Liga 1
Romanian Soccer  Cauta in Romanian Soccer
Romanian Soccer
Nationala Romaniei
 

FOTBAL INTERNATIONAL

-

UK Anglia:Premier League

-

Clasament Premier League

-

Clasament Championship

-

IT Italia: Serie A

-

Clasament Serie A Italia

-

Clasament Serie B Italia

-

SP Spain:Primera División

-

Clasament Primera Division

-

DE Germania: Bundesliga

-

Clasament Bundesliga

-

Clasament Zweite Bundesliga

-

FR Franta: Ligue 1

-

Clasament Ligue 1

-

PO Portugalia: Liga Sagres

-

Clasament Portugalia

-

OL Olanda: Eredivisie

-

Clasament Olanda

-

BE Belgia: Jupiler League

-

Clasament Belgia

-

TU Turcia: Süper Lig

-

Clasament Turcia

-

GR Grecia:Ethniki Katigoria

-

RU Rusia: Premier League

-

Clasament Rusia

-

UC Ucraina: Vyscha Liga

-

ball America de Sud

-

ball Africa

-

Cupa Africii pe Natiuni

-

ball Asia

-


Rusia: Premier League 03.06.2016 - 18:28

Mircea Lucescu a fost prezentat oficial antrenor la Zenit Sankt Petersburg

Mircea Lucescu a fost prezentat oficial antrenor la Zenit Sankt Petersburg
Românul Mircea Lucescu a fost prezentat oficial, vineri, ca antrenor al echipei ruse de fotbal Zenit Sankt Petersburg, informează site-ul oficial al grupării.

"Cred că Zenit, ȚSKA Moscova și probabil Șahtior Donețk sunt cele mai puternice cluburi din Europa de Est. Sunt sigur că Zenit e și printre cele mai bune echipe din Europa. Am venit la un club foarte puternic, cu ambiții mari și o istorie bogată, tradiții, trofee, nu doar în Rusia, ci și în Europa", a declarat Mircea Lucescu, în cadrul unei conferințe de presă, ce a avut loc la Sankt Petersburg.

În continuare, el a menționat: "Trebuie să spun acum că nu am venit aici pentru doar 2 sau 3 ani, am venit pentru mult timp, asta pentru a putea obține succese importante. Vreau să câștigăm noi titluri. Să spunem suporterilor că această grupare are un viitor bun".

Lucescu, 70 de ani, s-a despărțit recent de Șahtior Donețk, pe care a pregătit-o începând din 2004, cucerind cu ea 8 titluri de campion al Ucrainei, 6 Cupe și 7 Supercupe naționale. De asemenea, în sezonul 2008-2009, tehnicianul român a reușit să câștige ultima ediție a Cupei UEFA cu Șahtior Donețk.

Zenit Sankt Petersburg, grupare sponsorizată de gigantul Gazprom, a încheiat acest sezon pe locul al treilea în campionatul Rusiei, sub comanda portughezului Andre Villas-Boas, care a antrenat gruparea din fosta capitală imperială începând din martie 2014.

Cu tehnicianul lusitan la cârmă, Zenit a câștigat campionatul în sezonul 2014-2015, Supercupa (2015) și Cupa Rusiei (2016).






Taguri: Zenit Sankt Petersburg    Mircea Lucescu    Sahtior Donetk    Europa    Gazprom   

» Clasament Rusia Premier League
Comenteaza

Ultimele stiri - Rusia: Premier League

Rubin Kazan a fost suspendată un an din cupele europene

Echipa Rubin Kazan a fost suspendată un an din cupele europene de către UEFA pentru încălcarea regulamentului fair-play-ului financiar, informează lequipe.fr.   Măsura...

Igor Akinfeev şi-a anunţat retragerea din naţionala Rusiei

Căpitanul naţionalei Rusiei, portarul Igor Akinfeev, în vârstă de 32 de ani, şi-a anunţat, luni, retragerea din prima reprezentativă.   “Fiecare...

VIDEO | Incendiu în Volgograd, la şantierul de construcţie a unei arene pentru Campionatul Mondial din 2018

Un incendiu a izbucnit, miercuri, în oraşul Volgograd, la şantierul de construcţie a unei arene care va găzdui meciuri la Campionatul Mondial din 2018, organizat în Rusia,...

VIDEO | Amical: Rusia - Chile 1-1

Reprezentativa statului Chile, adversara României în meciul amical de săptămâna viitoare, de la Cluj-Napoca, a remizat, vineri, în deplasare, scor 1-1, cu...

