Liga 1
Romanian Soccer  Cauta in Romanian Soccer
Romanian Soccer
Nationala Romaniei
 

FOTBAL INTERNATIONAL

-

UK Anglia:Premier League

-

Clasament Premier League

-

Clasament Championship

-

IT Italia: Serie A

-

Clasament Serie A Italia

-

Clasament Serie B Italia

-

SP Spain:Primera División

-

Clasament Primera Division

-

DE Germania: Bundesliga

-

Clasament Bundesliga

-

Clasament Zweite Bundesliga

-

FR Franta: Ligue 1

-

Clasament Ligue 1

-

PO Portugalia: Liga Sagres

-

Clasament Portugalia

-

OL Olanda: Eredivisie

-

Clasament Olanda

-

BE Belgia: Jupiler League

-

Clasament Belgia

-

TU Turcia: Süper Lig

-

Clasament Turcia

-

GR Grecia:Ethniki Katigoria

-

RU Rusia: Premier League

-

Clasament Rusia

-

UC Ucraina: Vyscha Liga

-

ball America de Sud

-

ball Africa

-

Cupa Africii pe Natiuni

-

ball Asia

-


Italia: Serie A 20.04.2019 - 23:37

Italia: Serie A - Etapa 33

Sambata 20 aprilie 2019
 
20.04.2019, 13:30
Parma Calcio - AC Milan 1 - 1 (0-0)
Au marcat: 0-1 Castillejo (69), 1-1 Alves (87)
 
20.04.2019, 16:00
Bologna FC - Sampdoria 3 - 0 (0-0)
Au marcat: 1-0 Tonelli (54 autogol), 2-0 Pulgar (69), 3-0 Orsolini (83)
 
20.04.2019, 16:00
Cagliari Calcio - Frosinone 1 - 0 (1-0)
A marcat: 1-0 Joao Pedro (27 penalty)
 
20.04.2019, 16:00
Empoli FC - SPAL 1907 2 - 4 (1-2)
Au marcat: 1-0 Caputo (22), 1-1 Petagna (38 penalty), 1-2 Floccari (44), 2-2 Traore (47), 2-3 Petagna (61), 2-4 Antenucci (88)
 
20.04.2019, 16:00
Genoa - Torino FC 0 - 1 (0-0)
A marcat: 0-1 Ansaldi (58)
 
20.04.2019, 16:00
Lazio - ChievoVerona 1 - 2 (0-0)
Au marcat: 0-1 Vignato (49), 0-2 Hetemaj (51), 1-2 Caicedo (67)
 
20.04.2019, 16:00
Udinese Calcio - Sassuolo Calcio 1 - 1 (0-1)
Au marcat: 0-1 Sensi (31), 1-1 Lirola (80 autogol)
 
20.04.2019, 19:00
Juventus FC - Fiorentina 2 - 1 (1-1)
Au marcat: 0-1 Milenkovic (6), 1-1 Alex Sandro (47), 2-1 Pezzella (53 autogol)
 
20.04.2019, 21:30
Inter Milano - AS Roma 1 - 1 (0-1)
Au marcat: 0-1 El Shaarawy (14), 1-1 Perisic (61)
 
 
Etapa urmatoare (27.04.2019)
Inter Milano - Juventus FC
AS Roma - Cagliari Calcio
Atalanta Bergamo - Udinese Calcio
Bologna FC - Empoli FC
ChievoVerona - Parma Calcio
Fiorentina - Sassuolo Calcio
Frosinone - SSC Napoli
Sampdoria - Lazio
SPAL 1907 - Genoa
Torino FC - AC Milan






Taguri: Italia    Serie A    Etapa 33   

» Clasament Italia - Serie A
» Clasament Serie B Italia
Comenteaza

Ultimele stiri - Italia: Serie A

Italia:Seria A - Etapa 3

Italia:Seria A - Etapa 3 Sambata 14 septembrie 2019 14.09.2019, 16:00 Fiorentina - Juventus 0-0 Au marcat: - 14.09.2019, 19:00 Napoli - Sampdoria 2-0 Au marcat: 1-0 Dries Mertens (13), 2-0...

Italia:Serie A - Etapa 2

Italia:Seria A - Etapa 2   Vineri 30 august 2019   30.08.2019, 21:45 Bologna - SPAL 1-0 Au marcat: 1-0 Roberto Soriano (90+4)   Sambata 31 august 2019   31.08.2019, 19:00 AC Milan -...

