Liga 1
Romanian Soccer  Cauta in Romanian Soccer
Romanian Soccer
Nationala Romaniei
 

FOTBAL INTERNATIONAL

-

UK Anglia:Premier League

-

Clasament Premier League

-

Clasament Championship

-

IT Italia: Serie A

-

Clasament Serie A Italia

-

Clasament Serie B Italia

-

SP Spain:Primera División

-

Clasament Primera Division

-

DE Germania: Bundesliga

-

Clasament Bundesliga

-

Clasament Zweite Bundesliga

-

FR Franta: Ligue 1

-

Clasament Ligue 1

-

PO Portugalia: Liga Sagres

-

Clasament Portugalia

-

OL Olanda: Eredivisie

-

Clasament Olanda

-

BE Belgia: Jupiler League

-

Clasament Belgia

-

TU Turcia: Süper Lig

-

Clasament Turcia

-

GR Grecia:Ethniki Katigoria

-

RU Rusia: Premier League

-

Clasament Rusia

-

UC Ucraina: Vyscha Liga

-

ball America de Sud

-

ball Africa

-

Cupa Africii pe Natiuni

-

ball Asia

-


Franța: Ligue 1 02.10.2018 - 17:00

Mbappe, şanse mari să fie primul fotbalist care câştigă de două ori trofeul Golden Boy

Mbappe, şanse mari să fie primul fotbalist care câştigă de două ori trofeul Golden Boy
Kylian Mbappe, atacantul lui Paris Saint-Germain şi al naţionalei Franţei, are şanse mari să fie primul fotbalist care câştigă de două ori trofeul Golden Boy, rezervat celui mai bun jucător cu vârsta sub 21 de ani ce evoluează în Europa, notează cotidianul britanic The Guardian.
 
Desemnat cel mai bun jucător tânăr al Cupei Mondiale 2018, câştigată de Franţa, Kylian Mbappe este pe o listă scurtă de 40 de jucători, anunţată de ziarul italian Tuttosport, cel care acordă trofeul Golden Boy începând din anul 2003. Învingătorul va fi decis de o comisie alcătuită din 30 de ziarişti, care vor ţine cont de performanţele dintr-un an calendaristic, nu dintr-un sezon.
 
Teoretic, principalii rivali ai lui Mbappe sunt americanul Christian Pulisic (Borussia Dortmund) şi olandezii Matthijs de Ligt (Ajax Amsterdam) şi Justin Kluivert (AS Roma).
 
Printre câştigătorii acestei distincţii au fost Lionel Messi (2005), Sergio Aguero (2007) şi Paul Pogba (2013).
 
Lista de 40 de jucători va fi redusă la 20 de nume în luna noiembrie, iar câştigătorul va fi anunţat în decembrie.
 
Nominalizaţii sunt:
Trent Alexander-Arnold (Liverpool), Kelvin Adou Amian (Toulouse), Houssem Aouar (Olympique Lyon), Musa Barrow (Atalanta), Justin Bijlow (Feyenoord), Josip Brekalo (Wolfsburg), Patrick Cutrone (AC Milan), Daniel Carvajal (Dinamo Zagreb), Thomas Davies (Everton), Matthijs de Ligt (Ajax), Moussa Diaby (PSG), Diogo Dalot (Manchester United), Moussa Djenepo (Standard), Ritsu Doan (FC Groningen), Gabriel Eder Militao (FC Porto), Odsonne Edouard (Celtic), Ferreira da Silva Evander (Midtjylland), Philip Foden (Manchester City), Achraf Hakimi (Dortmund), Amadou Haidara (Salzburg), Joao Felix Sequeira (Benfica), Joao Pedro Neves Filipe Jota (Benfica), Dejan Joveljic (Steaua Roşie Belgrad), Boubacar Kamara (Olympique Marseille), Moise Bioty Kean (Juventus), Abdoulaye Jules Keita (Dijon), Justin Kluivert (AS Roma), Alban Lafont (Fiorentina), Manuel Alonso Manu Garcia (Toulouse), Kylian Mbappe (PSG), Pietro Pellegri (Monaco), Christian Pulisic (Borussia Dortmund), Marcelo Josemir Pintos Saracchi (RB Leipzig), Ismaila Sarr (Rennes), Dayot Upamecano (RB Leipzig), Vinicius Junior (Real Madrid), Moussa Wague (FC Barcelona), Timothy Weah (PSG), Nicolo Zaniolo (AS Roma).






