Liga 1
Romanian Soccer  Cauta in Romanian Soccer
Romanian Soccer
Nationala Romaniei
 

FOTBAL INTERNATIONAL

-

UK Anglia:Premier League

-

Clasament Premier League

-

Clasament Championship

-

IT Italia: Serie A

-

Clasament Serie A Italia

-

Clasament Serie B Italia

-

SP Spain:Primera División

-

Clasament Primera Division

-

DE Germania: Bundesliga

-

Clasament Bundesliga

-

Clasament Zweite Bundesliga

-

FR Franta: Ligue 1

-

Clasament Ligue 1

-

PO Portugalia: Liga Sagres

-

Clasament Portugalia

-

OL Olanda: Eredivisie

-

Clasament Olanda

-

BE Belgia: Jupiler League

-

Clasament Belgia

-

TU Turcia: Süper Lig

-

Clasament Turcia

-

GR Grecia:Ethniki Katigoria

-

RU Rusia: Premier League

-

Clasament Rusia

-

UC Ucraina: Vyscha Liga

-

ball America de Sud

-

ball Africa

-

Cupa Africii pe Natiuni

-

ball Asia

-


Italia: Serie A 10.02.2019 - 23:34

Italia: Serie A - Etapa 23

Italia: Serie A - Etapa 23
Vineri 8 februarie 2019
 
08.02.2019, 21:30
ChievoVerona - AS Roma 0 - 3 (0-2)
Au marcat: 0-1 El Shaarawy (9), 0-2 Dzeko (18), 0-3 Kolarov (51)
 
Sambata 9 februarie 2019
 
09.02.2019, 19:00
Fiorentina - SSC Napoli 0 - 0 (0-0)
 
09.02.2019, 21:30
Parma Calcio - Inter Milano 0 - 1 (0-0)
A marcat: 0-1 Martinez (79)
 
Duminica 10 februarie 2019
 
10.02.2019, 13:30
Bologna FC - Genoa 1 - 1 (1-1)
Au marcat: 1-0 Destro (17), 1-1 Lerager (33)
 
10.02.2019, 16:00
Atalanta Bergamo - SPAL 1907 2 - 1 (0-1)
Au marcat: 0-1 Petagna (8), 1-1 Ilicic (57), 2-1 Zapata (79)
 
10.02.2019, 16:00
Sampdoria - Frosinone 0 - 1 (0-1)
A marcat: 0-1 Ciofani (25)
 
10.02.2019, 16:00
Torino FC - Udinese Calcio 1 - 0 (1-0)
A marcat: 1-0 Aina (31)
 
10.02.2019, 19:00
Sassuolo Calcio - Juventus FC 0 - 3 (0-1)
Au marcat: 0-1 Khedira (23), 0-2 Ronaldo (70), 0-3 Can (86)
 
10.02.2019, 21:30
AC Milan - Cagliari Calcio 3 - 0 (2-0)
Au marcat: 1-0 Ceppitelli (13 autogol), 2-0 Paqueta (22), 3-0 Piatek (62)
 
 
Etapa urmatoare (15.02.2019)
Juventus FC - Frosinone
Cagliari Calcio - Parma Calcio
Atalanta Bergamo - AC Milan
SPAL 1907 - Fiorentina
Empoli FC - Sassuolo Calcio
Genoa - Lazio
Udinese Calcio - ChievoVerona
Inter Milano - Sampdoria
SSC Napoli - Torino FC
AS Roma - Bologna FC






Taguri: Italia    Serie A    Etapa 23   

» Clasament Italia - Serie A
» Clasament Serie B Italia
Comenteaza

Ultimele stiri - Italia: Serie A

Italia: Serie A - Etapa 38

Sambata 25 mai 2019   25.05.2019, 19:00 Frosinone - ChievoVerona 0 - 0 (0-0)   25.05.2019, 21:30 Bologna FC - SSC Napoli 3 - 2 (2-0) Au marcat: 1-0 Santander (43), 2-0 Dzemaili (45), 2-1...

Italia: Serie A - Etapa 37

Sambata 18 mai 2019   18.05.2019, 16:00 Udinese Calcio - SPAL 1907 3 - 2 (3-0) Au marcat: 1-0 Samir (6), 2-0 Okaka (31), 3-0 Okaka (35), 3-1 Petagna (53), 3-2 Valoti (59)   18.05.2019,...

Italia: Serie A - Etapa 35

Sambata 11 mai 2019   11.05.2019, 16:00 Atalanta Bergamo - Genoa 2 - 1 (0-0) Au marcat: 1-0 Barrow (46), 2-0 Castagne (53), 2-1 Pandev (89)   11.05.2019, 19:00 Cagliari Calcio - Lazio 1 -...

