Liga 1
Romanian Soccer  Cauta in Romanian Soccer
Romanian Soccer
Nationala Romaniei
 

FOTBAL INTERNATIONAL

-

UK Anglia:Premier League

-

Clasament Premier League

-

Clasament Championship

-

IT Italia: Serie A

-

Clasament Serie A Italia

-

Clasament Serie B Italia

-

SP Spain:Primera División

-

Clasament Primera Division

-

DE Germania: Bundesliga

-

Clasament Bundesliga

-

Clasament Zweite Bundesliga

-

FR Franta: Ligue 1

-

Clasament Ligue 1

-

PO Portugalia: Liga Sagres

-

Clasament Portugalia

-

OL Olanda: Eredivisie

-

Clasament Olanda

-

BE Belgia: Jupiler League

-

Clasament Belgia

-

TU Turcia: Süper Lig

-

Clasament Turcia

-

GR Grecia:Ethniki Katigoria

-

RU Rusia: Premier League

-

Clasament Rusia

-

UC Ucraina: Vyscha Liga

-

ball America de Sud

-

ball Africa

-

Cupa Africii pe Natiuni

-

ball Asia

-


Europa League 05.10.2018 - 00:15

Europa League - PAOK Salonic, victorie la scor; Sevilla, învinsă în Rusia

Europa League - PAOK Salonic, victorie la scor; Sevilla, învinsă în Rusia
PAOK Salonic, echipă antrenată de românul Răzvan Lucescu, a învins-o pe FC BATE Borisov cu scorul de 4-1, joi, în deplasare, în etapa a doua a grupelor Europa League la fotbal.
 
Brazilianul Leo Jaba a reuşit o dublă pentru PAOK şi a pasat decisiv la golurile lui Prijovic şi Pelkas.
 
Sevilla, multiplă câştigătoare a competiţiei, a fost învinsă în Rusia de FC Krasnodar, cu 2-1. Mauricio Pereira (72) şi Tornike Okriaşvili (88) au marcat golurile victoriei după ce andaluzii au deschis scorul în urma autogolului lui Charles Kaboré (43). Ruşii au avut şi trei bare, prin Mamaev, Kaboré şi Claesson.
 
Rapid Viena a fost învinsă de Glasgow Rangers cu 3-1. Andrei Ivan a fost titular la austrieci, dar a fost înlocuit în min. 58, după ce a primit cartonaş galben în min. 51.
 
Spartak Moscova a remizat cu Villarreal, 3-3, ibericii egalând în al şaselea minut al prelungirilor, prin Santi Cazorla, din penalty.
 
Eintracht Frankfurt a învins-o pe Lazio cu 4-1, dar italienii au jucat aproape o repriză în nouă oameni. Olympique Marseille a scăpat victoria printre degete în Cipru, remizând cu Apollon Limassol, 2-2, după ce a condus cu 2-0.
 
Standard Liege a învins echipa turcă Akhisarspor cu 2-1, meci în care Răzvan Marin a fost integralist la gazde.
 
Chelsea a întrecut greu campioana Ungariei, Vidi FC, cu 1-0, printr-un gol marcat de Morata (70).
 
Rezultate:
 
Grupa A
 
Bayer Leverkusen - AEK Larnaca 4-2
Au marcat: Kai Havertz 44, Lucas Alario 49, 88, Julian Brandt 90+2, respectiv Ivan Trickovski 25, Dimitris Raspas 90+1.
 
FC Zurich - Ludogoreţ Razgrad 1-0
A marcat: Victor Palsson 84.
 
Bayer 04 Leverkusen 2 2 0 0 7 4 3 6
FC Zürich 2 2 0 0 2 0 2 6
AEK Larnaca FC 2 0 0 2 2 5 -3 0
PFC Ludogorets 1945 2 0 0 2 2 4 -2 0
 
Grupa B
 
Rosenborg Trondheim - RB Leipzig 1-3
Au marcat: Issam Jebali 79, respectiv Jean-Kevin Augustin 12, Ibrahima Konate 54, Matheus Cunha 61.
 
