Liga 1
Romanian Soccer  Cauta in Romanian Soccer
Romanian Soccer
Nationala Romaniei
 

FOTBAL INTERNATIONAL

-

UK Anglia:Premier League

-

Clasament Premier League

-

Clasament Championship

-

IT Italia: Serie A

-

Clasament Serie A Italia

-

Clasament Serie B Italia

-

SP Spain:Primera División

-

Clasament Primera Division

-

DE Germania: Bundesliga

-

Clasament Bundesliga

-

Clasament Zweite Bundesliga

-

FR Franta: Ligue 1

-

Clasament Ligue 1

-

PO Portugalia: Liga Sagres

-

Clasament Portugalia

-

OL Olanda: Eredivisie

-

Clasament Olanda

-

BE Belgia: Jupiler League

-

Clasament Belgia

-

TU Turcia: Süper Lig

-

Clasament Turcia

-

GR Grecia:Ethniki Katigoria

-

RU Rusia: Premier League

-

Clasament Rusia

-

UC Ucraina: Vyscha Liga

-

ball America de Sud

-

ball Africa

-

Cupa Africii pe Natiuni

-

ball Asia

-


Asia 14.12.2016 - 12:17

Jeonbuk Hyundai a invins Mamelodi Sundowns, scor 4-1, si a terminat pe locul 5 la CM a cluburilor

Jeonbuk Hyundai a invins Mamelodi Sundowns, scor 4-1, si a terminat pe locul 5 la CM a cluburilor
Echipa sud-coreeană Jeonbuk Hyundai a terminat pe locul cinci la Cupa Mondială a cluburilor, după ce a învins, miercuri, la Osaka, cu scorul de 4-1 (3-0), formaţia sud-africană Mamelodi Sundowns, informează site-ul oficial al UEFA.

Golurile învingătorilor au fost marcate de Bo-Kyung Kim (18), Jong-Ho Lee (29), Ricardo Nascimento (41 autogol) şi Shin-Wook Kim (89), în timp ce pentru învinşi a înscris Tau, în minutul 48.

În prima semifinală se vor întâlni, astăzi, de la ora 12:30, la Osaka, echipa japoneză Kashima Antlers şi formaţia columbiană Atlético Nacional Medellin.

În cealaltă semifinală vor juca, joi, la Yokohama, de la ora 12:30, echipa spaniolă Real Madrid şi formaţia mexicană Club America.

Finala mare şi finala mică vor avea loc duminică, la Yokohama.






Taguri: Cupa Mondiala a cluburilor    Jeonbuk Hyundai    Mamelodi Sundowns   

Comenteaza

Ultimele stiri - Asia

Cupa Asiei 2019: India - Thailanda 4-1

Selecţionata Indiei a învins formaţia Thailandei cu scorul de 4-1, duminică, în Grupa A a Cupei Asiei pe Naţiuni 2019 la fotbal.   Pentru învingători...

Andrés Iniesta va juca la Vissel Kobe

Andrés Iniesta, căpitanul echipei de fotbal FC Barcelona, îşi va continua cariera la formaţia Vissel Kobe, a anunţat internaţionalul spaniol joi, în cursul unei...

Arsène Wenger a refuzat o ofertă de 27 milioane euro din China

Tehnicianul francez Arsène Wenger, care în iunie se va despărţi de Arsenal Londra, a refuzat o ofertă de 27 milioane euro din China, care l-ar fi transformat în...

Japonia l-a concediat pe selecţionerul Vahid Halilhodzic cu două luni înaintea CM 2018

Antrenorul franco-bosniac Vahid Halilhodzic a fost concediat, luni, din funcţia de selecţioner al echipei de fotbal a Japoniei după un mandat tumultuos, cu doar luni înainte de Cupa...

Cosmin Olăroiu, numit oficial antrenor al echipei chineze Jiangsu Suning

Tehnicianul român Cosmin Olăroiu a fost numit oficial, în postul de antrenor al echipei chineze de fotbal Jiangsu Suning, potrivit site-ului clubului.   Olăroiu (48...

Tricourile Barcelonei cu fostul sponsor, Qatar Airways, au fost interzise în Arabia Saudită

Tensiunile din zona Golfului îi afectează şi pe iubitorii fotbalului. Arabia Saudită a trecut pe lista neagră orice are legătură cu Qatar, după ce despre micuţul stat s-a spus că...

