Liga 1
Romanian Soccer  Cauta in Romanian Soccer
Romanian Soccer
Nationala Romaniei
 

FOTBAL INTERNATIONAL

-

UK Anglia:Premier League

-

Clasament Premier League

-

Clasament Championship

-

IT Italia: Serie A

-

Clasament Serie A Italia

-

Clasament Serie B Italia

-

SP Spain:Primera División

-

Clasament Primera Division

-

DE Germania: Bundesliga

-

Clasament Bundesliga

-

Clasament Zweite Bundesliga

-

FR Franta: Ligue 1

-

Clasament Ligue 1

-

PO Portugalia: Liga Sagres

-

Clasament Portugalia

-

OL Olanda: Eredivisie

-

Clasament Olanda

-

BE Belgia: Jupiler League

-

Clasament Belgia

-

TU Turcia: Süper Lig

-

Clasament Turcia

-

GR Grecia:Ethniki Katigoria

-

RU Rusia: Premier League

-

Clasament Rusia

-

UC Ucraina: Vyscha Liga

-

ball America de Sud

-

ball Africa

-

Cupa Africii pe Natiuni

-

ball Asia

-


Italia: Serie A 04.01.2021 - 03:00

Italia - Serie A - Etapa 15

Italia - Serie A - Etapa 15
Internazionale Milano a surclasat-o duminică, acasă pe "Stadio Giuseppe Meazza", cu scorul de 6-2 pe FC Crotone, în etapa a 15-a a campionatului Italiei. "Nerazzurri" au revenit de la 0-1 şi după ce au fost egalaţi la 2-2, s-au dezlăbţuit. Omul meciului a fost argentinianul Lautaro Martínez, care a reuşit un hat-trick. Portarul român Ionuţ Radu a fost rezervă la Inter, la fel şi Denis Drăguş la "Pitagorici".
 
Duminică, 3 ianuarie 2021
 
03.01.2021, Ora: 13:30
Internazionale Milano - FC Crotone 6-2
Au marcat: Lautaro Martínez (20, 57, 78), Luca Marrone (31 autogol), Romelu Lukaku (64), Achraf Hakimi (88) - Niccolo Zanellato (12), Vladimir Golemić (36 penalty)
 
03.01.2021, Ora: 16:00
AS Roma - Sampdoria Genova 1-0
A marcat: Edin Džeko (72)
 
03.01.2021, Ora: 16:00
Atalanta Bergamo - Sassuolo Calcio 5-1
Au marcat: Duvan Zapata (11, 49), Matteo Pessina (45), Robin Gosens (57), Luis Muriel (68) - Vlad Chiricheş (75)
 
03.01.2021, Ora: 16:00
Cagliari Calcio - SSC Napoli 1-4
Au marcat: João Pedro (60) - Piotr Zieliński (25, 62), Hirving Lozano (74), Lorenzo Insigne (86 penalty)
Cartonaş roşu: Charalampos Lykogiannis (65, Cagliari)
 
03.01.2021, Ora: 16:00
ACF Fiorentina - FC Bologna 0-0
Au marcat: -
 
03.01.2021, Ora: 16:00
Genoa CFC - Lazio Roma 1-1
Au marcat: Mattia Destro (58) - Ciro Immobile (15 penalty)
 
03.01.2021, Ora: 16:00
Parma Calcio - FC Torino 0-3
Au marcat: Wilfried Singo (8), Armando Izzo (89), Amer Gojak (90+5)
 
03.01.2021, Ora: 16:00
Spezia Calcio - Hellas Verona 0-1
A marcat: Mattia Zaccagni (75)
Cartonaş roşu: Julian Chabot (68, Spezia)
 
03.01.2021, Ora: 19:00
Benevento Calcio - AC Milan 0-2
Au marcat: Franck Kessié (15 penalty), Rafael Leão (49)
Cartonaş roşu: Sandro Tonali (33, Milan)
# În minutul 60 Gianluca Caprari (Benevento) a ratat o lovitură de la 11 metri
 
03.01.2021, Ora: 21:45
Juventus Torino - Udinese Calcio 4-1
Au marcat: Cristiano Ronaldo (31, 70), Federico Chiesa (49), Paulo Dybala (90+3) - Marvin Zeegelaar (90)
 
Sorin AROTĂRIŢEI






Taguri: Italia    Serie A    Etapa 15    Internazionale Milano    FC Crotone    Stadio Giuseppe Meazza    Lautaro Martínez    Romelu Lukaku    Achraf Hakimi    Luca Marrone    Niccolo Zanellato    Vladimir Golemić    nerazzurri    Pitagorici   

» Clasament Italia - Serie A
» Clasament Serie B Italia
Comenteaza

Ultimele stiri - Italia: Serie A

Italia - Serie A - Etapa 18

Etapa a 18-a din campionatului Italiei a debutat cu "Derby della Capitale", pe "Stadio Olimpico". Echipa antrenată de Simone Inzaghi s-a impus clar cu scorul de...

