Liga 1
Romanian Soccer  Cauta in Romanian Soccer
Romanian Soccer
Nationala Romaniei
 

FOTBAL INTERNATIONAL

-

UK Anglia:Premier League

-

Clasament Premier League

-

Clasament Championship

-

IT Italia: Serie A

-

Clasament Serie A Italia

-

Clasament Serie B Italia

-

SP Spain:Primera División

-

Clasament Primera Division

-

DE Germania: Bundesliga

-

Clasament Bundesliga

-

Clasament Zweite Bundesliga

-

FR Franta: Ligue 1

-

Clasament Ligue 1

-

PO Portugalia: Liga Sagres

-

Clasament Portugalia

-

OL Olanda: Eredivisie

-

Clasament Olanda

-

BE Belgia: Jupiler League

-

Clasament Belgia

-

TU Turcia: Süper Lig

-

Clasament Turcia

-

GR Grecia:Ethniki Katigoria

-

RU Rusia: Premier League

-

Clasament Rusia

-

UC Ucraina: Vyscha Liga

-

ball America de Sud

-

ball Africa

-

Cupa Africii pe Natiuni

-

ball Asia

-


Europa League 30.11.2018 - 00:00

Zenit, Fenerbahce, Sporting, Betis şi Dinamo Kiev, calificate în 16-imile Europa League

Zenit, Fenerbahce, Sporting Lisabona, Betis Sevilla, Dinamo Kiev, calificate în şaisprezecimile Europa League
Zenit Sankt Petersburg, Fenerbahce, Sporting Lisabona, Betis Sevilla şi Dinamo Kiev s-au calificat, joi, în şaisprezecimile de finală ale Europa League la fotbal, astfel că numărul echipelor care au trecut de faza grupelor a ajuns la 13.
 
Anterior obţinuseră biletele pentru şaisprezecimi Bayer Leverkusen, FC Zurich, RB Salzburg, Dinamo Zagreb, Arsenal, Eintracht Frankfurt, Lazio şi Chelsea.
 
Zenit a trecut cu 1-0 de FC Copenhaga, Fenerbahce a remizat acasă cu Dinamo Zagreb, 0-0, Sporting Lisabona a surclasat-o pe Qarabag cu 6-1 în Azerbaidjan, Betis a dispus cu 1-0 de Olympiakos Pireu, în timp ce Dinamo Kiev s-a impus în Kazahstan, 1-0 cu FC Astana.
 
Ludogoreţ a remizat la Leverkusen, 1-1, fundaşul român Cosmin Moţi primind un cartonaş galben în min. 90 la campioana Bulgariei. Claudiu Keşeru a fost doar rezervă la oaspeţi.
 
Şi Alexandru Băluţă a rămas pe banca de rezerve la Slavia Praga, învinsă de Bordeaux cu 2-0 în Hexagon.
 
Rapid Viena, fără Andrei Ivan (accidentat), a învins-o pe Spartak Moscova cu 2-1 în Rusia, prin două goluri marcate în ultimele zece minute şi rămâne în cursa pentru calificare.
 
Fără Ştefan Radu, Lazio a fost învinsă de Apollon Limassol cu 2-0.
 
Eintracht Frankfurt a surclasat finalista din sezonul trecut, Olympique Marseille, cu 4-0, prin ''dubla'' lui Luka Jovic şi două autogoluri.
 
Sarpsborg a condus cu 2-0 în min. 6, dar Beşiktaş s-a impus cu 3-2, printr-un gol marcat în min. 90 de Lens.
 
Standard Liege a dispus de Sevilla cu 1-0, prin golul lui Djenepo, mijlocaşul român Răzvan Marin intrând pe teren în min. 43.
 
Chelsea a învins-o categoric pe PAOK Salonic, cu 4-0, echipa antrenată de Răzvan Lucescu jucând din min. 7 în inferioritate. Vicecampioana Greciei, fără Alin Toşca în lot, păstrează şanse de calificare, deşi este ultima în clasament.
Rezultate:
► Grupa A
Bayer Leverkusen - Ludogoreţ Razgrad 1-1
Au marcat: Mitchell Weiser 85, respectiv Marcelinho 69.
 
