Liga 1
Romanian Soccer  Cauta in Romanian Soccer
Romanian Soccer
Nationala Romaniei
 

FOTBAL INTERNATIONAL

-

UK Anglia:Premier League

-

Clasament Premier League

-

Clasament Championship

-

IT Italia: Serie A

-

Clasament Serie A Italia

-

Clasament Serie B Italia

-

SP Spain:Primera División

-

Clasament Primera Division

-

DE Germania: Bundesliga

-

Clasament Bundesliga

-

Clasament Zweite Bundesliga

-

FR Franta: Ligue 1

-

Clasament Ligue 1

-

PO Portugalia: Liga Sagres

-

Clasament Portugalia

-

OL Olanda: Eredivisie

-

Clasament Olanda

-

BE Belgia: Jupiler League

-

Clasament Belgia

-

TU Turcia: Süper Lig

-

Clasament Turcia

-

GR Grecia:Ethniki Katigoria

-

RU Rusia: Premier League

-

Clasament Rusia

-

UC Ucraina: Vyscha Liga

-

ball America de Sud

-

ball Africa

-

Cupa Africii pe Natiuni

-

ball Asia

-


Anglia: Premier League 16.02.2020 - 00:00

Anglia: Premier League - Etapa 26

Anglia: Premier League - Etapa 26
Anglia: Premier League - Etapa 26


Sambata 08 februarie 2020

08.02.2020, 14:30
Everton FC - Crystal Palace 3-1
Au marcat:
1-0 Bernard (18), 1-1 Christian Benteke (52), 2-1 Richarlison (59), 3-1 Dominic Calvert-Lewin (88)

08.02.2020, 19:30
Brighton - Watford FC 1-1
Au marcat:
0-1 Abdoulaye Doucouré (19), 1-1 Adrian Mariappa (78)

Duminica 09 februarie 2020

09.02.2020, 16:00
Sheffield Utd - Bournemouth 2-1
Au marcat:
0-1 Callum Wilson (13), 1-1 Billy Sharp (45+2), 2-1 John Lundstram (84)

09.02.2020, 18:30
Manchester City - West Ham United AMÂNAT

Vineri 14 februarie 2020


14.02.2020, 22:00
Wolverhampton - Leicester City 0-0
Au marcat:


Sambata 15 februarie 2020

15.02.2020, 14:30
Southampton - Burnley FC 1-2
Au marcat:
0-1 Ashley Westwood (2), 1-1 Danny Ings (18), 1-2 Matej Vydra (60)

15.02.2020, 19:30
Norwich City - Liverpool FC 0-1
A marcat:
0-1 Sadio Mané (78)

Duminica 16 februarie 2020

16.02.2020, 16:00
Aston Villa - Tottenham 2-3
Au marcat:
1-0 Toby Alderweireld (8), 1-1 Toby Alderweireld (27), 1-2 Son Heung-Min (45+2), 2-2 Björn Engels (54), 2-3 Son Heung-Min (90+4)

16.02.2020, 18:30
Arsenal - Newcastle Utd 4-0
Au marcat:
1-0 Pierre-Emerick Aubameyang (55), 2-0 Nicolas Pepe (57), 3-0 Mesut Özil (90), 4-0 Alexandre Lacazette (90+5)

Luni 17 februarie 2020

17.02.2020, 22:00
Chelsea FC - Manchester United 0-2
Au marcat:
0-1 Anthony Martial (45), 0-2 Harry Maguire (66)

Miercuri 19 februarie 2020

19.02.2020, 21:30
Manchester City  - West Ham
Au marcat: 1-0 Rodri Hernández (29), 2-0 Kevin De Bruyne (62)

Clasament Premier League

Etapa urmatoare (22.02.2020 - 24.02.2020)

Chelsea - Tottenham
Burnley - Bournemouth
Crystal Palace - Newcastle Utd
Sheffield Utd - Brighton & Hove
Southampton - Aston Villa
Leicester - Manchester City
Manchester Utd - Watford
Wolverhampton - Norwich
Arsenal - Everton
Liverpool - West Ham United








» Clasament Anglia - Premier League
» Clasament Championship Anglia
Comenteaza

Ultimele stiri - Anglia: Premier League

Anglia: Premier League - Etapa 30

Anglia: Premier League - Etapa 30 Sambata 14 martie 2020 14.03.2020, 14:30 Brighton & Hove - Arsenal anulat Au marcat: 14.03.2020, 14:30 Watford - Leicester Au marcat:...

