Liga 1
Romanian Soccer  Cauta in Romanian Soccer
Romanian Soccer
Nationala Romaniei
 

FOTBAL INTERNATIONAL

-

UK Anglia:Premier League

-

Clasament Premier League

-

Clasament Championship

-

IT Italia: Serie A

-

Clasament Serie A Italia

-

Clasament Serie B Italia

-

SP Spain:Primera División

-

Clasament Primera Division

-

DE Germania: Bundesliga

-

Clasament Bundesliga

-

Clasament Zweite Bundesliga

-

FR Franta: Ligue 1

-

Clasament Ligue 1

-

PO Portugalia: Liga Sagres

-

Clasament Portugalia

-

OL Olanda: Eredivisie

-

Clasament Olanda

-

BE Belgia: Jupiler League

-

Clasament Belgia

-

TU Turcia: Süper Lig

-

Clasament Turcia

-

GR Grecia:Ethniki Katigoria

-

RU Rusia: Premier League

-

Clasament Rusia

-

UC Ucraina: Vyscha Liga

-

ball America de Sud

-

ball Africa

-

Cupa Africii pe Natiuni

-

ball Asia

-



Europa League 25.10.2014 - 17:48
Rusescu, pe locul 5 in clasamentul golgheterilor all-time din Europa League Dubla izbutită joi în meciul cu Rio Ave (2-1) l-a propulsat pe Raul Rusescu, atacantul Stelei București, pe locul 5 în clasamentul golgheterilor all-time din Europa League, a anunțat UEFA. Raul Rusescu are acum un total de 12 goluri în această competiție (nu sunt incluse aici reușitele din tururile preliminare).



Europa League 24.10.2014 - 00:37
Joi seară, s-au jucat meciurile din etapa a 3-a a fazei grupelor Ligii Europa. Au fost câteva surprize, printre care victoria echipei Aaalborg cu un categoric 3-0 în fața formației Dinamo Kiev sau succesul celor de la Young Boys Berna cu 2-0 în meciul cu Napoli.


Europa League 23.10.2014 - 23:20
Formația daneză Aalborg a trecut cu scorul de 3-0, joi seară, de formația ucraineană Dinamo Kiev, într-un meci din cadrul Grupei J a Ligii Europa, din care face parte și Steaua. Golurile gazdelor au fost marcate de Thomas Enevoldsen în minutul 11 și Nicolai Thomsen în minutele 39 și 90.



Europa League 23.10.2014 - 12:29
Red Bull Salzburg şi Dinamo Zagreb se întâlnesc în această seară, de la ora 22.05, în Grupa D a Europa League, din care face parte şi Astra Giurgiu. Înaintea acestei partide, austriecii sunt lideri, cu 4 puncte după două meciuri, iar croaţii se situează pe poziţia a treia cu trei puncte.


Europa League 23.10.2014 - 11:09
Joi seară, se dispută meciurile din etapa a treia a fazei grupelor Ligii Europa. În Grupa J, din care face parte Steaua, Aalborg primeşte vizita ucrainienilor de la Dinamo Kiev, în timp ce în grupa D, în care joacă Astra Giurgiu, Salzburg va da piept cu Dinamo Zagreb.


Europa League 20.10.2014 - 10:27
Programul meciurilor de joi din Europa League Programul meciurilor care se vor disputa, joi, în etapa a treia a fazei grupelor Europa League, în care evoluează şi echipele Steaua şi Astra Giurgiu: Ora 20:00, Grupa G, HNK Rijeka (Croaţia) - Feyenoord (Olanda), Standard Liège (Belgia) - FC Sevilla (Spania), Grupa H, OSC Lille (Franţa) - Everton FC (Anglia)...


Europa League 03.10.2014 - 00:43
Rezultate înregistrate în partidele disputate, joi, în etapa a II-a a grupelor Europa League: Grupa A; Villarreal (Spania) - Apollon Limassol (Cipru) 4-0 Au marcat: Moreno '9, '82, Espinosa '44, '51. FC Zurich (Elveţia) - Borussia Monchengladbach (Germania) 1-1.


Europa League 02.10.2014 - 14:46
Formaţia Qarabağ FK din Azderbaidjan se va deplasa în această seară la Milano, pentru partida cu Internazionale, din Grupa F a Europa League. Puini iubitori ai fotbalului îşi imaginau în urmă cu câţiva ani că această formaţie va ajunge să dispute un meci oficial pe "San Siro", în grupele unei competiţii...


