Liga 1
Romanian Soccer  Cauta in Romanian Soccer
Romanian Soccer
Nationala Romaniei
 

FOTBAL INTERNATIONAL

-

UK Anglia:Premier League

-

Clasament Premier League

-

Clasament Championship

-

IT Italia: Serie A

-

Clasament Serie A Italia

-

Clasament Serie B Italia

-

SP Spain:Primera División

-

Clasament Primera Division

-

DE Germania: Bundesliga

-

Clasament Bundesliga

-

Clasament Zweite Bundesliga

-

FR Franta: Ligue 1

-

Clasament Ligue 1

-

PO Portugalia: Liga Sagres

-

Clasament Portugalia

-

OL Olanda: Eredivisie

-

Clasament Olanda

-

BE Belgia: Jupiler League

-

Clasament Belgia

-

TU Turcia: Süper Lig

-

Clasament Turcia

-

GR Grecia:Ethniki Katigoria

-

RU Rusia: Premier League

-

Clasament Rusia

-

UC Ucraina: Vyscha Liga

-

ball America de Sud

-

ball Africa

-

Cupa Africii pe Natiuni

-

ball Asia

-


Anglia: Premier League 07.12.2019 - 22:22

Anglia: Premier League - Etapa 15

Anglia: Premier League - Etapa 15
Anglia: Premier League - Etapa 15


Sambata 07 decembrie 2019

07.12.2019, 14:30
Everton - Chelsea 3-1
Au marcat:
1-0 Richarlison (5), 2-0 Dominic Calvert-Lewin (49), 2-1 Mateo Kovacic (52), 3-1 Dominic Calvert-Lewin (84)

07.12.2019, 17:00
Bournemouth - Liverpool 0-3
Au marcat:
0-1 Alex Oxlade-Chamberlain (35), 0-2 Naby Keïta (44), 0-3 Mohamed Salah (54)

07.12.2019, 17:00
Tottenham - Burnley 5-0
Au marcat:
1-0 Harry Kane (4), 2-0 Lucas Moura (9), 3-0 Son Heung-Min (32), 4-0 Harry Kane (54), 5-0 Moussa Sissoko (75)

07.12.2019, 17:00
Watford - Crystal Palace 0-0
Au marcat: -


07.12.2019, 19:30
Manchester City - Manchester Utd 1-2
Au marcat:
0-1 Marcus Rashford (23 penalty), 0-2 Anthony Martial (29), 1-2 Nicolás Otamendi (85)

Duminica 08 decembrie 2019

08.12.2019, 16:00
Aston Villa - Leicester 1-4
Au marcat:
0-1 Jamie Vardy (20), 0-2 Kelechi Iheanacho (41), 1-2 Jack Grealish (45+2), 1-3 Jonny Evans (49), 1-4 Jamie Vardy (75)

08.12.2019, 16:00
Newcastle Utd - Southampton 2-1
Au marcat:
0-1 Danny Ings (52), 1-1 Jonjo Shelvey (68), 2-1 Federico Fernández (87)

08.12.2019, 16:00
Norwich - Sheffield Utd 1-2
Au marcat:
1-0 Alexander Tettey (27), 1-1 Enda Stevens (49), 1-2 George Baldock (52)

08.12.2019, 18:30
Brighton & Hove - Wolverhampton 2-2
Au marcat:
0-1 Diogo Jota (28), 1-1 Neal Maupay (35), 2-1 Davy Propper (36), 2-2 Diogo Jota (44)

Luni 09 decembrie 2019

09.12.2019, 22:00
West Ham - Arsenal 3-1
Au marcat:
0-1 Yacine Adli (31), 1-1 Jordan Amavi (48), 2-1 Morgan Sanson (60), 3-1 Nemanja Radonjic (90+2)

Clasament Premier League
Etapa urmatoare (14.12.2019 - 16.12.2019)
Liverpool - Watford
Burnley - Newcastle Utd
Chelsea - Bournemouth
Leicester - Norwich
Sheffield Utd - Aston Villa
Southampton - West Ham
Manchester Utd - Everton
Wolverhampton - Tottenham
Arsenal - Manchester City
Crystal Palace - Brighton & Hove








» Clasament Anglia - Premier League
» Clasament Championship Anglia
Comenteaza

Ultimele stiri - Anglia: Premier League

Anglia: Premier League - Etapa 24

Anglia: Premier League - Etapa 24 Marti 21 ianuarie 2020 21.01.2020, 21:30 Bournemouth - Brighton & Hove 3-1 Au marcat: 1-0 Harry Wilson (36), 2-0 Pascal Groß (41), 3-0...

Anglia: Premier League - Etapa 23

Anglia: Premier League - Etapa 23 Sambata 18 ianuarie 2020 18.01.2020, 14:30 Watford - Tottenham 0-0 Au marcat: - 18.01.2020, 17:00 Arsenal - Sheffield Utd 1-1 Au marcat: 1-0...

