Liga 1
Romanian Soccer  Cauta in Romanian Soccer
Nationala Romaniei
 

FOTBAL INTERNATIONAL

-

UK Anglia:Premier League

-

Clasament Premier League

-

Clasament Championship

-

IT Italia: Serie A

-

Clasament Serie A Italia

-

Clasament Serie B Italia

-

SP Spain:Primera División

-

Clasament Primera Division

-

DE Germania: Bundesliga

-

Clasament Bundesliga

-

Clasament Zweite Bundesliga

-

FR Franta: Ligue 1

-

Clasament Ligue 1

-

PO Portugalia: Liga Sagres

-

Clasament Portugalia

-

OL Olanda: Eredivisie

-

Clasament Olanda

-

BE Belgia: Jupiler League

-

Clasament Belgia

-

TU Turcia: Süper Lig

-

Clasament Turcia

-

GR Grecia:Ethniki Katigoria

-

RU Rusia: Premier League

-

Clasament Rusia

-

UC Ucraina: Vyscha Liga

-

ball America de Sud

-

ball Africa

-

Cupa Africii pe Natiuni

-

ball Asia

-


Echipa națională 19.03.2013 - 15:48

TVR transmite in direct meciul Ungaria - Romania, din preliminariile CM 2014

TVR transmite in direct meciul Ungaria - Romania, din preliminariile CM 2014
Partida Ungaria - România, programată vineri, 22 martie, în preliminariile Cupei Mondiale de fotbal ediţia 2014, va fi transmisă în direct de posturile de televiziune TVR 1 şi TVR HD, precum şi online, pe www.tvrplus.ro.

Întâlnirea de pe stadionul "Ferenc Puskas" din Budapesta va începe la ora 21:30 şi va fi comentată pentru telespectatorii TVR de Marian Olaianos şi Emil Hossu-Longin. În aceeaşi zi, înainte şi după meci, Tudor Furdui va analiza şansele românilor la CM 2014, în cadrul unui Studio Fotbal, difuzat de TVR 1, TVR HD şi TVR+.

Partida va fi prefaţată de o ediţie România-Ungaria special, realizată de Marian Olaianos, program transmis de TVR 1 şi www.tvrplus.ro, joi, 21 martie, de la ora 22:10.

La România-Ungaria special, Marian Olaianos şi Marius Mitran dedică peste 100 de minute de discuţii şi imagini istoriei recente a confruntărilor celor două naţionale. Povestea celor mai spectaculoase întâlniri România - Ungaria, mai exact a partidelor din 1998, 1999, dar şi a celor două meciuri din 2001 va putea fi urmărită în ediţia specială amintită. Telespectatorii vor putea atunci revedea imagini de la prima victorie a României împotriva Ungariei, pe 5 iunie 1999, dar şi de la prima victorie a tricolorilor la Budapesta, în octombrie 2001, se precizează într-un comunicat dat publicităţii de Televiziunea Română.

De asemenea, cei mai norocoşi si mai fideli telespectatori vor avea şansa de a participa la un concurs pe Facebook, unde pot câştiga tricouri şi fulare de suporter al echipei naţionale, precum şi baxuri de bere. Cei doi moderatori vor oferi mai multe detalii despre acest subiect în timpul emisiunii, adaugă TVR.

Grupa D         M  V  E  Π GM  GP   Pt
1. Olanda       4  4  0  0  13 - 2   12
2. Ungaria      4  3  0  1  10 - 5    9
3. România      4  3  0  1   8 - 4    9
4. Turcia       4  1  0  3   4 - 6    3
5. Estonia      4  1  0  3   1 - 6    3
6. Andorra      4  0  0  4   0 -13    0






Taguri: preliminariile CM 2014    Romania    Ungaria    stadion Puskas Ferenc    Budapesta    TVR 1    TVR HD    TVR+   

» Echipa nationala a Romaniei - Istorie si statistica
Comenteaza

Ultimele stiri - Echipa națională

FRF, reprezentata de Razvan Burleanu si Gheorghe Chivorchian la Congresul FIFA

Președintele Răzvan Burleanu și secretarul general Gheorghe Chivorchian vor reprezenta Federația Română de Fotbal, în zilele de 28 și 29 mai, la cel de-al 65-lea Congres FIFA, pe agenda căruia se...

