Liga 1
Romanian Soccer  Cauta in Romanian Soccer
Romanian Soccer
Nationala Romaniei
 

FOTBAL INTERNATIONAL

-

UK Anglia:Premier League

-

Clasament Premier League

-

Clasament Championship

-

IT Italia: Serie A

-

Clasament Serie A Italia

-

Clasament Serie B Italia

-

SP Spain:Primera División

-

Clasament Primera Division

-

DE Germania: Bundesliga

-

Clasament Bundesliga

-

Clasament Zweite Bundesliga

-

FR Franta: Ligue 1

-

Clasament Ligue 1

-

PO Portugalia: Liga Sagres

-

Clasament Portugalia

-

OL Olanda: Eredivisie

-

Clasament Olanda

-

BE Belgia: Jupiler League

-

Clasament Belgia

-

TU Turcia: Süper Lig

-

Clasament Turcia

-

GR Grecia:Ethniki Katigoria

-

RU Rusia: Premier League

-

Clasament Rusia

-

UC Ucraina: Vyscha Liga

-

ball America de Sud

-

ball Africa

-

Cupa Africii pe Natiuni

-

ball Asia

-


Olanda: Eredivisie 09.11.2017 - 14:07

Dick Advocaat renunță la postul de selecționer al Olandei după meciul cu România

Dick Advocaat renunță la postul de selecționer al Olandei după meciul cu România
Dick Advocaat a anunțat că se va retrage din postul de selecționer al naționalei Olandei după meciurile amicale pe care "Portocala mecanică" se va disputa luna acesta, cu Scoția și România, a anunțat tehnicianul batav, citat de agenția olandeză ANP.
 
În vârstă de 70 ani, Advocaat l-a înlocuit în luna mai pe Danny Blind în postul de selecționer național, însă cel de-al treilea său mandat la conducerea "Portocalei mecanice" nu a decurs așa cum și-ar fi dorit, olandezii ratând calificarea la Cupa Mondială de fotbal ediția 2018, după ce s-au clasat pe locul al treilea în gruparea lor de calificare, după Franța și Suedia.
 
"Acestea sunt ultimele mele două meciuri, după care mă voi opri", a declarat Advocaat, imediat după sosirea la Aberdeen, în vederea meciului cu Scoția, programat în această seară (joi).
 
Olanda, vicecampioană mondială în 2010, în Africa de Sud, și ocupanta locului 4 la Mondialul 2014 din Brazilia, va întâlni România, pe Arena Națională din București, marți, 14 noiembrie.
 
Dick Advocaat nu a dezvăluit care va fi viitoarea sa destinație după despărțirea de naționala Olandei. El a mai pregătit, în cursul carierei sale, selecționatele Emiratelor Arabe Unite, Coreei de Sud, Belgiei, Rusiei și Serbiei.






Taguri: Dick Advocaat    amical    România    Olanda    Aberdeen   

» Clasament Olanda - Eredivisie
Comenteaza

Ultimele stiri - Olanda: Eredivisie

Ajax Amsterdam, noua campioană a Olandei

Ajax a reuşit eventul în Olanda Ajax Amsterdam a avut un sezon foarte bun în care a câştigat campionatul, Cupa Olandei şi a fost la câteva secunde de...

Ajax, clubul din Europa care a format cei mai mulţi jucători, relevă un studiu

Ajax Amsterdam este clubul din Europa care a format cei mai mulţi jucători, relevă un studiu al CIES Football Observatory, care a luat în calcul fotbaliştii din cele mai importante 31...

Feyenoord a câştigat a doua oară consecutiv Supercupa Olandei

Formaţia Feyenoord Rotterdam a câştigat, sâmbătă, pentru a patra oară Supercupa Olandei, a doua oară consecutiv. Echipa din Rotterdam s-a impus cu scorul de 6-5,...

PSV Eindhoven, pentru a 24-a oară campioană a Olandei

PSV Eindhoven a cucerit titlul de campioană a Olandei la fotbal pentru a 24-a oară în istoria sa, duminică, după ce a învins-o pe a doua clasată, Ajax Amsterdam, cu scorul...

Ronald Koeman este noul selecţioner al Olandei

Ronald Koeman a fost numit marţi selecţioner al naţionalei de fotbal a Olandei, semnând un contract pe 4 ani, el urmând să se afle pe banca tehnică şi la Cupa Mondială...

Robin van Persie revine după 14 ani la Feyenoord

Internaţionalul olandez Robin van Persie, fostul atacant al echipelor Arsenal Londra şi Manchester United, revine după 14 ani la clubul la care s-a lansat ca fotbalist, Feyenoord Rotterdam, a...