Italia: Serie A - Etapa 1

Italia: Serie A - Etapa 1 Sambata 24 august 2019   24.08.2019, 19:00 Parma Calcio - Juventus FC 0-1 A marcat: 0-1 Giorgio Chiellini (21)   24.08.2019, 21:45 Fiorentina - SSC Napoli 3-4...

Italia: Serie A - Etapa 38

Sambata 25 mai 2019   25.05.2019, 19:00 Frosinone - ChievoVerona 0 - 0 (0-0)   25.05.2019, 21:30 Bologna FC - SSC Napoli 3 - 2 (2-0) Au marcat: 1-0 Santander (43), 2-0 Dzemaili (45), 2-1...

Italia: Serie A - Etapa 37

Sambata 18 mai 2019   18.05.2019, 16:00 Udinese Calcio - SPAL 1907 3 - 2 (3-0) Au marcat: 1-0 Samir (6), 2-0 Okaka (31), 3-0 Okaka (35), 3-1 Petagna (53), 3-2 Valoti (59)   18.05.2019,...

Italia: Serie A - Etapa 35

Sambata 11 mai 2019   11.05.2019, 16:00 Atalanta Bergamo - Genoa 2 - 1 (0-0) Au marcat: 1-0 Barrow (46), 2-0 Castagne (53), 2-1 Pandev (89)   11.05.2019, 19:00 Cagliari Calcio - Lazio 1 -...

Italia: Serie A - Etapa 34

Vineri 3 mai 2019   03.05.2019, 21:30 Juventus FC - Torino FC 1 - 1 (0-1) Au marcat: 0-1 Lukic (18), 1-1 Ronaldo (84)   Sambata 4 mai 2019   04.05.2019, 19:00 ChievoVerona - SPAL 1907...

Italia: Serie A - Etapa 33

Sambata 27 aprilie 2019   27.04.2019, 16:00 Bologna FC - Empoli FC 3 - 1 (0-1) Au marcat: 0-1 Pajac (17), 1-1 Soriano (51), 2-1 Orsolini (82), 3-1 Sansone (90+5)   27.04.2019, 19:00 AS...

Juventus a renunţat la tradiţionalele dungi albe şi negre pe tricoul pentru sezonul 2019/2020

Juventus Torino, campioana Italiei la fotbal, a prezentat miercuri noul tricou pentru sezonul 2019/2020, fără tradiţionalele dungi albe şi negre, înlocuite cu două benzi egale, alb...

Cristiano Ronaldo a asigurat că rămâne la Juventus

Celebrul fotbalist portughez Cristiano Ronaldo a asigurat că va juca şi în sezonul viitor la Juventus, după ce echipa sa a devenit sâmbătă campioană a Italiei, relatează...

Juventus Torino a câştigat pentru a opta oară consecutiv titlul în Italia

Formaţia Juventus Torino a câştigat, sâmbătă, pentru a opra oară consecutiv titlul în Italia, impunându-se, pe teren propriu, cu scorul de 2-1,...




Top News

-Liga 1 - Etapa 9: Rezultate şi marcatori

-Italia:Seria A - Etapa 3

-Spania: Primera Division - Etapa 4

-Germania: Bundesliga - Etapa 3

-Franta: Ligue 1 - Etapa 5

-Anglia:Premier League - Etapa 5

-Preliminariile Campionatului de tineret 2021: Danemarca - România 2-1




Care este echpa ta preferată din Italia?
Juventus Torino
Inter Milano
AC Milan
AS Roma
Lazio Roma
ACF Fiorentina
Sampdoria Genova
Torino Calcio
SSC Napoli
Atalanta Bergamo
FC Bologna
Udinese Calcio
Cagliari Calcio
AC Parma
Genoa 1893
Brescia Calcio
Vicenza Calcio
US Lecce
Calcio Catania
US Cittá di Palermo
  » rezultate   » arhiva

S-au nascut azi

Bakary Koné
Coasta de Fildeș
38 ani

Bruno Madeira
Portugalia
35 ani

Constantin Koszka
România
80 ani

Constantin Stănici
România
50 ani

Cristian Ungureanu
România
39 ani

Edílson
Brazilia
49 ani

Horia Popa
România
26 ani

Jake Jervis
Anglia
28 ani

Landry Mulemo
Belgia
33 ani

Landry Mulemo
RD Congo
33 ani

Paolo De Ceglie
Italia
33 ani

Pavel Mamayev
Rusia
31 ani

Radu Miron
România
29 ani

Remus Ganea
România
47 ani

Simone Perrotta
Italia
42 ani

Stefan Toonen
Olanda
36 ani

Stergos Marinos
Grecia
32 ani

Tomáš Hubočan
Slovacia
34 ani

ümit Korkmaz
Austria
34 ani


Liga 1
Steaua Bucuresti ASA CFR Cluj
CS Universitatea Gaz Metan Mediaș
Dinamo FC Botosani Pandurii
CSM Iasi Viitorul Constanta
Concordia Chiajna
-

