Liga 1
Romanian Soccer  Cauta in Romanian Soccer
Romanian Soccer
Nationala Romaniei
 

FOTBAL INTERNATIONAL

-

UK Anglia:Premier League

-

Clasament Premier League

-

Clasament Championship

-

IT Italia: Serie A

-

Clasament Serie A Italia

-

Clasament Serie B Italia

-

SP Spain:Primera División

-

Clasament Primera Division

-

DE Germania: Bundesliga

-

Clasament Bundesliga

-

Clasament Zweite Bundesliga

-

FR Franta: Ligue 1

-

Clasament Ligue 1

-

PO Portugalia: Liga Sagres

-

Clasament Portugalia

-

OL Olanda: Eredivisie

-

Clasament Olanda

-

BE Belgia: Jupiler League

-

Clasament Belgia

-

TU Turcia: Süper Lig

-

Clasament Turcia

-

GR Grecia:Ethniki Katigoria

-

RU Rusia: Premier League

-

Clasament Rusia

-

UC Ucraina: Vyscha Liga

-

ball America de Sud

-

ball Africa

-

Cupa Africii pe Natiuni

-

ball Asia

-


Asia 14.12.2016 - 16:43

Kashima Antlers, calificata in premiera in finala Cupei Mondiale a Cluburilor

Kashima Antlers, calificata in premiera in finala Cupei Mondiale a Cluburilor
Campioana Japoniei la fotbal, Kashima Antlers, s-a calificat în premieră în finala Cupei Mondiale a Cluburilor, miercuri, după ce a învins-o în semifinale pe campioana Americii de Sud, Atlético Nacional Medellin, cu scorul de 3-0, la Osaka (Japonia).

Kashima Antlers a deschis scorul din penalty, în min. 33, prin Shoma Doi, la o fază care a consemnat o premieră din punct de vedere al regulamentului - prima intervenție a asistenței video (VAR) într-un meci. Arbitrul de centru Viktor Kassai (Ungaria) și asistenții săi nu au remarcat vreo neregularitate la duelul dintre columbianul Berrio și Daigo, dar la protestele jucătorilor japonezi cavalerul fluierului s-a deplasat la marginea terenului și a consultat reluările video, iar apoi a dictat penalty.

Echipa niponă a mai înscris de două ori pe finalul partidei, prin Yasushi Endo (83) și Yuma Suzuki (85).

În finală, Kashima Antlers va înfrunta câștigătoarea din a doua semifinală, programată joi între Real Madrid și formația mexicană Club America.

În semifinala desfășurată pe stadionul "Suita City" din Osaka au evoluat echipele:

Atlético Nacional:
Franco Armani - Daniel Bocanegra, Felipe Aguilar, Alexis Henríquez, Farid Díaz - Diego Arias (Alejandro Guerra, 60), Matheus Uribe - Macnelly Torres, Orlando Berrío (Arley Rodríguez, 87), Jhon Edison Mosquera (Cristian Dajome, 67) - Miguel Angel Borja.

Kashima Antlers: Hitoshi Sogahata - Daigo Nishi, Naomichi Ueda, Gen Shoji, Shuto Yamamoto - Yasushi Endo, Gaku Shibasaki, Mitsuo Ogasawara (Ryota Nagaki, 58), Atsutaka Nakamura (Yuma Suzuki, 84) - Shoma Doi, Shuhei Akasaki (Mu Kanazaji, 54).






Taguri: Cupa Mondiala a Cluburilor    finala    Kashima Antlers    Atletico Nacional Medellin    Osaka    Viktor Kassai    Shoma Doi    Yasushi Endo    Yuma Suzuki   

Comenteaza

Ultimele stiri - Asia

Andrés Iniesta va juca la Vissel Kobe

Andrés Iniesta, căpitanul echipei de fotbal FC Barcelona, îşi va continua cariera la formaţia Vissel Kobe, a anunţat internaţionalul spaniol joi, în cursul unei...

Arsène Wenger a refuzat o ofertă de 27 milioane euro din China

Tehnicianul francez Arsène Wenger, care în iunie se va despărţi de Arsenal Londra, a refuzat o ofertă de 27 milioane euro din China, care l-ar fi transformat în...

Japonia l-a concediat pe selecţionerul Vahid Halilhodzic cu două luni înaintea CM 2018

Antrenorul franco-bosniac Vahid Halilhodzic a fost concediat, luni, din funcţia de selecţioner al echipei de fotbal a Japoniei după un mandat tumultuos, cu doar luni înainte de Cupa...

Cosmin Olăroiu, numit oficial antrenor al echipei chineze Jiangsu Suning

Tehnicianul român Cosmin Olăroiu a fost numit oficial, în postul de antrenor al echipei chineze de fotbal Jiangsu Suning, potrivit site-ului clubului.   Olăroiu (48...

