Liga 1
Romanian Soccer  Cauta in Romanian Soccer
Romanian Soccer
Nationala Romaniei
 

FOTBAL INTERNATIONAL

-

UK Anglia:Premier League

-

Clasament Premier League

-

Clasament Championship

-

IT Italia: Serie A

-

Clasament Serie A Italia

-

Clasament Serie B Italia

-

SP Spain:Primera División

-

Clasament Primera Division

-

DE Germania: Bundesliga

-

Clasament Bundesliga

-

Clasament Zweite Bundesliga

-

FR Franta: Ligue 1

-

Clasament Ligue 1

-

PO Portugalia: Liga Sagres

-

Clasament Portugalia

-

OL Olanda: Eredivisie

-

Clasament Olanda

-

BE Belgia: Jupiler League

-

Clasament Belgia

-

TU Turcia: Süper Lig

-

Clasament Turcia

-

GR Grecia:Ethniki Katigoria

-

RU Rusia: Premier League

-

Clasament Rusia

-

UC Ucraina: Vyscha Liga

-

ball America de Sud

-

ball Africa

-

Cupa Africii pe Natiuni

-

ball Asia

-


Germania: Bundesliga 20.09.2020 - 21:00

Germania - Bundesliga - Etapa 1

Germania - Bundesliga - Etapa 1
Bayern München a umilit-o cu scorul de 8-0 pe FC Schalke 04 în prima etapă a campionatului Germaniei, sezonul 2020-2021. Bavarezii, care au reuşit în ediţia precedentă "tripla" - campionat, Cupa Germanie şi Liga Campionilor - a înscris nu mai puţin de 8 goluri grupării din Gelsenkirchen, prin Serge Gnabry (4, 47, 59), Leon Goretzka (19), Robert Lewandowski (31 penalty), Thomas Müller (69), Leroy Sané (71) şi Jamal Musiala (81).

Vineri, 18 septembrie 2020

18.09.2020, Ora: 21:30
Bayern München - FC Schalke 04 8-0
Au marcat:
Serge Gnabry (4, 47, 59), Leon Goretzka (19), Robert Lewandowski (31 penalty), Thomas Müller (69), Leroy Sané (71) şi Jamal Musiala (81)

Sâmbătă, 19 septembrie 2020

19.09.2020, Ora: 16:30
FC Köln - TSG 1899 Hoffenheim 2-3
Au marcat:
Sebastian Andersson (21), Dominick Drexler (86) - Andrej Kramarić (3, 45+2, 90+2)

19.09.2020, Ora: 16:30
Eintracht Frankfurt - Arminia Bielefeld 1-1
Au marcat:
André Silva (63) - Cebio Soukou (50)

19.09.2020, Ora: 16:30
Union Berlin - FC Augsburg 1-3
Au marcat:
Marius Bülter (75) - Ruben Vargas (41), Michael Gregoritsch (82), André Hahn (90)

19.09.2020, Ora: 16:30
VfB Stuttgart - SC Freiburg 2-3
Au marcat:
Sasa Kalajdzic (71), Silas Wamangituka (81) - Nils Petersen (8), Roland Sallai (26), Vincenzo Grifo (47)

19.09.2020, Ora: 16:30
Werder Bremen - Hertha BSC 1-4
Au marcat:
Jhon Cordoba (90) - Peter Pekarík (41), Dodi Lukebakio (45), Matheus Cunha (63), Davie Selke (70)

19.09.2020, Ora: 19:30
Borussia Dortmund - Borussia Mönchengladbach 3-0
Au marcat:
Gio Reyna (36), Erling Håland (54, 77)

Duminică, 20 septembrie 2020

20.09.2020, Ora: 16:30
RB Leipzig - FSV Mainz 05 3-1
Au marcat:
Emil Forsberg (17 penalty), Yussuf Poulsen (22), Amadou Haidara (51) - Jean-Philippe Mateta (48)

20.09.2020, Ora: 19:00
VfL Wolfsburg - Bayer Leverkusen 0-0
Au marcat:
-

SorinARO







Taguri: Germania    Bundesliga    Etapa 1    Bayern München    FC Schalke 04   

» Clasament Germania - Bundesliga
» Clasament Zweite Bundesliga
Comenteaza

Ultimele stiri - Germania: Bundesliga

Germania - Bundesliga - Etapa 5

Campioana Bayern München, a surclasat-o cu scorul de 5-0 pe Eintracht Frankfurt, în etapa a 5-a a campionatului Germaniei. Robert Lewandowski a reuşit un hattrick, ultimele 2 goluri fiind...

Germania - Bundesliga - Etapa 4

Arminia Bielefeld nu a reuşit decât să înscrie golul de onoare în meciul disputat pe stadionul "Bielefelder Alm" cu Bayern München, în etapa a 4-a campionatului Germaniei....

