Liga 1
Romanian Soccer  Cauta in Romanian Soccer
Romanian Soccer
Nationala Romaniei
 

FOTBAL INTERNATIONAL

-

UK Anglia:Premier League

-

Clasament Premier League

-

Clasament Championship

-

IT Italia: Serie A

-

Clasament Serie A Italia

-

Clasament Serie B Italia

-

SP Spain:Primera División

-

Clasament Primera Division

-

DE Germania: Bundesliga

-

Clasament Bundesliga

-

Clasament Zweite Bundesliga

-

FR Franta: Ligue 1

-

Clasament Ligue 1

-

PO Portugalia: Liga Sagres

-

Clasament Portugalia

-

OL Olanda: Eredivisie

-

Clasament Olanda

-

BE Belgia: Jupiler League

-

Clasament Belgia

-

TU Turcia: Süper Lig

-

Clasament Turcia

-

GR Grecia:Ethniki Katigoria

-

RU Rusia: Premier League

-

Clasament Rusia

-

UC Ucraina: Vyscha Liga

-

ball America de Sud

-

ball Africa

-

Cupa Africii pe Natiuni

-

ball Asia

-


Franța: Ligue 1 05.12.2018 - 08:30

Meciuri din Ligue 1, amânate la cererea poliţiei

Meciuri din Ligue 1, amânate la cererea poliţiei
Partidele Toulouse - Olympique Lyon, programată sâmbătă, de la ora 21.00, şi Paris Saint-Germain - Montpellier, sâmbătă, de la ora 18:00, în etapa a 17-a a Ligue 1, au fost amânate la cererea prefecturii poliţiei, informează liga franceză de fotbal.
 
Motivul amânării nu a fost precizat, dar presa franceză speculează că ar putea fi legat de protestele "vestelor galbene" din ultima perioadă. Parisul a fost în ultimele zile scena unor înfruntări sângeroase între forţele de poliţie şi protestatari.
 
Comisia de competiţii a LFP va stabili ulterior datele la care se vor disputa aceste meciuri.
 
Vestele galbene protestează privind o taxă controversată asupra carburanţilor de la jumătatea lui noiembrie. Însă protestele reflectă o nemulţumire vastă faţă de activitatea guvernului şi a preşedintelui Emmanuel Macron în general.
 
Trei persoane au murit de când au început protestele, iar violenţele şi vandalismul de sâmbătă, din timpul protestelor de la Paris, au fost condamnate de Macron.
 
Mişcarea şi-a luat numele de la vestele fosforescente pe care trebuie să le aibă în maşină toţi şoferii francezi, conform legii. Mişcarea s-a dezvoltat datorită reţelelor sociale şi are susţinători din întreaga arie politică.
 
Premierul francez Edouard Philippe a anunţat marţi suspendarea pentru şase luni a creşterii taxelor pentru carburanţi, care a determinat proteste violente în ultimele săptămâni.






Taguri: Toulouse    Olympique Lyon    Paris Saint-Germain    Montpellier    Ligue 1   

» Clasament Franta - Ligue 1
Comenteaza

Ultimele stiri - Franța: Ligue 1

Franta: Ligue 1 - Etapa 1

Vineri 09 august 2019   09.08.2019, 21:45 AS Monaco - Lyon 0 - 3 (0-2) Au marcat: 0-1 Dembele (5), 0-2 Depay (36), 0-3 Tousart (80)   Sambata 10 august 2019   10.08.2019, 18:30...

Franta: Ligue 1 - Etapa 38

Paris SG a câştigat un nou titlu, Lille şi Lyon vor juca în Liga Campionilor, iar Caen şi Guingamp în Ligue 2. Dijon va juca un meci de baraj cu Lens. Au promovat...

Franta: Ligue 1 - Etapa 36

Vineri 10 mai 2019   10.05.2019, 21:45 AS Saint-Étienne - Montpellier HSC 0 - 1 (0-0) A marcat: 0-1 Laborde (64)   Sambata 11 mai 2019   11.05.2019, 18:00 Angers SCO - Paris St....

Franta: Ligue 1 - Etapa 35

Vineri 3 mai 2019   03.05.2019, 21:45 Strasbourg - Olympique Marseille 1 - 1 (0-0) Au marcat: 0-1 Germain (48), 1-1 Lala (65)   Sambata 4 mai 2019   04.05.2019, 18:00 Paris St. Germain...

Franta: Ligue 1 - Etapa 34

Vineri 26 aprilie 2019   26.04.2019, 21:45 Girondins Bordeaux - Lyon 2 - 3 (2-1) Au marcat: 0-1 Depay (14), 1-1 Briand (34), 2-1 De Preville (38), 2-2 Cornet (67), 2-3 Dembele (85)  ...

