Liga 1
Romanian Soccer  Cauta in Romanian Soccer
Romanian Soccer
Nationala Romaniei
 

FOTBAL INTERNATIONAL

-

UK Anglia:Premier League

-

Clasament Premier League

-

Clasament Championship

-

IT Italia: Serie A

-

Clasament Serie A Italia

-

Clasament Serie B Italia

-

SP Spain:Primera División

-

Clasament Primera Division

-

DE Germania: Bundesliga

-

Clasament Bundesliga

-

Clasament Zweite Bundesliga

-

FR Franta: Ligue 1

-

Clasament Ligue 1

-

PO Portugalia: Liga Sagres

-

Clasament Portugalia

-

OL Olanda: Eredivisie

-

Clasament Olanda

-

BE Belgia: Jupiler League

-

Clasament Belgia

-

TU Turcia: Süper Lig

-

Clasament Turcia

-

GR Grecia:Ethniki Katigoria

-

RU Rusia: Premier League

-

Clasament Rusia

-

UC Ucraina: Vyscha Liga

-

ball America de Sud

-

ball Africa

-

Cupa Africii pe Natiuni

-

ball Asia

-


Stiri Externe 03.12.2018 - 22:00

Croatul Luka Modric a câştigat Balonul de Aur 2018

Croatul Luka Modric a câştigat Balonul de Aur 2018
Mijlocaşul Luka Modric, jucătorul echipei Real Madrid şi căpitanul naţionalei Croaţiei, a fost declarat câştigătorul trofeului ''Balonul de Aur'', pentru cel mai bun fotbalist din lume în 2018, luni seara, la Paris, în gala organizată de revista France Football.
 
Modric, care a câştigat în acest an Liga Campionilor cu Real şi medaliile de argint la Cupa Mondială cu echipa reprezentativă, a pus astfel capăt dominaţiei instituite în ultimii zece ani de portughezul Cristiano Ronaldo şi argentinianul Lionel Messi.
 
Luka Modric, care are trei trofee în Champions League în ultimele sezoane cu Real Madrid, a fost desemnat şi cel mai bun jucător al turneului final al CM 2018.
 
Ultimul jucător care cucerea trofeul, în afara lui Messi şi Ronaldo (fiecare cu cinci trofee), a fost brazilianul Kaka, în 2007, când juca la AC Milan.
 
Modric i-a devansat în clasamentul final din acest an, alcătuit pe baza voturilor jurnaliştilor, pe portughezul Cristiano Ronaldo şi pe francezul Antoine Griezmann. În continuare s-au clasat un alt francez, Kylian Mbappe, şi Lionel Messi. Brazilianul Neymar s-a clasat doar pe locul 12. Mbappe a plecat totuşi cu un trofeu de la ceremonie, acordat celui mai bun fotbalist sub 21 de ani, Kopa.
 
Clasamentul Balonului de Aur 2018:
 
1. Luka Modric (Real Madrid/Croaţia)
2. Cristiano Ronaldo (Real Madrid/Juventus/Portugalia)
3. Antoine Griezmann (Atletico Madrid/Franţa)
4. Kylian Mbappe (PSG/Franţa)
5. Lionel Messi (FC Barcelona/Argentina)
6. Mohamed Salah (Liverpool/Egipt)
7. Raphael Varane (Real Madrid/Franţa)
8. Eden Hazard (Chelsea/Belgia)
9. Kevin De Bruyne (Manchester City/Belgia)
10. Harry Kane (Tottenham/Anglia)
11. Ngolo Kante (Chelsea/Franţa)
12. Neymar (PSG/Brazilia)
13. Luis Suarez (FC Barcelona/Uruguay)
14. Thibaut Courtois (Chelsea/Real Madrid/Belgia)
15. Paul Pogba (Manchester United/Franţa)
16. Sergio Aguero (Manchester City/Argentina)
17. Gareth Bale (Real Madrid/Ţara Galilor)
17. Karim Benzema (Real Madrid/Franţa)
19. Roberto Firmino (Liverpool/Brazilia)
19. Sergio Ramos (Real Madrid/Spania)
19. Ivan Rakitic (FC Barcelona/Croaţia)
22. Edinson Cavani (PSG/Uruguay)
22. Sadio Mane (Liverpool/Senegal)
22. Marcelo (Real Madrid/Brazilia)
25. Alisson Becker (AS Roma/Liverpool/Brazilia)
25. Mario Mandzukic (Juventus Torino/Croaţia)
25. Jan Oblak (Atletico Madrid/Slovenia)
28. Diego Godin (Atletico Madrid/Uruguay)
29. Hugo Lloris (Tottenham/Franţa)
29. Isco (Real Madrid/Spania)






Taguri: Luka Modric    Balonul de Aur 2018    Real Madrid   

Comenteaza

Ultimele stiri - Stiri Externe

Spania: Primera Division - Etapa 24

Vineri 15 februarie 2019   15.02.2019, 22:00 SD Eibar - Getafe CF 2 - 2 (0-1) Au marcat: 0-1 Mata (37), 0-2 Foulquier (52), 1-2 Charles (67 penalty), 2-2 Charles (80)   Sambata 16 februarie...

