Liga 1
Romanian Soccer  Cauta in Romanian Soccer
Romanian Soccer
Nationala Romaniei
 

FOTBAL INTERNATIONAL

-

UK Anglia:Premier League

-

Clasament Premier League

-

Clasament Championship

-

IT Italia: Serie A

-

Clasament Serie A Italia

-

Clasament Serie B Italia

-

SP Spain:Primera División

-

Clasament Primera Division

-

DE Germania: Bundesliga

-

Clasament Bundesliga

-

Clasament Zweite Bundesliga

-

FR Franta: Ligue 1

-

Clasament Ligue 1

-

PO Portugalia: Liga Sagres

-

Clasament Portugalia

-

OL Olanda: Eredivisie

-

Clasament Olanda

-

BE Belgia: Jupiler League

-

Clasament Belgia

-

TU Turcia: Süper Lig

-

Clasament Turcia

-

GR Grecia:Ethniki Katigoria

-

RU Rusia: Premier League

-

Clasament Rusia

-

UC Ucraina: Vyscha Liga

-

ball America de Sud

-

ball Africa

-

Cupa Africii pe Natiuni

-

ball Asia

-


Liga 1 29.10.2019 - 00:01

Liga 1 - Etapa 14: Rezultate şi marcatori

Liga 1 - Etapa 14: Rezultate şi marcatori
Liga 1 - Etapa 14: Rezultate şi marcatori


⚽️ Vineri, 25 octombrie 2019

25.10.2019, Sfântu Gheorghe, Stadion: "Municipal", ora: 20:30, live Telekom Sport, Digi Sport şi Look Sport/Look Plus
Sepsi Sfântu Gheorghe - FC Voluntari 0-0
Au marcat: -
#
Gabriel Vaşvari a ratat un penalty în minutul 90+1 (a apărat Victor Râmniceanu)

⚽️ Sâmbătă, 26 octombrie 2019

26.10.2019, Ploieşti, Stadion: "Ilie Oană", ora: 18:00, live Telekom Sport, Digi Sport şi Look Sport/Look Plus
Chindia Târgoviște - Gaz Metan Mediaș 1-1
Au marcat: 
0-1 Sergiu Buş (64), 1-1 Andrei Piţian (86)

26.10.2019, Târgu Mureş, Stadion: "TranSil", ora: 20:30, live Telekom Sport, Digi Sport şi Look Sport/Look Plus
FC Hermannstadt - Fotbal Club FCSB 0-4
Au marcat:
0-1 Florinel Coman (39), 0-2 Adrian Popa (44), 0-3 Florinel Coman (51), 0-4 Harlem Gnohéré (72)

⚽️ Duminică, 27 octombrie 2019

27.10.2019, Clinceni, Stadion: "Clinceni Arena", ora: 15:00, live Telekom Sport, Digi Sport şi Look Sport/Look Plus
Academica Clinceni - Universitatea Craiova 0-0
Au marcat:
-

27.10.2019, Botoșani, Stadion: "Municipal", ora: 17:30, live Telekom Sport, Digi Sport şi Look Sport/Look Plus
FC Botoșani - Astra Giurgiu 1-2
Au marcat:
0-1 Constantin Budescu (50), 0-2 Denis Alibec (69), 1-2 Stefan Aškovski (82)

27.10.2019, București, Stadion: "Dinamo", ora: 20:30, live Telekom Sport, Digi Sport şi Look Sport/Look Plus
Dinamo București - FC Viitorul 3-2
Au marcat:
1-0 Slavko Perović (29), 2-0 Deian Sorescu (30), 3-0 Ioan Filip (61), 3-1 Gabriel Iancu (76), 3-2 Radu Boboc (79)

⚽️ Luni, 28 octombrie 2019


28.10.2019, Botoșani, Stadion: "Municipal", ora: 20:30, live Telekom Sport, Digi Sport şi Look Sport/Look Plus
CSM Politehnica Iași - CFR Cluj 2-1
Au marcat:
0-1 Valentin Costache (10), 1-1 Juan Pablo Passaglia (45), 2-1 Adrian Gallego (76)







Taguri: Liga 1    Etapa 14    sezonul regular    rezultate    marcatori    sezonul 2019-2020   

» Clasament Liga 1
» Golgheteri Liga 1
» Transferuri Liga 1
Comenteaza

Ultimele stiri - Liga 1

Liga 1 - Etapa 16: Rezultate şi marcatori

Liga 1 - Etapa 16: Rezultate şi marcatori   ⚽️ Vineri, 8 noiembrie 2019   08.11.2019, Giurgiu, Stadion: "Marin Anastasovici", ora: 18:00, live Telekom Sport, Digi Sport şi...