Europa League 02.10.2014 - 09:55
Joi, se dispută meciurile din cadrul etapei a doua a fazei grupelor Europa League. Pe lângă partidele pe care le vor juca echipele românești, competiția ne propune și alte dispute interesante. Printre acestea, se numără meciul de la Londra, dintre Tottenham și Beșiktaș sau partida Dinamo Moscova - PSV Eindhoven.


Europa League 19.09.2014 - 01:41
Kent Nielsen: Sunt dezamagit, nu am mai trait asa ceva Tehnicianul echipei Aalborg BK, Kent Nielsen, a declarat joi seară, după meciul pierdut cu scorul de 0-6 în faţa Stelei, în grupa J a Europa League, că nu a mai trăit un astfel de joc şi că este foarte dezamăgit. "Nu am fost pregătiţi suficient din punct de vedere fizic", a spus Kent Nielsen.


Europa League 19.09.2014 - 01:26
Europa League: Rezultatele inregistrate joi Rezultate înregistrate în partidele disputate, joi, în prima etapă a grupelor Europa League: Grupa A: Borussia Monchengladbach (Germania) - Villarreal (Spania) 1-1 Au marcat: Herrmann '21 / Uche '68, Apollon Limassol (Cipru) - FC Zurich (Elveţia) 3-2, Au marcat: Papoulis '9, Gullon '40, P. Koch '87 (autogol) / Rikan '50.


Europa League 17.09.2014 - 23:32
Joi, se dispută primele meciuri din grupele Europa League, ediția 2014-2015. Pe lângă partidele în care sunt implicate cele două echipe române, Steaua și Astra, vor avea loc și alte dispute interesante. Sevilla - Feyenoord, Borussia Monchengladbach - Villarreal și Fiorentina - Guingamp sunt doar câteva dintre ele.


Europa League 16.09.2014 - 12:49
Steaua si Astra vor debuta joi in grupele Europa League 2014-2015 Echipele de fotbal Steaua București și Astra Giurgiu vor debuta joi, 18 septembrie, în grupele Europa League 2014-2015, a doua competiție continentală intercluburi. Steaua, campioana en titre a României, va primi vizita formației daneze Aalborg BK, în cadrul Grupei J a competiției, meciul urmând să se dispute pe...


Europa League 29.08.2014 - 15:02
Componenta grupelor Europa League Componenţa grupelor Europa League, stabilită, vineri, la tragerea la sorţi de la Monaco: Grupa A: Villarreal (Spania), Borussia Mönchegladbach (Germania), FC Zürich (Elveţia), Apollon Limassol (Cipru), Gupa B: FC Copenhaga (Danemarca), FC Bruges (Belgia), AC Torino (Italia), HJK Helsinki (Finlanda)...


Europa League 29.08.2014 - 10:45
Fundaşul român Răzvan raţ a fost integralist, aseară, în partida pe care formaţia elenă PAOK Salonic a câştigat-o, scor 4-0, pe teren propriu, în faţa formaţiei Zimbru Chişinău, în manşa a doua a play-off-ului Europa League. Raţ a primit şi un cartonaş galben în minutul 90+3.


Europa League 29.08.2014 - 08:41
Rezultate înregistrate în partidele disputate, joi, în manşa secundă a play-off-ului Europa League: Lokomotiv Moscova (Rusia) - Apollon (Cipru) 1-4, în tur 1-1 Au marcat: Pavliucenko '85 / Rezek '20, Papoulis '51, Thuram '78, Lopez '84


Europa League 26.08.2014 - 15:01
Arbitri din Rusia si Slovacia pentru Astra Giurgiu si Petrolul Ploiesti, in Europa League Arbitri din Rusia şi Slovacia pentru Astra Giurgiu şi Petrolul Ploieşti în meciurile retur cu Olympique Lyon, respectiv Dinamo Zagreb, din play-off-ul Europa League, a anunţat, marţi, site-ul oficial al UEFA. Rusul Sergei Karasev va conduce la centru partida Astra Giurgiu - Olympique Lyon, care se va disputa joi, de la ora...