Tricourile Barcelonei cu fostul sponsor, Qatar Airways, au fost interzise în Arabia Saudită

Tensiunile din zona Golfului îi afectează şi pe iubitorii fotbalului. Arabia Saudită a trecut pe lista neagră orice are legătură cu Qatar, după ce despre micuţul stat s-a spus că...

Internaţionalul ivorian Cheick Tioté a decedat după ce a făcut o criză cardiacă la antrenament

Internaţionalul ivorian Cheick Tioté a decedat, luni, la vârsta de 30 de ani, după ce a făcut o criză cardiacă la un antrenament al echipei chineze de liga a doua Beijing...

Cosmin Olăroiu, cel mai bun antrenor din Emiratele Arabe Unite în acest sezon

Românul Cosmin Olăroiu a fost desemnat cel mai bun antrenor al sezonului în Emiratele Arabe Unite, cu ocazia unei ceremonii care a avut loc luni la Etihad Towers Abu Dhabi,...

Remiză pentru Al Ahli, echipa lui Olăroiu, în Liga Campionilor Asiei

Echipa Al Ahli din Emiratele Arabe Unite, antrenată de Cosmin Olăroiu, a remizat, marţi, în deplasare, scor 1-1, cu formaţia Esteghlal Teheran, în etapa a cincea a grupei A...

Messi are "inima distrusă" din cauza situației copiilor sirieni

Fotbalistul argentinian Lionel Messi, cvintuplu câștigător al Balonului de Aur, și-a exprimat preocuparea, în calitate de ambasador al bunăvoinței pentru UNICEF, față de...

Kazuyoshi Miura a devenit cel mai varstnic jucaător din toate timpurile

Japonezul Kazuyoshi Miura a devenit cel mai vârstnic fotbalist profesionist din toate timpurile, duminică, atunci când a evoluat pentru echipa Yokohama FC la vârsta...

Tevez, cel mai bine platit jucator al lumii, se gandeste sa renunte la campionatul Chinei

<p>Argentinianul Carlos Tevez, atacantul echipei Shanghai Shenhua, cel mai bine plătit fotbalist din lume, nu s-a adaptat &icirc;n China și se g&acirc;ndește să se...



Top News

-CM 2018: Portugalia - Maroc 1-0

-Unde ne sunt favoritele?

-Juventus Bucureşti, echipa nedorită în Liga 1

-CM 2018: Clasamentul golgheterilor

-Vladimir Screciu, transferat de la CS Universitatea Craiova la Genk

-CM 2018: Rusia - Egipt 3-1

-CM 2018: Polonia - Senegal 1-2




Care este echipa ta preferată din Asia?
Dalian Shide (China)
Shandong Luneng Taishan (China)
Changchun Yatai (China)
Yokohama Marinos (Japonia)
Kashima Antlers (Japonia)
Jubilo Iwata (Japonia)
Gamba Osaka (Japonia)
Urawa Red Diamonds (Japonia)
Ilhwa Chunma (Coreea de Sud)
Ulsan Hyundai Horang-i (Coreea de Sud)
Pusan Daewoo Royals (Coreea de Sud)
Suwon Samsung Bluewings (Coreea de Sud)
Anyang LG Cheetahs (Coreea de Sud)
Pohang Steelers (Coreea de Sud)
Chonbuk Hyundai Motors (Coreea de Sud)
Al-Ahli (Emiratele Arabe Unite)
Bunyodkor Tashkent (Uzbekistan)
Al-Hilal (Arabia Saudită)
Al-Shabab (Arabia Saudită)
Piroozi Tehran (Iran)
  » rezultate   » arhiva

S-au nascut azi

Albert Shesternyov
URSS
77 ani

Aleksei Berezutski
Rusia
36 ani

Alexis Alexoudis
Grecia
46 ani

Anoh Attoukora
Coasta de Fildeș
29 ani

Asmir Begović
Bosnia
31 ani

Aurélien Chedjou
Camerun
33 ani

Daniel Zítka
Cehia
43 ani

Frank Lampard
Anglia
40 ani

Itumeleng Khune
Africa de Sud
31 ani

Javier Pastore
Argentina
29 ani

José Basualdo
Argentina
55 ani

Juliano Belletti
Brazilia
42 ani

Júnior
Brazilia
45 ani

Luca Cigarini
Italia
32 ani

Oscar
Brazilia
64 ani

Paulo Bento
Portugalia
49 ani

Peter Reid
Anglia
62 ani

REAL VALLADOLID
Spania
90 ani

Tiberiu Petriş
România
24 ani

Vasiliy Berezutski
Rusia
36 ani

Zoran Belošević
Serbia
35 ani

Zsolt Muzsnay
România
53 ani


Liga 1
Steaua Bucuresti ASA CFR Cluj
CS Universitatea Gaz Metan Mediaș
Dinamo FC Botosani Pandurii
CSM Iasi Viitorul Constanta
Concordia Chiajna
-

