Liga 1
Romanian Soccer  Cauta in Romanian Soccer
Romanian Soccer
Nationala Romaniei
 

FOTBAL INTERNATIONAL

-

UK Anglia:Premier League

-

Clasament Premier League

-

Clasament Championship

-

IT Italia: Serie A

-

Clasament Serie A Italia

-

Clasament Serie B Italia

-

SP Spain:Primera División

-

Clasament Primera Division

-

DE Germania: Bundesliga

-

Clasament Bundesliga

-

Clasament Zweite Bundesliga

-

FR Franta: Ligue 1

-

Clasament Ligue 1

-

PO Portugalia: Liga Sagres

-

Clasament Portugalia

-

OL Olanda: Eredivisie

-

Clasament Olanda

-

BE Belgia: Jupiler League

-

Clasament Belgia

-

TU Turcia: Süper Lig

-

Clasament Turcia

-

GR Grecia:Ethniki Katigoria

-

RU Rusia: Premier League

-

Clasament Rusia

-

UC Ucraina: Vyscha Liga

-

ball America de Sud

-

ball Africa

-

Cupa Africii pe Natiuni

-

ball Asia

-


Germania: Bundesliga 03.02.2019 - 21:03

Germania: Bundesliga - Etapa 20

Germania: Bundesliga - Etapa 20
Vineri 1 februarie 2019
 
01.02.2019, 21:30
Hannover 96 - RB Leipzig 0 - 3 (0-1)
Au marcat: 0-1 Halstenberg (45+3 penalty), 0-2 Orban (64), 0-3 Orban (85)
 
Sambata 2 februarie 2019
 
02.02.2019, 16:30
Bayer Leverkusen - Bayern München 3 - 1 (0-1)
Au marcat: 0-1 Goretzka (41), 1-1 Bailey (53), 2-1 Volland (63), 3-1 Alario (87)
 
02.02.2019, 16:30
Eintracht Frankfurt - Borussia Dortmund 1 - 1 (1-1)
Au marcat: 0-1 Reus (22), 1-1 Jovic (36)
 
02.02.2019, 16:30
Hertha BSC - VfL Wolfsburg 0 - 1 (0-0)
A marcat: 0-1 Weghorst (65)
 
02.02.2019, 16:30
Hoffenheim - Fortuna Düsseldorf 1 - 1 (1-0)
Au marcat: 1-0 Kramaric (16 penalty), 1-1 Hennings (46)
 
02.02.2019, 16:30
Nürnberg - Werder Bremen 1 - 1 (0-0)
Au marcat: 0-1 Eggestein (63), 1-1 Ishak (86)
 
02.02.2019, 19:30
Schalke 04 - Mönchengladbach 0 - 2 (0-0)
Au marcat: 0-1 Kramer (85), 0-2 Neuhaus (90+1)
 
Duminica 3 februarie 2019
 
03.02.2019, 16:30
FC Augsburg - Mainz 3 - 0 (2-0)
Au marcat: 1-0 Finnbogason (8 penalty), 2-0 Finnbogason (34 penalty), 3-0 Finnbogason (54)
 
03.02.2019, 19:00
VfB Stuttgart - SC Freiburg 2 - 2 (0-1)
Au marcat: 0-1 Haberer (4), 1-1 Insua (75), 2-1 Didavi (83), 2-2 Niederlechner (90+4)
 
 
Etapa urmatoare (08.02.2019)
Mainz - Bayer Leverkusen
Borussia Dortmund - Hoffenheim
Hannover 96 - Nürnberg
Mönchengladbach - Hertha BSC
RB Leipzig - Eintracht Frankfurt
SC Freiburg - VfL Wolfsburg
Bayern München - Schalke 04
Werder Bremen - FC Augsburg
Fortuna Düsseldorf - VfB Stuttgart






Taguri: Germania    Bundesliga    Etapa 20   

» Clasament Germania - Bundesliga
» Clasament Zweite Bundesliga
Comenteaza

Ultimele stiri - Germania: Bundesliga

Germania: Bundesliga - Etapa 30

Sambata 20 aprilie 2019   20.04.2019, 16:30 Bayer Leverkusen - Nürnberg 2 - 0 (0-0) Au marcat: 1-0 Alario (61), 2-0 Volland (86)   20.04.2019, 16:30 Bayern...