Italia - Serie A - Etapa 17

Atalanta Bergamo a făcut show pe "Stadio Ciro Vigorito", câştigând cu scorul de 4-1 în faţa lui Benevento Calcio, în etapa a 17-a a campionatului Italiei. Băieţii lui Filippo...

Italia - Serie A - Etapa 16

Internazionale Milano a pierdut cu scorul de 2-1 meciul disputat pe "Stadio Luigi Ferraris" cu Sampdoria, în etapa a 16-a a campionatului Italiei. Dacă Alexis...

Italia - Serie A - Etapa 14

Cel mai spectaculos meci din etapa a 14-a a campionatului Italiei a avut loc pe "San Siro" unde AC Milan a învins-o în prelungiri cu 3-2 pe Lazio Roma....

Italia - Serie A - Etapa 13

AC Milan a câştigat cu scorul de 2-1 pe "Mapei Stadium - Città del Tricolore" în faţa lui Sassuolo Calcio, în etapa a 13-a a campionatului Italiei. "Rossoneri" au început...

Italia - Serie A - Etapa 12

Lazio Roma a învins-o cu scorul 2-0 acasă pe "Stadio Olimpico" pe SSC Napoli, în etapa a 12-a a campionatului Italiei. Golurile "Biancocelesti" au fost marcate de Ciro...

Italia - Serie A - Etapa 11

Hellas Verona a câştigat cu scorul de 2-1 pe "Stadio Olimpico" în meciul disputat cu Lazio Roma, în etapa a 11-a a campionatului Italiei. "Gialloblu" au intrat cu avantaj la...

Italia - Serie A - Etapa 10

Internaţionalul român Răzvan Marin de la Cagliari Calcio a înscris primul său gol în campionatul Italiei, în meciul disputat pe "Stadio...

Italia - Serie A - Etapa 9

Internazionale Milano a trecut cu bine peste înfrângerea de acasă cu Real Madrid din Liga Campionilor, câştigând în deplasare cu scorul de 3-0 în faţa lui Sassuolo Calcio în campionatul...

Italia - Serie A - Etapa 8

AC Milan a demonstrat că nu este întâmplător lider în campionatul Italiei, câştigând duminică cu 3-1 pe "San Paolo"...

Italia - Serie A - Etapa 7

Cele mai atractive meciuri din etapa a 7-a a campionatului Italiei au avut loc la Roma şi Bergamo şi s-au terminat la egalitate, scor 1-1. Juventus a avut mult ghinion pe "Stadio...



Top News

-Germania - Bundesliga - Etapa 16

-Italia - Serie A - Etapa 18

-Anglia - Premier League - Etapa 19

-Liga 1 - Etapa 16: Rezultate şi marcatori

-Anglia - Premier League - Etapa 18

-Italia - Serie A - Etapa 17

-Spania - La Liga - Etapa 18




Care este echpa ta preferată din Italia?
Juventus Torino
Inter Milano
AC Milan
AS Roma
Lazio Roma
ACF Fiorentina
Sampdoria Genova
Torino Calcio
SSC Napoli
Atalanta Bergamo
FC Bologna
Udinese Calcio
Cagliari Calcio
AC Parma
Genoa 1893
Brescia Calcio
Vicenza Calcio
US Lecce
Calcio Catania
US Cittá di Palermo
  » rezultate   » arhiva

S-au nascut azi

Alessio Campoli
Italia
29 ani

Alexander Meier
Germania
38 ani

Ali El Khattabi
Maroc
44 ani

Alphousseyni Sane
Franţa
25 ani

Álvaro Arbeloa
Spania
38 ani

Cuauhtémoc Blanco
Mexic
48 ani

Dani Coelho
Portugalia
31 ani

Dick Nanninga
Olanda
72 ani

Esmir Ahmetović
Bosnia
30 ani

Filip Hološko
Slovacia
37 ani

Francesco Pratali
Italia
42 ani

Georges Bregy
Elveția
63 ani

Héctor Moreno
Mexic
33 ani

Ionuț Stancu
România
38 ani

Jorge Guasch
Paraguay
60 ani

Juan Manuel Peña
Bolivia
48 ani

Kaj Ramsteijn
Olanda
31 ani

Konstantin Kadeev
Rusia
32 ani

Leontin Doană
România
51 ani

Lukáš Magera
Cehia
38 ani

Manolo
Spania
56 ani

Mykola Morozyuk
Ucraina
33 ani

Nenad Đurović
Muntenegru
35 ani

Nikos Nioplias
Grecia
56 ani

Octavian Cocan
România
51 ani

Pablo Barrientos
Argentina
36 ani

Patrick Suffo
Camerun
43 ani

Patrick Vervoort
Belgia
56 ani

Răzvan Riviș
România
32 ani

Ricardo Cabanas
Elveția
42 ani

Rıdvan Șimșek
Turcia
30 ani

Robert Oepkes
Olanda
29 ani

Rovérsio
Brazilia
37 ani

Yang Chen
China
47 ani


Liga 1
Steaua Bucuresti ASA CFR Cluj
CS Universitatea Gaz Metan Mediaș
Dinamo FC Botosani Pandurii
CSM Iasi Viitorul Constanta
Concordia Chiajna
-