Anglia: Premier League - Etapa 29

Anglia: Premier League - Etapa 29 Sambata 07 martie 2020 07.03.2020, 14:30 Liverpool FC - Bournemouth 2-1 Au marcat: 0-1 Callum Wilson (9), 1-1 Mohamed Salah (25), 2-1 Sadio Mané (33)...

Anglia: Premier League - Etapa 28

Anglia: Premier League - Etapa 28 Vineri 28 februarie 2020 28.02.2020, 22:00 Norwich City - Leicester City 1-0 A marcat: 1-0 Jamal Lewis (70) Sambata 29 februarie 2020 29.02.2020,...

Anglia: Premier League - Etapa 27

Anglia: Premier League - Etapa 27 Sambata 22 februarie 2020 22.02.2020, 14:30 Chelsea FC - Tottenham 2-1 Au marcat: 1-0 Olivier Giroud (15), 2-0 Marcos Alonso (48) 22.02.2020, 17:00...

Anglia: Premier League - Etapa 25

Anglia: Premier League -  Etapa 25 Sambata 01 februarie 2020 25.01.2020, 14:30 Leicester - Chelsea 2-2 Au marcat: 0-1 Antonio Rudiger (47), 1-1 Harvey Barnes (54), 2-1 Ben Chilwell (64),...

Anglia: Premier League - Etapa 24

Anglia: Premier League - Etapa 24 Marti 21 ianuarie 2020 21.01.2020, 21:30 Bournemouth - Brighton & Hove 3-1 Au marcat: 1-0 Harry Wilson (36), 2-0 Pascal Groß (41), 3-0...

Anglia: Premier League - Etapa 23

Anglia: Premier League - Etapa 23 Sambata 18 ianuarie 2020 18.01.2020, 14:30 Watford - Tottenham 0-0 Au marcat: - 18.01.2020, 17:00 Arsenal - Sheffield Utd 1-1 Au marcat: 1-0...

Anglia: Premier League - Etapa 22

Anglia: Premier League - Etapa 22 Vineri 10 ianuarie 2020 10.01.2020, 22:00 Sheffield Utd - West Ham 1-0 A marcat: 1-0 Oliver McBurnie (53) Sambata 11 ianuarie 2020 11.01.2020, 14:30...

Anglia: Premier League - Etapa 21

Anglia: Premier League - Etapa 21 Miercuri 01 ianuarie 2020 01.01.2020, 14:30 Brighton & Hove - Chelsea 1-1 Au marcat: 0-1 César Azpilicueta (10), 1-1 Alireza Jahanbakhsh (84)...

Anglia: Premier League - Etapa 20

Anglia: Premier League - Etapa 20 Sambata 28 decembrie 2019 28.12.2019, 14:30 Brighton - Bournemouth 2-0 Au marcat: 1-0 Alireza Jahanbakhsh (3), 2-0 Aaron Mooy (78) 28.12.2019, 17:00...

Anglia :Premier League - Etapa 19

Anglia: Premier League  - Etapa 19 Joi 26 decembrie 2019 26.12.2019, 14:30 Tottenham - Brighton & Hove 2-1 Au marcat: 0-1 Adam Webster (37), 1-1 Harry Kane (53), 2-1 Dele Alli (72)...




