Liga 1
Romanian Soccer  Cauta in Romanian Soccer
Nationala Romaniei
 

FOTBAL INTERNATIONAL

-

UK Anglia:Premier League

-

Clasament Premier League

-

Clasament Championship

-

IT Italia: Serie A

-

Clasament Serie A Italia

-

Clasament Serie B Italia

-

SP Spain:Primera División

-

Clasament Primera Division

-

DE Germania: Bundesliga

-

Clasament Bundesliga

-

Clasament Zweite Bundesliga

-

FR Franta: Ligue 1

-

Clasament Ligue 1

-

PO Portugalia: Liga Sagres

-

Clasament Portugalia

-

OL Olanda: Eredivisie

-

Clasament Olanda

-

BE Belgia: Jupiler League

-

Clasament Belgia

-

TU Turcia: Süper Lig

-

Clasament Turcia

-

GR Grecia:Ethniki Katigoria

-

RU Rusia: Premier League

-

Clasament Rusia

-

UC Ucraina: Vyscha Liga

-

ball America de Sud

-

ball Africa

-

Cupa Africii pe Natiuni

-

ball Asia

-


Echipa națională 19.03.2013 - 15:48

TVR transmite in direct meciul Ungaria - Romania, din preliminariile CM 2014

TVR transmite in direct meciul Ungaria - Romania, din preliminariile CM 2014
Partida Ungaria - România, programată vineri, 22 martie, în preliminariile Cupei Mondiale de fotbal ediţia 2014, va fi transmisă în direct de posturile de televiziune TVR 1 şi TVR HD, precum şi online, pe www.tvrplus.ro.

Întâlnirea de pe stadionul "Ferenc Puskas" din Budapesta va începe la ora 21:30 şi va fi comentată pentru telespectatorii TVR de Marian Olaianos şi Emil Hossu-Longin. În aceeaşi zi, înainte şi după meci, Tudor Furdui va analiza şansele românilor la CM 2014, în cadrul unui Studio Fotbal, difuzat de TVR 1, TVR HD şi TVR+.

Partida va fi prefaţată de o ediţie România-Ungaria special, realizată de Marian Olaianos, program transmis de TVR 1 şi www.tvrplus.ro, joi, 21 martie, de la ora 22:10.

La România-Ungaria special, Marian Olaianos şi Marius Mitran dedică peste 100 de minute de discuţii şi imagini istoriei recente a confruntărilor celor două naţionale. Povestea celor mai spectaculoase întâlniri România - Ungaria, mai exact a partidelor din 1998, 1999, dar şi a celor două meciuri din 2001 va putea fi urmărită în ediţia specială amintită. Telespectatorii vor putea atunci revedea imagini de la prima victorie a României împotriva Ungariei, pe 5 iunie 1999, dar şi de la prima victorie a tricolorilor la Budapesta, în octombrie 2001, se precizează într-un comunicat dat publicităţii de Televiziunea Română.

De asemenea, cei mai norocoşi si mai fideli telespectatori vor avea şansa de a participa la un concurs pe Facebook, unde pot câştiga tricouri şi fulare de suporter al echipei naţionale, precum şi baxuri de bere. Cei doi moderatori vor oferi mai multe detalii despre acest subiect în timpul emisiunii, adaugă TVR.

Grupa D         M  V  E  Π GM  GP   Pt
1. Olanda       4  4  0  0  13 - 2   12
2. Ungaria      4  3  0  1  10 - 5    9
3. România      4  3  0  1   8 - 4    9
4. Turcia       4  1  0  3   4 - 6    3
5. Estonia      4  1  0  3   1 - 6    3
6. Andorra      4  0  0  4   0 -13    0






Taguri: preliminariile CM 2014    Romania    Ungaria    stadion Puskas Ferenc    Budapesta    TVR 1    TVR HD    TVR+   

» Echipa nationala a Romaniei - Istorie si statistica
Comenteaza

Ultimele stiri - Echipa națională

Anghel Iordanescu: Ne ducem la Budapesta sa jucam fotbal

Selecţionerul Anghel Iordănescu a declarat, luni, într-o conferinţă de presă, că echipa naţională nu va face un "joc de ciupeală" în partida de la Budapesta cu reprezentativa Ungariei,...

Iordanescu: Budescu trebuie sa inteleaga ca fotbalul nu e distractie, e transpiratie si munca

Selecţionerul naţionalei României, Anghel Iordănescu, a declarat, luni, la reunirea lotului de la Mogoşoaia, că atacantul Constantin Budescu trebuie să înţeleagă că fotbalul nu este distracţie, ci...