Europa League 22.08.2014 - 00:25
Europa League: Rezultate Rezultatele înregistrate în partidele disputate, joi, în prima manşă a play-off-ului Europa League: FC Astana (Kazahstan) - Villarreal CF (Spania) 0-3, Au marcat: Cani '33, Dos Santos '48, Mario Gaspar '84, FC Aktobe (Kazahstan) - Legia Varşovia (Polonia) 0-1 A marcat: Duda '48


Europa League 21.08.2014 - 12:02
Europa League: Victorii pentru Dnepr si Inter Milano Primele două meciuri din prima manşă a Europa League s-au jucat aseară. Formaţia ucrainiană Dnepr Dnepropetrovsk a învins, scor 2-1, pe teren propriu, gruparea croată Hajduk Split. Oaspeţii au deschis scorul în minutul 47, iar gazdele au punctat apoi de două ori prin Nikola Kalinić 50 şi Jewhen Szachov 88.


Europa League 21.08.2014 - 11:14
Astăzi se dispută partidele din prima manşă a play-off-ului Ligii Europa. Pe lângă cele două partide în care sunt implicate formaţiile Petrolul şi Astra, competiţia ne oferă şi alte dispute interesante. Fosta adversară a Stelei, FC Aktobe (Kazahstan) dă piept cu Legia Varşovia (Polonia).


Europa League 19.08.2014 - 17:14
Brigada romaneasca la meciul PSV Eindhoven - Shakhtyor Salihorsk Uniunea Europeană de Fotbal a delegat o brigadă românească de arbitri la meciul dintre echipele PSV Eindhoven (Olanda) și Shakhtyor Salihorsk (Belarus), din cadrul primei manșe a play-off-ului competiției Europa League, programată joi seara, de la ora 19:45. La centru va oficia Cristian Balaj din Baia-Mare, ajutat la...


Europa League 08.08.2014 - 15:25
Programul play-off-ului Europa League Programul play-off-ului Europa League, stabilit în urma tragerii la sorţi ce a avut loc vineri, la Nyon: FK Sarajevo (Bosnia-Herţegovina) - VfL Borussia Mönchengladbach (Germania), FC Spartak Trnava (Slovacia) - FC Zürich (Elveţia, Qarabağ FK (Azerbaidjan) - FC Twente (Olanda)...


Europa League 08.08.2014 - 06:30
Rezultate din mansa secunda a turului trei preliminar al Europa League Rezultate înregistrate în partidele disputate, joi, în manşa secundă a turului trei preliminar al Europa League: Ermis Aradippou (Cipru) - Young Boys Berna (Elveţia) 0-2, în tur 0-1, Cernomoreţ Odessa (Ucraina) - RNK Split (Croaţia) 0-0, în tur 0-2, FK Krasnodar (Rusia) - Diosgyor (Ungaria) 3-0, în tur 5-1...


Europa League 01.08.2014 - 01:00
Rezultate din prima mansa turului trei preliminar al Europa League Rezultate înregistrate în partidele disputate, joi, în prima manşă a turului trei preliminar al Europa League sunt următoarele: Şahtior Karagandi (Kazahstan) - Hajduk Split (Croaţia) 4-2, FC Astana (Kazahstan) - AIK Stockholm (Suedia) 1-1, Neftci Baku (Azerbaidjan) - FC Şihura (Georgia) 0-0...


Europa League 25.07.2014 - 07:53
Rezultate înregistrate în partidele disputate, marţi şi joi, în manşa secundă a turului doi preliminar al Europa League: Marţi, FK Zeljenicar (Bosnia-Herţegovina) - Metalurg Skopje (Macedonia) 2-2, în tur 0-0, Joi, Şahtior Karagandi (Kazahstan) - FK Atlantas (Lituania) 3-0, în tur 0-0...


Europa League 19.07.2014 - 07:08
Meciurile tur vor avea loc pe 31 iulie, iar returul pe 7 august. Iată programul complet al tragerii la sorți pentru turul III preliminar al acestei competiții, potrivit tragerii la sorți efectuate, vineri, la sediul UEFA de la Nyon (Elveția). Meciurile tur vor avea loc pe 31 iulie, iar returul pe 7 august.


