Liga 1
Romanian Soccer  Cauta in Romanian Soccer
Romanian Soccer
Nationala Romaniei
 

FOTBAL INTERNATIONAL

-

UK Anglia:Premier League

-

Clasament Premier League

-

Clasament Championship

-

IT Italia: Serie A

-

Clasament Serie A Italia

-

Clasament Serie B Italia

-

SP Spain:Primera División

-

Clasament Primera Division

-

DE Germania: Bundesliga

-

Clasament Bundesliga

-

Clasament Zweite Bundesliga

-

FR Franta: Ligue 1

-

Clasament Ligue 1

-

PO Portugalia: Liga Sagres

-

Clasament Portugalia

-

OL Olanda: Eredivisie

-

Clasament Olanda

-

BE Belgia: Jupiler League

-

Clasament Belgia

-

TU Turcia: Süper Lig

-

Clasament Turcia

-

GR Grecia:Ethniki Katigoria

-

RU Rusia: Premier League

-

Clasament Rusia

-

UC Ucraina: Vyscha Liga

-

ball America de Sud

-

ball Africa

-

Cupa Africii pe Natiuni

-

ball Asia

-


Pronosticuri 15.01.2019 - 17:13

Biletul zilei la pariuri - 15.01.2019

Biletul zilei la pariuri - 15.01.2019
RomanianSoccer vă prezintă mai jos biletul zilei de marţi 14 ianuarie 2019, format din două meciuri, unul de la Cupa Asiei, competiţie care are loc în Emiratele Arabe Unite, iar celălalt din campionatul Franţei. De la ora 15:30 va avea loc pe stadionul "Khalifa bin Zayed" din Al Ain meciul Australia - Siria, iar de la 20:00 se va disputa pe "Stade Raymond Kopa" din Angers partida Angers SCO - Girondins Bordeaux.

Australia - Siria

Australia şi-a dezamăgit suporterii la Cupa Asiei, după ce a pierdut primul meci cu 1-0 în faţa Iordaniei. Totuşi "Socceroos" şi-au revenit în partida cu Palestina, pe care a învins-o cu scorul de 3-0. Siria a avut rezultate foarte slabe la Cupa Asiei, unde nu a câştigat niciun meci şi nu a marcat niciun gol în 180 de minute. "Les eagles de Qasyoun" au terminat la egalitate, 0-0 cu Palestina, după care au fost bătuţi cu 2-0 de Iordania. Echipa antrenată de Graham Arnold are două variante de a se califica în optimile de finală, să câştige meciul cu "The Assyrians" sau să facă egal. Echipa antrenată de germanul Bernd Stange se poate califica în optimi, doar dacă va câştiga marţi meciul cu Australia, altfel pleacă acasă. Australienii au în lot jucători de la Brighton & Hove Albion, KRC Genk, Rosenborg BK, Hibernian Edinburgh, PSV Eindhoven, Queens Park Rangers, FK Austria Wien, Aarhus GF, Hull City, Celtic, Hertha BSC, VfL Bochum, AEK Larnaca şi FC Midtjylland, plus în campionate din Asia şi intern, care sunt ca valoare peste cei ai sirienilor, care evoluează doar în campionate ale ţărilor arabe. Iordania va juca cu cea mai slabă echipă din Grupa B, Palestina şi probabil va câştiga partida şi va termina pe locul întâi. Australia este destul de experimentată pentru a şti să gestioneze un meci unde are nevoie de o remiză pentru a se califica şi probabil va trece de faza grupelor.