Europa League - Grupa E: CFR Cluj - Rennes 1-0

Meciul din această seară al CFR ului a fost mult mai greu decât spera microbistul român, obișnuit să vadă pe ce loc este adversarul și campioana țării, decisă de...

Liga 1 - Etapa 15: Rezultate şi marcatori

Liga 1 - Etapa 15: Rezultate şi marcatori   ⚽️ Vineri, 1 noiembrie 2019   01.11.2019, Ovidiu, Stadion: "Central complex Academia Hagi", ora: 20:30, live Telekom Sport, Digi...

CFR - Rennes, reversul medaliei

CFR Cluj va ȋntâlni joi, 7 noiembrie, echipa franceză Rennes, ȋn returul partidei care a avut loc ȋn Franţa, pe 24 octombrie. Echipele au obiective diferite pentru această ȋnfruntare. Pe de...

Europa League, Grupa E: Rennes - CFR Cluj 0-1

Un gol marcat în min.9 și un penalty ratat de francezi au fost singurele evenimente cu impact pentru tabela de marcaj. În min.5 portarul francez Mendy l-a faultat din postura de ultm apărător...

Liga 1 - Etapa 13: Rezultate şi marcatori

Liga 1 - Etapa 13: Rezultate şi marcatori ⚽️ Vineri, 18 octombrie 2019 18.10.2019, Târgu Mureş, Stadion: "TranSil", ora: 18:00, live Telekom Sport, Digi...

Liga 1 - Etapa 12: Rezultate şi marcatori

Liga 1 - Etapa 12: Rezultate şi marcatori ⚽️ Vineri, 4 octombrie 2019 04.10.2019, Botoșani, Stadion: "Municipal", ora: 18:00, live Telekom Sport, Digi Sport şi Look...

Europa League - Grupa E: Celtic Glasgow - CFR Cluj 2-0

CFR nu a reușit să repete victoria obținută la Glasgow cu 6 săptămâni înainte, fiind învinsă cu scorul de 2-0 de Celtic. A fost o victorie meritată a scoţienilor, care au dominat...

Liga 1 - Etapa 11: Rezultate şi marcatori

Dinamo Bucureşti a câştigat cu scorul de 2-1 (0-0), vineri seara, acasă, cu ultima clasată FC Voluntari, în etapa a 11-a a Ligii 1. "Câinii roşii" s-au impus prin golurile...

Liga 1 - Etapa 10: Rezultate şi marcatori

Liga 1 - Etapa 10: Rezultate şi marcatori ⚽️ Vineri, 20 septembrie 2019 20.09.2019, Mediaş, Stadion: "Gaz Metan", ora: 20:30, live Telekom Sport, Digi Sport şi Look...

Europa League - Grupa E: CFR Cluj - Lazio 2-1

Chiar dacă romanii au deschis scorul pe stadionul din Cluj, gazdele au reușit să egaleze dintr-un penalty transofmat de Deac și au marcat golul victoriei în repriza a II-a, prin...




Top News

-Preliminariile CE Under 21 din 2021: Irlanda de Nord - România 0-0

-Preliminariile CE 2020: Spania - România 5-0

-Remember: România - Grecia 1969

-Preliminariile Campionatului European 2020: România - Suedia 0-2

-Remember: România - Danemarca 1989

-Preliminariile CE Under 21 din 2021: România - Finlanda 4-1

-Remember: Romania - Slovacia 1994




S-au nascut azi

Cosmin Mărginean
România
41 ani

Dragoje Leković
Serbia
52 ani

Emmanuel Okoduwa
Nigeria
36 ani

Fabian Delph
Anglia
30 ani

Giorgi Alaverdashvili
Georgia
32 ani

Jesús Navas
Spania
34 ani

João Pinto
Portugalia
58 ani

Jonny Magallón
Mexic
38 ani

Kodjo Afanou
Togo
42 ani

Leonardo González
Costa Rica
39 ani

Matthew Lund
Anglia
29 ani

Mihai Flamaropol
România
100 ani

Nigel Hasselbaink
Olanda
29 ani

Ovidiu Murariu
România
54 ani

Paulinho Santos
Portugalia
49 ani

Peter Vermes
SUA
53 ani

Romeo Stan
România
43 ani

Saúl Ñíguez
Spania
25 ani

Sergiu Costin
România
41 ani

Thibaut Van Acker
Belgia
28 ani

Vincenzo Iaquinta
Italia
40 ani

Vintilă Cossini
România
106 ani

Xavi Torres
Spania
33 ani


Liga 1
Steaua Bucuresti ASA CFR Cluj
CS Universitatea Gaz Metan Mediaș
Dinamo FC Botosani Pandurii
CSM Iasi Viitorul Constanta
Concordia Chiajna
-