Germania - Bundesliga - Etapa 3

FC Union Berlin a câştigat cu scorul de 4-0 meciul disputat acasă pe "Stadion An der Alten Försterei" cu FSV Mainz 05, în etapa a 3-a a campionatului Germaniei de fotbal. Echipa...

Germania - Bundesliga - Etapa 2

Primul meci din etapa a 2-a a campionatului Germaniei de fotbal a avut loc vineri pe "Olympiastadion" din Berlin, unde Eintracht Frankfurt a învins-o categoric, cu scorul de 3-1 pe...

Germania - Bundesliga - Etapa 34

Bayern München a jucat în ultima etapă din Bundesliga la Wolfsburg şi chiar dacă era deja campioană, a câştigat cu scorul de 4-0. Echipa antrenată de Hans-Dieter...

Germania - Bundesliga - Etapa 33

Campioana Bayern München a obţinut sâmbătă cea de-a 25-a victorie din acest sezon, învingând-o acasă pe "Allianz Arena" cu scorul de 3-1...

Germania - Bundesliga - Etapa 32

Aşa cum era de aşteptat, Bayern München a învins-o pe Werder Bremen şi a câştigat al 8-lea său titlul consecutiv în Bundesliga. "Die Roten" au 10p avans faţă de ocupanta...

Germania - Bundesliga - Etapa 31

RB Leipzig şi-a consolidat locul 3 în campionatul Germaniei, după 2-0, cu TSG 1899 Hoffenheim şi şi-a cam asigurat calificarea în Liga Campionilor. Locurile 1 şi 2 vor fi ocupate de Bayern...

Germania - Bundesliga - Etapa 30

Cel mai interesant meci al etapei a 30-a din campionatul Germaniei, va fi cel de pe "BayArena", în care se vor întâlni Bayer Leverkusen, care luptă pentru a se clasa pe un loc de...

Germania - Bundesliga - Etapa 29

Bayern München a învins-o în etapa trecută cu 1-0 în deplasare pe Borussia Dortmund şi este practic campioană. Bavarezii au un moral excelent după ce au câştigat "Der Klassiker"...

Germania - Bundesliga - Etapa 28

Cel mai aşteptat meci al etapei a 28-a a fost Borussia Dortmund - Bayern München. "Der Klassiker" a fost câştigat de bavarezi, cu scorul de 1-0, care s-au distanţat la 7 puncte,...



Top News

-Liga 1 - Etapa 9: Rezultate şi marcatori

-Europa League, Grupa A: CFR Cluj - Young Boys Berna 1-1

-Pariuri Champions League: Trei ponturi pentru etapa a doua din faza grupelor

-Liga 1 - Etapa 8: Rezultate şi marcatori

-Italia - Serie A - Etapa 5

-Germania - Bundesliga - Etapa 5

-Anglia - Premier League - Etapa 6




Care este echpa ta preferată din Germania?
FC Bayern München
Hamburger SV
Borussia Dortmund
VfB Stuttgart
SV Werder Bremen
FC Schalke 04 Gelsenkirchen
Eintracht Frankfurt
Borussia Mönchengladbach
1. FC Köln
1. FC Kaiserslautern
Bayer 04 Leverkusen
Hertha BSC Berlin
Karlsruher SC
1. FC Nürnberg
TSV 1860 München
VfL Bochum
TSV Alemannia Aachen
FC Sankt Pauli Hamburg
SV Hannover 96
VfL Wolfsburg
  » rezultate   » arhiva

S-au nascut azi

Adrian Nedelea
România
45 ani

Alexandru Buzbuchi
România
27 ani

Alexandru Munteanu
România
33 ani

Andrei Şerban
România
20 ani

Boris Galchev
Bulgaria
37 ani

Carlos Dunga
Brazilia
57 ani

Denis Irwin
Irlanda
55 ani

Ernst Aigner
Austria
54 ani

Fabian Teușan
România
32 ani

Fabio Celestini
Elveția
45 ani

Filip Daems
Belgia
42 ani

Filipe Falardo
Portugalia
37 ani

Guti
Spania
44 ani

Kengo Nakamura
Japonia
40 ani

Marcel Meeuwis
Olanda
40 ani

Marco van Basten
Olanda
56 ani

Massimo Gobbi
Italia
40 ani

Mogens Krogh
Danemarca
57 ani

Muzzy Izzet
Turcia
46 ani

Radu Jercan
România
75 ani

Ricardo Fuller
Jamaica
41 ani

Rudolph Hesp
Olanda
55 ani

Shaun Bartlett
Africa de Sud
48 ani

Simão Sabrosa
Portugalia
41 ani

Vasile Mogoș
România
28 ani

Victor Olenic
România
37 ani

Xabier Etxeita
Spania
33 ani


Liga 1
Steaua Bucuresti ASA CFR Cluj
CS Universitatea Gaz Metan Mediaș
Dinamo FC Botosani Pandurii
CSM Iasi Viitorul Constanta
Concordia Chiajna
-