Anglia: Premier League - Etapa 22

Anglia: Premier League - Etapa 22 Vineri 10 ianuarie 2020 10.01.2020, 22:00 Sheffield Utd - West Ham 1-0 A marcat: 1-0 Oliver McBurnie (53) Sambata 11 ianuarie 2020 11.01.2020, 14:30...

Anglia: Premier League - Etapa 21

Anglia: Premier League - Etapa 21 Miercuri 01 ianuarie 2020 01.01.2020, 14:30 Brighton & Hove - Chelsea 1-1 Au marcat: 0-1 César Azpilicueta (10), 1-1 Alireza Jahanbakhsh (84)...

Anglia: Premier League - Etapa 20

Anglia: Premier League - Etapa 20 Sambata 28 decembrie 2019 28.12.2019, 14:30 Brighton - Bournemouth 2-0 Au marcat: 1-0 Alireza Jahanbakhsh (3), 2-0 Aaron Mooy (78) 28.12.2019, 17:00...

Anglia :Premier League - Etapa 19

Anglia: Premier League  - Etapa 19 Joi 26 decembrie 2019 26.12.2019, 14:30 Tottenham - Brighton & Hove 2-1 Au marcat: 0-1 Adam Webster (37), 1-1 Harry Kane (53), 2-1 Dele Alli (72)...

Anglia: Premier League - Etapa 18

Anglia: Premier League - Etapa 18 Sambata 21 decembrie 2019 21.12.2019, 14:30 Everton - Arsenal 0-0 Au marcat: - 21.12.2019, 17:00 Bournemouth - Burnley 0-1 A marcat: 0-1 Jay...

Anglia: Premier League - Etapa 17

Anglia: Premier League - Etapa 17 Sambata 14 decembrie 2019 14.12.2019, 14:30 Liverpool - Watford 2-0 Au marcat: 1-0 Mohamed Salah (38), 2-0 Mohamed Salah (90) 14.12.2019. 17:00 Burnley...

Anglia: Premier League - Etapa 15

Anglia: Premier League - Etapa 15 Marti 03 decembrie 2019 03.12.2019, 21:30 Crystal Palace - Bournemouth 1-0 A marcat: 1-0 Jeffrey Schlupp (77) 03.12.2019, 22:15 Burnley - Manchester...

Anglia: Premier League - etapa 14

Anglia: Premier League - etapa 14 Sambata 30 noiembrie 2019 30.11.2019, 14:30 Newcastle Utd - Manchester City 2-2 Au marcat: 0-1 Raheem (22), 1-1 Jetro Willems (25), 1-2 Kevin De Bruyne...

Anglia: Premier League - Etapa 13

Anglia: Premier League - Etapa 13 Sambata 23 noiembrie 2019 23.11.2019, 14:30 West Ham - Tottenham 2-3 Au marcat: 0-1 Son Heung-Min (36), 0-2 Lucas Moura (43), 0-3 Harry Kane (49), 1-3...




Top News

-Dinamo Bucuresti in 1962-63

-Adrian Mutu, de la jucător la selecţioner

-Dinamo Bucuresti in 1961-62

-Spania: Primera Division - Etapa 21

-Italia: Serie A - Etapa 21

-Franta: Ligue 1 - Etapa 21

-Germania: Bundesliga - Etapa 19




Care este echipa ta preferată din Anglia?
Manchester United
Chelsea Londra
Arsenal Londra
FC Liverpool
Everton FC
FC Aston Villa
Manchester City
Tottenham Hotspur
West Ham United
Blackburn Rovers
Newcastle United
Wolverhampton
QPR
Nottingham Forest
Wigan Athletic
Sheffield United
FC Middlesbrough
Bolton Wanderers
FC Fulham
Crystal Palace
  » rezultate   » arhiva

S-au nascut azi

Ahn Jung-Hwan
Coreea de Sud
44 ani

Aleksey Nikitin
Rusia
28 ani

Alin Roman
România
26 ani

Andrea Consigli
Italia
33 ani

Anton Sosnin
Rusia
30 ani

Christoph Moritz
Germania
30 ani

Emil Trăistaru
România
45 ani

Eugen Baștină
România
47 ani

Fabián Orellana
Chile
34 ani

Gheorghe Ene II
România
83 ani

Grégoire Mbida
Camerun
65 ani

Gustavo Munúa
Uruguay
42 ani

Hanne Hagary
Olanda
31 ani

Ionel Totoroață
România
34 ani

JAGIELLONIA BIAŁYSTOK
Polonia
88 ani

Jugurtha Hamroun
Algeria
31 ani

Karim El Ahmadi
Maroc
35 ani

Kerlon
Brazilia
32 ani

Mihai Onicaș
România
30 ani

Pablo Paz
Argentina
47 ani

Renan Silva
Brazilia
31 ani

Robbie Earle
Jamaica
55 ani

Roman Shishkin
Rusia
33 ani

Ruben Amorim
Portugalia
35 ani

Ruslan Makhmutov
Rusia
29 ani

Sattar Zare
Iran
38 ani

Stefano Pettinari
Italia
28 ani

Veres Szilard
România
24 ani

Ximo Forner
Spania
30 ani


Liga 1
Steaua Bucuresti ASA CFR Cluj
CS Universitatea Gaz Metan Mediaș
Dinamo FC Botosani Pandurii
CSM Iasi Viitorul Constanta
Concordia Chiajna
-

