Liga 1
Romanian Soccer  Cauta in Romanian Soccer
Romanian Soccer
Nationala Romaniei
 

FOTBAL INTERNATIONAL

-

UK Anglia:Premier League

-

Clasament Premier League

-

Clasament Championship

-

IT Italia: Serie A

-

Clasament Serie A Italia

-

Clasament Serie B Italia

-

SP Spain:Primera División

-

Clasament Primera Division

-

DE Germania: Bundesliga

-

Clasament Bundesliga

-

Clasament Zweite Bundesliga

-

FR Franta: Ligue 1

-

Clasament Ligue 1

-

PO Portugalia: Liga Sagres

-

Clasament Portugalia

-

OL Olanda: Eredivisie

-

Clasament Olanda

-

BE Belgia: Jupiler League

-

Clasament Belgia

-

TU Turcia: Süper Lig

-

Clasament Turcia

-

GR Grecia:Ethniki Katigoria

-

RU Rusia: Premier League

-

Clasament Rusia

-

UC Ucraina: Vyscha Liga

-

ball America de Sud

-

ball Africa

-

Cupa Africii pe Natiuni

-

ball Asia

-


Germania: Bundesliga 23.09.2018 - 21:06

Germania: Bundesliga - Etapa 4

Germania: Bundesliga - Etapa 4
Vineri 21 septembrie 2018
 
21.09.2018, 21:30
VfB Stuttgart - Fortuna Düsseldorf 0 - 0 (0-0)
 
Sambata 22 septembrie 2018
 
22.09.2018, 16:30
FC Augsburg - Werder Bremen 2 - 3 (1-2)
Au marcat: 0-1 Kruse (34), 0-2 Eggstein (36), 1-2 Koo Ja-Cheol (45+3), 2-2 Max (47), 2-3 Klaassen (75)
 
22.09.2018, 16:30
Hertha BSC - Mönchengladbach 4 - 2 (2-1)
Au marcat: 0-1 Hazzard (29 penalty), 1-1 Ibisevic (31), 2-1 Lazaro (34), 3-1 Ibisevic (63), 3-2 Plea (67), 4-2 Duda (73)
 
22.09.2018, 16:30
Hoffenheim - Borussia Dortmund 1 - 1 (1-0)
Au marcat: 1-0 Joelinton (44), 1-1 Pulisic (84)
 
22.09.2018, 16:30
Nürnberg - Hannover 96 2 - 0 (0-0)
Au marcat: 1-0 Anton (76 autogol), 2-0 Knoll (77)
 
22.09.2018, 16:30
VfL Wolfsburg - SC Freiburg 1 - 3 (0-2)
Au marcat: 0-1 Sallai (7), 0-2 Petersen (21), 0-3 Frantz (50), 1-3 Mehmedi (61)
 
22.09.2018, 19:30
Schalke 04 - Bayern München 0 - 2 (0-1)
Au marcat: 0-1 Rodriguez (8), 0-2 Lewandowski (64 penalty)
 
Duminica 23 septembrie 2018
 
23.09.2018, 16:30
Bayer Leverkusen - Mainz 1 - 0 (0-0)
A marcat: 1-0 Haertz (62)
 
23.09.2018, 19:00
Eintracht Frankfurt - RB Leipzig 1 - 1 (1-0)
Au marcat: 1-0 Fernandes (26), 1-1 Forsberg (54 penalty)
 
 
Etapa urmatoare (25.09.2018)
Werder Bremen - Hertha BSC
Bayern München - FC Augsburg
Hannover 96 - Hoffenheim
SC Freiburg - Schalke 04
Fortuna Düsseldorf - Bayer Leverkusen
Borussia Dortmund - Nürnberg
Mainz - VfL Wolfsburg
Mönchengladbach - Eintracht Frankfurt
RB Leipzig - VfB Stuttgart






Taguri: Germania    Bundesliga    Etapa 4   

» Clasament Germania - Bundesliga
» Clasament Zweite Bundesliga
Comenteaza

Ultimele stiri - Germania: Bundesliga

Germania: Bundesliga - Etapa 1

16.08.2019, 21:30 Bayern München - Hertha BSC 2-2 Au marcat: 1-0 Robert Lewandowski (24) ,1-1 Dodi Lukebakio (36),1-2 Marko Grujic (39),2-2 Robert Lewandowski(60 penalty)   Sambata 17 august...

Germania: Bundesliga - Etapa 34

Sambata 18 mai 2019   18.05.2019, 16:30 Bayern München - Eintracht Frankfurt 5 - 1 (1-0) Au marcat: 1-0 Coman (4), 1-1 Haller (50), 2-1 Alaba (53), 3-1 Sanches (58), 4-1...

