Liga 1
Romanian Soccer  Cauta in Romanian Soccer
Romanian Soccer
Nationala Romaniei
 

FOTBAL INTERNATIONAL

-

UK Anglia:Premier League

-

Clasament Premier League

-

Clasament Championship

-

IT Italia: Serie A

-

Clasament Serie A Italia

-

Clasament Serie B Italia

-

SP Spain:Primera División

-

Clasament Primera Division

-

DE Germania: Bundesliga

-

Clasament Bundesliga

-

Clasament Zweite Bundesliga

-

FR Franta: Ligue 1

-

Clasament Ligue 1

-

PO Portugalia: Liga Sagres

-

Clasament Portugalia

-

OL Olanda: Eredivisie

-

Clasament Olanda

-

BE Belgia: Jupiler League

-

Clasament Belgia

-

TU Turcia: Süper Lig

-

Clasament Turcia

-

GR Grecia:Ethniki Katigoria

-

RU Rusia: Premier League

-

Clasament Rusia

-

UC Ucraina: Vyscha Liga

-

ball America de Sud

-

ball Africa

-

Cupa Africii pe Natiuni

-

ball Asia

-


Europa League 12.03.2021 - 00:00

Europa League - optimi de finală - tur

Europa League - optimi de finală - tur
Pe stadionul "Eden Aréna" s-au întâlnit joi seară Slavia Praga şi Glasgow Rangers, în manşa întâi a optimilor de finală din Europa League. Meciul a fost arbitrat de românul Ovidiu Haţegan şi s-a terminat la egalitate, scor 1-1. Cehii au deschis scorul în minutul 7 prin Nicolae Stanciu cu un şut superb în diagonală, care l-a surprins pe portarul Allan McGregor, însă scoţienii au egalat în minutul 36 prin suedezul Filip Helander, după o pasă a românului Ianis Hagi. Acesta a fost înlocuit în minutul 63, iar Stanciu în minutul 76.
 
11 martie 2021, Ora: 19:55, Praga
Slavia Praga - Glasgow Rangers 1-1
Au marcat: Nicolae Stanciu (7) - Filip Helander (36)
 
11 martie 2021, Ora: 19:55, Manchester
Manchester United - AC Milan 1-1
Au marcat: Amad Diallo (50) - Simon Kjær (90+2)
 
11 martie 2021, Ora: 19:55, Kyiv
Dynamo Kyiv - Villarreal CF 0-2
Au marcat: Pau Torres (30), Raúl Albiol (52)
 
11 martie 2021, Ora: 19:55, Amsterdam
Ajax Amsterdam - BSC Young Boys 3-0
Au marcat: Davy Klaassen (62), Dušan Tadić (82), Brian Brobbey (90+2)
 
11 martie 2021, Ora: 22:00, Londra
Tottenham Hotspur - Dinamo Zagreb 2-0
Au marcat: Harry Kane (5, 70)
 
11 martie 2021, Ora: 22:00, Pireu
Olympiakos Pireu - Arsenal 1-3
Au marcat: Youssef El-Arabi (58) - Martin Ødegaard (34), Gabriel (79), Mohamed Elneny (85)
 
11 martie 2021, Ora: 22:00, Granada
Granada CF - Molde FK 2-0
Au marcat: Jorge Molina (26), Roberto Soldado (76)
Cartonaş roşu: Martin Ellingsen (71, Molde FK)
 
11 martie 2021, Ora: 22:00, Roma
AS Roma - Shakhtar Donetsk 3-0
Au marcat: Lorenzo Pellegrini (23), Stephan El Shaarawy (73), Gianluca Mancini (77)
 
Sorin AROTĂRIŢEI






Taguri: Europa League    optimi de finală    tur    Eden Aréna    Slavia Praga    Ianis Hagi    Filip Helander    Allan McGregor    Ovidiu Haţegan   

» Europa League - rezultate meciuri, etape
Comenteaza

Ultimele stiri - Europa League

Europa League, semifinală: Internazionale Milano - Şahtior Doneţk 5-0

Internazionale Milano a eliminat-o pe Şahtior Doneţk cu scorul de 5-0 în semifinalele Europa League, calificându-se în finală, unde o va întâlni vineri la Koln pe FC Sevilla. Golurile...

