Liga 1
Romanian Soccer  Cauta in Romanian Soccer
Romanian Soccer
Nationala Romaniei
 

FOTBAL INTERNATIONAL

-

UK Anglia:Premier League

-

Clasament Premier League

-

Clasament Championship

-

IT Italia: Serie A

-

Clasament Serie A Italia

-

Clasament Serie B Italia

-

SP Spain:Primera División

-

Clasament Primera Division

-

DE Germania: Bundesliga

-

Clasament Bundesliga

-

Clasament Zweite Bundesliga

-

FR Franta: Ligue 1

-

Clasament Ligue 1

-

PO Portugalia: Liga Sagres

-

Clasament Portugalia

-

OL Olanda: Eredivisie

-

Clasament Olanda

-

BE Belgia: Jupiler League

-

Clasament Belgia

-

TU Turcia: Süper Lig

-

Clasament Turcia

-

GR Grecia:Ethniki Katigoria

-

RU Rusia: Premier League

-

Clasament Rusia

-

UC Ucraina: Vyscha Liga

-

ball America de Sud

-

ball Africa

-

Cupa Africii pe Natiuni

-

ball Asia

-


Italia: Serie A 08.12.2018 - 08:30

Cesare Prandelli este noul antrenor al lui Ionuţ Radu la Genoa

Cesare Prandelli este noul antrenor al lui Ionuţ Radu la Genoa
Clubul Genoa a anunţat că noul antrenor al echipei din Serie A, la care este legitimat Ionuţ Radu, este Cesare Prandelli.
 
Prandelli va fi prezentat oficial sâmbătă, la ora locală 11:30.
 
Cesare Prandelli, în vârstă de 61 de ani, a antrenat naţionala Italiei în perioada 2010-2014. Ultima dată, el a pregătit Al Nasr, în Emiratele Arabe Unite.
 
La Genoa, fostul selecţioner îi succede lui Ivan Jurici, demis după ce echipa a fost eliminată, joi, de formaţia de liga a treia Virtus Entella, în turul patru al Cupei Italiei. Poarta echipei Genoa a fost apărată joi de Federico Marchetti.






Taguri: Ionuţ Radu    Genoa    Cesare Prandelli    Ivan Jurici   

» Clasament Italia - Serie A
» Clasament Serie B Italia
Comenteaza

Ultimele stiri - Italia: Serie A

Italia: Serie A - Etapa 25

Italia: Serie A - Etapa 25 Vineri 21 februarie 2020 21.02.2020, 21:45 Brescia Calcio - SSC Napoli 1-2 Au marcat: 1-0 Jhon Chancellor (26), 1-1 Lorenzo Insigne (49 penalty), 1-2...

Italia: Serie A - Etapa 24

Italia: Serie A - Etapa 24 Sambata 15 februarie 2020 15.02.2020, 16:00 US Lecce - SPAL 1907 0-3 Au marcat: 0-1 Adama Soumaoro (28), 0-2 Antonio Sanabria (44), 0-3 Domenico Criscito (90...

Italia: Seria A - Etapa 23

Italia: Seria A - Etapa 24 Vineri 07 februarie 2020 07.02.2020, 21:45 AS Roma - Bologna FC 2-3 Au marcat: 0-1 Riccardo Orsolini (17), 1-1 Stefano Denswil (22), 1-2 Musa Barrow (26), 1-3...

Italia: Serie A - Etapa 22

Italia: Serie A - Etapa 22 Sambata 01 februarie 2020 01.02.2020, 16:00 Bologna - Brescia 2-1 Au marcat: 0-1 Ernesto Torregrossa (36 penalty), 1-1 Riccardo Orsolini (43), 2-1 Mattia Bani...

Italia: Serie A - Etapa 21

Italia: Serie A - Etapa 21 Vineri 24 ianuarie 2020 24.01.2020, 21:45 Brescia - AC Milan 0-1 A marcat: 0-1 Ante Rebic (71) Sambata 25 ianuarie 2020 25.01.2020, 16:00 SPAL - Bologna...

Italia: Serie A - Etapa 20

Italia: Serie A - Etapa 20 Sambata 18 ianuarie 2020 18.01.2020, 16:00 Lazio - Sampdoria 5-1 Au marcat: 1-0 Felipe Caicedo (7), 2-0 Ciro Immobile (17 penalty), 3-0 Ciro Immobile (21), 4-0...

