Liga 1
Romanian Soccer  Cauta in Romanian Soccer
Romanian Soccer
Nationala Romaniei
 

FOTBAL INTERNATIONAL

-

UK Anglia:Premier League

-

Clasament Premier League

-

Clasament Championship

-

IT Italia: Serie A

-

Clasament Serie A Italia

-

Clasament Serie B Italia

-

SP Spain:Primera División

-

Clasament Primera Division

-

DE Germania: Bundesliga

-

Clasament Bundesliga

-

Clasament Zweite Bundesliga

-

FR Franta: Ligue 1

-

Clasament Ligue 1

-

PO Portugalia: Liga Sagres

-

Clasament Portugalia

-

OL Olanda: Eredivisie

-

Clasament Olanda

-

BE Belgia: Jupiler League

-

Clasament Belgia

-

TU Turcia: Süper Lig

-

Clasament Turcia

-

GR Grecia:Ethniki Katigoria

-

RU Rusia: Premier League

-

Clasament Rusia

-

UC Ucraina: Vyscha Liga

-

ball America de Sud

-

ball Africa

-

Cupa Africii pe Natiuni

-

ball Asia

-


Italia: Serie A 30.07.2020 - 00:00

Italia - Serie A - Etapa 37

Italia - Serie A - Etapa 37
După ce a câştigat pentru a 9-a oară consecutiv titlul în Italia, Juventus Torino nu a mai avut nicio motivaţie în meciul disputat pe "Sardegna Arena" cu Cagliari Calcio, fiind învinsă cu scorul de 2-0. Golurile "Gli Isolani" au fost înscrise de Luca Gagliano (8), Giovanni Simeone (45+2).
 
Marţi, 28 iulie 2020
 
28.07.2020, Ora: 20:30
Parma Calcio - Atalanta Bergamo 1-2
Au marcat: Dejan Kulusevski (43) - Ruslan Malinovskiy (70), Alejandro Gomez (84)
 
28.07.2020, Ora: 22:45
Internazionale Milano - SSC Napoli 2-0
Au marcat: Danilo D'Ambrosio (11), Lautaro Martínez (74)
 
Marţi, 28 iulie 2020
 
28.07.2020, Ora: 20:30
Udinese Calcio - US Lecce 1-2
Au marcat: Samir Santos (36) - Marco Mancosu (41 penalty), Gianluca Lapadula (81)
 
28.07.2020, Ora: 20:30
Sassuolo Calcio - Genoa CFC 5-0
Au marcat: Hamed Traore (26), Domenico Berardi (39), Francesco Caputo (66, 77), Giacomo Raspadori (74)
 
28.07.2020, Ora: 20:30
Sampdoria Genova - AC Milan 1-4
Au marcat: Kristoffer Askildsen (87) - Zlatan Ibrahimović (4), Hakan Çalhanoğlu (54, 58), Rafael Leão (90+2)
# În minutul 78 gazdele au ratat o lovitură de la 11 metri prin Gonzalo Maroni
 
28.07.2020, Ora: 20:30
Lazio Roma - Brescia Calcio 2-0
Au marcat: Joaquin Correa (17), Ciro Immobile (83)
 
28.07.2020, Ora: 20:30
Hellas Verona - SPAL 1907 Ferrara 3-0
Au marcat: Samuel Di Carmine (7, 11), Davide Faraoni (47)
 
28.07.2020, Ora: 22:45
FC Torino - AS Roma 2-3
Au marcat: Álex Berenguer (14), Wilfried Singo (65) - Edin Džeko (16), Chris Smalling (23), Amadou Diawara (62)
 
28.07.2020, Ora: 22:45
ACF Fiorentina - FC Bologna 4-0
Au marcat: Federico Chiesa (48, 54, 89), Nikola Milenković (74)
 
28.07.2020, Ora: 22:45
Cagliari Calcio - Juventus Torino 2-0
Au marcat: Luca Gagliano (8), Giovanni Simeone (45+2)
 

SorinARO







Sursa: SorinARO
Taguri: Italia    Serie A    Etapa 37    Italia    Juventus Torino    Cagliari Calcio    Sardegna Arena    Luca Gagliano    Giovanni Simeone    Gli Isolani   

» Clasament Italia - Serie A
» Clasament Serie B Italia
Comenteaza

Ultimele stiri - Italia: Serie A

Italia - Serie A - Etapa 8

AC Milan a demonstrat că nu este întâmplător lider în campionatul Italiei, câştigând duminică cu 3-1 pe "San Paolo"...

Italia - Serie A - Etapa 7

Cele mai atractive meciuri din etapa a 7-a a campionatului Italiei au avut loc la Roma şi Bergamo şi s-au terminat la egalitate, scor 1-1. Juventus a avut mult ghinion pe "Stadio...