Zenit Sankt Petersburg s-a despărțit de antrenorul român Mircea Lucescu

Clubul rus de fotbal Zenit Sankt Petersburg a anunțat pe site-ul său că s-a despărțit de antrenorul român Mircea Lucescu, la capătul unui sezon dezamăgitor, echipa...

Scandal în Rusia! Mircea Lucescu a izbucnit: Sunteţi nişte proşti!

Zenit Sankt Petersburg a câştigat meciul cu FC Krasnodar, scor 1-0, partidă din penultima etapă a campionatului Rusiei şi are 58 de puncte. Echipa lui Lucescu se află pe locul 3, la...

Victorie pentru Zenit Sankt Petersburg, echipă antrenată de Mircea Lucescu, în campionatul Rusiei

Formaţia Zenit Sankt Petersburg, antrenată de Mircea Lucescu, a învins, sâmbătă, în deplasare, cu scorul de 3-1, echipa Krylia Sovetov Samara, într-un...

Zenit Sankt Petersburg va renunța la antrenorul Mircea Lucescu

Clubul de fotbal Zenit Sankt Petersburg va renunța zilele viitoare la antrenorul român Mircea Lucescu, scrie ziarul rus Sport-Express.   Mircea Lucescu, care pe 29 iulie va...

Victorie pentru Zenit, echipa lui Mircea Lucescu, în campionatul Rusiei

Formaţia Zenit Sankt Petersburg, antrenată de Mircea Lucescu, a învins, miercuri, în deplasare, cu scorul de 1-0, echipa FC Orenburg, în etapa a 25-a a campionatului...

Mircea Lucescu nu mai are nicio şansă la titlu: Spartak Moscova - Zenit Sankt Petersburg 2-1

Formaţia Zenit Sankt Petersburg, antrenată de Mircea Lucescu, a fost învinsă, duminică, în deplasare, cu scorul de 2-1, de liderul Spartak Moscova, într-un meci...

Zenit Sankt Petersburg, doar 1-1 acasă cu Anzhi Makhachkala

Mircea Lucescu a pierdut puncte importante pentru lupta la titlu în Rusia. Zenit Sankt Petersburg a ratat şansa de a se apropia la trei puncte de liderul Spartak Moscova, iar obstacolul...




Top News

-Biletul zilei la pariuri - 24.02.2019

-Biletul zilei la pariuri - 23.02.2019

-Mihai Teja: Craiova este o echipă puternică

-Liga 1 - Etapa 25: Rezultate şi marcatori

-Biletul zilei la pariuri - 22.02.2019

-Filipe Nascimento, împrumutat de Levski Sofia la CSM Politehnica Iaşi

-Eugen Neagoe: Gică Hagi merită felicitări pentru tot ce a realizat cu această echipă




Care este echipa ta preferată din Rusia?
Spartak Moskva
CSKA Moskva
Dinamo Moskva
Lokomotiv Moskva
Baltika Kaliningrad
FK Rostov
Zenit Sankt-Peterburg
Rubin Kazan
Alania Vladikavkaz
Terek Groznyi
Saturn Moskovskaya Oblast
Amkar Perm
Krylya Sovetov Samara
Luch-Energiya Vladivostok
Tom Tomsk
Kuban Krasnodar
FK Khimki
Torpedo Moskva
Kamaz Naberezhnye Chelny
Anzhi Makhachkala
  » rezultate   » arhiva

S-au nascut azi

Anatoliy Banishevskiy
URSS
73 ani

André Strappe
Franța
91 ani

Andrei Țepeș
România
28 ani

Ayhan Akman
Turcia
42 ani

Cédric Makiadi
RD Congo
35 ani

Cillian Sheridan
Irlanda
30 ani

Daniele Ficagna
Italia
38 ani

Davide Marchini
Italia
38 ani

Gareth Barry
Anglia
38 ani

Hassen Gabsi
Tunisia
45 ani

Hendry Thomas
Honduras
34 ani

Hrvoje Spahija
Croaţia
31 ani

Ivo Knoflíček
Cehoslovacia
57 ani

Joe-Max Moore
SUA
48 ani

K SINT-TRUIDEN VV
Belgia
95 ani

Károly Csapó
Ungaria
67 ani

Kyr. Papadopoulos
Grecia
27 ani

Lavi Hrib
România
46 ani

Liviu Ganea
România
31 ani

M i d o
Egipt
36 ani

Mihai Vintilă
România
30 ani

Nicolás Gaitán
Argentina
31 ani

Pedro Monzón
Argentina
57 ani

Rostislav Vojáček
Cehoslovacia
70 ani


Liga 1
Steaua Bucuresti ASA CFR Cluj
CS Universitatea Gaz Metan Mediaș
Dinamo FC Botosani Pandurii
CSM Iasi Viitorul Constanta
Concordia Chiajna
-

