Liga 1
Romanian Soccer  Cauta in Romanian Soccer
Romanian Soccer
Nationala Romaniei
 

FOTBAL INTERNATIONAL

-

UK Anglia:Premier League

-

Clasament Premier League

-

Clasament Championship

-

IT Italia: Serie A

-

Clasament Serie A Italia

-

Clasament Serie B Italia

-

SP Spain:Primera División

-

Clasament Primera Division

-

DE Germania: Bundesliga

-

Clasament Bundesliga

-

Clasament Zweite Bundesliga

-

FR Franta: Ligue 1

-

Clasament Ligue 1

-

PO Portugalia: Liga Sagres

-

Clasament Portugalia

-

OL Olanda: Eredivisie

-

Clasament Olanda

-

BE Belgia: Jupiler League

-

Clasament Belgia

-

TU Turcia: Süper Lig

-

Clasament Turcia

-

GR Grecia:Ethniki Katigoria

-

RU Rusia: Premier League

-

Clasament Rusia

-

UC Ucraina: Vyscha Liga

-

ball America de Sud

-

ball Africa

-

Cupa Africii pe Natiuni

-

ball Asia

-


Anglia: Premier League 22.04.2019 - 23:53

Anglia: Premier League - Etapa 35

Sambata 20 aprilie 2019
 
20.04.2019, 14:30
Manchester City - Tottenham 1 - 0 (1-0)
A marcat: 1-0 Foden (5)
 
20.04.2019, 17:00
Bournemouth - Fulham FC 0 - 1 (0-0)
Aumarcat: 0-1 Mitrovic (53 penalty)
 
20.04.2019, 17:00
Huddersfield - Watford FC 1 - 2 (0-1)
Au marcat: 0-1 Deulofeu (5), 0-2 Deulofeu (80), 1-2 Ahearne-Grant (90+3)
 
20.04.2019, 17:00
West Ham - Leicester City 2 - 2 (1-0)
Au marcat: 1-0 Antonio (37), 1-1 Vardy (67), 2-1 Perez (82), 2-2 Barnes (90+2)
 
20.04.2019, 17:00
Wolverhampton - Brighton 0 - 0 (0-0)
 
20.04.2019, 19:30
Newcastle Utd - Southampton 3 - 1 (2-0)
Au marcat: 1-0 Perez (27), 2-0 Perez (31), 2-1 Lemina (59), 3-1 Perez (86)
 
Duminica 21 aprilie 2019
 
21.04.2019, 15:30
Everton FC - Manchester United 4 - 0 (2-0)
Au marcat: 1-0 Richarlison (13), 2-0 Sigurdsson (28), 3-0 Digne (56), 4-0 Walcott (64)
 
21.04.2019, 18:00
Arsenal - Crystal Palace 2 - 3 (0-1)
Au marcat: 0-1 Benteke (17), 1-1 Ozil (47), 1-2 Zaha (61), 1-3 McArthur (69), 2-3 Aubameyang (77)
 
21.04.2019, 18:00
Cardiff City - Liverpool FC 0 - 2 (0-0)
Au marcat: 0-1 Wijnaldum (57), 0-2 Milner (81 penalty)
 
Luni 22 aprilie 2019
 
22.04.2019, 22:00
Chelsea FC - Burnley FC 2 - 2 (2-2)
Au marcat: 0-1 Hendrick (8), 1-1 Kante (12), 2-1 Higuain (14), 2-2 Barnes (24)
 
 
Etapa urmatoare (27.04.2019)
Brighton - Newcastle Utd
Burnley FC - Manchester City
Crystal Palace - Everton FC
Fulham FC - Cardiff City
Leicester City - Arsenal
Liverpool FC - Huddersfield
Manchester United - Chelsea FC
Southampton - Bournemouth
Tottenham - West Ham
Watford FC - Wolverhampton






Taguri: Anglia    Premier League    Etapa 35   

» Clasament Anglia - Premier League
» Clasament Championship Anglia
Comenteaza

Ultimele stiri - Anglia: Premier League

Anglia: Premier League - Etapa 9

Anglia: Premier League - Etapa 9 Sambata 19 octombrie 2019 19.10.2019, 14:30 Everton - West Ham 2-0 Au marcat: 1-0 Bernard (17), 2-0 Gylfi Sigurðsson (90+2) 19.10.2019, 17:00...

Ce ceasuri aleg să poarte unii dintre jucătorii de top de la echipe din Premier League

O partidă de fotbal durează în mod convențional 90 de minute, timp în care fotbaliștii sunt obligați să dea tot ce au mai bun pe teren, consumă o cantitate imensă de energie în...

