Liga 1
Romanian Soccer  Cauta in Romanian Soccer
Romanian Soccer
Nationala Romaniei
 

FOTBAL INTERNATIONAL

-

UK Anglia:Premier League

-

Clasament Premier League

-

Clasament Championship

-

IT Italia: Serie A

-

Clasament Serie A Italia

-

Clasament Serie B Italia

-

SP Spain:Primera División

-

Clasament Primera Division

-

DE Germania: Bundesliga

-

Clasament Bundesliga

-

Clasament Zweite Bundesliga

-

FR Franta: Ligue 1

-

Clasament Ligue 1

-

PO Portugalia: Liga Sagres

-

Clasament Portugalia

-

OL Olanda: Eredivisie

-

Clasament Olanda

-

BE Belgia: Jupiler League

-

Clasament Belgia

-

TU Turcia: Süper Lig

-

Clasament Turcia

-

GR Grecia:Ethniki Katigoria

-

RU Rusia: Premier League

-

Clasament Rusia

-

UC Ucraina: Vyscha Liga

-

ball America de Sud

-

ball Africa

-

Cupa Africii pe Natiuni

-

ball Asia

-


Anglia: Premier League 19.10.2020 - 02:00

Anglia - Premier League - Etapa 5

Anglia - Premier League - Etapa 5
"The Merseyside derby" s-a terminat la egalitate, scor 2-2, în etapa a 5-a a campionatului Angliei. "The Reds" au condus de două ori pe "Goodison Park", cu 1-0 prin Sadio Mané (3) şi 2-1 prin Mohamed Salah (72), însă "The Toffees" au egalat de fiecare dată prin Michael Keane (19) şi Dominic Calvert-Lewin (81).
 
Sâmbătă, 17 octombrie 2020
 
17.10.2020, Ora: 14:30
FC Everton - FC Liverpool 2-2
Au marcat: Michael Keane (19), Dominic Calvert-Lewin (81) - Sadio Mané (3), Mohamed Salah (72)
Cartonaş roşu: Richarlison (90, Everton)
 
17.10.2020, Ora: 17:00
Chelsea Londra - FC Southampton 3-3
Au marcat: Timo Werner (15, 29), Kai Havertz (59) - Danny Ings (43), Che Adams (57), Jannik Vestergaard (90+2)
 
17.10.2020, Ora: 19:30
Manchester City - Arsenal Londra 1-0
A marcat: Raheem Sterling (23)
 
17.10.2020, Ora: 22:00
Newcastle United - Manchester United 1-4
Au marcat: Luke Shaw (2) - Harry Maguire (23), Bruno Fernandes (86), Aaron Wan-Bissaka (90+1), Marcus Rashford (90+6)
# În minutul 58 Bruno Fernandes a ratat o lovitură de la 11 metri
 
Duminică, 18 octombrie 2020
 
18.10.2020, Ora: 14:00
Sheffield United - FC Fulham 1-1
Au marcat: Billy Sharp (85 penalty) - Ademola Lookman (77)
 
18.10.2020, Ora: 16:00
Crystal Palace - Brighton & Hove Albion 1-1
Au marcat: Wilfried Zaha (19 penalty) - Alexis Mac Allister (90)
Cartonaş roşu: Lewis Dunk (90+3, Brighton)
 
18.10.2020, Ora: 18:30
Tottenham Hotspur - West Ham United 3-3
Au marcat: Son Heung-Min (1), Harry Kane (8, 17) - Fabián Balbuena (82), Davinson Sanchez (85 autogol), Manuel Lanzini (90+4)
 
18.10.2020, Ora: 21:15
Leicester City - FC Aston Villa 0-1
A marcat: Ross Barkley (90+1)
 
Luni, 19 octombrie 2020
 
19.10.2020, Ora: 19:30
West Bromwich Albion - FC Burnley 0-0
Au marcat: -
 
19.10.2020, Ora: 22:00
Leeds United - Wolverhampton Wanderers 0-1
A marcat: Kalvin Philips (71 autogol)
 
Sorin AROTĂRIŢEI






Taguri: Anglia    Premier League    Etapa 5    FC Everton    FC Liverpool    Goodison Park    Michael Keane    Dominic Calvert-Lewin    Sadio Mané    Mohamed Salah    The Toffees    The Reds   

» Clasament Anglia - Premier League
» Clasament Championship Anglia
Comenteaza

Ultimele stiri - Anglia: Premier League

Anglia - Premier League - Etapa 4

Crystal Palace a rezistat doar o repriză pe "Stamford Bridge", unde a pierdut cu scorul de 4-0 meciul cu Chelsea din etapa a 4-a a campionatului Angliei. Echipa antrenată de Frank...

