Liga 1
Romanian Soccer  Cauta in Romanian Soccer
Romanian Soccer
Nationala Romaniei
 

FOTBAL INTERNATIONAL

-

UK Anglia:Premier League

-

Clasament Premier League

-

Clasament Championship

-

IT Italia: Serie A

-

Clasament Serie A Italia

-

Clasament Serie B Italia

-

SP Spain:Primera División

-

Clasament Primera Division

-

DE Germania: Bundesliga

-

Clasament Bundesliga

-

Clasament Zweite Bundesliga

-

FR Franta: Ligue 1

-

Clasament Ligue 1

-

PO Portugalia: Liga Sagres

-

Clasament Portugalia

-

OL Olanda: Eredivisie

-

Clasament Olanda

-

BE Belgia: Jupiler League

-

Clasament Belgia

-

TU Turcia: Süper Lig

-

Clasament Turcia

-

GR Grecia:Ethniki Katigoria

-

RU Rusia: Premier League

-

Clasament Rusia

-

UC Ucraina: Vyscha Liga

-

ball America de Sud

-

ball Africa

-

Cupa Africii pe Natiuni

-

ball Asia

-


Anglia: Premier League 09.11.2019 - 00:23

Anglia: Premier League - Etapa 12

Anglia: Premier League  - Etapa 12


Vineri 08 noiembrie 2019


08.11.2019, 22:00
Norwich - Watford 0-2
Au marcat:
0-1 Deulofeu (2), 0-2  A. Gray (52)

Sambata 09 noiembrie 2019


09.11.2019, 14:30
Chelsea - Crystal Palace 2-0
Au marcat:
1-0 Tammy Abraham (53), 2-0 Christian Pulisic (79)

09.11.2019, 17:00
Burnley - West Ham 3-0
Au marcat:
1-0 Ashley Barnes (11), 2-0 Chris Wood (44), 3-0 Roberto Jiménez (54)

09.11.2019, 17:00
Newcastle Utd - Bournemouth 2-1
Au marcat:
0-1 Harry Wilson (14), 1-1 DeAndre Yedlin (42), 2-1 Ciaran Clark (52)

09.11.2019, 17:00
Southampton - Everton 1-2
Au marcat:
0-1 Tom Davies (5), 1-1 Danny Ings (50), 1-2 Richarlison (75)

09.11.2019, 17:00
Tottenham - Sheffield Utd 1-1
Au marcat:
1-0 Son Heung-Min (58), 1-1 George Baldock (78)

09.11.2019, 19:30
Leicester - Arsenal 2-0
Au marcat:
1-0 Jamie Vardy (68), 2-0 James Maddison (75)

Duminica 10 noiembrie 2019

10.11.2019, 16:00
Manchester Utd - Brighton & Hove
Au marcat:

10.11.2019, 16:00
Wolverhampton - Aston Villa
Au marcat:

10.11.2019, 18:30
Liverpool - Manchester City
Au marcat:

Clasament Premier League

Etapa urmatoare (23.11.2019 - 25.11.2019)

West Ham - Tottenham 
Bournemouth - Wolverhampton 
Arsenal - Southampton 
Brighton & Hove - Leicester 
Crystal Palace - Liverpool 
Everton - Norwich 
Watford - Burnley 
Manchester City - Chelsea 
Sheffield Utd - Manchester Utd 
Aston Villa - Newcastle Utd








» Clasament Anglia - Premier League
» Clasament Championship Anglia
Comenteaza

Ultimele stiri - Anglia: Premier League

Anglia - Premier League - Etapa 37

Cel mai spectaculos meci din etapa a 37-a a avut loc pe "Anfield", unde FC Liverpool şi Chelsea Londra au jucat ca în curtea şcolii, oferind un festival de goluri....

Anglia - Premier League - Etapa 36

Chelsea Londra nu a reuşit decât o victorie la limită, cu scorul de 1-0, în meciul disputat marţi seară pe stadionul "Stamford Bridge" cu ultima claasată...

Anglia - Premier League - Etapa 35

West Ham United a câştigat 3 puncte foarte importante pe stadionul "Carrow Road", unde a învins-o cu scorul de 4-0 pe ultima clasată, Norwich City....

Anglia - Premier League - Etapa 34

Norwich City a pierdut meciul disputat în deplasare cu Watford şi este practic retrogradată în Championship. Chelsea Londra a câştigat pe terenul lui Crystal Palace...

