Liga 1
Romanian Soccer  Cauta in Romanian Soccer
Romanian Soccer
Nationala Romaniei
 

FOTBAL INTERNATIONAL

-

UK Anglia:Premier League

-

Clasament Premier League

-

Clasament Championship

-

IT Italia: Serie A

-

Clasament Serie A Italia

-

Clasament Serie B Italia

-

SP Spain:Primera División

-

Clasament Primera Division

-

DE Germania: Bundesliga

-

Clasament Bundesliga

-

Clasament Zweite Bundesliga

-

FR Franta: Ligue 1

-

Clasament Ligue 1

-

PO Portugalia: Liga Sagres

-

Clasament Portugalia

-

OL Olanda: Eredivisie

-

Clasament Olanda

-

BE Belgia: Jupiler League

-

Clasament Belgia

-

TU Turcia: Süper Lig

-

Clasament Turcia

-

GR Grecia:Ethniki Katigoria

-

RU Rusia: Premier League

-

Clasament Rusia

-

UC Ucraina: Vyscha Liga

-

ball America de Sud

-

ball Africa

-

Cupa Africii pe Natiuni

-

ball Asia

-


Anglia: Premier League 30.09.2019 - 00:13

Anglia: Premier League - Etapa 7

Anglia: Premier League - Etapa 7
Anglia: Premier League - Etapa 7


Sambata 28 septembrie 2019


28.09.2019, 14:30
Sheffield Utd - Liverpool 0-1
A marcat:
0-1 Georginio Wijnaldum (70)

28.09.2019, 17:00
Bournemouth - West Ham 2-2
Au marcat:
0-1 Andriy Yarmolenko (10), 1-1 Joshua King (17), 2-1 Callum Wilson (46), 2-2 Aaron Cresswell (74)

28.09.2019, 17:00
Aston Villa - Burnley 2-2
Au marcat:
1-0 Anwar El Ghazi (33), 1-1 Jay Rodríguez (68), 2-1 John McGinn (79), 2-2 Chris Wood (81)

28.09.2019, 17:00
Chelsea - Brighton & Hove 2-0
Au marcat:
1-0 Jorginho (51 penalty), 2-0 Willian (76)

28.09.2019, 17:00
Crystal Palace - Norwich 2-0
Au marcat:
1-0 Luka Milivojevic (21 penalty), 2-0 Andros Townsend (90+2)

28.09.2019, 17:00
Tottenham - Southampton 2-1
Au marcat:
1-0 Tanguy Ndombèlé (24), 1-1 Danny Ings (39), 2-1 Harry Kane (43)

28.09.2019, 17:00
Wolverhampton - Watford 2-0
Au marcat:
1-0 Matt Doherty (18), 2-0 Daryl Janmaat (61)

Duminica 29 septembrie 2019

29.09.2019, 18:30
Leicester - Newcastle Utd 5-0
Au marcat:
1-0 Ricardo Pereira (16), 2-0 Jamie Vardy (54), 3-0 Paul Dummett (57), 4-0 Jamie Vardy (64), 5-0 Wilfred Ndidi (90)

Luni 30 septembrie 2019

30.09.2019, 22:00
Manchester Utd - Arsenal 1-1
Au marcat:
Scott McTominay (45), 1-1 Pierre-Emmerick Aubameyang (58)

Clasament Premier League

Etapa urmatoare (05.10.2019 - 06.10.2019)

Brighton & Hove - Tottenham 
Burnley - Everton 
Liverpool - Leicester 
Norwich - Aston Villa 
Watford - Sheffield Utd 
West Ham - Crystal Palace 
Arsenal - Bournemouth 
Manchester City - Wolverhampton 
Southampton - Chelsea 
Newcastle Utd - Manchester 








» Clasament Anglia - Premier League
» Clasament Championship Anglia
Comenteaza

Ultimele stiri - Anglia: Premier League

Anglia: Premier League - Etapa 22

Anglia: Premier League - Etapa 22 Vineri 10 ianuarie 2020 10.01.2020, 22:00 Sheffield Utd - West Ham 1-0 A marcat: 1-0 Oliver McBurnie (53) Sambata 11 ianuarie 2020 11.01.2020, 14:30...

Anglia: Premier League - Etapa 21

Anglia: Premier League - Etapa 21 Miercuri 01 ianuarie 2020 01.01.2020, 14:30 Brighton & Hove - Chelsea 1-1 Au marcat: 0-1 César Azpilicueta (10), 1-1 Alireza Jahanbakhsh (84)...

Anglia: Premier League - Etapa 20

Anglia: Premier League - Etapa 20 Sambata 28 decembrie 2019 28.12.2019, 14:30 Brighton - Bournemouth 2-0 Au marcat: 1-0 Alireza Jahanbakhsh (3), 2-0 Aaron Mooy (78) 28.12.2019, 17:00...