Anglia - Premier League - Etapa 3

Manchester United a obţinut o vicorie dramatică pe "American Express Community Stadium", 3-2 cu Brighton & Hove Albion,ş în etapa a 3-a a campionatului Angliei. Echipa antrenată...

Anglia - Premier League - Etapa 2

Everton a învins-o acasă pe "Goodison Park" cu scorul de 5-2 pe West Bromwich Albion, în etapa a 2-a a campionatului Angliei. "The Toffees" au învins-o în prima etapă cu...

Anglia - Premier League - Etapa 1

Arsenal a debutat cu o victorie categorică în noul sezon din campionatul Angliei, câştigând cu scorul de 3-0 pe "Craven Cottage" în faţa nou promovatei Fulham. Golurile...

Anglia - Premier League - Etapa 37

Cel mai spectaculos meci din etapa a 37-a a avut loc pe "Anfield", unde FC Liverpool şi Chelsea Londra au jucat ca în curtea şcolii, oferind un festival de goluri....

Anglia - Premier League - Etapa 36

Chelsea Londra nu a reuşit decât o victorie la limită, cu scorul de 1-0, în meciul disputat marţi seară pe stadionul "Stamford Bridge" cu ultima claasată...

Anglia - Premier League - Etapa 35

West Ham United a câştigat 3 puncte foarte importante pe stadionul "Carrow Road", unde a învins-o cu scorul de 4-0 pe ultima clasată, Norwich City....

Anglia - Premier League - Etapa 34

Norwich City a pierdut meciul disputat în deplasare cu Watford şi este practic retrogradată în Championship. Chelsea Londra a câştigat pe terenul lui Crystal Palace...

Anglia - Premier League - Etapa 33

Arsenal Londra a reuşit sâmbătă sâmbătă o victorie foarte importantă în deplasare pe "Molineux Stadium", 2-0 cu Wolverhampton Wanderers, în etapa a 33-a a campionatului Angliei....

Anglia - Premier League - Etapa 32

Cel mai interesant meci al etapei a 32-a din campionatul Angliei va fi cel de pe "Etihad Stadium", undd se vor întâlni fosta campioană Manchester City şi noua campioană FC Liverpool....

Anglia - Premier League - Etapa 31

FC Liverpool a câştigat titlul în Premier League după o pauză de 30 de ani. Echipa antrenată de Jürgen Klopp au învins-o miercuri acasă pe...



Top News

-4 meciuri de urmărit la pariuri în Champions League - ponturi pentru cele mai bune cote

-Liga 1 - Etapa 7: Rezultate şi marcatori

-Anglia - Premier League - Etapa 5

-Italia - Serie A - Etapa 4

-Germania - Bundesliga - Etapa 4

-Remember România - Bulgaria 1990

-Remember România - Irlanda de Nord 1985




Care este echipa ta preferată din Anglia?
Manchester United
Chelsea Londra
Arsenal Londra
FC Liverpool
Everton FC
FC Aston Villa
Manchester City
Tottenham Hotspur
West Ham United
Blackburn Rovers
Newcastle United
Wolverhampton
QPR
Nottingham Forest
Wigan Athletic
Sheffield United
FC Middlesbrough
Bolton Wanderers
FC Fulham
Crystal Palace
  » rezultate   » arhiva

S-au nascut azi

Alekos Alexandris
Grecia
52 ani

Andoni Goikoetxea
Spania
55 ani

André Todescato
Brazilia
38 ani

Anele Ngcongca
Africa de Sud
33 ani

Dani Hernández
Venezuela
35 ani

Daniel Tătar
România
33 ani

Dwight Tiendalli
Olanda
35 ani

Francisc Fabian
România
103 ani

Henrique Hilário
Portugalia
45 ani

Hubert Wołąkiewicz
Polonia
35 ani

Ionuț Pătrană
România
42 ani

Johan Boskamp
Olanda
72 ani

Kevin Sheedy
Irlanda
61 ani

Kieran Richardson
Anglia
36 ani

Lică Movilă
România
59 ani

Marcel Răducanu
România
66 ani

Milan Vilotić
Serbia
34 ani

Nemanja Vidić
Serbia
39 ani

Oleksandr Romanchuk
Ucraina
36 ani

Paco Gento
Spania
87 ani

Paul Ince
Anglia
53 ani

Sam Vokes
Țara Galilor
31 ani

Valentin Velicu
România
35 ani

Vasile Suciu
România
78 ani


Liga 1
Steaua Bucuresti ASA CFR Cluj
CS Universitatea Gaz Metan Mediaș
Dinamo FC Botosani Pandurii
CSM Iasi Viitorul Constanta
Concordia Chiajna
-