Germania: Bundesliga - Etapa 29

Vineri 12 aprilie 2019   12.04.2019, 21:30 Nürnberg - Schalke 04 1 - 1 (0-0) Au marcat: 1-0 Kubo (83), 1-1 Nastasic (85)   Sambata 13 aprilie 2019   13.04.2019, 16:30 Hannover 96 -...

José Mourinho ar fi interesat să preia o echipă din campionatul Germaniei

Tehnicianul portughez José Mourinho, demis de la Manchester United în decembrie, a lăsat să se înţeleagă că ar fi interesat să preia o echipă din campionatul...

Germania: Bundesliga - Etapa 28

Vineri 5 aprilie 2019   05.04.2019, 21:30 Mainz - SC Freiburg 5 - 0 (3-0) Au marcat: 1-0 Boetius (20), 2-0 Mateta (25), 3-0 Mateta (33), 4-0 Onisiwo (73), 5-0 Mateta (77)   Sambata 6...

Niko Kovac: Bayern Munchen este cea mai bună echipă din Germania

Bayern Munchen va câştiga "Klassiker" sâmbătă cu Borussia Dortmund şi va fi campioana Germaniei la fotbal la finalul sezonului, dacă...

Germania: Bundesliga - Etapa 27

Vineri 29 martie 2019   29.03.2019, 21:30 Hoffenheim - Bayer Leverkusen 4 - 1 (1-1) Au marcat: 1-0 Belfodil (10), 1-1 Volland (17), 2-1 Bender (51 autogol), 3-1 Belfodil (61), 4-1 Kramaric...

Germania: Bundesliga - Etapa 26

Vineri 15 martie 2019   15.03.2019, 21:30 Mönchengladbach - SC Freiburg 1 - 1 (1-1) Au marcat: 0-1 Grifo (10), 1-1 Plea (16)   Sambata 16 martie 2019   16.03.2019, 16:30 FC Augsburg -...

Germania: Bundesliga - Etapa 25

Vineri 8 martie 2019   08.03.2019, 21:30 Werder Bremen - Schalke 04 4 - 2 (1-1) Au marcat: 0-1 Embolo (26), 1-1 Rashica (31), 2-1 Kruse (51 penalty), 3-1 Rashica (73), 3-2 Embolo (85), 4-2...

Germania: Bundesliga - Etapa 24

Vineri 1 martie 2019   01.03.2019, 21:30 FC Augsburg - Borussia Dortmund 2 - 1 (1-0) Au marcat: 1-0 Ji Dong-Won (24), 2-0 Ji Dong-Won (68), 2-1 Alcacer (81)   Sambata 2 martie 2019  ...

Germania: Bundesliga - Etapa 23

Vineri 22 februarie 2019   22.02.2019, 21:30 Werder Bremen - VfB Stuttgart 1 - 1 (1-1) Au marcat: 0-1 Zuber (2), 1-1 Klaassen (45)   Sambata 23 februarie 2019   23.02.2019, 16:30 Bayern...

Germania: Bundesliga - Etapa 22

Vineri 15 februarie 2019   15.02.2019, 21:30 FC Augsburg - Bayern München 2 - 3 (2-2) Au marcat: 1-0 Goretzka (1 autogol), 1-1 Coman (17), 2-1 Ji Dong-Won (23), 2-2 Coman (45+3), 2-3 Alaba...




