Liga 1
Romanian Soccer  Cauta in Romanian Soccer
Romanian Soccer
Nationala Romaniei
 

FOTBAL INTERNATIONAL

-

UK Anglia:Premier League

-

Clasament Premier League

-

Clasament Championship

-

IT Italia: Serie A

-

Clasament Serie A Italia

-

Clasament Serie B Italia

-

SP Spain:Primera División

-

Clasament Primera Division

-

DE Germania: Bundesliga

-

Clasament Bundesliga

-

Clasament Zweite Bundesliga

-

FR Franta: Ligue 1

-

Clasament Ligue 1

-

PO Portugalia: Liga Sagres

-

Clasament Portugalia

-

OL Olanda: Eredivisie

-

Clasament Olanda

-

BE Belgia: Jupiler League

-

Clasament Belgia

-

TU Turcia: Süper Lig

-

Clasament Turcia

-

GR Grecia:Ethniki Katigoria

-

RU Rusia: Premier League

-

Clasament Rusia

-

UC Ucraina: Vyscha Liga

-

ball America de Sud

-

ball Africa

-

Cupa Africii pe Natiuni

-

ball Asia

-


Anglia: Premier League 14.01.2019 - 23:56

Anglia: Premier League - Etapa 23

Anglia: Premier League - Etapa 23
Sambata 12 ianuarie 2019
 
12.01.2019, 14:30
West Ham - Arsenal 1 - 0 (0-0)
A marcat: 1-0 Rice (48)
 
12.01.2019, 17:00
Brighton - Liverpool FC 0 - 1 (0-0)
A marcat: 0-1 Salah (50 penalty)
 
12.01.2019, 17:00
Burnley FC - Fulham FC 2 - 1 (2-1)
Au marcat: 0-1 Schurrle (2), 1-1 Bryan (20 autogol), 2-1 Odoi (23 autogol)
 
12.01.2019, 17:00
Cardiff City - Huddersfield 0 - 0 (0-0)
 
12.01.2019, 17:00
Crystal Palace - Watford FC 1 - 2 (1-0)
Au marcat: 1-0 Cathcart (38 autogol), 1-1 Cathcart (67), 1-2 Cleverley (74)
 
12.01.2019, 17:00
Leicester City - Southampton 1 - 2 (0-2)
Au marcat: 0-1 Ward-Prose (11 penalty), 0-2 Long (45+2), 1-2 Ndidi (58)
 
12.01.2019, 19:30
Chelsea FC - Newcastle Utd 2 - 1 (1-1)
Au marcat: 1-0 Pedro (9), 1-1 Clark (40), 2-1 Willian (57)
 
Duminica  13 ianuarie 2019
 
13.01.2019, 16:15
Everton FC - Bournemouth 2 - 0 (0-0)
Au marcat: 1-0 Zouma (61), 2-0 Calvert-Lewin (90+5)
 
13.01.2019, 18:30
Tottenham - Manchester United 0 - 1 (0-1)
A marcat: 0-1 Rashford (44)
 
Luni 14 ianuarie 2019
 
14.01.2019, 22:00
Manchester City - Wolverhampton 3 - 0 (2-0)
Au marcat: 1-0 Jesus (10), 2-0 Jesus (39 penalty), 3-0 Coady (78 autogol)
 
 
Etapa urmatoare (19.01.2019)
Arsenal - Chelsea FC
Bournemouth - West Ham
Fulham FC - Tottenham
Huddersfield - Manchester City
Liverpool FC - Crystal Palace
Manchester United - Brighton
Newcastle Utd - Cardiff City
Southampton - Everton FC
Watford FC - Burnley FC
Wolverhampton - Leicester City






Taguri: Anglia    Premier League    Etapa 23   

» Clasament Anglia - Premier League
» Clasament Championship Anglia
Comenteaza

Ultimele stiri - Anglia: Premier League

Anglia: Premier League - Etapa 6

Anglia: Premier League - Etapa 6 Vineri 20 septembrie 2019 20.09.2019, 22:00 Southampton - Bournemouth 1-3 Au marcat: 0-1 Nathan Aké (10), 0-2 Harry Wilson (35), 1-2 James Ward-Prowse (53...

Anglia:Premier League - Etapa 5

Anglia:Premier League - Etapa 5 Sambata 14 septembrie 2019 14.09.2019, 14:30 Liverpool - Newcastle Utd 3-1 Au marcat: 0-1 Jetro Willems (7), 1-1 Sadio Mané (28), 2-1 Sadio Mané (28), 3-1...