Arhiva Stiri Romanian Soccer
L M M J V S D
        1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30  


2019-2020


Liga 1 2019-2020
08.11.2019 Astra Giurgiu FC Voluntari C
08.11.2019 FC Hermannstadt FC Viitorul C
09.11.2019 Academica Clinceni CSM Politehnica Iaşi C
09.11.2019 Chindia Târgoviște Universitatea Craiova C
09.11.2019 FC Botoșani Fotbal Club FCSB C
10.11.2019 Sepsi Sfântu Gheorghe Gaz Metan Mediaş C
10.11.2019 Dinamo București CFR 1907 Cluj C


1. CFR 1907 Cluj 31
2. FC Viitorul 29
3. Astra Giurgiu 28
4. Universitatea Craiova 28
5. Fotbal Club FCSB 27
6. Gaz Metan Mediaş 26
7. FC Botoșani 22
8. CSM Politehnica Iaşi 21
9. Dinamo București 21
10. Chindia Târgoviște 17
11. Sepsi Sfântu Gheorghe 16
12. Academica Clinceni 14
13. FC Hermannstadt 14
14. FC Voluntari 7
Clasament 2019-2020

Liga 2


Liga 2
15.11.2019 SSC Farul Constanţa
-
Daco-Getica București ANULAT C
16.11.2019 CSM Reșița Ripensia Timișoara C
16.11.2019 Viitorul Târgu-Jiu AFK Csíkszereda C
16.11.2019 Gloria Buzău Dunărea Călărași C
16.11.2019 Rapid București Pandurii Târgu-Jiu C
16.11.2019 ASU Poli Timişoara Sportul Snagov C
17.11.2019 Concordia Chiajna CS Mioveni C
17.11.2019 FC Argeș Pitești Petrolul Ploiești C
17.11.2019 Metaloglobus București UTA Arad C
17.11.2019 Turris Oltul Turnu-Măgurele Universitatea Cluj C


1. UTA Arad 32
2. CS Mioveni 31
3. Rapid București 31
4. Petrolul Ploiești 29
5. Turris Oltul Turnu-Măgurele 28
6. Metaloglobus București 27
7. FC Argeș Pitești 26
8. SSC Farul Constanţa 25
9. ASU Poli Timişoara 24
10. Gloria Buzău 23
11. Viitorul Târgu-Jiu 22
12. AFK Csíkszereda 22
13. Ripensia Timișoara 22
14. Universitatea Cluj 21
15. Concordia Chiajna 20
16. Dunărea Călărași 19
17. CSM Reșița 16
18. Sportul Snagov 8
19. Pandurii Târgu-Jiu 7
20. Daco-Getica București 0
Clasament Liga 2

C1


Liga 3 C1
15.11.2019 CSM Bacău Foresta Suceava C
16.11.2019 Huşana Huşi Aerostar Bacău C
16.11.2019 Şomuz Fălticeni CSU Galați C
16.11.2019 Bucovina Rădăuți CSM Pașcani C
16.11.2019 Sporting Liești CSM Ceahlăul Piatra-Neamţ C
16.11.2019 KSE Târgu-Secuiesc FC Ozana Târgu-Neamţ C
16.11.2019 Oțelul Galați FC Botoşani II C
16.11.2019 Știința Miroslava CSM Foșcani C


1. Aerostar Bacău 36
2. CSM Ceahlăul Piatra-Neamţ 29
3. Foresta Suceava 29
4. Bucovina Rădăuți 28
5. Oțelul Galați 26
6. CSM Foșcani 21
7. FC Ozana Târgu-Neamţ 20
8. Știința Miroslava 20
9. FC Botoşani II 16
10. Şomuz Fălticeni 14
11. Huşana Huşi 13
12. KSE Târgu-Secuiesc 11
13. CSU Galați 10
14. Sporting Liești 10
15. CSM Bacău 9
16. CSM Pașcani 0
Clasament C1

C2


Liga 3 C2
15.11.2019 Înainte Modelu CS Tunari C
15.11.2019 Axiopolis Sport Cernavodă Fotbal Club FCSB II C
16.11.2019 SC Popeşti Leordeni Poseidon Limanu 2 Mai C
16.11.2019 CS Făurei Mostiştea Ulmu C
16.11.2019 Unirea Slobozia Recolta Gheorghe Doja C
16.11.2019 CS Afumați Metalul Buzău C
16.11.2019 Agricola Borcea Viitorul Ianca C
16.11.2019 CSM Medgidia Dacia Unirea Brăila C