Top News

-COVID-19 a diminuat salariile jucătorilor de la FCSB

-Dinamo Bucuresti in 2009-10

-Dinamo Bucuresti in 2008-09

-Dinamo Bucuresti in 2007-08

-Dinamo Bucuresti in 2006-07

-Dinamo Bucuresti in 2005-06

-Dinamo Bucuresti in 2004-05




Care este echipa ta preferată din Anglia?
Manchester United
Chelsea Londra
Arsenal Londra
FC Liverpool
Everton FC
FC Aston Villa
Manchester City
Tottenham Hotspur
West Ham United
Blackburn Rovers
Newcastle United
Wolverhampton
QPR
Nottingham Forest
Wigan Athletic
Sheffield United
FC Middlesbrough
Bolton Wanderers
FC Fulham
Crystal Palace
  » rezultate   » arhiva

S-au nascut azi

Albert Streit
Germania
40 ani

B 36 TÓRSHAVN
Insulele Feroe
84 ani

Christopher Samba
Congo
36 ani

Cristian Porav
România
43 ani

Dănuț Coman
România
41 ani

Denílson Custódio
Brazilia
77 ani

Earnest Stewart
SUA
51 ani

Florin Bejan
România
29 ani

Gabriel Boldici
România
63 ani

Habib Bellaïd
Algeria
34 ani

Igor De Lima
Brazilia
40 ani

Iván Helguera
Spania
45 ani

Juan Luis Cortijo
Spania
34 ani

Luca Marrone
Italia
30 ani

Luis Cubilla
Uruguay
80 ani

Mensur Mujdža
Bosnia
36 ani

Mihai Nicorec
România
34 ani

Nikola Petković
Serbia
34 ani

Noh Jung-Yoon
Coreea de Sud
49 ani

Raffael
Brazilia
35 ani

Rareș Lazăr
România
21 ani

REAL ZARAGOZA
Spania
88 ani

Stefano Ferrario
Italia
35 ani

Stefano Sorrentino
Italia
41 ani

Stelian Nicoliţă
România
31 ani

Steve Bull
Anglia
55 ani

Steve Mandanda
Franța
35 ani


Liga 1
Steaua Bucuresti ASA CFR Cluj
CS Universitatea Gaz Metan Mediaș
Dinamo FC Botosani Pandurii
CSM Iasi Viitorul Constanta
Concordia Chiajna
-

Arhiva Stiri Romanian Soccer
L M M J V S D
            1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31          


2019-2020


Liga 1 2019-2020
22.02.2020 FC Voluntari FC Hermannstadt C
22.02.2020 Fotbal Club FCSB Chindia Târgoviște C
23.02.2020 FC Viitorul Academica Clinceni C
23.02.2020 Gaz Metan Mediaş Dinamo București C
23.02.2020 Astra Giurgiu Sepsi Sfântu Gheorghe C
23.02.2020 Universitatea Craiova CFR 1907 Cluj C
24.02.2020 FC Botoșani CSM Politehnica Iaşi C


1. CFR 1907 Cluj 52
2. Universitatea Craiova 46
3. FC Botoșani 45
4. Fotbal Club FCSB 44
5. Gaz Metan Mediaş 43
6. Astra Giurgiu 42
7. FC Viitorul 40
8. Dinamo București 34
9. Sepsi Sfântu Gheorghe 33
10. FC Hermannstadt 25
11. Chindia Târgoviște 25
12. CSM Politehnica Iaşi 22
13. Academica Clinceni 22
14. FC Voluntari 20
Clasament 2019-2020

Play-off


Liga 1 Play-off
06.03.2020 Astra Giurgiu FC Botoșani C
08.03.2020 Fotbal Club FCSB Universitatea Craiova C
09.03.2020 Gaz Metan Mediaș CFR 1907 Cluj C


1. CFR 1907 Cluj 30
2. Fotbal Club FCSB 26
3. Universitatea Craiova 26
4. Astra Giurgiu 24
5. FC Botoșani 24
6. Gaz Metan Mediaș 23
Clasament Play-off

Play-out


Liga 1 Play-out
07.03.2020 Academica Clinceni FC Viitorul C
07.03.2020 CSM Politehnica Iaşi Dinamo București C
08.03.2020 Chindia Târgoviște Sepsi Sfântu Gheorghe C
09.03.2020 FC Voluntari FC Hermannstadt C