FC Zurich - AEK Larnaca 1-2
Au marcat: Selim Khelifi 74, respectiv Apostolos Giannou 38, Ivan Trickovski 85.
 
clasament
loc echipa J V E Î GM-GP P
1 Bayer 04 Leverkusen 5 3 1 1 11-8 10
2 FC Zurich 5 3 0 2 6-5 9
3 AEK Larnaca 5 1 2 2 5-7 5
4 Ludogoreţ 5 0 3 2 4-6 3
 
► Grupa B
Rosenborg Trondheim - Celtic Glasgow 0-1
A marcat: Scott Sinclair 42.
 
RB Salzburg - RB Leipzig 1-0
A marcat: Fredrik Gulbrandsen 74.
 
clasament
loc echipa J V E Î GM-GP P
1 FC Salzburg 5 5 0 0 15-5 15
2 Celtic 5 3 0 2 5-6 9
3 RB Leipzig 5 2 0 3 8-7 6
4 Rosenborg BK 5 0 0 4 3-13 0
 
► Grupa C
Bordeaux - Slavia Praga 2-0
Au marcat: Nicolas de Preville 49, Jules Kounde 90+5.
 
Zenit Sankt Petersburg - FC Copenhaga 1-0
A marcat: Robert Mak 59.
 
clasament
loc echipa J V E Î GM-GP P
1 Zenit 5 3 2 0 6-3 11
2 Slavia Praga 5 2 1 2 2-3 7
3 FC Copenhaga 5 1 2 2 3-4 5
4 Girondins Bordeaux 5 1 1 3 5-6 4
 
► Grupa D
Anderlecht Bruxelles - Spartak Trnava 0-0
 
Fenerbahce Istanbul - Dinamo Zagreb 0-0
 
clasament
loc echipa J V E Î GM-GP P
1 Dinamo Zagreb 5 4 1 0 11-3 13
2 Fenerbahce 5 2 2 1 7-6 8
3 Spartak Trnava 5 1 1 3 3-7 4
4 Anderlecht 5 0 2 3 2-7 2
 
► Grupa E
Qarabag FK - Sporting Lisabona 1-6
Au marcat: Abdellah Zoubir 14, respectiv Bas Dost 5 - penalty, Bruno Fernandes 20, 75, Nani 33, Abdoulaye Diaby 65, 82.
 
Vorskla Poltava - Arsenal Londra 0-3, la Kiev
Au marcat: Emile Smith-Rowe 11, Aaron Ramsey 27 - penalty, Joseph Willock 41.
 
clasament
loc echipa J V E Î GM-GP P
1 Arsenal 5 4 1 0 11-2 13
2 Sporting 5 3 1 1 10-3 10
3 Vorskla Poltava 5 1 0 4 4-10 3
4 Qarabag FK 5 1 0 4 2-12 3
 
► Grupa F
AC Milan - F91 Dudelange 5-2
Au marcat: Patrick Cutrone 21, Stelvio Cruz (autogol) 66, Hakan Calhanoglu 70, Tom Schnell (autogol) 78, Fabio Borini 81, respectiv Dominik Stolz 39, David Turpel 49.
 
Real Betis Sevilla - Olympiakos Pireu 1-0
A marcat: Sergio Canales 39.
Sergio Leon (Betis) a ratat un penalty în min. 18.
 
clasament
loc echipa J V E Î GM-GP P
1 Real Betis 5 3 2 0 7-2 11
2 AC Milan 5 3 1 1 11-6 10
3 Olympiakos 5 2 1 2 8-5 7
4 F91 Dudelange 5 0 0 5 3-16 0
 
► Grupa G
Spartak Moscova - Rapid Viena 1-2
Au marcat: Ze Luis 20, respectiv Mert Muldur 80, Philipp Schobesberger 90+1.
 
