Liga 1
Romanian Soccer  Cauta in Romanian Soccer
Romanian Soccer
Nationala Romaniei
 

FOTBAL INTERNATIONAL

-

UK Anglia:Premier League

-

Clasament Premier League

-

Clasament Championship

-

IT Italia: Serie A

-

Clasament Serie A Italia

-

Clasament Serie B Italia

-

SP Spain:Primera División

-

Clasament Primera Division

-

DE Germania: Bundesliga

-

Clasament Bundesliga

-

Clasament Zweite Bundesliga

-

FR Franta: Ligue 1

-

Clasament Ligue 1

-

PO Portugalia: Liga Sagres

-

Clasament Portugalia

-

OL Olanda: Eredivisie

-

Clasament Olanda

-

BE Belgia: Jupiler League

-

Clasament Belgia

-

TU Turcia: Süper Lig

-

Clasament Turcia

-

GR Grecia:Ethniki Katigoria

-

RU Rusia: Premier League

-

Clasament Rusia

-

UC Ucraina: Vyscha Liga

-

ball America de Sud

-

ball Africa

-

Cupa Africii pe Natiuni

-

ball Asia

-


Germania: Bundesliga 01.09.2019 - 00:05

Germania: Bundesliga - Etapa 3

Germania: Bundesliga - Etapa 3
 Germania: Bundesliga - Etapa 3
 
Vineri 30 august 2019
 
30.08.2019, 21:30 
Borussia - RB Leipzig 1-3
Au marcat: 0-1 Timo Werner (38), 0-2 Timo Werner (48), 1-2 Breel Embolo (90+1), 1-3 Timo Werner (90+4)
 
Sambata 31 august 2019

31.08.2019, 16:30
Bayern München - Mainz 6-1 
Au marcat: 0-1 Jean-Paul Boëtius (6), 1-1 Benjamin Pavard (36), 2-1 David Alaba (45+1), 3-1 Ivan Perišić (54), 4-1 Kingsley Coman (64), 5-1 Robert Lewandowski (78), 6-1 Alphonso Davies (80)
 
31.08.2019, 16:30
Leverkusen - Hoffenheim 0-0
Au marcat: -
 
31.08.2019, 16:30
Wolfsburg - Paderborn 1-1
Au marcat: 0-1 Cauly Oliveira Souza (12), 1-1 Josip Brekalo (56)
 
31.08.2019, 16:30
Freiburg - FC Köln 1-2
Au marcat: 1-0 Rafael Czichos (40), 1-1 Anthony Modeste (52), 1-2 Ellyes Skhiri (90+2)
 
31.08.2019, 16:30
Schalke 04 - Hertha Berlin 3-0 
Au marcat: 1-0 Niklas Stark (38), 2-0 Karim Rekik (48), 3-0 Jonjoe Kenny (85)
 
31.08.2019, 19:30
Union Berlin - Dortmund 3-1
Au marcat: 1-0 Marius Bülter (22), 1-1 Paco Alcácer (25), 2-1 Marius Bülter (50), 3-1 Sebastian Andersson (75)
 
Duminica septembrie 2019
 
01.09.2019, 16:30
Werder Bremen - Augsburg 3-2
Au marcat: 1-0 Yuya Ōsako (6), 1-1 Ruben Vargas (12), 2-1 Joshua Sargent (21), 2-2 Ruben Vargas (47), 3-2 Yuya Ōsako (67)
 
01.09.2019, 19:00
Frankfurt - Fortuna Düsseldorf 2-1
Au marcat: 0-1 Rouwen Hennings (36), 1-1 Bas Dost (57), 2-1 Gonçalo Paciência (86)

Etapa urmatoare (13.09.2019 - 15.09.2019)
Fortuna Düsseldorf - Wolfsburg  
Dortmund - Leverkusen  
Mainz - Hertha Berlin  
Augsburg - Frankfurt  
FC Köln - Borussia 
Union Berlin - Werder Bremen  
RB Leipzig - Bayern München  
Hoffenheim - Freiburg  
Paderborn - Schalke 04 
 








» Clasament Germania - Bundesliga
» Clasament Zweite Bundesliga
Comenteaza

Ultimele stiri - Germania: Bundesliga

Germania - Bundesliga - Etapa 34

Bayern München a jucat în ultima etapă din Bundesliga la Wolfsburg şi chiar dacă era deja campioană, a câştigat cu scorul de 4-0. Echipa antrenată de Hans-Dieter...