1. FC Viitorul 24
2. Sepsi Sfântu Gheorghe 19
3. FC Hermannstadt 17
4. Dinamo București 17
5. CSM Politehnica Iaşi 15
6. Academica Clinceni 14
7. Chindia Târgoviște 14
8. FC Voluntari 12
Clasament Play-out

Liga 2


Liga 2
13.03.2020 Dunărea Călărași Sportul Snagov C
13.03.2020 FC Argeș Pitești
-
Daco-Getica București ANULAT C
13.03.2020 AFK Csíkszereda
18:00
SSC Farul Constanţa   C
14.03.2020 Metaloglobus București
11:00
CS Mioveni   C
14.03.2020 Gloria Buzău
11:00
Pandurii Târgu-Jiu   C
14.03.2020 CSM Reșița
11:00
Concordia Chiajna   C
14.03.2020 UTA Arad
15:00
Universitatea Cluj   C
14.03.2020 ASU Poli Timişoara
15:00
Turris Oltul Turnu-Măgurele   C
15.03.2020 Petrolul Ploiești
11:00
Ripensia Timișoara   C
15.03.2020 Viitorul Târgu-Jiu
15:30
Rapid București   C


1. UTA Arad 50
2. CS Mioveni 39
3. Turris Oltul Turnu-Măgurele 39
4. FC Argeș Pitești 38
5. Petrolul Ploiești 38
6. Rapid București 37
7. Metaloglobus București 37
8. Dunărea Călărași 34
9. Gloria Buzău 33
10. SSC Farul Constanţa 33
11. Viitorul Târgu-Jiu 33
12. ASU Poli Timişoara 32
13. Ripensia Timișoara 28
14. Universitatea Cluj 26
15. CSM Reșița 24
16. Concordia Chiajna 24
17. AFK Csíkszereda 24
18. Sportul Snagov 9
19. Pandurii Târgu-Jiu 8
20. Daco-Getica București 0
Clasament Liga 2

C1


Liga 3 C1
06.03.2020 Aerostar Bacău FC Botoşani II C
06.03.2020 KSE Târgu-Secuiesc CSU Galați C
07.03.2020 CSM Foșcani FC Ozana Târgu-Neamţ C
07.03.2020 Știința Miroslava CSM Ceahlăul Piatra-Neamţ C
07.03.2020 Oțelul Galați CSM Pașcani C
07.03.2020 Sporting Liești Foresta Suceava C
07.03.2020 Bucovina Rădăuți Huşana Huşi C
07.03.2020 Şomuz Fălticeni CSM Bacău C


1. Aerostar Bacău 42
2. Foresta Suceava 35
3. CSM Ceahlăul Piatra-Neamţ 33
4. Bucovina Rădăuți 32
5. CSM Foșcani 30
6. Oțelul Galați 30
7. Știința Miroslava 29
8. FC Ozana Târgu-Neamţ 23
9. Şomuz Fălticeni 20
10. Sporting Liești 19
11. KSE Târgu-Secuiesc 17
12. Huşana Huşi 17
13. FC Botoşani II 16
14. CSU Galați 10
15. CSM Bacău 9
16. CSM Pașcani 0
Clasament C1

C2


Liga 3 C2
06.03.2020 Dacia Unirea Brăila Metalul Buzău C
07.03.2020 CS Tunari Viitorul Ianca C
07.03.2020 CSM Medgidia Recolta Gheorghe Doja C
07.03.2020 Agricola Borcea Fotbal Club FCSB II C
07.03.2020 CS Afumați Mostiştea Ulmu C
07.03.2020 Unirea Slobozia Poseidon Limanu 2 Mai C
07.03.2020 Axiopolis Sport Cernavodă Înainte Modelu C
07.03.2020 CS Făurei SC Popeşti Leordeni C


1. Unirea Slobozia 40
2. Mostiştea Ulmu 37
3. CS Afumați 36
4. CS Tunari 36
5. Înainte Modelu 26
6. SC Popeşti Leordeni 25
7. Viitorul Ianca 25
8. Metalul Buzău 23
9. CS Făurei 21
10. Agricola Borcea 21
11. Poseidon Limanu 2 Mai 20
12. CSM Medgidia 15
13. Axiopolis Sport Cernavodă 12
14. Dacia Unirea Brăila 11
15. Fotbal Club FCSB II 10
16. Recolta Gheorghe Doja 2
Clasament C2