Olanda a învins Maroc, scor 2-1, într-un meci amical

Echipa naţională a Olandei, aflată la prima partidă de la revenirea lui Dick Advocaat în postul de selecţioner, a învins, miercuri, în deplasare, cu scorul de 2-1...

Feyenoord, pentru a 15-a oară campioană după o triplă reușită de Kuyt

Feyenoord Rotterdam a devenit campioană a Olandei pentru a 15-a oară în istoria sa, după victoria de duminică în fața lui Heracles Almelo, cu scorul de 3-1, grație unei...

Olanda: Eredivisie - Etapa 33

Duminica 14 mai 2017   14.05.2017, 15:30 ADO Den Haag - SBV Excelsior 4 - 1 (3-1) Au marcat: 1-0 Becker (8), 1-1 Fortes (20), 2-1 Haenaar (25), 3-1 El Khayati (33), 4-1 Kanon (65)...

Olanda: Eredivisie - Etapa 33

Duminica 7 mai 2017   07.05.2017, 15:30 AFC Ajax - Go Ahead Eagles 4 - 0 (2-0) Au marcat: 1-0 Kluivert (24), 2-0 Dolberg (29), 3-0 de Jong (48), 4-0 Cassierra (71)  ...

Dick Advocaat va fi numit selectioner al Olandei

Dick Advocaat va fi numit selecţioner al Olandei. El va pregăti naţionala olandeză pentru a treia oară.    Advocaat va fi numit după ce Louis van Gaal, Ronald Koeman,...




Top News

-Când am putea avea din nou fotbal, ce campionate au fost oprite și unde se mai joacă

-COVID-19 a diminuat salariile jucătorilor de la FCSB

-Dinamo Bucuresti in 2009-10

-Dinamo Bucuresti in 2008-09

-Dinamo Bucuresti in 2007-08

-Dinamo Bucuresti in 2006-07

-Dinamo Bucuresti in 2005-06




Care este echipa ta preferată din Olanda?
PSV Eindhoven
Ajax Amsterdam
Feyenoord Rotterdam
FC Twente Enschede
Roda JC Kerkrade
AZ Alkmaar
FC Utrecht
Willem II Tilburg
FC Groningen
SC Heerenveen
NEC Nijmegen
Vitesse Arnhem
Sparta Rotterdam
ADO Den Haag
Excelsior Rotterdam
NAC Breda
De Graafschap Doetinchem
Heracles Almelo
FC Volendam
FC Den Bosch
  » rezultate   » arhiva

S-au nascut azi

Albert Streit
Germania
40 ani

B 36 TÓRSHAVN
Insulele Feroe
84 ani

Christopher Samba
Congo
36 ani

Cristian Porav
România
43 ani

Dănuț Coman
România
41 ani

Denílson Custódio
Brazilia
77 ani

Earnest Stewart
SUA
51 ani

Florin Bejan
România
29 ani

Gabriel Boldici
România
63 ani

Habib Bellaïd
Algeria
34 ani

Igor De Lima
Brazilia
40 ani

Iván Helguera
Spania
45 ani

Juan Luis Cortijo
Spania
34 ani

Luca Marrone
Italia
30 ani

Luis Cubilla
Uruguay
80 ani

Mensur Mujdža
Bosnia
36 ani

Mihai Nicorec
România
34 ani

Nikola Petković
Serbia
34 ani

Noh Jung-Yoon
Coreea de Sud
49 ani

Raffael
Brazilia
35 ani

Rareș Lazăr
România
21 ani

REAL ZARAGOZA
Spania
88 ani

Stefano Ferrario
Italia
35 ani

Stefano Sorrentino
Italia
41 ani

Stelian Nicoliţă
România
31 ani

Steve Bull
Anglia
55 ani

Steve Mandanda
Franța
35 ani


Liga 1
Steaua Bucuresti ASA CFR Cluj
CS Universitatea Gaz Metan Mediaș
Dinamo FC Botosani Pandurii
CSM Iasi Viitorul Constanta
Concordia Chiajna
-

Arhiva Stiri Romanian Soccer
L M M J V S D
            1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31          


2019-2020


Liga 1 2019-2020
22.02.2020 FC Voluntari FC Hermannstadt C
22.02.2020 Fotbal Club FCSB Chindia Târgoviște C
23.02.2020 FC Viitorul Academica Clinceni C
23.02.2020 Gaz Metan Mediaş Dinamo București C
23.02.2020 Astra Giurgiu Sepsi Sfântu Gheorghe C
23.02.2020 Universitatea Craiova CFR 1907 Cluj C
24.02.2020 FC Botoșani CSM Politehnica Iaşi C