Anglia: Premier League - Etapa 8

Anglia: Premier League - Etapa 8 Sambata 5 septembrie 2019 05.10.2019, 14:30 Brighton & Hove - Tottenham 3-0 Au marcat: 1-0 Neal Maupay (3), 2-0 Aaron Connolly (32), 3-0 Aaron Connolly...

Anglia: Premier League - Etapa 7

Anglia: Premier League - Etapa 7 Sambata 28 septembrie 2019 28.09.2019, 14:30 Sheffield Utd - Liverpool 0-1 Au marcat: 0-1 Georginio Wijnaldum (70) 28.09.2019, 17:00 Bournemouth - West...

Anglia: Premier League - Etapa 6

Anglia: Premier League - Etapa 6 Vineri 20 septembrie 2019 20.09.2019, 22:00 Southampton - Bournemouth 1-3 Au marcat: 0-1 Nathan Aké (10), 0-2 Harry Wilson (35), 1-2 James Ward-Prowse (53...

Anglia:Premier League - Etapa 5

Anglia:Premier League - Etapa 5 Sambata 14 septembrie 2019 14.09.2019, 14:30 Liverpool - Newcastle Utd 3-1 Au marcat: 0-1 Jetro Willems (7), 1-1 Sadio Mané (28), 2-1 Sadio Mané (28), 3-1...

Anglia: Premier League - Etapa 4

Anglia: Premier League - Etapa 4 Sambata 31 august 2019   31.08.2019, 14:30 Southampton  - Manchester Utd 1-1 Au marcat: 0-1 Daniel James (10), 1-1 Jannik Vestergaard (58)   31.08.2019,...

Anglia: Premier League - Etapa 3

  Anglia: Premier League - Etapa 3   Vineri 23 august 2019   23.08.2019, 22:00 Aston Villa - Evert 2-0 Au marcat: 1-0 Wesley (22), 2-0 Anwar El Ghazi (90+5)   Sambata 24 august...

Anglia: Premier League - Etapa 2

 Anglia: Premier League - Etapa 2 Sambata 10 august 2019  10.08.2019, 17:00 Bournemouth - Sheffield Utd 1-1 Au marcat: 1-0 Chris Mepham (62),1-1 Billy Sharp (88)...

Anglia: Premier League - Etapa 1

Vineri 9 august 2019   09.08.2019, 22:00 Liverpool FC - Norwich City 4 - 1 (4-0) Au marcat: 1-0 Hanley (7 autogol), 2-0 Salah (19), 3-0 van Dijk (28), 4-0 Origi (42), 4-1 Pukki (64)  ...

Manchester City este campioana Angliei pentru al doilea sezon consecutiv

În ultima etapa a acestui sezon al Premier League, Manchester City s-a impus cu 4-1 pe terenul lui Brighton şi a obţinut al doilea titlu consecutiv sub comanda lui Pep Guardiola. Spaniolul a...




Top News

-Italia: Seria A - Etapa 8

-Anglia: Premier League - Etapa 9

-Liga 1 - Etapa 13: Rezultate şi marcatori

-Spania: Primera Division - Etapa 9

-Franta: Ligue 1 - Etapa 10

-Germania: Bundesliga - Etapa 8

-Ce ceasuri aleg să poarte unii dintre jucătorii de top de la echipe din Premier League




Care este echipa ta preferată din Anglia?
Manchester United
Chelsea Londra
Arsenal Londra
FC Liverpool
Everton FC
FC Aston Villa
Manchester City
Tottenham Hotspur
West Ham United
Blackburn Rovers
Newcastle United
Wolverhampton
QPR
Nottingham Forest
Wigan Athletic
Sheffield United
FC Middlesbrough
Bolton Wanderers
FC Fulham
Crystal Palace
  » rezultate   » arhiva

S-au nascut azi

Ademola Lookman
Anglia
22 ani

Alexandru Kovacs
România
45 ani

Andy Dawson
Anglia
41 ani

Cătălin Carp
Moldova
26 ani

CEAHLĂUL PIATRA-NEAMȚ
România
100 ani

Costin Caraman
România
48 ani

Cristian Sosa
Uruguay
34 ani

Darko Maletić
Bosnia
39 ani

Dennis Diekmeier
Germania
30 ani

Dmitri Alenichev
Rusia
47 ani

Florent Pongolle
Franța
35 ani

Francisco Rodríguez
Mexic
38 ani

Friaça
Brazilia
95 ani

GALATASARAY
Turcia
114 ani

Helman Mkhalele
Africa de Sud
50 ani

Ion Suru
România
92 ani

Michel Vorm
Olanda
36 ani

Nélson Pereira
Portugalia
44 ani

Nicola Legrottaglie
Italia
43 ani

Nikos Tsiantakis
Grecia
56 ani

Romeo Benetti
Italia
74 ani

Sander Boschker
Olanda
49 ani

Sorin Strătilă
România
33 ani

Stan Valckx
Olanda
56 ani

Vladimir Gluščević
Muntenegru
40 ani

Wallace da Silva
Brazilia
30 ani


Liga 1
Steaua Bucuresti ASA CFR Cluj
CS Universitatea Gaz Metan Mediaș
Dinamo FC Botosani Pandurii
CSM Iasi Viitorul Constanta
Concordia Chiajna
-

