Liga 1
Romanian Soccer  Cauta in Romanian Soccer
Romanian Soccer
Nationala Romaniei
 

FOTBAL INTERNATIONAL

-

UK Anglia:Premier League

-

Clasament Premier League

-

Clasament Championship

-

IT Italia: Serie A

-

Clasament Serie A Italia

-

Clasament Serie B Italia

-

SP Spain:Primera División

-

Clasament Primera Division

-

DE Germania: Bundesliga

-

Clasament Bundesliga

-

Clasament Zweite Bundesliga

-

FR Franta: Ligue 1

-

Clasament Ligue 1

-

PO Portugalia: Liga Sagres

-

Clasament Portugalia

-

OL Olanda: Eredivisie

-

Clasament Olanda

-

BE Belgia: Jupiler League

-

Clasament Belgia

-

TU Turcia: Süper Lig

-

Clasament Turcia

-

GR Grecia:Ethniki Katigoria

-

RU Rusia: Premier League

-

Clasament Rusia

-

UC Ucraina: Vyscha Liga

-

ball America de Sud

-

ball Africa

-

Cupa Africii pe Natiuni

-

ball Asia

-


Germania: Bundesliga 06.12.2019 - 00:19

Germania: Bundesliga - Etapa 14

Germania: Bundesliga - Etapa 14
Germania: Bundesliga - Etapa 14


Vineri 06 decembrie 2019

06.12.2019, 21:30
Frankfurt - Hertha Berlin 2-2
Au marcat:
0-1 Dodi Lukebakio (30), 0-2 Marko Grujic (63), 1-2 Martin Hinteregger (65), 2-2 Sebastian Rode (86)

Sambata 07 decembrie 2019

07.12.2019, 16:30
Dortmund - Fortuna Düsseldorf 5-0
Au marcat:
1-0 Marco Reus (42), 2-0 Thorgan Hazard (58), 3-0 Jadon Sancho (63), 4-0 Jadon Sancho (70), 5-0 Jadon Sancho (70+4)

07.12.2019, 16:30
RB Leipzig - Hoffenheim 3-1
Au marcat:
1-0 Timo Werner (11), 2-0 Timo Werner (52 penalty), 3-0 Marcel Sabitzer (83), 3-1 Ermin Bicakcic (89)

07.12.2019, 16:30
Borussia Mönch… - Bayern München 2-1
Au marcat:
0-1 Ivan Perišic (49), 1-1 Ramy Bensebaini (60), 2-1 Ramy Bensebaini (90+2 penalty)

07.12.2019, 16:30
Freiburg - Wolfsburg 1-0
A marcat:
1-0 Jonathan Schmid (85)

07.12.2019, 16:30
Augsburg - Mainz 2-1
Au marcat:
0-1 Levin Öztunali (15), 1-1 Marco Richter (41), 2-1 Florian Niederlechner (65 penalty)

07.12.2019, 19:30
Leverkusen - Schalke 04 2-1
Au marcat:
1-0 Lucas Alario (15), 2-0 Lucas Alario (81), 2-1 Benito Raman (82)

Duminica 08 decembrie 2019

08.12.2019, 16:30
Union Berlin - FC Köln 2-0
Au marcat:
1-0 Sebastian Andersson (33), 2-0 Sebastian Andersson (50)

08.12.2019, 19:00
Werder Bremen - Paderborn 0-1
A marcat:
0-1 Sven Michel (90)

Clasament Bundesliga
Etapa urmatoare (13.12.2019 - 15.12.2019)
Hoffenheim - Augsburg
Bayern München - Werder Bremen
Hertha Berlin - Freiburg
Mainz - Dortmund
FC Köln - Leverkusen
Paderborn - Union Berlin
Fortuna Düsseldorf - RB Leipzig
Wolfsburg - Borussia Mönch…
Schalke 04 - Frankfurt








» Clasament Germania - Bundesliga
» Clasament Zweite Bundesliga
Comenteaza

Ultimele stiri - Germania: Bundesliga

Germania: Bundesliga - Etapa 18

Germania: Bundesliga - Etapa 18 Vineri 17 ianuarie 2020 17.01.2020, 21:30 Schalke 04 - Borussia Mönchengladbach2-0 Au marcat:  1-0 Suat Serdar (48), 2-0 Michael Gregoritsch (58)...

