Liga 1
Romanian Soccer  Cauta in Romanian Soccer
Romanian Soccer
Nationala Romaniei
 

FOTBAL INTERNATIONAL

-

UK Anglia:Premier League

-

Clasament Premier League

-

Clasament Championship

-

IT Italia: Serie A

-

Clasament Serie A Italia

-

Clasament Serie B Italia

-

SP Spain:Primera División

-

Clasament Primera Division

-

DE Germania: Bundesliga

-

Clasament Bundesliga

-

Clasament Zweite Bundesliga

-

FR Franta: Ligue 1

-

Clasament Ligue 1

-

PO Portugalia: Liga Sagres

-

Clasament Portugalia

-

OL Olanda: Eredivisie

-

Clasament Olanda

-

BE Belgia: Jupiler League

-

Clasament Belgia

-

TU Turcia: Süper Lig

-

Clasament Turcia

-

GR Grecia:Ethniki Katigoria

-

RU Rusia: Premier League

-

Clasament Rusia

-

UC Ucraina: Vyscha Liga

-

ball America de Sud

-

ball Africa

-

Cupa Africii pe Natiuni

-

ball Asia

-


Italia: Serie A 25.01.2021 - 01:00

Italia - Serie A - Etapa 19

Italia - Serie A - Etapa 19
AS Roma şi Spezia Calcio au jucat ca în curtea şcolii pe "Stadio Olimpico" meciul din ultima etapă a turului din campionatul Italiei, care s-a terminat cu victoria "Giallorossi", scor 4-3. Cândva în Serie A era un "catenaccio", era o tactică, însă acum se joacă haotic, înscriindu-se foarte multe goluri. "Aquilotti" au fost aproape de o remiză pe terenul lui "La Lupa", însă după ce au egalat în minutul 90, au încasat gol în prelungiri.
 
⚽️ Vineri, 22 ianuarie 2021
 
22.01.2021, Ora: 21:45
Benevento Calcio - FC Torino 2-2
Au marcat: Nicolas Viola (32 penalty), Gianluca Lapadula (49) - Simone Zaza (51, 90+3)
 
⚽️ Sâmbătă, 23 ianuarie 2021
 
23.01.2021, Ora: 16:00
AS Roma - Spezia Calcio 4-3
Au marcat: Borja Mayoral (17, 52), Rick Karsdorp (55), Lorenzo Pellegrini (90+2) - Roberto Piccoli (24), Diego Farias (59), Daniele Verde (90)
 
23.01.2021, Ora: 19:00
AC Milan - Atalanta Bergamo 0-3
Au marcat: Cristian Romero (26), Josip Iličić (53, penalty), Duván Zapata (77)
 
23.01.2021, Ora: 19:00
Udinese Calcio - Internazionale Milano 0-0
Au marcat: -
 
23.01.2021, Ora: 21:45
ACF Fiorentina - FC Crotone 2-1
Au marcat: Giacomo Bonaventura (20), Dušan Vlahović (32) - Simeon Nwankwo (66)
 
⚽️ Duminică, 24 ianuarie 2021
 
24.01.2021, Ora: 13:30
Juventus Torino - FC Bologna 2-0
Au marcat: Arthur (15), Weston McKennie (71)
 
24.01.2021, Ora: 16:00
Genoa CFC - Cagliari Calcio 1-0
A marcat: Mattia Destro (10)
 
24.01.2021, Ora: 16:00
Hellas Verona - SSC Napoli 3-1
Au marcat: Federico Dimarco (34), Antonin Barak (62), Mattia Zaccagni (79) - Hirving Lozano (1)
 
24.01.2021, Ora: 19:00
Lazio Roma - Sassuolo Calcio 2-1
Au marcat: Sergej Milinković-Savić (25), Ciro Immobile (71) - Francesco Caputo (6)
 