Eric Bicfalvi si Florin Andone, printre stranierii convocati de principiu la echipa nationala

Jucătorii Eric Bicfalvi (Volin Luţk) şi Florin Andone (Córdoba CF) se află printre cei 16 stranieri convocaţi de principiu de selecţionarul naţionalei României, Anghel Iordănescu, în vederea...

Alexandru Matel a fost convocat la nationala Romaniei pentru meciul cu Irlanda de Nord

Fundaşul formaţiei Dinamo Zagreb, Alexandru Măţel, a fost convocat la echipa naţională a României pentru meciul cu Irlanda de Nord, din preliminariile Campionatului European din 2016, a anunţat...

Lotul Irlandei de Nord pentru meciul cu Romania

Selecţionerul naţionalei Irlandei de Nord, Michael O'Neill, a anunţat, joi, lotul pentru partida cu reprezentativa României, din preliminariile Campionatului European din 2016. Partida Irlanda de...

Burleanu: Obiectivul nationalei este calificarea la Euro 2016 de pe primul loc

Preşedintele FRF, Răzvan Burleanu, a declarat, marţi, că meciul României cu Irlanda de Nord, programat, la 13 iunie, în deplasare, este unul foarte important deoarece obiectivul echipei naţionale...

Romania se mentine pe locul 12 in clasamentul FIFA

Echipa naţională a României se menţine pe locul 12, cu 1086 de puncte, în clasamentul FIFA/Coca-Cola, dat publicităţii, joi, pe site-ul oficial al forului mondial. Poziţia actuală, pe care echipa...

Razvan Burleanu va face parte din Comisia de Marketing a UEFA

Comitetul Executiv al Federației Române de Fotbal a aprobat propunerea ca președintele FRF, Răzvan Burleanu, să facă parte din Comisia de Marketing a UEFA. Răzvan Burleanu va face parte din Comisia...

Romania a urcat pe locul 12 in clasamentul FIFA

Echipa națională a României a urcat două poziții și ocupă locul 12 în clasamentul Federației Internaționale de Fotbal (FIFA) pe luna aprilie, dat publicității joi, clasare care reprezintă cea mai...

Razvan Burleanu vrea cel putin un egal cu Irlanda de Nord, in preliminariile Euro 2016

Președintele Federației Române de Fotbal, Răzvan Burleanu, a arătat, marți, într-o conferință de presă, că ar fi mulțumit cu un egal în partida pe care naționala României o va susține în iunie cu...

Narcis Raducan: Aşa cum a fost prezentat, bugetul mi se pare pozitiv fata de ceea ce s-a intamplat

Preşedintele executiv al ASA Târgu-Mureş, Narcis Răducan, a declarat, luni, după Adunarea Generală a FRF, că bugetul prezentat în cadrul şedinţei pentru anul 2015 i se pare pozitiv faţă de anii...

Lucian Sanmartean, votat de suporteri omul meciului cu Feroe

Lucian Sânmărtean, fotbalistul naționalei României, a fost votat de suporteri omul meciului cu Insulele Feroe, câștigat cu 1-0, duminică, în Grupa F a preliminariilor Euro 2016, anunță FRF....



Top News

-FC Sevilla a castigat Europa League dupa ce a invins pe Dnepr cu

-Liga 1 - Etapa 34: Rezultate si marcatori

-Avancronica meciului CSMS Iasi - Steaua

-Europa League: Dnepr incearca sa mai faca o victima cu nume mare

-Avancronica meciului ASA Targu-Mures - Otelul Galati

-Europa League: Dnepr si Sevilla, cu trofeul pe masa la Varsovia

-Avancronica meciului FC Brasov - Gaz Metan Medias




Care este cel mai mare jucător român al tuturor timpurilor?
Gheorghe HAGI
Nicolae DOBRIN
Adrian MUTU
Ilie BALACI
Gheorghe POPESCU
Cristian CHIVU
Iuliu BODOLA
Ladislau BÖLÖNI
Ștefan DOBAY
Mircea LUCESCU
Cornel DINU
Adrian ILIE
Dan PETRESCU
Florin RĂDUCIOIU
Florea DUMITRACHE
Dorinel MUNTEANU
Iuliu BARÁTKY
Marius LĂCATUȘ
Ion DUMITRU
Dudu GEORGESCU
  » rezultate   » arhiva

