Liga 1
Romanian Soccer  Cauta in Romanian Soccer
Romanian Soccer
Nationala Romaniei
 

FOTBAL INTERNATIONAL

-

UK Anglia:Premier League

-

Clasament Premier League

-

Clasament Championship

-

IT Italia: Serie A

-

Clasament Serie A Italia

-

Clasament Serie B Italia

-

SP Spain:Primera División

-

Clasament Primera Division

-

DE Germania: Bundesliga

-

Clasament Bundesliga

-

Clasament Zweite Bundesliga

-

FR Franta: Ligue 1

-

Clasament Ligue 1

-

PO Portugalia: Liga Sagres

-

Clasament Portugalia

-

OL Olanda: Eredivisie

-

Clasament Olanda

-

BE Belgia: Jupiler League

-

Clasament Belgia

-

TU Turcia: Süper Lig

-

Clasament Turcia

-

GR Grecia:Ethniki Katigoria

-

RU Rusia: Premier League

-

Clasament Rusia

-

UC Ucraina: Vyscha Liga

-

ball America de Sud

-

ball Africa

-

Cupa Africii pe Natiuni

-

ball Asia

-


Italia: Serie A 17.07.2020 - 00:30

Italia - Serie A - Etapa 33

Italia - Serie A - Etapa 33
Atalanta Bergamo a făcut show marţi seara pe "Stadio Gewiss", surclasând-o cu scorul de 6-2 pe Brescia Calcio. Echipa antrenată de Gian Piero Gasperini a marcat în acest sezon 93 de goluri în Serie A şi se va lupta în ultimele 5 etape cu Internazionale Milano şi Lazio Roma pentru a termina pe locul 2 în clasament. "Le Rondinelle" sunt la 9 puncte de locul salvator şi se pot pregăti de Serie B.
 
Marţi, 14 iulie 2020
 
14.07.2020, Ora: 22:45
Atalanta Bergamo - Brescia Calcio 6-2
Au marcat: Mario Pašalić (2, 56, 58), Marten de Roon (25), Ruslan Malinovskiy (28), Duvan Zapata (30) - Ernesto Torregrossa (8), Nikolas Špalek (83)
 
Miercuri, 15 iulie 2020
 
15.07.2020, Ora: 20:30
Sampdoria Genova - Cagliari Calcio 3-0
Au marcat: Manolo Gabbiadini (8), Federico Bonazzoli (40, 53)
 
15.07.2020, Ora: 20:30
FC Bologna - SSC Napoli 1-1
Au marcat: Musa Barrow (81) - Kostas Manolas (7)
 
15.07.2020, Ora: 20:30
AC Milan - Parma Calcio 3-1
Au marcat: Franck Kessié (54), Alessio Romagnoli (59), Hakan Çalhanoğlu (77) - Jasmin Kurtič (44)
 
15.07.2020, Ora: 22:45
US Lecce - ACF Fiorentina 1-3
Au marcat: Yevgeniy Shakhov (88) - Federico Chiesa (6), Rachid Ghezzal (38), Patrick Cutrone (40)
 
15.07.2020, Ora: 22:45
Udinese Calcio - Lazio Roma 0-0
Au marcat: -
 
15.07.2020, Ora: 22:45
Sassuolo Calcio - Juventus Torino 3-3
Au marcat: Filip Đuričić (29), Domenico Berardi (51), Francesco Caputo (54) - Danilo (5), Gonzalo Higuaín (12), Alex Sandro (64)
 
15.07.2020, Ora: 22:45
AS Roma - Hellas Verona 2-1
Au marcat: Jordan Veretout (10), Edin Džeko (45+4) - Matteo Pessina (47)
 
Joi, 16 iulie 2020
 
16.07.2020, Ora: 20:30
FC Torino - Genoa CFC 3-0
Au marcat: Gleison Bremer (31), Saša Lukić (76), Andrea Belotti (90)
 