Internaţionalul ivorian Cheick Tioté a decedat după ce a făcut o criză cardiacă la antrenament

Internaţionalul ivorian Cheick Tioté a decedat, luni, la vârsta de 30 de ani, după ce a făcut o criză cardiacă la un antrenament al echipei chineze de liga a doua Beijing...

Cosmin Olăroiu, cel mai bun antrenor din Emiratele Arabe Unite în acest sezon

Românul Cosmin Olăroiu a fost desemnat cel mai bun antrenor al sezonului în Emiratele Arabe Unite, cu ocazia unei ceremonii care a avut loc luni la Etihad Towers Abu Dhabi,...

Remiză pentru Al Ahli, echipa lui Olăroiu, în Liga Campionilor Asiei

Echipa Al Ahli din Emiratele Arabe Unite, antrenată de Cosmin Olăroiu, a remizat, marţi, în deplasare, scor 1-1, cu formaţia Esteghlal Teheran, în etapa a cincea a grupei A...

Messi are "inima distrusă" din cauza situației copiilor sirieni

Fotbalistul argentinian Lionel Messi, cvintuplu câștigător al Balonului de Aur, și-a exprimat preocuparea, în calitate de ambasador al bunăvoinței pentru UNICEF, față de...

Kazuyoshi Miura a devenit cel mai varstnic jucaător din toate timpurile

Japonezul Kazuyoshi Miura a devenit cel mai vârstnic fotbalist profesionist din toate timpurile, duminică, atunci când a evoluat pentru echipa Yokohama FC la vârsta...




Top News

-Biletul zilei la pariuri - 20.02.2019

-Liga 1 - Etapa 24: Rezultate şi marcatori

-Biletul zilei la pariuri - 19.02.2019

-Biletul zilei la pariuri - 18.02.2019

-Mihai Teja: Pentru noi fiecare meci e ca o finală

-Mihai Teja: Nu mă interesează ce face CFR Cluj

-Mircea Rednic: Este ruşinos şi trist să joace Dinamo de două ori la rând în play-out




Care este echipa ta preferată din Asia?
Dalian Shide (China)
Shandong Luneng Taishan (China)
Changchun Yatai (China)
Yokohama Marinos (Japonia)
Kashima Antlers (Japonia)
Jubilo Iwata (Japonia)
Gamba Osaka (Japonia)
Urawa Red Diamonds (Japonia)
Ilhwa Chunma (Coreea de Sud)
Ulsan Hyundai Horang-i (Coreea de Sud)
Pusan Daewoo Royals (Coreea de Sud)
Suwon Samsung Bluewings (Coreea de Sud)
Anyang LG Cheetahs (Coreea de Sud)
Pohang Steelers (Coreea de Sud)
Chonbuk Hyundai Motors (Coreea de Sud)
Al-Ahli (Emiratele Arabe Unite)
Bunyodkor Tashkent (Uzbekistan)
Al-Hilal (Arabia Saudită)
Al-Shabab (Arabia Saudită)
Piroozi Tehran (Iran)
  » rezultate   » arhiva

S-au nascut azi

Abel Gómez Moreno
Spania
37 ani

Alfredo Rojas
Argentina
82 ani

André Chorda
Franța
81 ani

Artur Boruc
Polonia
39 ani

Bogdan Ungurușan
România
36 ani

Ciprian Binder
România
43 ani

Ciro Immobile
Italia
29 ani

David Davis
Anglia
28 ani

Dušan Đokić
Serbia
39 ani

Fabrício
Brazilia
29 ani

George Văduva
România
29 ani

Ha Seok-Ju
Coreea de Sud
51 ani

Humberto Maschio
Argentina
86 ani

Ion Geolgău
România
58 ani

Ionuț Vână
România
24 ani

Jan Šimůnek
Cehia
32 ani

Jari Litmanen
Finlanda
48 ani

Jimmy Greaves
Anglia
79 ani

Joël Epalle
Camerun
41 ani

Karim Bagheri
Iran
45 ani

Krste Velkovski
Macedonia
31 ani

Maciej Murawski
Polonia
45 ani

Marcos Gullón
Spania
30 ani

Marius Albu
România
28 ani

Martin Bergvold
Danemarca
35 ani

Moham. Khakpour
Iran
50 ani

Moisés Hurtado
Spania
38 ani

Moussa N'Diaye
Senegal
40 ani

Neven Marković
Serbia
32 ani

Nicolás Spolli
Argentina
36 ani

Peter Osgood
Anglia
72 ani

Philip Neal
Anglia
68 ani

Rachid Bouaouzan
Olanda
35 ani

Rahman Rezaei
Iran
44 ani

Robert Gucher
Austria
28 ani

Siniša Mihajlović
Serbia
50 ani

Song Chong-Gug
Coreea de Sud
40 ani

Sorin Popescu
România
34 ani

Stelică Stemat
România
32 ani

Tony Hibbert
Anglia
38 ani

Wim van Hanegem
Olanda
75 ani

Yonese Hanine
Maroc
29 ani

Zdravko Lazarov
Bulgaria
43 ani


Liga 1
Steaua Bucuresti ASA CFR Cluj
CS Universitatea Gaz Metan Mediaș
Dinamo FC Botosani Pandurii
CSM Iasi Viitorul Constanta
Concordia Chiajna
-