Franta: Ligue 1 - Etapa 33

Vineri 19 aprilie 2019   19.04.2019, 20:00 Dijon FCO - Stade Rennais 3 - 2 (1-0) Au marcat: 1-0 Aguerd (20), 1-1 Hunou (52), 2-1 Jeannot (55), 2-2 Niang (61), 3-2 Said (83)   19.04.2019,...

Franta: Ligue 1 - Etapa 32

Vineri 12 aprilie 2019   12.04.2019, 20:00 Dijon FCO - Amiens SC 0 - 0 (0-0)   12.04.2019, 21:45 FC Nantes - Lyon 2 - 1 (1-1) Au marcat: 1-0 Coulibaly (11), 1-1 Terrier (41), 2-1 Limbombe...

Franta: Ligue 1 - Etapa 31

Vineri 5 aprilie 2019   05.04.2019, 21:45 Girondins Bordeaux - Olympique Marseille 2 - 0 (1-0) Au marcat: 1-0 Kamano (27 penalty), 2-0 De Preville (71)   Sambata 6 aprilie 2019  ...

Franta: Ligue 1 - Etapa 30

Vineri 29 martie 2019   29.03.2019, 21:45 Stade Rennais - Lyon 0 - 1 (0-0) A marcat: 0-1 Terrier (86)   Sambata 30 martie 2019   30.03.2019, 18:00 Olympique Marseille - Angers SCO Au...

TAS a dat dreptate clubului PSG în litigiul cu UEFA privind fair-play-ul financiar

Tribunalul de Arbitraj Sportiv (TAS) a dat dreptate clubului de fotbal PSG în litigiul său cu UEFA, legat de fair-play-ul financiar, însă gruparea franceză nu a scăpat cu...

Franta: Ligue 1 - Etapa 29

Vineri 15 martie 2019   15.03.2019, 20:00 OGC Nice - Toulouse FC 1 - 1 (1-0) Au marcat: 1-0 Cyprien (20), 1-1 Mubele (89)   15.03.2019, 21:45 Lille OSC - AS Monaco 0 - 1 (0-0) A marcat:...




Top News

-Liga 1 - Etapa 6: Rezultate şi marcatori

-Europa League: AEK Atena - Universitatea Craiova 1-1

-Europa League: FK Mladá Boleslav - FCSB 0-1

-Liga Campionilor: Celtic Glasgow - CFR Cluj 3-4

-Liga 1 - Etapa 5: Rezultate şi marcatori

-Franta: Ligue 1 - Etapa 1

-Anglia: Premier League - Etapa 1




Care este echpa ta preferată din Franţa?
Olympique Lyon
Olympique Marseille
Girondins Bordeaux
AS Monaco
AS Saint-Etienne
RC Strasbourg
Paris-Saint-Germain
AJ Auxerre
Stade Rennais FC
Toulouse FC
RC Lens
Lille OSC
FC Sochaux-Montbéliard
FC Nantes
SC Bastia
Montpellier-Hérault
FC Metz
AS Nancy Lorraine
En Avant Guingamp
AC Ajaccio
  » rezultate   » arhiva

S-au nascut azi

Alex Iordan
România
31 ani

Alexandru Bădoiu
România
38 ani

Anton Pfeffer
Austria
54 ani

Artur Ioniță
Moldova
29 ani

Caius Novac
România
98 ani

Corneliu Pulhac
România
35 ani

Cosmin Bârnoi
România
22 ani

Cristian Albu
România
26 ani

Cristian Balaj
România
48 ani

Daniel Güiza
Spania
39 ani

Daniel Lupașcu
România
38 ani

Daniel Pancu
România
42 ani

Edgar Salli
Camerun
27 ani

Gerardo Gordillo
Guatemala
25 ani

Hakan Arıkan
Turcia
37 ani

Jan Heintze
Danemarca
56 ani

Jan Kromkamp
Olanda
39 ani

João Aurélio
Brazilia
31 ani

Jorginho
Brazilia
55 ani

Julien Escudé
Franța
40 ani

Karim Ziati
Algeria
37 ani

Manuele Blasi
Italia
39 ani

Marius Onofraș
România
39 ani

Niclas Jensen
Danemarca
45 ani

Phil Jagielka
Anglia
37 ani

Rinat Bilyaletdinov
Rusia
62 ani

Stere Adamache
România
78 ani

Thierry Henry
Franța
42 ani

William Gallas
Franța
42 ani

Øyvind Leonhardsen
Norvegia
49 ani


Liga 1
Steaua Bucuresti ASA CFR Cluj
CS Universitatea Gaz Metan Mediaș
Dinamo FC Botosani Pandurii
CSM Iasi Viitorul Constanta
Concordia Chiajna
-

Arhiva Stiri Romanian Soccer
L M M J V S D
      1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31  


