Liga 1
Romanian Soccer  Cauta in Romanian Soccer
Romanian Soccer
Nationala Romaniei
 

FOTBAL INTERNATIONAL

-

UK Anglia:Premier League

-

Clasament Premier League

-

Clasament Championship

-

IT Italia: Serie A

-

Clasament Serie A Italia

-

Clasament Serie B Italia

-

SP Spain:Primera División

-

Clasament Primera Division

-

DE Germania: Bundesliga

-

Clasament Bundesliga

-

Clasament Zweite Bundesliga

-

FR Franta: Ligue 1

-

Clasament Ligue 1

-

PO Portugalia: Liga Sagres

-

Clasament Portugalia

-

OL Olanda: Eredivisie

-

Clasament Olanda

-

BE Belgia: Jupiler League

-

Clasament Belgia

-

TU Turcia: Süper Lig

-

Clasament Turcia

-

GR Grecia:Ethniki Katigoria

-

RU Rusia: Premier League

-

Clasament Rusia

-

UC Ucraina: Vyscha Liga

-

ball America de Sud

-

ball Africa

-

Cupa Africii pe Natiuni

-

ball Asia

-


Anglia: Premier League 18.08.2019 - 17:24

Anglia: Premier League - Etapa 2

 Anglia: Premier League - Etapa 2

Sambata 10 august 2019 

10.08.2019, 17:00
Bournemouth - Sheffield Utd 1-1
Au marcat: 1-0 Chris Mepham (62),1-1 Billy Sharp (88)
 
10.08.2019, 19:30
Tottenham - Aston Villa 3-1
Au marcat: 0-1 John McGinn (9),1-1 Tanguy Ndombele (73),2-1 Harry Kane (86),3-1 Harry Kane (90)
 
Vineri 11 august 2019
 
11.08.2019, 16:00
Newcastle Utd - Arsenal 0-1
Au marcat: 0-1 Pierre-Emerick Aubameyang (58)
 
11.08.2019, 16:00
Leicester City - Wolverhampton 0-0
Au marcat: - 
 
11.08.2019, 18:30
Manchester United - Chelsea FC 4-0
Au marcat: 1-0 Marcus Rashford (18 penalty), 2-0 Anthony Martial (65),3-0 Marcus Rashford (67),4-0 Daniel James(81)
 
Sambata 17 august 2019 
 
17.08.2019, 14:30
Arsenal - Burnley FC 2-1
Au marcat: 1-0 Alexandre Lacazette (13), 1-1 Ashley Barnes (43), 2-1 Pierre-Emerick Aubameyang (64)
 
17.08.2019, 17:00
Southampton - Liverpool FC 1-2
Au marcat: 0-1 Sadio Mané (45+1), 0-2 Roberto Firmino (72), 1-2 Danny Ings (83)
 
17.08.2019, 17:00
Norwich City - Newcastle Utd 3-1
Au marcat: 1-0 Teemo Pukki (32), 2-0 Teemo Pukki(63), 3-0 Teemo Pukki(75), 3-1 Jonjo Shelvey (90+3)
 
17.08.2019, 17:00
Everton FC - Watford FC 1-0
Au marcat: 1-0 Bermard (10)
 
17.08.2019, 17:00
Brighton - West Ham 1-1
Au marcat: 0-1 Javier Hernández (62), 1-1 Leandro Trossard (65)
 
17.08.2019, 17:00
Aston Villa - Bournemouth 1-2
Au marcat: 0-1 Joshua King (2 penalty), 0-2 Harry Wilson (12), 1-2 Douglas Luiz (71)
 
17.08/2019, 19:30
Manchester City - Tottenham 2-2
Au marcat: 1-0 Raheem Sterling (20), 1-1 Erik Lamela, 2-1 Sergio Agüero (35), 2-2 Lucas Moura (56)
 
Duminica 18 august 2019
 
18.08.2019, 16:00
Sheffield Utd - Crystal Palace 1-0
Au marcat: 1-0 John Lundstram (48)
 