Arhiva Stiri Romanian Soccer
L M M J V S D
        1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28      


2018-2019


Liga 1 2018-2019
22.02.2019 Sepsi Sfântu Gheorghe FC Viitorul C
23.02.2019 Astra Giurgiu FC Hermannstadt C
23.02.2019 CSM Politehnica Iaşi
20:00
CFR 1907 Cluj Telekom Sport 1 C
24.02.2019 Dunărea Călărași
14:00
Dinamo București Telekom Sport 1 C
24.02.2019 FC Botoșani
17:00
Gaz Metan Mediaș Telekom Sport 1 C
24.02.2019 Fotbal Club FCSB
20:00
CS Universitatea Craiova Telekom Sport 1 C
25.02.2019 Concordia Chiajna
20:00
FC Voluntari Telekom Sport 1 C


1. CFR 1907 Cluj 48
2. CS Universitatea Craiova 45
3. Fotbal Club FCSB 45
4. Astra Giurgiu 39
5. Sepsi Sfântu Gheorghe 37
6. FC Botoșani 35
7. FC Viitorul 35
8. CSM Politehnica Iaşi 34
9. FC Hermannstadt 29
10. Gaz Metan Mediaș 29
11. Dinamo București 28
12. Dunărea Călărași 22
13. Concordia Chiajna 18
14. FC Voluntari 17
Clasament 2018-2019

Liga 2


Liga 2
22.02.2019 Chindia Târgoviște Aerostar Bacău C
23.02.2019 Luceafărul Oradea ASU Politehnica Timişoara C
23.02.2019 Metaloglobus București FC Argeș Pitești C
23.02.2019 CS Balotești CS Mioveni C
23.02.2019 FC Snagov ASC Daco-Getica Bucureşti C
23.02.2019 Academica Clinceni SSC Farul Constanţa C
23.02.2019 UTA Arad Dacia Unirea Brăila C
23.02.2019 ACS Poli Timișoara Ripensia Timișoara C
23.02.2019 ACS Energeticianul Petroșani Universitatea Cluj C
24.02.2019 Pandurii Târgu-Jiu
11:00
Petrolul Ploiești   C


1. Academica Clinceni 48
2. Universitatea Cluj 47
3. Chindia Târgoviște 47
4. FC Snagov 46
5. Petrolul Ploiești 45
6. FC Argeș Pitești 41
7. CS Mioveni 35
8. UTA Arad 32
9. ACS Energeticianul Petroșani 29
10. Pandurii Târgu-Jiu 28
11. ASU Politehnica Timişoara 27
12. ASC Daco-Getica Bucureşti 24
13. Luceafărul Oradea 24
14. Metaloglobus București 24
15. Ripensia Timișoara 23
16. Aerostar Bacău 22
17. SSC Farul Constanţa 21
18. CS Balotești 19
19. ACS Poli Timișoara 13
20. Dacia Unirea Brăila 12
Clasament Liga 2

C1


Liga 3 C1
26.05.2017 Olimpic Cetate Râşnov Aerostar Bacău C
26.05.2017 Sporting Liești Olimpia Râmnicu-Sărat C
26.05.2017 Metalosport Galaţi SC Bacău C
26.05.2017 Avântul Valea Mărului CSM Roman C
26.05.2017 AFC Odorheiu-Secuiesc Atletico Vaslui C
26.05.2017 AFK Csíkszereda Știința Miroslava C
26.05.2017 AFC Hărman CSM Pașcani C


1. Știința Miroslava 64
2. AFC Hărman 63
3. AFK Csíkszereda 63
4. Aerostar Bacău 48
5. Avântul Valea Mărului 43
6. CSM Roman 40
7. Olimpic Cetate Râşnov 38
8. Sporting Liești 38
9. Olimpia Râmnicu-Sărat 34
10. Metalosport Galaţi 30
11. Atletico Vaslui 29
12. AFC Odorheiu-Secuiesc 28
13. CSM Pașcani 23
14. Sportul Chişcani 16
15. SC Bacău -19
Clasament C1