RB Salzburg - Celtic Glasgow 3-1
Au marcat: Munas Dabbur 55, 73 - penalty, Takumi Minamino 61, respectiv Odsonne Edouard 2.
Cartonaş roşu: James Forrest (Celtic, 72).
 
FC Salzburg 2 2 0 0 6 3 3 6
Celtic FC 2 1 0 1 2 3 -1 3
RB Leipzig 2 1 0 1 5 4 1 3
Rosenborg BK 2 0 0 2 1 4 -3 0
 
Grupa C
 
Bordeaux - FC Copenhaga 1-2
Au marcat: Younousse Sankhare 84, respectiv Pieros Sotiriou 42, Robert Skov 90+2.
Francois Kamano (Bordeaux) a ratat un penalty în min. 45.
Cartonaş roşu: Carlos Zeca (FC Copenhaga, 90+4).
 
Zenit Sankt Petersburg - Slavia Praga 1-0
A marcat: Aleksandr Kokorin 80.
 
FC København 2 1 1 0 3 2 1 4
FC Zenit 2 1 1 0 2 1 1 4
SK Slavia Praha 2 1 0 1 1 1 0 3
FC Girondins de Bordeaux 2 0 0 2 1 3 -2 0
 
Grupa D
 
Anderlecht Bruxelles - Dinamo Zagreb 0-2
Au marcat: Izet Hajrovic 19 - penalty, Amer Gojak 68.
Cartonaşe roşii: Ognjen Vranjes (Anderlecht, 46), Kévin Théophile-Catherine (Dinamo, 90+3).
 
Fenerbahce Istanbul - Spartak Trnava 2-0
A marcat: Islam Slimani 52, 69.
 
GNK Dinamo Zagreb 2 2 0 0 6 1 5 6
FC Spartak Trnava 2 1 0 1 1 2 -1 3
Fenerbahçe SK 2 1 0 1 3 4 -1 3
RSC Anderlecht 2 0 0 2 0 3 -3 0
 
Grupa E
 
Qarabag Agdam FK - Arsenal Londra 0-3
Au marcat: Sokratis Papastathopoulos 4, Emile Smith-Rowe 53, Matteo Guendouzi 80.
 
Vorskla Poltava - Sporting Lisabona 1-2
Au marcat: Vladislav Kulaci 10, respectiv Fredy Montero 90, Jovane Cabral 90+3.
 
Arsenal FC 2 2 0 0 7 2 5 6
Sporting Lisabona 2 2 0 0 4 1 3 6
FC Vorskla Poltava 2 0 0 2 3 6 -3 0
Qarabağ FK 2 0 0 2 0 5 -5 0
 
Grupa F
 
AC Milan - Olympiakos Pireu 3-1
Au marcat: Patrick Cutrone 70, 79, Gonzalo Higuain 76, respectiv Miguel Angel Guerrero 14.
 
Real Betis Sevilla - F91 Dudelange 3-0
Au marcat: Antonio Sanabria 56, Giovani Lo Celso 80, Cristian Tello Herrera 88.
 
AC Milan 2 2 0 0 4 1 3 6
Real Betis 2 1 1 0 3 0 3 4
Olympiacos FC 2 0 1 1 1 3 -2 1
F91 Dudelange 2 0 0 2 0 4 -4 0
 
Grupa G
 
Glasgow Rangers - Rapid Viena 3-1
Au marcat: Alfredo Morelos 43, 90+4, James Tavernier 84 - penalty, respectiv Veton Berisha 41.
 
Spartak Moscova - Villarreal 3-3
Au marcat: Ze Luis 34 - penalty, 82, Lorenzo Melgarejo 85, respectiv Karl Toko Ekambi 13, Pablo Fornals 49, Santi Cazorla 90+6 - penalty.
 