16.07.2020, Ora: 22:45
SPAL 1907 Ferrara - Internazionale Milano 0-4
Au marcat: Antonio Candreva (37), Cristiano Biraghi (55), Alexis Sánchez (61), Roberto Gagliardini (74)
 

SorinARO







Sursa: SorinARO
Taguri: Italia    Serie A    Etapa 33    Atalanta Bergamo    Brescia Calcio    Gian Piero Gasperini    Le Rondinelle   

» Clasament Italia - Serie A
» Clasament Serie B Italia
Comenteaza

Ultimele stiri - Italia: Serie A

Italia - Serie A - Etapa 37

După ce a câştigat pentru a 9-a oară consecutiv titlul în Italia, Juventus Torino nu a mai avut nicio motivaţie în meciul disputat pe "Sardegna Arena" cu Cagliari Calcio, fiind...

Italia - Serie A - Etapa 36

În primul meci al etapei a 36 din campionatul Italiei, AC Milan ş Atalanta Bergamo au terminat la egalitate pe "Stadio San Siro", scor 1-1. "Rossoneri" au deschis scorul prin...

Italia - Serie A - Etapa 35

Juventus Torino a pierdut în prelungiri, cu scorul de 2-1, meciul disputat pe "Stadio Dacia Arena" cu Udinese Calcio, în etapa a 35-a a campionatului Italliei....

Italia - Serie A - Etapa 34

În primul meci al etapei a 34 din campionatul Italiei, Hellas Verona şi Atalanta Bergamo au terminat la egalitate pe "Stadio Marcantonio Bentegodi", scor 1-1. "Nerazzurri" au...

Italia - Serie A - Etapa 32

Juventus Torino şi Atalanta Bergamo au terminat la egalitate pe "Stadio Allianz", scor 2-2, în cel mai aşteptat meci al etapei a 32-a a campionatului Italiei....

Italia - Serie A - Etapa 31

AC Milan a obţinut o victorie incredibilă, învingând-o pe "San Siro" cu scorul de 4-2 pe Juventus Torino. La pauză "bianconeri" aveau 2-0 pe tabela de marcaj, prin golurile...

Italia - Serie A - Etapa 30

Juventus Torino a câştigat fără emoţii "Derby della Mole", învingând-o acasă cu scorul de 4-1 pe FC Torino, în etapa a 30-a a...

Italia - Serie A - Etapa 29

Sassuolo Calcio a învins-o, miercuri, în deplasare, cu scorul de 3-1 pe ACF Fiorentina, în etapa a 29-a a campionatului italian. La oaspeţi, fundaşul central...

Italia - Serie A - Etapa 28

Juventus Torino şi-a consolidat locul 1 în campionatul Italiei, cu un avans provizoriu de 7 puncte în faţa lui Lazio Roma, după ce a câştigat fără probleme acasă, cu 4-0 în faţa lui US...

Italia - Serie A - Etapa 27

Juventus Torino a câştigat luni cu scorul de 2-0 meciul disputat pe "Stadio Renato Dall'Ara" cu FC Bologna. Golurile "Bătânei Doamne" au fost marcate de portughezul...

Jucătorii lui Sampdoria s-au vindecat de coronavirus

Clubul italian Sampdoria Genova a jucat ultimul meci pe 8 martie 2020, pe "Stadio Luigi Ferraris", când a câştigat cu scorul de 2-1 în faţa lui Hellas Verona (Fabio Quagliarella 77,...



