Liga 1
Romanian Soccer  Cauta in Romanian Soccer
Romanian Soccer
Nationala Romaniei
 

FOTBAL INTERNATIONAL

-

UK Anglia:Premier League

-

Clasament Premier League

-

Clasament Championship

-

IT Italia: Serie A

-

Clasament Serie A Italia

-

Clasament Serie B Italia

-

SP Spain:Primera División

-

Clasament Primera Division

-

DE Germania: Bundesliga

-

Clasament Bundesliga

-

Clasament Zweite Bundesliga

-

FR Franta: Ligue 1

-

Clasament Ligue 1

-

PO Portugalia: Liga Sagres

-

Clasament Portugalia

-

OL Olanda: Eredivisie

-

Clasament Olanda

-

BE Belgia: Jupiler League

-

Clasament Belgia

-

TU Turcia: Süper Lig

-

Clasament Turcia

-

GR Grecia:Ethniki Katigoria

-

RU Rusia: Premier League

-

Clasament Rusia

-

UC Ucraina: Vyscha Liga

-

ball America de Sud

-

ball Africa

-

Cupa Africii pe Natiuni

-

ball Asia

-


America de Sud 20.01.2017 - 08:30

Robinho, in lotul Braziliei pentru meciul cu Columbia

Robinho
Robinho, fostul atacant al echipei de fotbal Real Madrid, a fost convocat după mai mult de un an la naționala Braziliei pentru meciul cu Columbia, care se va disputa în beneficiul formației braziliene Chapecoense, ce a fost decimată într-un accident aviatic.

Pentru meciul care se va disputa pe 25 ianuarie la Rio de Janeiro, selecționerul Tite a convocat 23 de jucători, toți aceștia evoluând întrecerea internă.

Robinho, fotbalistul lui Atlético Mineiro, care va împlini 33 de ani în ziua meciului, a spus: "Să joc pentru națională de ziua mea înseamnă un cadou și o onoare formidabile".

O revenire spectaculoasă este a mijlocașului Diego Ribas, acum la Flamengo, care nu mai fusese convocat de aproape opt ani la națională. Mijlocașul de 31 de ani a evoluat, printre alte echipe, la Werder Bremen, Atlético Madrid și Juventus Torino.

Următoarele meciuri oficiale ale Braziliei vor avea loc la sfârșitul lui martie, în preliminariile Cupei Mondiale 2018: cu Uruguay (23 martie, deplasare) și Paraguay (28 martie, acasă).

Prăbușirea unui avion lângă orașul columbian Medellin, pe 28 noiembrie, s-a soldat cu decesul a 71 de persoane, dintre care 19 erau jucători ai echipei Chapecoense, care urma să joace prima manșă a finalei Cupei Sudamericana în compania formației columbiene Atlético Nacional.

► Iată lista jucătorilor convocați de Tite pentru partida în beneficiul victimelor lui Chapecoense:

⚽️ Portari: Alex Muralha (Flamengo), Danilo (Internacional Porto Alegre), Weverton (Atlético Paranaense).

⚽️ Fundași: Geromel (Grêmio), Luan Garcia (Vasco da Gama), Rodrigo Caio (São Paulo), Victor Hugo (Palmeiras), Fábio Santos (Atlético Mineiro), Fagner (Corinthians), Jorge (Flamengo), Marcos Rocha (Atlético Mineiro)

⚽️ Mijlocași: Camilo (Botafogo), Diego (Flamengo), Gustavo Scarpa (Fluminense), Henrique (Cruzeiro), Lucas Lima (Santos), Rodriguinho (Corinthians), Wallace (Grêmio), Willian Arão (Flamengo).

⚽️ Atacanți:
Diego Souza (Sport Recife), Dudu (Palmeiras), Luan (Gremio), Robinho (Atlético Mineiro).






Taguri: accident aviatic    Chapecoense    Robinho    Brazilia    Columbia    Tite    Atletico Mineiro   

Comenteaza

Ultimele stiri - America de Sud

Diego Maradona a debutat cu dreptul ca antrenor în Mexic

Diego Armando Maradona, fostul star al fotbalului argentinian, a debutat cu dreptul în postul de antrenor al echipei mexicane de fotbal Dorados de Sinaloa, care a învins pe...

Brazilia a surclasat El Salvador în meci amical | Remiză albă între Argentina şi Columbia

Selecţionata Braziliei a surclasat reprezentativa statului El Salvador cu scorul de 5-0 (3-0), marţi, într-un meci amical jucat la Landover (Maryland), în Statele Unite....

