Liga 1
Romanian Soccer  Cauta in Romanian Soccer
Romanian Soccer
Nationala Romaniei
 

FOTBAL INTERNATIONAL

-

UK Anglia:Premier League

-

Clasament Premier League

-

Clasament Championship

-

IT Italia: Serie A

-

Clasament Serie A Italia

-

Clasament Serie B Italia

-

SP Spain:Primera División

-

Clasament Primera Division

-

DE Germania: Bundesliga

-

Clasament Bundesliga

-

Clasament Zweite Bundesliga

-

FR Franta: Ligue 1

-

Clasament Ligue 1

-

PO Portugalia: Liga Sagres

-

Clasament Portugalia

-

OL Olanda: Eredivisie

-

Clasament Olanda

-

BE Belgia: Jupiler League

-

Clasament Belgia

-

TU Turcia: Süper Lig

-

Clasament Turcia

-

GR Grecia:Ethniki Katigoria

-

RU Rusia: Premier League

-

Clasament Rusia

-

UC Ucraina: Vyscha Liga

-

ball America de Sud

-

ball Africa

-

Cupa Africii pe Natiuni

-

ball Asia

-


Europa League 21.09.2018 - 12:17

Europa League: Keşerü a marcat, dar Ludogoreţ Razgrad a pierdut acasă

Europa League: Keşerü a marcat, dar Ludogoreţ Razgrad a pierdut acasă
Atacantul român Claudiu Keşerü a marcat un gol pentru Ludogoreţ Razgrad, învinsă acasă cu 3-2 de Bayer Leverkusen, joi seara, într-un meci din prima etapă a grupelor Europa League la fotbal.
 
Keşerü a deschis scorul în min. 8, din lovitură liberă, şi a fost integralist, la fel ca şi fundaşul Cosmin Moţi, care a primit un cartonaş galben în min. 88. Campioana Bulgariei a condus cu 2-0, după golul lui Marcelinho (31), dar Bayer a întors scorul prin golurile înscrise de Kai Havertz (38, 69) şi Isaac Kiese Thelin (63).
 
Alexandru Băluţă a intrat în min. 79 la Slavia Praga, care a dispus cu 1-0 de Bordeaux.
 
RB Salzburg a câştigat derby-ul cu sora RB Leipzig, cu 3-2, în deplasare.
 
AC Milan a obţinut o victorie la limită, 1-0, în deplasare, cu F91 Dudelange, echipă care a eliminat-o în faza precedentă pe CFR Cluj.
  • Rezultate:
Grupa A
AEK Larnaca - FC Zurich 0-1
A marcat: Benjamin Kololli 61 - penalty.
Cartonaş roşu: Pa Modou Jagne (FC Zurich) 84.
 
Ludogoreţ Razgrad - Bayer Leverkusen 2-3
Au marcat: Claudiu Keşerü 8, Marcelinho 31, respectiv Kai Havertz 38, 69, Isaac Kiese Thelin 63.
 
Grupa B
Celtic Glasgow - Rosenborg Trondheim 1-0
A marcat: Leigh Griffiths 87.
 
RB Leipzig - RB Salzburg 2-3
Au marcat: Konrad Laimer 70, Yussuf Poulsen 82, respectiv Munas Dabbur 20, Amadou Haidara 22, Fredrik Gulbrandsen 89.
 
Grupa C
FC Copenhaga - Zenit Sankt Petersburg 1-1
Au marcat: Pieros Sotiriou 63, respectiv Robert Mak 44.
 
Slavia Praga - Bordeaux 1-0
A marcat: Jaromir Zmrhal 35.
 
Grupa D
Dinamo Zagreb - Fenerbahce Istanbul 4-1
Au marcat: Ivan Sunjic 16, Izet Hajrovic 27, 57, Daniel Olmo 60, respectiv Roman Neustaedter 47.
 
Spartak Trnava - Anderlecht Bruxelles 1-0
A marcat: Matej Oravec 79.
 