Arhiva Stiri Romanian Soccer
L M M J V S D
        1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28      


2018-2019


Liga 1 2018-2019
15.02.2019 FC Viitorul CSM Politehnica Iaşi C
16.02.2019 FC Hermannstadt CS Universitatea Craiova C
16.02.2019 CFR 1907 Cluj Astra Giurgiu C
17.02.2019 FC Voluntari Dunărea Călărași C
17.02.2019 Gaz Metan Mediaș Sepsi Sfântu Gheorghe C
17.02.2019 Dinamo București FC Botoșani C
18.02.2019 Concordia Chiajna Fotbal Club FCSB C


1. CFR 1907 Cluj 48
2. CS Universitatea Craiova 45
3. Fotbal Club FCSB 45
4. Astra Giurgiu 36
5. Sepsi Sfântu Gheorghe 36
6. FC Botoșani 35
7. FC Viitorul 34
8. CSM Politehnica Iaşi 34
9. FC Hermannstadt 29
10. Gaz Metan Mediaș 29
11. Dinamo București 28
12. Dunărea Călărași 22
13. Concordia Chiajna 18
14. FC Voluntari 17
Clasament 2018-2019

Liga 2


Liga 2
07.12.2018 FC Argeș Pitești Pandurii Târgu-Jiu C
07.12.2018 Universitatea Cluj Chindia Târgoviște C
08.12.2018 Ripensia Timișoara Luceafărul Oradea C
08.12.2018 Dacia Unirea Brăila ACS Poli Timișoara C
08.12.2018 ASC Daco-Getica Bucureşti Academica Clinceni C
08.12.2018 CS Mioveni FC Snagov C
08.12.2018 Aerostar Bacău Metaloglobus București C
08.12.2018 SSC Farul Constanţa UTA Arad C
08.12.2018 ASU Politehnica Timişoara ACS Energeticianul Petroșani C
09.12.2018 Petrolul Ploiești CS Balotești C


1. Academica Clinceni 45
2. Petrolul Ploiești 45
3. Universitatea Cluj 44
4. Chindia Târgoviște 44
5. FC Snagov 43
6. FC Argeș Pitești 41
7. CS Mioveni 32
8. ACS Energeticianul Petroșani 29
9. UTA Arad 29
10. Pandurii Târgu-Jiu 28
11. ASU Politehnica Timişoara 26
12. ASC Daco-Getica Bucureşti 24
13. Ripensia Timișoara 23
14. Luceafărul Oradea 23
15. Aerostar Bacău 22
16. SSC Farul Constanţa 21
17. Metaloglobus București 21
18. CS Balotești 19
19. Dacia Unirea Brăila 12
20. ACS Poli Timișoara 10
Clasament Liga 2

C1


Liga 3 C1
26.05.2017 Olimpic Cetate Râşnov Aerostar Bacău C
26.05.2017 Sporting Liești Olimpia Râmnicu-Sărat C
26.05.2017 Metalosport Galaţi SC Bacău C
26.05.2017 Avântul Valea Mărului CSM Roman C
26.05.2017 AFC Odorheiu-Secuiesc Atletico Vaslui C
26.05.2017 AFK Csíkszereda Știința Miroslava C
26.05.2017 AFC Hărman CSM Pașcani C


1. Știința Miroslava 64
2. AFC Hărman 63
3. AFK Csíkszereda 63
4. Aerostar Bacău 48
5. Avântul Valea Mărului 43
6. CSM Roman 40
7. Olimpic Cetate Râşnov 38
8. Sporting Liești 38
9. Olimpia Râmnicu-Sărat 34
10. Metalosport Galaţi 30
11. Atletico Vaslui 29
12. AFC Odorheiu-Secuiesc 28
13. CSM Pașcani 23
14. Sportul Chişcani 16
15. SC Bacău -19
Clasament C1