Taguri: Kylian Mbappe    Paris Saint-Germain    Golden Boy   

» Clasament Franta - Ligue 1
Comenteaza

Ultimele stiri - Franța: Ligue 1

Franta: Ligue 1 - Etapa 3

Franta: Ligue 1 - Etapa 3 Sambata 24 august 2019   24.08.2019, 21:00 Amiens - Nantes 1-2 Au marcat: 0-1 Kalifa Coulibaly (54), 1-1 Bongani Zungu (71), 1-2 Moses Simon (84)...

Franta: Ligue 1 - Etapa 2

Franta: Ligue 1 - Etapa 2 Vineri 16 august 2019   16.08.2019, 21:45 Lyon - Angers 6-0 Au marcat: 1-0 Houssem Aouar (11), 2-0 Moussa Dembélé (36), 3-0 Memphis...

Franta: Ligue 1 - Etapa 1

Vineri 09 august 2019   09.08.2019, 21:45 AS Monaco - Lyon 0 - 3 (0-2) Au marcat: 0-1 Dembele (5), 0-2 Depay (36), 0-3 Tousart (80)   Sambata 10 august 2019   10.08.2019, 18:30...

Franta: Ligue 1 - Etapa 38

Paris SG a câştigat un nou titlu, Lille şi Lyon vor juca în Liga Campionilor, iar Caen şi Guingamp în Ligue 2. Dijon va juca un meci de baraj cu Lens. Au promovat...

Franta: Ligue 1 - Etapa 36

Vineri 10 mai 2019   10.05.2019, 21:45 AS Saint-Étienne - Montpellier HSC 0 - 1 (0-0) A marcat: 0-1 Laborde (64)   Sambata 11 mai 2019   11.05.2019, 18:00 Angers SCO - Paris St....

Franta: Ligue 1 - Etapa 35

Vineri 3 mai 2019   03.05.2019, 21:45 Strasbourg - Olympique Marseille 1 - 1 (0-0) Au marcat: 0-1 Germain (48), 1-1 Lala (65)   Sambata 4 mai 2019   04.05.2019, 18:00 Paris St. Germain...

Franta: Ligue 1 - Etapa 34

Vineri 26 aprilie 2019   26.04.2019, 21:45 Girondins Bordeaux - Lyon 2 - 3 (2-1) Au marcat: 0-1 Depay (14), 1-1 Briand (34), 2-1 De Preville (38), 2-2 Cornet (67), 2-3 Dembele (85)  ...

Franta: Ligue 1 - Etapa 33

Vineri 19 aprilie 2019   19.04.2019, 20:00 Dijon FCO - Stade Rennais 3 - 2 (1-0) Au marcat: 1-0 Aguerd (20), 1-1 Hunou (52), 2-1 Jeannot (55), 2-2 Niang (61), 3-2 Said (83)   19.04.2019,...

Franta: Ligue 1 - Etapa 32

Vineri 12 aprilie 2019   12.04.2019, 20:00 Dijon FCO - Amiens SC 0 - 0 (0-0)   12.04.2019, 21:45 FC Nantes - Lyon 2 - 1 (1-1) Au marcat: 1-0 Coulibaly (11), 1-1 Terrier (41), 2-1 Limbombe...

Franta: Ligue 1 - Etapa 31

Vineri 5 aprilie 2019   05.04.2019, 21:45 Girondins Bordeaux - Olympique Marseille 2 - 0 (1-0) Au marcat: 1-0 Kamano (27 penalty), 2-0 De Preville (71)   Sambata 6 aprilie 2019  ...