Europa League, semifinală: FC Sevilla - Manchester United 2-1

Manchester United a ratat calificarea în finala Europa League după ce a fost învinsă la Koln, în prima semifinală, cu scorul de 2-1 de FC Sevilla. "The Red Devils" au deschis scorul...

Europa League, sferturi: Şahtior Doneţk - FC Basel 4-1

Şahtior Doneţk s-a distrat în sferturile de finală ale Europa League cu FC Basel, pe care a învins-o cu scorul de 4-1, la Gelsenkirchen. Golurile echipei antrenate de Luis Castro au fost...

Europa League, sferturi: Wolverhampton Wanderers - FC Sevilla 0-1

FC Sevilla a învins-o cu scorul de 1-0 (0-0) pe Wolverhampton Wanderers în sferturile de finală ale Europa League. Meciul s-a disputat pe "MSV Arena" din Duisburg. Unicul gol al...

Europa League, sferturi: Internazionale Milano - Bayer Leverkusen 2-1

Internazionale Milano a învins-o cu scorul de 2-1 pe Bayer Leverkusen în sferturile de finale ale Europa League şi s-a calificat în semifinale. "Nerazzurri" au condus cu 1-0 şi 2-0...

Europa League, sferturi: Manchester United - FC Copenhaga 1-0 după prelungiri

Manchester United a învins-o pe FC Copenhaga cu scorul de 1-0 (0-0, 0-0), după prelungiri, în sferturile de finală ale Europa League şi s-a calificat în semifinalele competiţiei. Golul...

FCSB - Milsami Orhei 2-0

Pariorii nu au avut parte de o surpriză în meciul jucat la Giurgiu dintre FCSB și Milsami.

Chelsea, calificată în finala Europa League la loviturile de departajare

Chelsea s-a calificat în finala Europa League la fotbal, joi seara, după ce a învins formaţia germană Eintracht Frankfurt cu scorul de 4-3, la loviturile de departajare, la...

Arsenal, prima finalistă a Europa League

Echipa engleză Arsenal s-a calificat, joi seara, în finala Europa League la fotbal, după ce a învins formaţia spaniolă Valencia CF cu scorul de 4-2 (1-1), în...

Eintracht Frankfurt - Chelsea 1-1, în semifinalele Europa League

Eintracht Frankfurt şi Chelsea Londra au terminat la egalitate, 1-1 (1-1), joi seara, pe "Commerzbank Arena", în prima manşă a semifinalelor Europa League la fotbal....

Arsenal a învins-o pe Valencia cu 3-1, în semifinalele Europa League

Arsenal Londra a învins-o pe Valencia CF cu scorul de 3-1 (2-1), joi seara, la Londra, în prima manşă a semifinalelor Europa League la fotbal.  ...



Top News

-Liga 1 - Etapa 2 - play-off & play-out: Rezultate şi marcatori

-Liga 1 - Etapa 1 - play-off & play-out: Rezultate şi marcatori

-FC Argeş debutează ȋn play-out

-Supercupa României, ediţia 2020: CFR Cluj - FCSB 0-0, 4-1 la loviturile de departajare

-Liga 1 - Etapa 30: Rezultate şi marcatori

-Spania - La Liga - Etapa 30

-Anglia - Premier League - Etapa 31




Care echipă va câștiga Europa League în sezonul 2020-2021?
AC Milan
Tottenham Hotspur
Granada CF
Arsenal Londra
AS Roma
Glasgow Rangers
Shakhtar Donetsk
Manchester United
Ajax Amsterdam
Dynamo Kyiv
Olympiakos Pireu
Molde FK
Dinamo Zagreb
BSC Young Boys
Slavia Praga
Villarreal CF
  » rezultate   » arhiva