Arhiva Stiri Romanian Soccer
L M M J V S D
  1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31      


2019-2020


Liga 1 2019-2020
18.10.2019 FC Hermannstadt FC Voluntari C
18.10.2019 Dinamo București Gaz Metan Mediaş C
19.10.2019 CFR 1907 Cluj Universitatea Craiova C
20.10.2019 Academica Clinceni
0 - 0
FC Viitorul Telekom Sport 1 C
20.10.2019 Sepsi Sfântu Gheorghe
17:45
Astra Giurgiu Telekom Sport 1 C
20.10.2019 Chindia Târgoviște
20:30
Fotbal Club FCSB Telekom Sport 1 C
21.10.2019 CSM Politehnica Iaşi
20:30
FC Botoșani Telekom Sport 1 C


1. CFR 1907 Cluj 27
2. FC Viitorul 24
3. Universitatea Craiova 23
4. Gaz Metan Mediaş 21
5. CSM Politehnica Iaşi 18
6. Dinamo București 17
7. FC Botoșani 16
8. Astra Giurgiu 16
9. Sepsi Sfântu Gheorghe 15
10. Chindia Târgoviște 15
11. Fotbal Club FCSB 15
12. FC Hermannstadt 12
13. Academica Clinceni 9
14. FC Voluntari 6
Clasament 2019-2020

Liga 2


Liga 2
19.10.2019 Dunărea Călărași Turris Oltul Turnu-Măgurele C
19.10.2019 Metaloglobus București CSM Reșița C
19.10.2019 Gloria Buzău Viitorul Târgu-Jiu C
19.10.2019 Sportul Snagov Pandurii Târgu-Jiu C
19.10.2019 Petrolul Ploiești Concordia Chiajna C
19.10.2019 AFK Csíkszereda Rapid București C
20.10.2019 Ripensia Timișoara Daco-Getica București C
20.10.2019 UTA Arad ASU Poli Timişoara C
20.10.2019 Universitatea Cluj CS Mioveni C
21.10.2019 FC Argeș Pitești
18:00
SSC Farul Constanţa   C


1. CS Mioveni 27
2. Turris Oltul Turnu-Măgurele 26
3. UTA Arad 23
4. Metaloglobus București 22
5. Viitorul Târgu-Jiu 21
6. Petrolul Ploiești 21
7. Gloria Buzău 20
8. Rapid București 20
9. SSC Farul Constanţa 18
10. AFK Csíkszereda 18
11. FC Argeș Pitești 16
12. Ripensia Timișoara 16
13. Concordia Chiajna 16
14. Dunărea Călărași 15
15. CSM Reșița 15
16. ASU Poli Timişoara 13
17. Universitatea Cluj 12
18. Pandurii Târgu-Jiu 7
19. Daco-Getica București 6
20. Sportul Snagov 5
Clasament Liga 2

C1


Liga 3 C1
18.10.2019 CSM Bacău FC Ozana Târgu-Neamţ C
19.10.2019 CSU Galați Aerostar Bacău C
19.10.2019 Foresta Suceava CSM Pașcani C
19.10.2019 Huşana Huşi CSM Ceahlăul Piatra-Neamţ C
19.10.2019 Şomuz Fălticeni FC Botoşani II C
19.10.2019 Bucovina Rădăuți CSM Foșcani C
19.10.2019 Sporting Liești Știința Miroslava C
19.10.2019 KSE Târgu-Secuiesc Oțelul Galați C


1. Aerostar Bacău 27
2. Oțelul Galați 22
3. CSM Ceahlăul Piatra-Neamţ 21
4. Bucovina Rădăuți 19
5. Foresta Suceava 17
6. CSM Foșcani 15
7. FC Ozana Târgu-Neamţ 14
8. Știința Miroslava 14
9. FC Botoşani II 11
10. Şomuz Fălticeni 9
11. Sporting Liești 8
12. Huşana Huşi 7
13. CSU Galați 6
14. CSM Bacău 6
15. KSE Târgu-Secuiesc 5
16. CSM Pașcani 0
Clasament C1