Franta: Ligue 1 - Etapa 30

Vineri 29 martie 2019   29.03.2019, 21:45 Stade Rennais - Lyon 0 - 1 (0-0) A marcat: 0-1 Terrier (86)   Sambata 30 martie 2019   30.03.2019, 18:00 Olympique Marseille - Angers SCO Au...




Top News

-Liga 1 - Etapa 7: Rezultate şi marcatori

-Anglia: Premier League - Etapa 3

-Spania: Primera Division - Etapa 2

-Germania: Bundesliga - Etapa 2

-Vasile Negrea, omul cu 5 cupe ale României

-Franta: Ligue 1 - Etapa 3

-Italia: Serie A - Etapa 1




Care este echpa ta preferată din Franţa?
Olympique Lyon
Olympique Marseille
Girondins Bordeaux
AS Monaco
AS Saint-Etienne
RC Strasbourg
Paris-Saint-Germain
AJ Auxerre
Stade Rennais FC
Toulouse FC
RC Lens
Lille OSC
FC Sochaux-Montbéliard
FC Nantes
SC Bastia
Montpellier-Hérault
FC Metz
AS Nancy Lorraine
En Avant Guingamp
AC Ajaccio
  » rezultate   » arhiva

S-au nascut azi

Adrian Hurdubei
România
29 ani

Adrien Goñi
Spania
31 ani

Alin Vârtopeanu
România
28 ani

Borja González
Spania
27 ani

C e l s i n h o
Brazilia
31 ani

Chris
Brazilia
41 ani

Cornel Cristescu
România
51 ani

Cornel Năbădan
România
35 ani

Daniel Popescu
România
26 ani

Élton Lexandro
Brazilia
34 ani

Elvedin Džinić
Slovenia
34 ani

Franck Queudrue
Franța
41 ani

Iuliu Năftănăilă
România
77 ani

Ivan Jurić
Croația
44 ani

Laurențiu Marinescu
România
35 ani

Luigi Lavecchia
Italia
38 ani

Luke Ayling
Anglia
28 ani

Marius Mindileac
România
41 ani

Marlon Harewood
Anglia
40 ani

Roberto Mussi
Italia
56 ani

Romario Kortzorg
Olanda
30 ani

Romulus Bealcu
România
53 ani

Takeshi Okada
Japonia
63 ani

Valer Săsărman
România
50 ani


Liga 1
Steaua Bucuresti ASA CFR Cluj
CS Universitatea Gaz Metan Mediaș
Dinamo FC Botosani Pandurii
CSM Iasi Viitorul Constanta
Concordia Chiajna
-

Arhiva Stiri Romanian Soccer
L M M J V S D
      1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31  


2019-2020


Liga 1 2019-2020
23.08.2019 CSM Politehnica Iaşi Chindia Târgoviște C
23.08.2019 Universitatea Craiova Astra Giurgiu C
24.08.2019 Academica Clinceni Sepsi Sfântu Gheorghe C
24.08.2019 CFR 1907 Cluj FC Botoșani C
25.08.2019 FC Viitorul
18:00
FC Voluntari Telekom Sport 1 C
25.08.2019 Gaz Metan Mediaş
21:00
Fotbal Club FCSB Telekom Sport 1 C
26.08.2019 Dinamo București
21:00
FC Hermannstadt Telekom Sport 1 C


1. CFR 1907 Cluj 17
2. CSM Politehnica Iaşi 15
3. Universitatea Craiova 13
4. FC Viitorul 12
5. Gaz Metan Mediaş 12
6. FC Botoșani 10
7. Sepsi Sfântu Gheorghe 9
8. Astra Giurgiu 8
9. FC Hermannstadt 6
10. FC Voluntari 5
11. Chindia Târgoviște 5
12. Fotbal Club FCSB 4
13. Academica Clinceni 4
14. Dinamo București 3
Clasament 2019-2020

