Liga 1
Romanian Soccer  Cauta in Romanian Soccer
Romanian Soccer
Nationala Romaniei
 

FOTBAL INTERNATIONAL

-

UK Anglia:Premier League

-

Clasament Premier League

-

Clasament Championship

-

IT Italia: Serie A

-

Clasament Serie A Italia

-

Clasament Serie B Italia

-

SP Spain:Primera División

-

Clasament Primera Division

-

DE Germania: Bundesliga

-

Clasament Bundesliga

-

Clasament Zweite Bundesliga

-

FR Franta: Ligue 1

-

Clasament Ligue 1

-

PO Portugalia: Liga Sagres

-

Clasament Portugalia

-

OL Olanda: Eredivisie

-

Clasament Olanda

-

BE Belgia: Jupiler League

-

Clasament Belgia

-

TU Turcia: Süper Lig

-

Clasament Turcia

-

GR Grecia:Ethniki Katigoria

-

RU Rusia: Premier League

-

Clasament Rusia

-

UC Ucraina: Vyscha Liga

-

ball America de Sud

-

ball Africa

-

Cupa Africii pe Natiuni

-

ball Asia

-


Anglia: Premier League 15.04.2019 - 23:56

Anglia: Premier League - Etapa 34

Vineri 12 aprilie 2019
 
12.04.2019, 22:00
Leicester City - Newcastle Utd 0 - 1 (0-1)
A marcat: 0-1 Perez (32)
 
Sambata 13 aprilie 2019
 
13.04.2019, 14:30
Tottenham - Huddersfield 4 - 0 (2-0)
Au marcat: 1-0 Wanyaam (24), 2-0 Lucas (27), 3-0 Lucas (87), 4-0 Lucas (90+3)
 
13.04.2019, 17:00
Brighton - Bournemouth 0 - 5 (0-1)
Au marcat: 0-1 Gosling (33), 0-2 Fraser (55), 0-3 Brooks (74), 0-4 Wilson (82), 0-5 Stanislas (90+2)
 
13.04.2019, 17:00
Burnley FC - Cardiff City 2 - 0 (1-0)
Au marcat: 1-0 Wood (31), 2-0 Wood (90+2)
 
13.04.2019, 17:00
Fulham FC - Everton FC 2 - 0 (0-0)
Au marcat: 1-0 Cairney (46), 2-0 Babel (69)
 
13.04.2019, 17:00
Southampton - Wolverhampton 3 - 1 (2-1)
Au marcat: 1-0 Redmond (2), 1-1 Boly (28), 2-1 Redmond (30), 3-1 Long (71)
 
13.04.2019, 19:30
Manchester United - West Ham 2 - 1 (1-0)
Au marcat: 1-0 Pogba (19 penalty), 1-1 Anderson (49), 2-1 Pogba (80 penalty)
 
Duminica 14 aprilie 2019
 
14.04.2019, 16:05
Crystal Palace - Manchester City 1 - 3 (0-1)
Au marcat: 0-1 Sterling (15), 0-2 Sterling (63), 1-2 Milivojevic (81)
 
14.04.2019, 18:30
Liverpool FC - Chelsea FC 2 - 0 (0-0)
Au marcat: 1-0 Mane (51), 2-0 Salah (53)
 
Luni 15 aprilie 2019
 
15.04.2019, 22:00
Watford FC - Arsenal 0 - 1 (0-1)
A marcat: 0-1 Aubameyang (10)
 
 
Etapa urmatoare (20.04.2019)
Manchester City - Tottenham
Bournemouth - Fulham FC
Huddersfield - Watford FC
West Ham - Leicester City
Wolverhampton - Brighton
Newcastle Utd - Southampton
Everton FC - Manchester United
Arsenal - Crystal Palace
Cardiff City - Liverpool FC
Chelsea FC - Burnley FC






Taguri: Anglia    Premier League    Etapa 34   

» Clasament Anglia - Premier League
» Clasament Championship Anglia
Comenteaza

Ultimele stiri - Anglia: Premier League

Anglia: Premier League - Etapa 27

Anglia: Premier League - Etapa 27 Sambata 22 februarie 2020 22.02.2020, 14:30 Chelsea FC - Tottenham 2-1 Au marcat: 1-0 Olivier Giroud (15), 2-0 Marcos Alonso (48) 22.02.2020, 17:00...

Anglia: Premier League - Etapa 26

Anglia: Premier League - Etapa 26 Sambata 08 februarie 2020 08.02.2020, 14:30 Everton FC - Crystal Palace 3-1 Au marcat: 1-0 Bernard (18), 1-1 Christian Benteke (52), 2-1 Richarlison (59),...