Glasgow Rangers - Villarreal 0-0
Cartonaş roşu: Daniel Candeias (Rangers, 45).
 
clasament
loc echipa J V E Î GM-GP P
1 Villarreal CF 5 1 4 0 10-5 7
2 Rapid Viena 5 2 1 2 5-9 7
3 Rangers 5 1 3 1 8-7 6
4 Spartak Moscova 5 1 2 2 8-10 5
 
► Grupa H
Apollon Limassol - Lazio Roma 2-0
Au marcat: David Faupala 31, Sasa Markovic 82.
 
Eintracht Frankfurt - Olympique Marseille 4-0
Au marcat: Luka Jovic 2, 67, Luiz Gustavo (autogol) 17, Bouna Sarr (autogol) 62.
 
clasament
loc echipa J V E Î GM-GP P
1 Eintracht Frankfurt 5 5 0 0 15-4 15
2 Lazio 5 3 0 2 8-9 9
3 Apollon Limassol 5 1 1 3 7-9 4
4 Olympique Marseille 5 0 1 4 5-13 1
 
► Grupa I
Malmo FF - KRC Genk 2-2
Au marcat: Oscar Lewicki 65, Marcus Antonsson 67, respectiv Alejandro Pozuelo 42, Joseph Paintsil 53.
 
Sarpsborg 08 - Beşiktaş Istanbul 2-3
Au marcat: Rashad Muhammed 1, Tobias Heintz 6, respectiv Jeremain Lens 62, 90, Vagner Love 66.
 
clasament
loc echipa J V E Î GM-GP P
1 KRC Genk 5 2 2 1 10-8 8
2 Beşiktaş 5 2 1 2 9-10 7
3 Malmo FF 5 1 3 1 6-6 6
4 Sarpsborg 08 FF 5 1 2 2 8-9 5
 
► Grupa J
FC Krasnodar - Akhisarspor 2-1
Au marcat: Iuri Gazinski 49, Ari 57, respectiv Serginho 24.
 
Standard Liege - Sevilla FC 1-0
A marcat: Moussa Djenepo 62.
Cartonaş roşu: Pablo Sarabia (Sevilla, 68).
 
clasament
loc echipa J V E Î GM-GP P
1 FC Krasnodar 5 4 0 1 8-5 12
2 Sevilla FC 5 3 0 2 15-6 9
3 Standard Liege 5 3 0 2 7-9 9
4 Akhisar Belediyespor 5 0 0 5 4-15 0
 
► Grupa K
FC Astana - Dinamo Kiev 0-1
A marcat: Benjamin Verbic 29.
 
FK Jablonec - Stade Rennes 0-1
A marcat: Clement Grenier 55.
 
clasament
loc echipa J V E Î GM-GP P
1 Dinamo Kiev 5 3 2 0 10-6 11
2 FC Astana 5 2 2 1 7-5 8
3 Stade Rennais 5 2 0 3 6-8 6
4 FK Jablonec 5 0 2 3 5-8 2
 
► Grupa L
BATE Borisov - Vidi FC 2-0
Au marcat: Nikolai Signevici 22, Mirko Ivanic 85.
 
Chelsea Londra - PAOK Salonic 4-0
Au marcat: Olivier Giroud 27, 37, Callum Hudson-Odoi 60, Alvaro Morata 78.
Cartonaş roşu: Evgheni Haceridi (PAOK, 7).
 
clasament
loc echipa J V E Î GM-GP P
1 Chelsea 5 5 0 0 10-1 15
2 BATE Borisov 5 2 0 3 6-8 6
3 Vidi FC 5 2 0 3 3-5 6
4 PAOK 5 1 0 4 4-9 3






Taguri: Zenit Sankt Petersburg    Fenerbahce    Sporting Lisabona    Betis Sevilla    Dinamo Kiev   

» Europa League - rezultate meciuri, etape
Comenteaza

Ultimele stiri - Europa League

Ovidiu Haţegan va arbitra meciul Napoli - Arsenal din Europa League

Arbitrul Ovidiu Haţegan va conduce meciul dintre Napoli şi Arsenal, programat joi, în Italia, în manşa secundă a sferturilor de finală ale Europa League la fotbal, potrivit...