Top News

-Liga 1 - Etapa 10 play-off & Etapa 13 play-out: Rezultate şi marcatori

-Liga 1 - Etapa 12 play-out: Rezultate şi marcatori

-Italia - Serie A - Etapa 37

-Top 3 sloturi online dedicate iubitorilor fotbalului

-Liga 1 - Etapa 9 play-off & Etapa 11 play-out: Rezultate şi marcatori

-Italia - Serie A - Etapa 36

-Italia - Serie A - Etapa 35




Care este echpa ta preferată din Italia?
Juventus Torino
Inter Milano
AC Milan
AS Roma
Lazio Roma
ACF Fiorentina
Sampdoria Genova
Torino Calcio
SSC Napoli
Atalanta Bergamo
FC Bologna
Udinese Calcio
Cagliari Calcio
AC Parma
Genoa 1893
Brescia Calcio
Vicenza Calcio
US Lecce
Calcio Catania
US Cittá di Palermo
  » rezultate   » arhiva

S-au nascut azi

Collin Benjamin
Namibia
42 ani

Costel Bogoșel
România
48 ani

Cristian Balgiu
România
26 ani

Diamantino
Portugalia
61 ani

Florin Matache
România
38 ani

Gary Medel
Chile
33 ani

HONVÉD BUDAPESTA
Ungaria
111 ani

Ioan Harmath
România
36 ani

Ionuț Luțu
România
45 ani

Jean Bogdan
România
49 ani

Marco Ehmann
Germania
20 ani

Mariusz Jop
Polonia
42 ani

Maurice Malpas
Scoția
58 ani

Mihai Vătavu
România
31 ani

Mile Jedinak
Australia
36 ani

Mircea Negru
România
35 ani

Mircea Stan
România
43 ani

Osvaldo Ardiles
Argentina
68 ani

Pablo Ibáñez
Spania
39 ani

Paulo Isidoro
Brazilia
67 ani


Liga 1
Steaua Bucuresti ASA CFR Cluj
CS Universitatea Gaz Metan Mediaș
Dinamo FC Botosani Pandurii
CSM Iasi Viitorul Constanta
Concordia Chiajna
-

Arhiva Stiri Romanian Soccer
L M M J V S D
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31            


2019-2020


Liga 1 2019-2020
22.02.2020 FC Voluntari FC Hermannstadt C
22.02.2020 Fotbal Club FCSB Chindia Târgoviște C
23.02.2020 FC Viitorul Academica Clinceni C
23.02.2020 Gaz Metan Mediaş Dinamo București C
23.02.2020 Astra Giurgiu Sepsi Sfântu Gheorghe C
23.02.2020 Universitatea Craiova CFR 1907 Cluj C
24.02.2020 FC Botoșani CSM Politehnica Iaşi C


1. CFR 1907 Cluj 52
2. Universitatea Craiova 46
3. FC Botoșani 45
4. Fotbal Club FCSB 44
5. Gaz Metan Mediaş 43
6. Astra Giurgiu 42
7. FC Viitorul 40
8. Dinamo București 34
9. Sepsi Sfântu Gheorghe 33
10. Chindia Târgoviște 25
11. FC Hermannstadt 25
12. CSM Politehnica Iaşi 22
13. Academica Clinceni 22
14. FC Voluntari 20
Clasament 2019-2020

Play-off


Liga 1 Play-off
01.08.2020 FC Botoșani Gaz Metan Mediaș C
03.08.2020 Universitatea Craiova
20:30
CFR 1907 Cluj   C
05.08.2020 Fotbal Club FCSB
-
Astra Giurgiu   C


1. CFR 1907 Cluj 46
2. Universitatea Craiova 44
3. Astra Giurgiu 33
4. FC Botoșani 32
5. Fotbal Club FCSB 31
6. Gaz Metan Mediaș 25
Clasament Play-off

Play-out


Liga 1 Play-out
01.08.2020 Academica Clinceni FC Hermannstadt C
01.08.2020 FC Viitorul Sepsi Sfântu Gheorghe C
02.08.2020 CSM Politehnica Iaşi Chindia Târgoviște C
02.08.2020 FC Voluntari Dinamo București C


1. FC Viitorul 42
2. FC Hermannstadt 34
3. Academica Clinceni 32
4. FC Voluntari 31
5. Sepsi Sfântu Gheorghe 31
6. CSM Politehnica Iaşi 29
7. Dinamo București 24
8. Chindia Târgoviște 20
Clasament Play-out