Italia: Serie A - Etapa 24

Vineri 15 februarie 2019   15.02.2019, 21:30 Juventus FC - Frosinone 3 - 0 (2-0) Au marcat: 1-0 Dybala (6), 2-0 Bonucci (17), 3-0 Ronaldo (63)   Sambata 16 februarie 2019   16.02.2019,...

Germania: Bundesliga - Etapa 22

Vineri 15 februarie 2019   15.02.2019, 21:30 FC Augsburg - Bayern München 2 - 3 (2-2) Au marcat: 1-0 Goretzka (1 autogol), 1-1 Coman (17), 2-1 Ji Dong-Won (23), 2-2 Coman (45+3), 2-3 Alaba...

Franta: Ligue 1 - Etapa 25

Vineri 15 februarie 2019   15.02.2019, 20:00 Nîmes Olympique - Dijon FCO 2 - 0 (1-0) Au marcat: 1-0 Savanier (28), 2-0 Bobichon (83)   15.02.2019, 21:45 Lyon - Guingamp 2 - 1 (2-1) Au...

Răzvan Lucescu: Obiectivul este să câştigăm campionatul, nu să terminăm neînvinşi

Antrenorul echipei de fotbal PAOK Salonic, Răzvan Lucescu, a declarat, pe Aeroportul Henri Coandă, că obiectivul său este de a câştiga titlul în Grecia şi nu de a...

Galezul Aaron Ramsey va juca la Juventus Torino din sezonul viitor

Internaţionalul galez Aaron Ramsey, mijlocaşul echipei engleze de fotbal Arsenal Londra, va evolua la campioana Italiei, Juventus Torino, începând cu data de 1 iulie, a...

Spania: Primera Division - Etapa 23

Vineri 8 februarie 2019   08.02.2019, 22:00 Real Valladolid - Villarreal CF 0 - 0 (0-0)   Sambata 9 februarie 2019   09.02.2019, 14:00 Getafe CF - Celta de Vigo Au marcat:   ...

Anglia: Premier League - Etapa 26

Sambata 9 februarie 2019   09.02.2019, 14:30 Fulham FC - Manchester United 0 - 3 (0-2) Au marcat: 0-1 Pogba (14), 0-2 Martial (23), 0-3 Pogba (65 penalty)   09.02.2019, 17:00 Crystal...

Şenol Guneş: Aş vrea să ajung la naţională, dar nu înainte de a-mi expira contractul cu Beşiktaş

Tehnicianul echipei Beşiktaş, Şenol Guneş, despre care site-ul postului NTV a scris că ar urma să preia conducerea tehnică a naţionalei Turciei, a declarat că nu a primit o ofertă...

Franta: Ligue 1 - Etapa 24

Vineri 8 februarie 2019   08.02.2019, 21:45 Dijon FCO - Olympique Marseille 1 - 2 (1-0) Au marcat: 1-0 Marie (18), 1-1 Balotelli (56), 1-2 Ocampos (74)   Sambata 9 februarie 2019  ...

Italia: Serie A - Etapa 23

Vineri 8 februarie 2019   08.02.2019, 21:30 ChievoVerona - AS Roma 0 - 3 (0-2) Au marcat: 0-1 El Shaarawy (9), 0-2 Dzeko (18), 0-3 Kolarov (51)   Sambata 9 februarie 2019   09.02.2019,...




Top News

-Biletul zilei la pariuri - 23.02.2019

-Filipe Nascimento, împrumutat de Levski Sofia la CSM Politehnica Iaşi

-Biletul zilei la pariuri - 22.02.2019

-Eugen Neagoe: Gică Hagi merită felicitări pentru tot ce a realizat cu această echipă

-Gheorghe Hagi: Cu Sepsi este meci decisiv pentru play-off

-Eintracht, Benfica, Inter, Chelsea şi Slavia Praga s-au calificat în optimile Europa League

-Biletul zilei la pariuri - 21.02.2019




Care a fost cel mai mare fotbalist din lume?
Pelé
Maradona
  » rezultate   » arhiva