Anglia - Premier League - Etapa 33

Arsenal Londra a reuşit sâmbătă sâmbătă o victorie foarte importantă în deplasare pe "Molineux Stadium", 2-0 cu Wolverhampton Wanderers, în etapa a 33-a a campionatului Angliei....

Anglia - Premier League - Etapa 32

Cel mai interesant meci al etapei a 32-a din campionatul Angliei va fi cel de pe "Etihad Stadium", undd se vor întâlni fosta campioană Manchester City şi noua campioană FC Liverpool....

Anglia - Premier League - Etapa 31

FC Liverpool a câştigat titlul în Premier League după o pauză de 30 de ani. Echipa antrenată de Jürgen Klopp au învins-o miercuri acasă pe...

Anglia - Premier League - Etapa 30

Tottenham Hotspur şi Manchester United au remizat la Londra, scor 1-1, în etapa a 30-a din campionatul Angliei, rezultat care nu avantajează niciuna dintre echipe. "The Red Devils"...

Anglia: Premier League - Etapa 30

Anglia: Premier League - Etapa 30 Sambata 14 martie 2020 14.03.2020, 14:30 Brighton & Hove - Arsenal anulat Au marcat: 14.03.2020, 14:30 Watford - Leicester Au marcat:...

Anglia: Premier League - Etapa 29

Anglia: Premier League - Etapa 29 Sambata 07 martie 2020 07.03.2020, 14:30 Liverpool FC - Bournemouth 2-1 Au marcat: 0-1 Callum Wilson (9), 1-1 Mohamed Salah (25), 2-1 Sadio Mané (33)...

Anglia: Premier League - Etapa 28

Anglia: Premier League - Etapa 28 Vineri 28 februarie 2020 28.02.2020, 22:00 Norwich City - Leicester City 1-0 A marcat: 1-0 Jamal Lewis (70) Sambata 29 februarie 2020 29.02.2020,...



Top News

-Liga 1 - Programul din sezonul 2020-2021

-Europa League, sferturi: Şahtior Doneţk - FC Basel 4-1

-Europa League, sferturi: Wolverhampton Wanderers - FC Sevilla 0-1

-Europa League, sferturi: Manchester United - FC Copenhaga 1-0 după prelungiri

-Europa League, sferturi: Internazionale Milano - Bayer Leverkusen 2-1

-Liga Campionilor, optimi, retur: FC Barcelona - SSC Napoli 3-1

-Liga Campionilor, optimi, retur: Bayern München - Chelsea Londra 4-1




Care este echipa ta preferată din Anglia?
Manchester United
Chelsea Londra
Arsenal Londra
FC Liverpool
Everton FC
FC Aston Villa
Manchester City
Tottenham Hotspur
West Ham United
Blackburn Rovers
Newcastle United
Wolverhampton
QPR
Nottingham Forest
Wigan Athletic
Sheffield United
FC Middlesbrough
Bolton Wanderers
FC Fulham
Crystal Palace
  » rezultate   » arhiva

S-au nascut azi

Alessandro Matri
Italia
36 ani

Andrea Cossu
Italia
36 ani

Bernard Lacombe
Franța
68 ani

Boudewijn Zenden
Olanda
44 ani

Carlos Roa
Argentina
51 ani

Cristian Oroș
România
36 ani

Dany Verlinden
Belgia
57 ani

E.Papasterianos
Grecia
33 ani

Emanuel Vasi
România
23 ani

Florin Răducu
România
50 ani

Gohi Bi Cyriac
Coasta de Fildeș
30 ani

HOVERLA UZHHOROD
Ucraina
95 ani

Isaac Donkor
Ghana
25 ani

Marian Dinu
România
52 ani

Mario Kirev
Bulgaria
31 ani

Marius Diță
România
45 ani

Maurizio Galli
Italia
58 ani

Mbark Boussoufa
Maroc
36 ani

Mihai Milaș
România
36 ani

Petar Vukčević
Muntenegru
33 ani

Sylvain Ripoll
Franța
49 ani

Vladimir Petković
Bosnia
57 ani


Liga 1
Steaua Bucuresti ASA CFR Cluj
CS Universitatea Gaz Metan Mediaș
Dinamo FC Botosani Pandurii
CSM Iasi Viitorul Constanta
Concordia Chiajna
-

Arhiva Stiri Romanian Soccer
L M M J V S D
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31            


