Liga 1
Romanian Soccer  Cauta in Romanian Soccer
Romanian Soccer
Nationala Romaniei
 

FOTBAL INTERNATIONAL

-

UK Anglia:Premier League

-

Clasament Premier League

-

Clasament Championship

-

IT Italia: Serie A

-

Clasament Serie A Italia

-

Clasament Serie B Italia

-

SP Spain:Primera División

-

Clasament Primera Division

-

DE Germania: Bundesliga

-

Clasament Bundesliga

-

Clasament Zweite Bundesliga

-

FR Franta: Ligue 1

-

Clasament Ligue 1

-

PO Portugalia: Liga Sagres

-

Clasament Portugalia

-

OL Olanda: Eredivisie

-

Clasament Olanda

-

BE Belgia: Jupiler League

-

Clasament Belgia

-

TU Turcia: Süper Lig

-

Clasament Turcia

-

GR Grecia:Ethniki Katigoria

-

RU Rusia: Premier League

-

Clasament Rusia

-

UC Ucraina: Vyscha Liga

-

ball America de Sud

-

ball Africa

-

Cupa Africii pe Natiuni

-

ball Asia

-


Germania: Bundesliga 22.02.2021 - 01:00

Germania - Bundesliga - Etapa 22

Germania - Bundesliga - Etapa 22
Bayern München a pierdut din nou pe stadionul "Deutsche Bank Park", fiind învinsă cu scorul de 2-1 de Eintracht Frankfurt, în etapa a 22-a a campionatului Germaniei. "Die Adler" au condus la pauză cu 2-0, prin golurile marcate de Daichi Kamada (12) şi Amin Younes (31). "Die Roten" au redus diferenţa după pauză prin golgheterul Robert Lewandowski (53), însă nu au mai avut forţa de a egala sau câştiga. Pentru echipa antrenată de Hans-Dieter Flick a fost prima înfrângere după 9 meciuri. În sezonul trecut, pe 2 noiembrie 2019, bavarezii au pierdut la Frankfurt cu 5-1, rezultat care a dus la demiterea antrenorului croat Niko Kovač.
 
Vineri, 19 februarie 2021
 
19.02.2021, Ora: 21:30
Arminia Bielefeld - VfL Wolfsburg 0-3
Au marcat: Renato Steffen (29, 47), Maximilian Arnold (54)
 
Sâmbătă, 20 februarie 2021
 
20.02.2021, Ora: 16:30
FC Köln - VfB Stuttgart 0-1
A marcat: Saša Kalajdžić (49)
 
20.02.2021, Ora: 16:30
Eintracht Frankfurt - Bayern München 2-1
Au marcat: Daichi Kamada (12), Amin Younes (31) - Robert Lewandowski (53)
 
20.02.2021, Ora: 16:30
Borussia Mönchengladbach - FSV Mainz 1-2
Au marcat: Lars Stindl (26) - Karim Onisiwo (10), Kevin Stöger (86)
 
20.02.2021, Ora: 16:30
SC Freiburg - Union Berlin 0-1
A marcat: Grischa Prömel (64)
 
20.02.2021, Ora: 19:30
FC Schalke 04 Gelsenkirchen - Borussia Dortmund 0-4
Au marcat: Jadon Sancho (42), Erling Håland (45, 79), Raphaël Guerreiro (60)
 
Duminică, 21 februarie 2021
 
21.02.2021, Ora: 14:30
FC Augsburg - Bayer Leverkusen 1-1
Au marcat: Florian Niederlechner (5) - Edmond Tapsoba (90+5)
 
21.02.2021, Ora: 16:30
Hertha BSC - RB Leipzig 0-3
Au marcat: Marcel Sabitzer (28), Nordi Mukiele (71), Willi Orban (84)
 
21.02.2021, Ora: 19:00
TSG 1899 Hoffenheim - Werder Bremen 4-0
Au marcat: Ihlas Bebou (26), Christoph Baumgartner (44), Munas Dabbur (50), Georginio Rutter (90)
 