Italia: Serie A - Etapa 34

Vineri 3 mai 2019   03.05.2019, 21:30 Juventus FC - Torino FC 1 - 1 (0-1) Au marcat: 0-1 Lukic (18), 1-1 Ronaldo (84)   Sambata 4 mai 2019   04.05.2019, 19:00 ChievoVerona - SPAL 1907...

Italia: Serie A - Etapa 33

Sambata 27 aprilie 2019   27.04.2019, 16:00 Bologna FC - Empoli FC 3 - 1 (0-1) Au marcat: 0-1 Pajac (17), 1-1 Soriano (51), 2-1 Orsolini (82), 3-1 Sansone (90+5)   27.04.2019, 19:00 AS...

Juventus a renunţat la tradiţionalele dungi albe şi negre pe tricoul pentru sezonul 2019/2020

Juventus Torino, campioana Italiei la fotbal, a prezentat miercuri noul tricou pentru sezonul 2019/2020, fără tradiţionalele dungi albe şi negre, înlocuite cu două benzi egale, alb...

Cristiano Ronaldo a asigurat că rămâne la Juventus

Celebrul fotbalist portughez Cristiano Ronaldo a asigurat că va juca şi în sezonul viitor la Juventus, după ce echipa sa a devenit sâmbătă campioană a Italiei, relatează...

Juventus Torino a câştigat pentru a opta oară consecutiv titlul în Italia

Formaţia Juventus Torino a câştigat, sâmbătă, pentru a opra oară consecutiv titlul în Italia, impunându-se, pe teren propriu, cu scorul de 2-1,...

Italia: Serie A - Etapa 33

Sambata 20 aprilie 2019   20.04.2019, 13:30 Parma Calcio - AC Milan 1 - 1 (0-0) Au marcat: 0-1 Castillejo (69), 1-1 Alves (87)   20.04.2019, 16:00 Bologna FC - Sampdoria 3...

Italia: Serie A - Etapa 32

Sambata 13 aprilie 2019   13.04.2019, 16:00 SPAL 1907 - Juventus FC 2 - 1 (0-1) Au marcat: 0-1 Kean (30), 1-1 Bonifazi (49), 2-1 Floccari (74)   13.04.2019, 19:00 AS Roma - Udinese Calcio...

Vincenzo Montella revine ca antrenor la Fiorentina

Vincenzo Montella a fost numit la conducerea tehnică a echipei Fiorentina, în locul lui Stefano Pioli, care a demisionat în urma rezultatelor slabe înregistrate....




Top News

-Germania: Bundesliga - Etapa 1

-Spania: Primera Division - Etapa 1

-Anglia: Premier League - Etapa 2

-Franta: Ligue 1 - Etapa 2

-Liga 1 - Etapa 6: Rezultate şi marcatori

-Europa League: AEK Atena - Universitatea Craiova 1-1

-Europa League: FK Mladá Boleslav - FCSB 0-1




Care este echpa ta preferată din Italia?
Juventus Torino
Inter Milano
AC Milan
AS Roma
Lazio Roma
ACF Fiorentina
Sampdoria Genova
Torino Calcio
SSC Napoli
Atalanta Bergamo
FC Bologna
Udinese Calcio
Cagliari Calcio
AC Parma
Genoa 1893
Brescia Calcio
Vicenza Calcio
US Lecce
Calcio Catania
US Cittá di Palermo
  » rezultate   » arhiva

S-au nascut azi

Aleksandar Susnjar
Serbia
24 ani

Aleksandar Šušnjar
Serbia
25 ani

Alessandro Matri
Italia
35 ani

Alexandru Vagner
România
30 ani

Andreas Mihaiu
România
21 ani

Andrei Petrescu
România
34 ani

Augustine Eguavoen
Nigeria
54 ani

Carlos Gurpegi
Spania
39 ani

Cristian Bordea
România
32 ani

Cristinel Pojar
România
52 ani

Florin Majer
România
34 ani

Gabriel Precup
România
33 ani

João Pinto
Portugalia
48 ani

Kassaly Daouda
Niger
36 ani

Leontin Grozavu
România
52 ani

Marco Materazzi
Italia
46 ani

Marian Chițu
România
33 ani

Max Lorenz
Germania
80 ani

Mugur Gușatu
România
50 ani

Richard Møller Nielsen
Danemarca
82 ani

Richard Stearman
Anglia
32 ani

Roberto Abbondanzieri
Argentina
47 ani

Saeed Al-Owairan
Arabia Saudită
52 ani

Tiago Gomes
Portugalia
34 ani

Tommy Söderberg
Suedia
71 ani


Liga 1
Steaua Bucuresti ASA CFR Cluj
CS Universitatea Gaz Metan Mediaș
Dinamo FC Botosani Pandurii
CSM Iasi Viitorul Constanta
Concordia Chiajna
-