Neymar, numit căpitan permanent al naţionalei Braziliei

Vedeta echipei franceze de fotbal Paris SG, Neymar, a fost numit căpitan permanent al naţionalei Braziliei, punându-se astfel capăt sistemului rotativ de purtare a banderolei impus de...

Jorge Sampaoli a fost demis de la naţionala Argentinei

Tehnicianul Jorge Sampaoli şi-a reziliat contractul de selecţioner al Argentinei, el ajungând la un acord cu forul argentinian pentru încetarea colaborării, a anunţat...

Diego Maradona: Echipa națională a continuat să-și păstreze respectul lumii

Diego Armando Maradona a declarat, miercuri, că este "foarte fericit'' pentru faptul că echipa Argentinei a continuat să-și păstreze respectul lumii, după calificarea la Cupa...

Preliminariile CM 2018 - Messi și Argentina pregătesc derby-ul cu Uruguay

Argentina și vedeta sa Lionel Messi au început, luni, să pregătească meciul contra selecționatei Uruguayului, programat joi la Montevideo, o partidă crucială pentru calificarea la...

Messi şi Antonella au concediat-o pe organizatoarea nunţii lor, soţia primarului Buenos Aires

Fotbalistul Lionel Messi şi Antonella Roccuzzo, cu care urmează să se căsătorească pe 30 iunie, au concediat-o pe organizatoarea nunţii lor, Bárbara Díez, soţia...

VIDEO | Amical: Argentina - Brazilia 1-0

Reprezentativa Argentinei a învins, vineri, cu scorul de 1-0, selecţionata Braziliei, într-un meci amical disputat la Melbourne, primul cu Jorge Sampaoli la conducerea tehnică. Singurul gol al...

Chapecoense, lider în continuare în campionatul Braziliei

Echipa de fotbal Chapecoense, al cărei lot a fost decimat în urma tragediei aviatice de anul trecut, este în continuare lider în campionatul Braziliei,...

Un cimitir din Brazilia a "pierdut" osemintele lui Garrincha

Cimitirul din Mage, localitate aflată la circa 64 de kilometri de Rio de Janeiro, în care a fost înmormântat fostul fotbalist Garrincha, a "pierdut" osemintele dublului câştigător...

Osemintele legendarului Garrincha au fost ratacite

Cimitirul din Mage, aflat la 60 de km de Rio de Janeiro, in care a fost inmormantat fostul fotbalist Garrincha, a "pierdut" osemintele dublului castigator al Cupei Mondiale....



Top News

-Gheorghe Hagi: Între noi şi Craiova au ieşit mereu meciuri frumoase

-Europa League: Keşerü a marcat, dar Ludogoreţ Razgrad a pierdut acasă

-Alin Bejan: Jocul ne dă speranţe că vom începe să adunăm şi puncte

-Grecul Kyros Vassaras rămâne preşedinte al Comisiei Centrale a Arbitrilor din cadrul FRF

-Florin Bratu: Poli Iaşi vine după două victorii, noi după două înfrângeri

-Devis Mangia: Sperăm să muncim şi să rezolvăm problemele pe care le avem

-România a urcat pe locul 27 în clasamentul FIFA




Care este echipa ta preferată din America de Sud?
CA Boca Juniors
FC São Paulo
Peñarol Montevideo
Deportivo Colo-Colo
Botafogo Rio de Janeiro
Independiente Avellaneda
Olimpia Asunción
CA River Plate
Palmeiras São Paulo
San Lorenzo de Almagro
Flamengo Rio de Janeiro
Argentinos Juniors
Nacional Montevideo
Internacional Porto Alegre
Grêmio Porto Alegre
Independiente Medellín
Cruzeiro Belo Horizonte
FC Santos
Deportivo Quito
CR Vasco da Gama
  » rezultate   » arhiva

Care este echipa națională cu care simpatizezi din America de Sud?
Argentina
Brazilia
Uruguay
Paraguay
Columbia
Peru
Ecuador
Chile
Bolivia
Venezuela
  » rezultate   » arhiva