S-au nascut azi

A l a n z i n h o
Brazilia
36 ani

Alexander Merkel
Germania
27 ani

Branislav Ivanović
Serbia
35 ani

Brett Emerton
Australia
40 ani

Brian Laudrup
Danemarca
50 ani

Constantin Cârstea
România
70 ani

Cristian Sârghi
România
32 ani

Efraín Juárez
Mexic
31 ani

Furkan Aydın
Turcia
28 ani

G o n ç a l v e s
Brazilia
53 ani

Gianni Guigou
Uruguay
44 ani

Giuseppe Iuliano
Italia
26 ani

Hakan Yakin
Elveția
42 ani

Haris Seferović
Elveția
27 ani

Holger Hieronymus
Germania
60 ani

Igor Đurić
Serbia
34 ani

Juninho Paulista
Brazilia
46 ani

Luca Marchegiani
Italia
53 ani

Luis Salvador
Mexic
51 ani

Marc Wilmots
Belgia
50 ani

Marius Alexe
România
29 ani

Marius Rusu
România
29 ani

Márkó Futács
Ungaria
29 ani

Markus Schopp
Austria
45 ani

Mircea Leasă
România
20 ani

Sebastian Tyrala
Polonia
31 ani

Sergio Romero
Argentina
32 ani

Shaka Hislop
Trinidad Tobago
50 ani


Liga 1
Steaua Bucuresti ASA CFR Cluj
CS Universitatea Gaz Metan Mediaș
Dinamo FC Botosani Pandurii
CSM Iasi Viitorul Constanta
Concordia Chiajna
-

Arhiva Stiri Romanian Soccer
L M M J V S D
        1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28      


2018-2019


Liga 1 2018-2019
15.02.2019 FC Viitorul CSM Politehnica Iaşi C
16.02.2019 FC Hermannstadt CS Universitatea Craiova C
16.02.2019 CFR 1907 Cluj Astra Giurgiu C
17.02.2019 FC Voluntari Dunărea Călărași C
17.02.2019 Gaz Metan Mediaș Sepsi Sfântu Gheorghe C
17.02.2019 Dinamo București FC Botoșani C
18.02.2019 Concordia Chiajna Fotbal Club FCSB C


1. CFR 1907 Cluj 48
2. CS Universitatea Craiova 45
3. Fotbal Club FCSB 45
4. Astra Giurgiu 36
5. Sepsi Sfântu Gheorghe 36
6. FC Botoșani 35
7. FC Viitorul 34
8. CSM Politehnica Iaşi 34
9. FC Hermannstadt 29
10. Gaz Metan Mediaș 29
11. Dinamo București 28
12. Dunărea Călărași 22
13. Concordia Chiajna 18
14. FC Voluntari 17
Clasament 2018-2019

Liga 2


Liga 2
07.12.2018 FC Argeș Pitești Pandurii Târgu-Jiu C
07.12.2018 Universitatea Cluj Chindia Târgoviște C
08.12.2018 Ripensia Timișoara Luceafărul Oradea C
08.12.2018 Dacia Unirea Brăila ACS Poli Timișoara C
08.12.2018 ASC Daco-Getica Bucureşti Academica Clinceni C
08.12.2018 CS Mioveni FC Snagov C
08.12.2018 Aerostar Bacău Metaloglobus București C
08.12.2018 SSC Farul Constanţa UTA Arad C
08.12.2018 ASU Politehnica Timişoara ACS Energeticianul Petroșani C
09.12.2018 Petrolul Ploiești CS Balotești C


1. Academica Clinceni 45
2. Petrolul Ploiești 45
3. Universitatea Cluj 44
4. Chindia Târgoviște 44
5. FC Snagov 43
6. FC Argeș Pitești 41
7. CS Mioveni 32
8. ACS Energeticianul Petroșani 29
9. UTA Arad 29
10. Pandurii Târgu-Jiu 28
11. ASU Politehnica Timişoara 26
12. ASC Daco-Getica Bucureşti 24
13. Ripensia Timișoara 23
14. Luceafărul Oradea 23
15. Aerostar Bacău 22
16. SSC Farul Constanţa 21
17. Metaloglobus București 21
18. CS Balotești 19
19. Dacia Unirea Brăila 12
20. ACS Poli Timișoara 10
Clasament Liga 2

C1


Liga 3 C1
26.05.2017 Olimpic Cetate Râşnov Aerostar Bacău C
26.05.2017 Sporting Liești Olimpia Râmnicu-Sărat C
26.05.2017 Metalosport Galaţi SC Bacău C
26.05.2017 Avântul Valea Mărului CSM Roman C
26.05.2017 AFC Odorheiu-Secuiesc Atletico Vaslui C
26.05.2017 AFK Csíkszereda Știința Miroslava C
26.05.2017 AFC Hărman CSM Pașcani C


1. Știința Miroslava 64
2. AFC Hărman 63
3. AFK Csíkszereda 63
4. Aerostar Bacău 48
5. Avântul Valea Mărului 43
6. CSM Roman 40
7. Olimpic Cetate Râşnov 38
8. Sporting Liești 38
9. Olimpia Râmnicu-Sărat 34
10. Metalosport Galaţi 30
11. Atletico Vaslui 29
12. AFC Odorheiu-Secuiesc 28
13. CSM Pașcani 23
14. Sportul Chişcani 16
15. SC Bacău -19
Clasament C1

