Liga 1
Romanian Soccer  Cauta in Romanian Soccer
Romanian Soccer
Nationala Romaniei
 

FOTBAL INTERNATIONAL

-

UK Anglia:Premier League

-

Clasament Premier League

-

Clasament Championship

-

IT Italia: Serie A

-

Clasament Serie A Italia

-

Clasament Serie B Italia

-

SP Spain:Primera División

-

Clasament Primera Division

-

DE Germania: Bundesliga

-

Clasament Bundesliga

-

Clasament Zweite Bundesliga

-

FR Franta: Ligue 1

-

Clasament Ligue 1

-

PO Portugalia: Liga Sagres

-

Clasament Portugalia

-

OL Olanda: Eredivisie

-

Clasament Olanda

-

BE Belgia: Jupiler League

-

Clasament Belgia

-

TU Turcia: Süper Lig

-

Clasament Turcia

-

GR Grecia:Ethniki Katigoria

-

RU Rusia: Premier League

-

Clasament Rusia

-

UC Ucraina: Vyscha Liga

-

ball America de Sud

-

ball Africa

-

Cupa Africii pe Natiuni

-

ball Asia

-


Germania: Bundesliga 18.08.2019 - 21:00

Germania: Bundesliga - Etapa 1

Germania: Bundesliga - Etapa 1

Vineri 16 august 2019
 
16.08.2019, 21:30
Bayern München - Hertha BSC 2-2
Au marcat: 1-0 Robert Lewandowski (24) ,1-1 Dodi Lukebakio (36),1-2 Marko Grujic (39),2-2 Robert Lewandowski(60 penalty)
 
Sambata 17 august 2019
 
17.08.2019, 16:30
Werder Bremen - Fortuna Düsseldorf 1-3
Au marcat: 0-1 Rouwen Hennings (36),1-1 Johannes Eggestein (47),1-2 Kenan Karaman (52), 1-3 Kaan Ayhan (64) 
 
17.08.2019, 16:30
VfL Wolfsburg - 1.FC Köln 2-1
Au marcat: 1-0 Maximilian Arnold (16), 2-0 Wout Weghorst (60), 2-1 Simon Terodde (90+1)
 
17.08.2019, 16:30
SC Freiburg - Mainz 3-0
Au marcat: 1-0 Lucas Holer (82), 2-0 Jonathan Schmid (84), 3-0 Gian-Luca Waldschmidt (87 penalty)
 
17.08.2019, 16:30
Borussia Dortmund - FC Augsburg 5-1
Au marcat: 0-1 Florian Niederlechner (1), 1-1 Paco Alcacer (4), 2-1 Jadon Sancho (51), 3-1 Marco Reus (58), 4-1 Paco Alcacer(59), 5-1 Julian Brandt(82)
 
17.08.2019, 16:30
Bayer Leverkusen - Paderborn 3-2
Au marcat: 1-0 Leon Bailey (11), 1-1 Sven Michel (15), 2-1 Kai Havertz (19), 2-2 Streli Mamba (25), 3-2 Kevin Volland (70)
 
17.08.2019, 19:30
Mönchengladbach - Schalke 04 0-0
Au marcat: - 

Duminica 18 august 2019

18.08.2019, 16:30
Eintracht Frankfurt - Hoffenheim 1-0
A marcat:
1-0 Martin Hinteregger (1)

18.08.2019, 19:00
Union Berlin - RB Leipzig 0-4
Au marcat:
0-1 Marcel Halstenberg (11), 0-2 Maecel Sabitzer (31), 0-3 Timo Werner (42), 0-4 Christopher Nkuku (68)
 