S-au nascut azi

Cătălin Răcănel
România
42 ani

Daniel Ghindeanu
România
38 ani

Diogo Valente
Portugalia
34 ani

Fábio Simplício
Brazilia
39 ani

JI Callsen-Bracker
Germania
34 ani

Kanu
Brazilia
31 ani

Kevin Vogt
Germania
27 ani

LILLE OSC
Franţa
74 ani

Mihai Filip
România
39 ani

Narcis Răducan
România
44 ani

OS BELENENSES
Portugalia
99 ani

Paolo Rossi
Italia
62 ani

Petre Deselnicu
România
72 ani

Quini
Spania
69 ani


Liga 1
Steaua Bucuresti ASA CFR Cluj
CS Universitatea Gaz Metan Mediaș
Dinamo FC Botosani Pandurii
CSM Iasi Viitorul Constanta
Concordia Chiajna
-

Arhiva Stiri Romanian Soccer
L M M J V S D
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30


2018-2019


Liga 1 2018-2019
21.09.2018 Sepsi Sfântu Gheorghe FC Voluntari C
21.09.2018 CSM Politehnica Iaşi Dinamo București C
22.09.2018 FC Hermannstadt CFR 1907 Cluj C
22.09.2018 FC Botoșani Concordia Chiajna C
22.09.2018 CS Universitatea Craiova FC Viitorul C
23.09.2018 Fotbal Club FCSB
21:00
Dunărea Călărași Telekom Sport 1 C
24.09.2018 Astra Giurgiu
21:00
Gaz Metan Mediaș Telekom Sport 1 C


1. CFR 1907 Cluj 16
2. Fotbal Club FCSB 15
3. Sepsi Sfântu Gheorghe 15
4. CS Universitatea Craiova 14
5. Astra Giurgiu 14
6. Gaz Metan Mediaș 14
7. CSM Politehnica Iaşi 14
8. FC Viitorul 13
9. Dunărea Călărași 12
10. Dinamo București 10
11. Concordia Chiajna 10
12. FC Botoșani 8
13. FC Hermannstadt 7
14. FC Voluntari 3
Clasament 2018-2019

Liga 2


Liga 2
20.09.2018 FC Snagov UTA Arad C
22.09.2018 CS Balotești ACS Poli Timișoara C
22.09.2018 Pandurii Târgu-Jiu Ripensia Timișoara C
22.09.2018 Metaloglobus București Dacia Unirea Brăila C
22.09.2018 ACS Energeticianul Petroșani ASC Daco-Getica Bucureşti C
22.09.2018 Aerostar Bacău FC Argeș Pitești C
22.09.2018 Luceafărul Oradea Academica Clinceni C
22.09.2018 ASU Politehnica Timişoara CS Mioveni C
23.09.2018 Chindia Târgoviște
11:00
SSC Farul Constanţa   C
23.09.2018 Universitatea Cluj
18:00
Petrolul Ploiești   C


1. FC Snagov 20
2. Academica Clinceni 18
3. Pandurii Târgu-Jiu 17
4. Petrolul Ploiești 16
5. CS Mioveni 15
6. FC Argeș Pitești 15
7. UTA Arad 13
8. ACS Energeticianul Petroșani 13
9. Universitatea Cluj 12
10. Chindia Târgoviște 11
11. ASU Politehnica Timişoara 10
12. ASC Daco-Getica Bucureşti 9
13. Ripensia Timișoara 8
14. Luceafărul Oradea 8
15. Metaloglobus București 8
16. Aerostar Bacău 7
17. SSC Farul Constanţa 6
18. CS Balotești 5
19. ACS Poli Timișoara 4
20. Dacia Unirea Brăila 4
Clasament Liga 2

C1


Liga 3 C1
26.05.2017 Olimpic Cetate Râşnov Aerostar Bacău C
26.05.2017 Sporting Liești Olimpia Râmnicu-Sărat C
26.05.2017 Metalosport Galaţi SC Bacău C
26.05.2017 Avântul Valea Mărului CSM Roman C
26.05.2017 AFC Odorheiu-Secuiesc Atletico Vaslui C
26.05.2017 AFK Csíkszereda Știința Miroslava C
26.05.2017 AFC Hărman CSM Pașcani C


1. Știința Miroslava 64
2. AFC Hărman 63
3. AFK Csíkszereda 63
4. Aerostar Bacău 48
5. Avântul Valea Mărului 43
6. CSM Roman 40
7. Olimpic Cetate Râşnov 38
8. Sporting Liești 38
9. Olimpia Râmnicu-Sărat 34
10. Metalosport Galaţi 30
11. Atletico Vaslui 29
12. AFC Odorheiu-Secuiesc 28
13. CSM Pașcani 23
14. Sportul Chişcani 16
15. SC Bacău -19
Clasament C1