Europa League 18.07.2014 - 11:14
Fara meciuri in cupele europene intre echipele ruse si ucrainene, a decis UEFA Uniunea Europeană de Fotbal (UEFA) a anunțat că meciurile dintre echipele ruse și ucrainene din cupele europene nu vor putea avea loc "până la noi ordine", se arată într-un comunicat al forului continental. Tragerea la sorți pentru turul 3 preliminar al Europa League va avea loc vineri în Elveția


Europa League 18.07.2014 - 10:00
Rezultate din turul doi preliminar al Europa League Rezultate înregistrate în partidele disputate, joi, în prima manşă a turului doi preliminar al Europa League: FC Astana (Kazahstan) - Hapoel Tel-Aviv FC (Israel) 3-0, FC Kairat Almaty (Kazahstan) - Esbjerg fB (Danemarca) 1-1, KF Laçi (Albania) - FC Zoria Lugansk (Ucraina) 0-3, MFK Košice (Slovacia) - FC Slovan Liberec (Cehia) 0-1...


Europa League 11.07.2014 - 11:00
Rezultate inregistrate in mansa secunda a primului tur preliminar al Europa League Rezultatele înregistrate în partidele disputate, joi, în manşa secundă a primului tur preliminar al Europa League sunt următoarele: Şahtior Karagandi (Kazahstan) - FC Şirak (Armenia) 4-0, în tur 2-1, FC Astana (Kazahstan) - FC Piunik (Armenia) 2-0, în tur 4-1, FC Mika (Armenia) - RNK Split (Croaţia) 1-1, în tur 0-2...


Europa League 04.07.2014 - 15:31
Rezultate din turul I preliminar al Europa League Rezultate înregistrate în partidele disputate, marţi şi joi, în prima manşă a turului întâi preliminar al Europa League: Sliema Wanderers (Malta) - Ferencvaros Budapesta (Ungaria) 1-1, Jeunesse Esch (Luxemburg) - Dundalk FC (Irlanda) 0-2, FK Shkendija (Macedonia) - Zimbru Chişinău (Moldova) 2-1...


Europa League 23.06.2014 - 19:04
Programul meciurilor din turul doi preliminar al Europa League Programul meciurilor care se vor disputa în turul doi preliminar al Europa League, conform tragerii la sorţi de luni, de la Nyon: Győri ETO FC (Ungaria) - IFK Göteborg (Suedia)/CS Fola Esch (Luxemburg), FK Lovćen (Muntenegru)/FK Željezničar (Bosnia-Herţegovina) - UE Santa Coloma (Andorra)/FK Metalurg Skopje (Macedonia)...


Europa League 23.06.2014 - 15:00
Programul meciurilor din primul tur preliminar al Europa League Programul meciurilor care se vor disputa în primul tur preliminar al Europa League, conform tragerii la sorţi de luni, de la Nyon: FC Sioni Bolnisi (Georgia) - KS Flamurtari (Albania), FK Turnovo (Macedonia) - FC Chikhura Sachkhere (Georgia), FC Veris Chişinău (Republica Moldova) - PFC Litex Loveci (Bulgaria)...


Europa League 15.05.2014 - 11:23
Kevin Gameiro, atacantul formației FC Sevilla, a recunoscut că echipa sa a fost dominată de Benfica în finala Europa League de la Torino, jucată miercuri seară și câștigată de andaluzi cu scorul de 4-2 după executarea loviturilor de departajare. "A fost o seară magnifică", a spus atacantul.


Europa League 15.05.2014 - 10:40
Unai Emery: Benfica a fost o finalista meritorie Tehnicianul echipei FC Sevilla, Unai Emery, a declarat, după câștigarea Europa League, că și-a dorit foarte mult ca formația sa să ajungă în ultimul act al competiției și să este minunat să joci o finală și să obții trofeul. "Benfica a fost, ca și noi, o finalistă meritorie. Meciul a fost relativ echilibrat", a spus Emery.


Europa League 15.05.2014 - 10:14
Jorge Jesus, antrenorul echipei Benfica Lisabona, a declarat că echipa sa a fost mai bună decât FC Sevilla, câștigătoarea Europa League. "A fost un meci mare, o mare finală, în care Sevilla a câștigat la penalty-uri, dar în timpul regulamentar de joc cred că am fost echipa mai bună".


Europa League 15.05.2014 - 08:00
Rakitici a primit trofeul Europa League de la Michel Platini Căpitanul formației FC Sevilla, Ivan Rakitici, a primit trofeul Europa League de la președintele UEFA, Michel Platini, miercuri seară, pe Juventus Stadium, în cadrul ceremoniei de premiere. Platini, alături de care se afla prințul Felipe al Spaniei, i-a premiat mai întâi pe arbitrii conduși de Felix Brych și apoi pe jucătorii...