Rangers FC 2 1 1 0 5 3 2 4
SK Rapid Wien 2 1 0 1 3 3 0 3
Villarreal CF 2 0 2 0 5 5 0 2
Spartak Moskva 2 0 1 1 3 5 -2 1
 
Grupa H
 
Apollon Limassol - Olympique Marseille 2-2
Au marcat: Sasa Markovic 73, Emilio Jose Zelaya 90+1, respectiv Dimitri Payet 50, Luiz Gustavo 67.
 
Eintracht Frankfurt - Lazio Roma 4-1
Au marcat: Danny da Costa 4, 90+4, Filip Kostic 28, Luka Jovic 52, respectiv Marco Parolo 23.
Cartonaşe roşii: Dusan Basta (Lazio, 45), Joaquin Correa (Lazio, 58).
 
Eintracht Frankfurt 2 2 0 0 6 2 4 6
SS Lazio 2 1 0 1 3 5 -2 3
Apollon Limassol FC 2 0 1 1 3 4 -1 1
Olympique de Marseille 2 0 1 1 3 4 -1 1
 
Grupa I
Malmo FF - Beşiktaş Istanbul 2-0
Au marcat: Caner Erkin (autogol) 53, Markus Rosenberg 76 - penalty.
 
Sarpsborg 08 - KRC Genk 3-1
Au marcat: Patrick Mortensen 5, 63, Kristoffer Zachariassen 54, respectiv Leandro Trossard 49.
 
Beşiktaş JK 2 1 0 1 3 3 0 3
KRC Genk 2 1 0 1 3 3 0 3
Malmö FF 2 1 0 1 2 2 0 3
Sarpsborg 08 FF 2 1 0 1 4 4 0 3
 
Grupa J
 
FC Krasnodar - Sevilla 2-1
Au marcat: Mauricio Pereira 72, Tornike Okriaşvili 88, respectiv Charles Kaboré (autogol) 43.
 
Standard Liege - Akhisarspor 2-1
Au marcat: Renaud Emond 17, Moussa Djenepo 40, respectiv Onur Ayik 32.
Cartonaş roşu: Mustafa Yumlu (Akhisarspor, 82).
 
FC Krasnodar 2 2 0 0 3 1 2 6
Standard de Liège 2 1 0 1 3 6 -3 3
Sevilla FC 2 1 0 1 6 3 3 3
Akhisar Belediyespor 2 0 0 2 1 3 -2 0
 
Grupa K
 
FC Astana - Rennes 2-0
Au marcat: Baktior Zainutdinov 64, Marin Tomasov 90+1.
 
FK Jablonec - Dinamo Kiev 2-2
Au marcat: David Hovorka 33, Michal Travnik 81, respectiv Viktor Ţigankov 8, Denis Garmaş 14.
 
FC Astana 2 1 1 0 4 2 2 4
Stade Rennais FC 2 1 0 1 2 3 -1 3
FC Dynamo Kyiv 2 0 2 0 4 4 0 2
FK Jablonec 2 0 1 1 3 4 -1 1
 
Grupa L
 
BATE Borisov - PAOK Salonic 1-4
Au marcat: Jose Angel Crespo (autogol) 61, respectiv Aleksandar Prijovic 6, Leo Jaba 11, 17, Dimitrios Pelkas 73.
 
Chelsea - Vidi FC Szekesfehervar 1-0
A marcat: Alvaro Morata 70.
 
Chelsea FC 2 2 0 0 2 0 2 6
FC BATE Borisov 2 1 0 1 3 4 -1 3
PAOK FC 2 1 0 1 4 2 2 3
Vidi FC 2 0 0 2 0 3 -3 0






Taguri: PAOK Salonic    Europa League    Răzvan Lucescu    FC BATE Borisov   

» Europa League - rezultate meciuri, etape
Comenteaza

Ultimele stiri - Europa League

Chelsea, Arsenal, Eintracht Frankfurt şi Valencia, calificate în semifinalele Europa League

Cluburile engleze Chelsea, Arsenal, formaţia germană Eintracht Frankfurt şi echipa spaniolă Valencia s-au calificat în semifinalele Europa League la fotbal, după meciurile din manşa...