Grupa E
Arsenal Londra - Vorskla Poltava 4-2
Au marcat: Pierre-Emerick Aubameyang 32, 56, Danny Welbeck 48, Mesut Oezil 74, respectiv Vladimir Cesnakov 77, Viaceslav Şarpar 90+4.
 
Sporting Lisabona - Qarabag FK 2-0
Au marcat: Raphinha 54, Jovane Cabral 88.
 
Grupa F
F91 Dudelange - AC Milan 0-1
Au marcat: Gonzalo Higuain 59.
 
Olympiakos Pireu - Real Betis Sevilla 0-0
Cartonaş roşu: Konstantinos Tsimikas (Olympiakos) 73.
 
Grupa G
Rapid Viena - Spartak Moscova 2-0
Au marcat: Artem Timofeev 50 (autogol), Thomas Murg 68.
 
Villarreal - Glasgow Rangers 2-2
Au marcat: Carlos Bacca 1, Gerard Moreno 69, respectiv Scott Arfield 67, Kyle Lafferty 76.
 
Grupa H
Lazio Roma - Apollon Limassol 2-1
Au marcat: Luis Alberto 14, Ciro Immobile 84 - penalty, respectiv Emilio Jose Zelaya 87.
 
Olympique Marseille - Eintracht Frankfurt 1-2
Au marcat: Lucas Ocampos 3, respectiv Lucas Torro 52, Luka Jovic 89.
Cartonaş roşu: Jetro Willems (Eintracht) 59.
 
Grupa I
Beşiktaş Istanbul - Sarpsborg 3-1
Au marcat: Ryan Babel 51, Enzo Roco 69, Jeremain Lens 82, respectiv Kristoffer Zachariassen 90+4.
 
KRC Genk - Malmo FF 2-0
Au marcat: Leandro Trossard 37, Mbwana Samata 71.
 
Grupa J
Akhisarspor - FC Krasnodar 0-1
A marcat: Viktor Claesson 26.
 
Sevilla FC - Standard Liege 5-1
Au marcat: Ever Banega 8, 84 - penalty, Franco Vazquez 41, Wissam Ben Yedder 49, 70, respectiv Moussa Djenepo 39.
 
Grupa K
Dinamo Kiev - FC Astana 2-2
Au marcat: Viktor Ţigankov 11, Denis Garmaş 45, respectiv Marin Anicic 21, Roman Murtazaev 90+5.
 
Rennes - FK Jablonec 2-1
Au marcat: Ismaila Sarr 31, Hatem Ben Arfa 90+1 - penalty, respectiv Michal Travnik 54.
 
Grupa L
PAOK Salonic - Chelsea 0-1
A marcat: Willian 7.
 
Vidi FC Szekesfehervar - BATE Borisov 0-2
Au marcat: Jasse Tuominen 27, Egor Filipenko 85.
Cartonaş roşu: Aleksandar Filipovic (BATE) 90+5.






Taguri: Claudiu Keşerü    Ludogoreţ Razgrad    Bayer Leverkusen    Europa League   

» Europa League - rezultate meciuri, etape
Comenteaza

Ultimele stiri - Europa League

FCSB - Milsami Orhei 2-0

Pariorii nu au avut parte de o surpriză în meciul jucat la Giurgiu dintre FCSB și Milsami.

Chelsea, calificată în finala Europa League la loviturile de departajare

Chelsea s-a calificat în finala Europa League la fotbal, joi seara, după ce a învins formaţia germană Eintracht Frankfurt cu scorul de 4-3, la loviturile de departajare, la...

Arsenal, prima finalistă a Europa League

Echipa engleză Arsenal s-a calificat, joi seara, în finala Europa League la fotbal, după ce a învins formaţia spaniolă Valencia CF cu scorul de 4-2 (1-1), în...

Eintracht Frankfurt - Chelsea 1-1, în semifinalele Europa League

Eintracht Frankfurt şi Chelsea Londra au terminat la egalitate, 1-1 (1-1), joi seara, pe "Commerzbank Arena", în prima manşă a semifinalelor Europa League la fotbal....