Liga 2


Liga 2
24.08.2019 Daco-Getica București CSM Reșița C
24.08.2019 Concordia Chiajna Turris Oltul Turnu-Măgurele C
24.08.2019 AFK Csíkszereda Dunărea Călărași C
24.08.2019 Pandurii Târgu-Jiu Viitorul Târgu-Jiu C
24.08.2019 Ripensia Timișoara UTA Arad C
24.08.2019 Sportul Snagov Metaloglobus București C
24.08.2019 Rapid București ASU Poli Timişoara C
25.08.2019 Universitatea Cluj
15:30
Gloria Buzău   C
26.08.2019 SSC Farul Constanţa
18:00
Petrolul Ploiești   C
27.08.2019 CS Mioveni
19:00
FC Argeș Pitești   C


1. Turris Oltul Turnu-Măgurele 12
2. Gloria Buzău 9
3. UTA Arad 9
4. CSM Reșița 7
5. CS Mioveni 7
6. Rapid București 7
7. FC Argeș Pitești 6
8. Metaloglobus București 6
9. Petrolul Ploiești 6
10. Ripensia Timișoara 6
11. Daco-Getica București 6
12. Concordia Chiajna 6
13. SSC Farul Constanţa 4
14. AFK Csíkszereda 4
15. Viitorul Târgu-Jiu 4
16. ASU Poli Timişoara 3
17. Universitatea Cluj 3
18. Dunărea Călărași 1
19. Pandurii Târgu-Jiu 1
20. Sportul Snagov 0
Clasament Liga 2

C1


Liga 3 C1
23.08.2019 FC Botoşani II Aerostar Bacău C
23.08.2019 FC Ozana Târgu-Neamţ CSM Foșcani C
23.08.2019 CSM Bacău Şomuz Fălticeni C
24.08.2019 CSM Ceahlăul Piatra-Neamţ Știința Miroslava C
24.08.2019 CSM Pașcani Oțelul Galați C
24.08.2019 CSU Galați KSE Târgu-Secuiesc C
24.08.2019 Foresta Suceava Sporting Liești C
24.08.2019 Huşana Huşi Bucovina Rădăuți C


1. Foresta Suceava 3
2. Aerostar Bacău 3
3. CSM Ceahlăul Piatra-Neamţ 3
4. Oțelul Galați 3
5. Bucovina Rădăuți 3
6. FC Ozana Târgu-Neamţ 3
7. Şomuz Fălticeni 3
8. CSU Galați 1
9. KSE Târgu-Secuiesc 1
10. CSM Pașcani 0
11. Știința Miroslava 0
12. CSM Bacău 0
13. CSM Foșcani 0
14. Huşana Huşi 0
15. FC Botoşani II 0
16. Sporting Liești 0
Clasament C1

C2


Liga 3 C2
23.08.2019 Fotbal Club FCSB II Agricola Borcea C
23.08.2019 Înainte Modelu Axiopolis Sport Cernavodă C
24.08.2019 Viitorul Ianca CS Tunari C
24.08.2019 Metalul Buzău Dacia Unirea Brăila C
24.08.2019 Recolta Gheorghe Doja CSM Medgidia C
24.08.2019 Mostiştea Ulmu CS Afumați C
24.08.2019 Poseidon Limanu 2 Mai Unirea Slobozia C
24.08.2019 SC Popeşti Leordeni CS Făurei C


1. Metalul Buzău 3
2. Unirea Slobozia 3
3. SC Popeşti Leordeni 3
4. CSM Medgidia 3
5. CS Afumați 3
6. Viitorul Ianca 3
7. Axiopolis Sport Cernavodă 1
8. Înainte Modelu 1
9. Fotbal Club FCSB II 1
10. Agricola Borcea 1
11. Mostiştea Ulmu 0
12. CS Tunari 0
13. Poseidon Limanu 2 Mai 0
14. Recolta Gheorghe Doja 0
15. CS Făurei 0
16. Dacia Unirea Brăila 0
Clasament C2