Europa League 15.05.2014 - 06:15
Presa spaniola: Beto reda gloria echipei FC Sevilla Presa spaniolă îl laudă, joi, pe portarul echipei FC Sevilla, Beto, care a apărat două lovituri de departajare în finala Europa League, câștigată în fața formației Benfica Lisabona, notând că portughezul a fost eroul meciului. "Beto redă gloria echipei FC Sevilla", a titrat cotidianul As.


Europa League 15.05.2014 - 01:31
FC Sevilla a castigat Europa League Echipa spaniolă Sevilla FC a câștigat trofeul Europa League la fotbal, după ce a învins formația portugheză Benfica Lisabona, cu scorul de 4-2, la loviturile de departajare (0-0 la finalul prelungirilor), miercuri seara, în finala disputată pe "Juventus Stadium" din Torino.


Europa League 14.05.2014 - 11:20
Rakitic, optimist inaintea finalei cu Benfica Mijlocașul ofensiv al echipei Sevilla FC, Ivan Rakitic, a prefațat într-un mini-interviu acordat pentru uefa.com finala Europa League de miercuri cu Benfica Lisabona. El s-a declarat optimist.


Europa League 14.05.2014 - 10:59
Jorge Jesus: Sa fim din nou in finala Europa League este extraordinar Antrenorul portughez Jorge Jesus a declarat că echipa sa, Benfica Lisabona, nu este favorită în meciul cu FC Sevilla, din finala Europa League, de miercuri, de la Torino. "Această finală continuă ceea ce Benfica a realizat în marea parte a sezonului, trebuie să profităm de drumul parcurs", a spus Jesus.


Europa League 14.05.2014 - 10:52
Unai Emery: Cand ai o ocazie, trebuie sa profiti Tehnicianul echipei FC Sevilla, Unai Emery, a declarat că speră într-o victorie în finala Europa League contra formației Benfica, subliniind că el este mereu optimist și se gândește la un rezultat bun. "Când ai o ocazie, trebuie să profiți. Benfica a ratat o ocazie anul trecut, iar acum revine în finală", a declarat Emery.


Europa League 14.05.2014 - 09:57
Din 1962 nu a mai câștigat Benfica Lisabona un trofeu european. O poate face astă-seară, dacă învinge în finala Europa League pe Sevilla. Jorge Jesus, antrenorul lusitanilor, vorbește chiar despre un blestem. De partea cealaltă, antrenorul andaluzilor", Unai Emery spune că este un vis inclusiv că echipa sa ajuns să joace finala.


Europa League 13.05.2014 - 12:20
Anumite date statistice ar trebui să o îngrijoreze pe Benfica Lisabona, viitoarea adversară de miercuri a formației spaniole Sevilla FC în finala Ligii Europa de la Torino. Spaniolii au un procentaj de sută la sută în finalele europene pe care le-au jucat în istoria lor.


Europa League 02.05.2014 - 12:40
Juan Antonio Pizzi: Fanii trebuie sa fie mandri de echipa Antrenorul Juan Antonio Pizzi s-a declarat mândru de jucătorii săi, în ciuda faptului că echipa Valencia a ratat calificarea în finala Europa League după ce a primit un gol în ultimul minut al meciului cu Sevilla FC. "Sunt mândru de jucătorii mei, de publicul nostru și de faptul că reprezint acest club", a declarat Pizzi.


Europa League 02.05.2014 - 12:38
Unai Emery: Trebuie sa ne bucuram de finala Tehnicianul formației Sevilla FC, Unai Emery, a declarat că echipa sa a obținut o calificare meritată în finala Europa League, după ce a marcat golul calificării în ultimul minut de joc al meciului cu Valencia, din manșa secundă a semifinalelor competiției. "Este ceva unic. Astăzi doar inima a contat", a declarat Emery.


Europa League 02.05.2014 - 12:34
Jorge Jesus: Juventus nu a avut mari ocazii Tehnicianul echipei Benfica Lisabona, Jorge Jesus, a declarat că formația sa a meritat calificarea în finala Europa League, deoarece a fost mai bună decât Juventus Torino în dubla manșă din semifinale, informează presa portugheză. "Am suferit mult pentru a ajunge în finală", a declarat Jorge Jesus.