Anglia: Premier League - Etapa 4

Anglia: Premier League - Etapa 4 Sambata 31 august 2019   31.08.2019, 14:30 Southampton  - Manchester Utd 1-1 Au marcat: 0-1 Daniel James (10), 1-1 Jannik Vestergaard (58)   31.08.2019,...

Anglia: Premier League - Etapa 3

  Anglia: Premier League - Etapa 3   Vineri 23 august 2019   23.08.2019, 22:00 Aston Villa - Evert 2-0 Au marcat: 1-0 Wesley (22), 2-0 Anwar El Ghazi (90+5)   Sambata 24 august...

Anglia: Premier League - Etapa 2

 Anglia: Premier League - Etapa 2 Sambata 10 august 2019  10.08.2019, 17:00 Bournemouth - Sheffield Utd 1-1 Au marcat: 1-0 Chris Mepham (62),1-1 Billy Sharp (88)...

Anglia: Premier League - Etapa 1

Vineri 9 august 2019   09.08.2019, 22:00 Liverpool FC - Norwich City 4 - 1 (4-0) Au marcat: 1-0 Hanley (7 autogol), 2-0 Salah (19), 3-0 van Dijk (28), 4-0 Origi (42), 4-1 Pukki (64)  ...

Manchester City este campioana Angliei pentru al doilea sezon consecutiv

În ultima etapa a acestui sezon al Premier League, Manchester City s-a impus cu 4-1 pe terenul lui Brighton şi a obţinut al doilea titlu consecutiv sub comanda lui Pep Guardiola. Spaniolul a...

Manchester City a câştigat pentru al doilea an consecutiv titlul de campioană a Angliei

Manchester City nu s-a încurcat la Brighton Manchester City a câştigat cu scorul de 4-1 meciul disputat pe stadionul "Falmer" cu Brighton & Hove Albion, în ultima etapă a...

Anglia: Premier League - Etapa 38

Duminica 12 mai 2019   12.05.2019, 17:00 Brighton - Manchester City 1 - 4 (1-2) Au marcat: 1-0 Murray (27), 1-1 Aguero (28), 1-2 Laporte (38), 1-3 Mahrez (63), 1-4 Gundogan (72)  ...

Anglia: Premier League - Etapa 37

Vineri 3 mai 2019   03.05.2019, 22:00 Everton FC - Burnley FC 2 - 0 (2-0) Au marcat: 1-0 Mee (17 autogol), 2-0 Coleman (20)   Sambata 4 mai 2019   04.05.2019, 14:30 Bournemouth -...

West Ham United va lansa propria criptomonedă începând cu sezonul 2019/2020

Clubul West Ham United din Premier League va lansa propria criptomonedă începând cu sezonul 2019/2020, prin intermediul unei platforme online care va permite suporterilor să...




Top News

-Liga 1 - Etapa 10: Rezultate şi marcatori

-Anglia: Premier League - Etapa 6

-Spania:Primera Division - Etapa 5

-Italia:Seria A - Etapa 4

-Germania:Bundesliga - Etapa 5

-Franta: Ligue 1 - Etapa 6

-Europa League - Grupa E: CFR Cluj - Lazio 2-1




Care este echipa ta preferată din Anglia?
Manchester United
Chelsea Londra
Arsenal Londra
FC Liverpool
Everton FC
FC Aston Villa
Manchester City
Tottenham Hotspur
West Ham United
Blackburn Rovers
Newcastle United
Wolverhampton
QPR
Nottingham Forest
Wigan Athletic
Sheffield United
FC Middlesbrough
Bolton Wanderers
FC Fulham
Crystal Palace
  » rezultate   » arhiva

S-au nascut azi

Andrzej Buncol
Polonia
60 ani

Benjamin van den Broek
Olanda
32 ani

Branislav Jovanović
Serbia
34 ani

Bruce Arena
SUA
68 ani

Camora
Portugalia
33 ani

Carlos Aguilera
Uruguay
55 ani

Daniele Ragatzu
Italia
28 ani

Dimitris Chatziisaias
Grecia
27 ani

Fernando Cavenaghi
Argentina
36 ani

Ivan Gudelj
Croația
59 ani

Jon McKain
Australia
37 ani

Marat Izmailov
Rusia
37 ani

Mihai Baicu
România
44 ani

Pedro Geromel
Brazilia
34 ani

Rinat Akhmetov
Ucraina
53 ani

SK BRANN BERGEN
Norvegia
111 ani

Tabaré Ramos
SUA
53 ani

Trevor Steven
Anglia
56 ani

Yazalde Gomes
Guinea-Bissau
31 ani

Zoran Mirković
Serbia
48 ani


Liga 1
Steaua Bucuresti ASA CFR Cluj
CS Universitatea Gaz Metan Mediaș
Dinamo FC Botosani Pandurii
CSM Iasi Viitorul Constanta
Concordia Chiajna
-