Ovidiu Haţegan va arbitra meciul Napoli - Arsenal din Europa League

Arbitrul Ovidiu Haţegan va conduce meciul dintre Napoli şi Arsenal, programat joi, în Italia, în manşa secundă a sferturilor de finală ale Europa League la fotbal, potrivit...

Valencia şi Chelsea, victorii în deplasare în sferturile Europa League

Valencia şi Chelsea au obţinut victorii în deplasare, joi, în prima manşă a sferturilor de finală ale Europa League la fotbal, în timp ce Arsenal şi Benfica s-au...

Dinamo Zagreb, obligată de UEFA să joace cu porţile închise din cauza comportamentului suporterilor săi

Comisia de Control, Etică şi Disciplină a UEFA a decis luni ca echipa croată Dinamo Zagreb să dispute cu porţile închise următorul său meci din cupele europene, după incidentele...

Napoli va juca cu Arsenal în sferturile Europa League

Formaţia Napoli, la care joacă Vlad Chiricheş, va întâlni Arsenal Londra, şi echipa lui Alexandru Băluţă, Slavia Praga, va juca împotriva grupării Chelsea...

Arsenal, Villarreal, Benfica, Eintracht Frankfurt, Slavia Praga şi Villarreal, în sferturile Europa League

Arsenal Londra, Benfica Lisabona, Eintracht Frankfurt, Slavia Praga şi Villarreal s-au calificat în sferturile de finală ale Europa League la fotbal, joi seara, după ce în...

Ovidiu Haţegan va arbitra meciul Inter Milano - Eintracht Frankfurt, din Europa League

Arbitrul arădean Ovidiu Haţegan a fost delegat de UEFA să conducă partida dintre Internazionale Milano şi Eintracht Frankfurt, care va avea loc joi, în optimile de finală ale Europa...

Napoli şi Chelsea au făcut paşi mari spre sferturile Europa League

Napoli, cu fundaşul român Vlad Chiricheş pe banca de rezerve, şi Chelsea au făcut paşi mari spre sferturile de finală ale Europa League la fotbal, joi seara, în urma...

Eintracht, Benfica, Inter, Chelsea şi Slavia Praga s-au calificat în optimile Europa League

Benfica Lisabona, Inter Milano, Chelsea, Slavia Praga, FC Krasnodar, Dinamo Kiev şi Rennes sunt ultimele echipe calificate în optimile de finală ale Europa League la fotbal, joi seara, după...

Valencia şi Napoli, cu un pas în optimile Europa League

Valencia şi Napoli au făcut paşi importanţi către optimile de finală ale Europa League la fotbal, după victoriile reuşite în deplasare, joi seara, în prima manşă a...

Ovidiu Haţegan va arbitra partida Celtic Glasgow - Valencia din Europa League

Arbitrul român Ovidiu Haţegan a fost delegat de UEFA să conducă partida dintre Celtic Glasgow şi Valencia CF, programată, joi, de la ora 22:00, în prima manşă a...




Top News

-Biletul zilei la pariuri - 23.04.2019

-Cristiano Ronaldo a asigurat că rămâne la Juventus

-Mircea Rednic: Nu ştiu dacă e o revanşă de luat cu FC Botoşani

-Mircea Rednic spune că şi l-ar dori pe Florentin Matei, dar liber de contract

-Juventus Torino a câştigat pentru a opta oară consecutiv titlul în Italia

-Biletul zilei la pariuri - 21.04.2019

-Mihai Teja: Mi s-a transmis că pot pleca oricând de la FCSB




Care echipă va câștiga Europa League în sezonul 2016-2017?
Manchester United
Olympique Lyon
Ajax Amsterdam
Celta Vigo
Beșiktaș İstanbul
KRC Genk
Anderlecht Bruxelles
Schalke 04
KAA Gent
FC Rostov
Olympiakos Pireu
Zenit Sankt Petersburg
FC Copenhaga
APOEL Nicosia
FC Krasnodar
AZ Alkmaar
ACF Fiorentina
AS Roma
Tottenham Hotspur
Borussia Mönchengladbach
  » rezultate   » arhiva