Germania: Bundesliga - Etapa 33

Sambata 11 mai 2019   11.05.2019, 16:30 Bayer Leverkusen - Schalke 04 1 - 1 (1-0) Au marcat: 1-0 Havertz (31), 1-1 Burgstaller (47)   11.05.2019, 16:30 Borussia Dortmund - Fortuna...

Germania: Bundesliga - Etapa 32

Vineri 3 mai 2019   03.05.2019, 21:30 Mainz - RB Leipzig 3 - 3 (1-2) Au marcat: 0-1 Klostermann (20), 0-2 Klostermann (32), 1-2 Onisiwo (43), 1-3 Werner (49), 2-3 Niakhate (67), 3-3 Mateta...

Germania: Bundesliga - Etapa 31

Vineri 26 aprilie 2019   26.04.2019, 21:30 FC Augsburg 1-4 Bayer Leverkusen 1 - 4 (1-1) Au marcat: 1-0 Danso (12), 1-1 Volland (15), 1-2 Havertz (48), 1-3 Tah (60), 1-4 Brandt (88)  ...

Şeful Borussiei Dortmund vrea ca Schalke să evite retrogradarea

Directorul executiv al clubului german de fotbal Borussia Dortmund, Hans-Joachim Watzke, a lăsat deoparte rivalitatea tradiţională cu Schalke 04 şi îşi doreşte ca echipa vecină să...

Germania: Bundesliga - Etapa 30

Sambata 20 aprilie 2019   20.04.2019, 16:30 Bayer Leverkusen - Nürnberg 2 - 0 (0-0) Au marcat: 1-0 Alario (61), 2-0 Volland (86)   20.04.2019, 16:30 Bayern München - Werder Bremen 1 - 0...

Germania: Bundesliga - Etapa 29

Vineri 12 aprilie 2019   12.04.2019, 21:30 Nürnberg - Schalke 04 1 - 1 (0-0) Au marcat: 1-0 Kubo (83), 1-1 Nastasic (85)   Sambata 13 aprilie 2019   13.04.2019, 16:30 Hannover 96 -...

José Mourinho ar fi interesat să preia o echipă din campionatul Germaniei

Tehnicianul portughez José Mourinho, demis de la Manchester United în decembrie, a lăsat să se înţeleagă că ar fi interesat să preia o echipă din campionatul...

Germania: Bundesliga - Etapa 28

Vineri 5 aprilie 2019   05.04.2019, 21:30 Mainz - SC Freiburg 5 - 0 (3-0) Au marcat: 1-0 Boetius (20), 2-0 Mateta (25), 3-0 Mateta (33), 4-0 Onisiwo (73), 5-0 Mateta (77)   Sambata 6...

Niko Kovac: Bayern Munchen este cea mai bună echipă din Germania

Bayern Munchen va câştiga "Klassiker" sâmbătă cu Borussia Dortmund şi va fi campioana Germaniei la fotbal la finalul sezonului, dacă...




Top News

-Germania: Bundesliga - Etapa 1

-Spania: Primera Division - Etapa 1

-Anglia: Premier League - Etapa 2

-Franta: Ligue 1 - Etapa 2

-Liga 1 - Etapa 6: Rezultate şi marcatori

-Europa League: AEK Atena - Universitatea Craiova 1-1

-Europa League: FK Mladá Boleslav - FCSB 0-1




Care este echpa ta preferată din Germania?
FC Bayern München
Hamburger SV
Borussia Dortmund
VfB Stuttgart
SV Werder Bremen
FC Schalke 04 Gelsenkirchen
Eintracht Frankfurt
Borussia Mönchengladbach
1. FC Köln
1. FC Kaiserslautern
Bayer 04 Leverkusen
Hertha BSC Berlin
Karlsruher SC
1. FC Nürnberg
TSV 1860 München
VfL Bochum
TSV Alemannia Aachen
FC Sankt Pauli Hamburg
SV Hannover 96
VfL Wolfsburg
  » rezultate   » arhiva

S-au nascut azi

Adrian Gongolea
România
44 ani

Álvaro Negredo
Spania
34 ani

Andrei Peteleu
România
27 ani

CAGLIARI CALCIO
Italia
99 ani

Celso Ayala
Paraguay
49 ani

Constantin Stoica
România
27 ani

Cornel Frăsineanu
România
43 ani

El Hadji Diouf
Senegal
31 ani

FSV FRANKFURT
Germania
120 ani

Giuseppe Giannini
Italia
55 ani

Klas Ingesson
Suedia
51 ani

Riccardo Ferri
Italia
56 ani

Steve McMahon
Anglia
58 ani

Venelin Filipov
Bulgaria
29 ani

Victor Ndip
Camerun
52 ani

Yuri Zhirkov
Rusia
36 ani

Zheng Zhi
China
39 ani


Liga 1
Steaua Bucuresti ASA CFR Cluj
CS Universitatea Gaz Metan Mediaș
Dinamo FC Botosani Pandurii
CSM Iasi Viitorul Constanta
Concordia Chiajna
-