Italia - Serie A - Etapa 6

Atalanta Bergamo a obţinut o victorie muncită pe "Stadio Ezio Scida", 2-1 cu FC Crotonem în etapa a 6-a a campionatului Italiei. "Nerazzurri" au condus cu 2-0 datorită...

Italia - Serie A - Etapa 5

41 de goluri s-au marcat în etapa a 5-a a campionatului Italiei, care a devenit foarte spectaculos. În cele 10 meciuri disputate au fost 8 rezultate de peste 2,5 goluri şi doar...

Italia - Serie A - Etapa 4

În vârstă de 39 ani şi abia scăpat de COVID-19, suedezul Zlatan Ibrahimović a fost erou în "Derby della Madonnina", în care "rossoneri" i-au bătut în deplasare pe...

Italia - Serie A - Etapa 3

Sampdoria Genova a câştigat cu scorul de 2-1 pe "Stadio Artemio Franchi" din Florenţa în faţa lui ACF Fiorentina, în etapa a 3-a a campionatului Italiei de fotbal. Echipa antrenată...

Italia - Serie A - Etapa 2

"Il Toro" a fost răpus în etapa a 2-a a campionatului Italiei de fotbal, chiar pe "Olympic Grande Torino Stadium" de Atalanta Bergamo. Echipa antrenată de Gian Piero...

Italia - Serie A - Etapa 1

Primul meci din sezonul 2020-2021 al campionatului Italiei a avut loc pe stadionul "Artemio Franchi" din Florenţa, unde ACF Fiorentina a învins-o la limită, cu scorul de 1-0 pe FC...

Italia - Serie A - Etapa 36

În primul meci al etapei a 36 din campionatul Italiei, AC Milan ş Atalanta Bergamo au terminat la egalitate pe "Stadio San Siro", scor 1-1. "Rossoneri" au deschis scorul prin...

Italia - Serie A - Etapa 35

Juventus Torino a pierdut în prelungiri, cu scorul de 2-1, meciul disputat pe "Stadio Dacia Arena" cu Udinese Calcio, în etapa a 35-a a campionatului Italliei....

Italia - Serie A - Etapa 34

În primul meci al etapei a 34 din campionatul Italiei, Hellas Verona şi Atalanta Bergamo au terminat la egalitate pe "Stadio Marcantonio Bentegodi", scor 1-1. "Nerazzurri" au...



Top News

-Meciuri de urmărit în Cupa României și cele mai bune cote la pariuri

-Europa League, Grupa A: CFR Cluj - AS Roma 0-2

-24-25 noiembrie: Champions League revine cu primele dueluri din retur

-Liga 1 - Etapa 11: Rezultate şi marcatori

-Germania - Bundesliga - Etapa 8

-Italia - Serie A - Etapa 8

-Anglia - Premier League - Etapa 9




Care este echpa ta preferată din Italia?
Juventus Torino
Inter Milano
AC Milan
AS Roma
Lazio Roma
ACF Fiorentina
Sampdoria Genova
Torino Calcio
SSC Napoli
Atalanta Bergamo
FC Bologna
Udinese Calcio
Cagliari Calcio
AC Parma
Genoa 1893
Brescia Calcio
Vicenza Calcio
US Lecce
Calcio Catania
US Cittá di Palermo
  » rezultate   » arhiva

S-au nascut azi

Aitor Ocio
Spania
44 ani

Alberto Gallardo
Peru
80 ani

Alessandro Altobelli
Italia
65 ani

Álvaro Pereira
Uruguay
35 ani

Benjamin Angoua
Coasta de Fildeș
34 ani

Cosmin Bar
România
42 ani

Dušan Perniš
Slovacia
36 ani

Emil Ștef
România
41 ani

Ewald Lienen
Germania
67 ani

Fabio Grosso
Italia
43 ani

Gh. Dumitrașcu
România
53 ani

Hiroshi Nanami
Japonia
48 ani

Ioan Feneș
România
42 ani

József Bozsik
Ungaria
95 ani

Kevin Trabalka
România
24 ani

Landry N'Guémo
Camerun
35 ani

LEIXÕES SC
Portugalia
113 ani

Leonard Nemțanu
România
47 ani

Mehdi Nafti
Tunisia
42 ani

Nelson Valdez
Paraguay
37 ani

Paulo Figueiredo
Portugalia
48 ani

Ritchie De Laet
Belgia
32 ani

Roel Brouwers
Olanda
39 ani

Sam Hewson
Anglia
32 ani

Samuele Bettoni
Italia
31 ani

Slaviša Čula
Serbia
52 ani

Sorin Pană
România
39 ani

Stuart Taylor
Anglia
40 ani


Liga 1
Steaua Bucuresti ASA CFR Cluj
CS Universitatea Gaz Metan Mediaș
Dinamo FC Botosani Pandurii
CSM Iasi Viitorul Constanta
Concordia Chiajna
-