Top News

-Biletul zilei la pariuri - 23.04.2019

-Biletul zilei la pariuri - 21.04.2019

-Biletul zilei la pariuri - 20.04.2019

-Biletul zilei la pariuri - 19.04.2019

-Eugen Neagoe: Cei de la CFR Cluj nu au pierdut niciun joc în acest play-off

-Chelsea, Arsenal, Eintracht Frankfurt şi Valencia, calificate în semifinalele Europa League

-Cristiano Bergodi: Hermannstadt luptă pentru salvarea de la retrogradare




Care este echpa ta preferată din Germania?
FC Bayern München
Hamburger SV
Borussia Dortmund
VfB Stuttgart
SV Werder Bremen
FC Schalke 04 Gelsenkirchen
Eintracht Frankfurt
Borussia Mönchengladbach
1. FC Köln
1. FC Kaiserslautern
Bayer 04 Leverkusen
Hertha BSC Berlin
Karlsruher SC
1. FC Nürnberg
TSV 1860 München
VfL Bochum
TSV Alemannia Aachen
FC Sankt Pauli Hamburg
SV Hannover 96
VfL Wolfsburg
  » rezultate   » arhiva

S-au nascut azi

Abdelilah Saber
Maroc
45 ani

Florea Voinea
România
78 ani

Horațiu Sătmar
România
38 ani

Jacob Burns
Australia
41 ani

Jean Thissen
Belgia
73 ani

Kevin Artmann
Germania
33 ani

Marco Donadel
Italia
36 ani

Maximiliano Calzada
Uruguay
29 ani

Paweł Brożek
Polonia
36 ani

Pedro Mosquera
Spania
31 ani

Peter van Vossen
Olanda
51 ani

Sipo Bohale
Guineea Ecuatorială
31 ani

Thomas Helmer
Germania
54 ani

Tobias Linderoth
Suedia
40 ani

Toninho Cerezo
Brazilia
64 ani

Tunay Torun
Turcia
29 ani

Vidar Riseth
Norvegia
47 ani

Yaroslav Yampol
Ucraina
29 ani


Liga 1
Steaua Bucuresti ASA CFR Cluj
CS Universitatea Gaz Metan Mediaș
Dinamo FC Botosani Pandurii
CSM Iasi Viitorul Constanta
Concordia Chiajna
-

Arhiva Stiri Romanian Soccer
L M M J V S D
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30          


2018-2019


Liga 1 2018-2019
01.03.2019 Dinamo București Concordia Chiajna C
02.03.2019 Gaz Metan Mediaș Dunărea Călărași C
02.03.2019 FC Voluntari Fotbal Club FCSB C
03.03.2019 FC Hermannstadt CSM Politehnica Iaşi C
03.03.2019 FC Viitorul FC Botoșani C
03.03.2019 CFR 1907 Cluj Sepsi Sfântu Gheorghe C
04.03.2019 CS Universitatea Craiova Astra Giurgiu C


1. CFR 1907 Cluj 54
2. Fotbal Club FCSB 49
3. CS Universitatea Craiova 45
4. Astra Giurgiu 42
5. FC Viitorul 38
6. Sepsi Sfântu Gheorghe 37
7. FC Botoșani 36
8. CSM Politehnica Iaşi 34
9. Dinamo București 32
10. FC Hermannstadt 32
11. Gaz Metan Mediaș 31
12. Dunărea Călărași 24
13. FC Voluntari 21
14. Concordia Chiajna 18
Clasament 2018-2019

Play-Off


Liga 1 Play-Off
19.04.2019 Astra Giurgiu Universitatea Craiova C
20.04.2019 Sepsi Sfântu Gheorghe CFR 1907 Cluj C
21.04.2019 FC Viitorul
21:00
Fotbal Club FCSB Telekom Sport 1 C


1. CFR 1907 Cluj 41
2. Fotbal Club FCSB 35
3. Universitatea Craiova 33
4. FC Viitorul 29
5. Astra Giurgiu 25
6. Sepsi Sfântu Gheorghe 20
Clasament Play-Off