Bernd Storck a anuntat un lot de 25 de jucatori pentru meciul cu Romania

Selecționerul echipei de fotbal a Ungariei, germanul Bernd Storck (52 ani), a anunțat un lot de 25 de jucători pentru meciurile cu România și Irlanda de Nord, din preliminariile Euro 2016....

Budescu si Alibec, convocati la nationala pentru meciurile cu Ungaria si Grecia, din preliminariile Euro 2016

Atacanții Constantin Budescu și Denis Alibec, ambii de la liderul Ligii 1, Astra Giurgiu, au fost convocați de selecționerul echipei naționale de fotbal a României, Anghel Iordănescu, pentru...

Lotul Ungariei pentru meciurile cu Romania si cu Irlanda de Nord

Federaţia Ungară de Fotbal a anunţat lotul primei reprezentative pentru meciurile cu România şi cu Irlanda de Nord, programate în 4 şi în 7 septembrie, în preliminariile Campionatului European din...

Marica, deranjat de faptul ca a aflat din presa ca nu a fost convocat la echipa nationala

Atacantul Ciprian Marica s-a arătat deranjat de faptul că a aflat din presă că nu a fost convocat pentru meciurile naţionalei cu Ungaria şi Grecia, el susţinând într-un mesaj postat pe un site de...

"Stranierii" convocati de Anghel Iordanescu pentru meciurile cu Ungaria si Grecia

Selecţionerul Anghel Iordănescu a confirmat convocările a 17 jucători care evoluează în străinătate şi care vor face parte din lotul României pentru partidele cu Ungaria şi Grecia, ambele contând...

Ciprian Marica: Sa batem Ungaria si sa obtina si ei calificarea

Atacantul Ciprian Marica a declarat, joi, într-un mesaj postat pe pagina sa de Facebook, că îşi doreşte ca naţionala României să învingă Ungaria în meciul din preliminariile Campionatului European...

Fotbal feminin: Romania - Moldova 6-1, in meci amical al selectionatelor Under 19

Reprezentativa feminină de fotbal Under 19 a României a surclasat formația similară a Republicii Moldova cu scorul de 6-1 (5-0), miercuri, într-un meci amical disputat la Centrul de Fotbal Buftea....

Sumudica: Lui Budescu i-a ramas sa ia mingea in gura si sa intre cu ea in poarta pentru a fi convocat

Antrenorul formaţiei Astra Giurgiu, Marius Şumudică, a declarat, sâmbătă, că jucătorului echipei sale, Constantin Budescu, i-a mai rămas doar "să ia mingea în gură şi să intre cu ea în...

Anghel Iordanescu a convocat 20 de stranieri pentru meciurile cu Ungaria si Grecia

Selecţionerul Anghel Iordănescu a decis ca 20 de fotbalişti care evoluează în străinătate să se afle pe lista preliminară a convocărilor pentru meciurile pe care naţionala României le va disputa în...



Top News

-Italia: 29 de jucatori convocati de Conte pentru a infrunta Malt

-Tatarusanu a primit trei goluri in 9 minute

-Spania: Primera Division - Etapa 2

-Italia: Serie A - Etapa 2

-Franta: Ligue 1 - Etapa 4

-Turcia: Super Lig - Etapa 3

-Liga 1 - Etapa 9: Rezultate si marcatori




Care este cel mai mare jucător român al tuturor timpurilor?
Gheorghe HAGI
Nicolae DOBRIN
Adrian MUTU
Ilie BALACI
Gheorghe POPESCU
Cristian CHIVU
Iuliu BODOLA
Ladislau BÖLÖNI
Ștefan DOBAY
Mircea LUCESCU
Cornel DINU
Adrian ILIE
Dan PETRESCU
Florin RĂDUCIOIU
Florea DUMITRACHE
Dorinel MUNTEANU
Iuliu BARÁTKY
Marius LĂCATUȘ
Ion DUMITRU
Dudu GEORGESCU
  » rezultate   » arhiva

S-au nascut azi

André Kana-Biyik
Camerun
50 ani

Christian Trăsch
Germania
28 ani

Daniel Sturridge
Anglia
26 ani

David Albelda
Spania
38 ani

DUNDALK FC
Irlanda
112 ani

FEDERAȚIA BELGIANĂ de FOTBAL
Belgia
120 ani

Federico Piovaccari
Italia
31 ani

Fernando Varela
Spania
36 ani

Hakan Șükür
Turcia
44 ani

Henning Berg
Norvegia
46 ani

Ibrahima Baldé
Senegal
25 ani

Iustin Popescu
România
22 ani

Iustin Popescu
România
22 ani

Jefferson Montero
Ecuador
26 ani

José Reyes
Spania
32 ani

Marius Oae
România
32 ani

Patrick Sylvestre
Elveția
47 ani

Radu Ciobanu
România
40 ani

Rajko Stanković
Serbia
29 ani

Ruud Gullit
Olanda
53 ani

Sammy Adjei
Ghana
35 ani

SC CORINTHIANS
Brazilia
105 ani

Tony Cascarino
Irlanda
53 ani


Liga 1
Steaua Bucuresti Pandurii Tg. Jiu Petrolul Ploiesti
Rapid Bucuresti Dinamo Bucuresti
FC Brasov CFR Cluj Gaz Metan Medias
Otelul Galati Universitatea Cluj
Ceahlaul Piatra Neamt
CSU Craiova ASA Targu-Mures Politehnica Iasi
-