Arhiva Stiri Romanian Soccer
L M M J V S D
      1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31  


2019-2020


Liga 1 2019-2020
16.08.2019 FC Hermannstadt Academica Clinceni C
16.08.2019 Chindia Târgoviște Dinamo București C
17.08.2019 Sepsi Sfântu Gheorghe CFR 1907 Cluj C
18.08.2019 FC Botoșani Universitatea Craiova C
18.08.2019 Fotbal Club FCSB CSM Politehnica Iaşi C
19.08.2019 FC Voluntari
18:00
Gaz Metan Mediaş Telekom Sport 1 C
19.08.2019 Astra Giurgiu
21:00
FC Viitorul Telekom Sport 1 C


1. CFR 1907 Cluj 14
2. CSM Politehnica Iaşi 14
3. FC Viitorul 11
4. FC Botoșani 10
5. Universitatea Craiova 10
6. Gaz Metan Mediaş 9
7. Sepsi Sfântu Gheorghe 8
8. Astra Giurgiu 7
9. FC Hermannstadt 6
10. FC Voluntari 5
11. Fotbal Club FCSB 4
12. Chindia Târgoviște 4
13. Academica Clinceni 3
14. Dinamo București 3
Clasament 2019-2020

Liga 2


Liga 2
17.08.2019 Metaloglobus București Ripensia Timișoara C
17.08.2019 CSM Reșița Pandurii Târgu-Jiu C
17.08.2019 Gloria Buzău Sportul Snagov C
17.08.2019 UTA Arad AFK Csíkszereda C
17.08.2019 Viitorul Târgu-Jiu CS Mioveni C
17.08.2019 FC Argeș Pitești Universitatea Cluj C
17.08.2019 ASU Poli Timişoara Daco-Getica București C
18.08.2019 Concordia Chiajna SSC Farul Constanţa C
18.08.2019 Dunărea Călărași Petrolul Ploiești C
20.08.2019 Turris Oltul Turnu-Măgurele
19:00
Rapid București   C


1. Gloria Buzău 9
2. UTA Arad 9
3. CSM Reșița 7
4. CS Mioveni 7
5. Turris Oltul Turnu-Măgurele 6
6. FC Argeș Pitești 6
7. Petrolul Ploiești 6
8. Concordia Chiajna 6
9. Rapid București 4
10. SSC Farul Constanţa 4
11. ASU Poli Timişoara 3
12. Universitatea Cluj 3
13. Metaloglobus București 3
14. AFK Csíkszereda 3
15. Ripensia Timișoara 3
16. Viitorul Târgu-Jiu 3
17. Daco-Getica București 3
18. Dunărea Călărași 0
19. Pandurii Târgu-Jiu 0
20. Sportul Snagov 0
Clasament Liga 2

C1


Liga 3 C1
24.08.2019 FC Botoşani II
18:00
Aerostar Bacău   C
24.08.2019 FC Ozana Târgu-Neamţ
18:00
CSM Foșcani   C
24.08.2019 CSM Ceahlăul Piatra-Neamţ
18:00
Știința Miroslava   C
24.08.2019 CSM Pașcani
18:00
Oțelul Galați   C
24.08.2019 CSU Galați
18:00
KSE Târgu-Secuiesc   C
24.08.2019 Foresta Suceava
18:00
Sporting Liești   C
24.08.2019 Huşana Huşi
18:00
Bucovina Rădăuți   C
24.08.2019 CSM Bacău
18:00
Şomuz Fălticeni   C


1. Aerostar Bacău 0
2. Bucovina Rădăuți 0
3. CSM Bacău 0
4. CSM Ceahlăul Piatra-Neamţ 0
5. CSM Foșcani 0
6. CSM Pașcani 0
7. CSU Galați 0
8. FC Botoşani II 0
9. FC Ozana Târgu-Neamţ 0
10. Foresta Suceava 0
11. Huşana Huşi 0
12. KSE Târgu-Secuiesc 0
13. Oțelul Galați 0
14. Şomuz Fălticeni 0
15. Sporting Liești 0
16. Știința Miroslava 0
Clasament C1

C2


Liga 3 C2
24.08.2019 Viitorul Ianca
18:00
CS Tunari   C
24.08.2019 Metalul Buzău
18:00
Dacia Unirea Brăila   C
24.08.2019 Recolta Gheorghe Doja
18:00
CSM Medgidia   C
24.08.2019 Fotbal Club FCSB II
18:00
Agricola Borcea   C
24.08.2019 Mostiştea Ulmu
18:00
CS Afumați   C
24.08.2019 Poseidon Limanu 2 Mai
18:00
Unirea Slobozia   C
24.08.2019 Înainte Modelu
18:00
Axiopolis Sport Cernavodă   C
24.08.2019 SC Popeşti Leordeni
18:00
CS Făurei   C