2019-2020


Liga 1 2019-2020
16.08.2019 FC Hermannstadt Academica Clinceni C
16.08.2019 Chindia Târgoviște Dinamo București C
17.08.2019 Sepsi Sfântu Gheorghe
21:00
CFR 1907 Cluj Telekom Sport 1 C
18.08.2019 FC Botoșani
18:00
Universitatea Craiova Telekom Sport 1 C
18.08.2019 Fotbal Club FCSB
21:00
CSM Politehnica Iaşi Telekom Sport 1 C
19.08.2019 FC Voluntari
18:00
Gaz Metan Mediaş Telekom Sport 1 C
19.08.2019 Astra Giurgiu
21:00
FC Viitorul Telekom Sport 1 C


1. CFR 1907 Cluj 13
2. FC Viitorul 11
3. CSM Politehnica Iaşi 11
4. FC Botoșani 9
5. Gaz Metan Mediaş 9
6. Universitatea Craiova 9
7. Sepsi Sfântu Gheorghe 7
8. Astra Giurgiu 7
9. FC Hermannstadt 6
10. FC Voluntari 5
11. Fotbal Club FCSB 4
12. Chindia Târgoviște 4
13. Academica Clinceni 3
14. Dinamo București 3
Clasament 2019-2020

Liga 2


Liga 2
17.08.2019 Metaloglobus București Ripensia Timișoara C
17.08.2019 CSM Reșița Pandurii Târgu-Jiu C
17.08.2019 Gloria Buzău Sportul Snagov C
17.08.2019 UTA Arad AFK Csíkszereda C
17.08.2019 Viitorul Târgu-Jiu CS Mioveni C
17.08.2019 FC Argeș Pitești Universitatea Cluj C
17.08.2019 ASU Poli Timişoara
0 - 0
Daco-Getica București   C
18.08.2019 Concordia Chiajna
13:00
SSC Farul Constanţa   C
18.08.2019 Dunărea Călărași
15:30
Petrolul Ploiești   C
20.08.2019 Turris Oltul Turnu-Măgurele
19:00
Rapid București   C


1. Gloria Buzău 9
2. UTA Arad 9
3. CSM Reșița 7
4. CS Mioveni 7
5. Turris Oltul Turnu-Măgurele 6
6. FC Argeș Pitești 6
7. Rapid București 4
8. SSC Farul Constanţa 4
9. ASU Poli Timişoara 3
10. Universitatea Cluj 3
11. Metaloglobus București 3
12. AFK Csíkszereda 3
13. Concordia Chiajna 3
14. Petrolul Ploiești 3
15. Ripensia Timișoara 3
16. Viitorul Târgu-Jiu 3
17. Daco-Getica București 0
18. Dunărea Călărași 0
19. Pandurii Târgu-Jiu 0
20. Sportul Snagov 0
Clasament Liga 2

C1


Liga 3 C1
24.08.2019 FC Botoşani II
18:00
Aerostar Bacău   C
24.08.2019 FC Ozana Târgu-Neamţ
18:00
CSM Foșcani   C
24.08.2019 CSM Ceahlăul Piatra-Neamţ
18:00
Știința Miroslava   C
24.08.2019 CSM Pașcani
18:00
Oțelul Galați   C
24.08.2019 CSU Galați
18:00
KSE Târgu-Secuiesc   C
24.08.2019 Foresta Suceava
18:00
Sporting Liești   C
24.08.2019 Huşana Huşi
18:00
Bucovina Rădăuți   C
24.08.2019 CSM Bacău
18:00
Şomuz Fălticeni   C


1. Aerostar Bacău 0
2. Bucovina Rădăuți 0
3. CSM Bacău 0
4. CSM Ceahlăul Piatra-Neamţ 0
5. CSM Foșcani 0
6. CSM Pașcani 0
7. CSU Galați 0
8. FC Botoşani II 0
9. FC Ozana Târgu-Neamţ 0
10. Foresta Suceava 0
11. Huşana Huşi 0
12. KSE Târgu-Secuiesc 0
13. Oțelul Galați 0
14. Şomuz Fălticeni 0
15. Sporting Liești 0
16. Știința Miroslava 0
Clasament C1

C2


Liga 3 C2
24.08.2019 Viitorul Ianca
18:00
CS Tunari   C
24.08.2019 Metalul Buzău
18:00
Dacia Unirea Brăila   C
24.08.2019 Recolta Gheorghe Doja
18:00
CSM Medgidia   C
24.08.2019 Fotbal Club FCSB II
18:00
Agricola Borcea   C
24.08.2019 Mostiştea Ulmu
18:00
CS Afumați   C
24.08.2019 Poseidon Limanu 2 Mai
18:00
Unirea Slobozia   C
24.08.2019 Înainte Modelu
18:00
Axiopolis Sport Cernavodă   C
24.08.2019 SC Popeşti Leordeni
18:00
CS Făurei   C