Arhiva Stiri Romanian Soccer
L M M J V S D
      1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31  


2019-2020


Liga 1 2019-2020
16.08.2019 FC Hermannstadt Academica Clinceni C
16.08.2019 Chindia Târgoviște Dinamo București C
17.08.2019 Sepsi Sfântu Gheorghe CFR 1907 Cluj C
18.08.2019 FC Botoșani Universitatea Craiova C
18.08.2019 Fotbal Club FCSB CSM Politehnica Iaşi C
19.08.2019 FC Voluntari Gaz Metan Mediaş C
19.08.2019 Astra Giurgiu FC Viitorul C


1. CFR 1907 Cluj 14
2. CSM Politehnica Iaşi 14
3. FC Viitorul 12
4. Gaz Metan Mediaş 12
5. FC Botoșani 10
6. Universitatea Craiova 10
7. Sepsi Sfântu Gheorghe 8
8. Astra Giurgiu 8
9. FC Hermannstadt 6
10. FC Voluntari 5
11. Fotbal Club FCSB 4
12. Chindia Târgoviște 4
13. Academica Clinceni 3
14. Dinamo București 3
Clasament 2019-2020

Liga 2


Liga 2
17.08.2019 Metaloglobus București Ripensia Timișoara C
17.08.2019 CSM Reșița Pandurii Târgu-Jiu C
17.08.2019 Gloria Buzău Sportul Snagov C
17.08.2019 UTA Arad AFK Csíkszereda C
17.08.2019 Viitorul Târgu-Jiu CS Mioveni C
17.08.2019 FC Argeș Pitești Universitatea Cluj C
17.08.2019 ASU Poli Timişoara Daco-Getica București C
18.08.2019 Concordia Chiajna SSC Farul Constanţa C
18.08.2019 Dunărea Călărași Petrolul Ploiești C
20.08.2019 Turris Oltul Turnu-Măgurele
19:00
Rapid București   C


1. Gloria Buzău 9
2. UTA Arad 9
3. CSM Reșița 7
4. CS Mioveni 7
5. Turris Oltul Turnu-Măgurele 6
6. FC Argeș Pitești 6
7. Petrolul Ploiești 6
8. Concordia Chiajna 6
9. Rapid București 4
10. SSC Farul Constanţa 4
11. ASU Poli Timişoara 3
12. Universitatea Cluj 3
13. Metaloglobus București 3
14. AFK Csíkszereda 3
15. Ripensia Timișoara 3
16. Viitorul Târgu-Jiu 3
17. Daco-Getica București 3
18. Dunărea Călărași 0
19. Pandurii Târgu-Jiu 0
20. Sportul Snagov 0
Clasament Liga 2

C1


Liga 3 C1
24.08.2019 FC Botoşani II
18:00
Aerostar Bacău   C
24.08.2019 FC Ozana Târgu-Neamţ
18:00
CSM Foșcani   C
24.08.2019 CSM Ceahlăul Piatra-Neamţ
18:00
Știința Miroslava   C
24.08.2019 CSM Pașcani
18:00
Oțelul Galați   C
24.08.2019 CSU Galați
18:00
KSE Târgu-Secuiesc   C
24.08.2019 Foresta Suceava
18:00
Sporting Liești   C
24.08.2019 Huşana Huşi
18:00
Bucovina Rădăuți   C
24.08.2019 CSM Bacău
18:00
Şomuz Fălticeni   C


1. Aerostar Bacău 0
2. Bucovina Rădăuți 0
3. CSM Bacău 0
4. CSM Ceahlăul Piatra-Neamţ 0
5. CSM Foșcani 0
6. CSM Pașcani 0
7. CSU Galați 0
8. FC Botoşani II 0
9. FC Ozana Târgu-Neamţ 0
10. Foresta Suceava 0
11. Huşana Huşi 0
12. KSE Târgu-Secuiesc 0
13. Oțelul Galați 0
14. Şomuz Fălticeni 0
15. Sporting Liești 0
16. Știința Miroslava 0
Clasament C1

C2


Liga 3 C2
24.08.2019 Viitorul Ianca
18:00
CS Tunari   C
24.08.2019 Metalul Buzău
18:00
Dacia Unirea Brăila   C
24.08.2019 Recolta Gheorghe Doja
18:00
CSM Medgidia   C
24.08.2019 Fotbal Club FCSB II
18:00
Agricola Borcea   C
24.08.2019 Mostiştea Ulmu
18:00
CS Afumați   C
24.08.2019 Poseidon Limanu 2 Mai
18:00
Unirea Slobozia   C
24.08.2019 Înainte Modelu
18:00
Axiopolis Sport Cernavodă   C
24.08.2019 SC Popeşti Leordeni
18:00
CS Făurei   C