C2


Liga 3 C2
18.10.2019 Înainte Modelu Recolta Gheorghe Doja C
19.10.2019 Mostiştea Ulmu CS Tunari C
19.10.2019 Poseidon Limanu 2 Mai Fotbal Club FCSB II C
19.10.2019 SC Popeşti Leordeni Metalul Buzău C
19.10.2019 CS Făurei Viitorul Ianca C
19.10.2019 Axiopolis Sport Cernavodă Dacia Unirea Brăila C
19.10.2019 Unirea Slobozia CSM Medgidia C
19.10.2019 CS Afumați Agricola Borcea C


1. Unirea Slobozia 21
2. CS Afumați 20
3. Mostiştea Ulmu 20
4. Înainte Modelu 20
5. Metalul Buzău 17
6. CS Tunari 17
7. Viitorul Ianca 15
8. SC Popeşti Leordeni 14
9. CSM Medgidia 11
10. Poseidon Limanu 2 Mai 10
11. Fotbal Club FCSB II 9
12. CS Făurei 7
13. Dacia Unirea Brăila 7
14. Agricola Borcea 5
15. Axiopolis Sport Cernavodă 5
16. Recolta Gheorghe Doja 0
Clasament C2

C3


Liga 3 C3
18.10.2019 CSM Slatina Progresul Spartac București C
18.10.2019 Flacăra Moreni Vediţa Coloneşti C
18.10.2019 FC Voluntari II CS Blejoi C
18.10.2019 CS Universitatea Craiova II FC Pucioasa C
18.10.2019 CS Balotești FC Brașov C
18.10.2019 Unirea Bascov CSM Alexandria C
19.10.2019 Olimpic Cetate Râşnov Astra Giurgiu II C
19.10.2019 Sporting Roșiori-de-Vede Tractorul Cetate C


1. Flacăra Moreni 19
2. CSM Slatina 18
3. Progresul Spartac București 18
4. CS Universitatea Craiova II 18
5. CSM Alexandria 16
6. Vediţa Coloneşti 14
7. FC Voluntari II 13
8. Unirea Bascov 12
9. CS Blejoi 12
10. Olimpic Cetate Râşnov 11
11. CS Balotești 10
12. FC Brașov 9
13. Tractorul Cetate 9
14. Astra Giurgiu II 8
15. Sporting Roșiori-de-Vede 7
16. FC Pucioasa 5
Clasament C3

C4


Liga 3 C4
18.10.2019 Șoimii Lipova Comunal Dumbrăviţa C
18.10.2019 ACSO Filiaşi Fortuna Becicherecu-Mic C
19.10.2019 Viitorul Dăeşti ACS Poli Timișoara C
19.10.2019 CS Național Sebiș CSC Ghiroda şi Giarmata Vii C
19.10.2019 Gilortul Târgu-Cărbuneşti Progresul Pecica C
19.10.2019 Universitatea Craiova Crișul Chișineu-Criș C
19.10.2019 Flacăra Horezu Cetate Deva C
19.10.2019 CS Hunedoara
15:00
Gloria Lunca Teuz Cernei   C


1. Universitatea Craiova 25
2. Flacăra Horezu 17
3. CSC Ghiroda şi Giarmata Vii 15
4. Fortuna Becicherecu-Mic 15
5. Viitorul Dăeşti 15
6. Progresul Pecica 15
7. Crișul Chișineu-Criș 14
8. Comunal Dumbrăviţa 13
9. Șoimii Lipova 12
10. CS Hunedoara 12
11. ACSO Filiaşi 11
12. Gloria Lunca Teuz Cernei 8
13. CS Național Sebiș 8
14. Cetate Deva 8
15. ACS Poli Timișoara 7
16. Gilortul Târgu-Cărbuneşti 2
Clasament C4

C5


Liga 3 C5
18.10.2019 CS Sânmartin Unirea Dej C
18.10.2019 CFR 1907 Cluj II Avântul Reghin C
18.10.2019 Arieșul Turda Gloria Bistrița C
19.10.2019 ACS Comuna Recea Viitorul Şelimbăr C
19.10.2019 Metalurgistul Cugir SCM Zalău C
19.10.2019 Minaur Baia-Mare Unirea Alba-Iulia C
19.10.2019 Industria Galda de Jos Sănătatea Cluj C
19.10.2019 Luceafărul Oradea AFC Odorheiu-Secuiesc C


1. Luceafărul Oradea 21
2. ACS Comuna Recea 21
3. CS Sânmartin 16
4. Viitorul Şelimbăr 14
5. Minaur Baia-Mare 14
6. Arieșul Turda 13
7. CFR 1907 Cluj II 12
8. Sănătatea Cluj 12
9. Gloria Bistrița 12
10. Avântul Reghin 11
11. Metalurgistul Cugir 10
12. Unirea Dej 10
13. Unirea Alba-Iulia 9
14. SCM Zalău 8
15. AFC Odorheiu-Secuiesc 7
16. Industria Galda de Jos 4
Clasament C5

Decizie ONJN nr.1046/19.06.2017