Arhiva Stiri Romanian Soccer
L M M J V S D
            1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30            


2019-2020


Liga 1 2019-2020
20.09.2019 Gaz Metan Mediaş Universitatea Craiova C
21.09.2019 FC Voluntari
15:00
Academica Clinceni Telekom Sport 1 C
21.09.2019 Sepsi Sfântu Gheorghe
17:30
FC Hermannstadt Telekom Sport 1 C
21.09.2019 Astra Giurgiu
20:30
Dinamo București Telekom Sport 1 C
22.09.2019 FC Botoșani
17:30
Chindia Târgoviște Telekom Sport 1 C
22.09.2019 Fotbal Club FCSB
20:30
CFR 1907 Cluj Telekom Sport 1 C
23.09.2019 FC Viitorul
20:30
CSM Politehnica Iaşi Telekom Sport 1 C


1. CFR 1907 Cluj 20
2. Universitatea Craiova 19
3. FC Viitorul 18
4. Gaz Metan Mediaş 18
5. CSM Politehnica Iaşi 16
6. FC Botoșani 12
7. Astra Giurgiu 12
8. Sepsi Sfântu Gheorghe 10
9. Dinamo București 10
10. FC Hermannstadt 10
11. Fotbal Club FCSB 10
12. Academica Clinceni 6
13. Chindia Târgoviște 6
14. FC Voluntari 5
Clasament 2019-2020

Liga 2


Liga 2
14.09.2019 Metaloglobus București Pandurii Târgu-Jiu C
14.09.2019 CSM Reșița Turris Oltul Turnu-Măgurele C
14.09.2019 AFK Csíkszereda Ripensia Timișoara C
14.09.2019 Gloria Buzău Daco-Getica București C
14.09.2019 Viitorul Târgu-Jiu Concordia Chiajna C
14.09.2019 Dunărea Călărași Universitatea Cluj C
14.09.2019 ASU Poli Timişoara SSC Farul Constanţa C
15.09.2019 UTA Arad CS Mioveni C
15.09.2019 FC Argeș Pitești Rapid București C
16.09.2019 Petrolul Ploiești Sportul Snagov C


1. Turris Oltul Turnu-Măgurele 19
2. Gloria Buzău 16
3. CS Mioveni 15
4. UTA Arad 13
5. Rapid București 13
6. FC Argeș Pitești 12
7. Petrolul Ploiești 11
8. Viitorul Târgu-Jiu 11
9. Concordia Chiajna 11
10. Metaloglobus București 10
11. SSC Farul Constanţa 9
12. CSM Reșița 8
13. Ripensia Timișoara 8
14. Dunărea Călărași 8
15. Daco-Getica București 6
16. ASU Poli Timişoara 5
17. AFK Csíkszereda 5
18. Pandurii Târgu-Jiu 5
19. Universitatea Cluj 3
20. Sportul Snagov 1
Clasament Liga 2

C1


Liga 3 C1
13.09.2019 Aerostar Bacău Bucovina Rădăuți C
13.09.2019 FC Botoşani II CSM Pașcani C
13.09.2019 FC Ozana Târgu-Neamţ CSM Ceahlăul Piatra-Neamţ C
14.09.2019 Sporting Liești Şomuz Fălticeni C
14.09.2019 KSE Târgu-Secuiesc CSM Bacău C
14.09.2019 Știința Miroslava Foresta Suceava C
14.09.2019 CSM Foșcani CSU Galați C
14.09.2019 Oțelul Galați Huşana Huşi C


1. Aerostar Bacău 12
2. Foresta Suceava 10
3. Bucovina Rădăuți 9
4. CSM Ceahlăul Piatra-Neamţ 9
5. CSM Foșcani 9
6. Oțelul Galați 9
7. KSE Târgu-Secuiesc 4
8. Știința Miroslava 4
9. FC Ozana Târgu-Neamţ 4
10. CSM Bacău 4
11. Sporting Liești 4
12. FC Botoşani II 4
13. Şomuz Fălticeni 4
14. CSU Galați 2
15. Huşana Huşi 1
16. CSM Pașcani 0
Clasament C1

C2


Liga 3 C2
13.09.2019 Dacia Unirea Brăila Mostiştea Ulmu C
14.09.2019 CS Tunari Axiopolis Sport Cernavodă C
14.09.2019 Unirea Slobozia CS Făurei C
14.09.2019 CS Afumați SC Popeşti Leordeni C
14.09.2019 Agricola Borcea Înainte Modelu C
14.09.2019 CSM Medgidia Poseidon Limanu 2 Mai C
14.09.2019 Viitorul Ianca Fotbal Club FCSB II C
14.09.2019 Metalul Buzău Recolta Gheorghe Doja C