Germania - Bundesliga - Etapa 33

Campioana Bayern München a obţinut sâmbătă cea de-a 25-a victorie din acest sezon, învingând-o acasă pe "Allianz Arena" cu scorul de 3-1...

Germania - Bundesliga - Etapa 32

Aşa cum era de aşteptat, Bayern München a învins-o pe Werder Bremen şi a câştigat al 8-lea său titlul consecutiv în Bundesliga. "Die Roten" au 10p avans faţă de ocupanta...

Germania - Bundesliga - Etapa 31

RB Leipzig şi-a consolidat locul 3 în campionatul Germaniei, după 2-0, cu TSG 1899 Hoffenheim şi şi-a cam asigurat calificarea în Liga Campionilor. Locurile 1 şi 2 vor fi ocupate de Bayern...

Germania - Bundesliga - Etapa 30

Cel mai interesant meci al etapei a 30-a din campionatul Germaniei, va fi cel de pe "BayArena", în care se vor întâlni Bayer Leverkusen, care luptă pentru a se clasa pe un loc de...

Germania - Bundesliga - Etapa 29

Bayern München a învins-o în etapa trecută cu 1-0 în deplasare pe Borussia Dortmund şi este practic campioană. Bavarezii au un moral excelent după ce au câştigat "Der Klassiker"...

Germania - Bundesliga - Etapa 28

Cel mai aşteptat meci al etapei a 28-a a fost Borussia Dortmund - Bayern München. "Der Klassiker" a fost câştigat de bavarezi, cu scorul de 1-0, care s-au distanţat la 7 puncte,...

Germania - Bundesliga - Etapa 27

27 de goluri s-au marcat în etapa a 26-a din Bundesliga, prima de după o pauză de două luni cauzată de pandemia de coronavirus. În acest weekend se va juca etapa cu numărul 27, cele mai...

Germania - Bundesliga - Etapa 26

Campionatul de fotbal al Germaniei, suspendat la jumătatea lunii martie din cauza măsurilor de izolare impuse pentru stoparea pandemiei de coronavirus, va fi reluat sâmbătă, 16 mai, cu...

Se va relua Bundesliga pe 9 mai?

Publicaţia germană Bild a anunţat că Bundesliga s-ar putea relua pe data de 9 mai, însă meciurile se vor disputa fără spectatori. Ultimul meci din campionatul Germaniei a avut loc pe 11...

Germania: Bundesliga - Etapa 26

Germania: Bundesliga - Etapa 26 Vineri 13 martie 2020 13.03.2020, 21:30 Düsseldorf AMAN Paderborn Au marcat: Sambata 14 martie 2020 14.03.2020, 16:30 Dortmund AMAN Schalke...



Top News

-Italia - Serie A - Etapa 31

-Liga 1 - Etapa 6 play-off & Etapa 8 play-out: Rezultate şi marcatori

-Anglia - Premier League - Etapa 33

-Spania - La Liga - Etapa 34

-Italia - Serie A - Etapa 30

-Liga 2, Etapa 1, play-off: Turris Oltul Turnu Măgurele - FC Argeş 0-0

-Liga 1 - Etapa 7 play-out: Rezultate şi marcatori




Care este echpa ta preferată din Germania?
FC Bayern München
Hamburger SV
Borussia Dortmund
VfB Stuttgart
SV Werder Bremen
FC Schalke 04 Gelsenkirchen
Eintracht Frankfurt
Borussia Mönchengladbach
1. FC Köln
1. FC Kaiserslautern
Bayer 04 Leverkusen
Hertha BSC Berlin
Karlsruher SC
1. FC Nürnberg
TSV 1860 München
VfL Bochum
TSV Alemannia Aachen
FC Sankt Pauli Hamburg
SV Hannover 96
VfL Wolfsburg
  » rezultate   » arhiva

