Liga 1
Romanian Soccer  Cauta in Romanian Soccer
Romanian Soccer
Nationala Romaniei
 

FOTBAL INTERNATIONAL

-

UK Anglia:Premier League

-

Clasament Premier League

-

Clasament Championship

-

IT Italia: Serie A

-

Clasament Serie A Italia

-

Clasament Serie B Italia

-

SP Spain:Primera División

-

Clasament Primera Division

-

DE Germania: Bundesliga

-

Clasament Bundesliga

-

Clasament Zweite Bundesliga

-

FR Franta: Ligue 1

-

Clasament Ligue 1

-

PO Portugalia: Liga Sagres

-

Clasament Portugalia

-

OL Olanda: Eredivisie

-

Clasament Olanda

-

BE Belgia: Jupiler League

-

Clasament Belgia

-

TU Turcia: Süper Lig

-

Clasament Turcia

-

GR Grecia:Ethniki Katigoria

-

RU Rusia: Premier League

-

Clasament Rusia

-

UC Ucraina: Vyscha Liga

-

ball America de Sud

-

ball Africa

-

Cupa Africii pe Natiuni

-

ball Asia

-


Italia: Serie A 19.01.2021 - 02:00

Italia - Serie A - Etapa 18

Italia - Serie A - Etapa 17
Etapa a 18-a din campionatului Italiei a debutat cu "Derby della Capitale", pe "Stadio Olimpico". Echipa antrenată de Simone Inzaghi s-a impus clar cu scorul de 3-0, prin golurile marcate de Ciro Immobile (14), Adam Marušić (23) şi Luis Alberto (68).
 
Vineri, 15 ianuarie 2021
 
09.01.2021, Ora: 21:45
Lazio Roma - AS Roma 3-0
Au marcat: Ciro Immobile (14), Adam Marušić (23), Luis Alberto (68)
 
Sâmbătă, 16 ianuarie 2021
 
16.01.2021, Ora: 16:00
FC Bologna - Hellas Verona 1-0
A marcat: Riccardo Orsolini (18 penalty)
 
16.01.2021, Ora: 19:00
FC Torino - Spezia Calcio 0-0
Au marcat: -
 
16.01.2021, Ora: 21:45
Sampdoria Genova - Udinese Calcio 2-1
Au marcat: Antonio Candreva (67), Ernesto Torregrossa (81) - Rodrigo De Paul (55)
 
Duminică, 17 ianuarie 2021
 
17.01.2021, Ora: 13:30
SSC Napoli - ACF Fiorentina 6-0
Au marcat: Lorenzo Insigne(5, 72 penalty), Diego Demme (36), Hirving Lozano (38), Piotr Zieliński (45+1), Matteo Politano (89)
 
17.01.2021, Ora: 16:00
FC Crotone - Benevento Calcio 4-1
Au marcat: Kamil Glik (4 autogol), Simy (29, 54), Miloš Vulić (65) - Iago Falque (83)
 
17.01.2021, Ora: 16:00
Sassuolo Calcio - Parma Calcio 1-1
Au marcat: Filip Đuričić (90+5 penalty) - Juraj Kucka (37)
 
17.01.2021, Ora: 19:00
Atalanta Bergamo - Genoa CFC 0-0
Au marcat: -
 
17.01.2021, Ora: 21:45
Internazionale Milano - Juventus Torino 2-0
Au marcat: Arturo Vidal (12), Nicolò Barella (52)
 
Luni, 18 ianuarie 2021
 
18.01.2021, Ora: 21:45
Cagliari Calcio - AC Milan 0-2
Au marcat: Zlatan Ibrahimović (7 penalty, 52)
Cartonaş roşu: Alexis Saelemaekers (75, AC Milan)
 
Sorin AROTĂRIŢEI






Taguri: Italia    Serie A    Etapa 18    Lazio Roma    AS Roma    Derby della Capitale    Stadio Olimpico    Simone Inzaghi    Ciro Immobile    Adam Marušić    Luis Alberto   

» Clasament Italia - Serie A
» Clasament Serie B Italia
Comenteaza

Ultimele stiri - Italia: Serie A

Italia - Serie A - Etapa 23

"Derby della Madonnina" nu a avut niciun istoric, pentru că Inter a bătut-o pe Milan cu scorul de 3-0. "Nerazzurri" au deschis scorul în minutul 5 prin Lautaro Martínez,...