Arhiva Stiri Romanian Soccer
L M M J V S D
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31    


2019-2020


Liga 1 2019-2020
19.12.2019 FC Botoșani Dinamo București C
20.12.2019 Astra Giurgiu Academica Clinceni C
20.12.2019 Gaz Metan Mediaş FC Viitorul C
21.12.2019 FC Hermannstadt CSM Politehnica Iaşi C
21.12.2019 FC Voluntari CFR 1907 Cluj C
22.12.2019 Sepsi Sfântu Gheorghe Chindia Târgoviște C
22.12.2019 Fotbal Club FCSB Universitatea Craiova C


1. CFR 1907 Cluj 44
2. Astra Giurgiu 40
3. Fotbal Club FCSB 39
4. Universitatea Craiova 37
5. Gaz Metan Mediaş 36
6. FC Viitorul 35
7. FC Botoșani 33
8. Sepsi Sfântu Gheorghe 28
9. Dinamo București 28
10. FC Hermannstadt 23
11. CSM Politehnica Iaşi 22
12. Chindia Târgoviște 21
13. Academica Clinceni 20
14. FC Voluntari 8
Clasament 2019-2020

Liga 2


Liga 2
06.12.2019 FC Argeș Pitești Sportul Snagov C
07.12.2019 Turris Oltul Turnu-Măgurele
-
Daco-Getica București ANULAT C
07.12.2019 Metaloglobus București AFK Csíkszereda C
07.12.2019 Gloria Buzău Ripensia Timișoara C
07.12.2019 CSM Reșița CS Mioveni C
07.12.2019 Dunărea Călărași SSC Farul Constanţa C
07.12.2019 ASU Poli Timişoara Pandurii Târgu-Jiu C
07.12.2019 Concordia Chiajna Rapid București C
08.12.2019 UTA Arad Petrolul Ploiești C
08.12.2019 Viitorul Târgu-Jiu Universitatea Cluj C


1. UTA Arad 41
2. CS Mioveni 37
3. Rapid București 35
4. FC Argeș Pitești 33
5. Turris Oltul Turnu-Măgurele 32
6. ASU Poli Timişoara 31
7. Metaloglobus București 31
8. Petrolul Ploiești 31
9. SSC Farul Constanţa 29
10. Gloria Buzău 28
11. Dunărea Călărași 27
12. Viitorul Târgu-Jiu 27
13. Universitatea Cluj 24
14. Ripensia Timișoara 24
15. AFK Csíkszereda 24
16. Concordia Chiajna 21
17. CSM Reșița 18
18. Sportul Snagov 9
19. Pandurii Târgu-Jiu 8
20. Daco-Getica București 0
Clasament Liga 2

C1


Liga 3 C1
29.11.2019 CSM Bacău Aerostar Bacău C
30.11.2019 Şomuz Fălticeni Huşana Huşi C
30.11.2019 Bucovina Rădăuți Foresta Suceava C
30.11.2019 Sporting Liești CSU Galați C
30.11.2019 KSE Târgu-Secuiesc CSM Pașcani C
30.11.2019 Oțelul Galați CSM Ceahlăul Piatra-Neamţ C
30.11.2019 Știința Miroslava FC Ozana Târgu-Neamţ C
30.11.2019 CSM Foșcani FC Botoşani II C


1. Aerostar Bacău 39
2. Foresta Suceava 35
3. CSM Ceahlăul Piatra-Neamţ 33
4. Bucovina Rădăuți 31
5. CSM Foșcani 27
6. Oțelul Galați 27
7. Știința Miroslava 26
8. FC Ozana Târgu-Neamţ 23
9. Şomuz Fălticeni 17
10. Sporting Liești 16
11. FC Botoşani II 16
12. Huşana Huşi 16
13. KSE Târgu-Secuiesc 14
14. CSU Galați 10
15. CSM Bacău 9
16. CSM Pașcani 0
Clasament C1

