Liga 1
Romanian Soccer  Cauta in Romanian Soccer
Romanian Soccer
Nationala Romaniei
 

FOTBAL INTERNATIONAL

-

UK Anglia:Premier League

-

Clasament Premier League

-

Clasament Championship

-

IT Italia: Serie A

-

Clasament Serie A Italia

-

Clasament Serie B Italia

-

SP Spain:Primera División

-

Clasament Primera Division

-

DE Germania: Bundesliga

-

Clasament Bundesliga

-

Clasament Zweite Bundesliga

-

FR Franta: Ligue 1

-

Clasament Ligue 1

-

PO Portugalia: Liga Sagres

-

Clasament Portugalia

-

OL Olanda: Eredivisie

-

Clasament Olanda

-

BE Belgia: Jupiler League

-

Clasament Belgia

-

TU Turcia: Süper Lig

-

Clasament Turcia

-

GR Grecia:Ethniki Katigoria

-

RU Rusia: Premier League

-

Clasament Rusia

-

UC Ucraina: Vyscha Liga

-

ball America de Sud

-

ball Africa

-

Cupa Africii pe Natiuni

-

ball Asia

-


Anglia: Premier League 29.02.2020 - 00:07

Anglia: Premier League - Etapa 28

Anglia: Premier League - Etapa 28
Anglia: Premier League - Etapa 28


Vineri 28 februarie 2020

28.02.2020, 22:00
Norwich City - Leicester City 1-0
A marcat:
1-0 Jamal Lewis (70)

Sambata 29 februarie 2020

29.02.2020, 14:30
Brighton - Crystal Palace 0-1
A marcat:
0-1 Jordan Ayew (70)

29.02.2020, 17:00
Bournemouth - Chelsea FC 2-2
Au marcat:
0-1 Marcos Alonso (33), 1-1 Jefferson Lerma (54), 2-1 Joshua King (57), 2-2 Marcos Alonso (85)

29.02.2020, 17:00
Newcastle Utd - Burnley FC 0-0
Au marcat: -

29.02.2020, 17:00
West Ham - Southampton 3-1
Au marcat:
1-0 Jarrod Bowen (15), 1-1 Michael Obafemi (31), 2-1 Sébastien Haller (40), 3-1 Michail Antonio (55)

29.02.2020, 19:30
Watford FC - Liverpool FC 3-0
Au marcat:
1-0 Ismaila Sarr (54), 2-0 Ismaila Sarr (60), 3-0 Troy Deeney (72)

Duminica 01 Martie 2020

01.03.2020, 16:00
Everton FC - Manchester United 1-1
Au marcat:
1-0 Dominic Calvert-Lewin (3), 1-1 Bruno Fernandes (31)

01.03.2020, 16:00
Tottenham - Wolverhampton 2-3
Au marcat:
1-0 Steven Bergwijn (13), 1-1 Matt Doherty (27), 2-1 Serge Aurier (45), 2-2 Diogo Jota (57), 2-3 Raúl Jiménez (73)

Clasament Premier League
Etapa urmatoare (07.03.2020 - 09.03.2020)
Liverpool - Bournemouth
Arsenal - West Ham
Crystal Palace - Watford
Sheffield Utd - Norwich
Southampton - Newcastle Utd
Wolverhampton - Brighton & Hove
Burnley - Tottenham
Chelsea - Everton
Manchester Utd - Manchester City
Leicester - Aston Villa


 









» Clasament Anglia - Premier League
» Clasament Championship Anglia
Comenteaza

Ultimele stiri - Anglia: Premier League

Anglia - Premier League - Etapa 3

Manchester United a obţinut o vicorie dramatică pe "American Express Community Stadium", 3-2 cu Brighton & Hove Albion,ş în etapa a 3-a a campionatului Angliei. Echipa antrenată...

Anglia - Premier League - Etapa 2

Everton a învins-o acasă pe "Goodison Park" cu scorul de 5-2 pe West Bromwich Albion, în etapa a 2-a a campionatului Angliei. "The Toffees" au învins-o în prima etapă cu...

Anglia - Premier League - Etapa 1

Arsenal a debutat cu o victorie categorică în noul sezon din campionatul Angliei, câştigând cu scorul de 3-0 pe "Craven Cottage" în faţa nou promovatei Fulham. Golurile...