Italia - Serie A - Etapa 22

Campioana Italiei, Juventus Torino, a pierdut cu scorul de 1-0 meciul disputat în deplasare pe "Stadio Diego Armando Maradona" cu SSC Napoli, în etapa a 22-a a campionatului Italiei....

Italia - Serie A - Etapa 21

Cel mai atractiv meci din etapa a 21-a a campionatului Italiei a avut loc la Torino, unde campioana Juventus a întâlnit-o pe AS Roma. "Giallorossi" au jucat...

Italia - Serie A - Etapa 20

AC Milan a obţinut o victorie muncită pe "Stadio Renato Dall'Ara" cu FC Bologna, în etapa a 20-a a campionatului Italiei, prima din retur. "Rossoneri" au condus cu 1-0 şi...

Italia - Serie A - Etapa 19

AS Roma şi Spezia Calcio au jucat ca în curtea şcolii pe "Stadio Olimpico" meciul din ultima etapă a turului din campionatul Italiei, care s-a terminat cu victoria...

Italia - Serie A - Etapa 17

Atalanta Bergamo a făcut show pe "Stadio Ciro Vigorito", câştigând cu scorul de 4-1 în faţa lui Benevento Calcio, în etapa a 17-a a campionatului Italiei. Băieţii lui Filippo...

Italia - Serie A - Etapa 16

Internazionale Milano a pierdut cu scorul de 2-1 meciul disputat pe "Stadio Luigi Ferraris" cu Sampdoria, în etapa a 16-a a campionatului Italiei. Dacă Alexis...

Italia - Serie A - Etapa 15

Internazionale Milano a surclasat-o duminică, acasă pe "Stadio Giuseppe Meazza", cu scorul de 6-2 pe FC Crotone, în etapa a 15-a a campionatului Italiei. "Nerazzurri" au...

Italia - Serie A - Etapa 14

Cel mai spectaculos meci din etapa a 14-a a campionatului Italiei a avut loc pe "San Siro" unde AC Milan a învins-o în prelungiri cu 3-2 pe Lazio Roma....

Italia - Serie A - Etapa 13

AC Milan a câştigat cu scorul de 2-1 pe "Mapei Stadium - Città del Tricolore" în faţa lui Sassuolo Calcio, în etapa a 13-a a campionatului Italiei. "Rossoneri" au început...

Italia - Serie A - Etapa 12

Lazio Roma a învins-o cu scorul 2-0 acasă pe "Stadio Olimpico" pe SSC Napoli, în etapa a 12-a a campionatului Italiei. Golurile "Biancocelesti" au fost marcate de Ciro...



Top News

-Liga Campionilor - optimi de finală - tur

-Liga 1 - Etapa 24: Rezultate şi marcatori

-Spania - La Liga - Etapa 24

-Italia - Serie A - Etapa 23

-Anglia - Premier League - Etapa 25

-Germania - Bundesliga - Etapa 22

-Weekend-ul 20-21 februarie este dedicat îndrăgostiților... de fotbal




Care este echpa ta preferată din Italia?
Juventus Torino
Inter Milano
AC Milan
AS Roma
Lazio Roma
ACF Fiorentina
Sampdoria Genova
Torino Calcio
SSC Napoli
Atalanta Bergamo
FC Bologna
Udinese Calcio
Cagliari Calcio
AC Parma
Genoa 1893
Brescia Calcio
Vicenza Calcio
US Lecce
Calcio Catania
US Cittá di Palermo
  » rezultate   » arhiva