Arhiva Stiri Romanian Soccer
L M M J V S D
        1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30  


2017-2018


Liga 1 2017-2018
23.02.2018 CS Universitatea Craiova ACS Poli Timișoara C
24.02.2018 FC Botoșani Gaz Metan Mediaș C
24.02.2018 CSM Politehnica Iași FC Viitorul C
24.02.2018 Astra Giurgiu Dinamo București C
25.02.2018 Juventus București CFR 1907 Cluj C
25.02.2018 Fotbal Club FCSB Sepsi Sfântu Gheorghe C
27.02.2018 Concordia Chiajna FC Voluntari C


1. CFR 1907 Cluj 59
2. Fotbal Club FCSB 55
3. CS Universitatea Craiova 51
4. Astra Giurgiu 44
5. FC Viitorul 44
6. CSM Politehnica Iași 39
7. FC Botoșani 39
8. Dinamo București 39
9. Concordia Chiajna 28
10. FC Voluntari 28
11. ACS Poli Timișoara 27
12. Sepsi Sfântu Gheorghe 19
13. Gaz Metan Mediaș 16
14. Juventus București 11
Clasament 2017-2018

Baraj


Liga 1 Baraj
13.06.2018 Chindia Târgoviște
1 - 0
FC Voluntari Telekom Sport 1 C


1. FC Voluntari 3
2. Chindia Târgoviște 0
Clasament Baraj

Play-Off


Liga 1 Play-Off
20.05.2018 CSM Politehnica Iași CS Universitatea Craiova C
20.05.2018 Fotbal Club FCSB Astra Giurgiu C
20.05.2018 CFR 1907 Cluj FC Viitorul C


1. CFR 1907 Cluj 50
2. Fotbal Club FCSB 49
3. CS Universitatea Craiova 38
4. FC Viitorul 35
5. Astra Giurgiu 33
6. CSM Politehnica Iași 24
Clasament Play-Off

Play-Out


Liga 1 Play-Out
01.06.2018 Dinamo București Sepsi Sfântu Gheorghe C
02.06.2018 FC Botoșani Gaz Metan Mediaș C
02.06.2018 Juventus București FC Voluntari C
02.06.2018 Concordia Chiajna ACS Poli Timișoara C


1. Dinamo București 54
2. FC Botoșani 40
3. Sepsi Sfântu Gheorghe 34
4. Gaz Metan Mediaș 30
5. Concordia Chiajna 30
6. FC Voluntari 27
7. ACS Poli Timișoara 27
8. Juventus București 17
Clasament Play-Out

Liga 2


Liga 2
01.06.2018 ASA Târgu-Mureș ASU Poli Timişoara C
01.06.2018 Chindia Târgoviște Olimpia Satu-Mare C
01.06.2018 Luceafărul Oradea Foresta Suceava C
01.06.2018 FC Argeș Pitești FC UTA Arad C
02.06.2018 Ripensia Timișoara Știința Miroslava C
02.06.2018 Academica Clinceni CS Afumați C
02.06.2018 Sportul Snagov FC Hermannstadt C
02.06.2018 Dacia Unirea Brăila Pandurii Târgu-Jiu C
02.06.2018 Metaloglobus București Dunărea Călărași C
02.06.2018 CS Mioveni CS Balotești C


1. Dunărea Călărași 93
2. FC Hermannstadt 91
3. Chindia Târgoviște 75
4. FC Argeș Pitești 68
5. CS Afumați 68
6. Academica Clinceni 58
7. ASU Poli Timişoara 57
8. Luceafărul Oradea 53
9. CS Mioveni 52
10. Sportul Snagov 51
11. Ripensia Timișoara 48
12. FC UTA Arad 47
13. CS Balotești 47
14. Pandurii Târgu-Jiu 42
15. Dacia Unirea Brăila 41
16. Metaloglobus București 38
17. Știința Miroslava 37
18. Foresta Suceava 33
19. ASA Târgu-Mureș 32
20. Olimpia Satu-Mare -30
Clasament Liga 2

C1


Liga 3 C1
26.05.2017 Olimpic Cetate Râşnov Aerostar Bacău C
26.05.2017 Sporting Liești Olimpia Râmnicu-Sărat C
26.05.2017 Metalosport Galaţi SC Bacău C
26.05.2017 Avântul Valea Mărului CSM Roman C
26.05.2017 AFC Odorheiu-Secuiesc Atletico Vaslui C
26.05.2017 AFK Csíkszereda Știința Miroslava C
26.05.2017 AFC Hărman CSM Pașcani C