Arsenal a învins-o pe Valencia cu 3-1, în semifinalele Europa League

Arsenal Londra a învins-o pe Valencia CF cu scorul de 3-1 (2-1), joi seara, la Londra, în prima manşă a semifinalelor Europa League la fotbal.  ...

Chelsea, Arsenal, Eintracht Frankfurt şi Valencia, calificate în semifinalele Europa League

Cluburile engleze Chelsea, Arsenal, formaţia germană Eintracht Frankfurt şi echipa spaniolă Valencia s-au calificat în semifinalele Europa League la fotbal, după meciurile din manşa...

Ovidiu Haţegan va arbitra meciul Napoli - Arsenal din Europa League

Arbitrul Ovidiu Haţegan va conduce meciul dintre Napoli şi Arsenal, programat joi, în Italia, în manşa secundă a sferturilor de finală ale Europa League la fotbal, potrivit...

Valencia şi Chelsea, victorii în deplasare în sferturile Europa League

Valencia şi Chelsea au obţinut victorii în deplasare, joi, în prima manşă a sferturilor de finală ale Europa League la fotbal, în timp ce Arsenal şi Benfica s-au...

Dinamo Zagreb, obligată de UEFA să joace cu porţile închise din cauza comportamentului suporterilor săi

Comisia de Control, Etică şi Disciplină a UEFA a decis luni ca echipa croată Dinamo Zagreb să dispute cu porţile închise următorul său meci din cupele europene, după incidentele...

Napoli va juca cu Arsenal în sferturile Europa League

Formaţia Napoli, la care joacă Vlad Chiricheş, va întâlni Arsenal Londra, şi echipa lui Alexandru Băluţă, Slavia Praga, va juca împotriva grupării Chelsea...

Arsenal, Villarreal, Benfica, Eintracht Frankfurt, Slavia Praga şi Villarreal, în sferturile Europa League

Arsenal Londra, Benfica Lisabona, Eintracht Frankfurt, Slavia Praga şi Villarreal s-au calificat în sferturile de finală ale Europa League la fotbal, joi seara, după ce în...




Top News

-Dinamo Bucuresti in 1987-88

-Dinamo Bucuresti in 1986-87: Gheata de aur mai slabă decât 17 Nentori Tirana

-Liga 1 - Etapa 26: Rezultate şi marcatori

-Dinamo Bucuresti in 1985-86

-Anglia: Premier League - Etapa 27

-Franta: Ligue 1 - Etapa 26

-Spania: Primera Division - Etapa 25




Care echipă va câștiga Europa League în sezonul 2016-2017?
Manchester United
Olympique Lyon
Ajax Amsterdam
Celta Vigo
Beșiktaș İstanbul
KRC Genk
Anderlecht Bruxelles
Schalke 04
KAA Gent
FC Rostov
Olympiakos Pireu
Zenit Sankt Petersburg
FC Copenhaga
APOEL Nicosia
FC Krasnodar
AZ Alkmaar
ACF Fiorentina
AS Roma
Tottenham Hotspur
Borussia Mönchengladbach
  » rezultate   » arhiva