S-au nascut azi

Abdoulaye Fayé
Senegal
43 ani

Bernardo Redín
Columbia
58 ani

Ciprian Biceanu
România
27 ani

Colin Bell
Anglia
75 ani

Deniz Yılmaz
Turcia
33 ani

Edson Reis
Brazilia
31 ani

Emmanuel Adebayor
Togo
37 ani

F a b i n h o
Brazilia
39 ani

Fernando Llorente
Spania
36 ani

Filippo Scardina
Italia
29 ani

Fitzroy Simpson
Jamaica
51 ani

Gabriel Matei
România
31 ani

Gabriel Obertan
Argentina
32 ani

Georg Niedermeier
Germania
35 ani

George Călințaru
România
32 ani

Hernán Díaz
Argentina
56 ani

Iuliu Bodola
România
109 ani

Jesé Rodriguez
Spania
28 ani

Josemi Castañeda
Spania
23 ani

Josip Fuček
Croaţia
36 ani

Jozef Adamec
Cehoslovacia
79 ani

Júlio César
Brazilia
41 ani

Juraj Kucka
Slovacia
34 ani

Léider Preciado
Columbia
44 ani

Louis-Paul Mfédé
Camerun
60 ani

Luka Peruzović
Yugoslavia
69 ani

Martin Jakubko
Slovacia
41 ani

Mauro Lustrinelli
Elveția
45 ani

Mirandinha
Brazilia
69 ani

Murat Tosun
Turcia
37 ani

Nacho Monreal
Spania
35 ani

Ole Gunnar Solskjær
Norvegia
48 ani

Ovidiu Ioaniţoaia
România
76 ani

P e p e
Portugalia
38 ani

Pascal Bieler
Germania
35 ani

Paul Tincu
România
35 ani

Pedro Mendes
Portugalia
42 ani

Petr Houbtchev
Bulgaria
57 ani

Radu Doicaru
România
42 ani

Ramón Heredia
Argentina
70 ani

Roman Jakóbczak
Polonia
75 ani

Sergi Enrich
Spania
31 ani

Sven Kums
Belgia
33 ani

Vaidas Slavickas
Lituania
35 ani

Vladimir Kaplichni
URSS
77 ani


Liga 1
Steaua Bucuresti ASA CFR Cluj
CS Universitatea Gaz Metan Mediaș
Dinamo FC Botosani Pandurii
CSM Iasi Viitorul Constanta
Concordia Chiajna
-

Arhiva Stiri Romanian Soccer
L M M J V S D
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28


2020-2021


Liga 1 2020-2021
19.02.2021 FC Voluntari FC Argeș Pitești C
19.02.2021 Universitatea Craiova FC Hermannstadt C
20.02.2021 Sepsi Sfântu Gheorghe Academica Clinceni C
20.02.2021 Fotbal Club FCSB Chindia Târgoviște C
21.02.2021 Gaz Metan Mediaş CFR 1907 Cluj C
21.02.2021 Astra Giurgiu Dinamo București C
22.02.2021 FC UTA Arad FC Botoșani C
23.02.2021 FC Viitorul
-
CSM Politehnica Iaşi Telekom Sport 1 C


1. Fotbal Club FCSB 51
2. CFR 1907 Cluj 51
3. Universitatea Craiova 47
4. Sepsi Sfântu Gheorghe 37
5. FC Botoșani 37
6. Academica Clinceni 35
7. FC Argeș Pitești 30
8. FC UTA Arad 30
9. Chindia Târgoviște 29
10. Astra Giurgiu 28
11. Gaz Metan Mediaş 28
12. Dinamo București 26
13. FC Viitorul 25
14. FC Hermannstadt 22
15. FC Voluntari 21
16. CSM Politehnica Iaşi 16
Clasament 2020-2021