Sorin AROTĂRIŢEI






Taguri: Germania    Bundesliga    Etapa 22    campionatul Germaniei    Deutsche Bank Park    Eintracht Frankfurt    Bayern München    Daichi Kamada    Amin Younes    Robert Lewandowski    Die Adler    Die Roten    Hans-Dieter Flick    Niko Kovač   

» Clasament Germania - Bundesliga
» Clasament Zweite Bundesliga
Comenteaza

Ultimele stiri - Germania: Bundesliga

Germania - Bundesliga - Etapa 21

Borussia Dortmund nu a reuşit decât un rezultat de egalitate pe "Signal Iduna Park" cu TSG 1899 Hoffenheim, în etapa a 21-a a campionatului Germaniei. "Die Schwarzgelben" au...

Germania - Bundesliga - Etapa 20

Bayern München a jucat vineri în campionatul Germaniei, pentru că luni o va întâlni pe Al Ahly Sporting Club Cairo la Cupa Mondială a Cluburilor. Bavarezii s-au impus cu 1-0 pe...

Germania - Bundesliga - Etapa 19

Bayern München a învins-o cu scorul de 4-1 acasă pe "Allianz Arena" pe TSG 1899 Hoffenheim în etapa a 19-a a campionatului Germaniei. "Die Roten" şi-au luat astfel revanşa...

Germania - Bundesliga - Etapa 17

Bayer Leverkusen a început anul 2021 cu 2 înfrângeri şi un egal, însă a bifat marţi seară prima victorie, învingând-o "BayArena" cu scorul 2-1 pe Borussia Dortmund, în etapa a...

Germania - Bundesliga - Etapa 16

Union Berlin a câştigat cu multă şansă meciul disputat acasă pe "Stadion An der Alten Försterei" cu Bayer Leverkusen, în etapa a 16-a a campionatul Germaniei. Unicul gol a...

Germania - Bundesliga - Etapa 15

Borussia Mönchengladbach a învins-o cu scorul de 3-2, acasă, pe stadionul "Borussia-Park" pe campioana Bayern München, în prologul etapei a 15-a din campionatul Germaniei. "Die...

Germania - Bundesliga - Etapa 14

Bayer Leverkusen a debutat cu o înfrângere în primul meci disputat în 2021, fiind învinsă cu scorul de 2-1 pe stadionul "Deutsche Bank Park" de Eintracht Frankfurt, în etapa a 14-a...

Germania - Bundesliga - Etapa 13

Bayern München a câştigat cu scorul de 2-1 meciul disputat pe "BayArena" cu Bayer Leverkusen în etapa a 13-a a campionatului Germaniei. "Aspirinele" au deschis scorul în...

Germania - Bundesliga - Etapa 12

VfL Wolfsburg a deschis scorul în minutul 6 (Maximilian Philipp 6) în meciul disputat pe "Allianz Arena" cu campioana Bayern München, însă...

Germania - Bundesliga - Etapa 11

VfB Stuttgart a făcut show în etapa a 11-a din campionatul Germaniei, câştigând cu 5-1 pe "Signal Iduna Park" în faţa Borussiei Dortmund. Golurile "Die Roten" au fost...

Germania - Bundesliga - Etapa 10

Etapa a 10-a din campionatul Germaniei a fost din nou foarte spectaculoasă, înscriindu-se 33 de goluri. Toate rezultatele au fost GG iar 8 din cele 9 partide au avut rezultate de peste 2,5...



Top News

-Liga 1 - Etapa 25: Rezultate şi marcatori

-Liga Campionilor - optimi de finală - tur

-Liga 1 - Etapa 24: Rezultate şi marcatori

-Spania - La Liga - Etapa 24

-Italia - Serie A - Etapa 23

-Anglia - Premier League - Etapa 25

-Germania - Bundesliga - Etapa 22




Care este echpa ta preferată din Germania?
FC Bayern München
Hamburger SV
Borussia Dortmund
VfB Stuttgart
SV Werder Bremen
FC Schalke 04 Gelsenkirchen
Eintracht Frankfurt
Borussia Mönchengladbach
1. FC Köln
1. FC Kaiserslautern
Bayer 04 Leverkusen
Hertha BSC Berlin
Karlsruher SC
1. FC Nürnberg
TSV 1860 München
VfL Bochum
TSV Alemannia Aachen
FC Sankt Pauli Hamburg
SV Hannover 96
VfL Wolfsburg
  » rezultate   » arhiva