 
Etapa urmatoare (18.08.2019-30.08.2019)
Eintracht Frankfurt - Hoffenheim
Union Berlin - RB Leipzig
1.FC Köln - Borussia Dortmund
FC Augsburg - Union Berlin
Fortuna Düsseldorf - Bayer Leverkusen
Hoffenheim - Werder Bremen
Mainz - Mönchengladbach
Paderborn - SC Freiburg
Schalke 04 - Bayern München
RB Leipzig - Eintracht Frankfurt
Hertha BSC - VfL Wolfsburg
Mönchengladbach - RB Leipzig
 








» Clasament Germania - Bundesliga
» Clasament Zweite Bundesliga
Comenteaza

Ultimele stiri - Germania: Bundesliga

Germania: Bundesliga - Etapa 11

Germania: Bundesliga - Etapa 11 Vineri 8 noiembrie 2019 08.11.2019, 21:30 FC Köln - Hoffenheim Au marcat: 1-0 J. Córdoba  (34), 1-1 Adamyan (48), 1-2  J. Locadia (90+8) Sambata 09...

Germania: Bundesliga - Etapa 10

Germania: Bundesliga - Etapa 10 Vineri 01 noiembrie 2019 01.11.2019, 21:30 Hoffenheim -  Paderborn 3-0 Au marcat: 1-0 R. Skov (2), 2-0 P. Kaderábek (15), 3-0 J. Locadia (25) Sambata 02...

Germania: Bundesliga - Etapa 9

Germania: Bundesliga - Etapa 9 Vineri 25 octombrie 2019 25.10.2019, 21:30 Mainz - FC Köln 3-1 Au marcat: 0-1 Simon Terodde (14), 1-1 Jean-Paul Boëtius (22), 2-1 Robin Quaison (57), 3-1...

Germania: Bundesliga - Etapa 8

Germania: Bundesliga - Etapa 8 Vineri 18 octombrie 2019 18.10.2019, 21:30 Frankfurt - Leverkusen 3-0 Au marcat: 1-0 Gonçalo Paciência (4), 2-0 Gonçalo...

Germania: Bundesliga - Etapa 7

Germania: Bundesliga - Etapa 7 Vineri 04 octombrie 2019 04.10.2019, 21:30 Hertha Berlin - Fortuna Düsseldorf 3-1 Au marcat: 0-1 Rouwen Hennings (32), 1-1 Vedad Ibiševic (37), 2-1 Javairo...

Germania: Bundesliga - Etapa 6

Germania: Bundesliga - Etapa 6 Vineri 27 septembrie 2019 27.09.2019, 21:30 Union Berlin - Eintracht Frankfurt 1-2 Au marcat: 0-1 Dost (49), 0-2 André Silva (63), 1-2 Ujah (85) Sambata...

Germania: Bundesliga - Etapa 5

Germania: Bundesliga - Etapa 5 Vineri 20 septembrie 2019 20.09.2019, 21:30 Schalke 04 - Mainz 2-1 Au marcat: 1-0 Suat Serdar (36), 1-1 Karim Onisiwo (75), 2-1 Amine Harit (89) Sambata...

Germania: Bundesliga - Etapa 3

Germania: Bundesliga - Etapa 3 Vineri 13 septembrie 2019   Fortuna Düsseldorf - Wolfsburg 1-1 Au marcat: 1-0 Niko Giesselmann (16), 1-1 Wout Weghorst (29)   Sambata 14 septembrie 2019  ...

Germania: Bundesliga - Etapa 3

 Germania: Bundesliga - Etapa 3   Vineri 30 august 2019   30.08.2019, 21:30  Borussia - RB Leipzig 1-3 Au marcat: 0-1 Timo Werner (38), 0-2 Timo Werner (48), 1-2 Breel Embolo (90+1), 1-3...

Germania: Bundesliga - Etapa 2

Germania: Bundesliga - Etapa 2 Vineri 23 august 2019   23.08.2019, 21:30 FC Köln - Dortmund 1-3 Au marcat: 1-0 Dominick Drexler (29), 1-1 Jadon Sancho (70), 1-2 Achraf Hakimi (96), 1-3...