Italia: Serie A - Etapa 19

Italia: Serie A - Etapa 19 Sambata 11 ianuarie 2020 11.01.2020, 16:00 Cagliari Calcio - AC Milan 0-2 Au marcat: 0-1 Rafael Leão (46), 0-2 Zlatan Ibrahimovic (64) 11.01.2020,...

Italia: Serie A - Etapa 18

Italia: Serie A - Etapa 18 Duminica 05 ianuarie 2019 05.01.2019, 13:30 Brescia - Lazio 1-2 Au marcat: 1-0 Mario Balotelli (18), 1-1 Ciro Immobile (42 penalty), 1-2 Ciro Immobile (90+1)...

Italia: Serie A - Etapa 17

Italia: Serie A - Etapa 17 Miercuri 18 decembrie 2019 18.12.2019, 19:55 Sampdoria - Juventus 1-2 Au marcat: 0-1 Paulo Dybala (19), 1-1 Gianluca Caprari (36), 1-2 Cristiano Ronaldo (45)...

Italia: Serie A - Etapa 16

Italia: Serie A - Etapa 16 Sambata 14 decembrie 2019 14.12.2019, 16:00 Brescia - Lecce 3-0 Au marcat: 1-0 Jhon Chancellor (32), 2-0 Ernesto Torregrossa (44), 3-0 Nikolas Špalek (61)...

Memorii pierdute: Lordul Kilpin - englezul milanez

Pe 13 decembrie se împlinesc 120 de ani de la fondarea clubului italian AC Milan - unul dintre cele mai importante cluburi italiene și europene de fotbal. Milanezii au fost mereu în topul...




Top News

-Liga 1 - Etapa 26: Rezultate şi marcatori

-Dinamo Bucuresti in 1985-86

-Franta: Ligue 1 - Etapa 26

-Spania: Primera Division - Etapa 25

-Italia: Serie A - Etapa 25

-Germania: Bundesliga - Etapa 23

-Europa League, 16-imi, tur: CFR Cluj - FC Sevilla 1-1




Care este echpa ta preferată din Italia?
Juventus Torino
Inter Milano
AC Milan
AS Roma
Lazio Roma
ACF Fiorentina
Sampdoria Genova
Torino Calcio
SSC Napoli
Atalanta Bergamo
FC Bologna
Udinese Calcio
Cagliari Calcio
AC Parma
Genoa 1893
Brescia Calcio
Vicenza Calcio
US Lecce
Calcio Catania
US Cittá di Palermo
  » rezultate   » arhiva

S-au nascut azi

A l a n z i n h o
Brazilia
37 ani

Alexander Merkel
Germania
28 ani

Branislav Ivanović
Serbia
36 ani

Brett Emerton
Australia
41 ani

Brian Laudrup
Danemarca
51 ani

Constantin Cârstea
România
71 ani

Cristian Sârghi
România
33 ani

Efraín Juárez
Mexic
32 ani

Furkan Aydın
Turcia
29 ani

G o n ç a l v e s
Brazilia
54 ani

Gianni Guigou
Uruguay
45 ani

Giuseppe Iuliano
Italia
27 ani

Hakan Yakin
Elveția
43 ani

Haris Seferović
Elveția
28 ani

Holger Hieronymus
Germania
61 ani

Igor Đurić
Serbia
35 ani

Juninho Paulista
Brazilia
47 ani

Luca Marchegiani
Italia
54 ani

Luis Salvador
Mexic
52 ani

Marc Wilmots
Belgia
51 ani

Marius Alexe
România
30 ani

Marius Rusu
România
30 ani

Márkó Futács
Ungaria
30 ani

Markus Schopp
Austria
46 ani

Mircea Leasă
România
21 ani

Sebastian Tyrala
Polonia
32 ani

Sergio Romero
Argentina
33 ani

Shaka Hislop
Trinidad Tobago
51 ani


Liga 1
Steaua Bucuresti ASA CFR Cluj
CS Universitatea Gaz Metan Mediaș
Dinamo FC Botosani Pandurii
CSM Iasi Viitorul Constanta
Concordia Chiajna
-

Arhiva Stiri Romanian Soccer
L M M J V S D
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29  