C2


Liga 3 C2
29.11.2019 CS Afumați Fotbal Club FCSB II C
29.11.2019 Dacia Unirea Brăila Viitorul Ianca C
30.11.2019 SC Popeşti Leordeni CS Tunari C
30.11.2019 CS Făurei Înainte Modelu C
30.11.2019 Axiopolis Sport Cernavodă Poseidon Limanu 2 Mai C
30.11.2019 Unirea Slobozia Mostiştea Ulmu C
30.11.2019 Agricola Borcea Recolta Gheorghe Doja C
30.11.2019 CSM Medgidia Metalul Buzău C


1. Unirea Slobozia 37
2. CS Afumați 36
3. Mostiştea Ulmu 34
4. CS Tunari 33
5. Înainte Modelu 26
6. Viitorul Ianca 25
7. SC Popeşti Leordeni 24
8. Metalul Buzău 23
9. Poseidon Limanu 2 Mai 20
10. CS Făurei 20
11. Agricola Borcea 20
12. CSM Medgidia 12
13. Fotbal Club FCSB II 9
14. Axiopolis Sport Cernavodă 9
15. Dacia Unirea Brăila 8
16. Recolta Gheorghe Doja 2
Clasament C2

C3


Liga 3 C3
29.11.2019 CS Universitatea Craiova II Progresul Spartac București C
29.11.2019 CS Balotești FC Voluntari II C
29.11.2019 Unirea Bascov Flacăra Moreni C
29.11.2019 Astra Giurgiu II FC Pucioasa C
29.11.2019 CSM Alexandria FC Brașov C
30.11.2019 Olimpic Cetate Râşnov CSM Slatina C
30.11.2019 Sporting Roșiori-de-Vede Vediţa Coloneşti C
30.11.2019 Tractorul Cetate CS Blejoi C


1. Progresul Spartac București 34
2. CSM Slatina 34
3. CS Universitatea Craiova II 27
4. Flacăra Moreni 27
5. CSM Alexandria 25
6. Vediţa Coloneşti 24
7. Unirea Bascov 22
8. CS Blejoi 22
9. Olimpic Cetate Râşnov 21
10. FC Brașov 19
11. FC Pucioasa 18
12. FC Voluntari II 18
13. Astra Giurgiu II 13
14. CS Balotești 11
15. Tractorul Cetate 10
16. Sporting Roșiori-de-Vede 9
Clasament C3

C4


Liga 3 C4
29.11.2019 Universitatea Craiova CS Național Sebiș C
29.11.2019 Flacăra Horezu Viitorul Dăeşti C
29.11.2019 Cetate Deva Progresul Pecica C
30.11.2019 Gilortul Târgu-Cărbuneşti ACS Poli Timișoara C
30.11.2019 ACSO Filiaşi Șoimii Lipova C
30.11.2019 CS Hunedoara CSC Ghiroda şi Giarmata Vii C
30.11.2019 Gloria Lunca Teuz Cernei Comunal Dumbrăviţa C
30.11.2019 Crișul Chișineu-Criș Fortuna Becicherecu-Mic C


1. Universitatea Craiova 41
2. Șoimii Lipova 28
3. Crișul Chișineu-Criș 28
4. Progresul Pecica 25
5. Flacăra Horezu 24
6. Comunal Dumbrăviţa 22
7. CS Hunedoara 22
8. CSC Ghiroda şi Giarmata Vii 20
9. Fortuna Becicherecu-Mic 20
10. Viitorul Dăeşti 19
11. Gloria Lunca Teuz Cernei 18
12. Cetate Deva 17
13. CS Național Sebiș 17
14. ACSO Filiaşi 12
15. Gilortul Târgu-Cărbuneşti 11
16. ACS Poli Timișoara 8
Clasament C4

C5


Liga 3 C5
29.11.2019 Metalurgistul Cugir Arieșul Turda C
29.11.2019 AFC Odorheiu-Secuiesc Gloria Bistrița C
29.11.2019 Sănătatea Cluj Viitorul Şelimbăr C
30.11.2019 ACS Comuna Recea Unirea Dej C
30.11.2019 Minaur Baia-Mare CFR 1907 Cluj II C
30.11.2019 Industria Galda de Jos CS Sânmartin C
30.11.2019 Luceafărul Oradea Avântul Reghin C
30.11.2019 Unirea Alba-Iulia SCM Zalău C


1. ACS Comuna Recea 34
2. Minaur Baia-Mare 30
3. Luceafărul Oradea 26
4. Metalurgistul Cugir 26
5. Viitorul Şelimbăr 25
6. Gloria Bistrița 24
7. Arieșul Turda 22
8. CS Sânmartin 22
9. Avântul Reghin 19
10. Sănătatea Cluj 19
11. Unirea Dej 18
12. Unirea Alba-Iulia 16
13. SCM Zalău 15
14. CFR 1907 Cluj II 15
15. AFC Odorheiu-Secuiesc 10
16. Industria Galda de Jos 8
Clasament C5

Decizie ONJN nr.1046/19.06.2017