Germania: Bundesliga - Etapa 17

Germania: Bundesliga - Etapa 18 Vineri 20 decembrie 2019 20.12.2019, 21:30 Hoffenheim - Dortmund 2-1 AU marcat: 0-1 Mario Götze (16), 1-1 Sargis Adamyan (79), 2-1 Andrej Kramaric (87)...

Germania: Bundesliga - Etapa 16

Germania: Bundesliga - Etapa 16 Marti 17 decembrie 2019 17.12.2019, 19:30 Werder Bremen - Mainz 0-5 Au marcat: 0-1 Robin Quaison (11), 0-2 Jirí Pavlenka (15), 0-3 Robin Quaison (19), 0-4...

Germania: Bundesliga - Etapa 15

Germania: Bundesliga - Etapa 15 Vineri 13 decembrie 2019 13.12.2019, 21:30 Hoffenheim - Augsburg 2-4 Au marcat: 0-1 Philipp Max (11), 1-1 Robert Skov (14), 1-2 Philipp Max (51 penalty), 1-3...

Germania: Bundesliga - Etapa 13

Germania: Bundesliga - Etapa 13 Vineri 29 noiembrie 2019 29.11.2019, 21:30 Schalke 04 - Union Berlin 2-1 Au marcat: 1-0 Benito Raman (23), 1-1 Marcus Ingvartsen (36 penalty), 2-1 Suat...

Germania: Bundesliga - Etapa 12

Germania: Bundesliga - Etapa 12 Vineri 22 noiembrie 2019 22.11.2019, 21:30 Dortmund - Paderborn 3-3 Au marcat: 0-1 Streli Mamba (5), 0-2 Streli Mamba (37), 0-3 Gerrit Holtmann (43), 1-3...

Germania: Bundesliga - Etapa 11

Germania: Bundesliga - Etapa 11 Vineri 8 noiembrie 2019 08.11.2019, 21:30 FC Köln - Hoffenheim Au marcat: 1-0 J. Córdoba  (34), 1-1 Adamyan (48), 1-2  J. Locadia (90+8) Sambata 09...

Germania: Bundesliga - Etapa 10

Germania: Bundesliga - Etapa 10 Vineri 01 noiembrie 2019 01.11.2019, 21:30 Hoffenheim -  Paderborn 3-0 Au marcat: 1-0 R. Skov (2), 2-0 P. Kaderábek (15), 3-0 J. Locadia (25) Sambata 02...

Germania: Bundesliga - Etapa 9

Germania: Bundesliga - Etapa 9 Vineri 25 octombrie 2019 25.10.2019, 21:30 Mainz - FC Köln 3-1 Au marcat: 0-1 Simon Terodde (14), 1-1 Jean-Paul Boëtius (22), 2-1 Robin Quaison (57), 3-1...

Germania: Bundesliga - Etapa 8

Germania: Bundesliga - Etapa 8 Vineri 18 octombrie 2019 18.10.2019, 21:30 Frankfurt - Leverkusen 3-0 Au marcat: 1-0 Gonçalo Paciência (4), 2-0 Gonçalo...

Germania: Bundesliga - Etapa 7

Germania: Bundesliga - Etapa 7 Vineri 04 octombrie 2019 04.10.2019, 21:30 Hertha Berlin - Fortuna Düsseldorf 3-1 Au marcat: 0-1 Rouwen Hennings (32), 1-1 Vedad Ibiševic (37), 2-1 Javairo...