Arhiva Stiri Romanian Soccer
L M M J V S D
        1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31


2020-2021


Liga 1 2020-2021
12.01.2021 Gaz Metan Mediaş FC Voluntari C
12.01.2021 Universitatea Craiova Sepsi Sfântu Gheorghe C
13.01.2021 Chindia Târgoviște CSM Politehnica Iaşi C
13.01.2021 FC Hermannstadt Dinamo București C
14.01.2021 FC Botoșani FC Argeș Pitești C
14.01.2021 CFR 1907 Cluj Academica Clinceni C
15.01.2021 FC UTA Arad FC Viitorul C
15.01.2021 Fotbal Club FCSB Astra Giurgiu C


1. Fotbal Club FCSB 37
2. CFR 1907 Cluj 34
3. Universitatea Craiova 33
4. Sepsi Sfântu Gheorghe 28
5. Academica Clinceni 25
6. FC Viitorul 21
7. Chindia Târgoviște 21
8. Dinamo București 19
9. Gaz Metan Mediaş 19
10. FC Botoșani 18
11. FC UTA Arad 18
12. Astra Giurgiu 16
13. FC Voluntari 15
14. FC Hermannstadt 15
15. CSM Politehnica Iaşi 15
16. FC Argeș Pitești 14
Clasament 2020-2021

Liga 2


Liga 2
05.12.2020 Gloria Buzău Aerostar Bacău C
05.12.2020 Pandurii Târgu-Jiu Universitatea Craiova C
05.12.2020 Turris Oltul Turnu-Măgurele ACS Comuna Recea C
05.12.2020 Concordia Chiajna CSM Slatina C
05.12.2020 Farul Constanța AFK Csíkszereda C
05.12.2020 CSM Reșița Ripensia Timișoara C
05.12.2020 Unirea Slobozia Petrolul Ploiești C
06.12.2020 CS Mioveni Viitorul Târgu-Jiu C
06.12.2020 ASU Poli Timişoara Rapid București C
08.12.2020 Universitatea Cluj Dunărea Călărași C


1. Universitatea Craiova 30
2. Viitorul Târgu-Jiu 26
3. Rapid București 26
4. Dunărea Călărași 24
5. ASU Poli Timişoara 24
6. Universitatea Cluj 23
7. Farul Constanța 23
8. Metaloglobus București 22
9. AFK Csíkszereda 22
10. Petrolul Ploiești 21
11. Gloria Buzău 21
12. CS Mioveni 21
13. Turris Oltul Turnu-Măgurele 19
14. CSM Reșița 18
15. Ripensia Timișoara 18
16. CSM Slatina 16
17. Concordia Chiajna 15
18. ACS Comuna Recea 15
19. Unirea Slobozia 15
20. Aerostar Bacău 9
21. Pandurii Târgu-Jiu 7
Clasament Liga 2

C1


Liga 3 C1
06.03.2020 Aerostar Bacău FC Botoşani II C
06.03.2020 KSE Târgu-Secuiesc CSU Galați C
07.03.2020 CSM Foșcani FC Ozana Târgu-Neamţ C
07.03.2020 Știința Miroslava CSM Ceahlăul Piatra-Neamţ C
07.03.2020 Oțelul Galați CSM Pașcani C
07.03.2020 Sporting Liești Foresta Suceava C
07.03.2020 Bucovina Rădăuți Huşana Huşi C
07.03.2020 Şomuz Fălticeni CSM Bacău C


1. Aerostar Bacău 42
2. Foresta Suceava 35
3. CSM Ceahlăul Piatra-Neamţ 33
4. Bucovina Rădăuți 32
5. CSM Foșcani 30
6. Oțelul Galați 30
7. Știința Miroslava 29
8. FC Ozana Târgu-Neamţ 23
9. Şomuz Fălticeni 20
10. Sporting Liești 19
11. KSE Târgu-Secuiesc 17
12. Huşana Huşi 17
13. FC Botoşani II 16
14. CSU Galați 10
15. CSM Bacău 9
16. CSM Pașcani 0
Clasament C1