Anglia - Premier League - Etapa 37

Cel mai spectaculos meci din etapa a 37-a a avut loc pe "Anfield", unde FC Liverpool şi Chelsea Londra au jucat ca în curtea şcolii, oferind un festival de goluri....

Anglia - Premier League - Etapa 36

Chelsea Londra nu a reuşit decât o victorie la limită, cu scorul de 1-0, în meciul disputat marţi seară pe stadionul "Stamford Bridge" cu ultima claasată...

Anglia - Premier League - Etapa 35

West Ham United a câştigat 3 puncte foarte importante pe stadionul "Carrow Road", unde a învins-o cu scorul de 4-0 pe ultima clasată, Norwich City....

Anglia - Premier League - Etapa 34

Norwich City a pierdut meciul disputat în deplasare cu Watford şi este practic retrogradată în Championship. Chelsea Londra a câştigat pe terenul lui Crystal Palace...

Anglia - Premier League - Etapa 33

Arsenal Londra a reuşit sâmbătă sâmbătă o victorie foarte importantă în deplasare pe "Molineux Stadium", 2-0 cu Wolverhampton Wanderers, în etapa a 33-a a campionatului Angliei....

Anglia - Premier League - Etapa 32

Cel mai interesant meci al etapei a 32-a din campionatul Angliei va fi cel de pe "Etihad Stadium", undd se vor întâlni fosta campioană Manchester City şi noua campioană FC Liverpool....

Anglia - Premier League - Etapa 31

FC Liverpool a câştigat titlul în Premier League după o pauză de 30 de ani. Echipa antrenată de Jürgen Klopp au învins-o miercuri acasă pe...

Anglia - Premier League - Etapa 30

Tottenham Hotspur şi Manchester United au remizat la Londra, scor 1-1, în etapa a 30-a din campionatul Angliei, rezultat care nu avantajează niciuna dintre echipe. "The Red Devils"...



Top News

-Liga 1 - Etapa 5: Rezultate şi marcatori

-Germania - Bundesliga - Etapa 2

-Anglia - Premier League - Etapa 3

-Italia - Serie A - Etapa 2

-Spania - La Liga - Etapa 3

-Europa League, turul al-III-lea preliminar: Fotbal Club FCSB - Slovan Liberec 0-2

-Europa League, turul al-III-lea preliminar: Djurgårdens IF - CFR Cluj 0-1




Care este echipa ta preferată din Anglia?
Manchester United
Chelsea Londra
Arsenal Londra
FC Liverpool
Everton FC
FC Aston Villa
Manchester City
Tottenham Hotspur
West Ham United
Blackburn Rovers
Newcastle United
Wolverhampton
QPR
Nottingham Forest
Wigan Athletic
Sheffield United
FC Middlesbrough
Bolton Wanderers
FC Fulham
Crystal Palace
  » rezultate   » arhiva

S-au nascut azi

Alexandru Leucuță
România
33 ani

Bartholomew Ogbeche
Nigeria
36 ani

Daniel Timofte
România
53 ani

Dror Kashtan
Israel
76 ani

Dušan Savić
Macedonia
35 ani

Eliseu
Portugalia
37 ani

Gaby Mudingayi
Belgia
39 ani

Gaston Taument
Olanda
50 ani

George Weah
Liberia
54 ani

Gilberto Martínez
Costa Rica
41 ani

Jan Kirchhoff
Germania
30 ani

John Sheridan
Irlanda
56 ani

Júlio Baptista
Brazilia
39 ani

Mason Greenwood
Anglia
19 ani

Mirko Vučnić
Muntenegru
37 ani

Mourtala Diakité
Mali
40 ani

Nico Claesen
Belgia
58 ani

Rareș Stan
România
33 ani

Ricardo Vaz Tê
Portugalia
34 ani

Timothée Kolodziejczak
Franţa
29 ani

Valentin Cojocaru
România
25 ani


Liga 1
Steaua Bucuresti ASA CFR Cluj
CS Universitatea Gaz Metan Mediaș
Dinamo FC Botosani Pandurii
CSM Iasi Viitorul Constanta
Concordia Chiajna
-

Arhiva Stiri Romanian Soccer
L M M J V S D
      1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31  