C3


Liga 3 C3
23.08.2019 CSM Slatina Sporting Roșiori-de-Vede C
23.08.2019 Flacăra Moreni Olimpic Cetate Râşnov C
23.08.2019 FC Voluntari II Unirea Bascov C
23.08.2019 CS Universitatea Craiova II CS Balotești C
24.08.2019 FC Brașov Progresul Spartac București C
24.08.2019 FC Pucioasa CSM Alexandria C
24.08.2019 CS Blejoi Astra Giurgiu II C
24.08.2019 Vediţa Coloneşti Tractorul Cetate C


1. Progresul Spartac București 3
2. CSM Alexandria 3
3. CSM Slatina 3
4. Vediţa Coloneşti 3
5. FC Voluntari II 1
6. Unirea Bascov 1
7. Astra Giurgiu II 1
8. Flacăra Moreni 1
9. Olimpic Cetate Râşnov 1
10. CS Blejoi 1
11. CS Balotești 1
12. CS Universitatea Craiova II 1
13. Sporting Roșiori-de-Vede 0
14. Tractorul Cetate 0
15. FC Pucioasa 0
16. FC Brașov 0
Clasament C3

C4


Liga 3 C4
23.08.2019 Comunal Dumbrăviţa Cetate Deva C
23.08.2019 Șoimii Lipova Universitatea Craiova C
24.08.2019 Fortuna Becicherecu-Mic ACS Poli Timișoara C
24.08.2019 Progresul Pecica Crișul Chișineu-Criș C
24.08.2019 CSC Ghiroda şi Giarmata Vii Gloria Lunca Teuz Cernei C
24.08.2019 Viitorul Dăeşti CS Hunedoara C
24.08.2019 CS Național Sebiș Flacăra Horezu C
24.08.2019 Gilortul Târgu-Cărbuneşti ACSO Filiaşi C


1. Viitorul Dăeşti 3
2. CSC Ghiroda şi Giarmata Vii 3
3. ACSO Filiaşi 3
4. Flacăra Horezu 3
5. Cetate Deva 3
6. Universitatea Craiova 3
7. Fortuna Becicherecu-Mic 1
8. Progresul Pecica 1
9. ACS Poli Timișoara 1
10. Crișul Chișineu-Criș 1
11. Comunal Dumbrăviţa 0
12. Șoimii Lipova 0
13. CS Hunedoara 0
14. Gloria Lunca Teuz Cernei 0
15. Gilortul Târgu-Cărbuneşti 0
16. CS Național Sebiș 0
Clasament C4

C5


Liga 3 C5
23.08.2019 Viitorul Şelimbăr Unirea Alba-Iulia C
23.08.2019 Avântul Reghin AFC Odorheiu-Secuiesc C
23.08.2019 CS Sânmartin Luceafărul Oradea C
23.08.2019 CFR 1907 Cluj II Industria Galda de Jos C
23.08.2019 Arieșul Turda Minaur Baia-Mare C
24.08.2019 SCM Zalău Unirea Dej C
24.08.2019 Gloria Bistrița Sănătatea Cluj C
24.08.2019 ACS Comuna Recea Metalurgistul Cugir C


1. Luceafărul Oradea 3
2. CFR 1907 Cluj II 3
3. Sănătatea Cluj 3
4. Unirea Dej 3
5. ACS Comuna Recea 3
6. Arieșul Turda 3
7. Viitorul Şelimbăr 3
8. Avântul Reghin 1
9. AFC Odorheiu-Secuiesc 1
10. Metalurgistul Cugir 0
11. Minaur Baia-Mare 0
12. Unirea Alba-Iulia 0
13. SCM Zalău 0
14. Gloria Bistrița 0
15. Industria Galda de Jos 0
16. CS Sânmartin 0
Clasament C5

Decizie ONJN nr.1046/19.06.2017