Liga 1
Romanian Soccer  Cauta in Romanian Soccer
Romanian Soccer
Nationala Romaniei
 

FOTBAL INTERNATIONAL

-

UK Anglia:Premier League

-

Clasament Premier League

-

Clasament Championship

-

IT Italia: Serie A

-

Clasament Serie A Italia

-

Clasament Serie B Italia

-

SP Spain:Primera División

-

Clasament Primera Division

-

DE Germania: Bundesliga

-

Clasament Bundesliga

-

Clasament Zweite Bundesliga

-

FR Franta: Ligue 1

-

Clasament Ligue 1

-

PO Portugalia: Liga Sagres

-

Clasament Portugalia

-

OL Olanda: Eredivisie

-

Clasament Olanda

-

BE Belgia: Jupiler League

-

Clasament Belgia

-

TU Turcia: Süper Lig

-

Clasament Turcia

-

GR Grecia:Ethniki Katigoria

-

RU Rusia: Premier League

-

Clasament Rusia

-

UC Ucraina: Vyscha Liga

-

ball America de Sud

-

ball Africa

-

Cupa Africii pe Natiuni

-

ball Asia

-


Anglia: Premier League 31.12.2018 - 15:30

Paul Pogba: Jucăm un fotbal mai ofensiv decât cu fostul antrenor, e ceea ce ne dorim

Paul Pogba: Jucăm un fotbal mai ofensiv decât cu fostul antrenor, e ceea ce ne dorim
Fotbalistul francez al echipei Manchester United, Paul Pogba, autorul unei duble în victoria cu 4-1 în faţa formaţiei Bournemouth, a declarat că echipa joacă un fotbal mult mai ofensiv de la instalarea tehnicianului Ole Gunnar Solskjær decât cu fostul antrenor José Mourinho, informează Reuters.
 
"Noi suntem Manchester United şi trebuie să fim mereu în fruntea clasamentului. Deşi am câştigat meciuri şi cu fostul antrenor (José Mourinho), acum este un stil diferit. Jucăm un fotbal mult mai ofensiv, ne creăm mai multe ocazii, e exact ceea ce ne dorim", a spus campionul mondial, care a avut o relaţie conflictuală cu Jose Mourinho.
 
"Eu întotdeauna îmi doresc să marchez mai mult, dar în acelaşi timp vreau să joc pentru echipă şi să joc cât mai simplu. Aveam nevoie de victoria aceasta cu Bournemouth şi cred că am arătat că mergem în direcţia potrivită. Echipa îşi revine încet-închet. Deşi mai este mult de muncit, cred că acesta este un mod frumos de a încheia anul 2018", a adăugat Pogba, cel care reuşise o dublă şi în etapa precedentă, cu Huddersfield, scor 3-1.
 
Antrenorul Ole Gunnar Solskjær a apreciat jocul eficient făcut de fotbalistul francez. "Mişcarea lui în teren, pasele, modul în care a atins mingea totul a fost perfect. Paul Pogba a făcut un joc eficient, iar el ştie foarte bine că este cel mai bun când reuşeşte asta. A avut o evoluţie de excepţie", a precizat noul antrenor al formaţiei Manchester United.
 
Echipa de fotbal Machester Unided a învins, duminică seara, pe teren propriu, cu scorul de 4-1, formaţia Bournemouth, într-o partidă contând pentru etapa a 20-a a Premier League.






Taguri: Manchester United    Paul Pogba    Ole Gunnar Solskjær    José Mourinho   

» Clasament Anglia - Premier League
» Clasament Championship Anglia
Comenteaza

Ultimele stiri - Anglia: Premier League

Anglia: Premier League - Etapa 9

Anglia: Premier League - Etapa 9 Sambata 19 octombrie 2019 19.10.2019, 14:30 Everton - West Ham 2-0 Au marcat: 1-0 Bernard (17), 2-0 Gylfi Sigurðsson (90+2) 19.10.2019, 17:00 Bournemouth...

Ce ceasuri aleg să poarte unii dintre jucătorii de top de la echipe din Premier League

O partidă de fotbal durează în mod convențional 90 de minute, timp în care fotbaliștii sunt obligați să dea tot ce au mai bun pe teren, consumă o cantitate imensă de energie în...

Anglia: Premier League - Etapa 8

Anglia: Premier League - Etapa 8 Sambata 5 septembrie 2019 05.10.2019, 14:30 Brighton & Hove - Tottenham 3-0 Au marcat: 1-0 Neal Maupay (3), 2-0 Aaron Connolly (32), 3-0 Aaron Connolly...