18.08.2019, 18:30
Chelsea FC - Leicester City 1-1
Au marcat: 1-0 Mason Mount (7), 1-1 Wilfred Ndidi (66)
 
Luni 19 august 2019
 
19.08.2019, 22:00
Wolverhampton - Manchester United 1-1
Au marcat: 0-1 Anthony Martial (27), 1-1 Rúben Neves (55)
 
 
 
Etapa urmatoare (18.08.2019-25.08.2019)
Sheffield Utd - Crystal Palace
Chelsea FC -Leicester City
Wolverhampton - Manchester United
Aston Villa - Everton FC
Norwich City - Chelsea FC
Brighton - Southampton
Manchester United - Crystal Palace
Sheffield Utd - Leicester City
Watford FC - West Ham
Liverpool FC - Arsenal
Bournemouth - Manchester City
Tottenham - Newcastle Utd








» Clasament Anglia - Premier League
» Clasament Championship Anglia
Comenteaza

Ultimele stiri - Anglia: Premier League

Anglia: Premier League - Etapa 6

Anglia: Premier League - Etapa 6 Vineri 20 septembrie 2019 20.09.2019, 22:00 Southampton - Bournemouth 1-3 Au marcat: 0-1 Nathan Aké (10), 0-2 Harry Wilson (35), 1-2 James Ward-Prowse (53...

Anglia:Premier League - Etapa 5

Anglia:Premier League - Etapa 5 Sambata 14 septembrie 2019 14.09.2019, 14:30 Liverpool - Newcastle Utd 3-1 Au marcat: 0-1 Jetro Willems (7), 1-1 Sadio Mané (28), 2-1 Sadio Mané (28), 3-1...

Anglia: Premier League - Etapa 4

Anglia: Premier League - Etapa 4 Sambata 31 august 2019   31.08.2019, 14:30 Southampton  - Manchester Utd 1-1 Au marcat: 0-1 Daniel James (10), 1-1 Jannik Vestergaard (58)   31.08.2019,...

Anglia: Premier League - Etapa 3

  Anglia: Premier League - Etapa 3   Vineri 23 august 2019   23.08.2019, 22:00 Aston Villa - Evert 2-0 Au marcat: 1-0 Wesley (22), 2-0 Anwar El Ghazi (90+5)   Sambata 24 august...

Anglia: Premier League - Etapa 1

Vineri 9 august 2019   09.08.2019, 22:00 Liverpool FC - Norwich City 4 - 1 (4-0) Au marcat: 1-0 Hanley (7 autogol), 2-0 Salah (19), 3-0 van Dijk (28), 4-0 Origi (42), 4-1 Pukki (64)  ...

Manchester City este campioana Angliei pentru al doilea sezon consecutiv

În ultima etapa a acestui sezon al Premier League, Manchester City s-a impus cu 4-1 pe terenul lui Brighton şi a obţinut al doilea titlu consecutiv sub comanda lui Pep Guardiola. Spaniolul a...

Manchester City a câştigat pentru al doilea an consecutiv titlul de campioană a Angliei

Manchester City nu s-a încurcat la Brighton Manchester City a câştigat cu scorul de 4-1 meciul disputat pe stadionul "Falmer" cu Brighton & Hove Albion, în ultima etapă a...

Anglia: Premier League - Etapa 38

Duminica 12 mai 2019   12.05.2019, 17:00 Brighton - Manchester City 1 - 4 (1-2) Au marcat: 1-0 Murray (27), 1-1 Aguero (28), 1-2 Laporte (38), 1-3 Mahrez (63), 1-4 Gundogan (72)  ...

Anglia: Premier League - Etapa 37

Vineri 3 mai 2019   03.05.2019, 22:00 Everton FC - Burnley FC 2 - 0 (2-0) Au marcat: 1-0 Mee (17 autogol), 2-0 Coleman (20)   Sambata 4 mai 2019   04.05.2019, 14:30 Bournemouth -...

West Ham United va lansa propria criptomonedă începând cu sezonul 2019/2020

Clubul West Ham United din Premier League va lansa propria criptomonedă începând cu sezonul 2019/2020, prin intermediul unei platforme online care va permite suporterilor să...