2020-2021


Liga 1 2020-2021
25.09.2020 FC Voluntari Sepsi Sfântu Gheorghe C
25.09.2020 FC Argeș Pitești Universitatea Craiova C
26.09.2020 Academica Clinceni Gaz Metan Mediaş C
26.09.2020 FC Viitorul Astra Giurgiu C
27.09.2020 CFR 1907 Cluj Chindia Târgoviște C
27.09.2020 CSM Politehnica Iaşi Fotbal Club FCSB C
28.09.2020 FC Hermannstadt FC Botoșani C
28.09.2020 Dinamo București FC UTA Arad C


1. Universitatea Craiova 15
2. CFR 1907 Cluj 11
3. Fotbal Club FCSB 9
4. CSM Politehnica Iaşi 9
5. FC Botoșani 8
6. FC Hermannstadt 8
7. FC Voluntari 7
8. Academica Clinceni 6
9. Gaz Metan Mediaş 6
10. Sepsi Sfântu Gheorghe 6
11. FC UTA Arad 6
12. Dinamo București 5
13. Chindia Târgoviște 5
14. FC Viitorul 5
15. FC Argeș Pitești 1
16. Astra Giurgiu 1
Clasament 2020-2021

Liga 2


Liga 2
25.09.2020 Unirea Slobozia
-
Farul Constanța AMANAT C
26.09.2020 Aerostar Bacău AFK Csíkszereda C
26.09.2020 ASU Poli Timişoara Ripensia Timișoara C
26.09.2020 Gloria Buzău CSM Reșița C
26.09.2020 Pandurii Târgu-Jiu CS Mioveni C
26.09.2020 Turris Oltul Turnu-Măgurele Concordia Chiajna C
26.09.2020 ACS Comuna Recea Rapid București C
26.09.2020 Petrolul Ploiești Dunărea Călărași C
27.09.2020 Metaloglobus București Universitatea Cluj C
29.09.2020 Universitatea Craiova CSM Slatina C


1. Universitatea Craiova 13
2. ASU Poli Timişoara 11
3. Rapid București 10
4. Petrolul Ploiești 9
5. Dunărea Călărași 9
6. Turris Oltul Turnu-Măgurele 8
7. Concordia Chiajna 8
8. Farul Constanța 7
9. Universitatea Cluj 7
10. CSM Reșița 7
11. Metaloglobus București 6
12. Gloria Buzău 6
13. CS Mioveni 6
14. Viitorul Târgu-Jiu 6
15. AFK Csíkszereda 4
16. Unirea Slobozia 4
17. CSM Slatina 3
18. Aerostar Bacău 3
19. ACS Comuna Recea 3
20. Ripensia Timișoara 3
21. Pandurii Târgu-Jiu 0
Clasament Liga 2

C1


Liga 3 C1
06.03.2020 Aerostar Bacău FC Botoşani II C
06.03.2020 KSE Târgu-Secuiesc CSU Galați C
07.03.2020 CSM Foșcani FC Ozana Târgu-Neamţ C
07.03.2020 Știința Miroslava CSM Ceahlăul Piatra-Neamţ C
07.03.2020 Oțelul Galați CSM Pașcani C
07.03.2020 Sporting Liești Foresta Suceava C
07.03.2020 Bucovina Rădăuți Huşana Huşi C
07.03.2020 Şomuz Fălticeni CSM Bacău C


1. Aerostar Bacău 42
2. Foresta Suceava 35
3. CSM Ceahlăul Piatra-Neamţ 33
4. Bucovina Rădăuți 32
5. CSM Foșcani 30
6. Oțelul Galați 30
7. Știința Miroslava 29
8. FC Ozana Târgu-Neamţ 23
9. Şomuz Fălticeni 20
10. Sporting Liești 19
11. KSE Târgu-Secuiesc 17
12. Huşana Huşi 17
13. FC Botoşani II 16
14. CSU Galați 10
15. CSM Bacău 9
16. CSM Pașcani 0
Clasament C1

C2


Liga 3 C2
06.03.2020 Dacia Unirea Brăila Metalul Buzău C
07.03.2020 CS Tunari Viitorul Ianca C
07.03.2020 CSM Medgidia Recolta Gheorghe Doja C
07.03.2020 Agricola Borcea Fotbal Club FCSB II C
07.03.2020 CS Afumați Mostiştea Ulmu C
07.03.2020 Unirea Slobozia Poseidon Limanu 2 Mai C
07.03.2020 Axiopolis Sport Cernavodă Înainte Modelu C
07.03.2020 CS Făurei SC Popeşti Leordeni C