24.01.2021, Ora: 21:45
Parma Calcio - Sampdoria Genova 0-2
Au marcat: Maya Yoshida (25), Keita Baldé Diao (34)
 
Sorin AROTĂRIŢEI






Taguri: Italia    Serie A    Etapa 19    catenaccio       AS Roma    Spezia Calcio    Stadio Olimpico    Giallorossi    Aquilotti    La Lupa   

» Clasament Italia - Serie A
» Clasament Serie B Italia
Comenteaza

Ultimele stiri - Italia: Serie A

Italia - Serie A - Etapa 23

"Derby della Madonnina" nu a avut niciun istoric, pentru că Inter a bătut-o pe Milan cu scorul de 3-0. "Nerazzurri" au deschis scorul în minutul 5 prin Lautaro Martínez,...

Italia - Serie A - Etapa 22

Campioana Italiei, Juventus Torino, a pierdut cu scorul de 1-0 meciul disputat în deplasare pe "Stadio Diego Armando Maradona" cu SSC Napoli, în etapa a 22-a a campionatului Italiei....

Italia - Serie A - Etapa 21

Cel mai atractiv meci din etapa a 21-a a campionatului Italiei a avut loc la Torino, unde campioana Juventus a întâlnit-o pe AS Roma. "Giallorossi" au jucat...

Italia - Serie A - Etapa 20

AC Milan a obţinut o victorie muncită pe "Stadio Renato Dall'Ara" cu FC Bologna, în etapa a 20-a a campionatului Italiei, prima din retur. "Rossoneri" au condus cu 1-0 şi...

Italia - Serie A - Etapa 18

Etapa a 18-a din campionatului Italiei a debutat cu "Derby della Capitale", pe "Stadio Olimpico". Echipa antrenată de Simone Inzaghi s-a impus clar cu scorul de 3-0, prin...

Italia - Serie A - Etapa 17

Atalanta Bergamo a făcut show pe "Stadio Ciro Vigorito", câştigând cu scorul de 4-1 în faţa lui Benevento Calcio, în etapa a 17-a a campionatului Italiei. Băieţii lui Filippo...

Italia - Serie A - Etapa 16

Internazionale Milano a pierdut cu scorul de 2-1 meciul disputat pe "Stadio Luigi Ferraris" cu Sampdoria, în etapa a 16-a a campionatului Italiei. Dacă Alexis...

Italia - Serie A - Etapa 15

Internazionale Milano a surclasat-o duminică, acasă pe "Stadio Giuseppe Meazza", cu scorul de 6-2 pe FC Crotone, în etapa a 15-a a campionatului Italiei. "Nerazzurri" au...

Italia - Serie A - Etapa 14

Cel mai spectaculos meci din etapa a 14-a a campionatului Italiei a avut loc pe "San Siro" unde AC Milan a învins-o în prelungiri cu 3-2 pe Lazio Roma....

Italia - Serie A - Etapa 13

AC Milan a câştigat cu scorul de 2-1 pe "Mapei Stadium - Città del Tricolore" în faţa lui Sassuolo Calcio, în etapa a 13-a a campionatului Italiei. "Rossoneri" au început...

Italia - Serie A - Etapa 12

Lazio Roma a învins-o cu scorul 2-0 acasă pe "Stadio Olimpico" pe SSC Napoli, în etapa a 12-a a campionatului Italiei. Golurile "Biancocelesti" au fost marcate de Ciro...