C2


Liga 3 C2
26.05.2017 Astra Giurgiu II Metaloglobus București C
26.05.2017 FC Viitorul II CS Tunari C
26.05.2017 Arsenal Malu Petrolistul Boldești C
26.05.2017 Unirea Slobozia Viitorul Domnești C
26.05.2017 CSM Olteniţa Dinamo II București C
26.05.2017 Axiopolis Sport Cernavodă Delta Dobrogea Tulcea C
26.05.2017 SC Popeşti Leordeni Înainte Modelu C


1. Metaloglobus București 60
2. Viitorul Domnești 49
3. CS Tunari 46
4. FC Viitorul II 44
5. Unirea Slobozia 41
6. Delta Dobrogea Tulcea 39
7. SC Popeşti Leordeni 39
8. Dinamo II București 38
9. CSM Olteniţa 35
10. Astra Giurgiu II 35
11. Axiopolis Sport Cernavodă 34
12. Înainte Modelu 29
13. Petrolistul Boldești 22
14. Arsenal Malu 0
Clasament C2

C3


Liga 3 C3
26.05.2017 Steaua București II FC Aninoasa C
26.05.2017 FCM Alexandria SCM Argeș Pitești 2012 C
26.05.2017 CS Podari Concordia Chiajna II C
26.05.2017 ACSO Filiaşi ACS URBAN Titu C
26.05.2017 Sporting Roșiori-de-Vede Atletic Bradu C
26.05.2017 Flacăra Moreni CS Mioveni II C
26.05.2017 FC Voluntari II ACS Şirineasa C


1. SCM Argeș Pitești 2012 72
2. Atletic Bradu 47
3. FC Voluntari II 44
4. FCM Alexandria 44
5. Flacăra Moreni 43
6. Concordia Chiajna II 40
7. Sporting Roșiori-de-Vede 40
8. CS Universitatea Craiova II 38
9. CS Mioveni II 38
10. ACSO Filiaşi 37
11. FC Aninoasa 37
12. Steaua București II 35
13. ACS Şirineasa 27
14. ACS URBAN Titu 23
15. CS Podari 13
Clasament C3

C4


Liga 3 C4
26.05.2017 Performanţa Ighiu Millenium Giarmata C
26.05.2017 CSM Lugoj CS Național Sebiș C
26.05.2017 Ripensia Timișoara Pandurii Târgu-Jiu II C
26.05.2017 CSM Şcolar Reşiţa ACS Poli Timişoara II C
26.05.2017 UTA Bătrâna Doamnă II Industria Galda de Jos C
26.05.2017 Cetate Deva Nuova Mama Mia Bechicerecul-Mic C
26.05.2017 Gloria Lunca Teuz Cermei Unirea 1924 Alba-Iulia C


1. Ripensia Timișoara 55
2. CSM Şcolar Reşiţa 54
3. CSM Lugoj 51
4. Cetate Deva 49
5. CS Național Sebiș 47
6. Industria Galda de Jos 46
7. Performanţa Ighiu 42
8. Gloria Lunca Teuz Cermei 28
9. ACS Poli Timişoara II 27
10. Pandurii Târgu-Jiu II 27
11. Unirea 1924 Alba-Iulia 26
12. Millenium Giarmata 24
13. UTA Bătrâna Doamnă II 19
14. Nuova Mama Mia Bechicerecul-Mic 18
Clasament C4

C5


Liga 3 C5
26.05.2017 FC Zalău ASA Târgu-Mureş II C
26.05.2017 FC Hermannstadt Sănătatea Cluj C
26.05.2017 Gaz Metan Mediaș II ASF Comuna Recea C
26.05.2017 Recolta Dorolţ Unirea Jucu C
26.05.2017 Unirea Dej CS Oşorhei C
26.05.2017 Viitorul Ulmeni Metalurgistul Cugir C
26.05.2017 Avântul Reghin CS Iernut C


1. FC Hermannstadt 67
2. Metalurgistul Cugir 55
3. Unirea Jucu 53
4. Sănătatea Cluj 53
5. ASF Comuna Recea 50
6. FC Zalău 49
7. Avântul Reghin 46
8. Gaz Metan Mediaș II 46
9. Unirea Dej 38
10. Viitorul Ulmeni 33
11. CS Iernut 29
12. ASA Târgu-Mureş II 27
13. CS Oşorhei 23
14. Recolta Dorolţ 17
15. FC Bistriţa 8
Clasament C5

Decizie ONJN nr.1046/19.06.2017
Gazduit de HostX.ro