S-au nascut azi

Abdoulaye Fayé
Senegal
42 ani

Bernardo Redín
Columbia
57 ani

Colin Bell
Anglia
74 ani

Deniz Yılmaz
Turcia
32 ani

Edson Reis
Brazilia
30 ani

Emmanuel Adebayor
Togo
36 ani

F a b i n h o
Brazilia
38 ani

Fernando Llorente
Spania
35 ani

Filippo Scardina
Italia
28 ani

Fitzroy Simpson
Jamaica
50 ani

Gabriel Matei
România
30 ani

Gabriel Obertan
Argentina
31 ani

Georg Niedermeier
Germania
34 ani

George Călințaru
România
31 ani

Hernán Díaz
Argentina
55 ani

Iuliu Bodola
România
108 ani

Jesé Rodriguez
Spania
27 ani

Josip Fuček
Croaţia
35 ani

Jozef Adamec
Cehoslovacia
78 ani

Júlio César
Brazilia
40 ani

Juraj Kucka
Slovacia
33 ani

Léider Preciado
Columbia
43 ani

Louis-Paul Mfédé
Camerun
59 ani

Luka Peruzović
Yugoslavia
68 ani

Martin Jakubko
Slovacia
40 ani

Mauro Lustrinelli
Elveția
44 ani

Mirandinha
Brazilia
68 ani

Murat Tosun
Turcia
36 ani

Nacho Monreal
Spania
34 ani

Ole Gunnar Solskjær
Norvegia
47 ani

Ovidiu Ioaniţoaia
România
75 ani

P e p e
Portugalia
37 ani

Pascal Bieler
Germania
34 ani

Paul Tincu
România
34 ani

Pedro Mendes
Portugalia
41 ani

Petr Houbtchev
Bulgaria
56 ani

Radu Doicaru
România
41 ani

Ramón Heredia
Argentina
69 ani

Roman Jakóbczak
Polonia
74 ani

Sergi Enrich
Spania
30 ani

Sven Kums
Belgia
32 ani

Vaidas Slavickas
Lituania
34 ani

Vladimir Kaplichni
URSS
76 ani


Liga 1
Steaua Bucuresti ASA CFR Cluj
CS Universitatea Gaz Metan Mediaș
Dinamo FC Botosani Pandurii
CSM Iasi Viitorul Constanta
Concordia Chiajna
-

Arhiva Stiri Romanian Soccer
L M M J V S D
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29  


2019-2020


Liga 1 2019-2020
22.02.2020 FC Voluntari FC Hermannstadt C
22.02.2020 Fotbal Club FCSB Chindia Târgoviște C
23.02.2020 FC Viitorul Academica Clinceni C
23.02.2020 Gaz Metan Mediaş Dinamo București C
23.02.2020 Astra Giurgiu Sepsi Sfântu Gheorghe C
23.02.2020 Universitatea Craiova CFR 1907 Cluj C
24.02.2020 FC Botoșani CSM Politehnica Iaşi C


1. CFR 1907 Cluj 52
2. Universitatea Craiova 46
3. FC Botoșani 45
4. Fotbal Club FCSB 44
5. Gaz Metan Mediaş 43
6. Astra Giurgiu 42
7. FC Viitorul 40
8. Dinamo București 34
9. Sepsi Sfântu Gheorghe 33
10. Chindia Târgoviște 25
11. FC Hermannstadt 25
12. CSM Politehnica Iaşi 22
13. Academica Clinceni 22
14. FC Voluntari 20
Clasament 2019-2020

Play-off


Liga 1 Play-off
29.02.2020 FC Botoșani
20:30
Fotbal Club FCSB Telekom Sport 1 C
01.03.2020 Universitatea Craiova
19:15
Gaz Metan Mediaș Telekom Sport 1 C
02.03.2020 CFR 1907 Cluj
20:30
Astra Giurgiu Telekom Sport 1 C


1. Astra Giurgiu 0
2. CFR 1907 Cluj 0
3. FC Botoșani 0
4. Fotbal Club FCSB 0
5. Gaz Metan Mediaș 0
6. Universitatea Craiova 0
Clasament Play-off

Play-out


Liga 1 Play-out
28.02.2020 Sepsi Sfântu Gheorghe
18:00
CSM Politehnica Iaşi Telekom Sport 1 C
28.02.2020 Dinamo București
20:30
Academica Clinceni Telekom Sport 1 C
29.02.2020 FC Viitorul
17:30
FC Voluntari Telekom Sport 1 C
02.03.2020 FC Hermannstadt
18:00
Chindia Târgoviște Telekom Sport 1 C


1. Academica Clinceni 0
2. Chindia Târgoviște 0
3. CSM Politehnica Iaşi 0
4. Dinamo București 0
5. FC Hermannstadt 0
6. FC Viitorul 0
7. FC Voluntari 0
8. Sepsi Sfântu Gheorghe 0
Clasament Play-out