Arhiva Stiri Romanian Soccer
L M M J V S D
  1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30        


Liga 2
Metalul Reșița UTA Arad FC Oradea
ASA Tg. Mureș Dacia Mioveni CSM Ramnicu Valcea
FC Olt Bistrița Minerul Motru
Olimpia S. Mare CSU Craiova Univ. Craiova
CF Brăila Slobozia Dunărea Galați
FC Clinceni Farul Constanta CSMS Iași
FCM Bacau Gloria Buzău ACS Berceni
Tărlungeni Rapid Bucuresti Rapid Suceava
-

2015-2016


Liga 1 2015-2016
28.08.2015
Cronica
FC Voluntari CS Universitatea Craiova C
28.08.2015
Cronica
CSMS Iași ASA Târgu-Mureș C
29.08.2015
Cronica
ACS Poli Timișoara Concordia Chiajna C
29.08.2015
Cronica
Pandurii Târgu-Jiu Dinamo București C
30.08.2015
Cronica
Petrolul Ploiești Astra Giurgiu C
30.08.2015
Cronica
Steaua București FC Viitorul C
31.08.2015 CFR 1907 Cluj FC Botoșani C


1. Astra Giurgiu 20
2. Dinamo București 17
3. FC Viitorul 16
4. ASA Târgu-Mureș 16
5. Steaua București 16
6. Pandurii Târgu-Jiu 13
7. CSMS Iași 11
8. CFR 1907 Cluj 9
9. CS Universitatea Craiova 9
10. Concordia Chiajna 8
11. ACS Poli Timișoara 8
12. FC Botoșani 6
13. FC Voluntari 4
14. Petrolul Ploiești 1
Clasament 2015-2016

Liga 2 B1
29.08.2015 FCM Dorohoi
-
ACS Berceni   C
29.08.2015 Bucovina Pojorâta Gloria Buzău C
29.08.2015 Dacia Unirea Brăila Rapid CFR Suceava C
29.08.2015 Dunărea Călărași SC Bacău C
29.08.2015 FC Clinceni Oțelul Galați C
29.08.2015 Rapid București CS Balotești C
29.08.2015 Ceahlăul Piatra-Neamț Farul Constanța C


1. FC Clinceni 3
2. Rapid București 3
3. Ceahlăul Piatra-Neamț 3
4. Dacia Unirea Brăila 3
5. Bucovina Pojorâta 1
6. Gloria Buzău 1
7. Dunărea Călărași 1
8. SC Bacău 1
9. FCM Dorohoi 0
10. ACS Berceni 0
11. Rapid CFR Suceava 0
12. Farul Constanța 0
13. Oțelul Galați 0
14. CS Balotești 0
Clasament B1

Liga 2 B2
29.08.2015 FC Bihor Oradea CS Mioveni C
29.08.2015 Chindia Târgoviște Universitatea Cluj C
29.08.2015 FCM Baia-Mare FC Brașov C
29.08.2015 FC Caransebeș CSM Râmnicu-Vâlcea C
29.08.2015 Metalul Reșița Olimpia Satu-Mare C
29.08.2015 Unirea Tărlungeni Șoimii Pâncota C
29.08.2015 UTA Bătrâna Doamnă Gaz Metan Mediaș C


1. Olimpia Satu-Mare 3
2. FC Caransebeș 3
3. CS Mioveni 3
4. Șoimii Pâncota 3
5. Gaz Metan Mediaș 3
6. Universitatea Cluj 3
7. FC Brașov 1
8. FCM Baia-Mare 1
9. Unirea Tărlungeni 0
10. UTA Bătrâna Doamnă 0
11. Chindia Târgoviște 0
12. CSM Râmnicu-Vâlcea 0
13. FC Bihor Oradea 0
14. Metalul Reșița 0
Clasament B2

C1


Liga 3 C1
29.05.2015 CSM Pașcani
-
FC Păpăuți   C
29.05.2015 Bucovina Pojorâta Știința Miroslava C
29.05.2015 Ceahlăul Piatra-Neamț II Bucovina Rădăuți C
29.05.2015 Petrotub Roman Sporting Liești C
29.05.2015 AFK Csíkszereda FC Zagon C
29.05.2015 Sepsi OSK Sfântu Gheorghe Cetatea Târgu-Neamț C