S-au nascut azi

Amir Natkho
Rusia
24 ani

Andrei Şulea
România
29 ani

Ashley Young
Anglia
35 ani

Baže Ilijoski
Macedonia
36 ani

Bratislav Punoševac
Serbia
33 ani

Doru Dudiță
România
43 ani

Fábio
Brazilia
30 ani

Florin Lungu
România
40 ani

Gadio Demba
Senegal
35 ani

Gary Kelly
Irlanda
46 ani

Gianluca Vialli
Italia
56 ani

Kōji Nakata
Japonia
41 ani

Marin Condescu
România
63 ani

Raul Rusescu
România
32 ani

Sébastien Bassong
Camerun
34 ani

Yordan Letchkov
Bulgaria
53 ani


Liga 1
Steaua Bucuresti ASA CFR Cluj
CS Universitatea Gaz Metan Mediaș
Dinamo FC Botosani Pandurii
CSM Iasi Viitorul Constanta
Concordia Chiajna
-

Arhiva Stiri Romanian Soccer
L M M J V S D
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31    


2019-2020


Liga 1 2019-2020
22.02.2020 FC Voluntari FC Hermannstadt C
22.02.2020 Fotbal Club FCSB Chindia Târgoviște C
23.02.2020 FC Viitorul Academica Clinceni C
23.02.2020 Gaz Metan Mediaş Dinamo București C
23.02.2020 Astra Giurgiu Sepsi Sfântu Gheorghe C
23.02.2020 Universitatea Craiova CFR 1907 Cluj C
24.02.2020 FC Botoșani CSM Politehnica Iaşi C


1. CFR 1907 Cluj 52
2. Universitatea Craiova 46
3. FC Botoșani 45
4. Fotbal Club FCSB 44
5. Gaz Metan Mediaş 43
6. Astra Giurgiu 42
7. FC Viitorul 40
8. Dinamo București 34
9. Sepsi Sfântu Gheorghe 33
10. FC Hermannstadt 25
11. Chindia Târgoviște 25
12. CSM Politehnica Iaşi 22
13. Academica Clinceni 22
14. FC Voluntari 20
Clasament 2019-2020

Play-off


Liga 1 Play-off
03.07.2020 Gaz Metan Mediaș Universitatea Craiova C
04.07.2020 Fotbal Club FCSB FC Botoșani C
05.07.2020 Astra Giurgiu CFR 1907 Cluj C


1. Universitatea Craiova 38
2. CFR 1907 Cluj 37
3. Astra Giurgiu 29
4. Fotbal Club FCSB 28
5. FC Botoșani 28
6. Gaz Metan Mediaș 25
Clasament Play-off

Play-out


Liga 1 Play-out
05.07.2020 CSM Politehnica Iaşi Sepsi Sfântu Gheorghe C
05.07.2020 Academica Clinceni Dinamo București C
06.07.2020 Chindia Târgoviște FC Hermannstadt C
06.07.2020 FC Voluntari FC Viitorul C


1. FC Viitorul 35
2. FC Voluntari 28
3. Academica Clinceni 26
4. FC Hermannstadt 24
5. Sepsi Sfântu Gheorghe 24
6. CSM Politehnica Iaşi 21
7. Dinamo București 20
8. Chindia Târgoviște 17
Clasament Play-out