Liga 2


Liga 2
21.02.2020 Daco-Getica București
-
ASU Poli Timişoara ANULAT C
21.02.2020 Universitatea Cluj FC Argeș Pitești C
22.02.2020 SSC Farul Constanţa Concordia Chiajna C
22.02.2020 CS Mioveni Viitorul Târgu-Jiu C
22.02.2020 Sportul Snagov Gloria Buzău C
22.02.2020 Ripensia Timișoara Metaloglobus București C
22.02.2020 Petrolul Ploiești Dunărea Călărași C
22.02.2020 Pandurii Târgu-Jiu CSM Reșița C
24.02.2020 AFK Csíkszereda UTA Arad C
25.02.2020 Rapid București
19:00
Turris Oltul Turnu-Măgurele   C


1. UTA Arad 44
2. CS Mioveni 37
3. Rapid București 35
4. FC Argeș Pitești 34
5. Petrolul Ploiești 34
6. Turris Oltul Turnu-Măgurele 32
7. SSC Farul Constanţa 32
8. ASU Poli Timişoara 31
9. Gloria Buzău 31
10. Metaloglobus București 31
11. Viitorul Târgu-Jiu 30
12. Dunărea Călărași 27
13. Ripensia Timișoara 27
14. Universitatea Cluj 25
15. AFK Csíkszereda 24
16. CSM Reșița 21
17. Concordia Chiajna 21
18. Sportul Snagov 9
19. Pandurii Târgu-Jiu 8
20. Daco-Getica București 0
Clasament Liga 2

C1


Liga 3 C1
29.11.2019 CSM Bacău Aerostar Bacău C
30.11.2019 Şomuz Fălticeni Huşana Huşi C
30.11.2019 Bucovina Rădăuți Foresta Suceava C
30.11.2019 Sporting Liești CSU Galați C
30.11.2019 KSE Târgu-Secuiesc CSM Pașcani C
30.11.2019 Oțelul Galați CSM Ceahlăul Piatra-Neamţ C
30.11.2019 Știința Miroslava FC Ozana Târgu-Neamţ C
30.11.2019 CSM Foșcani FC Botoşani II C


1. Aerostar Bacău 39
2. Foresta Suceava 35
3. CSM Ceahlăul Piatra-Neamţ 33
4. Bucovina Rădăuți 31
5. CSM Foșcani 27
6. Oțelul Galați 27
7. Știința Miroslava 26
8. FC Ozana Târgu-Neamţ 23
9. Şomuz Fălticeni 17
10. Sporting Liești 16
11. FC Botoşani II 16
12. Huşana Huşi 16
13. KSE Târgu-Secuiesc 14
14. CSU Galați 10
15. CSM Bacău 9
16. CSM Pașcani 0
Clasament C1

C2


Liga 3 C2
29.11.2019 CS Afumați Fotbal Club FCSB II C
29.11.2019 Dacia Unirea Brăila Viitorul Ianca C
30.11.2019 SC Popeşti Leordeni CS Tunari C
30.11.2019 CS Făurei Înainte Modelu C
30.11.2019 Axiopolis Sport Cernavodă Poseidon Limanu 2 Mai C
30.11.2019 Unirea Slobozia Mostiştea Ulmu C
30.11.2019 Agricola Borcea Recolta Gheorghe Doja C
30.11.2019 CSM Medgidia Metalul Buzău C


1. Unirea Slobozia 37
2. CS Afumați 36
3. Mostiştea Ulmu 34
4. CS Tunari 33
5. Înainte Modelu 26
6. Viitorul Ianca 25
7. SC Popeşti Leordeni 24
8. Metalul Buzău 23
9. Poseidon Limanu 2 Mai 20
10. CS Făurei 20
11. Agricola Borcea 20
12. CSM Medgidia 12
13. Fotbal Club FCSB II 9
14. Axiopolis Sport Cernavodă 9
15. Dacia Unirea Brăila 8
16. Recolta Gheorghe Doja 2
Clasament C2