Angers SCO - Girondins Bordeaux

Angers SCO nu a jucat în acest week-end, meciul cu Nîmes Olympique de pe "Stade des Costières", fiind amânat. În acest an, echipa antrenată de Stéphane Moulin a disputat două meciuri, unul în Cupa Franţei, unde a fost eliminată în deplasare cu 1-0 de ES Viry-Châtillon şi celălalt în Ligue 1 cu Amiens SC, cu care a terminat la egalitate, scor 1-1. Girondins Bordeaux a susţinut 3 meciuri în 2019, în 3 competiţii diferite. Echipa antrenată de Ricardo Gomes a jucat în Cupa Franţei cu Le Havre AC, fiind învinsă acasă cu 1-0, după care a întâlnit-o din nou pe LHAC, de data aceasta în Cupa Ligii Franţei, tot pe teren propriu, câştigând cu 1-0, iar în acest week-end a pierdut cu 1-0 meciul disputat în deplasare cu OGC Nice, în campionatul Franţei. "Les Scoïstes" au 5 rezultate consecutive de egalitate şi sunt la 6p de retrogradare şi la 3p de baraj. "Les Girondins" au 5 remize în ultimele 7 etape şi sunt la 8p de retrogradare şi la 5p de baraj. Ambele echipe ar avea nevoie de victorie, pentru a urca în clasament şi a încerca în etapele următoare să se îndepărteze de zona retrogradării. În sezonul trecut au fost rezultatele Angers - Bordeaux 2-2 şi Bordeaux - Angers 0-0. În etapa următoare, Angers va juca tot pe teren propriu cu FC Nantes, iar Bordeaux o va acasă pe Dijon FCO.
 
BILETUL:
 
Australia - Siria: pronostic peste 1,5 goluri | cota 1.30 Betfair
 
Angers - Bordeaux: pronostic GG | 2.05 Betfair
 
COTA FINALA: 2.66 Betfair







Taguri: Biletul zilei    pariuri    Cupa Asiei    Australia    Siria    Angers SCO    Girondins Bordeaux    Ligue 1    Al Ain    Khalifa bin Zayed    Stade Raymond Kopa   

Comenteaza

Ultimele stiri - Pronosticuri

Biletul zilei la pariuri - 27.04.2019

RomanianSoccer vă prezintă mai jos biletul zilei din fotbal de sâmbătă, 27 aprilie 2019, format din două meciuri, unul din campionatul Angliei (Premier League), iar celălalt din campionatul...

Biletul zilei la pariuri - 26.04.2019

RomanianSoccer vă prezintă mai jos biletul zilei din fotbal de vineri, 26 aprilie 2019, format din două meciuri, unul din campionatul Germaniei (Zweite Bundesliga), iar celălalt din campionatul...

Biletul zilei la pariuri - 25.04.2019

RomanianSoccer vă prezintă mai jos biletul zilei din fotbal de joi, 25 aprilie 2019, format din două meciuri, unul din campionatul Rusiei, iar celălalt din campionatul Spaniei. Arsenal Tula -...

Biletul zilei la pariuri - 24.04.2019

RomanianSoccer vă prezintă mai jos biletul zilei din fotbal de miercuri, 24 aprilie 2019, format din două meciuri, ambele din campionatul Angliei. Wolverhampton Wanderers - Arsenal Londra De...

Biletul zilei la pariuri - 23.04.2019

RomanianSoccer vă prezintă mai jos biletul zilei din fotbal de marţi, 23 aprilie 2019, format din două meciuri, unul din campionatul României (Liga 2), iar celălalt din Cupa Germaniei...

Biletul zilei la pariuri - 21.04.2019

RomanianSoccer vă prezintă mai jos biletul zilei din fotbal de duminică, 21 aprilie 2019, format din două meciuri, unul din campionatul Olandei (Eredivisie), iar celălalt din campionatul...

Biletul zilei la pariuri - 20.04.2019

RomanianSoccer vă prezintă mai jos biletul zilei din fotbal de sâmbătă, 20 aprilie 2019, format din două meciuri, unul din campionatul Angliei (Premier League), iar celălalt din campionatul...

Biletul zilei la pariuri - 19.04.2019

RomanianSoccer vă prezintă mai jos biletul zilei din fotbal de vineri, 19 aprilie 2019, format din două meciuri, unul din campionatul Franţei (Ligue 1), iar celălalt din campionatul Spaniei...

Biletul zilei la pariuri - 18.04.2019

RomanianSoccer vă prezintă mai jos biletul zilei din fotbal de joi, 18 aprilie 2019, format din două meciuri, ambele din Europa League (sferturi de finală, manşa a doua). Chelsea Londra -...