2019-2020


Liga 1 2019-2020
22.02.2020 FC Voluntari FC Hermannstadt C
22.02.2020 Fotbal Club FCSB
20:00
Chindia Târgoviște Telekom Sport 1 C
23.02.2020 FC Viitorul
16:30
Academica Clinceni Telekom Sport 1 C
23.02.2020 Gaz Metan Mediaş
16:30
Dinamo București Telekom Sport 1 C
23.02.2020 Astra Giurgiu
16:30
Sepsi Sfântu Gheorghe Telekom Sport 1 C
23.02.2020 Universitatea Craiova
20:00
CFR 1907 Cluj Telekom Sport 1 C
24.02.2020 FC Botoșani
20:00
CSM Politehnica Iaşi Telekom Sport 1 C


1. CFR 1907 Cluj 49
2. Universitatea Craiova 46
3. Fotbal Club FCSB 43
4. FC Botoșani 42
5. Astra Giurgiu 41
6. Gaz Metan Mediaş 40
7. FC Viitorul 39
8. Dinamo București 34
9. Sepsi Sfântu Gheorghe 32
10. FC Hermannstadt 25
11. Chindia Târgoviște 24
12. CSM Politehnica Iaşi 22
13. Academica Clinceni 21
14. FC Voluntari 20
Clasament 2019-2020

Liga 2


Liga 2
21.02.2020 Daco-Getica București
-
ASU Poli Timişoara ANULAT C
21.02.2020 Universitatea Cluj FC Argeș Pitești C
22.02.2020 SSC Farul Constanţa Concordia Chiajna C
22.02.2020 CS Mioveni Viitorul Târgu-Jiu C
22.02.2020 Sportul Snagov Gloria Buzău C
22.02.2020 Ripensia Timișoara Metaloglobus București C
22.02.2020 Petrolul Ploiești Dunărea Călărași C
22.02.2020 Pandurii Târgu-Jiu CSM Reșița C
24.02.2020 AFK Csíkszereda
17:30
UTA Arad   C
25.02.2020 Rapid București
19:00
Turris Oltul Turnu-Măgurele   C


1. UTA Arad 41
2. CS Mioveni 37
3. Rapid București 35
4. FC Argeș Pitești 34
5. Petrolul Ploiești 34
6. Turris Oltul Turnu-Măgurele 32
7. SSC Farul Constanţa 32
8. ASU Poli Timişoara 31
9. Gloria Buzău 31
10. Metaloglobus București 31
11. Viitorul Târgu-Jiu 30
12. Dunărea Călărași 27
13. Ripensia Timișoara 27
14. Universitatea Cluj 25
15. AFK Csíkszereda 24
16. CSM Reșița 21
17. Concordia Chiajna 21
18. Sportul Snagov 9
19. Pandurii Târgu-Jiu 8
20. Daco-Getica București 0
Clasament Liga 2

C1


Liga 3 C1
29.11.2019 CSM Bacău Aerostar Bacău C
30.11.2019 Şomuz Fălticeni Huşana Huşi C
30.11.2019 Bucovina Rădăuți Foresta Suceava C
30.11.2019 Sporting Liești CSU Galați C
30.11.2019 KSE Târgu-Secuiesc CSM Pașcani C
30.11.2019 Oțelul Galați CSM Ceahlăul Piatra-Neamţ C
30.11.2019 Știința Miroslava FC Ozana Târgu-Neamţ C
30.11.2019 CSM Foșcani FC Botoşani II C


1. Aerostar Bacău 39
2. Foresta Suceava 35
3. CSM Ceahlăul Piatra-Neamţ 33
4. Bucovina Rădăuți 31
5. CSM Foșcani 27
6. Oțelul Galați 27
7. Știința Miroslava 26
8. FC Ozana Târgu-Neamţ 23
9. Şomuz Fălticeni 17
10. Sporting Liești 16
11. FC Botoşani II 16
12. Huşana Huşi 16
13. KSE Târgu-Secuiesc 14
14. CSU Galați 10
15. CSM Bacău 9
16. CSM Pașcani 0
Clasament C1

C2


Liga 3 C2
29.11.2019 CS Afumați Fotbal Club FCSB II C
29.11.2019 Dacia Unirea Brăila Viitorul Ianca C
30.11.2019 SC Popeşti Leordeni CS Tunari C
30.11.2019 CS Făurei Înainte Modelu C
30.11.2019 Axiopolis Sport Cernavodă Poseidon Limanu 2 Mai C
30.11.2019 Unirea Slobozia Mostiştea Ulmu C
30.11.2019 Agricola Borcea Recolta Gheorghe Doja C
30.11.2019 CSM Medgidia Metalul Buzău C