S-au nascut azi

Alberto Escasi
Spania
32 ani

Alexandru Golban
Moldova
42 ani

Andriy Nesmachny
Ucraina
42 ani

Antonio Candreva
Italia
34 ani

Antonio Jakoliš
Croaţia
29 ani

Arkadiusz Milik
Polonia
27 ani

Artur Wichniarek
Polonia
44 ani

Baek Ji-Hoon
Coreea de Sud
36 ani

BENFICA LISABONA
Portugalia
117 ani

Branko Ivanković
Yugoslavia
67 ani

Carlos Mario Hoyos
Columbia
59 ani

Christian Poulsen
Danemarca
41 ani

D i e g o
Brazilia
36 ani

Daniel Olcina
Spania
32 ani

Davy Schollen
Belgia
43 ani

Dino Zoff
Italia
79 ani

Dumitru Moșteanu
România
41 ani

Eric Van Meir
Belgia
53 ani

Florin Apetrei
România
40 ani

Fredrik Stoor
Suedia
37 ani

Gheorghe Petrescu
România
102 ani

INDEPENDIENTE SANTA FE
Columbia
80 ani

Iulian Anca-Trip
România
26 ani

Jan Ceulemans
Belgia
64 ani

Kerrea Gilbert
Anglia
34 ani

Konstantin Ryabov
Rusia
29 ani

Lee Carsley
Irlanda
47 ani

Marcel Avdić
Bosnia
30 ani

Mark Brown
Scoția
40 ani

Mattia Montini
Italia
29 ani

Moise Kean
Italia
21 ani

Néstor Lorenzo
Argentina
55 ani

Paulo Futre
Portugalia
55 ani

Pepe Mel
Spania
58 ani

Piotr Giza
Polonia
41 ani

Randel Shakison
Olanda
31 ani

Raúl Lara
Mexic
48 ani

Remco van der Schaaf
Olanda
42 ani

Sebastian Rudy
Germania
31 ani

Sepp Maier
Germania
77 ani

Stefano Cincotta
Germania
30 ani

Valentin Sandu
România
38 ani

Wes Fletcher
Anglia
31 ani

Włodzimierz Lubański
Polonia
74 ani


Liga 1
Steaua Bucuresti ASA CFR Cluj
CS Universitatea Gaz Metan Mediaș
Dinamo FC Botosani Pandurii
CSM Iasi Viitorul Constanta
Concordia Chiajna
-

Arhiva Stiri Romanian Soccer
L M M J V S D
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28


2020-2021


Liga 1 2020-2021
26.02.2021 Dinamo București FC Viitorul C
27.02.2021 Gaz Metan Mediaş FC UTA Arad C
27.02.2021 Academica Clinceni Astra Giurgiu C
27.02.2021 Chindia Târgoviște
20:00
Universitatea Craiova Telekom Sport 1 C
28.02.2021 FC Hermannstadt
18:00
Sepsi Sfântu Gheorghe Telekom Sport 1 C
28.02.2021 FC Botoșani
20:30
Fotbal Club FCSB Telekom Sport 1 C
01.03.2021 CSM Politehnica Iaşi
17:30
FC Voluntari Telekom Sport 1 C
01.03.2021 CFR 1907 Cluj
20:30
FC Argeș Pitești Telekom Sport 1 C


1. Fotbal Club FCSB 51
2. CFR 1907 Cluj 51
3. Universitatea Craiova 47
4. Sepsi Sfântu Gheorghe 37
5. FC Botoșani 37
6. Academica Clinceni 36
7. FC UTA Arad 33
8. FC Argeș Pitești 30
9. Chindia Târgoviște 29
10. Astra Giurgiu 29
11. FC Viitorul 28
12. Gaz Metan Mediaş 28
13. Dinamo București 26
14. FC Hermannstadt 22
15. FC Voluntari 21
16. CSM Politehnica Iaşi 16
Clasament 2020-2021