Liga 2


Liga 2
25.02.2021 Gloria Buzău Rapid București C
26.02.2021 Universitatea Cluj
17:30
CSM Slatina   C
27.02.2021 Concordia Chiajna
-
Universitatea Craiova   C
27.02.2021 Unirea Slobozia
11:00
ASU Poli Timişoara   C
27.02.2021 Metaloglobus București
11:00
Aerostar Bacău   C
27.02.2021 CS Mioveni
11:00
ACS Comuna Recea   C
27.02.2021 CSM Reșița
11:00
Dunărea Călărași   C
27.02.2021 Ripensia Timișoara
11:00
AFK Csíkszereda   C
28.02.2021 Farul Constanța
11:30
Viitorul Târgu-Jiu   C
28.02.2021 Pandurii Târgu-Jiu
13:45
Petrolul Ploiești   C


1. Universitatea Craiova 30
2. ASU Poli Timişoara 27
3. Rapid București 27
4. Viitorul Târgu-Jiu 25
5. Petrolul Ploiești 24
6. AFK Csíkszereda 24
7. Dunărea Călărași 24
8. Farul Constanța 24
9. CS Mioveni 23
10. Universitatea Cluj 23
11. Gloria Buzău 22
12. Metaloglobus București 21
13. CSM Reșița 18
14. Concordia Chiajna 16
15. Ripensia Timișoara 16
16. ACS Comuna Recea 15
17. Unirea Slobozia 15
18. CSM Slatina 13
19. Aerostar Bacău 9
20. Pandurii Târgu-Jiu 7
21. Turris Oltul Turnu-Măgurele 0
Clasament Liga 2

C1


Liga 3 C1
06.03.2020 Aerostar Bacău FC Botoşani II C
06.03.2020 KSE Târgu-Secuiesc CSU Galați C
07.03.2020 CSM Foșcani FC Ozana Târgu-Neamţ C
07.03.2020 Știința Miroslava CSM Ceahlăul Piatra-Neamţ C
07.03.2020 Oțelul Galați CSM Pașcani C
07.03.2020 Sporting Liești Foresta Suceava C
07.03.2020 Bucovina Rădăuți Huşana Huşi C
07.03.2020 Şomuz Fălticeni CSM Bacău C


1. Aerostar Bacău 42
2. Foresta Suceava 35
3. CSM Ceahlăul Piatra-Neamţ 33
4. Bucovina Rădăuți 32
5. CSM Foșcani 30
6. Oțelul Galați 30
7. Știința Miroslava 29
8. FC Ozana Târgu-Neamţ 23
9. Şomuz Fălticeni 20
10. Sporting Liești 19
11. KSE Târgu-Secuiesc 17
12. Huşana Huşi 17
13. FC Botoşani II 16
14. CSU Galați 10
15. CSM Bacău 9
16. CSM Pașcani 0
Clasament C1

C2


Liga 3 C2
06.03.2020 Dacia Unirea Brăila Metalul Buzău C
07.03.2020 CS Tunari Viitorul Ianca C
07.03.2020 CSM Medgidia Recolta Gheorghe Doja C
07.03.2020 Agricola Borcea Fotbal Club FCSB II C
07.03.2020 CS Afumați Mostiştea Ulmu C
07.03.2020 Unirea Slobozia Poseidon Limanu 2 Mai C
07.03.2020 Axiopolis Sport Cernavodă Înainte Modelu C
07.03.2020 CS Făurei SC Popeşti Leordeni C


1. Unirea Slobozia 40
2. Mostiştea Ulmu 37
3. CS Afumați 36
4. CS Tunari 36
5. Înainte Modelu 26
6. SC Popeşti Leordeni 25
7. Viitorul Ianca 25
8. Metalul Buzău 23
9. CS Făurei 21
10. Agricola Borcea 21
11. Poseidon Limanu 2 Mai 20
12. CSM Medgidia 15
13. Axiopolis Sport Cernavodă 12
14. Dacia Unirea Brăila 11
15. Fotbal Club FCSB II 10
16. Recolta Gheorghe Doja 2
Clasament C2