Top News

-Dinamo Bucuresti in 1960-61

-Dinamo Bucuresti in 1959-60

-Anglia: Premier League - Etapa 24

-Locul 12: Chindia

-Dinamo Bucuresti in 1958-59

-Locul 11: CSM Politehnica Iași

-Spania: Primera Division - Etapa 20




Care este echpa ta preferată din Germania?
FC Bayern München
Hamburger SV
Borussia Dortmund
VfB Stuttgart
SV Werder Bremen
FC Schalke 04 Gelsenkirchen
Eintracht Frankfurt
Borussia Mönchengladbach
1. FC Köln
1. FC Kaiserslautern
Bayer 04 Leverkusen
Hertha BSC Berlin
Karlsruher SC
1. FC Nürnberg
TSV 1860 München
VfL Bochum
TSV Alemannia Aachen
FC Sankt Pauli Hamburg
SV Hannover 96
VfL Wolfsburg
  » rezultate   » arhiva

S-au nascut azi

Alex Baumjohann
Germania
33 ani

Alexandru Dandea
România
32 ani

Andrei Dumitraș
România
32 ani

Arjen Robben
Olanda
36 ani

Bernard Diomède
Franța
46 ani

Birger Longueville
Belgia
29 ani

Brian Labone
Anglia
80 ani

Bruno Grigore
România
69 ani

Dragan Mrđa
Serbia
36 ani

Erich Obermayer
Austria
67 ani

Gheorghe Rohat
România
45 ani

Gustavo Morínigo
Paraguay
43 ani

Hamdi Marzouki
Tunisia
43 ani

Hugo Lopes
Portugalia
30 ani

Isaac Terrazas
Mexic
47 ani

Ivan Pecha
Slovacia
34 ani

James Chester
Anglia
31 ani

Jean Sony Alcenat
Haiti
34 ani

Kamil Biliński
Polonia
32 ani

Laurențiu Preda
România
38 ani

Maksym Imerekov
Ucraina
29 ani

Minja Popović
Serbia
37 ani

Moreno Torricelli
Italia
50 ani

Ovidiu Mordonu
România
50 ani

Paul Steiner
Germania
63 ani

Pedro Araya
Chile
78 ani

Rildo
Brazilia
78 ani

Rob Friend
Canada
39 ani

Rúben Bareño
Uruguay
76 ani

Rüdiger Schnuphase
RDG
66 ani

Rudolf Kotormány
România
109 ani

Valentin Ioviță
România
36 ani

Werner Krămer
Germania
80 ani

Yannick Rymenants
Belgia
31 ani


Liga 1
Steaua Bucuresti ASA CFR Cluj
CS Universitatea Gaz Metan Mediaș
Dinamo FC Botosani Pandurii
CSM Iasi Viitorul Constanta
Concordia Chiajna
-

Arhiva Stiri Romanian Soccer
L M M J V S D
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31    


2019-2020


Liga 1 2019-2020
19.12.2019 FC Botoșani Dinamo București C
20.12.2019 Astra Giurgiu Academica Clinceni C
20.12.2019 Gaz Metan Mediaş FC Viitorul C
21.12.2019 FC Hermannstadt CSM Politehnica Iaşi C
21.12.2019 FC Voluntari CFR 1907 Cluj C
22.12.2019 Sepsi Sfântu Gheorghe Chindia Târgoviște C
22.12.2019 Fotbal Club FCSB Universitatea Craiova C


1. CFR 1907 Cluj 44
2. Astra Giurgiu 40
3. Fotbal Club FCSB 39
4. Universitatea Craiova 37
5. Gaz Metan Mediaş 36
6. FC Viitorul 35
7. FC Botoșani 33
8. Sepsi Sfântu Gheorghe 28
9. Dinamo București 28
10. FC Hermannstadt 23
11. CSM Politehnica Iaşi 22
12. Chindia Târgoviște 21
13. Academica Clinceni 20
14. FC Voluntari 8
Clasament 2019-2020