S-au nascut azi

Andrea Parola
Italia
42 ani

Antonio Ghomsi
Camerun
35 ani

Cornel Cernea
România
45 ani

Cristian Bărbuț
România
26 ani

Cristian Pantelie
România
36 ani

David Luiz
Brazilia
34 ani

David Mateos
Spania
34 ani

Egil Olsen
Norvegia
79 ani

Gelu Velici
România
29 ani

Gheorghe Liliac
România
62 ani

Igor Budan
Croația
41 ani

Ionuț Târnăcop
România
34 ani

Ivaylo Yordanov
Bulgaria
53 ani

Ján Kozák
Slovacia
41 ani

Jasper Cillessen
Olanda
32 ani

John Obi Mikel
Nigeria
34 ani

KAKÁ
Brazilia
39 ani

Lukáš Droppa
Republica Cehă
32 ani

Marcin Żewłakow
Polonia
45 ani

Mark van Bommel
Olanda
44 ani

Nelson Cabrera
Paraguay
38 ani

Nicușor Boubătrân
România
34 ani

Pape Moussa Diakhatè
Senegal
32 ani

Pedro Santos
Portugalia
33 ani

Raymond Kalla
Camerun
46 ani

Roberto Carvalho
Brazilia
34 ani

Simone Dell'Agnello
Italia
29 ani

Tiago Costa
Portugalia
36 ani

Tudorel Cristea
România
57 ani

Viktor Faizulin
Rusia
35 ani

Zoltán Gera
Ungaria
42 ani


Liga 1
Steaua Bucuresti ASA CFR Cluj
CS Universitatea Gaz Metan Mediaș
Dinamo FC Botosani Pandurii
CSM Iasi Viitorul Constanta
Concordia Chiajna
-

Arhiva Stiri Romanian Soccer
L M M J V S D
      1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30    


2020-2021


Liga 1 2020-2021
09.04.2021 Astra Giurgiu FC UTA Arad C
09.04.2021 Dinamo București Academica Clinceni C
09.04.2021 FC Argeș Pitești Chindia Târgoviște C
09.04.2021 FC Voluntari FC Botoșani C
10.04.2021 Sepsi Sfântu Gheorghe Fotbal Club FCSB C
11.04.2021 Universitatea Craiova CFR 1907 Cluj C
12.04.2021 CSM Politehnica Iaşi FC Hermannstadt C
12.04.2021 FC Viitorul Gaz Metan Mediaş C


1. Fotbal Club FCSB 65
2. CFR 1907 Cluj 64
3. Universitatea Craiova 58
4. Sepsi Sfântu Gheorghe 45
5. Academica Clinceni 44
6. FC Botoșani 42
7. FC Argeș Pitești 40
8. Chindia Târgoviște 39
9. Astra Giurgiu 38
10. FC UTA Arad 37
11. Gaz Metan Mediaş 33
12. FC Voluntari 32
13. FC Viitorul 31
14. Dinamo București 27
15. FC Hermannstadt 26
16. CSM Politehnica Iaşi 25
Clasament 2020-2021

Play-off


Liga 1 Play-off
21.04.2021 FC Botoșani Universitatea Craiova C
21.04.2021 Sepsi Sfântu Gheorghe CFR 1907 Cluj C
22.04.2021 Academica Clinceni
20:15
Fotbal Club FCSB Telekom Sport 1 C


1. CFR 1907 Cluj 6
2. Fotbal Club FCSB 3
3. Universitatea Craiova 2
4. FC Botoșani 1
5. Sepsi Sfântu Gheorghe 1
6. Academica Clinceni 0
Clasament Play-off

Play-out


Liga 1 Play-out
20.04.2021 FC Hermannstadt Astra Giurgiu C
20.04.2021 FC Viitorul Gaz Metan Mediaş C
20.04.2021 Dinamo București FC UTA Arad C
21.04.2021 FC Argeș Pitești Chindia Târgoviște C
22.04.2021 CSM Politehnica Iaşi FC Voluntari C