C2


Liga 3 C2
06.03.2020 Dacia Unirea Brăila Metalul Buzău C
07.03.2020 CS Tunari Viitorul Ianca C
07.03.2020 CSM Medgidia Recolta Gheorghe Doja C
07.03.2020 Agricola Borcea Fotbal Club FCSB II C
07.03.2020 CS Afumați Mostiştea Ulmu C
07.03.2020 Unirea Slobozia Poseidon Limanu 2 Mai C
07.03.2020 Axiopolis Sport Cernavodă Înainte Modelu C
07.03.2020 CS Făurei SC Popeşti Leordeni C


1. Unirea Slobozia 40
2. Mostiştea Ulmu 37
3. CS Afumați 36
4. CS Tunari 36
5. Înainte Modelu 26
6. SC Popeşti Leordeni 25
7. Viitorul Ianca 25
8. Metalul Buzău 23
9. CS Făurei 21
10. Agricola Borcea 21
11. Poseidon Limanu 2 Mai 20
12. CSM Medgidia 15
13. Axiopolis Sport Cernavodă 12
14. Dacia Unirea Brăila 11
15. Fotbal Club FCSB II 10
16. Recolta Gheorghe Doja 2
Clasament C2

C3


Liga 3 C3
06.03.2020 CSM Alexandria FC Pucioasa C
06.03.2020 Astra Giurgiu II CS Blejoi C
06.03.2020 Tractorul Cetate Vediţa Coloneşti C
06.03.2020 Unirea Bascov FC Voluntari II C
06.03.2020 CS Balotești CS Universitatea Craiova II C
07.03.2020 Progresul Spartac București FC Brașov C
07.03.2020 Sporting Roșiori-de-Vede CSM Slatina C
07.03.2020 Olimpic Cetate Râşnov Flacăra Moreni C


1. Progresul Spartac București 37
2. CSM Slatina 37
3. Flacăra Moreni 30
4. CSM Alexandria 28
5. CS Universitatea Craiova II 27
6. Vediţa Coloneşti 27
7. Unirea Bascov 22
8. CS Blejoi 22
9. Olimpic Cetate Râşnov 21
10. FC Voluntari II 21
11. FC Brașov 19
12. FC Pucioasa 18
13. Astra Giurgiu II 16
14. CS Balotești 14
15. Tractorul Cetate 10
16. Sporting Roșiori-de-Vede 9
Clasament C3

C4


Liga 3 C4
06.03.2020 ACS Poli Timișoara Fortuna Becicherecu-Mic C
06.03.2020 Cetate Deva Comunal Dumbrăviţa C
06.03.2020 Flacăra Horezu CS Național Sebiș C
06.03.2020 Universitatea Craiova Șoimii Lipova C
07.03.2020 Crișul Chișineu-Criș Progresul Pecica C
07.03.2020 Gloria Lunca Teuz Cernei CSC Ghiroda şi Giarmata Vii C
07.03.2020 CS Hunedoara Viitorul Dăeşti C
07.03.2020 ACSO Filiaşi Gilortul Târgu-Cărbuneşti C


1. Universitatea Craiova 42
2. Șoimii Lipova 29
3. Crișul Chișineu-Criș 29
4. Flacăra Horezu 27
5. Progresul Pecica 26
6. Comunal Dumbrăviţa 23
7. CS Hunedoara 23
8. CSC Ghiroda şi Giarmata Vii 21
9. Fortuna Becicherecu-Mic 20
10. Viitorul Dăeşti 20
11. Gloria Lunca Teuz Cernei 19
12. Cetate Deva 18
13. CS Național Sebiș 17
14. ACSO Filiaşi 15
15. Gilortul Târgu-Cărbuneşti 11
16. ACS Poli Timișoara 11
Clasament C4

C5


Liga 3 C5
06.03.2020 Unirea Dej SCM Zalău C
06.03.2020 Sănătatea Cluj Gloria Bistrița C
06.03.2020 AFC Odorheiu-Secuiesc Avântul Reghin C
07.03.2020 Unirea Alba-Iulia Viitorul Şelimbăr C
07.03.2020 Luceafărul Oradea CS Sânmartin C
07.03.2020 Industria Galda de Jos CFR 1907 Cluj II C
07.03.2020 Minaur Baia-Mare Arieșul Turda C
07.03.2020 Metalurgistul Cugir ACS Comuna Recea C


1. ACS Comuna Recea 35
2. Minaur Baia-Mare 33
3. Viitorul Şelimbăr 28
4. Metalurgistul Cugir 27
5. Luceafărul Oradea 26
6. CS Sânmartin 25
7. Gloria Bistrița 25
8. Avântul Reghin 22
9. Arieșul Turda 22
10. Unirea Dej 21
11. Sănătatea Cluj 20
12. Unirea Alba-Iulia 16
13. SCM Zalău 15
14. CFR 1907 Cluj II 15
15. Industria Galda de Jos 11
16. AFC Odorheiu-Secuiesc 10
Clasament C5

Decizie ONJN nr.1046/19.06.2017