Top News

-Liga 1 - Etapa 24: Rezultate şi marcatori

-Spania - La Liga - Etapa 24

-Italia - Serie A - Etapa 23

-Germania - Bundesliga - Etapa 22

-Anglia - Premier League - Etapa 25

-Weekend-ul 20-21 februarie este dedicat îndrăgostiților... de fotbal

-Liga Campionilor - optimi de finală - tur




Care este echpa ta preferată din Italia?
Juventus Torino
Inter Milano
AC Milan
AS Roma
Lazio Roma
ACF Fiorentina
Sampdoria Genova
Torino Calcio
SSC Napoli
Atalanta Bergamo
FC Bologna
Udinese Calcio
Cagliari Calcio
AC Parma
Genoa 1893
Brescia Calcio
Vicenza Calcio
US Lecce
Calcio Catania
US Cittá di Palermo
  » rezultate   » arhiva

S-au nascut azi

Alessandro Budel
Italia
40 ani

Andreas Glockner
Germania
33 ani

Arnor Angeli
Belgia
30 ani

Chris Baird
Irlanda de Nord
39 ani

Cristian Silvășan
România
39 ani

Denis Hăruț
România
22 ani

Didier Konan
Coasta de Fildeș
37 ani

Dimitrios Koutroumanos
Grecia
34 ani

E d u a r d o
Croația
38 ani

Erman Muratagic
Germania
30 ani

Friedrich Koncilia
Austria
73 ani

GAZIANTEPSPOR
Turcia
52 ani

Giampiero Marini
Italia
70 ani

Hérita Ilunga
RD Congo
39 ani

Hernán Pérez
Paraguay
32 ani

Ionuț Boroștean
România
34 ani

Ivan Ivanov
Bulgaria
33 ani

J o s e t x o
Spania
46 ani

Josh Thompson
Anglia
30 ani

Josh Wolff
SUA
44 ani

Jurica Jerković
Yugoslavia
71 ani

Manu del Moral
Spania
37 ani

Marc Emmers
Belgia
55 ani

Marian Nejneru
România
37 ani

Marian Zeciu
România
44 ani

Mircea Constantinescu
România
76 ani

Morten Wieghorst
Danemarca
50 ani

Nabil Dirar
Maroc
35 ani

Nadjib Baouia
Algeria
29 ani

Ole Qvist
Danemarca
71 ani

Park Ji-Sung
Coreea de Sud
40 ani

Pierluigi Cera
Italia
80 ani

R o n n y
Brazilia
38 ani

Rafael Romo
Venezuela
31 ani

Stéphane Tritz
Franța
34 ani

Steve Olfers
Olanda
39 ani

Valerică Găman
România
32 ani

Wilson Piazza
Brazilia
78 ani

Yazid Mansouri
Algeria
43 ani

Yuji Nakazawa
Japonia
43 ani


Liga 1
Steaua Bucuresti ASA CFR Cluj
CS Universitatea Gaz Metan Mediaș
Dinamo FC Botosani Pandurii
CSM Iasi Viitorul Constanta
Concordia Chiajna
-

Arhiva Stiri Romanian Soccer
L M M J V S D
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28


2020-2021


Liga 1 2020-2021
19.02.2021 FC Voluntari FC Argeș Pitești C
19.02.2021 Universitatea Craiova FC Hermannstadt C
20.02.2021 Sepsi Sfântu Gheorghe Academica Clinceni C
20.02.2021 Fotbal Club FCSB Chindia Târgoviște C
21.02.2021 Gaz Metan Mediaş CFR 1907 Cluj C
21.02.2021 Astra Giurgiu Dinamo București C
22.02.2021 FC UTA Arad FC Botoșani C
23.02.2021 FC Viitorul
16:00
CSM Politehnica Iaşi Telekom Sport 1 C


1. Fotbal Club FCSB 51
2. CFR 1907 Cluj 51
3. Universitatea Craiova 47
4. Sepsi Sfântu Gheorghe 37
5. FC Botoșani 37
6. Academica Clinceni 35
7. FC Argeș Pitești 30
8. FC UTA Arad 30
9. Chindia Târgoviște 29
10. Astra Giurgiu 28
11. Gaz Metan Mediaş 28
12. Dinamo București 26
13. FC Viitorul 25
14. FC Hermannstadt 22
15. FC Voluntari 21
16. CSM Politehnica Iaşi 16
Clasament 2020-2021