1. Unirea Slobozia 40
2. Mostiştea Ulmu 37
3. CS Afumați 36
4. CS Tunari 36
5. Înainte Modelu 26
6. SC Popeşti Leordeni 25
7. Viitorul Ianca 25
8. Metalul Buzău 23
9. CS Făurei 21
10. Agricola Borcea 21
11. Poseidon Limanu 2 Mai 20
12. CSM Medgidia 15
13. Axiopolis Sport Cernavodă 12
14. Dacia Unirea Brăila 11
15. Fotbal Club FCSB II 10
16. Recolta Gheorghe Doja 2
Clasament C2

C3


Liga 3 C3
06.03.2020 CSM Alexandria FC Pucioasa C
06.03.2020 Astra Giurgiu II CS Blejoi C
06.03.2020 Tractorul Cetate Vediţa Coloneşti C
06.03.2020 Unirea Bascov FC Voluntari II C
06.03.2020 CS Balotești CS Universitatea Craiova II C
07.03.2020 Progresul Spartac București FC Brașov C
07.03.2020 Sporting Roșiori-de-Vede CSM Slatina C
07.03.2020 Olimpic Cetate Râşnov Flacăra Moreni C


1. Progresul Spartac București 37
2. CSM Slatina 37
3. Flacăra Moreni 30
4. CSM Alexandria 28
5. CS Universitatea Craiova II 27
6. Vediţa Coloneşti 27
7. Unirea Bascov 22
8. CS Blejoi 22
9. Olimpic Cetate Râşnov 21
10. FC Voluntari II 21
11. FC Brașov 19
12. FC Pucioasa 18
13. Astra Giurgiu II 16
14. CS Balotești 14
15. Tractorul Cetate 10
16. Sporting Roșiori-de-Vede 9
Clasament C3

C4


Liga 3 C4
06.03.2020 ACS Poli Timișoara Fortuna Becicherecu-Mic C
06.03.2020 Cetate Deva Comunal Dumbrăviţa C
06.03.2020 Flacăra Horezu CS Național Sebiș C
06.03.2020 Universitatea Craiova Șoimii Lipova C
07.03.2020 Crișul Chișineu-Criș Progresul Pecica C
07.03.2020 Gloria Lunca Teuz Cernei CSC Ghiroda şi Giarmata Vii C
07.03.2020 CS Hunedoara Viitorul Dăeşti C
07.03.2020 ACSO Filiaşi Gilortul Târgu-Cărbuneşti C


1. Universitatea Craiova 42
2. Șoimii Lipova 29
3. Crișul Chișineu-Criș 29
4. Flacăra Horezu 27
5. Progresul Pecica 26
6. Comunal Dumbrăviţa 23
7. CS Hunedoara 23
8. CSC Ghiroda şi Giarmata Vii 21
9. Fortuna Becicherecu-Mic 20
10. Viitorul Dăeşti 20
11. Gloria Lunca Teuz Cernei 19
12. Cetate Deva 18
13. CS Național Sebiș 17
14. ACSO Filiaşi 15
15. Gilortul Târgu-Cărbuneşti 11
16. ACS Poli Timișoara 11
Clasament C4

C5


Liga 3 C5
06.03.2020 Unirea Dej SCM Zalău C
06.03.2020 Sănătatea Cluj Gloria Bistrița C
06.03.2020 AFC Odorheiu-Secuiesc Avântul Reghin C
07.03.2020 Unirea Alba-Iulia Viitorul Şelimbăr C
07.03.2020 Luceafărul Oradea CS Sânmartin C
07.03.2020 Industria Galda de Jos CFR 1907 Cluj II C
07.03.2020 Minaur Baia-Mare Arieșul Turda C
07.03.2020 Metalurgistul Cugir ACS Comuna Recea C


1. ACS Comuna Recea 35
2. Minaur Baia-Mare 33
3. Viitorul Şelimbăr 28
4. Metalurgistul Cugir 27
5. Luceafărul Oradea 26
6. CS Sânmartin 25
7. Gloria Bistrița 25
8. Avântul Reghin 22
9. Arieșul Turda 22
10. Unirea Dej 21
11. Sănătatea Cluj 20
12. Unirea Alba-Iulia 16
13. SCM Zalău 15
14. CFR 1907 Cluj II 15
15. Industria Galda de Jos 11
16. AFC Odorheiu-Secuiesc 10
Clasament C5

Decizie ONJN nr.1046/19.06.2017