Care vor fi cele 6 echipe din Liga 1 care vor retrograda?
CFR 1907 Cluj
Oțelul Galați
Ceahlăul Piatra-Neamț
Universitatea Cluj
Rapid București
Gaz Metan Mediaș
Pandurii Târgu-Jiu
Concordia Chiajna
FC Brașov
CSMS Iași
FC Viitorul
FC Botoșani
  » rezultate   » arhiva

S-au nascut azi

Alexandre Lacazette
Franţa
24 ani

Charles N'Zogbia
Franța
29 ani

Darijan Matič
Slovenia
32 ani

Doriva
Brazilia
43 ani

Filipe Gomes
Brazilia
28 ani

FYLKIR FC
Islanda
48 ani

Giannis Arabatzis
Grecia
31 ani

Hans-Jörg Butt
Germania
41 ani

Jocelyn Blanchard
Franța
43 ani

Klaus Lindenberger
Austria
58 ani

Kyle Walker
Anglia
25 ani

Marquinhos
Brazilia
23 ani

Mugur Bolohan
România
39 ani

Robert Neagoe
România
33 ani

Robert Tufiși
România
39 ani

Sergio Tejera
Spania
25 ani

Simon Pouplin
Franța
30 ani

Stelian Gherman
România
49 ani


Liga 1
Steaua Bucuresti Pandurii Tg. Jiu Petrolul Ploiesti
Rapid Bucuresti Dinamo Bucuresti
FC Brasov CFR Cluj Gaz Metan Medias
Otelul Galati Universitatea Cluj
Ceahlaul Piatra Neamt
CSU Craiova ASA Targu-Mures Politehnica Iasi
-

Arhiva Stiri Romanian Soccer
L M M J V S D
        1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31


Liga 2
Metalul Reșița UTA Arad FC Oradea
ASA Tg. Mureș Dacia Mioveni CSM Ramnicu Valcea
FC Olt Bistrița Minerul Motru
Olimpia S. Mare CSU Craiova Univ. Craiova
CF Brăila Slobozia Dunărea Galați
FC Clinceni Farul Constanta CSMS Iași
FCM Bacau Gloria Buzău ACS Berceni
Tărlungeni Rapid Bucuresti Rapid Suceava
-

Liga 1
27.05.2015 Universitatea Cluj Ceahlăul Piatra-Neamț C
27.05.2015 Rapid București Pandurii Târgu-Jiu C
27.05.2015 FC Brașov Gaz Metan Mediaș C
27.05.2015 Concordia Chiajna Petrolul Ploiești C
28.05.2015 ASA Târgu-Mureș
20:00
Oțelul Galați Digi Sport 1 C
28.05.2015 CSMS Iași
20:00
Steaua București Digi Sport 1 C
29.05.2015 FC Botoșani
18:30
FC Viitorul Digi Sport 1 C
29.05.2015 Dinamo București
21:00
Astra Giurgiu Digi Sport 1 C
30.05.2015 CS Universitatea Craiova
18:00
CFR 1907 Cluj Digi Sport 1 C


1. Steaua București 70
2. ASA Târgu-Mureș 68
3. CFR 1907 Cluj 57
4. Astra Giurgiu 54
5. Petrolul Ploiești 52
6. CS Universitatea Craiova 50
7. Dinamo București 48
8. FC Botoșani 46
9. Pandurii Târgu-Jiu 45
10. CSMS Iași 42
11. FC Viitorul 42
12. Concordia Chiajna 41
13. Gaz Metan Mediaș 39
14. FC Brașov 36
15. Universitatea Cluj 35
16. Rapid București 33
17. Oțelul Galați 29
18. Ceahlăul Piatra-Neamț 27
Clasament Liga I

Liga 2 B1
28.03.2015 CF Brăila Săgeata Năvodari C
28.03.2015 Farul Constanța Unirea Slobozia C
28.03.2015 FCM Dorohoi CS Balotești C
28.03.2015 Gloria Buzău Rapid CFR Suceava C
28.03.2015 FC Voluntari SC Bacău C
28.03.2015 Academica Argeş ACS Berceni C