C2


Liga 3 C2
26.05.2017 Astra Giurgiu II Metaloglobus București C
26.05.2017 FC Viitorul II CS Tunari C
26.05.2017 Arsenal Malu Petrolistul Boldești C
26.05.2017 Unirea Slobozia Viitorul Domnești C
26.05.2017 CSM Olteniţa Dinamo II București C
26.05.2017 Axiopolis Sport Cernavodă Delta Dobrogea Tulcea C
26.05.2017 SC Popeşti Leordeni Înainte Modelu C


1. Metaloglobus București 60
2. Viitorul Domnești 49
3. CS Tunari 46
4. FC Viitorul II 44
5. Unirea Slobozia 41
6. Delta Dobrogea Tulcea 39
7. SC Popeşti Leordeni 39
8. Dinamo II București 38
9. CSM Olteniţa 35
10. Astra Giurgiu II 35
11. Axiopolis Sport Cernavodă 34
12. Înainte Modelu 29
13. Petrolistul Boldești 22
14. Arsenal Malu 0
Clasament C2

C3


Liga 3 C3
26.05.2017 Steaua București II FC Aninoasa C
26.05.2017 FCM Alexandria SCM Argeș Pitești 2012 C
26.05.2017 CS Podari Concordia Chiajna II C
26.05.2017 ACSO Filiaşi ACS URBAN Titu C
26.05.2017 Sporting Roșiori-de-Vede Atletic Bradu C
26.05.2017 Flacăra Moreni CS Mioveni II C
26.05.2017 FC Voluntari II ACS Şirineasa C


1. SCM Argeș Pitești 2012 72
2. Atletic Bradu 47
3. FC Voluntari II 44
4. FCM Alexandria 44
5. Flacăra Moreni 43
6. Concordia Chiajna II 40
7. Sporting Roșiori-de-Vede 40
8. CS Universitatea Craiova II 38
9. CS Mioveni II 38
10. ACSO Filiaşi 37
11. FC Aninoasa 37
12. Steaua București II 35
13. ACS Şirineasa 27
14. ACS URBAN Titu 23
15. CS Podari 13
Clasament C3

C4


Liga 3 C4
26.05.2017 Performanţa Ighiu Millenium Giarmata C
26.05.2017 CSM Lugoj CS Național Sebiș C
26.05.2017 Ripensia Timișoara Pandurii Târgu-Jiu II C
26.05.2017 CSM Şcolar Reşiţa ACS Poli Timişoara II C
26.05.2017 UTA Bătrâna Doamnă II Industria Galda de Jos C
26.05.2017 Cetate Deva Nuova Mama Mia Bechicerecul-Mic C
26.05.2017 Gloria Lunca Teuz Cermei Unirea 1924 Alba-Iulia C


1. Ripensia Timișoara 55
2. CSM Şcolar Reşiţa 54
3. CSM Lugoj 51
4. Cetate Deva 49
5. CS Național Sebiș 47
6. Industria Galda de Jos 46
7. Performanţa Ighiu 42
8. Gloria Lunca Teuz Cermei 28
9. ACS Poli Timişoara II 27
10. Pandurii Târgu-Jiu II 27
11. Unirea 1924 Alba-Iulia 26
12. Millenium Giarmata 24
13. UTA Bătrâna Doamnă II 19
14. Nuova Mama Mia Bechicerecul-Mic 18
Clasament C4

C5


Liga 3 C5
26.05.2017 FC Zalău ASA Târgu-Mureş II C
26.05.2017 FC Hermannstadt Sănătatea Cluj C
26.05.2017 Gaz Metan Mediaș II ASF Comuna Recea C
26.05.2017 Recolta Dorolţ Unirea Jucu C
26.05.2017 Unirea Dej CS Oşorhei C
26.05.2017 Viitorul Ulmeni Metalurgistul Cugir C
26.05.2017 Avântul Reghin CS Iernut C


1. FC Hermannstadt 67
2. Metalurgistul Cugir 55
3. Unirea Jucu 53
4. Sănătatea Cluj 53
5. ASF Comuna Recea 50
6. FC Zalău 49
7. Avântul Reghin 46
8. Gaz Metan Mediaș II 46
9. Unirea Dej 38
10. Viitorul Ulmeni 33
11. CS Iernut 29
12. ASA Târgu-Mureş II 27
13. CS Oşorhei 23
14. Recolta Dorolţ 17
15. FC Bistriţa 8
Clasament C5

Decizie ONJN nr.1046/19.06.2017
Gazduit de HostX.ro