Liga 2


Liga 2
13.03.2020 Dunărea Călărași Sportul Snagov C
13.03.2020 FC Argeș Pitești
-
Daco-Getica București ANULAT C
13.03.2020 AFK Csíkszereda
18:00
SSC Farul Constanţa   C
14.03.2020 Metaloglobus București
11:00
CS Mioveni   C
14.03.2020 Gloria Buzău
11:00
Pandurii Târgu-Jiu   C
14.03.2020 CSM Reșița
11:00
Concordia Chiajna   C
14.03.2020 UTA Arad
15:00
Universitatea Cluj   C
14.03.2020 ASU Poli Timişoara
15:00
Turris Oltul Turnu-Măgurele   C
15.03.2020 Petrolul Ploiești
11:00
Ripensia Timișoara   C
15.03.2020 Viitorul Târgu-Jiu
15:30
Rapid București   C


1. UTA Arad 50
2. CS Mioveni 39
3. Turris Oltul Turnu-Măgurele 39
4. FC Argeș Pitești 38
5. Petrolul Ploiești 38
6. Rapid București 37
7. Metaloglobus București 37
8. Dunărea Călărași 34
9. Gloria Buzău 33
10. SSC Farul Constanţa 33
11. Viitorul Târgu-Jiu 33
12. ASU Poli Timişoara 32
13. Ripensia Timișoara 28
14. Universitatea Cluj 26
15. CSM Reșița 24
16. Concordia Chiajna 24
17. AFK Csíkszereda 24
18. Sportul Snagov 9
19. Pandurii Târgu-Jiu 8
20. Daco-Getica București 0
Clasament Liga 2

C1


Liga 3 C1
06.03.2020 Aerostar Bacău FC Botoşani II C
06.03.2020 KSE Târgu-Secuiesc CSU Galați C
07.03.2020 CSM Foșcani FC Ozana Târgu-Neamţ C
07.03.2020 Știința Miroslava CSM Ceahlăul Piatra-Neamţ C
07.03.2020 Oțelul Galați CSM Pașcani C
07.03.2020 Sporting Liești Foresta Suceava C
07.03.2020 Bucovina Rădăuți Huşana Huşi C
07.03.2020 Şomuz Fălticeni CSM Bacău C


1. Aerostar Bacău 42
2. Foresta Suceava 35
3. CSM Ceahlăul Piatra-Neamţ 33
4. Bucovina Rădăuți 32
5. CSM Foșcani 30
6. Oțelul Galați 30
7. Știința Miroslava 29
8. FC Ozana Târgu-Neamţ 23
9. Şomuz Fălticeni 20
10. Sporting Liești 19
11. KSE Târgu-Secuiesc 17
12. Huşana Huşi 17
13. FC Botoşani II 16
14. CSU Galați 10
15. CSM Bacău 9
16. CSM Pașcani 0
Clasament C1

C2


Liga 3 C2
06.03.2020 Dacia Unirea Brăila Metalul Buzău C
07.03.2020 CS Tunari Viitorul Ianca C
07.03.2020 CSM Medgidia Recolta Gheorghe Doja C
07.03.2020 Agricola Borcea Fotbal Club FCSB II C
07.03.2020 CS Afumați Mostiştea Ulmu C
07.03.2020 Unirea Slobozia Poseidon Limanu 2 Mai C
07.03.2020 Axiopolis Sport Cernavodă Înainte Modelu C
07.03.2020 CS Făurei SC Popeşti Leordeni C


1. Unirea Slobozia 40
2. Mostiştea Ulmu 37
3. CS Afumați 36
4. CS Tunari 36
5. Înainte Modelu 26
6. SC Popeşti Leordeni 25
7. Viitorul Ianca 25
8. Metalul Buzău 23
9. CS Făurei 21
10. Agricola Borcea 21
11. Poseidon Limanu 2 Mai 20
12. CSM Medgidia 15
13. Axiopolis Sport Cernavodă 12
14. Dacia Unirea Brăila 11
15. Fotbal Club FCSB II 10
16. Recolta Gheorghe Doja 2
Clasament C2