Valencia şi Chelsea, victorii în deplasare în sferturile Europa League

Valencia şi Chelsea au obţinut victorii în deplasare, joi, în prima manşă a sferturilor de finală ale Europa League la fotbal, în timp ce Arsenal şi Benfica s-au...

Dinamo Zagreb, obligată de UEFA să joace cu porţile închise din cauza comportamentului suporterilor săi

Comisia de Control, Etică şi Disciplină a UEFA a decis luni ca echipa croată Dinamo Zagreb să dispute cu porţile închise următorul său meci din cupele europene, după incidentele...

Napoli va juca cu Arsenal în sferturile Europa League

Formaţia Napoli, la care joacă Vlad Chiricheş, va întâlni Arsenal Londra, şi echipa lui Alexandru Băluţă, Slavia Praga, va juca împotriva grupării Chelsea...

Arsenal, Villarreal, Benfica, Eintracht Frankfurt, Slavia Praga şi Villarreal, în sferturile Europa League

Arsenal Londra, Benfica Lisabona, Eintracht Frankfurt, Slavia Praga şi Villarreal s-au calificat în sferturile de finală ale Europa League la fotbal, joi seara, după ce în...

Ovidiu Haţegan va arbitra meciul Inter Milano - Eintracht Frankfurt, din Europa League

Arbitrul arădean Ovidiu Haţegan a fost delegat de UEFA să conducă partida dintre Internazionale Milano şi Eintracht Frankfurt, care va avea loc joi, în optimile de finală ale Europa...

Napoli şi Chelsea au făcut paşi mari spre sferturile Europa League

Napoli, cu fundaşul român Vlad Chiricheş pe banca de rezerve, şi Chelsea au făcut paşi mari spre sferturile de finală ale Europa League la fotbal, joi seara, în urma...

Eintracht, Benfica, Inter, Chelsea şi Slavia Praga s-au calificat în optimile Europa League

Benfica Lisabona, Inter Milano, Chelsea, Slavia Praga, FC Krasnodar, Dinamo Kiev şi Rennes sunt ultimele echipe calificate în optimile de finală ale Europa League la fotbal, joi seara, după...

Valencia şi Napoli, cu un pas în optimile Europa League

Valencia şi Napoli au făcut paşi importanţi către optimile de finală ale Europa League la fotbal, după victoriile reuşite în deplasare, joi seara, în prima manşă a...

Ovidiu Haţegan va arbitra partida Celtic Glasgow - Valencia din Europa League

Arbitrul român Ovidiu Haţegan a fost delegat de UEFA să conducă partida dintre Celtic Glasgow şi Valencia CF, programată, joi, de la ora 22:00, în prima manşă a...

Lazio - Sevilla, capul de afiş al şaisprezecimilor Europa League

Duelul dintre Lazio Roma, echipa fundaşului român Ştefan Radu, şi Sevilla FC este capul de afiş al şaisprezecimilor de finală ale Europa League, potrivit tragerii la sorţi...




Top News

-Biletul zilei la pariuri - 19.04.2019

-Biletul zilei la pariuri - 18.04.2019

-Liga Campionilor, sferturi, retur: Manchester City - Tottenham Hotspur 4-3

-Liga Campionilor, sferturi, retur: FC Porto - FC Liverpool 1-4

-Biletul zilei la pariuri - 17.04.2019

-Federaţia Română de Fotbal are o nouă identitate vizuală

-Lionel Messi, lider solitar în clasamentul golgheterilor




Care echipă va câștiga Europa League în sezonul 2016-2017?
Manchester United
Olympique Lyon
Ajax Amsterdam
Celta Vigo
Beșiktaș İstanbul
KRC Genk
Anderlecht Bruxelles
Schalke 04
KAA Gent
FC Rostov
Olympiakos Pireu
Zenit Sankt Petersburg
FC Copenhaga
APOEL Nicosia
FC Krasnodar
AZ Alkmaar
ACF Fiorentina
AS Roma
Tottenham Hotspur
Borussia Mönchengladbach
  » rezultate   » arhiva