1. Chindia Târgoviște 6
2. FC UTA Arad 6
3. Astra Giurgiu 4
4. FC Voluntari 4
5. FC Viitorul 3
6. Gaz Metan Mediaş 1
7. Dinamo București 1
8. FC Argeș Pitești 1
9. CSM Politehnica Iaşi 1
10. FC Hermannstadt 0
Clasament Play-out

Liga 2


Liga 2
26.03.2021 Turris Oltul Turnu-Măgurele
-
Gloria Buzău   C
28.03.2021 Metaloglobus București Rapid București C
28.03.2021 Pandurii Târgu-Jiu Unirea Slobozia C
28.03.2021 Concordia Chiajna ASU Poli Timişoara C
28.03.2021 CS Mioveni Aerostar Bacău C
28.03.2021 Universitatea Cluj Petrolul Ploiești C
28.03.2021 CSM Reșița Universitatea Craiova C
28.03.2021 Ripensia Timișoara ACS Comuna Recea C
28.03.2021 AFK Csíkszereda CSM Slatina C
28.03.2021 Dunărea Călărași Viitorul Târgu-Jiu C


1. Universitatea Craiova 35
2. Dunărea Călărași 34
3. CS Mioveni 33
4. Rapid București 33
5. AFK Csíkszereda 32
6. Farul Constanța 32
7. Viitorul Târgu-Jiu 32
8. ASU Poli Timişoara 32
9. Petrolul Ploiești 31
10. Metaloglobus București 30
11. Universitatea Cluj 29
12. Gloria Buzău 26
13. Concordia Chiajna 24
14. ACS Comuna Recea 23
15. Ripensia Timișoara 22
16. Unirea Slobozia 19
17. CSM Reșița 19
18. CSM Slatina 15
19. Pandurii Târgu-Jiu 13
20. Aerostar Bacău 10
21. Turris Oltul Turnu-Măgurele 0
Clasament Liga 2

C1


Liga 3 C1
06.03.2020 Aerostar Bacău FC Botoşani II C
06.03.2020 KSE Târgu-Secuiesc CSU Galați C
07.03.2020 CSM Foșcani FC Ozana Târgu-Neamţ C
07.03.2020 Știința Miroslava CSM Ceahlăul Piatra-Neamţ C
07.03.2020 Oțelul Galați CSM Pașcani C
07.03.2020 Sporting Liești Foresta Suceava C
07.03.2020 Bucovina Rădăuți Huşana Huşi C
07.03.2020 Şomuz Fălticeni CSM Bacău C


1. Aerostar Bacău 42
2. Foresta Suceava 35
3. CSM Ceahlăul Piatra-Neamţ 33
4. Bucovina Rădăuți 32
5. CSM Foșcani 30
6. Oțelul Galați 30
7. Știința Miroslava 29
8. FC Ozana Târgu-Neamţ 23
9. Şomuz Fălticeni 20
10. Sporting Liești 19
11. KSE Târgu-Secuiesc 17
12. Huşana Huşi 17
13. FC Botoşani II 16
14. CSU Galați 10
15. CSM Bacău 9
16. CSM Pașcani 0
Clasament C1

C2


Liga 3 C2
06.03.2020 Dacia Unirea Brăila Metalul Buzău C
07.03.2020 CS Tunari Viitorul Ianca C
07.03.2020 CSM Medgidia Recolta Gheorghe Doja C
07.03.2020 Agricola Borcea Fotbal Club FCSB II C
07.03.2020 CS Afumați Mostiştea Ulmu C
07.03.2020 Unirea Slobozia Poseidon Limanu 2 Mai C
07.03.2020 Axiopolis Sport Cernavodă Înainte Modelu C
07.03.2020 CS Făurei SC Popeşti Leordeni C


1. Unirea Slobozia 40
2. Mostiştea Ulmu 37
3. CS Afumați 36
4. CS Tunari 36
5. Înainte Modelu 26
6. SC Popeşti Leordeni 25
7. Viitorul Ianca 25
8. Metalul Buzău 23
9. CS Făurei 21
10. Agricola Borcea 21
11. Poseidon Limanu 2 Mai 20
12. CSM Medgidia 15
13. Axiopolis Sport Cernavodă 12
14. Dacia Unirea Brăila 11
15. Fotbal Club FCSB II 10
16. Recolta Gheorghe Doja 2
Clasament C2