Liga 2


Liga 2
13.03.2020 Dunărea Călărași Sportul Snagov C
13.03.2020 FC Argeș Pitești
-
Daco-Getica București ANULAT C
13.03.2020 AFK Csíkszereda
18:00
SSC Farul Constanţa   C
14.03.2020 Metaloglobus București
11:00
CS Mioveni   C
14.03.2020 Gloria Buzău
11:00
Pandurii Târgu-Jiu   C
14.03.2020 CSM Reșița
11:00
Concordia Chiajna   C
14.03.2020 UTA Arad
15:00
Universitatea Cluj   C
14.03.2020 ASU Poli Timişoara
15:00
Turris Oltul Turnu-Măgurele   C
15.03.2020 Petrolul Ploiești
11:00
Ripensia Timișoara   C
15.03.2020 Viitorul Târgu-Jiu
15:30
Rapid București   C


1. UTA Arad 50
2. CS Mioveni 39
3. Turris Oltul Turnu-Măgurele 39
4. FC Argeș Pitești 38
5. Petrolul Ploiești 38
6. Rapid București 37
7. Metaloglobus București 37
8. Dunărea Călărași 34
9. Gloria Buzău 33
10. SSC Farul Constanţa 33
11. Viitorul Târgu-Jiu 33
12. ASU Poli Timişoara 32
13. Ripensia Timișoara 28
14. Universitatea Cluj 26
15. CSM Reșița 24
16. Concordia Chiajna 24
17. AFK Csíkszereda 24
18. Sportul Snagov 9
19. Pandurii Târgu-Jiu 8
20. Daco-Getica București 0
Clasament Liga 2

C1


Liga 3 C1
06.03.2020 Aerostar Bacău FC Botoşani II C
06.03.2020 KSE Târgu-Secuiesc CSU Galați C
07.03.2020 CSM Foșcani FC Ozana Târgu-Neamţ C
07.03.2020 Știința Miroslava CSM Ceahlăul Piatra-Neamţ C
07.03.2020 Oțelul Galați CSM Pașcani C
07.03.2020 Sporting Liești Foresta Suceava C
07.03.2020 Bucovina Rădăuți Huşana Huşi C
07.03.2020 Şomuz Fălticeni CSM Bacău C


1. Aerostar Bacău 42
2. Foresta Suceava 35
3. CSM Ceahlăul Piatra-Neamţ 33
4. Bucovina Rădăuți 32
5. CSM Foșcani 30
6. Oțelul Galați 30
7. Știința Miroslava 29
8. FC Ozana Târgu-Neamţ 23
9. Şomuz Fălticeni 20
10. Sporting Liești 19
11. KSE Târgu-Secuiesc 17
12. Huşana Huşi 17
13. FC Botoşani II 16
14. CSU Galați 10
15. CSM Bacău 9
16. CSM Pașcani 0
Clasament C1

C2


Liga 3 C2
06.03.2020 Dacia Unirea Brăila Metalul Buzău C
07.03.2020 CS Tunari Viitorul Ianca C
07.03.2020 CSM Medgidia Recolta Gheorghe Doja C
07.03.2020 Agricola Borcea Fotbal Club FCSB II C
07.03.2020 CS Afumați Mostiştea Ulmu C
07.03.2020 Unirea Slobozia Poseidon Limanu 2 Mai C
07.03.2020 Axiopolis Sport Cernavodă Înainte Modelu C
07.03.2020 CS Făurei SC Popeşti Leordeni C


1. Unirea Slobozia 40
2. Mostiştea Ulmu 37
3. CS Afumați 36
4. CS Tunari 36
5. Înainte Modelu 26
6. SC Popeşti Leordeni 25
7. Viitorul Ianca 25
8. Metalul Buzău 23
9. CS Făurei 21
10. Agricola Borcea 21
11. Poseidon Limanu 2 Mai 20
12. CSM Medgidia 15
13. Axiopolis Sport Cernavodă 12
14. Dacia Unirea Brăila 11
15. Fotbal Club FCSB II 10
16. Recolta Gheorghe Doja 2
Clasament C2