Biletul zilei la pariuri - 17.04.2019

RomanianSoccer vă prezintă mai jos biletul zilei din fotbal de miercuri, 17 aprilie 2019, format din două meciuri, ambele din Liga Campionilor (sferturi de finală, manşa a doua. FC Porto - FC...

Biletul zilei la pariuri - 16.04.2019

RomanianSoccer vă prezintă mai jos biletul zilei din fotbal de marţi, 16 aprilie 2019, format din două meciuri, unul din campionatul Angliei (Premier League), iar celălalt din Liga...




Top News

-Biletul zilei la pariuri - 27.04.2019

-Biletul zilei la pariuri - 26.04.2019

-Biletul zilei la pariuri - 25.04.2019

-Cristiano Bergodi: Ne dorim să câştigăm cu Dinamo, încă nu ne-am salvat de la retrogradare

-Astra Giurgiu, prima finalistă a Cupei României

-Biletul zilei la pariuri - 24.04.2019

-Corneliu Papură: Viitorul este o echipă foarte organizată




S-au nascut azi

Andrés Mendoza
Peru
41 ani

ATLÉTICO MADRID
Spania
116 ani

Bogdan Aldea
România
38 ani

Bogdan Nicolae
România
43 ani

Byun Byung-Joo
Coreea de Sud
58 ani

Cătălin Mulțescu
România
43 ani

Diogo Silva
Portugalia
36 ani

Dumitru Pavlovici
România
107 ani

Fereydoon Zandi
Iran
40 ani

Florin Cordoş
România
25 ani

Héctor Enrique
Argentina
57 ani

J. dos Santos
Mexic
29 ani

Kiko
Spania
47 ani

Leandro Tatu
Brazilia
37 ani

Lee Woon-Jae
Coreea de Sud
46 ani

Matthieu Delpierre
Franța
38 ani

Nasko Sirakov
Bulgaria
57 ani

Nicolás Asencio
Ecuador
44 ani

Peter Madsen
Danemarca
41 ani

Raphaël Wicky
Elveția
42 ani

Rubén Pérez
Spania
30 ani

Tiberiu Curt
România
44 ani

Valeriu Neagu
România
89 ani

Vasile Popa
România
50 ani

Viorel Ferfelea
România
34 ani


Liga 1
Steaua Bucuresti ASA CFR Cluj
CS Universitatea Gaz Metan Mediaș
Dinamo FC Botosani Pandurii
CSM Iasi Viitorul Constanta
Concordia Chiajna
-

Arhiva Stiri Romanian Soccer
L M M J V S D
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30          


2018-2019


Liga 1 2018-2019
01.03.2019 Dinamo București Concordia Chiajna C
02.03.2019 Gaz Metan Mediaș Dunărea Călărași C
02.03.2019 FC Voluntari Fotbal Club FCSB C
03.03.2019 FC Hermannstadt CSM Politehnica Iaşi C
03.03.2019 FC Viitorul FC Botoșani C
03.03.2019 CFR 1907 Cluj Sepsi Sfântu Gheorghe C
04.03.2019 CS Universitatea Craiova Astra Giurgiu C


1. CFR 1907 Cluj 54
2. Fotbal Club FCSB 49
3. CS Universitatea Craiova 45
4. Astra Giurgiu 42
5. FC Viitorul 38
6. Sepsi Sfântu Gheorghe 37
7. FC Botoșani 36
8. CSM Politehnica Iaşi 34
9. Dinamo București 32
10. FC Hermannstadt 32
11. Gaz Metan Mediaș 31
12. Dunărea Călărași 24
13. FC Voluntari 21
14. Concordia Chiajna 18
Clasament 2018-2019

Play-Off


Liga 1 Play-Off
19.04.2019 Astra Giurgiu Universitatea Craiova C
20.04.2019 Sepsi Sfântu Gheorghe CFR 1907 Cluj C
21.04.2019 FC Viitorul Fotbal Club FCSB C