1. Știința Miroslava 64
2. AFC Hărman 63
3. AFK Csíkszereda 63
4. Aerostar Bacău 48
5. Avântul Valea Mărului 43
6. CSM Roman 40
7. Olimpic Cetate Râşnov 38
8. Sporting Liești 38
9. Olimpia Râmnicu-Sărat 34
10. Metalosport Galaţi 30
11. Atletico Vaslui 29
12. AFC Odorheiu-Secuiesc 28
13. CSM Pașcani 23
14. Sportul Chişcani 16
15. SC Bacău -19
Clasament C1

C2


Liga 3 C2
26.05.2017 Astra Giurgiu II Metaloglobus București C
26.05.2017 FC Viitorul II CS Tunari C
26.05.2017 Arsenal Malu Petrolistul Boldești C
26.05.2017 Unirea Slobozia Viitorul Domnești C
26.05.2017 CSM Olteniţa Dinamo II București C
26.05.2017 Axiopolis Sport Cernavodă Delta Dobrogea Tulcea C
26.05.2017 SC Popeşti Leordeni Înainte Modelu C


1. Metaloglobus București 60
2. Viitorul Domnești 49
3. CS Tunari 46
4. FC Viitorul II 44
5. Unirea Slobozia 41
6. Delta Dobrogea Tulcea 39
7. SC Popeşti Leordeni 39
8. Dinamo II București 38
9. CSM Olteniţa 35
10. Astra Giurgiu II 35
11. Axiopolis Sport Cernavodă 34
12. Înainte Modelu 29
13. Petrolistul Boldești 22
14. Arsenal Malu 0
Clasament C2

C3


Liga 3 C3
26.05.2017 Steaua București II FC Aninoasa C
26.05.2017 FCM Alexandria SCM Argeș Pitești 2012 C
26.05.2017 CS Podari Concordia Chiajna II C
26.05.2017 ACSO Filiaşi ACS URBAN Titu C
26.05.2017 Sporting Roșiori-de-Vede Atletic Bradu C
26.05.2017 Flacăra Moreni CS Mioveni II C
26.05.2017 FC Voluntari II ACS Şirineasa C


1. SCM Argeș Pitești 2012 72
2. Atletic Bradu 47
3. FC Voluntari II 44
4. FCM Alexandria 44
5. Flacăra Moreni 43
6. Concordia Chiajna II 40
7. Sporting Roșiori-de-Vede 40
8. CS Universitatea Craiova II 38
9. CS Mioveni II 38
10. ACSO Filiaşi 37
11. FC Aninoasa 37
12. Steaua București II 35
13. ACS Şirineasa 27
14. ACS URBAN Titu 23
15. CS Podari 13
Clasament C3

C4


Liga 3 C4
26.05.2017 Performanţa Ighiu Millenium Giarmata C
26.05.2017 CSM Lugoj CS Național Sebiș C
26.05.2017 Ripensia Timișoara Pandurii Târgu-Jiu II C
26.05.2017 CSM Şcolar Reşiţa ACS Poli Timişoara II C
26.05.2017 UTA Bătrâna Doamnă II Industria Galda de Jos C
26.05.2017 Cetate Deva Nuova Mama Mia Bechicerecul-Mic C
26.05.2017 Gloria Lunca Teuz Cermei Unirea 1924 Alba-Iulia C


1. Ripensia Timișoara 55
2. CSM Şcolar Reşiţa 54
3. CSM Lugoj 51
4. Cetate Deva 49
5. CS Național Sebiș 47
6. Industria Galda de Jos 46
7. Performanţa Ighiu 42
8. Gloria Lunca Teuz Cermei 28
9. ACS Poli Timişoara II 27
10. Pandurii Târgu-Jiu II 27
11. Unirea 1924 Alba-Iulia 26
12. Millenium Giarmata 24
13. UTA Bătrâna Doamnă II 19
14. Nuova Mama Mia Bechicerecul-Mic 18
Clasament C4

C5


Liga 3 C5
26.05.2017 FC Zalău ASA Târgu-Mureş II C
26.05.2017 FC Hermannstadt Sănătatea Cluj C
26.05.2017 Gaz Metan Mediaș II ASF Comuna Recea C
26.05.2017 Recolta Dorolţ Unirea Jucu C
26.05.2017 Unirea Dej CS Oşorhei C
26.05.2017 Viitorul Ulmeni Metalurgistul Cugir C
26.05.2017 Avântul Reghin CS Iernut C


1. FC Hermannstadt 67
2. Metalurgistul Cugir 55
3. Unirea Jucu 53
4. Sănătatea Cluj 53
5. ASF Comuna Recea 50
6. FC Zalău 49
7. Avântul Reghin 46
8. Gaz Metan Mediaș II 46
9. Unirea Dej 38
10. Viitorul Ulmeni 33
11. CS Iernut 29
12. ASA Târgu-Mureş II 27
13. CS Oşorhei 23
14. Recolta Dorolţ 17
15. FC Bistriţa 8
Clasament C5