Anglia :Premier League - Etapa 19

Anglia: Premier League  - Etapa 19 Joi 26 decembrie 2019 26.12.2019, 14:30 Tottenham - Brighton & Hove 2-1 Au marcat: 0-1 Adam Webster (37), 1-1 Harry Kane (53), 2-1 Dele Alli (72)...

Anglia: Premier League - Etapa 18

Anglia: Premier League - Etapa 18 Sambata 21 decembrie 2019 21.12.2019, 14:30 Everton - Arsenal 0-0 Au marcat: - 21.12.2019, 17:00 Bournemouth - Burnley 0-1 A marcat: 0-1 Jay...

Anglia: Premier League - Etapa 17

Anglia: Premier League - Etapa 17 Sambata 14 decembrie 2019 14.12.2019, 14:30 Liverpool - Watford 2-0 Au marcat: 1-0 Mohamed Salah (38), 2-0 Mohamed Salah (90) 14.12.2019. 17:00 Burnley...

Anglia: Premier League - Etapa 15

Anglia: Premier League - Etapa 15 Sambata 07 decembrie 2019 07.12.2019, 14:30 Everton - Chelsea 3-1 Au marcat: 1-0 Richarlison (5), 2-0 Dominic Calvert-Lewin (49), 2-1 Mateo Kovacic (52),...

Anglia: Premier League - Etapa 15

Anglia: Premier League - Etapa 15 Marti 03 decembrie 2019 03.12.2019, 21:30 Crystal Palace - Bournemouth 1-0 A marcat: 1-0 Jeffrey Schlupp (77) 03.12.2019, 22:15 Burnley - Manchester...

Anglia: Premier League - etapa 14

Anglia: Premier League - etapa 14 Sambata 30 noiembrie 2019 30.11.2019, 14:30 Newcastle Utd - Manchester City 2-2 Au marcat: 0-1 Raheem (22), 1-1 Jetro Willems (25), 1-2 Kevin De Bruyne...

Anglia: Premier League - Etapa 13

Anglia: Premier League - Etapa 13 Sambata 23 noiembrie 2019 23.11.2019, 14:30 West Ham - Tottenham 2-3 Au marcat: 0-1 Son Heung-Min (36), 0-2 Lucas Moura (43), 0-3 Harry Kane (49), 1-3...

Anglia: Premier League - Etapa 12

Anglia: Premier League  - Etapa 12 Vineri 08 noiembrie 2019 08.11.2019, 22:00 Norwich - Watford 0-2 Au marcat: 0-1 Deulofeu (2), 0-2  A. Gray (52) Sambata 09 noiembrie 2019...




Top News

-Dinamo Bucuresti in 1957-58

-FC Hermannstadt pe locul 10

-Dinamo Bucuresti in 1956

-Italia: Serie A - Etapa 19

-Dinamo Bucuresti in 1955

-Franta: Ligue 1 - Etapa 20

-Anglia: Premier League - Etapa 22




Care este echipa ta preferată din Anglia?
Manchester United
Chelsea Londra
Arsenal Londra
FC Liverpool
Everton FC
FC Aston Villa
Manchester City
Tottenham Hotspur
West Ham United
Blackburn Rovers
Newcastle United
Wolverhampton
QPR
Nottingham Forest
Wigan Athletic
Sheffield United
FC Middlesbrough
Bolton Wanderers
FC Fulham
Crystal Palace
  » rezultate   » arhiva

S-au nascut azi

Alessio Campoli
Italia
28 ani

Alexander Meier
Germania
37 ani

Ali El Khattabi
Maroc
43 ani

Alphousseyni Sane
Franţa
24 ani

Álvaro Arbeloa
Spania
37 ani

Cuauhtémoc Blanco
Mexic
47 ani

Dani Coelho
Portugalia
30 ani

Dick Nanninga
Olanda
71 ani

Esmir Ahmetović
Bosnia
29 ani

Filip Hološko
Slovacia
36 ani

Francesco Pratali
Italia
41 ani

Georges Bregy
Elveția
62 ani

Héctor Moreno
Mexic
32 ani

Ionuț Stancu
România
37 ani

Jorge Guasch
Paraguay
59 ani

Juan Manuel Peña
Bolivia
47 ani

Kaj Ramsteijn
Olanda
30 ani

Konstantin Kadeev
Rusia
31 ani

Leontin Doană
România
50 ani

Lukáš Magera
Cehia
37 ani

Manolo
Spania
55 ani

Mykola Morozyuk
Ucraina
32 ani

Nenad Đurović
Muntenegru
34 ani

Nikos Nioplias
Grecia
55 ani

Octavian Cocan
România
50 ani

Pablo Barrientos
Argentina
35 ani

Patrick Suffo
Camerun
42 ani

Patrick Vervoort
Belgia
55 ani

Răzvan Riviș
România
31 ani

Ricardo Cabanas
Elveția
41 ani

Rıdvan Șimșek
Turcia
29 ani

Robert Oepkes
Olanda
28 ani

Rovérsio
Brazilia
36 ani

Yang Chen
China
46 ani


Liga 1
Steaua Bucuresti ASA CFR Cluj
CS Universitatea Gaz Metan Mediaș
Dinamo FC Botosani Pandurii
CSM Iasi Viitorul Constanta
Concordia Chiajna
-