Liga 2


Liga 2
18.02.2021 Universitatea Craiova
-
Turris Oltul Turnu-Măgurele la "masa verde" C
18.02.2021 ASU Poli Timişoara Gloria Buzău C
18.02.2021 Viitorul Târgu-Jiu Universitatea Cluj C
20.02.2021 AFK Csíkszereda CSM Reșița C
20.02.2021 ACS Comuna Recea Concordia Chiajna C
20.02.2021 Aerostar Bacău Unirea Slobozia C
20.02.2021 Dunărea Călărași Farul Constanța C
21.02.2021 Rapid București Ripensia Timișoara C
21.02.2021 CSM Slatina CS Mioveni C
23.02.2021 Petrolul Ploiești Metaloglobus București C


1. Universitatea Craiova 30
2. ASU Poli Timişoara 27
3. Rapid București 26
4. Viitorul Târgu-Jiu 25
5. Petrolul Ploiești 24
6. AFK Csíkszereda 24
7. Dunărea Călărași 24
8. Farul Constanța 24
9. CS Mioveni 23
10. Universitatea Cluj 23
11. Metaloglobus București 21
12. Gloria Buzău 21
13. CSM Reșița 18
14. Concordia Chiajna 16
15. Ripensia Timișoara 16
16. ACS Comuna Recea 15
17. Unirea Slobozia 15
18. CSM Slatina 13
19. Aerostar Bacău 9
20. Pandurii Târgu-Jiu 7
21. Turris Oltul Turnu-Măgurele 0
Clasament Liga 2

C1


Liga 3 C1
06.03.2020 Aerostar Bacău FC Botoşani II C
06.03.2020 KSE Târgu-Secuiesc CSU Galați C
07.03.2020 CSM Foșcani FC Ozana Târgu-Neamţ C
07.03.2020 Știința Miroslava CSM Ceahlăul Piatra-Neamţ C
07.03.2020 Oțelul Galați CSM Pașcani C
07.03.2020 Sporting Liești Foresta Suceava C
07.03.2020 Bucovina Rădăuți Huşana Huşi C
07.03.2020 Şomuz Fălticeni CSM Bacău C


1. Aerostar Bacău 42
2. Foresta Suceava 35
3. CSM Ceahlăul Piatra-Neamţ 33
4. Bucovina Rădăuți 32
5. CSM Foșcani 30
6. Oțelul Galați 30
7. Știința Miroslava 29
8. FC Ozana Târgu-Neamţ 23
9. Şomuz Fălticeni 20
10. Sporting Liești 19
11. KSE Târgu-Secuiesc 17
12. Huşana Huşi 17
13. FC Botoşani II 16
14. CSU Galați 10
15. CSM Bacău 9
16. CSM Pașcani 0
Clasament C1

C2


Liga 3 C2
06.03.2020 Dacia Unirea Brăila Metalul Buzău C
07.03.2020 CS Tunari Viitorul Ianca C
07.03.2020 CSM Medgidia Recolta Gheorghe Doja C
07.03.2020 Agricola Borcea Fotbal Club FCSB II C
07.03.2020 CS Afumați Mostiştea Ulmu C
07.03.2020 Unirea Slobozia Poseidon Limanu 2 Mai C
07.03.2020 Axiopolis Sport Cernavodă Înainte Modelu C
07.03.2020 CS Făurei SC Popeşti Leordeni C


1. Unirea Slobozia 40
2. Mostiştea Ulmu 37
3. CS Afumați 36
4. CS Tunari 36
5. Înainte Modelu 26
6. SC Popeşti Leordeni 25
7. Viitorul Ianca 25
8. Metalul Buzău 23
9. CS Făurei 21
10. Agricola Borcea 21
11. Poseidon Limanu 2 Mai 20
12. CSM Medgidia 15
13. Axiopolis Sport Cernavodă 12
14. Dacia Unirea Brăila 11
15. Fotbal Club FCSB II 10
16. Recolta Gheorghe Doja 2
Clasament C2