Arhiva Stiri Romanian Soccer
L M M J V S D
      1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31  


2020-2021


Liga 1 2020-2021
16.10.2020 FC Argeș Pitești Astra Giurgiu C
17.10.2020 Chindia Târgoviște Gaz Metan Mediaş C
17.10.2020 CSM Politehnica Iaşi Sepsi Sfântu Gheorghe C
17.10.2020 CFR 1907 Cluj FC Botoșani C
18.10.2020 FC Hermannstadt FC UTA Arad C
18.10.2020 Dinamo București Universitatea Craiova C
19.10.2020 FC Voluntari FC Viitorul C
19.10.2020 Academica Clinceni Fotbal Club FCSB C


1. Universitatea Craiova 21
2. Fotbal Club FCSB 15
3. CFR 1907 Cluj 15
4. Sepsi Sfântu Gheorghe 12
5. Chindia Târgoviște 11
6. FC Hermannstadt 10
7. FC Voluntari 10
8. FC Viitorul 9
9. CSM Politehnica Iaşi 9
10. FC Botoșani 8
11. FC UTA Arad 8
12. Gaz Metan Mediaş 7
13. Academica Clinceni 7
14. Dinamo București 5
15. FC Argeș Pitești 4
16. Astra Giurgiu 1
Clasament 2020-2021

Liga 2


Liga 2
16.10.2020 Universitatea Cluj Concordia Chiajna C
17.10.2020 CSM Reșița Pandurii Târgu-Jiu C
17.10.2020 Ripensia Timișoara Metaloglobus București C
17.10.2020 AFK Csíkszereda Unirea Slobozia C
17.10.2020 Dunărea Călărași Gloria Buzău C
17.10.2020 Viitorul Târgu-Jiu ASU Poli Timişoara C
17.10.2020 CSM Slatina Aerostar Bacău C
17.10.2020 Farul Constanța Turris Oltul Turnu-Măgurele C
18.10.2020 ACS Comuna Recea Petrolul Ploiești C
29.10.2020 Rapid București
-
CS Mioveni   C


1. Universitatea Craiova 17
2. Metaloglobus București 16
3. Universitatea Cluj 14
4. ASU Poli Timişoara 14
5. Petrolul Ploiești 13
6. Rapid București 13
7. Unirea Slobozia 13
8. Turris Oltul Turnu-Măgurele 12
9. Dunărea Călărași 12
10. CS Mioveni 10
11. Farul Constanța 10
12. Concordia Chiajna 9
13. Gloria Buzău 9
14. CSM Reșița 8
15. AFK Csíkszereda 7
16. Viitorul Târgu-Jiu 7
17. CSM Slatina 6
18. Ripensia Timișoara 6
19. ACS Comuna Recea 4
20. Aerostar Bacău 3
21. Pandurii Târgu-Jiu 3
Clasament Liga 2

C1


Liga 3 C1
06.03.2020 Aerostar Bacău FC Botoşani II C
06.03.2020 KSE Târgu-Secuiesc CSU Galați C
07.03.2020 CSM Foșcani FC Ozana Târgu-Neamţ C
07.03.2020 Știința Miroslava CSM Ceahlăul Piatra-Neamţ C
07.03.2020 Oțelul Galați CSM Pașcani C
07.03.2020 Sporting Liești Foresta Suceava C
07.03.2020 Bucovina Rădăuți Huşana Huşi C
07.03.2020 Şomuz Fălticeni CSM Bacău C


1. Aerostar Bacău 42
2. Foresta Suceava 35
3. CSM Ceahlăul Piatra-Neamţ 33
4. Bucovina Rădăuți 32
5. CSM Foșcani 30
6. Oțelul Galați 30
7. Știința Miroslava 29
8. FC Ozana Târgu-Neamţ 23
9. Şomuz Fălticeni 20
10. Sporting Liești 19
11. KSE Târgu-Secuiesc 17
12. Huşana Huşi 17
13. FC Botoşani II 16
14. CSU Galați 10
15. CSM Bacău 9
16. CSM Pașcani 0
Clasament C1

C2


Liga 3 C2
06.03.2020 Dacia Unirea Brăila Metalul Buzău C
07.03.2020 CS Tunari Viitorul Ianca C
07.03.2020 CSM Medgidia Recolta Gheorghe Doja C
07.03.2020 Agricola Borcea Fotbal Club FCSB II C
07.03.2020 CS Afumați Mostiştea Ulmu C
07.03.2020 Unirea Slobozia Poseidon Limanu 2 Mai C
07.03.2020 Axiopolis Sport Cernavodă Înainte Modelu C
07.03.2020 CS Făurei SC Popeşti Leordeni C