Arhiva Stiri Romanian Soccer
L M M J V S D
      1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31  


2020-2021


Liga 1 2020-2021
30.10.2020 FC Argeș Pitești FC Voluntari C
31.10.2020 Academica Clinceni
2 - 0
Sepsi Sfântu Gheorghe Telekom Sport 1 C
31.10.2020 FC Botoșani
19:00
FC UTA Arad Telekom Sport 1 C
31.10.2020 FC Hermannstadt
21:45
Universitatea Craiova Telekom Sport 1 C
01.11.2020 CSM Politehnica Iaşi
18:00
FC Viitorul Telekom Sport 1 C
01.11.2020 CFR 1907 Cluj
21:00
Gaz Metan Mediaş Telekom Sport 1 C
02.11.2020 Chindia Târgoviște
21:00
Fotbal Club FCSB Telekom Sport 1 C
14.11.2020 Dinamo București
-
Astra Giurgiu Telekom Sport 1 C


1. Universitatea Craiova 21
2. Fotbal Club FCSB 18
3. CFR 1907 Cluj 18
4. Sepsi Sfântu Gheorghe 15
5. FC Botoșani 11
6. FC UTA Arad 11
7. Chindia Târgoviște 11
8. Academica Clinceni 10
9. FC Viitorul 10
10. FC Voluntari 10
11. FC Hermannstadt 10
12. CSM Politehnica Iaşi 9
13. FC Argeș Pitești 8
14. Gaz Metan Mediaş 7
15. Dinamo București 5
16. Astra Giurgiu 4
Clasament 2020-2021

Liga 2


Liga 2
30.10.2020 AFK Csíkszereda
-
Pandurii Târgu-Jiu AMANAT C
31.10.2020 Ripensia Timișoara Turris Oltul Turnu-Măgurele C
31.10.2020 Dunărea Călărași Metaloglobus București C
31.10.2020 Viitorul Târgu-Jiu Unirea Slobozia C
31.10.2020 CSM Slatina Gloria Buzău C
31.10.2020 ACS Comuna Recea ASU Poli Timişoara C
01.11.2020 Farul Constanța
11:30
CS Mioveni   C
02.11.2020 Rapid București
18:00
Universitatea Cluj   C
03.11.2020 Universitatea Craiova
-
Aerostar Bacău   C
11.11.2020 CSM Reșița
-
Concordia Chiajna   C


1. Universitatea Craiova 20
2. Metaloglobus București 19
3. ASU Poli Timişoara 19
4. Universitatea Cluj 17
5. Dunărea Călărași 17
6. Farul Constanța 16
7. Turris Oltul Turnu-Măgurele 15
8. Petrolul Ploiești 14
9. Unirea Slobozia 14
10. CS Mioveni 13
11. Rapid București 13
12. Gloria Buzău 12
13. Ripensia Timișoara 12
14. AFK Csíkszereda 10
15. Viitorul Târgu-Jiu 10
16. Concordia Chiajna 9
17. ACS Comuna Recea 8
18. CSM Reșița 8
19. CSM Slatina 7
20. Aerostar Bacău 3
21. Pandurii Târgu-Jiu 3
Clasament Liga 2

C1


Liga 3 C1
06.03.2020 Aerostar Bacău FC Botoşani II C
06.03.2020 KSE Târgu-Secuiesc CSU Galați C
07.03.2020 CSM Foșcani FC Ozana Târgu-Neamţ C
07.03.2020 Știința Miroslava CSM Ceahlăul Piatra-Neamţ C
07.03.2020 Oțelul Galați CSM Pașcani C
07.03.2020 Sporting Liești Foresta Suceava C
07.03.2020 Bucovina Rădăuți Huşana Huşi C
07.03.2020 Şomuz Fălticeni CSM Bacău C


1. Aerostar Bacău 42
2. Foresta Suceava 35
3. CSM Ceahlăul Piatra-Neamţ 33
4. Bucovina Rădăuți 32
5. CSM Foșcani 30
6. Oțelul Galați 30
7. Știința Miroslava 29
8. FC Ozana Târgu-Neamţ 23
9. Şomuz Fălticeni 20
10. Sporting Liești 19
11. KSE Târgu-Secuiesc 17
12. Huşana Huşi 17
13. FC Botoşani II 16
14. CSU Galați 10
15. CSM Bacău 9
16. CSM Pașcani 0
Clasament C1