1. CFR 1907 Cluj 41
2. Fotbal Club FCSB 36
3. Universitatea Craiova 33
4. FC Viitorul 30
5. Astra Giurgiu 25
6. Sepsi Sfântu Gheorghe 20
Clasament Play-Off

Play-Out


Liga 1 Play-Out
19.04.2019 FC Hermannstadt FC Voluntari C
21.04.2019 Gaz Metan Mediaș Dunărea Călărași C
22.04.2019 CSM Politehnica Iași Concordia Chiajna C
22.04.2019 Dinamo București FC Botoșani C


1. Gaz Metan Mediaș 32
2. Dinamo București 31
3. CSM Politehnica Iași 24
4. FC Voluntari 22
5. FC Botoșani 22
6. FC Hermannstadt 18
7. Dunărea Călărași 17
8. Concordia Chiajna 15
Clasament Play-Out

Liga 2


Liga 2
20.04.2019 CS Balotești Luceafărul Oradea C
20.04.2019 FC Snagov Pandurii Târgu-Jiu C
20.04.2019 Academica Clinceni Metaloglobus București C
20.04.2019 ACS Poli Timișoara Energeticianul Petroşani C
20.04.2019 SSC Farul Constanţa Aerostar Bacău C
20.04.2019 ASC Daco-Getica Bucureşti FC Argeș Pitești C
20.04.2019 UTA Arad Chindia Târgoviște C
20.04.2019 Ripensia Timișoara ASU Politehnica Timişoara C
21.04.2019 Dacia Unirea Brăila Universitatea Cluj C
23.04.2019 CS Mioveni
19:30
Petrolul Ploiești   C


1. Academica Clinceni 73
2. Chindia Târgoviște 67
3. Universitatea Cluj 66
4. FC Snagov 63
5. Petrolul Ploiești 59
6. FC Argeș Pitești 56
7. CS Mioveni 46
8. UTA Arad 43
9. ASU Politehnica Timişoara 39
10. Luceafărul Oradea 38
11. Ripensia Timișoara 37
12. SSC Farul Constanţa 37
13. Metaloglobus București 37
14. Pandurii Târgu-Jiu 34
15. Energeticianul Petroşani 34
16. ASC Daco-Getica Bucureşti 33
17. Aerostar Bacău 29
18. CS Balotești 24
19. ACS Poli Timișoara 23
20. Dacia Unirea Brăila 19
Clasament Liga 2

C1


Liga 3 C1
26.05.2017 Olimpic Cetate Râşnov Aerostar Bacău C
26.05.2017 Sporting Liești Olimpia Râmnicu-Sărat C
26.05.2017 Metalosport Galaţi SC Bacău C
26.05.2017 Avântul Valea Mărului CSM Roman C
26.05.2017 AFC Odorheiu-Secuiesc Atletico Vaslui C
26.05.2017 AFK Csíkszereda Știința Miroslava C
26.05.2017 AFC Hărman CSM Pașcani C


1. Știința Miroslava 64
2. AFC Hărman 63
3. AFK Csíkszereda 63
4. Aerostar Bacău 48
5. Avântul Valea Mărului 43
6. CSM Roman 40
7. Olimpic Cetate Râşnov 38
8. Sporting Liești 38
9. Olimpia Râmnicu-Sărat 34
10. Metalosport Galaţi 30
11. Atletico Vaslui 29
12. AFC Odorheiu-Secuiesc 28
13. CSM Pașcani 23
14. Sportul Chişcani 16
15. SC Bacău -19
Clasament C1

C2


Liga 3 C2
26.05.2017 Astra Giurgiu II Metaloglobus București C
26.05.2017 FC Viitorul II CS Tunari C
26.05.2017 Arsenal Malu Petrolistul Boldești C
26.05.2017 Unirea Slobozia Viitorul Domnești C
26.05.2017 CSM Olteniţa Dinamo II București C
26.05.2017 Axiopolis Sport Cernavodă Delta Dobrogea Tulcea C
26.05.2017 SC Popeşti Leordeni Înainte Modelu C