1. Agricola Borcea 0
2. Axiopolis Sport Cernavodă 0
3. CS Afumați 0
4. CS Făurei 0
5. CS Tunari 0
6. CSM Medgidia 0
7. Dacia Unirea Brăila 0
8. Fotbal Club FCSB II 0
9. Înainte Modelu 0
10. Metalul Buzău 0
11. Mostiştea Ulmu 0
12. Poseidon Limanu 2 Mai 0
13. Recolta Gheorghe Doja 0
14. SC Popeşti Leordeni 0
15. Unirea Slobozia 0
16. Viitorul Ianca 0
Clasament C2

C3


Liga 3 C3
24.08.2019 FC Brașov
18:00
Progresul Spartac București   C
24.08.2019 FC Pucioasa
18:00
CSM Alexandria   C
24.08.2019 CS Blejoi
18:00
Astra Giurgiu II   C
24.08.2019 Vediţa Coloneşti
18:00
Tractorul Cetate   C
24.08.2019 CSM Slatina
18:00
Sporting Roșiori-de-Vede   C
24.08.2019 Flacăra Moreni
18:00
Olimpic Cetate Râşnov   C
24.08.2019 FC Voluntari II
18:00
Unirea Bascov   C
24.08.2019 CS Universitatea Craiova II
18:00
CS Balotești   C


1. Astra Giurgiu II 0
2. CS Balotești 0
3. CS Blejoi 0
4. CS Universitatea Craiova II 0
5. CSM Alexandria 0
6. CSM Slatina 0
7. FC Brașov 0
8. FC Pucioasa 0
9. FC Voluntari II 0
10. Flacăra Moreni 0
11. Olimpic Cetate Râşnov 0
12. Progresul Spartac București 0
13. Sporting Roșiori-de-Vede 0
14. Tractorul Cetate 0
15. Unirea Bascov 0
16. Vediţa Coloneşti 0
Clasament C3

C4


Liga 3 C4
24.08.2019 Fortuna Becicherecu-Mic
18:00
ACS Poli Timișoara   C
24.08.2019 Progresul Pecica
18:00
Crișul Chișineu-Criș   C
24.08.2019 Comunal Dumbrăviţa
18:00
Cetate Deva   C
24.08.2019 CSC Ghiroda şi Giarmata Vii
18:00
Gloria Lunca Teuz Cernei   C
24.08.2019 Viitorul Dăeşti
18:00
CS Hunedoara   C
24.08.2019 CS Național Sebiș
18:00
Flacăra Horezu   C
24.08.2019 Șoimii Lipova
18:00
Universitatea Craiova   C
24.08.2019 Gilortul Târgu-Cărbuneşti
18:00
ACSO Filiaşi   C


1. ACS Poli Timișoara 0
2. ACSO Filiaşi 0
3. Cetate Deva 0
4. Comunal Dumbrăviţa 0
5. Crișul Chișineu-Criș 0
6. CS Hunedoara 0
7. CS Național Sebiș 0
8. CSC Ghiroda şi Giarmata Vii 0
9. Flacăra Horezu 0
10. Fortuna Becicherecu-Mic 0
11. Gilortul Târgu-Cărbuneşti 0
12. Gloria Lunca Teuz Cernei 0
13. Progresul Pecica 0
14. Șoimii Lipova 0
15. Universitatea Craiova 0
16. Viitorul Dăeşti 0
Clasament C4

C5


Liga 3 C5
24.08.2019 SCM Zalău
18:00
Unirea Dej   C
24.08.2019 Viitorul Şelimbăr
18:00
Unirea Alba-Iulia   C
24.08.2019 Gloria Bistrița
18:00
Sănătatea Cluj   C
24.08.2019 Avântul Reghin
18:00
AFC Odorheiu-Secuiesc   C
24.08.2019 CS Sânmartin
18:00
Luceafărul Oradea   C
24.08.2019 CFR 1907 Cluj II
18:00
Industria Galda de Jos   C
24.08.2019 Arieșul Turda
18:00
Minaur Baia-Mare   C
24.08.2019 ACS Comuna Recea
18:00
Metalurgistul Cugir   C


1. ACS Comuna Recea 0
2. AFC Odorheiu-Secuiesc 0
3. Arieșul Turda 0
4. Avântul Reghin 0
5. CFR 1907 Cluj II 0
6. CS Sânmartin 0
7. Gloria Bistrița 0
8. Industria Galda de Jos 0
9. Luceafărul Oradea 0
10. Metalurgistul Cugir 0
11. Minaur Baia-Mare 0
12. Sănătatea Cluj 0
13. SCM Zalău 0
14. Unirea Alba-Iulia 0
15. Unirea Dej 0
16. Viitorul Şelimbăr 0
Clasament C5

Decizie ONJN nr.1046/19.06.2017