Virgil van Dijk, desemnat fotbalistul anului de Asociaţia engleză a jucătorilor profesionişti

Fundaşul echipei FC Liverpool, olandezul Virgil van Dijk, a fost desemnat fotbalistul anului 2019 de către Asociaţia jucătorilor profesionişti din Anglia.   Van Dijk, care...




Top News

-Liga 1 - Etapa 10: Rezultate şi marcatori

-Anglia: Premier League - Etapa 6

-Spania: Primera Division - Etapa 5

-Italia: Seria A - Etapa 4

-Germania: Bundesliga - Etapa 5

-Franta: Ligue 1 - Etapa 6

-Europa League - Grupa E: CFR Cluj - Lazio 2-1




Care este echipa ta preferată din Anglia?
Manchester United
Chelsea Londra
Arsenal Londra
FC Liverpool
Everton FC
FC Aston Villa
Manchester City
Tottenham Hotspur
West Ham United
Blackburn Rovers
Newcastle United
Wolverhampton
QPR
Nottingham Forest
Wigan Athletic
Sheffield United
FC Middlesbrough
Bolton Wanderers
FC Fulham
Crystal Palace
  » rezultate   » arhiva

S-au nascut azi

Alexandru Guzun
Moldova
53 ani

Daniel Barna
România
33 ani

Davi Rancan
Brazilia
38 ani

Davor Jozić
Yugoslavia
59 ani

Emmanuel Petit
Franța
49 ani

FIDELIS ANDRIA
Italia
48 ani

Harry Kewell
Australia
41 ani

Ilija Petković
Serbia
74 ani

Ivan Santos
Portugalia
31 ani

Javier López Vallejo
Spania
44 ani

Jean-Alain Fanchone
Franţa
31 ani

Jens Grahl
Germania
31 ani

Jürgen Prutsch
Austria
30 ani

Leonardo Rodriguez
Brazilia
33 ani

Maarten Stekelenburg
Olanda
37 ani

Marius Țucudean
România
52 ani

Mihai Teja
România
41 ani

Milan Jeremić
Serbia
31 ani

Miquel Nelom
Olanda
29 ani

Nelson Tapia
Chile
53 ani

Nicky Featherstone
Anglia
31 ani

Romeo Dochia
România
52 ani

Ronaldo
Brazilia
43 ani

Stefan Rehn
Suedia
53 ani

Stelian Stancu
România
38 ani

Thiago Silva
Brazilia
35 ani

VITÓRIA GUIMARÃES
Portugalia
97 ani

Vladimír Weiss
Slovacia
55 ani

Vojislav Stanković
Serbia
32 ani

Zdravko Kuzmanović
Serbia
32 ani


Liga 1
Steaua Bucuresti ASA CFR Cluj
CS Universitatea Gaz Metan Mediaș
Dinamo FC Botosani Pandurii
CSM Iasi Viitorul Constanta
Concordia Chiajna
-

Arhiva Stiri Romanian Soccer
L M M J V S D
            1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30            


2019-2020


Liga 1 2019-2020
20.09.2019 Gaz Metan Mediaş Universitatea Craiova C
21.09.2019 FC Voluntari Academica Clinceni C
21.09.2019 Sepsi Sfântu Gheorghe FC Hermannstadt C
21.09.2019 Astra Giurgiu Dinamo București C
22.09.2019 FC Botoșani
17:30
Chindia Târgoviște Telekom Sport 1 C
22.09.2019 Fotbal Club FCSB
20:30
CFR 1907 Cluj Telekom Sport 1 C
23.09.2019 FC Viitorul
20:30
CSM Politehnica Iaşi Telekom Sport 1 C


1. CFR 1907 Cluj 20
2. Universitatea Craiova 19
3. FC Viitorul 18
4. Gaz Metan Mediaş 18
5. CSM Politehnica Iaşi 16
6. Astra Giurgiu 15
7. Sepsi Sfântu Gheorghe 13
8. FC Botoșani 12
9. Dinamo București 10
10. Fotbal Club FCSB 10
11. FC Hermannstadt 10
12. Academica Clinceni 9
13. Chindia Târgoviște 6
14. FC Voluntari 5
Clasament 2019-2020

