

Iulian Filipescu
România
46 ani

James Tomkins
Anglia
31 ani

Jlloyd Samuel
Anglia
39 ani

Josip Ivančić
Croaţia
29 ani

Julio César Cortés
Uruguay
79 ani

Krassimir Balakov
Bulgaria
54 ani

László Balint
România
41 ani

Laurențiu Diniță
România
45 ani

Luisinho Mesquita
Brazilia
109 ani

Marc Overmars
Olanda
47 ani

Marc Valiente
Spania
33 ani

Marek Suchý
Cehia
32 ani

Oswaldo Ramírez
Peru
73 ani

Pieter Merlier
Belgia
41 ani

Rainer Bonhof
Germania
68 ani

Robert Vâlceanu
România
23 ani

Rui Costa
Portugalia
48 ani

Sebastiano Siviglia
Italia
47 ani

Sorin Frunză
România
42 ani

Sylvan Ebanks-Blake
Anglia
34 ani

Timothy Chandler
SUA
30 ani

Xabier Castillo
Spania
34 ani

Yannick Salem
Congo/Franța
37 ani


Liga 1
Steaua Bucuresti ASA CFR Cluj
CS Universitatea Gaz Metan Mediaș
Dinamo FC Botosani Pandurii
CSM Iasi Viitorul Constanta
Concordia Chiajna
-

Arhiva Stiri Romanian Soccer
L M M J V S D
            1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31          


2019-2020


Liga 1 2019-2020
22.02.2020 FC Voluntari FC Hermannstadt C
22.02.2020 Fotbal Club FCSB Chindia Târgoviște C
23.02.2020 FC Viitorul Academica Clinceni C
23.02.2020 Gaz Metan Mediaş Dinamo București C
23.02.2020 Astra Giurgiu Sepsi Sfântu Gheorghe C
23.02.2020 Universitatea Craiova CFR 1907 Cluj C
24.02.2020 FC Botoșani CSM Politehnica Iaşi C


1. CFR 1907 Cluj 52
2. Universitatea Craiova 46
3. FC Botoșani 45
4. Fotbal Club FCSB 44
5. Gaz Metan Mediaş 43
6. Astra Giurgiu 42
7. FC Viitorul 40
8. Dinamo București 34
9. Sepsi Sfântu Gheorghe 33
10. FC Hermannstadt 25
11. Chindia Târgoviște 25
12. CSM Politehnica Iaşi 22
13. Academica Clinceni 22
14. FC Voluntari 20
Clasament 2019-2020

Play-off


Liga 1 Play-off
06.03.2020 Astra Giurgiu FC Botoșani C
08.03.2020 Fotbal Club FCSB Universitatea Craiova C
09.03.2020 Gaz Metan Mediaș CFR 1907 Cluj C


1. CFR 1907 Cluj 30
2. Fotbal Club FCSB 26
3. Universitatea Craiova 26
4. Astra Giurgiu 24
5. FC Botoșani 24
6. Gaz Metan Mediaș 23
Clasament Play-off

Play-out


Liga 1 Play-out
07.03.2020 Academica Clinceni FC Viitorul C
07.03.2020 CSM Politehnica Iaşi Dinamo București C
08.03.2020 Chindia Târgoviște Sepsi Sfântu Gheorghe C
09.03.2020 FC Voluntari FC Hermannstadt C


1. FC Viitorul 24
2. Sepsi Sfântu Gheorghe 19
3. FC Hermannstadt 17
4. Dinamo București 17
5. CSM Politehnica Iaşi 15
6. Academica Clinceni 14
7. Chindia Târgoviște 14
8. FC Voluntari 12
Clasament Play-out

Liga 2


Liga 2
13.03.2020 Dunărea Călărași Sportul Snagov C
13.03.2020 FC Argeș Pitești
-
Daco-Getica București ANULAT C
13.03.2020 AFK Csíkszereda
18:00
SSC Farul Constanţa   C
14.03.2020 Metaloglobus București
11:00
CS Mioveni   C
14.03.2020 Gloria Buzău
11:00
Pandurii Târgu-Jiu   C
14.03.2020 CSM Reșița
11:00
Concordia Chiajna   C
14.03.2020 UTA Arad
15:00
Universitatea Cluj   C
14.03.2020 ASU Poli Timişoara
15:00
Turris Oltul Turnu-Măgurele   C
15.03.2020 Petrolul Ploiești
11:00
Ripensia Timișoara   C
15.03.2020 Viitorul Târgu-Jiu
15:30
Rapid București   C


1. UTA Arad 50
2. CS Mioveni 39
3. Turris Oltul Turnu-Măgurele 39
4. FC Argeș Pitești 38
5. Petrolul Ploiești 38
6. Rapid București 37
7. Metaloglobus București 37
8. Dunărea Călărași 34
9. Gloria Buzău 33
10. SSC Farul Constanţa 33
11. Viitorul Târgu-Jiu 33
12. ASU Poli Timişoara 32
13. Ripensia Timișoara 28
14. Universitatea Cluj 26
15. CSM Reșița 24
16. Concordia Chiajna 24
17. AFK Csíkszereda 24
18. Sportul Snagov 9
19. Pandurii Târgu-Jiu 8
20. Daco-Getica București 0
Clasament Liga 2

C1


Liga 3 C1
06.03.2020 Aerostar Bacău FC Botoşani II C
06.03.2020 KSE Târgu-Secuiesc CSU Galați C
07.03.2020 CSM Foșcani FC Ozana Târgu-Neamţ C
07.03.2020 Știința Miroslava CSM Ceahlăul Piatra-Neamţ C
07.03.2020 Oțelul Galați CSM Pașcani C
07.03.2020 Sporting Liești Foresta Suceava C
07.03.2020 Bucovina Rădăuți Huşana Huşi C
07.03.2020 Şomuz Fălticeni CSM Bacău C