2020-2021


Liga 1 2020-2021
22.08.2020 Academica Clinceni
-
CFR 1907 Cluj   C
22.08.2020 Dinamo București
-
FC Hermannstadt   C
22.08.2020 CSM Politehnica Iaşi
-
Chindia Târgoviște   C
22.08.2020 FC Argeș Pitești
-
FC Botoșani   C
22.08.2020 FC Voluntari
-
Gaz Metan Mediaş   C
22.08.2020 FC Viitorul
-
FC UTA Arad   C
22.08.2020 Astra Giurgiu
-
Fotbal Club FCSB   C
22.08.2020 Sepsi Sfântu Gheorghe
-
Universitatea Craiova   C


1. Academica Clinceni 0
2. Astra Giurgiu 0
3. CFR 1907 Cluj 0
4. Chindia Târgoviște 0
5. CSM Politehnica Iaşi 0
6. Dinamo București 0
7. FC Argeș Pitești 0
8. FC Botoșani 0
9. FC Hermannstadt 0
10. FC UTA Arad 0
11. FC Viitorul 0
12. FC Voluntari 0
13. Fotbal Club FCSB 0
14. Gaz Metan Mediaş 0
15. Sepsi Sfântu Gheorghe 0
16. Universitatea Craiova 0
Clasament 2020-2021

Liga 2


Liga 2
13.03.2020 Dunărea Călărași Sportul Snagov C
13.03.2020 FC Argeș Pitești
-
Daco-Getica București ANULAT C
13.03.2020 AFK Csíkszereda
18:00
SSC Farul Constanţa   C
14.03.2020 Metaloglobus București
11:00
CS Mioveni   C
14.03.2020 Gloria Buzău
11:00
Pandurii Târgu-Jiu   C
14.03.2020 CSM Reșița
11:00
Concordia Chiajna   C
14.03.2020 UTA Arad
15:00
Universitatea Cluj   C
14.03.2020 ASU Poli Timişoara
15:00
Turris Oltul Turnu-Măgurele   C
15.03.2020 Petrolul Ploiești
11:00
Ripensia Timișoara   C
15.03.2020 Viitorul Târgu-Jiu
15:30
Rapid București   C


1. UTA Arad 50
2. CS Mioveni 39
3. Turris Oltul Turnu-Măgurele 39
4. FC Argeș Pitești 38
5. Petrolul Ploiești 38
6. Rapid București 37
7. Metaloglobus București 37
8. Dunărea Călărași 34
9. Gloria Buzău 33
10. SSC Farul Constanţa 33
11. Viitorul Târgu-Jiu 33
12. ASU Poli Timişoara 32
13. Ripensia Timișoara 28
14. Universitatea Cluj 26
15. CSM Reșița 24
16. Concordia Chiajna 24
17. AFK Csíkszereda 24
18. Sportul Snagov 9
19. Pandurii Târgu-Jiu 8
20. Daco-Getica București 0
Clasament Liga 2

C1


Liga 3 C1
06.03.2020 Aerostar Bacău FC Botoşani II C
06.03.2020 KSE Târgu-Secuiesc CSU Galați C
07.03.2020 CSM Foșcani FC Ozana Târgu-Neamţ C
07.03.2020 Știința Miroslava CSM Ceahlăul Piatra-Neamţ C
07.03.2020 Oțelul Galați CSM Pașcani C
07.03.2020 Sporting Liești Foresta Suceava C
07.03.2020 Bucovina Rădăuți Huşana Huşi C
07.03.2020 Şomuz Fălticeni CSM Bacău C


1. Aerostar Bacău 42
2. Foresta Suceava 35
3. CSM Ceahlăul Piatra-Neamţ 33
4. Bucovina Rădăuți 32
5. CSM Foșcani 30
6. Oțelul Galați 30
7. Știința Miroslava 29
8. FC Ozana Târgu-Neamţ 23
9. Şomuz Fălticeni 20
10. Sporting Liești 19
11. KSE Târgu-Secuiesc 17
12. Huşana Huşi 17
13. FC Botoşani II 16
14. CSU Galați 10
15. CSM Bacău 9
16. CSM Pașcani 0
Clasament C1

C2


Liga 3 C2
06.03.2020 Dacia Unirea Brăila Metalul Buzău C
07.03.2020 CS Tunari Viitorul Ianca C
07.03.2020 CSM Medgidia Recolta Gheorghe Doja C
07.03.2020 Agricola Borcea Fotbal Club FCSB II C
07.03.2020 CS Afumați Mostiştea Ulmu C
07.03.2020 Unirea Slobozia Poseidon Limanu 2 Mai C
07.03.2020 Axiopolis Sport Cernavodă Înainte Modelu C
07.03.2020 CS Făurei SC Popeşti Leordeni C