Arhiva Stiri Romanian Soccer
L M M J V S D
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31    


2019-2020


Liga 1 2019-2020
19.12.2019 FC Botoșani Dinamo București C
20.12.2019 Astra Giurgiu Academica Clinceni C
20.12.2019 Gaz Metan Mediaş FC Viitorul C
21.12.2019 FC Hermannstadt CSM Politehnica Iaşi C
21.12.2019 FC Voluntari CFR 1907 Cluj C
22.12.2019 Sepsi Sfântu Gheorghe Chindia Târgoviște C
22.12.2019 Fotbal Club FCSB Universitatea Craiova C


1. CFR 1907 Cluj 44
2. Astra Giurgiu 40
3. Fotbal Club FCSB 39
4. Universitatea Craiova 37
5. Gaz Metan Mediaş 36
6. FC Viitorul 35
7. FC Botoșani 33
8. Sepsi Sfântu Gheorghe 28
9. Dinamo București 28
10. FC Hermannstadt 23
11. CSM Politehnica Iaşi 22
12. Chindia Târgoviște 21
13. Academica Clinceni 20
14. FC Voluntari 8
Clasament 2019-2020

Liga 2


Liga 2
06.12.2019 FC Argeș Pitești Sportul Snagov C
07.12.2019 Turris Oltul Turnu-Măgurele
-
Daco-Getica București ANULAT C
07.12.2019 Metaloglobus București AFK Csíkszereda C
07.12.2019 Gloria Buzău Ripensia Timișoara C
07.12.2019 CSM Reșița CS Mioveni C
07.12.2019 Dunărea Călărași SSC Farul Constanţa C
07.12.2019 ASU Poli Timişoara Pandurii Târgu-Jiu C
07.12.2019 Concordia Chiajna Rapid București C
08.12.2019 UTA Arad Petrolul Ploiești C
08.12.2019 Viitorul Târgu-Jiu Universitatea Cluj C


1. UTA Arad 41
2. CS Mioveni 37
3. Rapid București 35
4. FC Argeș Pitești 33
5. Turris Oltul Turnu-Măgurele 32
6. ASU Poli Timişoara 31
7. Metaloglobus București 31
8. Petrolul Ploiești 31
9. SSC Farul Constanţa 29
10. Gloria Buzău 28
11. Dunărea Călărași 27
12. Viitorul Târgu-Jiu 27
13. Universitatea Cluj 24
14. Ripensia Timișoara 24
15. AFK Csíkszereda 24
16. Concordia Chiajna 21
17. CSM Reșița 18
18. Sportul Snagov 9
19. Pandurii Târgu-Jiu 8
20. Daco-Getica București 0
Clasament Liga 2

C1


Liga 3 C1
29.11.2019 CSM Bacău Aerostar Bacău C
30.11.2019 Şomuz Fălticeni Huşana Huşi C
30.11.2019 Bucovina Rădăuți Foresta Suceava C
30.11.2019 Sporting Liești CSU Galați C
30.11.2019 KSE Târgu-Secuiesc CSM Pașcani C
30.11.2019 Oțelul Galați CSM Ceahlăul Piatra-Neamţ C
30.11.2019 Știința Miroslava FC Ozana Târgu-Neamţ C
30.11.2019 CSM Foșcani FC Botoşani II C


1. Aerostar Bacău 39
2. Foresta Suceava 35
3. CSM Ceahlăul Piatra-Neamţ 33
4. Bucovina Rădăuți 31
5. CSM Foșcani 27
6. Oțelul Galați 27
7. Știința Miroslava 26
8. FC Ozana Târgu-Neamţ 23
9. Şomuz Fălticeni 17
10. Sporting Liești 16
11. FC Botoşani II 16
12. Huşana Huşi 16
13. KSE Târgu-Secuiesc 14
14. CSU Galați 10
15. CSM Bacău 9
16. CSM Pașcani 0
Clasament C1