1. Bucovina Pojorâta 54
2. Știința Miroslava 49
3. Sepsi OSK Sfântu Gheorghe 46
4. Aerostar Bacău 38
5. Cetatea Târgu-Neamț 37
6. Petrotub Roman 32
7. AFK Csíkszereda 29
8. Bucovina Rădăuți 28
9. CSM Pașcani 25
10. Sporting Liești 15
11. FC Zagon 10
12. Ceahlăul Piatra-Neamț II 9
13. FC Păpăuți 0
Clasament C1

C2


Liga 3 C2
29.05.2015 Dinamo București II Callatis Mangalia C
29.05.2015 Voinţa Snagov Viitorul Axintele C
29.05.2015 Înainte Modelu Dunărea Călărași C
29.05.2015 Viitorul Domnești Metaloglobus București C
29.05.2015 CS Tunari Juventus București C
29.05.2015 Oțelul Galați II Gloria Popești Leordeni C
29.05.2015 Delta Tulcea Metalosport Galaţi C


1. Dunărea Călărași 62
2. Juventus București 59
3. Delta Tulcea 47
4. CS Tunari 45
5. Dinamo București II 44
6. Metaloglobus București 43
7. Viitorul Axintele 41
8. Gloria Popești Leordeni 36
9. Înainte Modelu 34
10. Metalosport Galaţi 27
11. Callatis Mangalia 25
12. Viitorul Domnești 20
13. Voinţa Snagov 17
14. Oțelul Galați II 12
Clasament C2

C3


Liga 3 C3
29.05.2015 Concordia Chiajna II FCM Târgoviște C
29.05.2015 Astra Giurgiu II SCM Argeș Pitești 2012 C
29.05.2015 Sporting Roșiori-de-Vede CS Vișina-Nouă C
29.05.2015 CS Ștefănești Atletic Bradu C
29.05.2015 Inter Clinceni FC Afumaţi C
29.05.2015 CN "Dinicu Golescu" ACS URBAN Titu C
29.05.2015 Chindia Târgoviște CS Podari C


1. Chindia Târgoviște 59
2. FC Afumaţi 52
3. Concordia Chiajna II 49
4. CS Ștefănești 43
5. Sporting Roșiori-de-Vede 38
6. Atletic Bradu 35
7. Inter Clinceni 33
8. SCM Argeș Pitești 2012 33
9. ACS URBAN Titu 33
10. FCM Târgoviște 31
11. CS Podari 29
12. CN "Dinicu Golescu" 29
13. CS Vișina-Nouă 29
14. Astra Giurgiu II 17
Clasament C3

C4


Liga 3 C4
29.05.2015 CS Național Sebiș Vulturii Lugoj C
29.05.2015 ACSO Filiaşi Pandurii Târgu-Jiu II C
29.05.2015 Milenium Giarmata ACSVM Craiova C
29.05.2015 UTA Bătrâna Doamnă FC Hunedoara C
29.05.2015 Minerul Motru AS Nova Mama Mia Bechicerecul-Mic C
29.05.2015 Știința Turceni CS Ineu C


1. UTA Bătrâna Doamnă 56
2. CS Național Sebiș 50
3. Vulturii Lugoj 50
4. AS Nova Mama Mia Bechicerecul-Mic 49
5. Milenium Giarmata 32
6. Pandurii Târgu-Jiu II 30
7. ACSO Filiaşi 29
8. CS Ineu 29
9. FC Hunedoara 28
10. Minerul Motru 25
11. Știința Turceni 25
12. ACSVM Craiova 19
13. Minerul Mehedinți Valea-Copcii 8
Clasament C4

C5


Liga 3 C5
29.05.2015 Unirea Dej FC Zalău C
29.05.2015 Gloria Bistrița Avântul Reghin C
29.05.2015 CSC Sânmartin Sănătatea Cluj C
29.05.2015 CSM Sighet Metalurgistul Cugir C
29.05.2015 Industria Galda de Jos CS Oşorhei C
29.05.2015 Unirea Jucu FCM Baia-Mare C
29.05.2015 Arieșul Turda CS Iernut C


1. FCM Baia-Mare 57
2. Metalurgistul Cugir 55
3. FC Zalău 49
4. CSM Sighet 47
5. Arieșul Turda 41
6. CS Oşorhei 39
7. CSC Sânmartin 36
8. Unirea Jucu 35
9. Gloria Bistrița 33
10. Industria Galda de Jos 33
11. Avântul Reghin 33
12. CS Iernut 26
13. Sănătatea Cluj 21
14. Unirea Dej 11
Clasament C5