Liga 2


Liga 2
06.12.2019 FC Argeș Pitești Sportul Snagov C
07.12.2019 Turris Oltul Turnu-Măgurele
-
Daco-Getica București ANULAT C
07.12.2019 Metaloglobus București AFK Csíkszereda C
07.12.2019 Gloria Buzău Ripensia Timișoara C
07.12.2019 CSM Reșița CS Mioveni C
07.12.2019 Dunărea Călărași SSC Farul Constanţa C
07.12.2019 ASU Poli Timişoara Pandurii Târgu-Jiu C
07.12.2019 Concordia Chiajna Rapid București C
08.12.2019 UTA Arad Petrolul Ploiești C
08.12.2019 Viitorul Târgu-Jiu Universitatea Cluj C


1. UTA Arad 41
2. CS Mioveni 37
3. Rapid București 35
4. FC Argeș Pitești 33
5. Turris Oltul Turnu-Măgurele 32
6. ASU Poli Timişoara 31
7. Metaloglobus București 31
8. Petrolul Ploiești 31
9. SSC Farul Constanţa 29
10. Gloria Buzău 28
11. Dunărea Călărași 27
12. Viitorul Târgu-Jiu 27
13. Universitatea Cluj 24
14. Ripensia Timișoara 24
15. AFK Csíkszereda 24
16. Concordia Chiajna 21
17. CSM Reșița 18
18. Sportul Snagov 9
19. Pandurii Târgu-Jiu 8
20. Daco-Getica București 0
Clasament Liga 2

C1


Liga 3 C1
29.11.2019 CSM Bacău Aerostar Bacău C
30.11.2019 Şomuz Fălticeni Huşana Huşi C
30.11.2019 Bucovina Rădăuți Foresta Suceava C
30.11.2019 Sporting Liești CSU Galați C
30.11.2019 KSE Târgu-Secuiesc CSM Pașcani C
30.11.2019 Oțelul Galați CSM Ceahlăul Piatra-Neamţ C
30.11.2019 Știința Miroslava FC Ozana Târgu-Neamţ C
30.11.2019 CSM Foșcani FC Botoşani II C


1. Aerostar Bacău 39
2. Foresta Suceava 35
3. CSM Ceahlăul Piatra-Neamţ 33
4. Bucovina Rădăuți 31
5. CSM Foșcani 27
6. Oțelul Galați 27
7. Știința Miroslava 26
8. FC Ozana Târgu-Neamţ 23
9. Şomuz Fălticeni 17
10. Sporting Liești 16
11. FC Botoşani II 16
12. Huşana Huşi 16
13. KSE Târgu-Secuiesc 14
14. CSU Galați 10
15. CSM Bacău 9
16. CSM Pașcani 0
Clasament C1

C2


Liga 3 C2
29.11.2019 CS Afumați Fotbal Club FCSB II C
29.11.2019 Dacia Unirea Brăila Viitorul Ianca C
30.11.2019 SC Popeşti Leordeni CS Tunari C
30.11.2019 CS Făurei Înainte Modelu C
30.11.2019 Axiopolis Sport Cernavodă Poseidon Limanu 2 Mai C
30.11.2019 Unirea Slobozia Mostiştea Ulmu C
30.11.2019 Agricola Borcea Recolta Gheorghe Doja C
30.11.2019 CSM Medgidia Metalul Buzău C


1. Unirea Slobozia 37
2. CS Afumați 36
3. Mostiştea Ulmu 34
4. CS Tunari 33
5. Înainte Modelu 26
6. Viitorul Ianca 25
7. SC Popeşti Leordeni 24
8. Metalul Buzău 23
9. Poseidon Limanu 2 Mai 20
10. CS Făurei 20
11. Agricola Borcea 20
12. CSM Medgidia 12
13. Fotbal Club FCSB II 9
14. Axiopolis Sport Cernavodă 9
15. Dacia Unirea Brăila 8
16. Recolta Gheorghe Doja 2
Clasament C2