Arhiva Stiri Romanian Soccer
L M M J V S D
            1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30            


2019-2020


Liga 1 2019-2020
13.09.2019 Academica Clinceni Astra Giurgiu C
13.09.2019 CFR 1907 Cluj FC Voluntari C
14.09.2019 Chindia Târgoviște Sepsi Sfântu Gheorghe C
14.09.2019 Dinamo București FC Botoșani C
15.09.2019 CSM Politehnica Iaşi FC Hermannstadt C
15.09.2019 Universitatea Craiova Fotbal Club FCSB C
16.09.2019 FC Viitorul Gaz Metan Mediaş C


1. CFR 1907 Cluj 20
2. FC Viitorul 18
3. Gaz Metan Mediaş 18
4. CSM Politehnica Iaşi 16
5. Universitatea Craiova 16
6. FC Botoșani 12
7. Astra Giurgiu 12
8. Sepsi Sfântu Gheorghe 10
9. Dinamo București 10
10. FC Hermannstadt 10
11. Fotbal Club FCSB 10
12. Academica Clinceni 6
13. Chindia Târgoviște 6
14. FC Voluntari 5
Clasament 2019-2020

Liga 2


Liga 2
14.09.2019 Metaloglobus București Pandurii Târgu-Jiu C
14.09.2019 CSM Reșița Turris Oltul Turnu-Măgurele C
14.09.2019 AFK Csíkszereda Ripensia Timișoara C
14.09.2019 Gloria Buzău Daco-Getica București C
14.09.2019 Viitorul Târgu-Jiu Concordia Chiajna C
14.09.2019 Dunărea Călărași Universitatea Cluj C
14.09.2019 ASU Poli Timişoara SSC Farul Constanţa C
15.09.2019 UTA Arad CS Mioveni C
15.09.2019 FC Argeș Pitești Rapid București C
16.09.2019 Petrolul Ploiești Sportul Snagov C


1. Turris Oltul Turnu-Măgurele 19
2. Gloria Buzău 16
3. CS Mioveni 15
4. UTA Arad 13
5. Rapid București 13
6. FC Argeș Pitești 12
7. Petrolul Ploiești 11
8. Viitorul Târgu-Jiu 11
9. Concordia Chiajna 11
10. Metaloglobus București 10
11. SSC Farul Constanţa 9
12. CSM Reșița 8
13. Ripensia Timișoara 8
14. Dunărea Călărași 8
15. Daco-Getica București 6
16. ASU Poli Timişoara 5
17. AFK Csíkszereda 5
18. Pandurii Târgu-Jiu 5
19. Universitatea Cluj 3
20. Sportul Snagov 1
Clasament Liga 2

C1


Liga 3 C1
13.09.2019 Aerostar Bacău Bucovina Rădăuți C
13.09.2019 FC Botoşani II CSM Pașcani C
13.09.2019 FC Ozana Târgu-Neamţ CSM Ceahlăul Piatra-Neamţ C
14.09.2019 Sporting Liești Şomuz Fălticeni C
14.09.2019 KSE Târgu-Secuiesc CSM Bacău C
14.09.2019 Știința Miroslava Foresta Suceava C
14.09.2019 CSM Foșcani CSU Galați C
14.09.2019 Oțelul Galați Huşana Huşi C


1. Aerostar Bacău 12
2. Foresta Suceava 10
3. Bucovina Rădăuți 9
4. CSM Ceahlăul Piatra-Neamţ 9
5. CSM Foșcani 9
6. Oțelul Galați 9
7. KSE Târgu-Secuiesc 4
8. Știința Miroslava 4
9. FC Ozana Târgu-Neamţ 4
10. CSM Bacău 4
11. Sporting Liești 4
12. FC Botoşani II 4
13. Şomuz Fălticeni 4
14. CSU Galați 2
15. Huşana Huşi 1
16. CSM Pașcani 0
Clasament C1

C2


Liga 3 C2
13.09.2019 Dacia Unirea Brăila Mostiştea Ulmu C
14.09.2019 CS Tunari Axiopolis Sport Cernavodă C
14.09.2019 Unirea Slobozia CS Făurei C
14.09.2019 CS Afumați SC Popeşti Leordeni C
14.09.2019 Agricola Borcea Înainte Modelu C
14.09.2019 CSM Medgidia Poseidon Limanu 2 Mai C
14.09.2019 Viitorul Ianca Fotbal Club FCSB II C
14.09.2019 Metalul Buzău Recolta Gheorghe Doja C