1. Unirea Slobozia 40
2. Mostiştea Ulmu 37
3. CS Afumați 36
4. CS Tunari 36
5. Înainte Modelu 26
6. SC Popeşti Leordeni 25
7. Viitorul Ianca 25
8. Metalul Buzău 23
9. CS Făurei 21
10. Agricola Borcea 21
11. Poseidon Limanu 2 Mai 20
12. CSM Medgidia 15
13. Axiopolis Sport Cernavodă 12
14. Dacia Unirea Brăila 11
15. Fotbal Club FCSB II 10
16. Recolta Gheorghe Doja 2
Clasament C2

C3


Liga 3 C3
06.03.2020 CSM Alexandria FC Pucioasa C
06.03.2020 Astra Giurgiu II CS Blejoi C
06.03.2020 Tractorul Cetate Vediţa Coloneşti C
06.03.2020 Unirea Bascov FC Voluntari II C
06.03.2020 CS Balotești CS Universitatea Craiova II C
07.03.2020 Progresul Spartac București FC Brașov C
07.03.2020 Sporting Roșiori-de-Vede CSM Slatina C
07.03.2020 Olimpic Cetate Râşnov Flacăra Moreni C


1. Progresul Spartac București 37
2. CSM Slatina 37
3. Flacăra Moreni 30
4. CSM Alexandria 28
5. CS Universitatea Craiova II 27
6. Vediţa Coloneşti 27
7. Unirea Bascov 22
8. CS Blejoi 22
9. Olimpic Cetate Râşnov 21
10. FC Voluntari II 21
11. FC Brașov 19
12. FC Pucioasa 18
13. Astra Giurgiu II 16
14. CS Balotești 14
15. Tractorul Cetate 10
16. Sporting Roșiori-de-Vede 9
Clasament C3

C4


Liga 3 C4
06.03.2020 ACS Poli Timișoara Fortuna Becicherecu-Mic C
06.03.2020 Cetate Deva Comunal Dumbrăviţa C
06.03.2020 Flacăra Horezu CS Național Sebiș C
06.03.2020 Universitatea Craiova Șoimii Lipova C
07.03.2020 Crișul Chișineu-Criș Progresul Pecica C
07.03.2020 Gloria Lunca Teuz Cernei CSC Ghiroda şi Giarmata Vii C
07.03.2020 CS Hunedoara Viitorul Dăeşti C
07.03.2020 ACSO Filiaşi Gilortul Târgu-Cărbuneşti C


1. Universitatea Craiova 42
2. Șoimii Lipova 29
3. Crișul Chișineu-Criș 29
4. Flacăra Horezu 27
5. Progresul Pecica 26
6. Comunal Dumbrăviţa 23
7. CS Hunedoara 23
8. CSC Ghiroda şi Giarmata Vii 21
9. Fortuna Becicherecu-Mic 20
10. Viitorul Dăeşti 20
11. Gloria Lunca Teuz Cernei 19
12. Cetate Deva 18
13. CS Național Sebiș 17
14. ACSO Filiaşi 15
15. Gilortul Târgu-Cărbuneşti 11
16. ACS Poli Timișoara 11
Clasament C4

C5


Liga 3 C5
06.03.2020 Unirea Dej SCM Zalău C
06.03.2020 Sănătatea Cluj Gloria Bistrița C
06.03.2020 AFC Odorheiu-Secuiesc Avântul Reghin C
07.03.2020 Unirea Alba-Iulia Viitorul Şelimbăr C
07.03.2020 Luceafărul Oradea CS Sânmartin C
07.03.2020 Industria Galda de Jos CFR 1907 Cluj II C
07.03.2020 Minaur Baia-Mare Arieșul Turda C
07.03.2020 Metalurgistul Cugir ACS Comuna Recea C


1. ACS Comuna Recea 35
2. Minaur Baia-Mare 33
3. Viitorul Şelimbăr 28
4. Metalurgistul Cugir 27
5. Luceafărul Oradea 26
6. CS Sânmartin 25
7. Gloria Bistrița 25
8. Avântul Reghin 22
9. Arieșul Turda 22
10. Unirea Dej 21
11. Sănătatea Cluj 20
12. Unirea Alba-Iulia 16
13. SCM Zalău 15
14. CFR 1907 Cluj II 15
15. Industria Galda de Jos 11
16. AFC Odorheiu-Secuiesc 10
Clasament C5

Decizie ONJN nr.1046/19.06.2017