1. Unirea Slobozia 40
2. Mostiştea Ulmu 37
3. CS Afumați 36
4. CS Tunari 36
5. Înainte Modelu 26
6. SC Popeşti Leordeni 25
7. Viitorul Ianca 25
8. Metalul Buzău 23
9. CS Făurei 21
10. Agricola Borcea 21
11. Poseidon Limanu 2 Mai 20
12. CSM Medgidia 15
13. Axiopolis Sport Cernavodă 12
14. Dacia Unirea Brăila 11
15. Fotbal Club FCSB II 10
16. Recolta Gheorghe Doja 2
Clasament C2

C3


Liga 3 C3
06.03.2020 CSM Alexandria FC Pucioasa C
06.03.2020 Astra Giurgiu II CS Blejoi C
06.03.2020 Tractorul Cetate Vediţa Coloneşti C
06.03.2020 Unirea Bascov FC Voluntari II C
06.03.2020 CS Balotești CS Universitatea Craiova II C
07.03.2020 Progresul Spartac București FC Brașov C
07.03.2020 Sporting Roșiori-de-Vede CSM Slatina C
07.03.2020 Olimpic Cetate Râşnov Flacăra Moreni C


1. Progresul Spartac București 37
2. CSM Slatina 37
3. Flacăra Moreni 30
4. CSM Alexandria 28
5. CS Universitatea Craiova II 27
6. Vediţa Coloneşti 27
7. Unirea Bascov 22
8. CS Blejoi 22
9. Olimpic Cetate Râşnov 21
10. FC Voluntari II 21
11. FC Brașov 19
12. FC Pucioasa 18
13. Astra Giurgiu II 16
14. CS Balotești 14
15. Tractorul Cetate 10
16. Sporting Roșiori-de-Vede 9
Clasament C3

C4


Liga 3 C4
06.03.2020 ACS Poli Timișoara Fortuna Becicherecu-Mic C
06.03.2020 Cetate Deva Comunal Dumbrăviţa C
06.03.2020 Flacăra Horezu CS Național Sebiș C
06.03.2020 Universitatea Craiova Șoimii Lipova C
07.03.2020 Crișul Chișineu-Criș Progresul Pecica C
07.03.2020 Gloria Lunca Teuz Cernei CSC Ghiroda şi Giarmata Vii C
07.03.2020 CS Hunedoara Viitorul Dăeşti C
07.03.2020 ACSO Filiaşi Gilortul Târgu-Cărbuneşti C


1. Universitatea Craiova 42
2. Șoimii Lipova 29
3. Crișul Chișineu-Criș 29
4. Flacăra Horezu 27
5. Progresul Pecica 26
6. Comunal Dumbrăviţa 23
7. CS Hunedoara 23
8. CSC Ghiroda şi Giarmata Vii 21
9. Fortuna Becicherecu-Mic 20
10. Viitorul Dăeşti 20
11. Gloria Lunca Teuz Cernei 19
12. Cetate Deva 18
13. CS Național Sebiș 17
14. ACSO Filiaşi 15
15. Gilortul Târgu-Cărbuneşti 11
16. ACS Poli Timișoara 11
Clasament C4

C5


Liga 3 C5
06.03.2020 Unirea Dej SCM Zalău C
06.03.2020 Sănătatea Cluj Gloria Bistrița C
06.03.2020 AFC Odorheiu-Secuiesc Avântul Reghin C
07.03.2020 Unirea Alba-Iulia Viitorul Şelimbăr C
07.03.2020 Luceafărul Oradea CS Sânmartin C
07.03.2020 Industria Galda de Jos CFR 1907 Cluj II C
07.03.2020 Minaur Baia-Mare Arieșul Turda C
07.03.2020 Metalurgistul Cugir ACS Comuna Recea C


1. ACS Comuna Recea 35
2. Minaur Baia-Mare 33
3. Viitorul Şelimbăr 28
4. Metalurgistul Cugir 27
5. Luceafărul Oradea 26
6. CS Sânmartin 25
7. Gloria Bistrița 25
8. Avântul Reghin 22
9. Arieșul Turda 22
10. Unirea Dej 21
11. Sănătatea Cluj 20
12. Unirea Alba-Iulia 16
13. SCM Zalău 15
14. CFR 1907 Cluj II 15
15. Industria Galda de Jos 11
16. AFC Odorheiu-Secuiesc 10
Clasament C5

Decizie ONJN nr.1046/19.06.2017