1. Unirea Slobozia 10
2. CS Afumați 10
3. Metalul Buzău 9
4. CS Tunari 9
5. Viitorul Ianca 9
6. SC Popeşti Leordeni 7
7. Mostiştea Ulmu 7
8. CSM Medgidia 5
9. Fotbal Club FCSB II 5
10. Înainte Modelu 5
11. CS Făurei 3
12. Dacia Unirea Brăila 3
13. Agricola Borcea 2
14. Poseidon Limanu 2 Mai 1
15. Axiopolis Sport Cernavodă 1
16. Recolta Gheorghe Doja 0
Clasament C2

C3


Liga 3 C3
13.09.2019 Astra Giurgiu II Flacăra Moreni C
13.09.2019 CSM Alexandria CSM Slatina C
14.09.2019 Progresul Spartac București Unirea Bascov C
14.09.2019 Olimpic Cetate Râşnov CS Balotești C
14.09.2019 Sporting Roșiori-de-Vede CS Universitatea Craiova II C
14.09.2019 Tractorul Cetate FC Voluntari II C
14.09.2019 FC Brașov Vediţa Coloneşti C
14.09.2019 FC Pucioasa CS Blejoi C


1. CSM Alexandria 10
2. CSM Slatina 9
3. Progresul Spartac București 8
4. Flacăra Moreni 7
5. Olimpic Cetate Râşnov 7
6. FC Voluntari II 7
7. Vediţa Coloneşti 7
8. CS Universitatea Craiova II 5
9. FC Brașov 5
10. FC Pucioasa 4
11. CS Balotești 4
12. Unirea Bascov 3
13. CS Blejoi 3
14. Sporting Roșiori-de-Vede 3
15. Tractorul Cetate 3
16. Astra Giurgiu II 1
Clasament C3

C4


Liga 3 C4
13.09.2019 Cetate Deva CS Național Sebiș C
14.09.2019 ACS Poli Timișoara Universitatea Craiova C
14.09.2019 Flacăra Horezu ACSO Filiaşi C
14.09.2019 CS Hunedoara Gilortul Târgu-Cărbuneşti C
14.09.2019 Gloria Lunca Teuz Cernei Șoimii Lipova C
14.09.2019 Crișul Chișineu-Criș Viitorul Dăeşti C
14.09.2019 Fortuna Becicherecu-Mic CSC Ghiroda şi Giarmata Vii C
14.09.2019 Progresul Pecica Comunal Dumbrăviţa C


1. Universitatea Craiova 12
2. Flacăra Horezu 10
3. CSC Ghiroda şi Giarmata Vii 9
4. Fortuna Becicherecu-Mic 8
5. Viitorul Dăeşti 7
6. CS Hunedoara 6
7. ACSO Filiaşi 6
8. Crișul Chișineu-Criș 5
9. Progresul Pecica 5
10. CS Național Sebiș 4
11. Șoimii Lipova 4
12. Cetate Deva 4
13. Comunal Dumbrăviţa 3
14. Gloria Lunca Teuz Cernei 2
15. Gilortul Târgu-Cărbuneşti 1
16. ACS Poli Timișoara 1
Clasament C4

C5


Liga 3 C5
13.09.2019 Unirea Dej Minaur Baia-Mare C
13.09.2019 AFC Odorheiu-Secuiesc Arieșul Turda C
13.09.2019 Sănătatea Cluj CFR 1907 Cluj II C
13.09.2019 Viitorul Şelimbăr Gloria Bistrița C
14.09.2019 Industria Galda de Jos Metalurgistul Cugir C
14.09.2019 Luceafărul Oradea ACS Comuna Recea C
14.09.2019 Unirea Alba-Iulia CS Sânmartin C
14.09.2019 SCM Zalău Avântul Reghin C


1. ACS Comuna Recea 10
2. Luceafărul Oradea 9
3. Viitorul Şelimbăr 8
4. CFR 1907 Cluj II 7
5. Arieșul Turda 7
6. Unirea Alba-Iulia 6
7. Minaur Baia-Mare 5
8. Metalurgistul Cugir 5
9. Avântul Reghin 5
10. AFC Odorheiu-Secuiesc 4
11. SCM Zalău 4
12. Unirea Dej 4
13. Sănătatea Cluj 4
14. CS Sânmartin 4
15. Gloria Bistrița 4
16. Industria Galda de Jos 0
Clasament C5

Decizie ONJN nr.1046/19.06.2017