Anglia: Premier League - Etapa 25

Anglia: Premier League -  Etapa 25 Sambata 01 februarie 2020 25.01.2020, 14:30 Leicester - Chelsea 2-2 Au marcat: 0-1 Antonio Rudiger (47), 1-1 Harvey Barnes (54), 2-1 Ben Chilwell (64),...

Anglia: Premier League - Etapa 24

Anglia: Premier League - Etapa 24 Marti 21 ianuarie 2020 21.01.2020, 21:30 Bournemouth - Brighton & Hove 3-1 Au marcat: 1-0 Harry Wilson (36), 2-0 Pascal Groß (41), 3-0...

Anglia: Premier League - Etapa 23

Anglia: Premier League - Etapa 23 Sambata 18 ianuarie 2020 18.01.2020, 14:30 Watford - Tottenham 0-0 Au marcat: - 18.01.2020, 17:00 Arsenal - Sheffield Utd 1-1 Au marcat: 1-0...

Anglia: Premier League - Etapa 22

Anglia: Premier League - Etapa 22 Vineri 10 ianuarie 2020 10.01.2020, 22:00 Sheffield Utd - West Ham 1-0 A marcat: 1-0 Oliver McBurnie (53) Sambata 11 ianuarie 2020 11.01.2020, 14:30...

Anglia: Premier League - Etapa 21

Anglia: Premier League - Etapa 21 Miercuri 01 ianuarie 2020 01.01.2020, 14:30 Brighton & Hove - Chelsea 1-1 Au marcat: 0-1 César Azpilicueta (10), 1-1 Alireza Jahanbakhsh (84)...

Anglia: Premier League - Etapa 20

Anglia: Premier League - Etapa 20 Sambata 28 decembrie 2019 28.12.2019, 14:30 Brighton - Bournemouth 2-0 Au marcat: 1-0 Alireza Jahanbakhsh (3), 2-0 Aaron Mooy (78) 28.12.2019, 17:00...

Anglia :Premier League - Etapa 19

Anglia: Premier League  - Etapa 19 Joi 26 decembrie 2019 26.12.2019, 14:30 Tottenham - Brighton & Hove 2-1 Au marcat: 0-1 Adam Webster (37), 1-1 Harry Kane (53), 2-1 Dele Alli (72)...

Anglia: Premier League - Etapa 18

Anglia: Premier League - Etapa 18 Sambata 21 decembrie 2019 21.12.2019, 14:30 Everton - Arsenal 0-0 Au marcat: - 21.12.2019, 17:00 Bournemouth - Burnley 0-1 A marcat: 0-1 Jay...

Anglia: Premier League - Etapa 17

Anglia: Premier League - Etapa 17 Sambata 14 decembrie 2019 14.12.2019, 14:30 Liverpool - Watford 2-0 Au marcat: 1-0 Mohamed Salah (38), 2-0 Mohamed Salah (90) 14.12.2019. 17:00 Burnley...




Top News

-Liga 1 - Etapa 26: Rezultate şi marcatori

-Dinamo Bucuresti in 1985-86

-Anglia: Premier League - Etapa 27

-Franta: Ligue 1 - Etapa 26

-Spania: Primera Division - Etapa 25

-Italia: Serie A - Etapa 25

-Germania: Bundesliga - Etapa 23




Care este echipa ta preferată din Anglia?
Manchester United
Chelsea Londra
Arsenal Londra
FC Liverpool
Everton FC
FC Aston Villa
Manchester City
Tottenham Hotspur
West Ham United
Blackburn Rovers
Newcastle United
Wolverhampton
QPR
Nottingham Forest
Wigan Athletic
Sheffield United
FC Middlesbrough
Bolton Wanderers
FC Fulham
Crystal Palace
  » rezultate   » arhiva

S-au nascut azi

Aleksandr Putsko
Rusia
27 ani

Alexandru Frângu
România
35 ani

Bogdan Știubei
România
33 ani

Constantin Borza
România
37 ani

Denis Law
Scoția
80 ani

Diego Sevillano
Argentina
29 ani

Dragoş Penescu
România
20 ani

Hugo Luz
Portugalia
38 ani

Ionuț Dobroiu
România
32 ani

Javier Pinola
Argentina
37 ani

Ladislau Zilahi
România
98 ani

Lazăr Pârvu
România
74 ani

Luigi Meroni
Italia
77 ani

Luis Galván
Argentina
72 ani

Magdy Tolba
Egipt
56 ani

Mahmoud Guendouz
Algeria
67 ani

MALMÖ FF
Suedia
110 ani

Mario Suárez
Spania
33 ani

Martin Wagner
Germania
52 ani

Mihai Grozav
România
42 ani

Mihai Mocanu
România
78 ani

Neil Sullivan
Scoția
50 ani

Nicola Pavarini
Italia
46 ani

Oleksandr Yatsenko
URSS
35 ani

Perica Ognjenović
Serbia
43 ani

Rafael Gordillo
Spania
63 ani

Ratomir Dujković
Yugoslavia
74 ani

SAINT JOHNSTONE
Scoția
135 ani

Semih Kaya
Turcia
29 ani

Sergio Gori
Italia
74 ani

Silviu Burcoiu
România
34 ani

Stefan Aškovski
Macedonia de Nord
28 ani

Valentin Lipitor
România
38 ani

William Kvist
Danemarca
35 ani


Liga 1
Steaua Bucuresti ASA CFR Cluj
CS Universitatea Gaz Metan Mediaș
Dinamo FC Botosani Pandurii
CSM Iasi Viitorul Constanta
Concordia Chiajna
-