Liga 2


Liga 2
25.02.2021 Gloria Buzău Rapid București C
26.02.2021 Universitatea Cluj CSM Slatina C
27.02.2021 Unirea Slobozia ASU Poli Timişoara C
27.02.2021 Metaloglobus București Aerostar Bacău C
27.02.2021 CS Mioveni ACS Comuna Recea C
27.02.2021 CSM Reșița Dunărea Călărași C
27.02.2021 Ripensia Timișoara AFK Csíkszereda C
28.02.2021 Farul Constanța
11:30
Viitorul Târgu-Jiu   C
28.02.2021 Pandurii Târgu-Jiu
13:45
Petrolul Ploiești   C
02.03.2021 Concordia Chiajna
17:30
Universitatea Craiova   C


1. Universitatea Craiova 30
2. ASU Poli Timişoara 28
3. Dunărea Călărași 27
4. Rapid București 27
5. Universitatea Cluj 26
6. AFK Csíkszereda 25
7. Viitorul Târgu-Jiu 25
8. Petrolul Ploiești 24
9. Metaloglobus București 24
10. CS Mioveni 24
11. Farul Constanța 24
12. Gloria Buzău 22
13. CSM Reșița 18
14. Ripensia Timișoara 17
15. Concordia Chiajna 16
16. ACS Comuna Recea 16
17. Unirea Slobozia 16
18. CSM Slatina 13
19. Aerostar Bacău 9
20. Pandurii Târgu-Jiu 7
21. Turris Oltul Turnu-Măgurele 0
Clasament Liga 2

C1


Liga 3 C1
06.03.2020 Aerostar Bacău FC Botoşani II C
06.03.2020 KSE Târgu-Secuiesc CSU Galați C
07.03.2020 CSM Foșcani FC Ozana Târgu-Neamţ C
07.03.2020 Știința Miroslava CSM Ceahlăul Piatra-Neamţ C
07.03.2020 Oțelul Galați CSM Pașcani C
07.03.2020 Sporting Liești Foresta Suceava C
07.03.2020 Bucovina Rădăuți Huşana Huşi C
07.03.2020 Şomuz Fălticeni CSM Bacău C


1. Aerostar Bacău 42
2. Foresta Suceava 35
3. CSM Ceahlăul Piatra-Neamţ 33
4. Bucovina Rădăuți 32
5. CSM Foșcani 30
6. Oțelul Galați 30
7. Știința Miroslava 29
8. FC Ozana Târgu-Neamţ 23
9. Şomuz Fălticeni 20
10. Sporting Liești 19
11. KSE Târgu-Secuiesc 17
12. Huşana Huşi 17
13. FC Botoşani II 16
14. CSU Galați 10
15. CSM Bacău 9
16. CSM Pașcani 0
Clasament C1

C2


Liga 3 C2
06.03.2020 Dacia Unirea Brăila Metalul Buzău C
07.03.2020 CS Tunari Viitorul Ianca C
07.03.2020 CSM Medgidia Recolta Gheorghe Doja C
07.03.2020 Agricola Borcea Fotbal Club FCSB II C
07.03.2020 CS Afumați Mostiştea Ulmu C
07.03.2020 Unirea Slobozia Poseidon Limanu 2 Mai C
07.03.2020 Axiopolis Sport Cernavodă Înainte Modelu C
07.03.2020 CS Făurei SC Popeşti Leordeni C


1. Unirea Slobozia 40
2. Mostiştea Ulmu 37
3. CS Afumați 36
4. CS Tunari 36
5. Înainte Modelu 26
6. SC Popeşti Leordeni 25
7. Viitorul Ianca 25
8. Metalul Buzău 23
9. CS Făurei 21
10. Agricola Borcea 21
11. Poseidon Limanu 2 Mai 20
12. CSM Medgidia 15
13. Axiopolis Sport Cernavodă 12
14. Dacia Unirea Brăila 11
15. Fotbal Club FCSB II 10
16. Recolta Gheorghe Doja 2
Clasament C2