C3


Liga 3 C3
06.03.2020 CSM Alexandria FC Pucioasa C
06.03.2020 Astra Giurgiu II CS Blejoi C
06.03.2020 Tractorul Cetate Vediţa Coloneşti C
06.03.2020 Unirea Bascov FC Voluntari II C
06.03.2020 CS Balotești CS Universitatea Craiova II C
07.03.2020 Progresul Spartac București FC Brașov C
07.03.2020 Sporting Roșiori-de-Vede CSM Slatina C
07.03.2020 Olimpic Cetate Râşnov Flacăra Moreni C


1. Progresul Spartac București 37
2. CSM Slatina 37
3. Flacăra Moreni 30
4. CSM Alexandria 28
5. CS Universitatea Craiova II 27
6. Vediţa Coloneşti 27
7. Unirea Bascov 22
8. CS Blejoi 22
9. Olimpic Cetate Râşnov 21
10. FC Voluntari II 21
11. FC Brașov 19
12. FC Pucioasa 18
13. Astra Giurgiu II 16
14. CS Balotești 14
15. Tractorul Cetate 10
16. Sporting Roșiori-de-Vede 9
Clasament C3

C4


Liga 3 C4
06.03.2020 ACS Poli Timișoara Fortuna Becicherecu-Mic C
06.03.2020 Cetate Deva Comunal Dumbrăviţa C
06.03.2020 Flacăra Horezu CS Național Sebiș C
06.03.2020 Universitatea Craiova Șoimii Lipova C
07.03.2020 Crișul Chișineu-Criș Progresul Pecica C
07.03.2020 Gloria Lunca Teuz Cernei CSC Ghiroda şi Giarmata Vii C
07.03.2020 CS Hunedoara Viitorul Dăeşti C
07.03.2020 ACSO Filiaşi Gilortul Târgu-Cărbuneşti C


1. Universitatea Craiova 42
2. Șoimii Lipova 29
3. Crișul Chișineu-Criș 29
4. Flacăra Horezu 27
5. Progresul Pecica 26
6. Comunal Dumbrăviţa 23
7. CS Hunedoara 23
8. CSC Ghiroda şi Giarmata Vii 21
9. Fortuna Becicherecu-Mic 20
10. Viitorul Dăeşti 20
11. Gloria Lunca Teuz Cernei 19
12. Cetate Deva 18
13. CS Național Sebiș 17
14. ACSO Filiaşi 15
15. Gilortul Târgu-Cărbuneşti 11
16. ACS Poli Timișoara 11
Clasament C4

C5


Liga 3 C5
06.03.2020 Unirea Dej SCM Zalău C
06.03.2020 Sănătatea Cluj Gloria Bistrița C
06.03.2020 AFC Odorheiu-Secuiesc Avântul Reghin C
07.03.2020 Unirea Alba-Iulia Viitorul Şelimbăr C
07.03.2020 Luceafărul Oradea CS Sânmartin C
07.03.2020 Industria Galda de Jos CFR 1907 Cluj II C
07.03.2020 Minaur Baia-Mare Arieșul Turda C
07.03.2020 Metalurgistul Cugir ACS Comuna Recea C


1. ACS Comuna Recea 35
2. Minaur Baia-Mare 33
3. Viitorul Şelimbăr 28
4. Metalurgistul Cugir 27
5. Luceafărul Oradea 26
6. CS Sânmartin 25
7. Gloria Bistrița 25
8. Avântul Reghin 22
9. Arieșul Turda 22
10. Unirea Dej 21
11. Sănătatea Cluj 20
12. Unirea Alba-Iulia 16
13. SCM Zalău 15
14. CFR 1907 Cluj II 15
15. Industria Galda de Jos 11
16. AFC Odorheiu-Secuiesc 10
Clasament C5

Decizie ONJN nr.1046/19.06.2017