Europa League 02.05.2014 - 12:31
Antonio Conte: Am dat totul, dar nu am avut noroc Antrenorul echipei Juventus Torino, Antonio Conte, a declarat că Benfica Lisabona a avut doar două șuturi pe poartă în dubla confruntare din semifinalele Europa League, apreciind că aceasta merită cel mai puțin calificarea în finală. "Merge în finală echipa care merită cel mai puțin după cele două meciuri".


Europa League 02.05.2014 - 00:28
Europa League: Sevilla a pierdut la Valencia dar merge in finala Sevilla FC s-a calificat în finala Europa League, deși a fost învinsă, joi, în deplasare, cu scorul de 3-1 (2-0), formația spaniolă Valencia CF, în manșa secundă a semifinalelor competiției. ÃŽn tur, FC Sevilla s-a impus, pe teren propriu, cu scorul de 2-0 și s-a calificat datorită golului marcat în deplasare.


Europa League 02.05.2014 - 00:22
Europa League: Benfica a remizat la Torino si s-a calificat in finala Benfica Lisabona s-a calificat în finala Europa League, după ce a terminat la egalitate, joi, în deplasare, scor 0-0, cu formația italiană Juventus Torino, în manșa secundă a semifinalelor competiției. ÃŽn tur, Benfica Lisabona s-a impus pe teren propriu, cu scorul de 2-1.


Europa League 01.05.2014 - 10:49
Europa League: Valencia are nevoie de un nou miracol pentru a ajunge in finala Pe stadionul Mestalla, astăzi, de la ora 22:05, valencia are nevoie de o victorie la trei goluri diferență în fața Sevillei pentru a accede în finala competiției, după ce a pierdut în tur cu 2-0. Miracolele nu sunt străine Valenciei, care în sferturi a eliminat pe Basel după 0-3 în tur.



Top News

-Gigi Becali: Am mare încredere în Dică

-Un fan norvegian al echipei Liverpool şi-a numit fetiţa YNWA

-Alexandru Ioniţă II a semnat un contract cu CFR Cluj

-Valerică Găman a semnat un contract pe două sezoane cu FCSB

-Pe când o altă gheată de aur în România ?

-Biletul zilei 20.01.2018 - COTA 4 din fotbal

-UEFA pregăteşte o "taxă de lux" pentru cluburi, anunţă Čeferin




Care echipă va câștiga Europa League în sezonul 2016-2017?
Manchester United
Olympique Lyon
Ajax Amsterdam
Celta Vigo
Beșiktaș İstanbul
KRC Genk
Anderlecht Bruxelles
Schalke 04
KAA Gent
FC Rostov
Olympiakos Pireu
Zenit Sankt Petersburg
FC Copenhaga
APOEL Nicosia
FC Krasnodar
AZ Alkmaar
ACF Fiorentina
AS Roma
Tottenham Hotspur
Borussia Mönchengladbach
  » rezultate   » arhiva

S-au nascut azi

Adrián Ramos
Columbia
32 ani

Alain Sutter
Elveția
50 ani

Alberto Frison
Italia
30 ani

Alexandru Zotincă
România
41 ani

Altair Gomes
Brazilia
80 ani

Ciprian Suciu
România
31 ani

Costel Orac
România
59 ani

David López
Spania
32 ani

David Martin
Anglia
32 ani

Elzo Coelho
Brazilia
57 ani

Ernst Baumeister
Austria
61 ani

Evgeni Aldonin
Rusia
38 ani

Fabricio Coloccini
Argentina
36 ani

Fonsi
Spania
32 ani

Frank Leboeuf
Franța
50 ani

Gonzalo Barreto
Uruguay
26 ani

Hidetoshi Nakata
Japonia
41 ani

Hristo Zlatinski
Bulgaria
33 ani

Iban Zubiaurre
Spania
35 ani

Ibrahima Sonko
Senegal
37 ani

Ioan Mărginean
România
46 ani

Ion Dogaru
România
42 ani

Ionuț Olteanu
România
28 ani

Ionuț Vasilachi
România
33 ani

Jonathan Woodgate
Anglia
38 ani

Jörg Böhme
Germania
44 ani

Jorge Galán
Spania
29 ani

Jorge Núñez
Paraguay
40 ani

Jürgen Pommerenke
RDG
65 ani

Ladislav Vízek
Cehoslovacia
63 ani

Maceo Rigters
Olanda
34 ani

Marcel Schmelzer
Germania
30 ani

Mauricio Serna
Columbia
50 ani

Mihai Zamfir
România
63 ani

Milan Mitić
Serbia
34 ani

Mohamed Sissoko
Mali
33 ani

Ota Hemele
Cehoslovacia
92 ani

Ramazan Civelek
Turcia
22 ani

Róbert Ambrusics
Ungaria
26 ani

Rogério Ceni
Brazilia
45 ani

Vincent Aboubakar
Camerun
26 ani

Vladlen Yurchenko
Ucraina
24 ani


Liga 1
Steaua Bucuresti ASA CFR Cluj
CS Universitatea Gaz Metan Mediaș
Dinamo FC Botosani Pandurii
CSM Iasi Viitorul Constanta
Concordia Chiajna
-