S-au nascut azi

Aleks Kozhevnikov
Rusia
29 ani

Baye Ibrahima Niasse
Senegal
31 ani

Christopher Sullivan
SUA
54 ani

Damjan Đoković
Croația
29 ani

Divock Origi
Belgia
24 ani

Eamonn Bannon
Scoția
61 ani

Eduard Zimmermann
România
36 ani

Federico Mannini
Italia
27 ani

Florin Caragață
România
38 ani

François Clerc
Franța
36 ani

Gabriele Paonessa
Italia
32 ani

Georgi Bachev
Bulgaria
42 ani

Georgi Denev
Bulgaria
69 ani

Guillermo Páez
Chile
74 ani

Ibrahima Niasse
Senegal
31 ani

Ioan Ciosescu
România
84 ani

Ioan Neculaie
România
62 ani

Ion Voinescu
România
90 ani

Joaquim Carvalho
Portugalia
82 ani

José Luis García
Argentina
34 ani

Luis Muriel
Columbia
28 ani

Matthew Upson
Anglia
40 ani

Maurice Edu
SUA
33 ani

Milan Jovanović
Serbia
38 ani

Rabiu Afolabi
Nigeria
39 ani

Roberto Anzolin
Italia
81 ani

Santiago Morero
Argentina
37 ani

Santiago Urquiaga
Spania
61 ani

Sofian Chahed
Tunisia
36 ani

SPARTAK MOSCOVA
Rusia
97 ani

Stefan Schwarz
Suedia
50 ani

Szabolcs Huszti
Ungaria
36 ani

UTA ARAD
România
74 ani

Wojciech Szczesny
Polonia
29 ani

Włodzimierz Mazur
Polonia
65 ani

Łukasz Fabiański
Polonia
34 ani


Liga 1
Steaua Bucuresti ASA CFR Cluj
CS Universitatea Gaz Metan Mediaș
Dinamo FC Botosani Pandurii
CSM Iasi Viitorul Constanta
Concordia Chiajna
-

Arhiva Stiri Romanian Soccer
L M M J V S D
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30          


2018-2019


Liga 1 2018-2019
01.03.2019 Dinamo București Concordia Chiajna C
02.03.2019 Gaz Metan Mediaș Dunărea Călărași C
02.03.2019 FC Voluntari Fotbal Club FCSB C
03.03.2019 FC Hermannstadt CSM Politehnica Iaşi C
03.03.2019 FC Viitorul FC Botoșani C
03.03.2019 CFR 1907 Cluj Sepsi Sfântu Gheorghe C
04.03.2019 CS Universitatea Craiova Astra Giurgiu C


1. CFR 1907 Cluj 54
2. Fotbal Club FCSB 49
3. CS Universitatea Craiova 45
4. Astra Giurgiu 42
5. FC Viitorul 38
6. Sepsi Sfântu Gheorghe 37
7. FC Botoșani 36
8. CSM Politehnica Iaşi 34
9. Dinamo București 32
10. FC Hermannstadt 32
11. Gaz Metan Mediaș 31
12. Dunărea Călărași 24
13. FC Voluntari 21
14. Concordia Chiajna 18
Clasament 2018-2019

Play-Off


Liga 1 Play-Off
13.04.2019 FC Viitorul Universitatea Craiova C
14.04.2019 CFR 1907 Cluj Fotbal Club FCSB C
15.04.2019 Sepsi Sfântu Gheorghe Astra Giurgiu C