C3


Liga 3 C3
06.03.2020 CSM Alexandria FC Pucioasa C
06.03.2020 Astra Giurgiu II CS Blejoi C
06.03.2020 Tractorul Cetate Vediţa Coloneşti C
06.03.2020 Unirea Bascov FC Voluntari II C
06.03.2020 CS Balotești CS Universitatea Craiova II C
07.03.2020 Progresul Spartac București FC Brașov C
07.03.2020 Sporting Roșiori-de-Vede CSM Slatina C
07.03.2020 Olimpic Cetate Râşnov Flacăra Moreni C


1. Progresul Spartac București 37
2. CSM Slatina 37
3. Flacăra Moreni 30
4. CSM Alexandria 28
5. CS Universitatea Craiova II 27
6. Vediţa Coloneşti 27
7. Unirea Bascov 22
8. CS Blejoi 22
9. Olimpic Cetate Râşnov 21
10. FC Voluntari II 21
11. FC Brașov 19
12. FC Pucioasa 18
13. Astra Giurgiu II 16
14. CS Balotești 14
15. Tractorul Cetate 10
16. Sporting Roșiori-de-Vede 9
Clasament C3

C4


Liga 3 C4
06.03.2020 ACS Poli Timișoara Fortuna Becicherecu-Mic C
06.03.2020 Cetate Deva Comunal Dumbrăviţa C
06.03.2020 Flacăra Horezu CS Național Sebiș C
06.03.2020 Universitatea Craiova Șoimii Lipova C
07.03.2020 Crișul Chișineu-Criș Progresul Pecica C
07.03.2020 Gloria Lunca Teuz Cernei CSC Ghiroda şi Giarmata Vii C
07.03.2020 CS Hunedoara Viitorul Dăeşti C
07.03.2020 ACSO Filiaşi Gilortul Târgu-Cărbuneşti C


1. Universitatea Craiova 42
2. Șoimii Lipova 29
3. Crișul Chișineu-Criș 29
4. Flacăra Horezu 27
5. Progresul Pecica 26
6. Comunal Dumbrăviţa 23
7. CS Hunedoara 23
8. CSC Ghiroda şi Giarmata Vii 21
9. Fortuna Becicherecu-Mic 20
10. Viitorul Dăeşti 20
11. Gloria Lunca Teuz Cernei 19
12. Cetate Deva 18
13. CS Național Sebiș 17
14. ACSO Filiaşi 15
15. Gilortul Târgu-Cărbuneşti 11
16. ACS Poli Timișoara 11
Clasament C4

C5


Liga 3 C5
06.03.2020 Unirea Dej SCM Zalău C
06.03.2020 Sănătatea Cluj Gloria Bistrița C
06.03.2020 AFC Odorheiu-Secuiesc Avântul Reghin C
07.03.2020 Unirea Alba-Iulia Viitorul Şelimbăr C
07.03.2020 Luceafărul Oradea CS Sânmartin C
07.03.2020 Industria Galda de Jos CFR 1907 Cluj II C
07.03.2020 Minaur Baia-Mare Arieșul Turda C
07.03.2020 Metalurgistul Cugir ACS Comuna Recea C


1. ACS Comuna Recea 35
2. Minaur Baia-Mare 33
3. Viitorul Şelimbăr 28
4. Metalurgistul Cugir 27
5. Luceafărul Oradea 26
6. CS Sânmartin 25
7. Gloria Bistrița 25
8. Avântul Reghin 22
9. Arieșul Turda 22
10. Unirea Dej 21
11. Sănătatea Cluj 20
12. Unirea Alba-Iulia 16
13. SCM Zalău 15
14. CFR 1907 Cluj II 15
15. Industria Galda de Jos 11
16. AFC Odorheiu-Secuiesc 10
Clasament C5

Decizie ONJN nr.1046/19.06.2017