1. FC Voluntari 53
2. Academica Argeş 46
3. Rapid CFR Suceava 40
4. Gloria Buzău 37
5. SC Bacău 30
6. CF Brăila 29
7. CS Balotești 26
8. FCM Dorohoi 25
9. Farul Constanța 22
10. ACS Berceni 19
11. Unirea Slobozia 13
12. Săgeata Năvodari -21
Clasament B1

Liga 2 B2
28.03.2015 Fortuna Poiana Câmpina CSM Râmnicu-Vâlcea C
28.03.2015 Șoimii Pâncota CS Mioveni C
28.03.2015 CS FC Caransebeș FC Bihor Oradea C
28.03.2015 Unirea Tărlungeni Olimpia Satu-Mare C
28.03.2015 FC Olt Slatina ACS Poli Timișoara C


1. ACS Poli Timișoara 42
2. Metalul Reșița 36
3. FC Olt Slatina 34
4. Unirea Tărlungeni 33
5. CS Mioveni 32
6. Olimpia Satu-Mare 25
7. CSM Râmnicu-Vâlcea 24
8. CS FC Caransebeș 21
9. Fortuna Poiana Câmpina 18
10. FC Bihor Oradea 17
11. Șoimii Pâncota 15
Clasament B2

Play-Off B1


Liga 2 Play-Off B1
27.05.2015 FC Voluntari SC Bacău C
27.05.2015 Academica Argeş Gloria Buzău C
27.05.2015 Rapid CFR Suceava CF Brăila C


1. FC Voluntari 23
2. Academica Argeş 20
3. SC Bacău 15
4. Gloria Buzău 9
5. CF Brăila 7
6. Rapid CFR Suceava 2
Clasament Play-Off B1

Play-Off B2


Liga 2 Play-Off B2
30.05.2015 Olimpia Satu-Mare
11:00
ACS Poli Timișoara   C
30.05.2015 CS Mioveni
11:00
Metalul Reșița   C
30.05.2015 Unirea Tărlungeni FC Olt Slatina C


1. ACS Poli Timișoara 23
2. CS Mioveni 19
3. Metalul Reșița 13
4. Olimpia Satu-Mare 9
5. Unirea Tărlungeni 7
6. FC Olt Slatina 5
Clasament Play-Off B2

Play-Out B1


Liga 2 Play-Out B1
09.05.2015 Farul Constanța CS Balotești C
09.05.2015 ACS Berceni FCM Dorohoi C


1. ACS Berceni 14
2. FCM Dorohoi 10
3. CS Balotești 8
4. Farul Constanța 1
Clasament Play-Out B1

Play-Out B2


Liga 2 Play-Out B2
09.05.2015 FC Bihor Oradea CSM Râmnicu-Vâlcea C
09.05.2015 Șoimii Pâncota CS FC Caransebeș C


1. CS FC Caransebeș 10
2. Șoimii Pâncota 9
3. CSM Râmnicu-Vâlcea 8
4. FC Bihor Oradea 5
Clasament Play-Out B2

C1


Liga 3 C1
22.05.2015 FC Păpăuți
-
Ceahlăul Piatra-Neamț II ANULAT C
22.05.2015 Bucovina Rădăuți Bucovina Pojorâta C
22.05.2015 Aerostar Bacău AFK Csíkszereda C
23.05.2015 Sporting Liești CSM Pașcani C
23.05.2015 FC Zagon Petrotub Roman C
23.05.2015 Știința Miroslava Sepsi OSK Sfântu Gheorghe C


1. Bucovina Pojorâta 51
2. Știința Miroslava 49
3. Sepsi OSK Sfântu Gheorghe 43
4. Aerostar Bacău 38
5. Cetatea Târgu-Neamț 37
6. Petrotub Roman 29
7. AFK Csíkszereda 26
8. CSM Pașcani 25
9. Bucovina Rădăuți 25
10. Sporting Liești 15
11. FC Zagon 10
12. Ceahlăul Piatra-Neamț II 9
13. FC Păpăuți 0
Clasament C1