C2


Liga 3 C2
29.11.2019 CS Afumați Fotbal Club FCSB II C
29.11.2019 Dacia Unirea Brăila Viitorul Ianca C
30.11.2019 SC Popeşti Leordeni CS Tunari C
30.11.2019 CS Făurei Înainte Modelu C
30.11.2019 Axiopolis Sport Cernavodă Poseidon Limanu 2 Mai C
30.11.2019 Unirea Slobozia Mostiştea Ulmu C
30.11.2019 Agricola Borcea Recolta Gheorghe Doja C
30.11.2019 CSM Medgidia Metalul Buzău C


1. Unirea Slobozia 37
2. CS Afumați 36
3. Mostiştea Ulmu 34
4. CS Tunari 33
5. Înainte Modelu 26
6. Viitorul Ianca 25
7. SC Popeşti Leordeni 24
8. Metalul Buzău 23
9. Agricola Borcea 20
10. CS Făurei 20
11. Poseidon Limanu 2 Mai 17
12. CSM Medgidia 12
13. Fotbal Club FCSB II 9
14. Axiopolis Sport Cernavodă 9
15. Dacia Unirea Brăila 8
16. Recolta Gheorghe Doja 2
Clasament C2

C3


Liga 3 C3
29.11.2019 CS Universitatea Craiova II Progresul Spartac București C
29.11.2019 CS Balotești FC Voluntari II C
29.11.2019 Unirea Bascov Flacăra Moreni C
29.11.2019 Astra Giurgiu II FC Pucioasa C
29.11.2019 CSM Alexandria FC Brașov C
30.11.2019 Olimpic Cetate Râşnov CSM Slatina C
30.11.2019 Sporting Roșiori-de-Vede Vediţa Coloneşti C
30.11.2019 Tractorul Cetate CS Blejoi C


1. Progresul Spartac București 34
2. CSM Slatina 34
3. CS Universitatea Craiova II 27
4. Flacăra Moreni 27
5. CSM Alexandria 25
6. Vediţa Coloneşti 24
7. Unirea Bascov 22
8. CS Blejoi 22
9. Olimpic Cetate Râşnov 21
10. FC Brașov 19
11. FC Pucioasa 18
12. FC Voluntari II 18
13. Astra Giurgiu II 13
14. CS Balotești 11
15. Tractorul Cetate 10
16. Sporting Roșiori-de-Vede 9
Clasament C3

C4


Liga 3 C4
29.11.2019 Universitatea Craiova CS Național Sebiș C
29.11.2019 Flacăra Horezu Viitorul Dăeşti C
29.11.2019 Cetate Deva Progresul Pecica C
30.11.2019 Gilortul Târgu-Cărbuneşti ACS Poli Timișoara C
30.11.2019 ACSO Filiaşi Șoimii Lipova C
30.11.2019 CS Hunedoara CSC Ghiroda şi Giarmata Vii C
30.11.2019 Gloria Lunca Teuz Cernei Comunal Dumbrăviţa C
30.11.2019 Crișul Chișineu-Criș Fortuna Becicherecu-Mic C


1. Universitatea Craiova 41
2. Șoimii Lipova 28
3. Crișul Chișineu-Criș 28
4. Progresul Pecica 25
5. Flacăra Horezu 24
6. Comunal Dumbrăviţa 22
7. CS Hunedoara 22
8. CSC Ghiroda şi Giarmata Vii 20
9. Fortuna Becicherecu-Mic 20
10. Viitorul Dăeşti 19
11. Gloria Lunca Teuz Cernei 18
12. Cetate Deva 17
13. CS Național Sebiș 17
14. ACSO Filiaşi 12
15. Gilortul Târgu-Cărbuneşti 11
16. ACS Poli Timișoara 8
Clasament C4

C5


Liga 3 C5
29.11.2019 Metalurgistul Cugir Arieșul Turda C
29.11.2019 AFC Odorheiu-Secuiesc Gloria Bistrița C
29.11.2019 Sănătatea Cluj Viitorul Şelimbăr C
30.11.2019 ACS Comuna Recea Unirea Dej C
30.11.2019 Minaur Baia-Mare CFR 1907 Cluj II C
30.11.2019 Industria Galda de Jos CS Sânmartin C
30.11.2019 Luceafărul Oradea Avântul Reghin C
30.11.2019 Unirea Alba-Iulia SCM Zalău C


1. ACS Comuna Recea 34
2. Minaur Baia-Mare 30
3. Luceafărul Oradea 26
4. Metalurgistul Cugir 26
5. Viitorul Şelimbăr 25
6. Gloria Bistrița 24
7. Arieșul Turda 22
8. CS Sânmartin 22
9. Avântul Reghin 19
10. Sănătatea Cluj 19
11. Unirea Dej 18
12. Unirea Alba-Iulia 16
13. SCM Zalău 15
14. CFR 1907 Cluj II 15
15. AFC Odorheiu-Secuiesc 10
16. Industria Galda de Jos 8
Clasament C5

Decizie ONJN nr.1046/19.06.2017