1. Aerostar Bacău 42
2. Foresta Suceava 35
3. CSM Ceahlăul Piatra-Neamţ 33
4. Bucovina Rădăuți 32
5. CSM Foșcani 30
6. Oțelul Galați 30
7. Știința Miroslava 29
8. FC Ozana Târgu-Neamţ 23
9. Şomuz Fălticeni 20
10. Sporting Liești 19
11. KSE Târgu-Secuiesc 17
12. Huşana Huşi 17
13. FC Botoşani II 16
14. CSU Galați 10
15. CSM Bacău 9
16. CSM Pașcani 0
Clasament C1

C2


Liga 3 C2
06.03.2020 Dacia Unirea Brăila Metalul Buzău C
07.03.2020 CS Tunari Viitorul Ianca C
07.03.2020 CSM Medgidia Recolta Gheorghe Doja C
07.03.2020 Agricola Borcea Fotbal Club FCSB II C
07.03.2020 CS Afumați Mostiştea Ulmu C
07.03.2020 Unirea Slobozia Poseidon Limanu 2 Mai C
07.03.2020 Axiopolis Sport Cernavodă Înainte Modelu C
07.03.2020 CS Făurei SC Popeşti Leordeni C


1. Unirea Slobozia 40
2. Mostiştea Ulmu 37
3. CS Afumați 36
4. CS Tunari 36
5. Înainte Modelu 26
6. SC Popeşti Leordeni 25
7. Viitorul Ianca 25
8. Metalul Buzău 23
9. CS Făurei 21
10. Agricola Borcea 21
11. Poseidon Limanu 2 Mai 20
12. CSM Medgidia 15
13. Axiopolis Sport Cernavodă 12
14. Dacia Unirea Brăila 11
15. Fotbal Club FCSB II 10
16. Recolta Gheorghe Doja 2
Clasament C2

C3


Liga 3 C3
06.03.2020 CSM Alexandria FC Pucioasa C
06.03.2020 Astra Giurgiu II CS Blejoi C
06.03.2020 Tractorul Cetate Vediţa Coloneşti C
06.03.2020 Unirea Bascov FC Voluntari II C
06.03.2020 CS Balotești CS Universitatea Craiova II C
07.03.2020 Progresul Spartac București FC Brașov C
07.03.2020 Sporting Roșiori-de-Vede CSM Slatina C
07.03.2020 Olimpic Cetate Râşnov Flacăra Moreni C


1. Progresul Spartac București 37
2. CSM Slatina 37
3. Flacăra Moreni 30
4. CSM Alexandria 28
5. CS Universitatea Craiova II 27
6. Vediţa Coloneşti 27
7. Unirea Bascov 22
8. CS Blejoi 22
9. Olimpic Cetate Râşnov 21
10. FC Voluntari II 21
11. FC Brașov 19
12. FC Pucioasa 18
13. Astra Giurgiu II 16
14. CS Balotești 14
15. Tractorul Cetate 10
16. Sporting Roșiori-de-Vede 9
Clasament C3

C4


Liga 3 C4
06.03.2020 ACS Poli Timișoara Fortuna Becicherecu-Mic C
06.03.2020 Cetate Deva Comunal Dumbrăviţa C
06.03.2020 Flacăra Horezu CS Național Sebiș C
06.03.2020 Universitatea Craiova Șoimii Lipova C
07.03.2020 Crișul Chișineu-Criș Progresul Pecica C
07.03.2020 Gloria Lunca Teuz Cernei CSC Ghiroda şi Giarmata Vii C
07.03.2020 CS Hunedoara Viitorul Dăeşti C
07.03.2020 ACSO Filiaşi Gilortul Târgu-Cărbuneşti C


1. Universitatea Craiova 42
2. Șoimii Lipova 29
3. Crișul Chișineu-Criș 29
4. Flacăra Horezu 27
5. Progresul Pecica 26
6. Comunal Dumbrăviţa 23
7. CS Hunedoara 23
8. CSC Ghiroda şi Giarmata Vii 21
9. Fortuna Becicherecu-Mic 20
10. Viitorul Dăeşti 20
11. Gloria Lunca Teuz Cernei 19
12. Cetate Deva 18
13. CS Național Sebiș 17
14. ACSO Filiaşi 15
15. Gilortul Târgu-Cărbuneşti 11
16. ACS Poli Timișoara 11
Clasament C4

C5


Liga 3 C5
06.03.2020 Unirea Dej SCM Zalău C
06.03.2020 Sănătatea Cluj Gloria Bistrița C
06.03.2020 AFC Odorheiu-Secuiesc Avântul Reghin C
07.03.2020 Unirea Alba-Iulia Viitorul Şelimbăr C
07.03.2020 Luceafărul Oradea CS Sânmartin C
07.03.2020 Industria Galda de Jos CFR 1907 Cluj II C
07.03.2020 Minaur Baia-Mare Arieșul Turda C
07.03.2020 Metalurgistul Cugir ACS Comuna Recea C


1. ACS Comuna Recea 35
2. Minaur Baia-Mare 33
3. Viitorul Şelimbăr 28
4. Metalurgistul Cugir 27
5. Luceafărul Oradea 26
6. CS Sânmartin 25
7. Gloria Bistrița 25
8. Avântul Reghin 22
9. Arieșul Turda 22
10. Unirea Dej 21
11. Sănătatea Cluj 20
12. Unirea Alba-Iulia 16
13. SCM Zalău 15
14. CFR 1907 Cluj II 15
15. Industria Galda de Jos 11
16. AFC Odorheiu-Secuiesc 10
Clasament C5

Decizie ONJN nr.1046/19.06.2017