S-au nascut azi

Andrea Parola
Italia
40 ani

Antonio Ghomsi
Camerun
33 ani

Cornel Cernea
România
43 ani

Cristian Bărbuț
România
24 ani

Cristian Pantelie
România
34 ani

David Luiz
Brazilia
32 ani

David Mateos
Spania
32 ani

Egil Olsen
Norvegia
77 ani

Gelu Velici
România
27 ani

Gheorghe Liliac
România
60 ani

Igor Budan
Croația
39 ani

Ionuț Târnăcop
România
32 ani

Ivaylo Yordanov
Bulgaria
51 ani

Ján Kozák
Slovacia
39 ani

Jasper Cillessen
Olanda
30 ani

John Obi Mikel
Nigeria
32 ani

KAKÁ
Brazilia
37 ani

Lukáš Droppa
Republica Cehă
30 ani

Marcin Żewłakow
Polonia
43 ani

Mark van Bommel
Olanda
42 ani

Nelson Cabrera
Paraguay
36 ani

Nicușor Boubătrân
România
32 ani

Pape Moussa Diakhatè
Senegal
30 ani

Pedro Santos
Portugalia
31 ani

Raymond Kalla
Camerun
44 ani

Roberto Carvalho
Brazilia
32 ani

Simone Dell'Agnello
Italia
27 ani

Tiago Costa
Portugalia
34 ani

Tudorel Cristea
România
55 ani

Viktor Faizulin
Rusia
33 ani

Zoltán Gera
Ungaria
40 ani


Liga 1
Steaua Bucuresti ASA CFR Cluj
CS Universitatea Gaz Metan Mediaș
Dinamo FC Botosani Pandurii
CSM Iasi Viitorul Constanta
Concordia Chiajna
-

Arhiva Stiri Romanian Soccer
L M M J V S D
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30          


2018-2019


Liga 1 2018-2019
01.03.2019 Dinamo București Concordia Chiajna C
02.03.2019 Gaz Metan Mediaș Dunărea Călărași C
02.03.2019 FC Voluntari Fotbal Club FCSB C
03.03.2019 FC Hermannstadt CSM Politehnica Iaşi C
03.03.2019 FC Viitorul FC Botoșani C
03.03.2019 CFR 1907 Cluj Sepsi Sfântu Gheorghe C
04.03.2019 CS Universitatea Craiova Astra Giurgiu C


1. CFR 1907 Cluj 54
2. Fotbal Club FCSB 49
3. CS Universitatea Craiova 45
4. Astra Giurgiu 42
5. FC Viitorul 38
6. Sepsi Sfântu Gheorghe 37
7. FC Botoșani 36
8. CSM Politehnica Iaşi 34
9. Dinamo București 32
10. FC Hermannstadt 32
11. Gaz Metan Mediaș 31
12. Dunărea Călărași 24
13. FC Voluntari 21
14. Concordia Chiajna 18
Clasament 2018-2019

Play-Off


Liga 1 Play-Off
19.04.2019 Astra Giurgiu Universitatea Craiova C
20.04.2019 Sepsi Sfântu Gheorghe CFR 1907 Cluj C
21.04.2019 FC Viitorul Fotbal Club FCSB C


1. CFR 1907 Cluj 41
2. Fotbal Club FCSB 36
3. Universitatea Craiova 33
4. FC Viitorul 30
5. Astra Giurgiu 25
6. Sepsi Sfântu Gheorghe 20
Clasament Play-Off