C3


Liga 3 C3
06.03.2020 CSM Alexandria FC Pucioasa C
06.03.2020 Astra Giurgiu II CS Blejoi C
06.03.2020 Tractorul Cetate Vediţa Coloneşti C
06.03.2020 Unirea Bascov FC Voluntari II C
06.03.2020 CS Balotești CS Universitatea Craiova II C
07.03.2020 Progresul Spartac București FC Brașov C
07.03.2020 Sporting Roșiori-de-Vede CSM Slatina C
07.03.2020 Olimpic Cetate Râşnov Flacăra Moreni C


1. Progresul Spartac București 37
2. CSM Slatina 37
3. Flacăra Moreni 30
4. CSM Alexandria 28
5. CS Universitatea Craiova II 27
6. Vediţa Coloneşti 27
7. Unirea Bascov 22
8. CS Blejoi 22
9. Olimpic Cetate Râşnov 21
10. FC Voluntari II 21
11. FC Brașov 19
12. FC Pucioasa 18
13. Astra Giurgiu II 16
14. CS Balotești 14
15. Tractorul Cetate 10
16. Sporting Roșiori-de-Vede 9
Clasament C3

C4


Liga 3 C4
06.03.2020 ACS Poli Timișoara Fortuna Becicherecu-Mic C
06.03.2020 Cetate Deva Comunal Dumbrăviţa C
06.03.2020 Flacăra Horezu CS Național Sebiș C
06.03.2020 Universitatea Craiova Șoimii Lipova C
07.03.2020 Crișul Chișineu-Criș Progresul Pecica C
07.03.2020 Gloria Lunca Teuz Cernei CSC Ghiroda şi Giarmata Vii C
07.03.2020 CS Hunedoara Viitorul Dăeşti C
07.03.2020 ACSO Filiaşi Gilortul Târgu-Cărbuneşti C


1. Universitatea Craiova 42
2. Șoimii Lipova 29
3. Crișul Chișineu-Criș 29
4. Flacăra Horezu 27
5. Progresul Pecica 26
6. Comunal Dumbrăviţa 23
7. CS Hunedoara 23
8. CSC Ghiroda şi Giarmata Vii 21
9. Fortuna Becicherecu-Mic 20
10. Viitorul Dăeşti 20
11. Gloria Lunca Teuz Cernei 19
12. Cetate Deva 18
13. CS Național Sebiș 17
14. ACSO Filiaşi 15
15. Gilortul Târgu-Cărbuneşti 11
16. ACS Poli Timișoara 11
Clasament C4

C5


Liga 3 C5
06.03.2020 Unirea Dej SCM Zalău C
06.03.2020 Sănătatea Cluj Gloria Bistrița C
06.03.2020 AFC Odorheiu-Secuiesc Avântul Reghin C
07.03.2020 Unirea Alba-Iulia Viitorul Şelimbăr C
07.03.2020 Luceafărul Oradea CS Sânmartin C
07.03.2020 Industria Galda de Jos CFR 1907 Cluj II C
07.03.2020 Minaur Baia-Mare Arieșul Turda C
07.03.2020 Metalurgistul Cugir ACS Comuna Recea C


1. ACS Comuna Recea 35
2. Minaur Baia-Mare 33
3. Viitorul Şelimbăr 28
4. Metalurgistul Cugir 27
5. Luceafărul Oradea 26
6. CS Sânmartin 25
7. Gloria Bistrița 25
8. Avântul Reghin 22
9. Arieșul Turda 22
10. Unirea Dej 21
11. Sănătatea Cluj 20
12. Unirea Alba-Iulia 16
13. SCM Zalău 15
14. CFR 1907 Cluj II 15
15. Industria Galda de Jos 11
16. AFC Odorheiu-Secuiesc 10
Clasament C5

Decizie ONJN nr.1046/19.06.2017