Play-Out


Liga 1 Play-Out
19.04.2019 FC Hermannstadt FC Voluntari C
21.04.2019 Gaz Metan Mediaș
18:00
Dunărea Călărași Telekom Sport 1 C
22.04.2019 CSM Politehnica Iași
18:00
Concordia Chiajna Telekom Sport 1 C
22.04.2019 Dinamo București
21:00
FC Botoșani Telekom Sport 1 C


1. Gaz Metan Mediaș 31
2. Dinamo București 28
3. CSM Politehnica Iași 23
4. FC Voluntari 22
5. FC Botoșani 22
6. FC Hermannstadt 18
7. Dunărea Călărași 16
8. Concordia Chiajna 14
Clasament Play-Out

Liga 2


Liga 2
20.04.2019 CS Balotești Luceafărul Oradea C
20.04.2019 FC Snagov Pandurii Târgu-Jiu C
20.04.2019 Academica Clinceni Metaloglobus București C
20.04.2019 ACS Poli Timișoara Energeticianul Petroşani C
20.04.2019 SSC Farul Constanţa Aerostar Bacău C
20.04.2019 ASC Daco-Getica Bucureşti FC Argeș Pitești C
20.04.2019 UTA Arad Chindia Târgoviște C
20.04.2019 Ripensia Timișoara ASU Politehnica Timişoara C
21.04.2019 Dacia Unirea Brăila Universitatea Cluj C
23.04.2019 CS Mioveni
19:30
Petrolul Ploiești   C


1. Academica Clinceni 73
2. Chindia Târgoviște 67
3. Universitatea Cluj 66
4. FC Snagov 63
5. Petrolul Ploiești 59
6. FC Argeș Pitești 56
7. CS Mioveni 46
8. UTA Arad 43
9. ASU Politehnica Timişoara 39
10. Luceafărul Oradea 38
11. Ripensia Timișoara 37
12. SSC Farul Constanţa 37
13. Metaloglobus București 37
14. Pandurii Târgu-Jiu 34
15. Energeticianul Petroşani 34
16. ASC Daco-Getica Bucureşti 33
17. Aerostar Bacău 29
18. CS Balotești 24
19. ACS Poli Timișoara 23
20. Dacia Unirea Brăila 19
Clasament Liga 2

C1


Liga 3 C1
26.05.2017 Olimpic Cetate Râşnov Aerostar Bacău C
26.05.2017 Sporting Liești Olimpia Râmnicu-Sărat C
26.05.2017 Metalosport Galaţi SC Bacău C
26.05.2017 Avântul Valea Mărului CSM Roman C
26.05.2017 AFC Odorheiu-Secuiesc Atletico Vaslui C
26.05.2017 AFK Csíkszereda Știința Miroslava C
26.05.2017 AFC Hărman CSM Pașcani C


1. Știința Miroslava 64
2. AFC Hărman 63
3. AFK Csíkszereda 63
4. Aerostar Bacău 48
5. Avântul Valea Mărului 43
6. CSM Roman 40
7. Olimpic Cetate Râşnov 38
8. Sporting Liești 38
9. Olimpia Râmnicu-Sărat 34
10. Metalosport Galaţi 30
11. Atletico Vaslui 29
12. AFC Odorheiu-Secuiesc 28
13. CSM Pașcani 23
14. Sportul Chişcani 16
15. SC Bacău -19
Clasament C1

C2


Liga 3 C2
26.05.2017 Astra Giurgiu II Metaloglobus București C
26.05.2017 FC Viitorul II CS Tunari C
26.05.2017 Arsenal Malu Petrolistul Boldești C
26.05.2017 Unirea Slobozia Viitorul Domnești C
26.05.2017 CSM Olteniţa Dinamo II București C
26.05.2017 Axiopolis Sport Cernavodă Delta Dobrogea Tulcea C
26.05.2017 SC Popeşti Leordeni Înainte Modelu C