C2


Liga 3 C2
26.05.2017 Astra Giurgiu II Metaloglobus București C
26.05.2017 FC Viitorul II CS Tunari C
26.05.2017 Arsenal Malu Petrolistul Boldești C
26.05.2017 Unirea Slobozia Viitorul Domnești C
26.05.2017 CSM Olteniţa Dinamo II București C
26.05.2017 Axiopolis Sport Cernavodă Delta Dobrogea Tulcea C
26.05.2017 SC Popeşti Leordeni Înainte Modelu C


1. Metaloglobus București 60
2. Viitorul Domnești 49
3. CS Tunari 46
4. FC Viitorul II 44
5. Unirea Slobozia 41
6. Delta Dobrogea Tulcea 39
7. SC Popeşti Leordeni 39
8. Dinamo II București 38
9. CSM Olteniţa 35
10. Astra Giurgiu II 35
11. Axiopolis Sport Cernavodă 34
12. Înainte Modelu 29
13. Petrolistul Boldești 22
14. Arsenal Malu 0
Clasament C2

C3


Liga 3 C3
26.05.2017 Steaua București II FC Aninoasa C
26.05.2017 FCM Alexandria SCM Argeș Pitești 2012 C
26.05.2017 CS Podari Concordia Chiajna II C
26.05.2017 ACSO Filiaşi ACS URBAN Titu C
26.05.2017 Sporting Roșiori-de-Vede Atletic Bradu C
26.05.2017 Flacăra Moreni CS Mioveni II C
26.05.2017 FC Voluntari II ACS Şirineasa C


1. SCM Argeș Pitești 2012 72
2. Atletic Bradu 47
3. FC Voluntari II 44
4. FCM Alexandria 44
5. Flacăra Moreni 43
6. Concordia Chiajna II 40
7. Sporting Roșiori-de-Vede 40
8. CS Universitatea Craiova II 38
9. CS Mioveni II 38
10. ACSO Filiaşi 37
11. FC Aninoasa 37
12. Steaua București II 35
13. ACS Şirineasa 27
14. ACS URBAN Titu 23
15. CS Podari 13
Clasament C3

C4


Liga 3 C4
26.05.2017 Performanţa Ighiu Millenium Giarmata C
26.05.2017 CSM Lugoj CS Național Sebiș C
26.05.2017 Ripensia Timișoara Pandurii Târgu-Jiu II C
26.05.2017 CSM Şcolar Reşiţa ACS Poli Timişoara II C
26.05.2017 UTA Bătrâna Doamnă II Industria Galda de Jos C
26.05.2017 Cetate Deva Nuova Mama Mia Bechicerecul-Mic C
26.05.2017 Gloria Lunca Teuz Cermei Unirea 1924 Alba-Iulia C


1. Ripensia Timișoara 55
2. CSM Şcolar Reşiţa 54
3. CSM Lugoj 51
4. Cetate Deva 49
5. CS Național Sebiș 47
6. Industria Galda de Jos 46
7. Performanţa Ighiu 42
8. Gloria Lunca Teuz Cermei 28
9. ACS Poli Timişoara II 27
10. Pandurii Târgu-Jiu II 27
11. Unirea 1924 Alba-Iulia 26
12. Millenium Giarmata 24
13. UTA Bătrâna Doamnă II 19
14. Nuova Mama Mia Bechicerecul-Mic 18
Clasament C4

C5


Liga 3 C5
26.05.2017 FC Zalău ASA Târgu-Mureş II C
26.05.2017 FC Hermannstadt Sănătatea Cluj C
26.05.2017 Gaz Metan Mediaș II ASF Comuna Recea C
26.05.2017 Recolta Dorolţ Unirea Jucu C
26.05.2017 Unirea Dej CS Oşorhei C
26.05.2017 Viitorul Ulmeni Metalurgistul Cugir C
26.05.2017 Avântul Reghin CS Iernut C


1. FC Hermannstadt 67
2. Metalurgistul Cugir 55
3. Unirea Jucu 53
4. Sănătatea Cluj 53
5. ASF Comuna Recea 50
6. FC Zalău 49
7. Avântul Reghin 46
8. Gaz Metan Mediaș II 46
9. Unirea Dej 38
10. Viitorul Ulmeni 33
11. CS Iernut 29
12. ASA Târgu-Mureş II 27
13. CS Oşorhei 23
14. Recolta Dorolţ 17
15. FC Bistriţa 8
Clasament C5