Arhiva Stiri Romanian Soccer
L M M J V S D
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29  


2019-2020


Liga 1 2019-2020
22.02.2020 FC Voluntari FC Hermannstadt C
22.02.2020 Fotbal Club FCSB Chindia Târgoviște C
23.02.2020 FC Viitorul Academica Clinceni C
23.02.2020 Gaz Metan Mediaş Dinamo București C
23.02.2020 Astra Giurgiu Sepsi Sfântu Gheorghe C
23.02.2020 Universitatea Craiova CFR 1907 Cluj C
24.02.2020 FC Botoșani
20:00
CSM Politehnica Iaşi Telekom Sport 1 C


1. CFR 1907 Cluj 52
2. Universitatea Craiova 46
3. Fotbal Club FCSB 44
4. Gaz Metan Mediaş 43
5. Astra Giurgiu 42
6. FC Botoșani 42
7. FC Viitorul 40
8. Dinamo București 34
9. Sepsi Sfântu Gheorghe 33
10. Chindia Târgoviște 25
11. FC Hermannstadt 25
12. CSM Politehnica Iaşi 22
13. Academica Clinceni 22
14. FC Voluntari 20
Clasament 2019-2020

Liga 2


Liga 2
21.02.2020 Daco-Getica București
-
ASU Poli Timişoara ANULAT C
21.02.2020 Universitatea Cluj FC Argeș Pitești C
22.02.2020 SSC Farul Constanţa Concordia Chiajna C
22.02.2020 CS Mioveni Viitorul Târgu-Jiu C
22.02.2020 Sportul Snagov Gloria Buzău C
22.02.2020 Ripensia Timișoara Metaloglobus București C
22.02.2020 Petrolul Ploiești Dunărea Călărași C
22.02.2020 Pandurii Târgu-Jiu CSM Reșița C
24.02.2020 AFK Csíkszereda
17:30
UTA Arad   C
25.02.2020 Rapid București
19:00
Turris Oltul Turnu-Măgurele   C


1. UTA Arad 41
2. CS Mioveni 37
3. Rapid București 35
4. FC Argeș Pitești 34
5. Petrolul Ploiești 34
6. Turris Oltul Turnu-Măgurele 32
7. SSC Farul Constanţa 32
8. ASU Poli Timişoara 31
9. Gloria Buzău 31
10. Metaloglobus București 31
11. Viitorul Târgu-Jiu 30
12. Dunărea Călărași 27
13. Ripensia Timișoara 27
14. Universitatea Cluj 25
15. AFK Csíkszereda 24
16. CSM Reșița 21
17. Concordia Chiajna 21
18. Sportul Snagov 9
19. Pandurii Târgu-Jiu 8
20. Daco-Getica București 0
Clasament Liga 2

C1


Liga 3 C1
29.11.2019 CSM Bacău Aerostar Bacău C
30.11.2019 Şomuz Fălticeni Huşana Huşi C
30.11.2019 Bucovina Rădăuți Foresta Suceava C
30.11.2019 Sporting Liești CSU Galați C
30.11.2019 KSE Târgu-Secuiesc CSM Pașcani C
30.11.2019 Oțelul Galați CSM Ceahlăul Piatra-Neamţ C
30.11.2019 Știința Miroslava FC Ozana Târgu-Neamţ C
30.11.2019 CSM Foșcani FC Botoşani II C


1. Aerostar Bacău 39
2. Foresta Suceava 35
3. CSM Ceahlăul Piatra-Neamţ 33
4. Bucovina Rădăuți 31
5. CSM Foșcani 27
6. Oțelul Galați 27
7. Știința Miroslava 26
8. FC Ozana Târgu-Neamţ 23
9. Şomuz Fălticeni 17
10. Sporting Liești 16
11. FC Botoşani II 16
12. Huşana Huşi 16
13. KSE Târgu-Secuiesc 14
14. CSU Galați 10
15. CSM Bacău 9
16. CSM Pașcani 0
Clasament C1