Liga 2


Liga 2
20.09.2019 Universitatea Cluj Petrolul Ploiești C
21.09.2019 Daco-Getica București Metaloglobus București C
21.09.2019 CS Mioveni Dunărea Călărași C
21.09.2019 Pandurii Târgu-Jiu UTA Arad C
21.09.2019 Sportul Snagov AFK Csíkszereda C
21.09.2019 Turris Oltul Turnu-Măgurele Viitorul Târgu-Jiu C
21.09.2019 Concordia Chiajna FC Argeș Pitești C
21.09.2019 ASU Poli Timişoara CSM Reșița C
22.09.2019 Rapid București
12:30
Gloria Buzău   C
23.09.2019 SSC Farul Constanţa
17:00
Ripensia Timișoara   C


1. Turris Oltul Turnu-Măgurele 22
2. UTA Arad 16
3. Gloria Buzău 16
4. CS Mioveni 16
5. Metaloglobus București 13
6. Rapid București 13
7. FC Argeș Pitești 13
8. Concordia Chiajna 12
9. Viitorul Târgu-Jiu 11
10. Petrolul Ploiești 11
11. CSM Reșița 9
12. SSC Farul Constanţa 9
13. Dunărea Călărași 9
14. AFK Csíkszereda 8
15. Ripensia Timișoara 8
16. Universitatea Cluj 6
17. ASU Poli Timişoara 6
18. Daco-Getica București 6
19. Pandurii Târgu-Jiu 5
20. Sportul Snagov 1
Clasament Liga 2

C1


Liga 3 C1
20.09.2019 CSM Bacău Oțelul Galați C
21.09.2019 CSM Ceahlăul Piatra-Neamţ Aerostar Bacău C
21.09.2019 CSM Pașcani FC Ozana Târgu-Neamţ C
21.09.2019 CSU Galați FC Botoşani II C
21.09.2019 Foresta Suceava CSM Foșcani C
21.09.2019 Huşana Huşi Știința Miroslava C
21.09.2019 Şomuz Fălticeni KSE Târgu-Secuiesc C
21.09.2019 Bucovina Rădăuți Sporting Liești C


1. Aerostar Bacău 15
2. Bucovina Rădăuți 12
3. Oțelul Galați 12
4. Foresta Suceava 11
5. CSM Foșcani 10
6. CSM Ceahlăul Piatra-Neamţ 9
7. FC Ozana Târgu-Neamţ 7
8. FC Botoşani II 7
9. KSE Târgu-Secuiesc 5
10. Şomuz Fălticeni 5
11. Huşana Huşi 4
12. CSM Bacău 4
13. Știința Miroslava 4
14. Sporting Liești 4
15. CSU Galați 2
16. CSM Pașcani 0
Clasament C1

C2


Liga 3 C2
20.09.2019 Fotbal Club FCSB II Metalul Buzău C
20.09.2019 Înainte Modelu CSM Medgidia C
21.09.2019 Recolta Gheorghe Doja CS Tunari C
21.09.2019 Mostiştea Ulmu Viitorul Ianca C
21.09.2019 Poseidon Limanu 2 Mai Dacia Unirea Brăila C
21.09.2019 SC Popeşti Leordeni Agricola Borcea C
21.09.2019 CS Făurei CS Afumați C
21.09.2019 Axiopolis Sport Cernavodă Unirea Slobozia C


1. Unirea Slobozia 13
2. CS Afumați 13
3. CS Tunari 12
4. Metalul Buzău 10
5. Mostiştea Ulmu 10
6. SC Popeşti Leordeni 10
7. Viitorul Ianca 9
8. Înainte Modelu 8
9. Fotbal Club FCSB II 6
10. CSM Medgidia 5
11. Poseidon Limanu 2 Mai 4
12. CS Făurei 3
13. Dacia Unirea Brăila 3
14. Agricola Borcea 2
15. Axiopolis Sport Cernavodă 1
16. Recolta Gheorghe Doja 0
Clasament C2