1. Unirea Slobozia 37
2. CS Afumați 36
3. Mostiştea Ulmu 34
4. CS Tunari 33
5. Înainte Modelu 26
6. Viitorul Ianca 25
7. SC Popeşti Leordeni 24
8. Metalul Buzău 23
9. Poseidon Limanu 2 Mai 20
10. CS Făurei 20
11. Agricola Borcea 20
12. CSM Medgidia 12
13. Fotbal Club FCSB II 9
14. Axiopolis Sport Cernavodă 9
15. Dacia Unirea Brăila 8
16. Recolta Gheorghe Doja 2
Clasament C2

C3


Liga 3 C3
29.11.2019 CS Universitatea Craiova II Progresul Spartac București C
29.11.2019 CS Balotești FC Voluntari II C
29.11.2019 Unirea Bascov Flacăra Moreni C
29.11.2019 Astra Giurgiu II FC Pucioasa C
29.11.2019 CSM Alexandria FC Brașov C
30.11.2019 Olimpic Cetate Râşnov CSM Slatina C
30.11.2019 Sporting Roșiori-de-Vede Vediţa Coloneşti C
30.11.2019 Tractorul Cetate CS Blejoi C


1. Progresul Spartac București 34
2. CSM Slatina 34
3. CS Universitatea Craiova II 27
4. Flacăra Moreni 27
5. CSM Alexandria 25
6. Vediţa Coloneşti 24
7. Unirea Bascov 22
8. CS Blejoi 22
9. Olimpic Cetate Râşnov 21
10. FC Brașov 19
11. FC Pucioasa 18
12. FC Voluntari II 18
13. Astra Giurgiu II 13
14. CS Balotești 11
15. Tractorul Cetate 10
16. Sporting Roșiori-de-Vede 9
Clasament C3

C4


Liga 3 C4
29.11.2019 Universitatea Craiova CS Național Sebiș C
29.11.2019 Flacăra Horezu Viitorul Dăeşti C
29.11.2019 Cetate Deva Progresul Pecica C
30.11.2019 Gilortul Târgu-Cărbuneşti ACS Poli Timișoara C
30.11.2019 ACSO Filiaşi Șoimii Lipova C
30.11.2019 CS Hunedoara CSC Ghiroda şi Giarmata Vii C
30.11.2019 Gloria Lunca Teuz Cernei Comunal Dumbrăviţa C
30.11.2019 Crișul Chișineu-Criș Fortuna Becicherecu-Mic C


1. Universitatea Craiova 41
2. Șoimii Lipova 28
3. Crișul Chișineu-Criș 28
4. Progresul Pecica 25
5. Flacăra Horezu 24
6. Comunal Dumbrăviţa 22
7. CS Hunedoara 22
8. CSC Ghiroda şi Giarmata Vii 20
9. Fortuna Becicherecu-Mic 20
10. Viitorul Dăeşti 19
11. Gloria Lunca Teuz Cernei 18
12. Cetate Deva 17
13. CS Național Sebiș 17
14. ACSO Filiaşi 12
15. Gilortul Târgu-Cărbuneşti 11
16. ACS Poli Timișoara 8
Clasament C4

C5


Liga 3 C5
29.11.2019 Metalurgistul Cugir Arieșul Turda C
29.11.2019 AFC Odorheiu-Secuiesc Gloria Bistrița C
29.11.2019 Sănătatea Cluj Viitorul Şelimbăr C
30.11.2019 ACS Comuna Recea Unirea Dej C
30.11.2019 Minaur Baia-Mare CFR 1907 Cluj II C
30.11.2019 Industria Galda de Jos CS Sânmartin C
30.11.2019 Luceafărul Oradea Avântul Reghin C
30.11.2019 Unirea Alba-Iulia SCM Zalău C


1. ACS Comuna Recea 34
2. Minaur Baia-Mare 30
3. Luceafărul Oradea 26
4. Metalurgistul Cugir 26
5. Viitorul Şelimbăr 25
6. Gloria Bistrița 24
7. Arieșul Turda 22
8. CS Sânmartin 22
9. Avântul Reghin 19
10. Sănătatea Cluj 19
11. Unirea Dej 18
12. Unirea Alba-Iulia 16
13. SCM Zalău 15
14. CFR 1907 Cluj II 15
15. AFC Odorheiu-Secuiesc 10
16. Industria Galda de Jos 8
Clasament C5

Decizie ONJN nr.1046/19.06.2017