Germania: Bundesliga - Etapa 34

Sambata 18 mai 2019   18.05.2019, 16:30 Bayern München - Eintracht Frankfurt 5 - 1 (1-0) Au marcat: 1-0 Coman (4), 1-1 Haller (50), 2-1 Alaba (53), 3-1 Sanches (58), 4-1...




Top News

-Remember: Romania - Slovacia 1994

-Liga 1 - Etapa 16: Rezultate şi marcatori

-Anglia: Premier League - Etapa 12

-Franta: Ligue 1 - Etapa 13

-Germania: Bundesliga - Etapa 11

-Italia: Seria A - Etapa 12

-Spania: Primera Division - Etapa 13




Care este echpa ta preferată din Germania?
FC Bayern München
Hamburger SV
Borussia Dortmund
VfB Stuttgart
SV Werder Bremen
FC Schalke 04 Gelsenkirchen
Eintracht Frankfurt
Borussia Mönchengladbach
1. FC Köln
1. FC Kaiserslautern
Bayer 04 Leverkusen
Hertha BSC Berlin
Karlsruher SC
1. FC Nürnberg
TSV 1860 München
VfL Bochum
TSV Alemannia Aachen
FC Sankt Pauli Hamburg
SV Hannover 96
VfL Wolfsburg
  » rezultate   » arhiva

S-au nascut azi

Alexandru Fronea
România
86 ani

Boris Živković
Croația
44 ani

Cristian Petre
România
52 ani

Diego Gaúcho
Brazilia
38 ani

Drissa Diarrassouba
Coasta de Fildeş
25 ani

Isaiah Osbourne
Anglia
32 ani

John Heitinga
Olanda
36 ani

Josemi
Spania
40 ani

Kalu Uche
Nigeria
37 ani

Lucian Marinof
România
59 ani

Mario Galinović
Croația
43 ani

Octavian Ursu
România
25 ani

Ousman Thiandoum
Senegal
41 ani

Patrick Mboma
Camerun
49 ani

Patrick Osiako
Kenya
33 ani

Paulo Dybala
Argentina
26 ani

Petre Grigoraș
România
55 ani

Robert Pecl
Austria
54 ani

Rui Miguel
Portugalia
36 ani

Sérgio Conceição
Portugalia
45 ani

Sorin Henzel
România
52 ani

Uli Stielike
Germania
65 ani

Volodymyr Yezerskiy
Ucraina
43 ani

Zlatko Kranjčar
Croația
63 ani


Liga 1
Steaua Bucuresti ASA CFR Cluj
CS Universitatea Gaz Metan Mediaș
Dinamo FC Botosani Pandurii
CSM Iasi Viitorul Constanta
Concordia Chiajna
-

Arhiva Stiri Romanian Soccer
L M M J V S D
        1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30  


2019-2020


Liga 1 2019-2020
08.11.2019 Astra Giurgiu FC Voluntari C
08.11.2019 FC Hermannstadt FC Viitorul C
09.11.2019 Academica Clinceni CSM Politehnica Iaşi C
09.11.2019 Chindia Târgoviște Universitatea Craiova C
09.11.2019 FC Botoșani Fotbal Club FCSB C
10.11.2019 Sepsi Sfântu Gheorghe Gaz Metan Mediaş C
10.11.2019 Dinamo București CFR 1907 Cluj C


1. CFR 1907 Cluj 31
2. FC Viitorul 29
3. Astra Giurgiu 28
4. Universitatea Craiova 28
5. Fotbal Club FCSB 27
6. Gaz Metan Mediaş 26
7. FC Botoșani 22
8. CSM Politehnica Iaşi 21
9. Dinamo București 21
10. Chindia Târgoviște 17
11. Sepsi Sfântu Gheorghe 16
12. Academica Clinceni 14
13. FC Hermannstadt 14
14. FC Voluntari 7
Clasament 2019-2020