1. CFR 1907 Cluj 52
2. Universitatea Craiova 46
3. FC Botoșani 45
4. Fotbal Club FCSB 44
5. Gaz Metan Mediaş 43
6. Astra Giurgiu 42
7. FC Viitorul 40
8. Dinamo București 34
9. Sepsi Sfântu Gheorghe 33
10. FC Hermannstadt 25
11. Chindia Târgoviște 25
12. CSM Politehnica Iaşi 22
13. Academica Clinceni 22
14. FC Voluntari 20
Clasament 2019-2020

Play-off


Liga 1 Play-off
06.03.2020 Astra Giurgiu FC Botoșani C
08.03.2020 Fotbal Club FCSB Universitatea Craiova C
09.03.2020 Gaz Metan Mediaș CFR 1907 Cluj C


1. CFR 1907 Cluj 30
2. Fotbal Club FCSB 26
3. Universitatea Craiova 26
4. Astra Giurgiu 24
5. FC Botoșani 24
6. Gaz Metan Mediaș 23
Clasament Play-off

Play-out


Liga 1 Play-out
07.03.2020 Academica Clinceni FC Viitorul C
07.03.2020 CSM Politehnica Iaşi Dinamo București C
08.03.2020 Chindia Târgoviște Sepsi Sfântu Gheorghe C
09.03.2020 FC Voluntari FC Hermannstadt C


1. FC Viitorul 24
2. Sepsi Sfântu Gheorghe 19
3. FC Hermannstadt 17
4. Dinamo București 17
5. CSM Politehnica Iaşi 15
6. Academica Clinceni 14
7. Chindia Târgoviște 14
8. FC Voluntari 12
Clasament Play-out

Liga 2


Liga 2
13.03.2020 Dunărea Călărași Sportul Snagov C
13.03.2020 FC Argeș Pitești
-
Daco-Getica București ANULAT C
13.03.2020 AFK Csíkszereda
18:00
SSC Farul Constanţa   C
14.03.2020 Metaloglobus București
11:00
CS Mioveni   C
14.03.2020 Gloria Buzău
11:00
Pandurii Târgu-Jiu   C
14.03.2020 CSM Reșița
11:00
Concordia Chiajna   C
14.03.2020 UTA Arad
15:00
Universitatea Cluj   C
14.03.2020 ASU Poli Timişoara
15:00
Turris Oltul Turnu-Măgurele   C
15.03.2020 Petrolul Ploiești
11:00
Ripensia Timișoara   C
15.03.2020 Viitorul Târgu-Jiu
15:30
Rapid București   C


1. UTA Arad 50
2. CS Mioveni 39
3. Turris Oltul Turnu-Măgurele 39
4. FC Argeș Pitești 38
5. Petrolul Ploiești 38
6. Rapid București 37
7. Metaloglobus București 37
8. Dunărea Călărași 34
9. Gloria Buzău 33
10. SSC Farul Constanţa 33
11. Viitorul Târgu-Jiu 33
12. ASU Poli Timişoara 32
13. Ripensia Timișoara 28
14. Universitatea Cluj 26
15. CSM Reșița 24
16. Concordia Chiajna 24
17. AFK Csíkszereda 24
18. Sportul Snagov 9
19. Pandurii Târgu-Jiu 8
20. Daco-Getica București 0
Clasament Liga 2

C1


Liga 3 C1
06.03.2020 Aerostar Bacău FC Botoşani II C
06.03.2020 KSE Târgu-Secuiesc CSU Galați C
07.03.2020 CSM Foșcani FC Ozana Târgu-Neamţ C
07.03.2020 Știința Miroslava CSM Ceahlăul Piatra-Neamţ C
07.03.2020 Oțelul Galați CSM Pașcani C
07.03.2020 Sporting Liești Foresta Suceava C
07.03.2020 Bucovina Rădăuți Huşana Huşi C
07.03.2020 Şomuz Fălticeni CSM Bacău C


1. Aerostar Bacău 42
2. Foresta Suceava 35
3. CSM Ceahlăul Piatra-Neamţ 33
4. Bucovina Rădăuți 32
5. CSM Foșcani 30
6. Oțelul Galați 30
7. Știința Miroslava 29
8. FC Ozana Târgu-Neamţ 23
9. Şomuz Fălticeni 20
10. Sporting Liești 19
11. KSE Târgu-Secuiesc 17
12. Huşana Huşi 17
13. FC Botoşani II 16
14. CSU Galați 10
15. CSM Bacău 9
16. CSM Pașcani 0
Clasament C1

C2


Liga 3 C2
06.03.2020 Dacia Unirea Brăila Metalul Buzău C
07.03.2020 CS Tunari Viitorul Ianca C
07.03.2020 CSM Medgidia Recolta Gheorghe Doja C
07.03.2020 Agricola Borcea Fotbal Club FCSB II C
07.03.2020 CS Afumați Mostiştea Ulmu C
07.03.2020 Unirea Slobozia Poseidon Limanu 2 Mai C
07.03.2020 Axiopolis Sport Cernavodă Înainte Modelu C
07.03.2020 CS Făurei SC Popeşti Leordeni C