C3


Liga 3 C3
06.03.2020 CSM Alexandria FC Pucioasa C
06.03.2020 Astra Giurgiu II CS Blejoi C
06.03.2020 Tractorul Cetate Vediţa Coloneşti C
06.03.2020 Unirea Bascov FC Voluntari II C
06.03.2020 CS Balotești CS Universitatea Craiova II C
07.03.2020 Progresul Spartac București FC Brașov C
07.03.2020 Sporting Roșiori-de-Vede CSM Slatina C
07.03.2020 Olimpic Cetate Râşnov Flacăra Moreni C


1. Progresul Spartac București 37
2. CSM Slatina 37
3. Flacăra Moreni 30
4. CSM Alexandria 28
5. CS Universitatea Craiova II 27
6. Vediţa Coloneşti 27
7. Unirea Bascov 22
8. CS Blejoi 22
9. Olimpic Cetate Râşnov 21
10. FC Voluntari II 21
11. FC Brașov 19
12. FC Pucioasa 18
13. Astra Giurgiu II 16
14. CS Balotești 14
15. Tractorul Cetate 10
16. Sporting Roșiori-de-Vede 9
Clasament C3

C4


Liga 3 C4
06.03.2020 ACS Poli Timișoara Fortuna Becicherecu-Mic C
06.03.2020 Cetate Deva Comunal Dumbrăviţa C
06.03.2020 Flacăra Horezu CS Național Sebiș C
06.03.2020 Universitatea Craiova Șoimii Lipova C
07.03.2020 Crișul Chișineu-Criș Progresul Pecica C
07.03.2020 Gloria Lunca Teuz Cernei CSC Ghiroda şi Giarmata Vii C
07.03.2020 CS Hunedoara Viitorul Dăeşti C
07.03.2020 ACSO Filiaşi Gilortul Târgu-Cărbuneşti C


1. Universitatea Craiova 42
2. Șoimii Lipova 29
3. Crișul Chișineu-Criș 29
4. Flacăra Horezu 27
5. Progresul Pecica 26
6. Comunal Dumbrăviţa 23
7. CS Hunedoara 23
8. CSC Ghiroda şi Giarmata Vii 21
9. Fortuna Becicherecu-Mic 20
10. Viitorul Dăeşti 20
11. Gloria Lunca Teuz Cernei 19
12. Cetate Deva 18
13. CS Național Sebiș 17
14. ACSO Filiaşi 15
15. Gilortul Târgu-Cărbuneşti 11
16. ACS Poli Timișoara 11
Clasament C4

C5


Liga 3 C5
06.03.2020 Unirea Dej SCM Zalău C
06.03.2020 Sănătatea Cluj Gloria Bistrița C
06.03.2020 AFC Odorheiu-Secuiesc Avântul Reghin C
07.03.2020 Unirea Alba-Iulia Viitorul Şelimbăr C
07.03.2020 Luceafărul Oradea CS Sânmartin C
07.03.2020 Industria Galda de Jos CFR 1907 Cluj II C
07.03.2020 Minaur Baia-Mare Arieșul Turda C
07.03.2020 Metalurgistul Cugir ACS Comuna Recea C


1. ACS Comuna Recea 35
2. Minaur Baia-Mare 33
3. Viitorul Şelimbăr 28
4. Metalurgistul Cugir 27
5. Luceafărul Oradea 26
6. CS Sânmartin 25
7. Gloria Bistrița 25
8. Avântul Reghin 22
9. Arieșul Turda 22
10. Unirea Dej 21
11. Sănătatea Cluj 20
12. Unirea Alba-Iulia 16
13. SCM Zalău 15
14. CFR 1907 Cluj II 15
15. Industria Galda de Jos 11
16. AFC Odorheiu-Secuiesc 10
Clasament C5

Decizie ONJN nr.1046/19.06.2017