C2


Liga 3 C2
26.05.2017 Astra Giurgiu II Metaloglobus București C
26.05.2017 FC Viitorul II CS Tunari C
26.05.2017 Arsenal Malu Petrolistul Boldești C
26.05.2017 Unirea Slobozia Viitorul Domnești C
26.05.2017 CSM Olteniţa Dinamo II București C
26.05.2017 Axiopolis Sport Cernavodă Delta Dobrogea Tulcea C
26.05.2017 SC Popeşti Leordeni Înainte Modelu C


1. Metaloglobus București 60
2. Viitorul Domnești 49
3. CS Tunari 46
4. FC Viitorul II 44
5. Unirea Slobozia 41
6. Delta Dobrogea Tulcea 39
7. SC Popeşti Leordeni 39
8. Dinamo II București 38
9. CSM Olteniţa 35
10. Astra Giurgiu II 35
11. Axiopolis Sport Cernavodă 34
12. Înainte Modelu 29
13. Petrolistul Boldești 22
14. Arsenal Malu 0
Clasament C2

C3


Liga 3 C3
26.05.2017 Steaua București II FC Aninoasa C
26.05.2017 FCM Alexandria SCM Argeș Pitești 2012 C
26.05.2017 CS Podari Concordia Chiajna II C
26.05.2017 ACSO Filiaşi ACS URBAN Titu C
26.05.2017 Sporting Roșiori-de-Vede Atletic Bradu C
26.05.2017 Flacăra Moreni CS Mioveni II C
26.05.2017 FC Voluntari II ACS Şirineasa C


1. SCM Argeș Pitești 2012 72
2. Atletic Bradu 47
3. FC Voluntari II 44
4. FCM Alexandria 44
5. Flacăra Moreni 43
6. Concordia Chiajna II 40
7. Sporting Roșiori-de-Vede 40
8. CS Universitatea Craiova II 38
9. CS Mioveni II 38
10. ACSO Filiaşi 37
11. FC Aninoasa 37
12. Steaua București II 35
13. ACS Şirineasa 27
14. ACS URBAN Titu 23
15. CS Podari 13
Clasament C3

C4


Liga 3 C4
26.05.2017 Performanţa Ighiu Millenium Giarmata C
26.05.2017 CSM Lugoj CS Național Sebiș C
26.05.2017 Ripensia Timișoara Pandurii Târgu-Jiu II C
26.05.2017 CSM Şcolar Reşiţa ACS Poli Timişoara II C
26.05.2017 UTA Bătrâna Doamnă II Industria Galda de Jos C
26.05.2017 Cetate Deva Nuova Mama Mia Bechicerecul-Mic C
26.05.2017 Gloria Lunca Teuz Cermei Unirea 1924 Alba-Iulia C


1. Ripensia Timișoara 55
2. CSM Şcolar Reşiţa 54
3. CSM Lugoj 51
4. Cetate Deva 49
5. CS Național Sebiș 47
6. Industria Galda de Jos 46
7. Performanţa Ighiu 42
8. Gloria Lunca Teuz Cermei 28
9. ACS Poli Timişoara II 27
10. Pandurii Târgu-Jiu II 27
11. Unirea 1924 Alba-Iulia 26
12. Millenium Giarmata 24
13. UTA Bătrâna Doamnă II 19
14. Nuova Mama Mia Bechicerecul-Mic 18
Clasament C4

C5


Liga 3 C5
26.05.2017 FC Zalău ASA Târgu-Mureş II C
26.05.2017 FC Hermannstadt Sănătatea Cluj C
26.05.2017 Gaz Metan Mediaș II ASF Comuna Recea C
26.05.2017 Recolta Dorolţ Unirea Jucu C
26.05.2017 Unirea Dej CS Oşorhei C
26.05.2017 Viitorul Ulmeni Metalurgistul Cugir C
26.05.2017 Avântul Reghin CS Iernut C


1. FC Hermannstadt 67
2. Metalurgistul Cugir 55
3. Unirea Jucu 53
4. Sănătatea Cluj 53
5. ASF Comuna Recea 50
6. FC Zalău 49
7. Avântul Reghin 46
8. Gaz Metan Mediaș II 46
9. Unirea Dej 38
10. Viitorul Ulmeni 33
11. CS Iernut 29
12. ASA Târgu-Mureş II 27
13. CS Oşorhei 23
14. Recolta Dorolţ 17
15. FC Bistriţa 8
Clasament C5

Decizie ONJN nr.1046/19.06.2017
Gazduit de HostX.ro