C3


Liga 3 C3
06.03.2020 CSM Alexandria FC Pucioasa C
06.03.2020 Astra Giurgiu II CS Blejoi C
06.03.2020 Tractorul Cetate Vediţa Coloneşti C
06.03.2020 Unirea Bascov FC Voluntari II C
06.03.2020 CS Balotești CS Universitatea Craiova II C
07.03.2020 Progresul Spartac București FC Brașov C
07.03.2020 Sporting Roșiori-de-Vede CSM Slatina C
07.03.2020 Olimpic Cetate Râşnov Flacăra Moreni C


1. Progresul Spartac București 37
2. CSM Slatina 37
3. Flacăra Moreni 30
4. CSM Alexandria 28
5. CS Universitatea Craiova II 27
6. Vediţa Coloneşti 27
7. Unirea Bascov 22
8. CS Blejoi 22
9. Olimpic Cetate Râşnov 21
10. FC Voluntari II 21
11. FC Brașov 19
12. FC Pucioasa 18
13. Astra Giurgiu II 16
14. CS Balotești 14
15. Tractorul Cetate 10
16. Sporting Roșiori-de-Vede 9
Clasament C3

C4


Liga 3 C4
06.03.2020 ACS Poli Timișoara Fortuna Becicherecu-Mic C
06.03.2020 Cetate Deva Comunal Dumbrăviţa C
06.03.2020 Flacăra Horezu CS Național Sebiș C
06.03.2020 Universitatea Craiova Șoimii Lipova C
07.03.2020 Crișul Chișineu-Criș Progresul Pecica C
07.03.2020 Gloria Lunca Teuz Cernei CSC Ghiroda şi Giarmata Vii C
07.03.2020 CS Hunedoara Viitorul Dăeşti C
07.03.2020 ACSO Filiaşi Gilortul Târgu-Cărbuneşti C


1. Universitatea Craiova 42
2. Șoimii Lipova 29
3. Crișul Chișineu-Criș 29
4. Flacăra Horezu 27
5. Progresul Pecica 26
6. Comunal Dumbrăviţa 23
7. CS Hunedoara 23
8. CSC Ghiroda şi Giarmata Vii 21
9. Fortuna Becicherecu-Mic 20
10. Viitorul Dăeşti 20
11. Gloria Lunca Teuz Cernei 19
12. Cetate Deva 18
13. CS Național Sebiș 17
14. ACSO Filiaşi 15
15. Gilortul Târgu-Cărbuneşti 11
16. ACS Poli Timișoara 11
Clasament C4

C5


Liga 3 C5
06.03.2020 Unirea Dej SCM Zalău C
06.03.2020 Sănătatea Cluj Gloria Bistrița C
06.03.2020 AFC Odorheiu-Secuiesc Avântul Reghin C
07.03.2020 Unirea Alba-Iulia Viitorul Şelimbăr C
07.03.2020 Luceafărul Oradea CS Sânmartin C
07.03.2020 Industria Galda de Jos CFR 1907 Cluj II C
07.03.2020 Minaur Baia-Mare Arieșul Turda C
07.03.2020 Metalurgistul Cugir ACS Comuna Recea C


1. ACS Comuna Recea 35
2. Minaur Baia-Mare 33
3. Viitorul Şelimbăr 28
4. Metalurgistul Cugir 27
5. Luceafărul Oradea 26
6. CS Sânmartin 25
7. Gloria Bistrița 25
8. Avântul Reghin 22
9. Arieșul Turda 22
10. Unirea Dej 21
11. Sănătatea Cluj 20
12. Unirea Alba-Iulia 16
13. SCM Zalău 15
14. CFR 1907 Cluj II 15
15. Industria Galda de Jos 11
16. AFC Odorheiu-Secuiesc 10
Clasament C5

Decizie ONJN nr.1046/19.06.2017