Anglia: Premier League - Etapa 7

Anglia: Premier League - Etapa 7 Sambata 28 septembrie 2019 28.09.2019, 14:30 Sheffield Utd - Liverpool 0-1 Au marcat: 0-1 Georginio Wijnaldum (70) 28.09.2019, 17:00 Bournemouth - West...

Anglia: Premier League - Etapa 6

Anglia: Premier League - Etapa 6 Vineri 20 septembrie 2019 20.09.2019, 22:00 Southampton - Bournemouth 1-3 Au marcat: 0-1 Nathan Aké (10), 0-2 Harry Wilson (35), 1-2 James Ward-Prowse (53...

Anglia:Premier League - Etapa 5

Anglia:Premier League - Etapa 5 Sambata 14 septembrie 2019 14.09.2019, 14:30 Liverpool - Newcastle Utd 3-1 Au marcat: 0-1 Jetro Willems (7), 1-1 Sadio Mané (28), 2-1 Sadio Mané (28), 3-1...

Anglia: Premier League - Etapa 4

Anglia: Premier League - Etapa 4 Sambata 31 august 2019   31.08.2019, 14:30 Southampton  - Manchester Utd 1-1 Au marcat: 0-1 Daniel James (10), 1-1 Jannik Vestergaard (58)   31.08.2019,...

Anglia: Premier League - Etapa 3

  Anglia: Premier League - Etapa 3   Vineri 23 august 2019   23.08.2019, 22:00 Aston Villa - Evert 2-0 Au marcat: 1-0 Wesley (22), 2-0 Anwar El Ghazi (90+5)   Sambata 24 august...

Anglia: Premier League - Etapa 2

 Anglia: Premier League - Etapa 2 Sambata 10 august 2019  10.08.2019, 17:00 Bournemouth - Sheffield Utd 1-1 Au marcat: 1-0 Chris Mepham (62),1-1 Billy Sharp (88)...

Anglia: Premier League - Etapa 1

Vineri 9 august 2019   09.08.2019, 22:00 Liverpool FC - Norwich City 4 - 1 (4-0) Au marcat: 1-0 Hanley (7 autogol), 2-0 Salah (19), 3-0 van Dijk (28), 4-0 Origi (42), 4-1 Pukki (64)  ...

Manchester City este campioana Angliei pentru al doilea sezon consecutiv

În ultima etapa a acestui sezon al Premier League, Manchester City s-a impus cu 4-1 pe terenul lui Brighton şi a obţinut al doilea titlu consecutiv sub comanda lui Pep Guardiola. Spaniolul a...




Top News

-Italia: Seria A - Etapa 8

-Anglia: Premier League - Etapa 9

-Liga 1 - Etapa 13: Rezultate şi marcatori

-Spania: Primera Division - Etapa 9

-Franta: Ligue 1 - Etapa 10

-Germania: Bundesliga - Etapa 8

-Ce ceasuri aleg să poarte unii dintre jucătorii de top de la echipe din Premier League




Care este echipa ta preferată din Anglia?
Manchester United
Chelsea Londra
Arsenal Londra
FC Liverpool
Everton FC
FC Aston Villa
Manchester City
Tottenham Hotspur
West Ham United
Blackburn Rovers
Newcastle United
Wolverhampton
QPR
Nottingham Forest
Wigan Athletic
Sheffield United
FC Middlesbrough
Bolton Wanderers
FC Fulham
Crystal Palace
  » rezultate   » arhiva

S-au nascut azi

Alexandru Costișor
România
39 ani

Alin Lițu
România
33 ani

Andrés Palop
Spania
46 ani

Cosmin Mărincean
România
42 ani

Craig Levein
Scoția
55 ani

Dacian Vizitiu
România
34 ani

Dan Gogoșoiu
România
29 ani

Deivid de Souza
Brazilia
40 ani

Doni
Brazilia
40 ani

Filip Jazvić
Croaţia
29 ani

Glenn Loovens
Olanda
36 ani

Guilherme
Brazilia
31 ani

Ianis Hagi
România
21 ani

Lev Yashin
URSS
90 ani

Luizinho
Brazilia
61 ani

Lukas Nottbeck
Germania
31 ani

Matteo Mandorlini
Italia
31 ani

Míchel Salgado
Spania
44 ani

Mircea Sandu
România
67 ani

Oleksandr Kucher
Ucraina
37 ani

Paul McStay
Scoția
55 ani

Pedrinho
Brazilia
62 ani

Ștefan Radu
România
33 ani

Welliton
Brazilia
33 ani

Winston Bogarde
Olanda
49 ani


Liga 1
Steaua Bucuresti ASA CFR Cluj
CS Universitatea Gaz Metan Mediaș
Dinamo FC Botosani Pandurii
CSM Iasi Viitorul Constanta
Concordia Chiajna
-