Liga 2


Liga 2
12.11.2019 Pandurii Târgu-Jiu
-
Daco-Getica București   C
12.11.2019 Petrolul Ploiești Viitorul Târgu-Jiu C
13.11.2019 Dunărea Călărași FC Argeș Pitești C
13.11.2019 Metaloglobus București SSC Farul Constanţa C
13.11.2019 AFK Csíkszereda CSM Reșița C
13.11.2019 Ripensia Timișoara ASU Poli Timişoara C
13.11.2019 Sportul Snagov Turris Oltul Turnu-Măgurele C
13.11.2019 UTA Arad Gloria Buzău C
13.11.2019 Universitatea Cluj Concordia Chiajna C
13.11.2019 CS Mioveni Rapid București C


1. UTA Arad 31
2. CS Mioveni 30
3. Petrolul Ploiești 28
4. Turris Oltul Turnu-Măgurele 27
5. Metaloglobus București 26
6. Rapid București 25
7. SSC Farul Constanţa 25
8. FC Argeș Pitești 25
9. ASU Poli Timişoara 21
10. Viitorul Târgu-Jiu 21
11. AFK Csíkszereda 21
12. Universitatea Cluj 20
13. Gloria Buzău 20
14. Dunărea Călărași 19
15. Concordia Chiajna 19
16. Ripensia Timișoara 19
17. CSM Reșița 16
18. Sportul Snagov 8
19. Pandurii Târgu-Jiu 7
20. Daco-Getica București 0
Clasament Liga 2

C1


Liga 3 C1
08.11.2019 Aerostar Bacău Știința Miroslava C
08.11.2019 CSM Foșcani Oțelul Galați C
08.11.2019 FC Botoşani II KSE Târgu-Secuiesc C
08.11.2019 FC Ozana Târgu-Neamţ Sporting Liești C
08.11.2019 CSM Ceahlăul Piatra-Neamţ Bucovina Rădăuți C
08.11.2019 CSM Pașcani Şomuz Fălticeni C
08.11.2019 CSU Galați CSM Bacău C
08.11.2019 Foresta Suceava Huşana Huşi C


1. Aerostar Bacău 33
2. CSM Ceahlăul Piatra-Neamţ 28
3. Foresta Suceava 26
4. Bucovina Rădăuți 25
5. Oțelul Galați 25
6. CSM Foșcani 21
7. FC Ozana Târgu-Neamţ 20
8. Știința Miroslava 17
9. FC Botoşani II 15
10. Şomuz Fălticeni 13
11. Huşana Huşi 13
12. CSU Galați 9
13. CSM Bacău 9
14. Sporting Liești 9
15. KSE Târgu-Secuiesc 8
16. CSM Pașcani 0
Clasament C1

C2


Liga 3 C2
08.11.2019 CS Tunari CSM Medgidia C
08.11.2019 Dacia Unirea Brăila Agricola Borcea C
08.11.2019 Viitorul Ianca CS Afumați C
08.11.2019 Metalul Buzău Unirea Slobozia C
08.11.2019 Recolta Gheorghe Doja Axiopolis Sport Cernavodă C
08.11.2019 Fotbal Club FCSB II CS Făurei C
08.11.2019 Mostiştea Ulmu SC Popeşti Leordeni C
08.11.2019 Poseidon Limanu 2 Mai Înainte Modelu C


1. Unirea Slobozia 30
2. Mostiştea Ulmu 29
3. CS Afumați 27
4. Înainte Modelu 26
5. CS Tunari 24
6. Metalul Buzău 20
7. Viitorul Ianca 19
8. SC Popeşti Leordeni 18
9. CS Făurei 16
10. Poseidon Limanu 2 Mai 11
11. Agricola Borcea 11
12. CSM Medgidia 11
13. Fotbal Club FCSB II 9
14. Dacia Unirea Brăila 7
15. Axiopolis Sport Cernavodă 6
16. Recolta Gheorghe Doja 2
Clasament C2