1. Unirea Slobozia 40
2. Mostiştea Ulmu 37
3. CS Afumați 36
4. CS Tunari 36
5. Înainte Modelu 26
6. SC Popeşti Leordeni 25
7. Viitorul Ianca 25
8. Metalul Buzău 23
9. CS Făurei 21
10. Agricola Borcea 21
11. Poseidon Limanu 2 Mai 20
12. CSM Medgidia 15
13. Axiopolis Sport Cernavodă 12
14. Dacia Unirea Brăila 11
15. Fotbal Club FCSB II 10
16. Recolta Gheorghe Doja 2
Clasament C2

C3


Liga 3 C3
06.03.2020 CSM Alexandria FC Pucioasa C
06.03.2020 Astra Giurgiu II CS Blejoi C
06.03.2020 Tractorul Cetate Vediţa Coloneşti C
06.03.2020 Unirea Bascov FC Voluntari II C
06.03.2020 CS Balotești CS Universitatea Craiova II C
07.03.2020 Progresul Spartac București FC Brașov C
07.03.2020 Sporting Roșiori-de-Vede CSM Slatina C
07.03.2020 Olimpic Cetate Râşnov Flacăra Moreni C


1. Progresul Spartac București 37
2. CSM Slatina 37
3. Flacăra Moreni 30
4. CSM Alexandria 28
5. CS Universitatea Craiova II 27
6. Vediţa Coloneşti 27
7. Unirea Bascov 22
8. CS Blejoi 22
9. Olimpic Cetate Râşnov 21
10. FC Voluntari II 21
11. FC Brașov 19
12. FC Pucioasa 18
13. Astra Giurgiu II 16
14. CS Balotești 14
15. Tractorul Cetate 10
16. Sporting Roșiori-de-Vede 9
Clasament C3

C4


Liga 3 C4
06.03.2020 ACS Poli Timișoara Fortuna Becicherecu-Mic C
06.03.2020 Cetate Deva Comunal Dumbrăviţa C
06.03.2020 Flacăra Horezu CS Național Sebiș C
06.03.2020 Universitatea Craiova Șoimii Lipova C
07.03.2020 Crișul Chișineu-Criș Progresul Pecica C
07.03.2020 Gloria Lunca Teuz Cernei CSC Ghiroda şi Giarmata Vii C
07.03.2020 CS Hunedoara Viitorul Dăeşti C
07.03.2020 ACSO Filiaşi Gilortul Târgu-Cărbuneşti C


1. Universitatea Craiova 42
2. Șoimii Lipova 29
3. Crișul Chișineu-Criș 29
4. Flacăra Horezu 27
5. Progresul Pecica 26
6. Comunal Dumbrăviţa 23
7. CS Hunedoara 23
8. CSC Ghiroda şi Giarmata Vii 21
9. Fortuna Becicherecu-Mic 20
10. Viitorul Dăeşti 20
11. Gloria Lunca Teuz Cernei 19
12. Cetate Deva 18
13. CS Național Sebiș 17
14. ACSO Filiaşi 15
15. Gilortul Târgu-Cărbuneşti 11
16. ACS Poli Timișoara 11
Clasament C4

C5


Liga 3 C5
06.03.2020 Unirea Dej SCM Zalău C
06.03.2020 Sănătatea Cluj Gloria Bistrița C
06.03.2020 AFC Odorheiu-Secuiesc Avântul Reghin C
07.03.2020 Unirea Alba-Iulia Viitorul Şelimbăr C
07.03.2020 Luceafărul Oradea CS Sânmartin C
07.03.2020 Industria Galda de Jos CFR 1907 Cluj II C
07.03.2020 Minaur Baia-Mare Arieșul Turda C
07.03.2020 Metalurgistul Cugir ACS Comuna Recea C


1. ACS Comuna Recea 35
2. Minaur Baia-Mare 33
3. Viitorul Şelimbăr 28
4. Metalurgistul Cugir 27
5. Luceafărul Oradea 26
6. CS Sânmartin 25
7. Gloria Bistrița 25
8. Avântul Reghin 22
9. Arieșul Turda 22
10. Unirea Dej 21
11. Sănătatea Cluj 20
12. Unirea Alba-Iulia 16
13. SCM Zalău 15
14. CFR 1907 Cluj II 15
15. Industria Galda de Jos 11
16. AFC Odorheiu-Secuiesc 10
Clasament C5

Decizie ONJN nr.1046/19.06.2017