C2


Liga 3 C2
29.11.2019 CS Afumați Fotbal Club FCSB II C
29.11.2019 Dacia Unirea Brăila Viitorul Ianca C
30.11.2019 SC Popeşti Leordeni CS Tunari C
30.11.2019 CS Făurei Înainte Modelu C
30.11.2019 Axiopolis Sport Cernavodă Poseidon Limanu 2 Mai C
30.11.2019 Unirea Slobozia Mostiştea Ulmu C
30.11.2019 Agricola Borcea Recolta Gheorghe Doja C
30.11.2019 CSM Medgidia Metalul Buzău C


1. Unirea Slobozia 37
2. CS Afumați 36
3. Mostiştea Ulmu 34
4. CS Tunari 33
5. Înainte Modelu 26
6. Viitorul Ianca 25
7. SC Popeşti Leordeni 24
8. Metalul Buzău 23
9. Poseidon Limanu 2 Mai 20
10. CS Făurei 20
11. Agricola Borcea 20
12. CSM Medgidia 12
13. Fotbal Club FCSB II 9
14. Axiopolis Sport Cernavodă 9
15. Dacia Unirea Brăila 8
16. Recolta Gheorghe Doja 2
Clasament C2

C3


Liga 3 C3
29.11.2019 CS Universitatea Craiova II Progresul Spartac București C
29.11.2019 CS Balotești FC Voluntari II C
29.11.2019 Unirea Bascov Flacăra Moreni C
29.11.2019 Astra Giurgiu II FC Pucioasa C
29.11.2019 CSM Alexandria FC Brașov C
30.11.2019 Olimpic Cetate Râşnov CSM Slatina C
30.11.2019 Sporting Roșiori-de-Vede Vediţa Coloneşti C
30.11.2019 Tractorul Cetate CS Blejoi C


1. Progresul Spartac București 34
2. CSM Slatina 34
3. CS Universitatea Craiova II 27
4. Flacăra Moreni 27
5. CSM Alexandria 25
6. Vediţa Coloneşti 24
7. Unirea Bascov 22
8. CS Blejoi 22
9. Olimpic Cetate Râşnov 21
10. FC Brașov 19
11. FC Pucioasa 18
12. FC Voluntari II 18
13. Astra Giurgiu II 13
14. CS Balotești 11
15. Tractorul Cetate 10
16. Sporting Roșiori-de-Vede 9
Clasament C3

C4


Liga 3 C4
29.11.2019 Universitatea Craiova CS Național Sebiș C
29.11.2019 Flacăra Horezu Viitorul Dăeşti C
29.11.2019 Cetate Deva Progresul Pecica C
30.11.2019 Gilortul Târgu-Cărbuneşti ACS Poli Timișoara C
30.11.2019 ACSO Filiaşi Șoimii Lipova C
30.11.2019 CS Hunedoara CSC Ghiroda şi Giarmata Vii C
30.11.2019 Gloria Lunca Teuz Cernei Comunal Dumbrăviţa C
30.11.2019 Crișul Chișineu-Criș Fortuna Becicherecu-Mic C


1. Universitatea Craiova 41
2. Șoimii Lipova 28
3. Crișul Chișineu-Criș 28
4. Progresul Pecica 25
5. Flacăra Horezu 24
6. Comunal Dumbrăviţa 22
7. CS Hunedoara 22
8. CSC Ghiroda şi Giarmata Vii 20
9. Fortuna Becicherecu-Mic 20
10. Viitorul Dăeşti 19
11. Gloria Lunca Teuz Cernei 18
12. Cetate Deva 17
13. CS Național Sebiș 17
14. ACSO Filiaşi 12
15. Gilortul Târgu-Cărbuneşti 11
16. ACS Poli Timișoara 8
Clasament C4

C5


Liga 3 C5
29.11.2019 Metalurgistul Cugir Arieșul Turda C
29.11.2019 AFC Odorheiu-Secuiesc Gloria Bistrița C
29.11.2019 Sănătatea Cluj Viitorul Şelimbăr C
30.11.2019 ACS Comuna Recea Unirea Dej C
30.11.2019 Minaur Baia-Mare CFR 1907 Cluj II C
30.11.2019 Industria Galda de Jos CS Sânmartin C
30.11.2019 Luceafărul Oradea Avântul Reghin C
30.11.2019 Unirea Alba-Iulia SCM Zalău C


1. ACS Comuna Recea 34
2. Minaur Baia-Mare 30
3. Luceafărul Oradea 26
4. Metalurgistul Cugir 26
5. Viitorul Şelimbăr 25
6. Gloria Bistrița 24
7. Arieșul Turda 22
8. CS Sânmartin 22
9. Avântul Reghin 19
10. Sănătatea Cluj 19
11. Unirea Dej 18
12. Unirea Alba-Iulia 16
13. SCM Zalău 15
14. CFR 1907 Cluj II 15
15. AFC Odorheiu-Secuiesc 10
16. Industria Galda de Jos 8
Clasament C5

Decizie ONJN nr.1046/19.06.2017