Play-Out


Liga 1 Play-Out
19.04.2019 FC Hermannstadt FC Voluntari C
21.04.2019 Gaz Metan Mediaș Dunărea Călărași C
22.04.2019 CSM Politehnica Iași
18:00
Concordia Chiajna Telekom Sport 1 C
22.04.2019 Dinamo București
21:00
FC Botoșani Telekom Sport 1 C


1. Gaz Metan Mediaș 32
2. Dinamo București 28
3. CSM Politehnica Iași 23
4. FC Voluntari 22
5. FC Botoșani 22
6. FC Hermannstadt 18
7. Dunărea Călărași 17
8. Concordia Chiajna 14
Clasament Play-Out

Liga 2


Liga 2
20.04.2019 CS Balotești Luceafărul Oradea C
20.04.2019 FC Snagov Pandurii Târgu-Jiu C
20.04.2019 Academica Clinceni Metaloglobus București C
20.04.2019 ACS Poli Timișoara Energeticianul Petroşani C
20.04.2019 SSC Farul Constanţa Aerostar Bacău C
20.04.2019 ASC Daco-Getica Bucureşti FC Argeș Pitești C
20.04.2019 UTA Arad Chindia Târgoviște C
20.04.2019 Ripensia Timișoara ASU Politehnica Timişoara C
21.04.2019 Dacia Unirea Brăila Universitatea Cluj C
23.04.2019 CS Mioveni
19:30
Petrolul Ploiești   C


1. Academica Clinceni 73
2. Chindia Târgoviște 67
3. Universitatea Cluj 66
4. FC Snagov 63
5. Petrolul Ploiești 59
6. FC Argeș Pitești 56
7. CS Mioveni 46
8. UTA Arad 43
9. ASU Politehnica Timişoara 39
10. Luceafărul Oradea 38
11. Ripensia Timișoara 37
12. SSC Farul Constanţa 37
13. Metaloglobus București 37
14. Pandurii Târgu-Jiu 34
15. Energeticianul Petroşani 34
16. ASC Daco-Getica Bucureşti 33
17. Aerostar Bacău 29
18. CS Balotești 24
19. ACS Poli Timișoara 23
20. Dacia Unirea Brăila 19
Clasament Liga 2

C1


Liga 3 C1
26.05.2017 Olimpic Cetate Râşnov Aerostar Bacău C
26.05.2017 Sporting Liești Olimpia Râmnicu-Sărat C
26.05.2017 Metalosport Galaţi SC Bacău C
26.05.2017 Avântul Valea Mărului CSM Roman C
26.05.2017 AFC Odorheiu-Secuiesc Atletico Vaslui C
26.05.2017 AFK Csíkszereda Știința Miroslava C
26.05.2017 AFC Hărman CSM Pașcani C


1. Știința Miroslava 64
2. AFC Hărman 63
3. AFK Csíkszereda 63
4. Aerostar Bacău 48
5. Avântul Valea Mărului 43
6. CSM Roman 40
7. Olimpic Cetate Râşnov 38
8. Sporting Liești 38
9. Olimpia Râmnicu-Sărat 34
10. Metalosport Galaţi 30
11. Atletico Vaslui 29
12. AFC Odorheiu-Secuiesc 28
13. CSM Pașcani 23
14. Sportul Chişcani 16
15. SC Bacău -19
Clasament C1

C2


Liga 3 C2
26.05.2017 Astra Giurgiu II Metaloglobus București C
26.05.2017 FC Viitorul II CS Tunari C
26.05.2017 Arsenal Malu Petrolistul Boldești C
26.05.2017 Unirea Slobozia Viitorul Domnești C
26.05.2017 CSM Olteniţa Dinamo II București C
26.05.2017 Axiopolis Sport Cernavodă Delta Dobrogea Tulcea C
26.05.2017 SC Popeşti Leordeni Înainte Modelu C