C3


Liga 3 C3
08.11.2019 Progresul Spartac București Astra Giurgiu II C
08.11.2019 CSM Alexandria Tractorul Cetate C
08.11.2019 FC Brașov Sporting Roșiori-de-Vede C
08.11.2019 FC Pucioasa Olimpic Cetate Râşnov C
08.11.2019 CS Blejoi Unirea Bascov C
08.11.2019 Vediţa Coloneşti CS Balotești C
08.11.2019 CSM Slatina CS Universitatea Craiova II C
08.11.2019 Flacăra Moreni FC Voluntari II C


1. Progresul Spartac București 25
2. CSM Slatina 25
3. CSM Alexandria 22
4. CS Universitatea Craiova II 21
5. Flacăra Moreni 21
6. Vediţa Coloneşti 20
7. Unirea Bascov 19
8. Olimpic Cetate Râşnov 18
9. CS Blejoi 16
10. FC Voluntari II 15
11. FC Brașov 13
12. CS Balotești 11
13. Astra Giurgiu II 10
14. Tractorul Cetate 10
15. FC Pucioasa 9
16. Sporting Roșiori-de-Vede 8
Clasament C3

C4


Liga 3 C4
08.11.2019 ACS Poli Timișoara Cetate Deva C
08.11.2019 Crișul Chișineu-Criș Gloria Lunca Teuz Cernei C
08.11.2019 Fortuna Becicherecu-Mic CS Hunedoara C
08.11.2019 Progresul Pecica Flacăra Horezu C
08.11.2019 Comunal Dumbrăviţa Universitatea Craiova C
08.11.2019 CSC Ghiroda şi Giarmata Vii ACSO Filiaşi C
08.11.2019 Viitorul Dăeşti Gilortul Târgu-Cărbuneşti C
08.11.2019 CS Național Sebiș Șoimii Lipova C


1. Universitatea Craiova 32
2. Progresul Pecica 22
3. Crișul Chișineu-Criș 21
4. CSC Ghiroda şi Giarmata Vii 19
5. Șoimii Lipova 19
6. Comunal Dumbrăviţa 19
7. Fortuna Becicherecu-Mic 19
8. Viitorul Dăeşti 18
9. Flacăra Horezu 17
10. CS Hunedoara 16
11. CS Național Sebiș 14
12. Gloria Lunca Teuz Cernei 12
13. Cetate Deva 12
14. ACSO Filiaşi 11
15. ACS Poli Timișoara 8
16. Gilortul Târgu-Cărbuneşti 5
Clasament C4

C5


Liga 3 C5
08.11.2019 Unirea Dej Sănătatea Cluj C
08.11.2019 Unirea Alba-Iulia AFC Odorheiu-Secuiesc C
08.11.2019 SCM Zalău Luceafărul Oradea C
08.11.2019 Viitorul Şelimbăr Industria Galda de Jos C
08.11.2019 Gloria Bistrița Minaur Baia-Mare C
08.11.2019 Avântul Reghin Metalurgistul Cugir C
08.11.2019 CS Sânmartin ACS Comuna Recea C
08.11.2019 CFR 1907 Cluj II Arieșul Turda C


1. ACS Comuna Recea 27
2. Luceafărul Oradea 26
3. Minaur Baia-Mare 23
4. Arieșul Turda 20
5. CS Sânmartin 19
6. Metalurgistul Cugir 17
7. Sănătatea Cluj 16
8. Viitorul Şelimbăr 16
9. Unirea Dej 16
10. CFR 1907 Cluj II 15
11. Gloria Bistrița 15
12. Unirea Alba-Iulia 12
13. Avântul Reghin 12
14. AFC Odorheiu-Secuiesc 10
15. SCM Zalău 9
16. Industria Galda de Jos 8
Clasament C5

Decizie ONJN nr.1046/19.06.2017