Arhiva Stiri Romanian Soccer
L M M J V S D
            1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30            


2020-2021


Liga 1 2020-2021
20.11.2020 CSM Politehnica Iaşi FC Argeș Pitești C
20.11.2020 Dinamo București FC Voluntari C
21.11.2020 Academica Clinceni FC Viitorul C
21.11.2020 FC Botoșani Universitatea Craiova C
22.11.2020 FC Hermannstadt Astra Giurgiu C
22.11.2020 CFR 1907 Cluj FC UTA Arad C
23.11.2020 Chindia Târgoviște Sepsi Sfântu Gheorghe C
23.11.2020 Gaz Metan Mediaş Fotbal Club FCSB C


1. Fotbal Club FCSB 27
2. Universitatea Craiova 25
3. CFR 1907 Cluj 21
4. Sepsi Sfântu Gheorghe 19
5. Academica Clinceni 19
6. FC UTA Arad 17
7. FC Viitorul 16
8. Chindia Târgoviște 14
9. Gaz Metan Mediaş 13
10. FC Voluntari 13
11. FC Botoșani 12
12. FC Hermannstadt 11
13. CSM Politehnica Iaşi 10
14. Dinamo București 9
15. FC Argeș Pitești 9
16. Astra Giurgiu 8
Clasament 2020-2021

Liga 2


Liga 2
24.11.2020 Universitatea Craiova Metaloglobus București C
25.11.2020 Ripensia Timișoara
-
Farul Constanța AMANAT C
25.11.2020 Dunărea Călărași CS Mioveni C
25.11.2020 Viitorul Târgu-Jiu Concordia Chiajna C
25.11.2020 CSM Slatina Turris Oltul Turnu-Măgurele C
25.11.2020 ACS Comuna Recea Pandurii Târgu-Jiu C
25.11.2020 Aerostar Bacău ASU Poli Timişoara C
25.11.2020 Petrolul Ploiești Gloria Buzău C
26.11.2020 AFK Csíkszereda Universitatea Cluj C
26.11.2020 Rapid București CSM Reșița C


1. Universitatea Craiova 27
2. ASU Poli Timişoara 24
3. Dunărea Călărași 23
4. Viitorul Târgu-Jiu 23
5. Rapid București 23
6. Metaloglobus București 22
7. Gloria Buzău 20
8. Farul Constanța 20
9. AFK Csíkszereda 19
10. Petrolul Ploiești 18
11. CS Mioveni 18
12. Turris Oltul Turnu-Măgurele 17
13. Universitatea Cluj 17
14. CSM Slatina 16
15. Unirea Slobozia 15
16. Ripensia Timișoara 15
17. CSM Reșița 15
18. ACS Comuna Recea 14
19. Concordia Chiajna 12
20. Aerostar Bacău 8
21. Pandurii Târgu-Jiu 7
Clasament Liga 2

C1


Liga 3 C1
06.03.2020 Aerostar Bacău FC Botoşani II C
06.03.2020 KSE Târgu-Secuiesc CSU Galați C
07.03.2020 CSM Foșcani FC Ozana Târgu-Neamţ C
07.03.2020 Știința Miroslava CSM Ceahlăul Piatra-Neamţ C
07.03.2020 Oțelul Galați CSM Pașcani C
07.03.2020 Sporting Liești Foresta Suceava C
07.03.2020 Bucovina Rădăuți Huşana Huşi C
07.03.2020 Şomuz Fălticeni CSM Bacău C


1. Aerostar Bacău 42
2. Foresta Suceava 35
3. CSM Ceahlăul Piatra-Neamţ 33
4. Bucovina Rădăuți 32
5. CSM Foșcani 30
6. Oțelul Galați 30
7. Știința Miroslava 29
8. FC Ozana Târgu-Neamţ 23
9. Şomuz Fălticeni 20
10. Sporting Liești 19
11. KSE Târgu-Secuiesc 17
12. Huşana Huşi 17
13. FC Botoşani II 16
14. CSU Galați 10
15. CSM Bacău 9
16. CSM Pașcani 0
Clasament C1

C2


Liga 3 C2
06.03.2020 Dacia Unirea Brăila Metalul Buzău C
07.03.2020 CS Tunari Viitorul Ianca C
07.03.2020 CSM Medgidia Recolta Gheorghe Doja C
07.03.2020 Agricola Borcea Fotbal Club FCSB II C
07.03.2020 CS Afumați Mostiştea Ulmu C
07.03.2020 Unirea Slobozia Poseidon Limanu 2 Mai C
07.03.2020 Axiopolis Sport Cernavodă Înainte Modelu C
07.03.2020 CS Făurei SC Popeşti Leordeni C