C3


Liga 3 C3
20.09.2019 CSM Slatina FC Brașov C
20.09.2019 Flacăra Moreni CSM Alexandria C
20.09.2019 FC Voluntari II Astra Giurgiu II C
20.09.2019 CS Universitatea Craiova II Tractorul Cetate C
20.09.2019 CS Balotești Sporting Roșiori-de-Vede C
20.09.2019 Unirea Bascov Olimpic Cetate Râşnov C
21.09.2019 CS Blejoi Progresul Spartac București C
21.09.2019 Vediţa Coloneşti FC Pucioasa C


1. CSM Slatina 12
2. Flacăra Moreni 10
3. CSM Alexandria 10
4. Vediţa Coloneşti 10
5. Progresul Spartac București 8
6. Olimpic Cetate Râşnov 8
7. CS Universitatea Craiova II 8
8. CS Balotești 7
9. FC Voluntari II 7
10. CS Blejoi 6
11. FC Brașov 5
12. Astra Giurgiu II 4
13. Unirea Bascov 4
14. FC Pucioasa 4
15. Sporting Roșiori-de-Vede 3
16. Tractorul Cetate 3
Clasament C3

C4


Liga 3 C4
20.09.2019 Comunal Dumbrăviţa ACS Poli Timișoara C
20.09.2019 Șoimii Lipova Cetate Deva C
20.09.2019 Universitatea Craiova Flacăra Horezu C
21.09.2019 CSC Ghiroda şi Giarmata Vii Progresul Pecica C
21.09.2019 Viitorul Dăeşti Fortuna Becicherecu-Mic C
21.09.2019 CS Național Sebiș Crișul Chișineu-Criș C
21.09.2019 Gilortul Târgu-Cărbuneşti Gloria Lunca Teuz Cernei C
21.09.2019 ACSO Filiaşi CS Hunedoara C


1. Universitatea Craiova 15
2. Flacăra Horezu 10
3. CSC Ghiroda şi Giarmata Vii 9
4. Fortuna Becicherecu-Mic 9
5. CS Hunedoara 9
6. Viitorul Dăeşti 8
7. Progresul Pecica 8
8. CS Național Sebiș 7
9. Comunal Dumbrăviţa 6
10. ACSO Filiaşi 6
11. Gloria Lunca Teuz Cernei 5
12. Crișul Chișineu-Criș 5
13. Șoimii Lipova 5
14. Cetate Deva 5
15. Gilortul Târgu-Cărbuneşti 1
16. ACS Poli Timișoara 1
Clasament C4

C5


Liga 3 C5
20.09.2019 Avântul Reghin Viitorul Şelimbăr C
20.09.2019 CS Sânmartin SCM Zalău C
20.09.2019 CFR 1907 Cluj II Unirea Alba-Iulia C
20.09.2019 Arieșul Turda Sănătatea Cluj C
20.09.2019 ACS Comuna Recea AFC Odorheiu-Secuiesc C
20.09.2019 Metalurgistul Cugir Luceafărul Oradea C
21.09.2019 Gloria Bistrița Unirea Dej C
21.09.2019 Minaur Baia-Mare Industria Galda de Jos C


1. ACS Comuna Recea 13
2. Luceafărul Oradea 12
3. CFR 1907 Cluj II 10
4. Viitorul Şelimbăr 9
5. Minaur Baia-Mare 8
6. Arieșul Turda 7
7. Sănătatea Cluj 7
8. CS Sânmartin 7
9. Gloria Bistrița 7
10. Unirea Alba-Iulia 6
11. Avântul Reghin 6
12. Metalurgistul Cugir 5
13. SCM Zalău 4
14. AFC Odorheiu-Secuiesc 4
15. Unirea Dej 4
16. Industria Galda de Jos 0
Clasament C5

Decizie ONJN nr.1046/19.06.2017