1. Metaloglobus București 60
2. Viitorul Domnești 49
3. CS Tunari 46
4. FC Viitorul II 44
5. Unirea Slobozia 41
6. Delta Dobrogea Tulcea 39
7. SC Popeşti Leordeni 39
8. Dinamo II București 38
9. CSM Olteniţa 35
10. Astra Giurgiu II 35
11. Axiopolis Sport Cernavodă 34
12. Înainte Modelu 29
13. Petrolistul Boldești 22
14. Arsenal Malu 0
Clasament C2

C3


Liga 3 C3
26.05.2017 Steaua București II FC Aninoasa C
26.05.2017 FCM Alexandria SCM Argeș Pitești 2012 C
26.05.2017 CS Podari Concordia Chiajna II C
26.05.2017 ACSO Filiaşi ACS URBAN Titu C
26.05.2017 Sporting Roșiori-de-Vede Atletic Bradu C
26.05.2017 Flacăra Moreni CS Mioveni II C
26.05.2017 FC Voluntari II ACS Şirineasa C


1. SCM Argeș Pitești 2012 72
2. Atletic Bradu 47
3. FC Voluntari II 44
4. FCM Alexandria 44
5. Flacăra Moreni 43
6. Concordia Chiajna II 40
7. Sporting Roșiori-de-Vede 40
8. CS Universitatea Craiova II 38
9. CS Mioveni II 38
10. ACSO Filiaşi 37
11. FC Aninoasa 37
12. Steaua București II 35
13. ACS Şirineasa 27
14. ACS URBAN Titu 23
15. CS Podari 13
Clasament C3

C4


Liga 3 C4
26.05.2017 Performanţa Ighiu Millenium Giarmata C
26.05.2017 CSM Lugoj CS Național Sebiș C
26.05.2017 Ripensia Timișoara Pandurii Târgu-Jiu II C
26.05.2017 CSM Şcolar Reşiţa ACS Poli Timişoara II C
26.05.2017 UTA Bătrâna Doamnă II Industria Galda de Jos C
26.05.2017 Cetate Deva Nuova Mama Mia Bechicerecul-Mic C
26.05.2017 Gloria Lunca Teuz Cermei Unirea 1924 Alba-Iulia C


1. Ripensia Timișoara 55
2. CSM Şcolar Reşiţa 54
3. CSM Lugoj 51
4. Cetate Deva 49
5. CS Național Sebiș 47
6. Industria Galda de Jos 46
7. Performanţa Ighiu 42
8. Gloria Lunca Teuz Cermei 28
9. ACS Poli Timişoara II 27
10. Pandurii Târgu-Jiu II 27
11. Unirea 1924 Alba-Iulia 26
12. Millenium Giarmata 24
13. UTA Bătrâna Doamnă II 19
14. Nuova Mama Mia Bechicerecul-Mic 18
Clasament C4

C5


Liga 3 C5
26.05.2017 FC Zalău ASA Târgu-Mureş II C
26.05.2017 FC Hermannstadt Sănătatea Cluj C
26.05.2017 Gaz Metan Mediaș II ASF Comuna Recea C
26.05.2017 Recolta Dorolţ Unirea Jucu C
26.05.2017 Unirea Dej CS Oşorhei C
26.05.2017 Viitorul Ulmeni Metalurgistul Cugir C
26.05.2017 Avântul Reghin CS Iernut C


1. FC Hermannstadt 67
2. Metalurgistul Cugir 55
3. Unirea Jucu 53
4. Sănătatea Cluj 53
5. ASF Comuna Recea 50
6. FC Zalău 49
7. Avântul Reghin 46
8. Gaz Metan Mediaș II 46
9. Unirea Dej 38
10. Viitorul Ulmeni 33
11. CS Iernut 29
12. ASA Târgu-Mureş II 27
13. CS Oşorhei 23
14. Recolta Dorolţ 17
15. FC Bistriţa 8
Clasament C5

Decizie ONJN nr.1046/19.06.2017
Gazduit de HostX.ro