Arhiva Stiri Romanian Soccer
L M M J V S D
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31        


2017-2018


Liga 1 2017-2018
15.12.2017 Astra Giurgiu FC Botoșani C
16.12.2017 Concordia Chiajna Gaz Metan Mediaș C
16.12.2017 CS Universitatea Craiova CFR 1907 Cluj C
17.12.2017 CSM Politehnica Iași Juventus București C
17.12.2017 Steaua București FC Viitorul C
18.12.2017 FC Voluntari Sepsi Sfântu Gheorghe C
18.12.2017 ACS Poli Timișoara Dinamo București C


1. CFR 1907 Cluj 49
2. Steaua București 47
3. CS Universitatea Craiova 43
4. Astra Giurgiu 37
5. FC Botoșani 35
6. FC Viitorul 34
7. Dinamo București 34
8. CSM Politehnica Iași 30
9. ACS Poli Timișoara 26
10. FC Voluntari 25
11. Concordia Chiajna 24
12. Gaz Metan Mediaș 15
13. Sepsi Sfântu Gheorghe 15
14. Juventus București 9
Clasament 2017-2018

Liga 2


Liga 2
08.12.2017 CS Mioveni Dunărea Călărași C
09.12.2017 CS Balotești Sportul Snagov C
09.12.2017 ASA Târgu-Mureș Foresta Suceava C
09.12.2017 Dacia Unirea Brăila Știința Miroslava C
09.12.2017 Metaloglobus București FC UTA Arad C
09.12.2017 Academica Clinceni Olimpia Satu-Mare C
09.12.2017 Ripensia Timișoara Luceafărul Oradea C
09.12.2017 FC Argeș Pitești ASU Poli Timişoara C
09.12.2017 FC Hermannstadt CS Afumați C
10.12.2017 Chindia Târgoviște Pandurii Târgu-Jiu C


1. Dunărea Călărași 49
2. FC Hermannstadt 48
3. Chindia Târgoviște 42
4. CS Afumați 38
5. ASU Poli Timişoara 36
6. Academica Clinceni 35
7. FC Argeș Pitești 34
8. ASA Târgu-Mureș 31
9. CS Mioveni 27
10. Sportul Snagov 26
11. Ripensia Timișoara 25
12. FC UTA Arad 25
13. Știința Miroslava 22
14. Luceafărul Oradea 21
15. Metaloglobus București 20
16. CS Balotești 20
17. Foresta Suceava 20
18. Olimpia Satu-Mare 19
19. Dacia Unirea Brăila 18
20. Pandurii Târgu-Jiu 18
Clasament Liga 2

C1


Liga 3 C1
26.05.2017 Olimpic Cetate Râşnov Aerostar Bacău C
26.05.2017 Sporting Liești Olimpia Râmnicu-Sărat C
26.05.2017 Metalosport Galaţi SC Bacău C
26.05.2017 Avântul Valea Mărului CSM Roman C
26.05.2017 AFC Odorheiu-Secuiesc Atletico Vaslui C
26.05.2017 AFK Csíkszereda Știința Miroslava C
26.05.2017 AFC Hărman CSM Pașcani C


1. Știința Miroslava 64
2. AFC Hărman 63
3. AFK Csíkszereda 63
4. Aerostar Bacău 48
5. Avântul Valea Mărului 43
6. CSM Roman 40
7. Olimpic Cetate Râşnov 38
8. Sporting Liești 38
9. Olimpia Râmnicu-Sărat 34
10. Metalosport Galaţi 30
11. Atletico Vaslui 29
12. AFC Odorheiu-Secuiesc 28
13. CSM Pașcani 23
14. Sportul Chişcani 16
15. SC Bacău -19
Clasament C1