1. Metaloglobus București 60
2. Viitorul Domnești 49
3. CS Tunari 46
4. FC Viitorul II 44
5. Unirea Slobozia 41
6. Delta Dobrogea Tulcea 39
7. SC Popeşti Leordeni 39
8. Dinamo II București 38
9. CSM Olteniţa 35
10. Astra Giurgiu II 35
11. Axiopolis Sport Cernavodă 34
12. Înainte Modelu 29
13. Petrolistul Boldești 22
14. Arsenal Malu 0
Clasament C2

C3


Liga 3 C3
26.05.2017 Steaua București II FC Aninoasa C
26.05.2017 FCM Alexandria SCM Argeș Pitești 2012 C
26.05.2017 CS Podari Concordia Chiajna II C
26.05.2017 ACSO Filiaşi ACS URBAN Titu C
26.05.2017 Sporting Roșiori-de-Vede Atletic Bradu C
26.05.2017 Flacăra Moreni CS Mioveni II C
26.05.2017 FC Voluntari II ACS Şirineasa C


1. SCM Argeș Pitești 2012 72
2. Atletic Bradu 47
3. FC Voluntari II 44
4. FCM Alexandria 44
5. Flacăra Moreni 43
6. Concordia Chiajna II 40
7. Sporting Roșiori-de-Vede 40
8. CS Universitatea Craiova II 38
9. CS Mioveni II 38
10. ACSO Filiaşi 37
11. FC Aninoasa 37
12. Steaua București II 35
13. ACS Şirineasa 27
14. ACS URBAN Titu 23
15. CS Podari 13
Clasament C3

C4


Liga 3 C4
26.05.2017 Performanţa Ighiu Millenium Giarmata C
26.05.2017 CSM Lugoj CS Național Sebiș C
26.05.2017 Ripensia Timișoara Pandurii Târgu-Jiu II C
26.05.2017 CSM Şcolar Reşiţa ACS Poli Timişoara II C
26.05.2017 UTA Bătrâna Doamnă II Industria Galda de Jos C
26.05.2017 Cetate Deva Nuova Mama Mia Bechicerecul-Mic C
26.05.2017 Gloria Lunca Teuz Cermei Unirea 1924 Alba-Iulia C


1. Ripensia Timișoara 55
2. CSM Şcolar Reşiţa 54
3. CSM Lugoj 51
4. Cetate Deva 49
5. CS Național Sebiș 47
6. Industria Galda de Jos 46
7. Performanţa Ighiu 42
8. Gloria Lunca Teuz Cermei 28
9. ACS Poli Timişoara II 27
10. Pandurii Târgu-Jiu II 27
11. Unirea 1924 Alba-Iulia 26
12. Millenium Giarmata 24
13. UTA Bătrâna Doamnă II 19
14. Nuova Mama Mia Bechicerecul-Mic 18
Clasament C4

C5


Liga 3 C5
26.05.2017 FC Zalău ASA Târgu-Mureş II C
26.05.2017 FC Hermannstadt Sănătatea Cluj C
26.05.2017 Gaz Metan Mediaș II ASF Comuna Recea C
26.05.2017 Recolta Dorolţ Unirea Jucu C
26.05.2017 Unirea Dej CS Oşorhei C
26.05.2017 Viitorul Ulmeni Metalurgistul Cugir C
26.05.2017 Avântul Reghin CS Iernut C


1. FC Hermannstadt 67
2. Metalurgistul Cugir 55
3. Unirea Jucu 53
4. Sănătatea Cluj 53
5. ASF Comuna Recea 50
6. FC Zalău 49
7. Avântul Reghin 46
8. Gaz Metan Mediaș II 46
9. Unirea Dej 38
10. Viitorul Ulmeni 33
11. CS Iernut 29
12. ASA Târgu-Mureş II 27
13. CS Oşorhei 23
14. Recolta Dorolţ 17
15. FC Bistriţa 8
Clasament C5

Decizie ONJN nr.1046/19.06.2017
Gazduit de HostX.ro