1. Unirea Slobozia 33
2. CS Afumați 30
3. Mostiştea Ulmu 30
4. CS Tunari 27
5. Înainte Modelu 26
6. SC Popeşti Leordeni 21
7. Metalul Buzău 20
8. Viitorul Ianca 19
9. CS Făurei 17
10. Agricola Borcea 14
11. CSM Medgidia 12
12. Poseidon Limanu 2 Mai 11
13. Fotbal Club FCSB II 9
14. Axiopolis Sport Cernavodă 9
15. Dacia Unirea Brăila 8
16. Recolta Gheorghe Doja 2
Clasament C2

C3


Liga 3 C3
15.11.2019 FC Voluntari II Progresul Spartac București C
15.11.2019 CS Universitatea Craiova II Flacăra Moreni C
15.11.2019 CS Balotești CSM Slatina C
15.11.2019 Unirea Bascov Vediţa Coloneşti C
15.11.2019 Astra Giurgiu II CSM Alexandria C
16.11.2019 Olimpic Cetate Râşnov CS Blejoi C
16.11.2019 Sporting Roșiori-de-Vede FC Pucioasa C
16.11.2019 Tractorul Cetate FC Brașov C


1. Progresul Spartac București 28
2. CSM Slatina 28
3. CS Universitatea Craiova II 24
4. Unirea Bascov 22
5. CSM Alexandria 22
6. Olimpic Cetate Râşnov 21
7. Flacăra Moreni 21
8. Vediţa Coloneşti 20
9. CS Blejoi 16
10. FC Brașov 16
11. FC Voluntari II 15
12. Astra Giurgiu II 13
13. FC Pucioasa 12
14. CS Balotești 11
15. Tractorul Cetate 10
16. Sporting Roșiori-de-Vede 8
Clasament C3

C4


Liga 3 C4
15.11.2019 Șoimii Lipova ACS Poli Timișoara C
15.11.2019 Universitatea Craiova CSC Ghiroda şi Giarmata Vii C
15.11.2019 Flacăra Horezu Comunal Dumbrăviţa C
15.11.2019 Cetate Deva Crișul Chișineu-Criș C
16.11.2019 Gilortul Târgu-Cărbuneşti CS Național Sebiș C
16.11.2019 ACSO Filiaşi Viitorul Dăeşti C
16.11.2019 CS Hunedoara Progresul Pecica C
16.11.2019 Gloria Lunca Teuz Cernei Fortuna Becicherecu-Mic C


1. Universitatea Craiova 35
2. Progresul Pecica 25
3. Șoimii Lipova 22
4. Crișul Chișineu-Criș 22
5. Flacăra Horezu 20
6. Comunal Dumbrăviţa 19
7. CSC Ghiroda şi Giarmata Vii 19
8. Fortuna Becicherecu-Mic 19
9. Viitorul Dăeşti 19
10. CS Hunedoara 16
11. Gloria Lunca Teuz Cernei 15
12. CS Național Sebiș 14
13. Cetate Deva 13
14. ACSO Filiaşi 12
15. ACS Poli Timișoara 8
16. Gilortul Târgu-Cărbuneşti 8
Clasament C4

C5


Liga 3 C5
15.11.2019 Arieșul Turda Unirea Dej C
15.11.2019 AFC Odorheiu-Secuiesc SCM Zalău C
15.11.2019 Sănătatea Cluj Unirea Alba-Iulia C
16.11.2019 ACS Comuna Recea CFR 1907 Cluj II C
16.11.2019 Metalurgistul Cugir CS Sânmartin C
16.11.2019 Minaur Baia-Mare Avântul Reghin C
16.11.2019 Industria Galda de Jos Gloria Bistrița C
16.11.2019 Luceafărul Oradea Viitorul Şelimbăr C


1. ACS Comuna Recea 30
2. Luceafărul Oradea 26
3. Minaur Baia-Mare 24
4. Arieșul Turda 21
5. Metalurgistul Cugir 20
6. Sănătatea Cluj 19
7. CS Sânmartin 19
8. Viitorul Şelimbăr 19
9. Gloria Bistrița 18
10. Unirea Dej 17
11. CFR 1907 Cluj II 15
12. Avântul Reghin 13
13. Unirea Alba-Iulia 12
14. SCM Zalău 12
15. AFC Odorheiu-Secuiesc 10
16. Industria Galda de Jos 8
Clasament C5

Decizie ONJN nr.1046/19.06.2017