C3


Liga 3 C3
06.03.2020 CSM Alexandria FC Pucioasa C
06.03.2020 Astra Giurgiu II CS Blejoi C
06.03.2020 Tractorul Cetate Vediţa Coloneşti C
06.03.2020 Unirea Bascov FC Voluntari II C
06.03.2020 CS Balotești CS Universitatea Craiova II C
07.03.2020 Progresul Spartac București FC Brașov C
07.03.2020 Sporting Roșiori-de-Vede CSM Slatina C
07.03.2020 Olimpic Cetate Râşnov Flacăra Moreni C


1. Progresul Spartac București 37
2. CSM Slatina 37
3. Flacăra Moreni 30
4. CSM Alexandria 28
5. CS Universitatea Craiova II 27
6. Vediţa Coloneşti 27
7. Unirea Bascov 22
8. CS Blejoi 22
9. Olimpic Cetate Râşnov 21
10. FC Voluntari II 21
11. FC Brașov 19
12. FC Pucioasa 18
13. Astra Giurgiu II 16
14. CS Balotești 14
15. Tractorul Cetate 10
16. Sporting Roșiori-de-Vede 9
Clasament C3

C4


Liga 3 C4
06.03.2020 ACS Poli Timișoara Fortuna Becicherecu-Mic C
06.03.2020 Cetate Deva Comunal Dumbrăviţa C
06.03.2020 Flacăra Horezu CS Național Sebiș C
06.03.2020 Universitatea Craiova Șoimii Lipova C
07.03.2020 Crișul Chișineu-Criș Progresul Pecica C
07.03.2020 Gloria Lunca Teuz Cernei CSC Ghiroda şi Giarmata Vii C
07.03.2020 CS Hunedoara Viitorul Dăeşti C
07.03.2020 ACSO Filiaşi Gilortul Târgu-Cărbuneşti C


1. Universitatea Craiova 42
2. Șoimii Lipova 29
3. Crișul Chișineu-Criș 29
4. Flacăra Horezu 27
5. Progresul Pecica 26
6. Comunal Dumbrăviţa 23
7. CS Hunedoara 23
8. CSC Ghiroda şi Giarmata Vii 21
9. Fortuna Becicherecu-Mic 20
10. Viitorul Dăeşti 20
11. Gloria Lunca Teuz Cernei 19
12. Cetate Deva 18
13. CS Național Sebiș 17
14. ACSO Filiaşi 15
15. Gilortul Târgu-Cărbuneşti 11
16. ACS Poli Timișoara 11
Clasament C4

C5


Liga 3 C5
06.03.2020 Unirea Dej SCM Zalău C
06.03.2020 Sănătatea Cluj Gloria Bistrița C
06.03.2020 AFC Odorheiu-Secuiesc Avântul Reghin C
07.03.2020 Unirea Alba-Iulia Viitorul Şelimbăr C
07.03.2020 Luceafărul Oradea CS Sânmartin C
07.03.2020 Industria Galda de Jos CFR 1907 Cluj II C
07.03.2020 Minaur Baia-Mare Arieșul Turda C
07.03.2020 Metalurgistul Cugir ACS Comuna Recea C


1. ACS Comuna Recea 35
2. Minaur Baia-Mare 33
3. Viitorul Şelimbăr 28
4. Metalurgistul Cugir 27
5. Luceafărul Oradea 26
6. CS Sânmartin 25
7. Gloria Bistrița 25
8. Avântul Reghin 22
9. Arieșul Turda 22
10. Unirea Dej 21
11. Sănătatea Cluj 20
12. Unirea Alba-Iulia 16
13. SCM Zalău 15
14. CFR 1907 Cluj II 15
15. Industria Galda de Jos 11
16. AFC Odorheiu-Secuiesc 10
Clasament C5

Decizie ONJN nr.1046/19.06.2017