1. Unirea Slobozia 10
2. CS Afumați 10
3. Metalul Buzău 9
4. CS Tunari 9
5. Viitorul Ianca 9
6. SC Popeşti Leordeni 7
7. Mostiştea Ulmu 7
8. CSM Medgidia 5
9. Fotbal Club FCSB II 5
10. Înainte Modelu 5
11. CS Făurei 3
12. Dacia Unirea Brăila 3
13. Agricola Borcea 2
14. Poseidon Limanu 2 Mai 1
15. Axiopolis Sport Cernavodă 1
16. Recolta Gheorghe Doja 0
Clasament C2

C3


Liga 3 C3
13.09.2019 Astra Giurgiu II Flacăra Moreni C
13.09.2019 CSM Alexandria CSM Slatina C
14.09.2019 Progresul Spartac București Unirea Bascov C
14.09.2019 Olimpic Cetate Râşnov CS Balotești C
14.09.2019 Sporting Roșiori-de-Vede CS Universitatea Craiova II C
14.09.2019 Tractorul Cetate FC Voluntari II C
14.09.2019 FC Brașov Vediţa Coloneşti C
14.09.2019 FC Pucioasa CS Blejoi C


1. CSM Alexandria 10
2. CSM Slatina 9
3. Progresul Spartac București 8
4. Flacăra Moreni 7
5. Olimpic Cetate Râşnov 7
6. FC Voluntari II 7
7. Vediţa Coloneşti 7
8. CS Universitatea Craiova II 5
9. FC Brașov 5
10. FC Pucioasa 4
11. CS Balotești 4
12. Unirea Bascov 3
13. CS Blejoi 3
14. Sporting Roșiori-de-Vede 3
15. Tractorul Cetate 3
16. Astra Giurgiu II 1
Clasament C3

C4


Liga 3 C4
13.09.2019 Cetate Deva CS Național Sebiș C
14.09.2019 ACS Poli Timișoara Universitatea Craiova C
14.09.2019 Flacăra Horezu ACSO Filiaşi C
14.09.2019 CS Hunedoara Gilortul Târgu-Cărbuneşti C
14.09.2019 Gloria Lunca Teuz Cernei Șoimii Lipova C
14.09.2019 Crișul Chișineu-Criș Viitorul Dăeşti C
14.09.2019 Fortuna Becicherecu-Mic CSC Ghiroda şi Giarmata Vii C
14.09.2019 Progresul Pecica Comunal Dumbrăviţa C


1. Universitatea Craiova 12
2. Flacăra Horezu 10
3. CSC Ghiroda şi Giarmata Vii 9
4. Fortuna Becicherecu-Mic 8
5. Viitorul Dăeşti 7
6. CS Hunedoara 6
7. ACSO Filiaşi 6
8. Crișul Chișineu-Criș 5
9. Progresul Pecica 5
10. CS Național Sebiș 4
11. Șoimii Lipova 4
12. Cetate Deva 4
13. Comunal Dumbrăviţa 3
14. Gloria Lunca Teuz Cernei 2
15. Gilortul Târgu-Cărbuneşti 1
16. ACS Poli Timișoara 1
Clasament C4

C5


Liga 3 C5
13.09.2019 Unirea Dej Minaur Baia-Mare C
13.09.2019 AFC Odorheiu-Secuiesc Arieșul Turda C
13.09.2019 Sănătatea Cluj CFR 1907 Cluj II C
13.09.2019 Viitorul Şelimbăr Gloria Bistrița C
14.09.2019 Industria Galda de Jos Metalurgistul Cugir C
14.09.2019 Luceafărul Oradea ACS Comuna Recea C
14.09.2019 Unirea Alba-Iulia CS Sânmartin C
14.09.2019 SCM Zalău Avântul Reghin C


1. ACS Comuna Recea 10
2. Luceafărul Oradea 9
3. Viitorul Şelimbăr 8
4. CFR 1907 Cluj II 7
5. Arieșul Turda 7
6. Unirea Alba-Iulia 6
7. Minaur Baia-Mare 5
8. Metalurgistul Cugir 5
9. Avântul Reghin 5
10. AFC Odorheiu-Secuiesc 4
11. SCM Zalău 4
12. Unirea Dej 4
13. Sănătatea Cluj 4
14. CS Sânmartin 4
15. Gloria Bistrița 4
16. Industria Galda de Jos 0
Clasament C5

Decizie ONJN nr.1046/19.06.2017