Arhiva Stiri Romanian Soccer
L M M J V S D
  1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31      


2019-2020


Liga 1 2019-2020
18.10.2019 FC Hermannstadt FC Voluntari C
18.10.2019 Dinamo București Gaz Metan Mediaş C
19.10.2019 CFR 1907 Cluj Universitatea Craiova C
20.10.2019 Academica Clinceni FC Viitorul C
20.10.2019 Sepsi Sfântu Gheorghe Astra Giurgiu C
20.10.2019 Chindia Târgoviște Fotbal Club FCSB C
21.10.2019 CSM Politehnica Iaşi FC Botoșani C


1. CFR 1907 Cluj 27
2. FC Viitorul 25
3. Universitatea Craiova 23
4. Gaz Metan Mediaş 21
5. FC Botoșani 19
6. Astra Giurgiu 19
7. CSM Politehnica Iaşi 18
8. Fotbal Club FCSB 18
9. Dinamo București 17
10. Sepsi Sfântu Gheorghe 15
11. Chindia Târgoviște 15
12. FC Hermannstadt 12
13. Academica Clinceni 10
14. FC Voluntari 6
Clasament 2019-2020

Liga 2


Liga 2
19.10.2019 Dunărea Călărași Turris Oltul Turnu-Măgurele C
19.10.2019 Metaloglobus București CSM Reșița C
19.10.2019 Gloria Buzău Viitorul Târgu-Jiu C
19.10.2019 Sportul Snagov Pandurii Târgu-Jiu C
19.10.2019 Petrolul Ploiești Concordia Chiajna C
19.10.2019 AFK Csíkszereda Rapid București C
20.10.2019 Ripensia Timișoara Daco-Getica București C
20.10.2019 UTA Arad ASU Poli Timişoara C
20.10.2019 Universitatea Cluj CS Mioveni C
21.10.2019 FC Argeș Pitești SSC Farul Constanţa C


1. CS Mioveni 27
2. Turris Oltul Turnu-Măgurele 26
3. UTA Arad 23
4. Metaloglobus București 22
5. Viitorul Târgu-Jiu 21
6. Petrolul Ploiești 21
7. Gloria Buzău 20
8. Rapid București 20
9. SSC Farul Constanţa 19
10. AFK Csíkszereda 18
11. FC Argeș Pitești 17
12. Ripensia Timișoara 16
13. Concordia Chiajna 16
14. Dunărea Călărași 15
15. CSM Reșița 15
16. ASU Poli Timişoara 13
17. Universitatea Cluj 12
18. Pandurii Târgu-Jiu 7
19. Daco-Getica București 6
20. Sportul Snagov 5
Clasament Liga 2

C1


Liga 3 C1
18.10.2019 CSM Bacău FC Ozana Târgu-Neamţ C
19.10.2019 CSU Galați Aerostar Bacău C
19.10.2019 Foresta Suceava CSM Pașcani C
19.10.2019 Huşana Huşi CSM Ceahlăul Piatra-Neamţ C
19.10.2019 Şomuz Fălticeni FC Botoşani II C
19.10.2019 Bucovina Rădăuți CSM Foșcani C
19.10.2019 Sporting Liești Știința Miroslava C
19.10.2019 KSE Târgu-Secuiesc Oțelul Galați C


1. Aerostar Bacău 27
2. Oțelul Galați 22
3. CSM Ceahlăul Piatra-Neamţ 21
4. Bucovina Rădăuți 19
5. Foresta Suceava 17
6. CSM Foșcani 15
7. FC Ozana Târgu-Neamţ 14
8. Știința Miroslava 14
9. FC Botoşani II 11
10. Şomuz Fălticeni 9
11. Sporting Liești 8
12. Huşana Huşi 7
13. CSU Galați 6
14. CSM Bacău 6
15. KSE Târgu-Secuiesc 5
16. CSM Pașcani 0
Clasament C1

C2


Liga 3 C2
18.10.2019 Înainte Modelu Recolta Gheorghe Doja C
19.10.2019 Mostiştea Ulmu CS Tunari C
19.10.2019 Poseidon Limanu 2 Mai Fotbal Club FCSB II C
19.10.2019 SC Popeşti Leordeni Metalul Buzău C
19.10.2019 CS Făurei Viitorul Ianca C
19.10.2019 Axiopolis Sport Cernavodă Dacia Unirea Brăila C
19.10.2019 Unirea Slobozia CSM Medgidia C
19.10.2019 CS Afumați Agricola Borcea C