1. Metaloglobus București 60
2. Viitorul Domnești 49
3. CS Tunari 46
4. FC Viitorul II 44
5. Unirea Slobozia 41
6. Delta Dobrogea Tulcea 39
7. SC Popeşti Leordeni 39
8. Dinamo II București 38
9. CSM Olteniţa 35
10. Astra Giurgiu II 35
11. Axiopolis Sport Cernavodă 34
12. Înainte Modelu 29
13. Petrolistul Boldești 22
14. Arsenal Malu 0
Clasament C2

C3


Liga 3 C3
26.05.2017 Steaua București II FC Aninoasa C
26.05.2017 FCM Alexandria SCM Argeș Pitești 2012 C
26.05.2017 CS Podari Concordia Chiajna II C
26.05.2017 ACSO Filiaşi ACS URBAN Titu C
26.05.2017 Sporting Roșiori-de-Vede Atletic Bradu C
26.05.2017 Flacăra Moreni CS Mioveni II C
26.05.2017 FC Voluntari II ACS Şirineasa C


1. SCM Argeș Pitești 2012 72
2. Atletic Bradu 47
3. FC Voluntari II 44
4. FCM Alexandria 44
5. Flacăra Moreni 43
6. Concordia Chiajna II 40
7. Sporting Roșiori-de-Vede 40
8. CS Universitatea Craiova II 38
9. CS Mioveni II 38
10. ACSO Filiaşi 37
11. FC Aninoasa 37
12. Steaua București II 35
13. ACS Şirineasa 27
14. ACS URBAN Titu 23
15. CS Podari 13
Clasament C3

C4


Liga 3 C4
26.05.2017 Performanţa Ighiu Millenium Giarmata C
26.05.2017 CSM Lugoj CS Național Sebiș C
26.05.2017 Ripensia Timișoara Pandurii Târgu-Jiu II C
26.05.2017 CSM Şcolar Reşiţa ACS Poli Timişoara II C
26.05.2017 UTA Bătrâna Doamnă II Industria Galda de Jos C
26.05.2017 Cetate Deva Nuova Mama Mia Bechicerecul-Mic C
26.05.2017 Gloria Lunca Teuz Cermei Unirea 1924 Alba-Iulia C


1. Ripensia Timișoara 55
2. CSM Şcolar Reşiţa 54
3. CSM Lugoj 51
4. Cetate Deva 49
5. CS Național Sebiș 47
6. Industria Galda de Jos 46
7. Performanţa Ighiu 42
8. Gloria Lunca Teuz Cermei 28
9. ACS Poli Timişoara II 27
10. Pandurii Târgu-Jiu II 27
11. Unirea 1924 Alba-Iulia 26
12. Millenium Giarmata 24
13. UTA Bătrâna Doamnă II 19
14. Nuova Mama Mia Bechicerecul-Mic 18
Clasament C4

C5


Liga 3 C5
26.05.2017 FC Zalău ASA Târgu-Mureş II C
26.05.2017 FC Hermannstadt Sănătatea Cluj C
26.05.2017 Gaz Metan Mediaș II ASF Comuna Recea C
26.05.2017 Recolta Dorolţ Unirea Jucu C
26.05.2017 Unirea Dej CS Oşorhei C
26.05.2017 Viitorul Ulmeni Metalurgistul Cugir C
26.05.2017 Avântul Reghin CS Iernut C


1. FC Hermannstadt 67
2. Metalurgistul Cugir 55
3. Unirea Jucu 53
4. Sănătatea Cluj 53
5. ASF Comuna Recea 50
6. FC Zalău 49
7. Avântul Reghin 46
8. Gaz Metan Mediaș II 46
9. Unirea Dej 38
10. Viitorul Ulmeni 33
11. CS Iernut 29
12. ASA Târgu-Mureş II 27
13. CS Oşorhei 23
14. Recolta Dorolţ 17
15. FC Bistriţa 8
Clasament C5

Decizie ONJN nr.1046/19.06.2017
Gazduit de HostX.ro