1. Agricola Borcea 0
2. Axiopolis Sport Cernavodă 0
3. CS Afumați 0
4. CS Făurei 0
5. CS Tunari 0
6. CSM Medgidia 0
7. Dacia Unirea Brăila 0
8. Fotbal Club FCSB II 0
9. Înainte Modelu 0
10. Metalul Buzău 0
11. Mostiştea Ulmu 0
12. Poseidon Limanu 2 Mai 0
13. Recolta Gheorghe Doja 0
14. SC Popeşti Leordeni 0
15. Unirea Slobozia 0
16. Viitorul Ianca 0
Clasament C2

C3


Liga 3 C3
24.08.2019 FC Brașov
18:00
Progresul Spartac București   C
24.08.2019 FC Pucioasa
18:00
CSM Alexandria   C
24.08.2019 CS Blejoi
18:00
Astra Giurgiu II   C
24.08.2019 Vediţa Coloneşti
18:00
Tractorul Cetate   C
24.08.2019 CSM Slatina
18:00
Sporting Roșiori-de-Vede   C
24.08.2019 Flacăra Moreni
18:00
Olimpic Cetate Râşnov   C
24.08.2019 FC Voluntari II
18:00
Unirea Bascov   C
24.08.2019 CS Universitatea Craiova II
18:00
CS Balotești   C


1. Astra Giurgiu II 0
2. CS Balotești 0
3. CS Blejoi 0
4. CS Universitatea Craiova II 0
5. CSM Alexandria 0
6. CSM Slatina 0
7. FC Brașov 0
8. FC Pucioasa 0
9. FC Voluntari II 0
10. Flacăra Moreni 0
11. Olimpic Cetate Râşnov 0
12. Progresul Spartac București 0
13. Sporting Roșiori-de-Vede 0
14. Tractorul Cetate 0
15. Unirea Bascov 0
16. Vediţa Coloneşti 0
Clasament C3

C4


Liga 3 C4
24.08.2019 Fortuna Becicherecu-Mic
18:00
ACS Poli Timișoara   C
24.08.2019 Progresul Pecica
18:00
Crișul Chișineu-Criș   C
24.08.2019 Comunal Dumbrăviţa
18:00
Cetate Deva   C
24.08.2019 CSC Ghiroda şi Giarmata Vii
18:00
Gloria Lunca Teuz Cernei   C
24.08.2019 Viitorul Dăeşti
18:00
CS Hunedoara   C
24.08.2019 CS Național Sebiș
18:00
Flacăra Horezu   C
24.08.2019 Șoimii Lipova
18:00
Universitatea Craiova   C
24.08.2019 Gilortul Târgu-Cărbuneşti
18:00
ACSO Filiaşi   C


1. ACS Poli Timișoara 0
2. ACSO Filiaşi 0
3. Cetate Deva 0
4. Comunal Dumbrăviţa 0
5. Crișul Chișineu-Criș 0
6. CS Hunedoara 0
7. CS Național Sebiș 0
8. CSC Ghiroda şi Giarmata Vii 0
9. Flacăra Horezu 0
10. Fortuna Becicherecu-Mic 0
11. Gilortul Târgu-Cărbuneşti 0
12. Gloria Lunca Teuz Cernei 0
13. Progresul Pecica 0
14. Șoimii Lipova 0
15. Universitatea Craiova 0
16. Viitorul Dăeşti 0
Clasament C4

C5


Liga 3 C5
24.08.2019 SCM Zalău
18:00
Unirea Dej   C
24.08.2019 Viitorul Şelimbăr
18:00
Unirea Alba-Iulia   C
24.08.2019 Gloria Bistrița
18:00
Sănătatea Cluj   C
24.08.2019 Avântul Reghin
18:00
AFC Odorheiu-Secuiesc   C
24.08.2019 CS Sânmartin
18:00
Luceafărul Oradea   C
24.08.2019 CFR 1907 Cluj II
18:00
Industria Galda de Jos   C
24.08.2019 Arieșul Turda
18:00
Minaur Baia-Mare   C
24.08.2019 ACS Comuna Recea
18:00
Metalurgistul Cugir   C


1. ACS Comuna Recea 0
2. AFC Odorheiu-Secuiesc 0
3. Arieșul Turda 0
4. Avântul Reghin 0
5. CFR 1907 Cluj II 0
6. CS Sânmartin 0
7. Gloria Bistrița 0
8. Industria Galda de Jos 0
9. Luceafărul Oradea 0
10. Metalurgistul Cugir 0
11. Minaur Baia-Mare 0
12. Sănătatea Cluj 0
13. SCM Zalău 0
14. Unirea Alba-Iulia 0
15. Unirea Dej 0
16. Viitorul Şelimbăr 0
Clasament C5

Decizie ONJN nr.1046/19.06.2017