C2


Liga 3 C2
29.05.2015 Dinamo București II
18:00
Callatis Mangalia   C
29.05.2015 Voinţa Snagov
18:00
Viitorul Axintele   C
29.05.2015 Înainte Modelu
18:00
Dunărea Călărași   C
29.05.2015 Viitorul Domnești
18:00
Metaloglobus București   C
29.05.2015 CS Tunari
18:00
Juventus București   C
29.05.2015 Oțelul Galați II Gloria Popești Leordeni C
29.05.2015 Delta Tulcea
18:00
Metalosport Galaţi   C


1. Dunărea Călărași 59
2. Juventus București 56
3. Delta Tulcea 47
4. CS Tunari 45
5. Metaloglobus București 43
6. Viitorul Axintele 41
7. Dinamo București II 41
8. Înainte Modelu 34
9. Gloria Popești Leordeni 33
10. Callatis Mangalia 25
11. Metalosport Galaţi 24
12. Voinţa Snagov 17
13. Viitorul Domnești 17
14. Oțelul Galați II 12
Clasament C2

C3


Liga 3 C3
22.05.2015 SCM Argeș Pitești 2012 Concordia Chiajna II C
22.05.2015 Atletic Bradu Sporting Roșiori-de-Vede C
22.05.2015 FC Afumaţi CS Ștefănești C
22.05.2015 ACS URBAN Titu Inter Clinceni C
23.05.2015 CS Vișina-Nouă Astra Giurgiu II C
23.05.2015 CS Podari CN "Dinicu Golescu" C
23.05.2015 FCM Târgoviște Chindia Târgoviște C


1. Chindia Târgoviște 56
2. FC Afumaţi 52
3. Concordia Chiajna II 46
4. CS Ștefănești 40
5. Atletic Bradu 35
6. Sporting Roșiori-de-Vede 35
7. SCM Argeș Pitești 2012 33
8. ACS URBAN Titu 33
9. FCM Târgoviște 31
10. Inter Clinceni 30
11. CS Podari 29
12. CS Vișina-Nouă 29
13. CN "Dinicu Golescu" 26
14. Astra Giurgiu II 14
Clasament C3

C4


Liga 3 C4
22.05.2015 Pandurii Târgu-Jiu II CS Național Sebiș C
22.05.2015 ACSVM Craiova ACSO Filiaşi C
22.05.2015 AS Nova Mama Mia Bechicerecul-Mic UTA Bătrâna Doamnă C
22.05.2015 Vulturii Lugoj Știința Turceni C
23.05.2015 FC Hunedoara Minerul Mehedinți Valea-Copcii C
23.05.2015 CS Ineu Minerul Motru C


1. UTA Bătrâna Doamnă 53
2. CS Național Sebiș 50
3. AS Nova Mama Mia Bechicerecul-Mic 49
4. Vulturii Lugoj 47
5. Milenium Giarmata 32
6. ACSO Filiaşi 29
7. FC Hunedoara 28
8. CS Ineu 28
9. Pandurii Târgu-Jiu II 27
10. Minerul Motru 25
11. Știința Turceni 24
12. ACSVM Craiova 16
13. Minerul Mehedinți Valea-Copcii 8
Clasament C4

C5


Liga 3 C5
22.05.2015 Avântul Reghin Unirea Dej C
22.05.2015 Sănătatea Cluj Gloria Bistrița C
22.05.2015 Metalurgistul Cugir CSC Sânmartin C
22.05.2015 CS Oşorhei CSM Sighet C
22.05.2015 FC Zalău Arieșul Turda C
23.05.2015 FCM Baia-Mare Industria Galda de Jos C
23.05.2015 CS Iernut Unirea Jucu C


1. FCM Baia-Mare 57
2. Metalurgistul Cugir 52
3. CSM Sighet 47
4. FC Zalău 46
5. CS Oşorhei 39
6. Arieșul Turda 38
7. CSC Sânmartin 33
8. Avântul Reghin 33
9. Unirea Jucu 32
10. Gloria Bistrița 30
11. Industria Galda de Jos 30
12. CS Iernut 26
13. Sănătatea Cluj 21
14. Unirea Dej 11
Clasament C5