C3


Liga 3 C3
29.11.2019 CS Universitatea Craiova II Progresul Spartac București C
29.11.2019 CS Balotești FC Voluntari II C
29.11.2019 Unirea Bascov Flacăra Moreni C
29.11.2019 Astra Giurgiu II FC Pucioasa C
29.11.2019 CSM Alexandria FC Brașov C
30.11.2019 Olimpic Cetate Râşnov CSM Slatina C
30.11.2019 Sporting Roșiori-de-Vede Vediţa Coloneşti C
30.11.2019 Tractorul Cetate CS Blejoi C


1. Progresul Spartac București 34
2. CSM Slatina 34
3. CS Universitatea Craiova II 27
4. Flacăra Moreni 27
5. CSM Alexandria 25
6. Vediţa Coloneşti 24
7. Unirea Bascov 22
8. CS Blejoi 22
9. Olimpic Cetate Râşnov 21
10. FC Brașov 19
11. FC Pucioasa 18
12. FC Voluntari II 18
13. Astra Giurgiu II 13
14. CS Balotești 11
15. Tractorul Cetate 10
16. Sporting Roșiori-de-Vede 9
Clasament C3

C4


Liga 3 C4
29.11.2019 Universitatea Craiova CS Național Sebiș C
29.11.2019 Flacăra Horezu Viitorul Dăeşti C
29.11.2019 Cetate Deva Progresul Pecica C
30.11.2019 Gilortul Târgu-Cărbuneşti ACS Poli Timișoara C
30.11.2019 ACSO Filiaşi Șoimii Lipova C
30.11.2019 CS Hunedoara CSC Ghiroda şi Giarmata Vii C
30.11.2019 Gloria Lunca Teuz Cernei Comunal Dumbrăviţa C
30.11.2019 Crișul Chișineu-Criș Fortuna Becicherecu-Mic C


1. Universitatea Craiova 41
2. Șoimii Lipova 28
3. Crișul Chișineu-Criș 28
4. Progresul Pecica 25
5. Flacăra Horezu 24
6. Comunal Dumbrăviţa 22
7. CS Hunedoara 22
8. CSC Ghiroda şi Giarmata Vii 20
9. Fortuna Becicherecu-Mic 20
10. Viitorul Dăeşti 19
11. Gloria Lunca Teuz Cernei 18
12. Cetate Deva 17
13. CS Național Sebiș 17
14. ACSO Filiaşi 12
15. Gilortul Târgu-Cărbuneşti 11
16. ACS Poli Timișoara 8
Clasament C4

C5


Liga 3 C5
29.11.2019 Metalurgistul Cugir Arieșul Turda C
29.11.2019 AFC Odorheiu-Secuiesc Gloria Bistrița C
29.11.2019 Sănătatea Cluj Viitorul Şelimbăr C
30.11.2019 ACS Comuna Recea Unirea Dej C
30.11.2019 Minaur Baia-Mare CFR 1907 Cluj II C
30.11.2019 Industria Galda de Jos CS Sânmartin C
30.11.2019 Luceafărul Oradea Avântul Reghin C
30.11.2019 Unirea Alba-Iulia SCM Zalău C


1. ACS Comuna Recea 34
2. Minaur Baia-Mare 30
3. Luceafărul Oradea 26
4. Metalurgistul Cugir 26
5. Viitorul Şelimbăr 25
6. Gloria Bistrița 24
7. Arieșul Turda 22
8. CS Sânmartin 22
9. Avântul Reghin 19
10. Sănătatea Cluj 19
11. Unirea Dej 18
12. Unirea Alba-Iulia 16
13. SCM Zalău 15
14. CFR 1907 Cluj II 15
15. AFC Odorheiu-Secuiesc 10
16. Industria Galda de Jos 8
Clasament C5

Decizie ONJN nr.1046/19.06.2017