1. Unirea Slobozia 21
2. CS Afumați 20
3. Mostiştea Ulmu 20
4. Înainte Modelu 20
5. Metalul Buzău 17
6. CS Tunari 17
7. Viitorul Ianca 15
8. SC Popeşti Leordeni 14
9. CSM Medgidia 11
10. Poseidon Limanu 2 Mai 10
11. Fotbal Club FCSB II 9
12. CS Făurei 7
13. Dacia Unirea Brăila 7
14. Agricola Borcea 5
15. Axiopolis Sport Cernavodă 5
16. Recolta Gheorghe Doja 0
Clasament C2

C3


Liga 3 C3
18.10.2019 CSM Slatina Progresul Spartac București C
18.10.2019 Flacăra Moreni Vediţa Coloneşti C
18.10.2019 FC Voluntari II CS Blejoi C
18.10.2019 CS Universitatea Craiova II FC Pucioasa C
18.10.2019 CS Balotești FC Brașov C
18.10.2019 Unirea Bascov CSM Alexandria C
19.10.2019 Olimpic Cetate Râşnov Astra Giurgiu II C
19.10.2019 Sporting Roșiori-de-Vede Tractorul Cetate C


1. Flacăra Moreni 19
2. CSM Slatina 18
3. Progresul Spartac București 18
4. CS Universitatea Craiova II 18
5. CSM Alexandria 16
6. Vediţa Coloneşti 14
7. FC Voluntari II 13
8. Unirea Bascov 12
9. CS Blejoi 12
10. Olimpic Cetate Râşnov 11
11. CS Balotești 10
12. FC Brașov 9
13. Tractorul Cetate 9
14. Astra Giurgiu II 8
15. Sporting Roșiori-de-Vede 7
16. FC Pucioasa 5
Clasament C3

C4


Liga 3 C4
18.10.2019 Șoimii Lipova Comunal Dumbrăviţa C
18.10.2019 ACSO Filiaşi Fortuna Becicherecu-Mic C
19.10.2019 Viitorul Dăeşti ACS Poli Timișoara C
19.10.2019 CS Național Sebiș CSC Ghiroda şi Giarmata Vii C
19.10.2019 Gilortul Târgu-Cărbuneşti Progresul Pecica C
19.10.2019 Universitatea Craiova Crișul Chișineu-Criș C
19.10.2019 Flacăra Horezu Cetate Deva C
19.10.2019 CS Hunedoara
15:00
Gloria Lunca Teuz Cernei   C


1. Universitatea Craiova 25
2. Flacăra Horezu 17
3. CSC Ghiroda şi Giarmata Vii 15
4. Fortuna Becicherecu-Mic 15
5. Viitorul Dăeşti 15
6. Progresul Pecica 15
7. Crișul Chișineu-Criș 14
8. Comunal Dumbrăviţa 13
9. Șoimii Lipova 12
10. CS Hunedoara 12
11. ACSO Filiaşi 11
12. Gloria Lunca Teuz Cernei 8
13. CS Național Sebiș 8
14. Cetate Deva 8
15. ACS Poli Timișoara 7
16. Gilortul Târgu-Cărbuneşti 2
Clasament C4

C5


Liga 3 C5
18.10.2019 CS Sânmartin Unirea Dej C
18.10.2019 CFR 1907 Cluj II Avântul Reghin C
18.10.2019 Arieșul Turda Gloria Bistrița C
19.10.2019 ACS Comuna Recea Viitorul Şelimbăr C
19.10.2019 Metalurgistul Cugir SCM Zalău C
19.10.2019 Minaur Baia-Mare Unirea Alba-Iulia C
19.10.2019 Industria Galda de Jos Sănătatea Cluj C
19.10.2019 Luceafărul Oradea AFC Odorheiu-Secuiesc C


1. Luceafărul Oradea 21
2. ACS Comuna Recea 21
3. CS Sânmartin 16
4. Viitorul Şelimbăr 14
5. Minaur Baia-Mare 14
6. Arieșul Turda 13
7. CFR 1907 Cluj II 12
8. Sănătatea Cluj 12
9. Gloria Bistrița 12
10. Avântul Reghin 11
11. Metalurgistul Cugir 10
12. Unirea Dej 10
13. Unirea Alba-Iulia 9
14. SCM Zalău 8
15. AFC Odorheiu-Secuiesc 7
16. Industria Galda de Jos 4
Clasament C5

Decizie ONJN nr.1046/19.06.2017