1. CFR 1907 Cluj 38
2. Fotbal Club FCSB 35
3. Universitatea Craiova 30
4. FC Viitorul 29
5. Astra Giurgiu 25
6. Sepsi Sfântu Gheorghe 20
Clasament Play-Off

Play-Out


Liga 1 Play-Out
12.04.2019 Concordia Chiajna Dunărea Călărași C
12.04.2019 CSM Politehnica Iași Dinamo București C
13.04.2019 FC Botoșani FC Hermannstadt C
14.04.2019 FC Voluntari Gaz Metan Mediaș C


1. Gaz Metan Mediaș 31
2. Dinamo București 28
3. CSM Politehnica Iași 23
4. FC Botoșani 22
5. FC Voluntari 21
6. FC Hermannstadt 17
7. Dunărea Călărași 16
8. Concordia Chiajna 14
Clasament Play-Out

Liga 2


Liga 2
13.04.2019 Aerostar Bacău ASC Daco-Getica Bucureşti C
13.04.2019 Pandurii Târgu-Jiu Academica Clinceni C
13.04.2019 CS Balotești FC Snagov C
13.04.2019 Universitatea Cluj SSC Farul Constanţa C
14.04.2019 Energeticianul Petroşani Ripensia Timișoara C
14.04.2019 Metaloglobus București UTA Arad C
14.04.2019 Chindia Târgoviște ACS Poli Timișoara C
14.04.2019 Luceafărul Oradea Petrolul Ploiești C
14.04.2019 ASU Politehnica Timişoara Dacia Unirea Brăila C
15.04.2019 FC Argeș Pitești CS Mioveni C


1. Academica Clinceni 70
2. Chindia Târgoviște 66
3. Universitatea Cluj 63
4. Petrolul Ploiești 59
5. FC Snagov 57
6. FC Argeș Pitești 56
7. CS Mioveni 46
8. UTA Arad 42
9. Ripensia Timișoara 37
10. Luceafărul Oradea 37
11. Metaloglobus București 37
12. ASU Politehnica Timişoara 36
13. Pandurii Târgu-Jiu 34
14. SSC Farul Constanţa 34
15. Energeticianul Petroşani 33
16. ASC Daco-Getica Bucureşti 30
17. Aerostar Bacău 29
18. CS Balotești 23
19. ACS Poli Timișoara 22
20. Dacia Unirea Brăila 19
Clasament Liga 2

C1


Liga 3 C1
26.05.2017 Olimpic Cetate Râşnov Aerostar Bacău C
26.05.2017 Sporting Liești Olimpia Râmnicu-Sărat C
26.05.2017 Metalosport Galaţi SC Bacău C
26.05.2017 Avântul Valea Mărului CSM Roman C
26.05.2017 AFC Odorheiu-Secuiesc Atletico Vaslui C
26.05.2017 AFK Csíkszereda Știința Miroslava C
26.05.2017 AFC Hărman CSM Pașcani C


1. Știința Miroslava 64
2. AFC Hărman 63
3. AFK Csíkszereda 63
4. Aerostar Bacău 48
5. Avântul Valea Mărului 43
6. CSM Roman 40
7. Olimpic Cetate Râşnov 38
8. Sporting Liești 38
9. Olimpia Râmnicu-Sărat 34
10. Metalosport Galaţi 30
11. Atletico Vaslui 29
12. AFC Odorheiu-Secuiesc 28
13. CSM Pașcani 23
14. Sportul Chişcani 16
15. SC Bacău -19
Clasament C1

C2


Liga 3 C2
26.05.2017 Astra Giurgiu II Metaloglobus București C
26.05.2017 FC Viitorul II CS Tunari C
26.05.2017 Arsenal Malu Petrolistul Boldești C
26.05.2017 Unirea Slobozia Viitorul Domnești C
26.05.2017 CSM Olteniţa Dinamo II București C
26.05.2017 Axiopolis Sport Cernavodă Delta Dobrogea Tulcea C
26.05.2017 SC Popeşti Leordeni Înainte Modelu C