C3


Liga 3 C3
29.11.2019 CS Universitatea Craiova II Progresul Spartac București C
29.11.2019 CS Balotești FC Voluntari II C
29.11.2019 Unirea Bascov Flacăra Moreni C
29.11.2019 Astra Giurgiu II FC Pucioasa C
29.11.2019 CSM Alexandria FC Brașov C
30.11.2019 Olimpic Cetate Râşnov CSM Slatina C
30.11.2019 Sporting Roșiori-de-Vede Vediţa Coloneşti C
30.11.2019 Tractorul Cetate CS Blejoi C


1. Progresul Spartac București 34
2. CSM Slatina 34
3. CS Universitatea Craiova II 27
4. Flacăra Moreni 27
5. CSM Alexandria 25
6. Vediţa Coloneşti 24
7. Unirea Bascov 22
8. CS Blejoi 22
9. Olimpic Cetate Râşnov 21
10. FC Brașov 19
11. FC Pucioasa 18
12. FC Voluntari II 18
13. Astra Giurgiu II 13
14. CS Balotești 11
15. Tractorul Cetate 10
16. Sporting Roșiori-de-Vede 9
Clasament C3

C4


Liga 3 C4
29.11.2019 Universitatea Craiova CS Național Sebiș C
29.11.2019 Flacăra Horezu Viitorul Dăeşti C
29.11.2019 Cetate Deva Progresul Pecica C
30.11.2019 Gilortul Târgu-Cărbuneşti ACS Poli Timișoara C
30.11.2019 ACSO Filiaşi Șoimii Lipova C
30.11.2019 CS Hunedoara CSC Ghiroda şi Giarmata Vii C
30.11.2019 Gloria Lunca Teuz Cernei Comunal Dumbrăviţa C
30.11.2019 Crișul Chișineu-Criș Fortuna Becicherecu-Mic C


1. Universitatea Craiova 41
2. Șoimii Lipova 28
3. Crișul Chișineu-Criș 28
4. Progresul Pecica 25
5. Flacăra Horezu 24
6. Comunal Dumbrăviţa 22
7. CS Hunedoara 22
8. CSC Ghiroda şi Giarmata Vii 20
9. Fortuna Becicherecu-Mic 20
10. Viitorul Dăeşti 19
11. Gloria Lunca Teuz Cernei 18
12. Cetate Deva 17
13. CS Național Sebiș 17
14. ACSO Filiaşi 12
15. Gilortul Târgu-Cărbuneşti 11
16. ACS Poli Timișoara 8
Clasament C4

C5


Liga 3 C5
29.11.2019 Metalurgistul Cugir Arieșul Turda C
29.11.2019 AFC Odorheiu-Secuiesc Gloria Bistrița C
29.11.2019 Sănătatea Cluj Viitorul Şelimbăr C
30.11.2019 ACS Comuna Recea Unirea Dej C
30.11.2019 Minaur Baia-Mare CFR 1907 Cluj II C
30.11.2019 Industria Galda de Jos CS Sânmartin C
30.11.2019 Luceafărul Oradea Avântul Reghin C
30.11.2019 Unirea Alba-Iulia SCM Zalău C


1. ACS Comuna Recea 34
2. Minaur Baia-Mare 30
3. Luceafărul Oradea 26
4. Metalurgistul Cugir 26
5. Viitorul Şelimbăr 25
6. Gloria Bistrița 24
7. Arieșul Turda 22
8. CS Sânmartin 22
9. Avântul Reghin 19
10. Sănătatea Cluj 19
11. Unirea Dej 18
12. Unirea Alba-Iulia 16
13. SCM Zalău 15
14. CFR 1907 Cluj II 15
15. AFC Odorheiu-Secuiesc 10
16. Industria Galda de Jos 8
Clasament C5

Decizie ONJN nr.1046/19.06.2017