C2


Liga 3 C2
06.03.2020 Dacia Unirea Brăila Metalul Buzău C
07.03.2020 CS Tunari Viitorul Ianca C
07.03.2020 CSM Medgidia Recolta Gheorghe Doja C
07.03.2020 Agricola Borcea Fotbal Club FCSB II C
07.03.2020 CS Afumați Mostiştea Ulmu C
07.03.2020 Unirea Slobozia Poseidon Limanu 2 Mai C
07.03.2020 Axiopolis Sport Cernavodă Înainte Modelu C
07.03.2020 CS Făurei SC Popeşti Leordeni C


1. Unirea Slobozia 40
2. Mostiştea Ulmu 37
3. CS Afumați 36
4. CS Tunari 36
5. Înainte Modelu 26
6. SC Popeşti Leordeni 25
7. Viitorul Ianca 25
8. Metalul Buzău 23
9. CS Făurei 21
10. Agricola Borcea 21
11. Poseidon Limanu 2 Mai 20
12. CSM Medgidia 15
13. Axiopolis Sport Cernavodă 12
14. Dacia Unirea Brăila 11
15. Fotbal Club FCSB II 10
16. Recolta Gheorghe Doja 2
Clasament C2

C3


Liga 3 C3
06.03.2020 CSM Alexandria FC Pucioasa C
06.03.2020 Astra Giurgiu II CS Blejoi C
06.03.2020 Tractorul Cetate Vediţa Coloneşti C
06.03.2020 Unirea Bascov FC Voluntari II C
06.03.2020 CS Balotești CS Universitatea Craiova II C
07.03.2020 Progresul Spartac București FC Brașov C
07.03.2020 Sporting Roșiori-de-Vede CSM Slatina C
07.03.2020 Olimpic Cetate Râşnov Flacăra Moreni C


1. Progresul Spartac București 37
2. CSM Slatina 37
3. Flacăra Moreni 30
4. CSM Alexandria 28
5. CS Universitatea Craiova II 27
6. Vediţa Coloneşti 27
7. Unirea Bascov 22
8. CS Blejoi 22
9. Olimpic Cetate Râşnov 21
10. FC Voluntari II 21
11. FC Brașov 19
12. FC Pucioasa 18
13. Astra Giurgiu II 16
14. CS Balotești 14
15. Tractorul Cetate 10
16. Sporting Roșiori-de-Vede 9
Clasament C3

C4


Liga 3 C4
06.03.2020 ACS Poli Timișoara Fortuna Becicherecu-Mic C
06.03.2020 Cetate Deva Comunal Dumbrăviţa C
06.03.2020 Flacăra Horezu CS Național Sebiș C
06.03.2020 Universitatea Craiova Șoimii Lipova C
07.03.2020 Crișul Chișineu-Criș Progresul Pecica C
07.03.2020 Gloria Lunca Teuz Cernei CSC Ghiroda şi Giarmata Vii C
07.03.2020 CS Hunedoara Viitorul Dăeşti C
07.03.2020 ACSO Filiaşi Gilortul Târgu-Cărbuneşti C


1. Universitatea Craiova 42
2. Șoimii Lipova 29
3. Crișul Chișineu-Criș 29
4. Flacăra Horezu 27
5. Progresul Pecica 26
6. Comunal Dumbrăviţa 23
7. CS Hunedoara 23
8. CSC Ghiroda şi Giarmata Vii 21
9. Fortuna Becicherecu-Mic 20
10. Viitorul Dăeşti 20
11. Gloria Lunca Teuz Cernei 19
12. Cetate Deva 18
13. CS Național Sebiș 17
14. ACSO Filiaşi 15
15. Gilortul Târgu-Cărbuneşti 11
16. ACS Poli Timișoara 11
Clasament C4

C5


Liga 3 C5
06.03.2020 Unirea Dej SCM Zalău C
06.03.2020 Sănătatea Cluj Gloria Bistrița C
06.03.2020 AFC Odorheiu-Secuiesc Avântul Reghin C
07.03.2020 Unirea Alba-Iulia Viitorul Şelimbăr C
07.03.2020 Luceafărul Oradea CS Sânmartin C
07.03.2020 Industria Galda de Jos CFR 1907 Cluj II C
07.03.2020 Minaur Baia-Mare Arieșul Turda C
07.03.2020 Metalurgistul Cugir ACS Comuna Recea C


1. ACS Comuna Recea 35
2. Minaur Baia-Mare 33
3. Viitorul Şelimbăr 28
4. Metalurgistul Cugir 27
5. Luceafărul Oradea 26
6. CS Sânmartin 25
7. Gloria Bistrița 25
8. Avântul Reghin 22
9. Arieșul Turda 22
10. Unirea Dej 21
11. Sănătatea Cluj 20
12. Unirea Alba-Iulia 16
13. SCM Zalău 15
14. CFR 1907 Cluj II 15
15. Industria Galda de Jos 11
16. AFC Odorheiu-Secuiesc 10
Clasament C5

Decizie ONJN nr.1046/19.06.2017