1. Unirea Slobozia 40
2. Mostiştea Ulmu 37
3. CS Afumați 36
4. CS Tunari 36
5. Înainte Modelu 26
6. SC Popeşti Leordeni 25
7. Viitorul Ianca 25
8. Metalul Buzău 23
9. CS Făurei 21
10. Agricola Borcea 21
11. Poseidon Limanu 2 Mai 20
12. CSM Medgidia 15
13. Axiopolis Sport Cernavodă 12
14. Dacia Unirea Brăila 11
15. Fotbal Club FCSB II 10
16. Recolta Gheorghe Doja 2
Clasament C2

C3


Liga 3 C3
06.03.2020 CSM Alexandria FC Pucioasa C
06.03.2020 Astra Giurgiu II CS Blejoi C
06.03.2020 Tractorul Cetate Vediţa Coloneşti C
06.03.2020 Unirea Bascov FC Voluntari II C
06.03.2020 CS Balotești CS Universitatea Craiova II C
07.03.2020 Progresul Spartac București FC Brașov C
07.03.2020 Sporting Roșiori-de-Vede CSM Slatina C
07.03.2020 Olimpic Cetate Râşnov Flacăra Moreni C


1. Progresul Spartac București 37
2. CSM Slatina 37
3. Flacăra Moreni 30
4. CSM Alexandria 28
5. CS Universitatea Craiova II 27
6. Vediţa Coloneşti 27
7. Unirea Bascov 22
8. CS Blejoi 22
9. Olimpic Cetate Râşnov 21
10. FC Voluntari II 21
11. FC Brașov 19
12. FC Pucioasa 18
13. Astra Giurgiu II 16
14. CS Balotești 14
15. Tractorul Cetate 10
16. Sporting Roșiori-de-Vede 9
Clasament C3

C4


Liga 3 C4
06.03.2020 ACS Poli Timișoara Fortuna Becicherecu-Mic C
06.03.2020 Cetate Deva Comunal Dumbrăviţa C
06.03.2020 Flacăra Horezu CS Național Sebiș C
06.03.2020 Universitatea Craiova Șoimii Lipova C
07.03.2020 Crișul Chișineu-Criș Progresul Pecica C
07.03.2020 Gloria Lunca Teuz Cernei CSC Ghiroda şi Giarmata Vii C
07.03.2020 CS Hunedoara Viitorul Dăeşti C
07.03.2020 ACSO Filiaşi Gilortul Târgu-Cărbuneşti C


1. Universitatea Craiova 42
2. Șoimii Lipova 29
3. Crișul Chișineu-Criș 29
4. Flacăra Horezu 27
5. Progresul Pecica 26
6. Comunal Dumbrăviţa 23
7. CS Hunedoara 23
8. CSC Ghiroda şi Giarmata Vii 21
9. Fortuna Becicherecu-Mic 20
10. Viitorul Dăeşti 20
11. Gloria Lunca Teuz Cernei 19
12. Cetate Deva 18
13. CS Național Sebiș 17
14. ACSO Filiaşi 15
15. Gilortul Târgu-Cărbuneşti 11
16. ACS Poli Timișoara 11
Clasament C4

C5


Liga 3 C5
06.03.2020 Unirea Dej SCM Zalău C
06.03.2020 Sănătatea Cluj Gloria Bistrița C
06.03.2020 AFC Odorheiu-Secuiesc Avântul Reghin C
07.03.2020 Unirea Alba-Iulia Viitorul Şelimbăr C
07.03.2020 Luceafărul Oradea CS Sânmartin C
07.03.2020 Industria Galda de Jos CFR 1907 Cluj II C
07.03.2020 Minaur Baia-Mare Arieșul Turda C
07.03.2020 Metalurgistul Cugir ACS Comuna Recea C


1. ACS Comuna Recea 35
2. Minaur Baia-Mare 33
3. Viitorul Şelimbăr 28
4. Metalurgistul Cugir 27
5. Luceafărul Oradea 26
6. CS Sânmartin 25
7. Gloria Bistrița 25
8. Avântul Reghin 22
9. Arieșul Turda 22
10. Unirea Dej 21
11. Sănătatea Cluj 20
12. Unirea Alba-Iulia 16
13. SCM Zalău 15
14. CFR 1907 Cluj II 15
15. Industria Galda de Jos 11
16. AFC Odorheiu-Secuiesc 10
Clasament C5

Decizie ONJN nr.1046/19.06.2017