1. Metaloglobus București 60
2. Viitorul Domnești 49
3. CS Tunari 46
4. FC Viitorul II 44
5. Unirea Slobozia 41
6. Delta Dobrogea Tulcea 39
7. SC Popeşti Leordeni 39
8. Dinamo II București 38
9. CSM Olteniţa 35
10. Astra Giurgiu II 35
11. Axiopolis Sport Cernavodă 34
12. Înainte Modelu 29
13. Petrolistul Boldești 22
14. Arsenal Malu 0
Clasament C2

C3


Liga 3 C3
26.05.2017 Steaua București II FC Aninoasa C
26.05.2017 FCM Alexandria SCM Argeș Pitești 2012 C
26.05.2017 CS Podari Concordia Chiajna II C
26.05.2017 ACSO Filiaşi ACS URBAN Titu C
26.05.2017 Sporting Roșiori-de-Vede Atletic Bradu C
26.05.2017 Flacăra Moreni CS Mioveni II C
26.05.2017 FC Voluntari II ACS Şirineasa C


1. SCM Argeș Pitești 2012 72
2. Atletic Bradu 47
3. FC Voluntari II 44
4. FCM Alexandria 44
5. Flacăra Moreni 43
6. Concordia Chiajna II 40
7. Sporting Roșiori-de-Vede 40
8. CS Universitatea Craiova II 38
9. CS Mioveni II 38
10. ACSO Filiaşi 37
11. FC Aninoasa 37
12. Steaua București II 35
13. ACS Şirineasa 27
14. ACS URBAN Titu 23
15. CS Podari 13
Clasament C3

C4


Liga 3 C4
26.05.2017 Performanţa Ighiu Millenium Giarmata C
26.05.2017 CSM Lugoj CS Național Sebiș C
26.05.2017 Ripensia Timișoara Pandurii Târgu-Jiu II C
26.05.2017 CSM Şcolar Reşiţa ACS Poli Timişoara II C
26.05.2017 UTA Bătrâna Doamnă II Industria Galda de Jos C
26.05.2017 Cetate Deva Nuova Mama Mia Bechicerecul-Mic C
26.05.2017 Gloria Lunca Teuz Cermei Unirea 1924 Alba-Iulia C


1. Ripensia Timișoara 55
2. CSM Şcolar Reşiţa 54
3. CSM Lugoj 51
4. Cetate Deva 49
5. CS Național Sebiș 47
6. Industria Galda de Jos 46
7. Performanţa Ighiu 42
8. Gloria Lunca Teuz Cermei 28
9. ACS Poli Timişoara II 27
10. Pandurii Târgu-Jiu II 27
11. Unirea 1924 Alba-Iulia 26
12. Millenium Giarmata 24
13. UTA Bătrâna Doamnă II 19
14. Nuova Mama Mia Bechicerecul-Mic 18
Clasament C4

C5


Liga 3 C5
26.05.2017 FC Zalău ASA Târgu-Mureş II C
26.05.2017 FC Hermannstadt Sănătatea Cluj C
26.05.2017 Gaz Metan Mediaș II ASF Comuna Recea C
26.05.2017 Recolta Dorolţ Unirea Jucu C
26.05.2017 Unirea Dej CS Oşorhei C
26.05.2017 Viitorul Ulmeni Metalurgistul Cugir C
26.05.2017 Avântul Reghin CS Iernut C


1. FC Hermannstadt 67
2. Metalurgistul Cugir 55
3. Unirea Jucu 53
4. Sănătatea Cluj 53
5. ASF Comuna Recea 50
6. FC Zalău 49
7. Avântul Reghin 46
8. Gaz Metan Mediaș II 46
9. Unirea Dej 38
10. Viitorul Ulmeni 33
11. CS Iernut 29
12. ASA Târgu-Mureş II 27
13. CS Oşorhei 23
14. Recolta Dorolţ 17
15. FC Bistriţa 8
Clasament C5

Decizie ONJN nr.1046/19.06.2017
Gazduit de HostX.ro