C3


Liga 3 C3
06.03.2020 CSM Alexandria FC Pucioasa C
06.03.2020 Astra Giurgiu II CS Blejoi C
06.03.2020 Tractorul Cetate Vediţa Coloneşti C
06.03.2020 Unirea Bascov FC Voluntari II C
06.03.2020 CS Balotești CS Universitatea Craiova II C
07.03.2020 Progresul Spartac București FC Brașov C
07.03.2020 Sporting Roșiori-de-Vede CSM Slatina C
07.03.2020 Olimpic Cetate Râşnov Flacăra Moreni C


1. Progresul Spartac București 37
2. CSM Slatina 37
3. Flacăra Moreni 30
4. CSM Alexandria 28
5. CS Universitatea Craiova II 27
6. Vediţa Coloneşti 27
7. Unirea Bascov 22
8. CS Blejoi 22
9. Olimpic Cetate Râşnov 21
10. FC Voluntari II 21
11. FC Brașov 19
12. FC Pucioasa 18
13. Astra Giurgiu II 16
14. CS Balotești 14
15. Tractorul Cetate 10
16. Sporting Roșiori-de-Vede 9
Clasament C3

C4


Liga 3 C4
06.03.2020 ACS Poli Timișoara Fortuna Becicherecu-Mic C
06.03.2020 Cetate Deva Comunal Dumbrăviţa C
06.03.2020 Flacăra Horezu CS Național Sebiș C
06.03.2020 Universitatea Craiova Șoimii Lipova C
07.03.2020 Crișul Chișineu-Criș Progresul Pecica C
07.03.2020 Gloria Lunca Teuz Cernei CSC Ghiroda şi Giarmata Vii C
07.03.2020 CS Hunedoara Viitorul Dăeşti C
07.03.2020 ACSO Filiaşi Gilortul Târgu-Cărbuneşti C


1. Universitatea Craiova 42
2. Șoimii Lipova 29
3. Crișul Chișineu-Criș 29
4. Flacăra Horezu 27
5. Progresul Pecica 26
6. Comunal Dumbrăviţa 23
7. CS Hunedoara 23
8. CSC Ghiroda şi Giarmata Vii 21
9. Fortuna Becicherecu-Mic 20
10. Viitorul Dăeşti 20
11. Gloria Lunca Teuz Cernei 19
12. Cetate Deva 18
13. CS Național Sebiș 17
14. ACSO Filiaşi 15
15. Gilortul Târgu-Cărbuneşti 11
16. ACS Poli Timișoara 11
Clasament C4

C5


Liga 3 C5
06.03.2020 Unirea Dej SCM Zalău C
06.03.2020 Sănătatea Cluj Gloria Bistrița C
06.03.2020 AFC Odorheiu-Secuiesc Avântul Reghin C
07.03.2020 Unirea Alba-Iulia Viitorul Şelimbăr C
07.03.2020 Luceafărul Oradea CS Sânmartin C
07.03.2020 Industria Galda de Jos CFR 1907 Cluj II C
07.03.2020 Minaur Baia-Mare Arieșul Turda C
07.03.2020 Metalurgistul Cugir ACS Comuna Recea C


1. ACS Comuna Recea 35
2. Minaur Baia-Mare 33
3. Viitorul Şelimbăr 28
4. Metalurgistul Cugir 27
5. Luceafărul Oradea 26
6. CS Sânmartin 25
7. Gloria Bistrița 25
8. Avântul Reghin 22
9. Arieșul Turda 22
10. Unirea Dej 21
11. Sănătatea Cluj 20
12. Unirea Alba-Iulia 16
13. SCM Zalău 15
14. CFR 1907 Cluj II 15
15. Industria Galda de Jos 11
16. AFC Odorheiu-Secuiesc 10
Clasament C5

Decizie ONJN nr.1046/19.06.2017