1. Agricola Borcea 0
2. Axiopolis Sport Cernavodă 0
3. CS Afumați 0
4. CS Făurei 0
5. CS Tunari 0
6. CSM Medgidia 0
7. Dacia Unirea Brăila 0
8. Fotbal Club FCSB II 0
9. Înainte Modelu 0
10. Metalul Buzău 0
11. Mostiştea Ulmu 0
12. Poseidon Limanu 2 Mai 0
13. Recolta Gheorghe Doja 0
14. SC Popeşti Leordeni 0
15. Unirea Slobozia 0
16. Viitorul Ianca 0
Clasament C2

C3


Liga 3 C3
24.08.2019 FC Brașov
18:00
Progresul Spartac București   C
24.08.2019 FC Pucioasa
18:00
CSM Alexandria   C
24.08.2019 CS Blejoi
18:00
Astra Giurgiu II   C
24.08.2019 Vediţa Coloneşti
18:00
Tractorul Cetate   C
24.08.2019 CSM Slatina
18:00
Sporting Roșiori-de-Vede   C
24.08.2019 Flacăra Moreni
18:00
Olimpic Cetate Râşnov   C
24.08.2019 FC Voluntari II
18:00
Unirea Bascov   C
24.08.2019 CS Universitatea Craiova II
18:00
CS Balotești   C


1. Astra Giurgiu II 0
2. CS Balotești 0
3. CS Blejoi 0
4. CS Universitatea Craiova II 0
5. CSM Alexandria 0
6. CSM Slatina 0
7. FC Brașov 0
8. FC Pucioasa 0
9. FC Voluntari II 0
10. Flacăra Moreni 0
11. Olimpic Cetate Râşnov 0
12. Progresul Spartac București 0
13. Sporting Roșiori-de-Vede 0
14. Tractorul Cetate 0
15. Unirea Bascov 0
16. Vediţa Coloneşti 0
Clasament C3

C4


Liga 3 C4
24.08.2019 Fortuna Becicherecu-Mic
18:00
ACS Poli Timișoara   C
24.08.2019 Progresul Pecica
18:00
Crișul Chișineu-Criș   C
24.08.2019 Comunal Dumbrăviţa
18:00
Cetate Deva   C
24.08.2019 CSC Ghiroda şi Giarmata Vii
18:00
Gloria Lunca Teuz Cernei   C
24.08.2019 Viitorul Dăeşti
18:00
CS Hunedoara   C
24.08.2019 CS Național Sebiș
18:00
Flacăra Horezu   C
24.08.2019 Șoimii Lipova
18:00
Universitatea Craiova   C
24.08.2019 Gilortul Târgu-Cărbuneşti
18:00
ACSO Filiaşi   C


1. ACS Poli Timișoara 0
2. ACSO Filiaşi 0
3. Cetate Deva 0
4. Comunal Dumbrăviţa 0
5. Crișul Chișineu-Criș 0
6. CS Hunedoara 0
7. CS Național Sebiș 0
8. CSC Ghiroda şi Giarmata Vii 0
9. Flacăra Horezu 0
10. Fortuna Becicherecu-Mic 0
11. Gilortul Târgu-Cărbuneşti 0
12. Gloria Lunca Teuz Cernei 0
13. Progresul Pecica 0
14. Șoimii Lipova 0
15. Universitatea Craiova 0
16. Viitorul Dăeşti 0
Clasament C4

C5


Liga 3 C5
24.08.2019 SCM Zalău
18:00
Unirea Dej   C
24.08.2019 Viitorul Şelimbăr
18:00
Unirea Alba-Iulia   C
24.08.2019 Gloria Bistrița
18:00
Sănătatea Cluj   C
24.08.2019 Avântul Reghin
18:00
AFC Odorheiu-Secuiesc   C
24.08.2019 CS Sânmartin
18:00
Luceafărul Oradea   C
24.08.2019 CFR 1907 Cluj II
18:00
Industria Galda de Jos   C
24.08.2019 Arieșul Turda
18:00
Minaur Baia-Mare   C
24.08.2019 ACS Comuna Recea
18:00
Metalurgistul Cugir   C


1. ACS Comuna Recea 0
2. AFC Odorheiu-Secuiesc 0
3. Arieșul Turda 0
4. Avântul Reghin 0
5. CFR 1907 Cluj II 0
6. CS Sânmartin 0
7. Gloria Bistrița 0
8. Industria Galda de Jos 0
9. Luceafărul Oradea 0
10. Metalurgistul Cugir 0
11. Minaur Baia-Mare 0
12. Sănătatea Cluj 0
13. SCM Zalău 0
14. Unirea Alba-Iulia 0
15. Unirea Dej 0
16. Viitorul Şelimbăr 0
Clasament C5

Decizie ONJN nr.1046/19.06.2017