C2


Liga 3 C2
26.05.2017 Astra Giurgiu II Metaloglobus București C
26.05.2017 FC Viitorul II CS Tunari C
26.05.2017 Arsenal Malu Petrolistul Boldești C
26.05.2017 Unirea Slobozia Viitorul Domnești C
26.05.2017 CSM Olteniţa Dinamo II București C
26.05.2017 Axiopolis Sport Cernavodă Delta Dobrogea Tulcea C
26.05.2017 SC Popeşti Leordeni Înainte Modelu C


1. Metaloglobus București 60
2. Viitorul Domnești 49
3. CS Tunari 46
4. FC Viitorul II 44
5. Unirea Slobozia 41
6. Delta Dobrogea Tulcea 39
7. SC Popeşti Leordeni 39
8. Dinamo II București 38
9. CSM Olteniţa 35
10. Astra Giurgiu II 35
11. Axiopolis Sport Cernavodă 34
12. Înainte Modelu 29
13. Petrolistul Boldești 22
14. Arsenal Malu 0
Clasament C2

C3


Liga 3 C3
26.05.2017 Steaua București II FC Aninoasa C
26.05.2017 FCM Alexandria SCM Argeș Pitești 2012 C
26.05.2017 CS Podari Concordia Chiajna II C
26.05.2017 ACSO Filiaşi ACS URBAN Titu C
26.05.2017 Sporting Roșiori-de-Vede Atletic Bradu C
26.05.2017 Flacăra Moreni CS Mioveni II C
26.05.2017 FC Voluntari II ACS Şirineasa C


1. SCM Argeș Pitești 2012 72
2. Atletic Bradu 47
3. FC Voluntari II 44
4. FCM Alexandria 44
5. Flacăra Moreni 43
6. Concordia Chiajna II 40
7. Sporting Roșiori-de-Vede 40
8. CS Universitatea Craiova II 38
9. CS Mioveni II 38
10. ACSO Filiaşi 37
11. FC Aninoasa 37
12. Steaua București II 35
13. ACS Şirineasa 27
14. ACS URBAN Titu 23
15. CS Podari 13
Clasament C3

C4


Liga 3 C4
26.05.2017 Performanţa Ighiu Millenium Giarmata C
26.05.2017 CSM Lugoj CS Național Sebiș C
26.05.2017 Ripensia Timișoara Pandurii Târgu-Jiu II C
26.05.2017 CSM Şcolar Reşiţa ACS Poli Timişoara II C
26.05.2017 UTA Bătrâna Doamnă II Industria Galda de Jos C
26.05.2017 Cetate Deva Nuova Mama Mia Bechicerecul-Mic C
26.05.2017 Gloria Lunca Teuz Cermei Unirea 1924 Alba-Iulia C


1. Ripensia Timișoara 55
2. CSM Şcolar Reşiţa 54
3. CSM Lugoj 51
4. Cetate Deva 49
5. CS Național Sebiș 47
6. Industria Galda de Jos 46
7. Performanţa Ighiu 42
8. Gloria Lunca Teuz Cermei 28
9. ACS Poli Timişoara II 27
10. Pandurii Târgu-Jiu II 27
11. Unirea 1924 Alba-Iulia 26
12. Millenium Giarmata 24
13. UTA Bătrâna Doamnă II 19
14. Nuova Mama Mia Bechicerecul-Mic 18
Clasament C4

C5


Liga 3 C5
26.05.2017 FC Zalău ASA Târgu-Mureş II C
26.05.2017 FC Hermannstadt Sănătatea Cluj C
26.05.2017 Gaz Metan Mediaș II ASF Comuna Recea C
26.05.2017 Recolta Dorolţ Unirea Jucu C
26.05.2017 Unirea Dej CS Oşorhei C
26.05.2017 Viitorul Ulmeni Metalurgistul Cugir C
26.05.2017 Avântul Reghin CS Iernut C


1. FC Hermannstadt 67
2. Metalurgistul Cugir 55
3. Unirea Jucu 53
4. Sănătatea Cluj 53
5. ASF Comuna Recea 50
6. FC Zalău 49
7. Avântul Reghin 46
8. Gaz Metan Mediaș II 46
9. Unirea Dej 38
10. Viitorul Ulmeni 33
11. CS Iernut 29
12. ASA Târgu-Mureş II 27
13. CS Oşorhei 23
14. Recolta Dorolţ 17
15. FC Bistriţa 8
Clasament C5